WlM Berg is gewild tptrekje voor mezenfamilies y^rr brievenbus van mevrouw WAT KOST EEN KIND? HUNI heeft veertig mille nodig Overal ^50 te koop m ieestweek voor ouderen Hagenaar's „Schipbreuk 23 "andioos uitgevoerd Srnstige kritiek op markt- '^werkingsplan Schuttersveld U wordt er beter van! Uitbreiding winkelcentrum Diamantplein VLEES OP Z'N GOEDKOOPST Nieuwe attractie in Molen de Valk w llliÉsJ IÉ BB Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tién en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in déze rubriek zou willen tègenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. Abonnee worden? AUTO: koopgids voor een goede tweedehands VRIJDAG 7 MEI 1982 PAGINA S HAZERSWOUETE Door het organiseren van een fancy-fair en een prestatie loop hoopt de Hazerswouds- /Koudekerkse afdeling van de HUNI (Hulp Noord Ier land) geld bijeen te brengen voor de komst en het verblijf van een groep kinderen uit Belfast. De Noordierse jeugd zal van 21 juli tot 11 augustus te gast zijn in Koudekerk en Hazerswou- de. Met de tieners reizen zes leiders mee, van wie een aan tal reeds ervaring heeft opge daan met soortgelijke samenle vingsprojecten in ons land. In totaal heeft men 40 mille no dig om het project te bekosti gen. De daartoe te houden fes tiviteiten beginnen vrijdag 14 en zaterdag 15 mei. Dan wordt in het Michelshuis een groots opgezette fancy-fair gehouden. De prestatieloop wordt 5 juni gehouden. De deelnemers zul len een traject door het Riet veld afleggen. Koffie- manifestatie in Oegstgeest OEGSTGEEST De Wereld winkel Oegstgeest houdt mor gen een koffie-manifestatie in. het winkelcentrum aan de Irislaan. Het is het hoogtepunt van de koffie-actie die sinds enige weken wordt gevoerd. De Wereldwinkel wil de kof-, fiedrinkers wijzen op de moge- lijkheid tot het gebruik van. zuivere koffie, dat wil zeggen, koffie die ten goede komt aan de kleine boeren en niet aan grootgrondbezitters. Zuiver is de koffie afkosmtig van coöpe raties in Guatemala en de boe- ren in Nicaragua en Tanzania. De manifestatie duurt van half elf tot drie uur. Er kan koffie worden geproefd, een tentoon stelling worden bekeken en voor de kinderen is er poppen kast en straattekenen. Een nieuw Leids straatorkest en zanggroep Dempsy zorgen voor verdere muzikale onder steuning. dt ttei dii het >.n<%CHENDAM de Leidschendamse jen wordt vanaf mor- ?t en met zaterdag 15 ien feestweek gehou- n ej Dit ter gelegenheid genhet twaalf en een bestaan van de hou[ ing Bejaardenwerk .a0\ae begint de feestweek houi met een geraniummarkt bij dienstencentrum Duivenvoor de aan de De Rijkelaan vanaf negen uur 's morgens. Verder zijn er kraampjes en muziek aanwezig. Maandag 10 mei staat in het teken van sport, spel en volksdansen in sport hal De tas in De Fluit. Dins dagmorgen wordt in het dien stencentrum informatie ov*»r Tafeltje Dekje gegeven. Dins dagmiddag vindt hier de finale van het klaveijastoernooi plaats. Vrijdag wordt een in formatiemarkt in het centrum gehouden met het Rode Kruis, bejaardenbonden en reiscom missies. Op zaterdag 15 mei wordt de feestweek afgesloten met een feestmiddag in De Witte Kaketoe met het Haags Dagorkest. EN Het studenten rookgezelschap „Sem- trok gis- <tinjnd met zijn voór- pncert vele luiste- naar de Stadsge- aal. Het programma tte werk van Mozart, eelt en Waêenaar- dat onder leiding Van B. Blomhert, beet Is af met de Ouverture r van W.A. Mozart, tl de forte-passages en met grote stuw- A gespeeld werden, de piano-gedeelten met name in de va/PrtÜen- 0 Ji volgden van Max Re- [ariaties en fuga op een I van Mozart", geba- op het andante uit de bekende pianosonate KV331. Het hoofdthema wordt in acht variaties verwerkt in een meesterlijk spel met har monie, contrapunt, ritme en instrumentatie. De fuga aan het slot loopt uit op een grandioze reprise van het uitgangspunt. „Sempre Cres cendo" bracht het werk met overtuiging. Helaas waren ook hier de vioolpartijen nogal zwak. Ze klonken wat onzeker en soms zelfs vals, hetgeen vooral te betreuren viel bij de inzet van de fuga. Het klapstuk van de avond vormde de humoristische cantate „de Schipbreuk" van' J. Wagenaar (op de gelijkna mige tekst van De School meester). Deze werd uitge voerd door het koor o.l.v. P. Hulsbos. Medewerking ver leenden de solisten Jenny Veeninga (sopraan), Ken Weekenstroo (tenor), Jeroen van Glabbeek (bas) en de jonge, voortreffelijke piahist Steven Blackstone. In dit kolderieke stuk wor- den bepaalde excessen uit de muziekgeschiedenis op de hak genomen. Dit komt bij voorbeeld tot uiting in de persiflages op Italiaanse aria's, die door de sopraan heel komisch en met veel ac teertalent gebracht werden. Ook de bas en de tenor ver tolkten hun rollen met veel gevoel voor humor. Alle lof ook voor het koor, dat met veel enthousiasme en uitste kende dictie bijdroeg tot een in alle opzichten geslaagde uitvoering. MARCEL VAN BAARLE IEN Het marktbe- voor het ,<teitersveld zoals het gutter tafel ligt, is flau- 3?éu."Het is niet meer ,ee4en algemeen marke- kerhaal dat voor 5 bij De Slegte te is. De naam Leiden er misschien mis- drie maal in voor. I* en we hier nu tien "den op gewacht en )0 gulden voor uitge- en"? peerde F. van Oosten gisteravond in een ver gadering van de raadscommis sie economische aangelegenhe den de „Eindrapportage Schuttersveld" zoals dat door het organisatiebureau Bakke nist, Spits en Co aan de ge meente is aangeboden. In het plan zet het bureau op een rijt je welke wegen de gemeente zou kunnen bewandelen om bedrijven naar de te bouwen kantoren op het Schuttersveld te krijgen. Er worden sugge sties gedaan waar de gemeente uit zou moeten kiezen. Van Oosten zei dat hij in het plan nergens tegenkwam welke be drijven interesse voor Leiden hebben en dat hij niet gelezen had hoe groot die interesse is. Ook T. Roes (PvdA) had kri tiek: „Ik ben teleurgesteld over wat hier ligt. Het is niet meer dan een eerste hoofd stuk. Waar het om gaat is en antwoord op de vraag wat voor het Schuttersveld haal baar is". Wethouder J. Fase van econo mische zaken was het niet met de kritiek eens: „Bakkenist zou geen bedrijven voor ons opsporen. Het zou aangeven hoe de geméente dat kan doen." Ze zegde de commissie een overzicht toe van de vor deringen van de gemeente bij het werven van bedrijven wanneer dat aan de orde is. „En zover is het nog niet". Wilt u jaarabonnee worden van Maandblad Geld? Schrijf uw naam en adres met postcode achterop een enveloppe en stuur deze open enveloppe naar: Maandblad Geld Antwoordnummer 1153 2500 ZJ Den Haag. Geen postzegel plakken. Wacht met betaling op onze accept girokaart (f 40,- voor 10 nrs.). de tuin, doorweekt van de regen. Dat kan natuurlijk niet, vind ik. We konden niet eens meer het saldo lezen, dankzij de mezen". Ouderzorg Maar ze bleven volhouden, de meesjes. Zoveel toegewijde instincten, zoveel prenatale ouderliefde en ouderzorg, zo'n gedreven inzet, daar kon mevrouw v.d.Berg niet te genop; „Ik heb ze nu maar een kans gegeven, met hoop op een goeie afloop. Maar bij dat komende fourageren (en het is pas één eitje) houd ik m'n hart vast. Eigenlijk wel leuk hoor, dat kastje vol tak jes en groen, en zo'n eitje daarop. M'n hart hebben die vogeltjes toch wel gestolen". En er zijn al mensen een heel klein beetje jaloers op me vrouw v.d.Berg. Die zouden dolgraag gastvrijheid willen verlenen aan een mezenpaar met of zonder kinderen, on geacht de kat van de buren. Zoals de buurman van twee huizen verder, de verleden jaar afgezwaaide hoofdin specteur der Leidse gemeen- te-politie H. Oudman, die te gen mevrouw v.d.Berg al ge zegd heeft, dat hij best z'n brievenbus in verzekerde be waring aan een stel mezen zou willen geven. Maar bij hém komen ze niet, die dom me beesten... LEIDEN Het winkelcen trum aan het Diamantplein wordt uitgebreid. De gemeente heeft hierover overeenstem ming bereikt met de huidige eigenaar van het winkelcen trum de verzekeringsmaat schappij Ennia. De grond die nodig is voor de nieuwe winkels wordt aan de verzekeringsmaatschappij ver kocht. PvdA en PPR hadden in een vergadering van de raadscommissie economische aangelegenheden gisteravond moeite met deze bepaling en stemden niet met het voorstel van het college in. Zij willen eerst nog in hun fractie over leg plegen over het probleem verkoop of erfpacht. De uitbreiding van het win kelcentrum wordt door B en W noodzakelijk geacht, omdat het centrum „is verouderd en niet meer voldoet aan de eisen des tijds". Om weer publiek te trekken, zou een aantal win kels bijgebouwd moeten wor den. Gedacht wordt aan nog een supermarkt of een uitbrei ding van de huidige. Op het plein zou een aantal kleinere winkels gebouwd moeten wor den. Uiteindelijk moet het centrum er zo gaan uitzien als het winkelcentrum „De Ko permolen" in de Merenwijlc: Er komen luifels, zodat het centrum 's avonds afgesloten kan worden. De bebouwing zal in twee fasen geschieden. Eerst ruim 1.000 vierkante meter en daarna nog eens 600 vierkante meter. Wanneer met de tweede fase begonnen wordt, is afhankelijk van de belanstelling van winkeliers om zich in het centrum te ves tigen. De nieuwe winkels zijn met name bedoeld, voor win keliers die elders weg moeten als gevolg van de stadsver nieuwing. In de buurt van het centrum komen 150 parkeer plaatsen. De verzekeringsgi gant betaalt daar de komende tien jaar 5.000 gulden per jaai voor. i ""jilatuur laat zich niet (W>gen; dooT slechte yjjhizing, noch door de d van de kalender niet in overeenstem- g is met de klimato- Tche feiten. Noem jnige geheimen der doiyur idylles, romanti- r tus> dingetjes, affaires, amenderende toneeltjes. 1 §Jdan is aan de Leid en t( Lammenschansweg „Diuit sprake van een idylle, waar de st betrokken be- jnster van het pand (ch tenslotte bij heeft fgelegd. Na eerst en- I malen actief verzet gepleegd; met »rps(s van „vort, d'r uit Maar aan haar lijf va,jel degelijk polonaise, ^"jt het grijs-zwart-gele gaat gewoon door te doen wat het niet [i kan. Het sop lijkt (cool niet waard. En poemt zich dan kool- Met een grote dat op koolwezen, want nageslacht is o zo "fcbaar. naaW van den Berg, al- j biedt sinds eergisteren |ar brievenbus onderdak aan twee tortelende en el kander, oppervlakkig gezien, trouwe koolmeesjes: „Woens dag lag er het eerste eitje". Boven de brievenbus heeft ze een flink wit vel papier ge prikt, met daarop in een „groot" woord; alsof 't het Naardermeer betrof, de me dedeling: „Broedende vo gels". En of men de post en de kranten en dergelijke maar in de aan de voordeur hangende boodschappentas wil deponeren. Prachtig ge zicht, vanaf de straat, dit staaltje Mezenhulp '82. De ge vederde krakers krijg je niet te zien. Die blijven buiten schot in hun gevorderde, be schutte domein. Maar het was wel een paar dagen een af en aan fladderen; vliegend transport van huisraad en andere roerende goederen. Het is (in alle onschuld) een kleine overeenkomst, in deze dagen, met de Falklandcrisis: „We zitten er en we blijven hier". Al hebben de mezen nauwelijks of geen recht op de brievenbus van mevrouw v.d.Berg. Debacle Het is nota bene niet de eer ste keer, dat deze brievenbus door niets en niemand ont ziende mezen geconfisceerd is. „Twee jaar geleden ook al", vertelt mevrouw gluiperig attent en vrat er één op. De jonkies waren er al, dus. „Erg hoor", vindt me vrouw v.d.Berg nog steeds; „En de overgebleven ouder mees zat buiten op een tak maar te piepen en te huilen, met een wurmpje in z'n sna vel. Hij kon het in z'n eentje niet meer aan en durfde niet naar binnen. De volgende morgeh keek ik in het brie- venkastje, en daar lagen de zeven meesjes dood. Verhon gerd". Dat was in '80. Nu van het zelfde laken weer een pak. De eerste kraak-actie werd vorige week, zonder enige aankondiging vooraf, onder nomen. De bewoonster had alle waardering voor de in spanningen van de twee meesjes („Ach, ze werken zo hard hè; de hele dag gaat het dooï"), maar ze stelde zich toch teweer. Ook al omdat ze grote bezwaren had tegen de listen en lagen van de kat van de buren. Want dat zou weer slachtoffers geven, meende ze. Tot vijfmaal toe gooide mevrouw v.d.Berg, uit een zekere voorzorg, de me zen met hun hebben en hou wen aan takjes en blaadjes de bus uit. Hupsakee, eruit jullie Maar die diertjes zijn on waarschijnlijke doordram mers: tegen kranten kunnen ze niet op, maar brieven du wen ze gewoon terug door de gleuf naar buiten. Op een keer lag er een bankbrief in Wim Dijkema, voorzitter van de Junior Kamer (links) enR. van der Hoeve, lid van de Junior Kamer in molen De Valk. LEIDEN Molen de Valk heeft er een attractie bij. De Junior Kamer Lei den heeft een diapresenta tie over molens samenge steld, die sinds gisteren permanent in het molen museum te zien is. Wet houder P.H. Schoute nam het geschenk van de Ju nior Kamer gisteren in ontvangst en stelde de diaprojector voor het eerst in werking. De Junior Kamer Leiden (JKL) is een groep mensen, die maatschappelijke activitei ten ontplooit en projecten uit voert. De leden doen dit onder meer met de bedoeling zich te „vormen en ontwikkelen". Zo heeft de JKL enige tijd gele den de zogenaamde Stichting Sterbus Leiden op poten gezet. Bejaarden en invaliden wor den met deze bus naar de stad en terug naar huis vervoerd. En nu heeft de JKL zich over een molenproject gebogen. Daarmee willen de leden van de kamer hun steentje bijdra gen aan de herinrichting van het molenmuseum. De audio visuele presentatie heeft een educatief karakter en handelt over molens in het algemeen. Zaterdag wordt de tiende na tionale Molendag gehouden. Molen de Valk en de nieuwe attractie zijn dan gratis te be wonderen. Fietsroute Daarnaast heeft de Junior Ka mer en speciale fietsroute uit gestippeld. De tocht leidt langs achttien molens in de regio. Bij het uitzetten van de route is gestreefd naar een combinatie van natuurschoon, bereikbaar heid en de mogelijkheid van bezichtiging van de molens. Voor kinderen is er een alter natieve route van ongeveer 25 kilometer. De andere route is tien kilometer langer. De kos ten van de routebeschrijving bedragen een rijksdaalder (in clusief lunchpakket). Na af loop van de tocht krijgen de deelnemers een herinnering. De fietstocht van de JKL wordt zaterdag, tijdens de Mo lendag, voor het eerst gemaakt (start vanaf negen uur bij Mo len de Valk). Indien de tocht aanslaat, ligt het in de bedoe ling er een permanent karak ter aan te geven. Dit zou moe ten gebeuren door een uitge breide molenfolder uit te ge ven, waarin drie routes be schreven worden. een compleet debacle. De kat (altijd van de buren) had smoel op de twee mezen; was v.d.Berg, die Doven woont en niet elk moment uitzicht kan hebben op de voorvallen be- neden. „Toen werden er in mijn bus zeven jonge meesjes geboren". Maar dat liep uit in (INCLUSIEF DE KAT) ZOUDEN BEST ZOIETS MAAR DE KRAKERS ZOEKEN STEEDS HAAR OP

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5