Imotioneel debat over econstructie Acacialaan )plossing parkeerproblemen ij Meerburg nog niet in zicht :gio SV VOORSCHOTEN KRIJGT RECHT VAN OPSTAL odeshow in Zeven- )ven trekt volle zaal einig groen in plan Lommerlust Surf In dagen in Winkelhof CDA Katwijk pleit voor bouw meer huurwoningen Regionale inrichting afvalwaterzuivering in gebruik genomen LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 MEI 1982 PAGINA 7 id-fietsvierdaagse De toerafdeling van de Ren rvereniging De Bollenstreek or eert van maandag 10 tot en met erdag 13 mei een Avond-fietsvier- Se in Lisse. Vrijdag 14 mei is gere- >erd als inhaalavond. De vierdaag- pet in principe door iedereen vol- jt kunnen worden, want de af- i is nooit meer dan 35 kilometer vond. Deelnemers kunnen iedere jd, te beginnen op maandag, vanaf zeven s avonds starten bij het iuis van de RTV De Bollenstreek de Spekkenlaan. Deelname kost tuiden per persoon en er is voor ie- in, die de vierdaagse uitrijdt, een inering. Voor diegenen, die één et |e vier avonden niet kunnen, is er P 'Igavond de mogelijkheid dat in te Plantenmarkt in Ons Huis ZOETERWOUDE De tradi- tionele plantenmarkt voor het onderhoudsfonds van de mo numentale dorpskerk te Zoe- terwoude wordt morgen ge houden. Vanaf negen uur is er volop keuze uit vele soorten perkplanten, hang- en tuinge- raniums, diverse kleine hees ters, pot- en tuingrond enz. Nieuw in het assortiment zijn de heideplanten. De planten en nevenartikelen worden te gen normale prijzen verkocht. Bij mooi weer wordt het hele gebeuren in de open lucht ge houden, anders in de grote zaal van verenigingsgebouw Ons Huis aan het Kosterspad. VOORSCHOTEN De gecombineerde vergadering van de raadscommissies wel zijn, openbare werken en financiën is ak koord met het verlenen van recht van op stal aan de nieuwe sportvereniging Voor schoten, waardoor deze vereniging bij de twee groene velden een clubhuis kan bou wen. Op advies van de raadscommissie sport zal het clubhuis sterk vereenvoudigd worden. Het eerste plan was te ambitieus. Mocht blijken dat de SV Voorschoten vol gend seizoen uitkomt in de 4de klas van de KNVB, dan is de gemeente ook bereid een hek om het Hoogveld te plaatsen. Aikens (D'66) meent dat er een aanpassing moet ko men bij de subsidiebepaling voor de bouw van kleedgelegenheden. Een kleedgelegen heid wordt gesubsidieerd door de gemeente, ook de kleedgelegenheden van Randstad Sport zijn volledig door de gemeente betaald. Nu wordt Randstad Sport gesplitst en dat zou moeten betekenen dat Randstad Sport de nieuwe vereniging zeker de helft van de sub sidie geeft. Zo was ook het voorstel van het bestuur van Randstad Sport. De algemene le denvergadering van Randstad Sport ging echter niet akkoord met de toegezegde f 40.000.- aan SV Voorschoten. Wethouder Marselis (CDA) noemt de split sing van Randstad Sport zeker geen glorie hoofdstuk uit de Voorschotense sportwereld. Evenals alle commissieleden wenst hij de nieuwe vereniging succes, maar zet vraagte kens bij de financiële haalbaarheid om te ko men tot een mooi clubgebouw. Desgevraagd kregen de commissieleden een stand van za ken over de ledenlijst. Thans heeft de SV Voorschoten 119 seniorleden, 55 jeugdleden, 32 niet-spelende leden en 67 donateurs. De prognose gedaan door SV Voorschoten is al bijna realiteit geworden. Eerst eind mei zal het juiste ledenbestand blijken. De gemeente Voorschoten neemt eerst twee jaar een af wachtende houding aan, daarna kan de vere niging aanspraak gaan maken op eventuele subsidie voor kleedgelegenheden. De vereni ging krijgt wel de jeugdsubsidie direkt. Sassenheimse Rode Kruis volop actief SASSENHEIM De Sassenheimse afdeling van het Nederlandse Rode Kruis bloeit. Dit bleek gisteravond tijdens de jaarvergadering. Het ledental is vergeleken met vorig jaar vrij wel gelijk gebleven: 1238. De inkomsten via contributies bedroegen 15 mille, dat betekent een toename van ruim 2 mille vergeleken met vorig jaar. De collecte bracht vorig jaar circa 8 mille op. Er werd een legaat ontvangen van f 500,Door de Welfare werkgroep werd een kleine f 5000,omgezet waarvoor echter ook een zelfde bedrag werd uitgegeven, zodat het resultaat geen baten voor de kas opleverde. Aan het hoofdbestuur werd een kleine 10 mille afgedragen; aan de verbouw van „Valkenberg" werd 5000,bijgedragen; via het hoofdbe stuur werd 2000,— aan het werk t.b.v. de ge handicapten van de Bahama's bijgedragen en voor Angola 2500,—. DERDORP De be ers van de Acacialaan ■mgeving hebben gis mond tijdens de verga ng van de raadscom- ie verkeer en vervoer notioneerd gereageerd plannen voor recon- kie van de Acacia- Zoals gemeld in onze Ét van woensdag wil gemeente de Acacia- jen de Ericalaan aan- Jen vanwege de slech- (estand van de funde- als gevolg waarvan in emende mate klach ten over trillingen en ver zakking van de weg ont staan. De bewoners maakten gistera vond in alle toonaarden duide lijk dat zij niets moesten heb ben van een fietsroute op de ventweg aan de noordzijde van de Acacialaan. Dat levert gevaar op voor spelende kin deren, zo werd er betoogd. Opoffering van een deel van de groenstrook voor het aan leggen van een fietspad vond men een betere oplossing. Wethouder J. Bezemer (PvdA) waagde echter te betwijfelen of gezien het kostenaspect dit een haalbare zaak was. „We gen kosten wel op tegen een kinderleven?", aldus een be woonster vanaf de publieke tribune, waaraan zij dreigend toevoegde dat „er hele rare dingen gaan gebeuren als de ventweg een fietspad wordt". Wethouder Bezemer trachtte de bewoners gerust te stellen met de mededeling dat er een onderzoek naar alternatieve mogelijkheden zal worden ge daan. „Er is nog niets beslist", aldus de wethouder. Wel vond hij dat het de taak van de ou ders is de kinderen te begelei den. Massaal verzet van de be woners kwam er ook tegen de voorgenomen verlegging van het kruispunt aan de Kom van Aaiweg. Tellingen door ge meenteambtenaren hadden uitgewezen dat er als gevolg van langere wachttijden na het gereedkomen van de nieu we verkeerslichteninstallatie op het kruispunt Acacialaan- Persant Snoepweg filevor ming zou ontstaan. De bewo ners begrepen hier niets van omdat er tijdens de ochtend spits nooit meer dan drie auto's tegelijk rechtsaf richting Alberts Corner willen. De kri tiek van de omwonenden bleek de meeste commissiele den niet onberoerd te laten. wikkeling van de Acacialaan- /Ericalaan opnieuw te bekij ken. Duidelijk werd dat hand having van het kruispunt Kom van Aaiweg geen al te grote problemen zal opleveren. De beste suggestie kwam van het commissielid mevr. H. Nijs-Kühler om een veilige oversteekplaats te creëren te genover de Kom van Aaiweg. Wethouder Bezemer verklaar de zich bereid in een volgende' commissievergadering nieuwe voorstellen en tekeningen met de commissie en de bewoners te willen bespreken. ÊNHOVEN De Ze- bvenaren Jacques Roes- [rg en Adriaan de Horde fen gisteravond voor een rkochte zaal in het ihuis gezorgd voor een sieve modeshow, uitge- j door 22 amateurs uit [gio, die beslist niet on- Iden voor professionele kequins. Met muziek Pimo uit Den Haag toon- tij vrijetijdskleding van in Dicky van den Broek evenhoven, extravagan- fding in pioniersstijl van r Vos en José Roest, le- Begante kleding tot zeer g motorkleding van Rob national uit Amsterdam feding van alternatieve jrialen van Dub uit Am- podellen waren gekapt Jacques Roestenberg en nedewerksters Ingrid en (n, in de new look van onder andere de redline- ;de gel-coup, James Dean- iheavy en Super Match. Pedro van Lammeren uit lar showde mee; hij is het waarmee Jacques Roes- Irg het over 14 dagen gaan maken tijdens de wereldkampioenschappen he- renkappen. De modeshow werd opgeluis terd door een dubbel optreden van het Engelse theatergezel schap Sergeant Treece and the Hot Privats met fragmenten uit de musicals „Chicago" en „The Rocky Horror Show". Ook de Nederlandse Elvis Presley René Long was pre sent. Hij zong (play back) een aantal nummers van good-old Elvis. Binnenkort worden fil mopnames gemaakt met deze Nederlandse Elvis en zullen leden van de Zevenhövense motorclub de witte Rolls Roys escorteren waarin Elvis geze ten is. Uit de regio was Jimmy Tars aanwezig, die een staaltje van body building liet zien. Hij zal binnenkort meedoen aan de Nederlandse kampioenschap pen. Tijdens de modeshows werd verder veel aandacht be steed aan brillen van Hans Winkel uit Amsterdam, waar bij diverse ontwerpen van Eli sabeth von Filrstenberg. Al met al een wervelende goed georganiseerde show waar me nigeen op terug zal kijken met in zijn achterhoofd al weer blikken werpend naar de nieuwe show van 1983. Een van de mannequins showt motorkleding. [TERWOUDE Toen ontwerp bestem- [splan „Hoge Rijndijk l 11" ter visie werd ge was dat voor de Zoe- pudse voetbalvereni- aanleiding nog eens lijzen op het enorme ft aan parkeergele- (eid nabij het sport- Sex. Dat bleek gister- duidelijk toen het (aarschrift, dat Meer heeft ingediend, ter se kwam in de raads- ^ïissie openbare wer- jel de raadscommissiele- ian mening waren dat de parkeerproblemen van Meer burg nauwelijks iets te maken hebben met het bestemmings plan werd de nijpende situatie in ieder geval toch nadrukke lijk onder de aandacht ge bracht. Namens de voetbalver eniging mocht voorzitter Rob Hogenelst het woord voeren en hij schetste in het kort de onhoudbare toestand. Wethouder A. R. van der Heij den stelde dat men het „paard achter de wagen zou spannen", indien zou worden overgegaan tot het realiseren van parkeer plaatsen aan de Laan de Goe de Herder langs de Meerbur- ger Wetering. Die strook staat geregistreerd als groenvoorzie ning en volgens de wethouder staat zowel de politie als Rijks waterstaat erg negatief tegeno ver die zienswijze van Meer burg. Ook zou het gevaar kun nen ontstaan dat de bewoners van de toekomstige wiik in „Hoge Rijndijk West IIge bruik gaan maken van die parkeermogelijkheid met het gevolg dat de voetbalvereni ging er nog niets aan heeft. Het gemeentebestuur leeft met de gedachte op enkele plaatsen in Zoeterwoude stenen tafel tennistafels te plaatsen zodat de jeugd in de openlucht een balletje kan slaan. Daarbij werd ook gedacht aan het speelterrein nabij buurthuis „De Weipoort", Gisteravond was het dagelijks bestuur van het buurthuis aanwezig bij de raadscommissie openbare wer ken, want, ondanks het posi tieve idee van B. en W., wil het bestuur van „De Wei- poort" géén tafel in de direkte omgeving van het buurthuis. „Wij zijn erg positief over uw idee, maar dat gaat ons par keerruimte kosten en dat wil len wij voorkomen", aldus buurthuisvoorzitter Sjaak van der Salm, die er aan toevoegde dat de jeugd in De Weipoort niets te kort komt. Hij verwees naar de speelruimte nabij de Lagerbergerbrug, te meer om dat in het zgn. „Voor-end" de speelmogelijkheden niet groot zijn. Wethouder Van der Heij den was niet zo enthousiast over de nieuwe lokatie vanwe ge de drukke weg die pal naast het beoogde terreintje ligt. Overigens zal nog nader worden bekeken waar de ta feltennistafels zullen komen. Gedacht wordt aan de lokaties nabij Oranjelaan, Burgemees ter Wapstraat, de Zwaan, Zon- negaarde en Commandeurs- hoi. IMOND De raads- (lissie openbare werken ^ak gisteravond het in- |ngsplan voor Lommer- Er viel eigenlijk weinig te zeggen omdat er in ttan weinig ruimte over- Hom fraaie beplantingen peelse voorzieningen te |n. Er zijn in het plan ispeelplekjes opgenomen ■laarnaast moet vooral de kleinere kinderen de achtertuin als speelge- jheid worden gebruikt. sr Van Leeuwen pleitte voor meer speelvoorzieningen voor kleinere kinderen maar zag ook wel in dat er eigenlijk geen ruimte voor vrijgemaakt kan worden. Verder vroeg hij of er gewacht wordt met de inrichting tot het hele plan ge realiseerd zal zijn. Dat zou wel eens lang kunnen duren als Warmond het bouw-contin- gent voor 1982 niet krijgt toe gewezen en de tweede fase in Lommerlust niet aansluitend gebouwd kan worden. Burge meester Hendrickx verklaarde dat er met de inrichting niet gewacht zal worden tot het ele plan klaar is maar de eer ste fase alvast zal worden uit gevoerd zodra de woningen daar zijn opgeleverd. Overigens verwacht de burge meester nog steeds op toewij zing van het contingent voor 1982 als bijvoorbeeld grotere gemeenten hun contingent niet helemaal verwezenlijken. De heer Van der Zalm pleitte ervoor bij de aanplant wat grotere bomen te gebruiken zodat de wijk al direkt wat aangekleed is. Mevrouw Hen drickx wees erop dat dat een kostbare zaak is en er weinig financiële ruimte in het plan zi|t mede door de Stagnatie in De heer Van der Zalm opper de daarop het plan om op Koudenhoorn een boomkwe kerij voor de gemeente op te zetten zodat in de toekomst kweekbomen uit eigen kweke rij gebruikt kunnen worden. Aan dat plan zal volgens me vrouw Hendrickx aandacht worden geschonken. De com missieleden konden tenslotte allen instemmen met het in richtingsplan, ook al omdat er weinig alternatieven mogelijk zijn in de beperkte ruimte. Uitslag hoorzitting over kernwapens in Lisse staat al vast LISSE Het staat al vast wat de uitslag is van de hoorzitting vanavond in het gemeentehuis over het niet aannemen door de gemeenteraad van de motie over plaatsing van kernwa pens. Het grote aantal be zwaarschriften dat tegen die beslissing is ingediend, zal niet ontvankelijk worden ver klaard. De hoorzitting begint om zeven uur.De gemeente raad besloot 10 maart de motie over plaatsing van kernwa pens op Lisses grondgebied niet aan te nemen met als ar gument dat de minister over plaatsing beslist en niet de ge meente. Toch kwamen er veel bezwaarschriften via de wet AROB binnen. De burgemees ter stelt nu dat dit een foute manier van bezwaarmaken is. Tegen besluiten met een alge mene strekking (zoals de kermwapenmotie) en bijvoor beeld aankopen van grond kan via de wet AROB geen bezwaar worden gemaakt. Toch schrijft de wet voor dat de bezwaren moeten worden behandeld en dat gebeurt dus vanavond. Alle indieners van bezwaarschriften zijn voor de hoorzitting uitgenodigd. Bo vendien wil het gemeentebe stuur met deze avond duidelijk maken dat niet iedere beslis sing kan worden aangevoch ten en dat iedereen zich, voor dat hij ergens bezwaar tegen aantekent, eerst moet verdie pen in de vraag wat nu het juiste middel daarvoor is. „De behandeling van deze bezwa ren kost erg veel tijd, man kracht en geld, terwijl de uit slag vast staat omdat de hoor- commissie er toch niets over kan beslissen. Dit leidt tevens tot vertraging in de behande ling van andere verzoeken", aldus burgemeester mr. R.W.M. Gerrits. LEIDERDORP Winkel hof Leiderdorp staat op 13, 14 en 15 mei in het teken van de Surf In dagen, die in haken op de populaire surf- of zeilplank, die niet meer van de meren en plassen is weg te denken. In het win kelcentrum is zo ongeveer alles te zien wat met het plankzeilen samenhangt. Vanzelfsprekend zijn er de planken, in alle soorten, maten en kleuren, voor beginneling en topsurfer. Verder de acces soires, de pakken, de schoe nen, mastvoeten, trapezehaken en nog veel meer. Er worden doorlopend surffilms vertoond en ook er een droogtrainer aanwezig, die de aarzelende recreant met de eerste begin selen van het surfen ver trouwd maakt. Spectaculaire surffoto's zijn te zien op een expositie. Ook is er een twee dehands plankenshow met planken voor elke beurs. Er is vakliteratuur aanwezig en ook kan men het computer wind- surfspel spelen, waarmee leu ke prijzen zijn te winnen. Ten slotte zijn er ook nog een cata maran en een hang-glider te KATWIJK Het CDA vindt dat Katwijk zich de komende jaren zal moeten toeleggen op de bouw van huurwoningen. Volgens het verkiezingsprogram ma van de christen-demo craten dient het woning bouwbeleid van de ge meente aangepast te wor den aan de behoefte van de bevolking en hier heeft zich duidelijk een verschuiving voorgedaan van de koop- naar de huursector. De partij pleit voor eenvoudi ge nieuwbouwplannen waarbij de huren laag kunnen blijven. De gemeente Katwijk heeft' zich in het verleden altijd toe gelegd op de bouw van koop woningen. Nu deze markt vol ledig is ingestort en het er niet naar uitziet dat deze situatie spoedig zal wijzigen is het CDA van mening dat de ge meente haar beleid moet bij stellen. De bouw van koopwo ningen is nog steeds noodzake lijk voor de doorstroming, vin den de christen-democraten, maar daarnaast zal het accent verlegd moeten worden naar de bouw van betaalbare huur woningen. In het verkiezingsprogramma, zoals dat gisteren door lijst trekker J. Bergman werd ge presenteerd, breekt het CDA ook een lans voor renovatie van woningen die na de twee de wereldoorlog zijn gebouwd. Het gemeentebestuur moet er naar streven om voor bepaalde projekten, zoals bijvoorbeeld in de oude Molenwijk, de me dewerking van de rijksover heid te krijgen. Het CDA, met tien zetels de grootste politieke partij in Kat wijk, is een voorstander van een afspiegelingscollege. Lijst trekker J. Bergman: „De situa tie zoals we die het laatste jaar, na het vertrek van de PvdA'er Van Oosten gekend hebben, was een uitzonderlijke. Het CDA zal in een nieuw te vor men college zeker geen aan spraak maken op drie wethou derszetels maar er zal zeker ook ruimte zijn voor iemand uit de niet-confessionele hoek". De huidige wethouder Bergman is geen voorstander van een program-college („daar komt alleen maar na righeid van") maar hij is wel van mening dat er door B W een beleidsprogramma moet worden opgesteld. Dit beleids programma dient volgens het verkiezingsprogramma voor- te zijn van een financiële znn paragraaf. „Ook een rijke ge meente als Katwijk zal het in de komende j^ren financieel moeilijker krijgen. Er zal moe ten worden bezuinigd over alle linies. Niet met de botte bijl maar aan de hand van een beleidsplan". De welzijnssector zal daarbij volgens Bergman zoveel mogelijk worden ont zien. Het CDA spreekt in het verkiezingsprogramma de eis uit dat er tijdens de komende raadsperiode een inspraakve rordening wordt uitgebracht. „Daarnaast dient er in Kat wijk daadwerkelijk uitvoering te worden gegeven aan het in de wet openbaarheid van be stuur neergelegd recht op in formatie". De heer Van den Berg, één van de opstellers van het pro gramma: „Wij zijn ons ervan bewust dat de accenten op het voorlichtingsbeleid personele consequenties zullen hebben. Het is niet waarschijnlijk dat we het in de toekomst nog met één voorlichter afkunnen". In het programma verder aan dacht voor het sociaal-econo misch beleid („zoveel mogelijk service verlenen aan het be drijfsleven"), ruimtelijke orde ning („het centrum moet 'de huiskamer van Katwijk' wor den"), openbare orde („zoveel mogelijk politie surveillance op de fietsvandalisme („wie vernielt betaalt") en milieu. ZWAANSHOEK Minister mr. H.J. Zeevalking van verkeer en waterstaat heeft gisteren in Zwaanshoek de regionale zuive ringsinrichting voor afvalwater van het hoogheemraadschap „Rijnland" geopend. De inrichting heeft ruim tachtig miljoen gulden gekost en zuivert het rioolwater van de gemeenten Hille- gom, Bennebroek, Ruigenhoek, De Zilk, en Vogelenzang. De ge meenten Nieuw-Vennep, Lisserbroek, Hoofddorp Zuid-West, Beinsdorp, Zwaanshoek, Abbenes en Buitenkaag kunnen hierop later ook worden aangesloten. Volgens dijkgraaf J. van Knobelsdorf hebben metingen al uitge wezen dat de zuurstofgraad van het water in de Ringvaart en de Haarlemmermeerpolder al sterk is verbeterd. Het hoogheem raadschap verwacht de bouw van de inrichting in 1978 te heb ben voltooid. Door de vele bezwaarschriften tegen het bouwplan in Zwaanshoek werd de realisering echter vetraagd. Door de stijging van de bouwkosten in die periode en door het aanbren gen van allerlei voorziening om stank- en geluidsovberlast te voorkomen, is de inrichting drie keer zo duur geworden dan werd geraamd. De nieuwe inrichting kan 90.000 kubieke meter water per dag verwerken en heeft voorlopig een capaciteit om het afvalwater van 100.000 inwoners te verwerken. „Een gezin betaalt dit jaar 150 gulden aan verontreinigingsheffing. Dat valt wel zwaar in deze tijd van bezuiniging, maar men moet bedenken dat het rijk niet subsidiëert in de waterzuivering en dat alle kosten dus ge dekt moeten worden uit de verontreinigingsheffing", sprak dijk graaf Knobelsdorf. Naar verwachting zal de zuivering de streek- bewoners op den duur nog meer gaan kosten, omdat nu nog maar 86 procent van het rioolwater gezuiverd wordt en het Hoogheemraadschap streeft naar honderd procent. „Het opper- vlaktewaterin het hart van Zuid-Holland is een „ernstig zieke patient" en wij moeten er alles aan doen omdat te verbeteren", aldus Knobelsdorf. Minister Zeevalking, die de inrichting met een druk op de knop opende, stelde dat het rijk misschien het saneringsprogramma voor de rijkswateren iets moet herzien, zodat de verontreini gingsheffing niet al te sterk omhoog hoeft. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BULAGE BOUW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7