Tumult rond Leimuiden 2000 Verwarring rond aanleg parkeerhavens REGIOUOURINAAL REGIO RAADSLID „KRAAKT" KAMER BURGEMEESTER, FRACTIEGENOOT LOOPT BOOS UIT VERGADERING Bende dieven en vernielers door politie opgerold Ambtenaren winnen zaalvoetbaltoernooi Interpellatie Asphalt Fabriek levert weinig op l LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 MEI 1982 PAGIN/I Meindert Leerling naar Hazerswoude HAZERSWOUDE Meindert Leer- ling. Tweede Kamer-lid voor de Refor matorische Politieke Federatie, komt maandag 10 mei naar Hazerswoude. Leerling komt daar te spreken op een door de plaatselijk afdelingen van de RPF en de Staatkundig Gereformeerde Partij belegde bijeenkomst in het kader van de naderende gemeenteraadsver kiezingen. Deze wordt gehouden in het voormalige raadhuis in Hazerswoude- dorp. De heer ir. H.E. Boon zal namens de SGP het woord voeren. De heer Boon is lid van Provinciale Staten. De bijeenkomst begint om acht uur. ,,'t Kliekske" in Woubrugge WOUBRUGGE— ,,'t Kliekske" treedt morgen avond op in verenigingsgebouw De Wijk in Woubrugge. Dit in 1969 opgerichte Vlaamse volksmuziekensemble maakt al ruim tien jaar naam met de vertolking van traditionele volks liederen. De leden van het ensemble verzamel den hun repertoire door bezoeken aan oude mensen. Op deze wijze bouwden zij een lied boek op, dat reikt van de middeleeuwen tot einde vorige eeuw. Om de uitvoering van de liederen zo origineel mogelijk te houden, kop ieerde men vaak instrumenten naar gevonden originele exemplaren. Zo gebruiken zij onder meer een draailier, een hommel, een blazevere, een strovedel en nog vele andere oude instru menten. Voor een tientje kan men het optreden in Woubrugge. dat om kwart over acht begint, bijwonen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Piet Witteman, Kerkstraat in Hoogmade en Han De Vlaamse groep ,,'t Klieske" treedt zaterdagavond Aardema, Bateweg 65 in Woubrugge. op jn Woubrugge. Manifestatie tegen verbouwing raadhuis HAZERSWOUDE De Hazerswoudse actie groep, die zich tegen de verbouwing van het gemeentehuis keert, houdt zaterdag 15 mei een protest-manifestatie. Nabij het gemeentehuis zal men vanaf kwart over drie zijn bezwaren nogmaals duidelijk kunnen maken. Zoals bekend verzet de actiegroep zich tegen het reeds genomen besluit het gemeentehuis voor een bedrag van 3,3 miljoen gulden te ver bouwen. Bij dat bedrag is de vestiging van een bibliotheek in de kelder van het gemeentehuis inbegrepen. De actiegroep is van mening dat men de plannen ook voor een aanzienlijk lager bedrag zou kunnen uitvoeren. Dat het er dan allemaal wat soberder uit zal zijn, vindt de groep passend is deze tijd van bezuinigingen. Tijdens de manifestatie zal, naast een aantal sprekers, een muziekformatie te beluisteren zijn. LEIMUIDEN Mevrouw B.J. van Puffelen - Vos heeft deze week voor nog al wat tumult op het ge meentehuis gezorgd. Het Leimuiden 2000-raadslid bezette maandag uit pro test tegen wat zij noemde „weigering van informa tie" de kamer van burge meester G.J. van der Kroft. De zaak kwam gis teravond tijdens de raads vergadering naar buiten. De vergadering kreeg een heftig karakter. Over en weer werden beschuldi gingen geuit. Dat alles re sulteerde uiteindelijk in het boos weglopen van Van Puffelens fractiege noot J.C.A. Brambach. De kwestie werd gisteravond aangekaart door CDA'er A.J.R. van Zon. Ambtenaren hadden zich bij hem beklaagd over het gedrag van mevrouw Van Puffelen. De klachten waren zelfs van dien aard, zo zei de heer Van Zon, dat een aantal ambtenaren reeds had gesteld geen raadscommissie- vergaderingen meer te willen bijwonen waarbij ook me vrouw Van Puffelen vertegen woordigd is. Uitingen van on genoegen. die bij Van Zon de vraag opriepen wat er in het gemeentehuis gaande was. Burgemeester Van der Kroft deed daarop de zaak uit de doeken. „Mevrouw Van Puffe len heeft de gewoonte hier op gezette tijden binnen te lopen om informatie op te vragen. Op zich is dat natuurlijk prij zenswaardig, ware het niet dat zij ook denkt te kunnen bepa len hoe en wanneer dat ge beurt. De medewerkers accep teren dat niet. En terecht", zo stelde de heer Van der Kroft. die vervolgens vertelde, dat mevrouw Van Puffelen on langs zelfs een vergadering van stafleden verstoorde om haar eisen kenbaar te maken. Bezet Afgelopen maandag deed zich een soortgelijk geval voor. Na dat het Leimuiden 2000-raads lid gemeentesecretaris C.A. Kuilboer eerst drie maal bin nen een uur telefonisch om in formatie had gevraagd, besloot zij naar het gemeentehuis te gaan. Burgemeester Van der Kroft trof haar in zijn werk kamer aan. Op zijn een aantal malen gedane verzoek weg te gaan, omdat hij daar iemand wilde ontvangen, ging zij niet in. Zij hield vast aan haar eis: eerst inzage te willen in een aantal brieven. De heer Van der Kroft ging daar niet op in en besloot naar de raadszaal te verhuizen om daar zijn bespre kingen te voeren. Enkele mi nuten nadat hij daarmee was begonnen, stormde mevrouw Van Puffelen binnen. Van der Kroft: „Ik heb haar toen zeer duidelijk te verstaan gegeven weg te gaan. Daar ging zij niet op in. Ook niet toen ik dreigde haar door de politie te laten verwijderen wegens huisvre debreuk. Zij wilde zich bekla gen over de secretaris, die niet bereid geweest zou zijn haar vragen te beantwoorden. Na dat ik van de secretaris hoorde dat zij die ochtend had gebeld en wederom een termijn aan de beantwoording had verbon den, heb ik haar wederom de deur gewezen. Daar had zij in middels een voet tussen gesto ken en poogde ze me te verlei den geweld te gebruiken, het geen ik natuurlijk niet heb ge daan". Triest Het gebeurde werd zowel door CDA als door VVD sterk afge keurd. De liberaal J.H. van Dam bestempelde het als „triest", CDA'er E. Tijsselink zelfs als „diep triest", terwijl Van Puffelens optreden wet houder L. Treur de opmer king: „Mevrouw Van Puffelen hou op met gek doen, dan wordt u vanzelf wijs", ontlok te. Van Puffelen's fractiege noot Brambach was echter van mening, dat het college Van Puffelen's actie had uitgelokt door het verstrekken van in formatie inderdaad te bemoei lijken. „Zelfs de minister heeft ons daarin in antwoord op een bij hem geuite klacht gelijk ge geven. maar zelfs daaruit heeft men kennelijk geen lering ge trokken". aldus Brambach. Zijn woorden vonden geen weerklank bij de fracties van CDA en VVD, die vonden, dat er iets gedaan moest worden om dit soort toestanden in de toekomst te voorkomen. Bur gemeester Van der Kroft was het daarmee eens en liet we ten, dat het gemeentehuis voortaan op slot zal zijn. Van Puffelen zelf liet zich over het incident nauwelijks uit. Wel sprak zij over het achterhou den informatie of het bemoei lijken van de manier om die in te winnen. Daar burgemeester Van der Kroft haar steeds in de rede viel om haar bewerin gen tegen te spreken, deed zij er uiteindelijk het zwijgen toe. Voorjaarsnota Tijdens de behandeling van de Voorjaarsnota, waarin het col lege een aantal bezuinigings- en ombuigingenvoorstellen deed, leek de situatie in de Leimuidense raad weer te nor maliseren. Van Zon zei na mens zijn fractie de noodzaak van extra bezuinigingen in te zien en meende dat er in de nabije toekomst wellicht op nieuw een aantal posten onder de loep genomen dienen te worden. Dit omdat het anders bepaald niet eenvoudig zal zijn de begroting voor 1983 slui tend te krijgen. De heer Van Dam voegde daaraan toe, dat men spoed, dient te zetten ach ter de exploitatieopzet van de uitbreiding van Het Spant. Te vens riep hij op de belasting druk draagbaar te houden. Uiteindelijk werden de in de Voorjaarsnota gedane bezuini gingsvoorstellen zonder veel omhaal aangenomen. Een be slissing over het eventueel te rugschroeven van het aantal uren vakonderwijs laat echter nog even op zich wachten. Weglopen Lang duurde de rust in de Lei muidense raadszaal echter niet. Tijdens de behandeling van een voorstel met betrek king tot de uitbreiding van Het Spant, beschuldigde wet houder J. den Haan Leimui den 2000 ervan de zaak opzet telijk te traineren. Volgens Den Haan ging het om een simpel procedureel voorstel (wijziging bestemmingsplan), terwijl de progressieve fractie van mening was, dat men de burgers eerst gelegenheid moest geven bezwaar aan te tekenen, alvorens de procedu re op gang te brengen. Bram bach vond dat Den Haan zijn beschuldiging moest intrekken en noemde zijn uitlating zelfs „fascistisch". Toen dat niet ge beurde en men zich boos maakte over Barmbach's woordkeuze stapte het Lei muiden 2000-raadslid op. SCHADE VIER MILJOEN, WAARVAN KWART MILJOEN IN ALPHEN DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Na een maandenlang durend onderzoek heeft de Haag se recherche een bende aangehouden, die ervan wordt verdacht in de pe riode 1981 tot heden voor ruim vier miljoen gulden te hebben gestolen en vernield bij inbraken. De bende was onder meer ac tief in Alphen aan den Rijn. Bij een inbraak bij juwelier Trossel werd voor een kwart miljoen gulden aan sieraden buit gemaakt. Het betreft een club van der tien Hagenaars, die zich het afgelopen jaar berucht heeft gemaakt met het plegen van grove inbraken en het stelen van dure auto's van de mer- keh BMW en Mercedes. De bendeleden hebben een be langrijk deel van het hun ten laste gelegde al bekend. De bende bestaat uit negen jongemannen, in leeftijd varië rend van 19 tot 23 jaar, die verantwoordelijk zijn voor het plegen van de inbraken. De andere vier zijn mensen, die zich bezighielden met heling en verkoop van de gigantische hoeveelheid gestolen goede ren. De bende had het vooral gemunt op juweliers, kleding zaken en radio- en tv-zaken. De methode was bijna altijd dezelfde: de inbrekers keten den hun supersnelle auto's aan de rolluiken van de zaken vast om die zo te ontzetten. Zo kon het gebeuren, dat de daarbij aangerichte schade de waarde van de gestolen goederen bijna overtrof. Grote slag De bende, die in wisselende samenstelling opereerde, sloeg in februari van dit jaar zijn grote slag bij juwelier Trossel in Alphen aan den Rijn: een kwart miljoen gulden aan sie raden. De politie heeft van de buit bijna niets teruggevonden. Van de vele auto's die zijn ge stolen. werd een klein aantal teruggevonden, de rest trof men aan in sloten of volkomen gedemonteerd op verlaten ter reinen. De bende wordt ook verdacht van het stelen van een dertigtal cross-motoren. Met het geld, dat zij van de he lers kregen, werd ver boven hun stand geleefd. De politie denkt dat een aantal inbraken nog moet worden opgebiecht. Een moeilfjkheid bij de verho ren is, dat de bende zoveel heeft gedaan, dat de leden het zich niet allemaal meer herin neren. Bij het helende viertal was ook een 44-jarige dame. Alle deelnemers (zes elftallen) aan het zaalvoetbaltoernooi met in hun midden burgemeester Bolten, die de aftrap ver richtte. ALKEMADE Winnaar van het gisteren gehouden zaalvoet baltoernooi is de personeelsvereniging van de gemeente Alke made geworden. De raadsleden kwamen op een toch niet onver dienstelijke vierde plaats. Het toernooi trok erg veel publieke belangstelling en verliep in een gezellige sfeer. De deelnemende teams waren in twee poules verdeeld. In de fi nale werd de personeelsvereniging van Alkemade, zoals gezegd eerste, gevolgd door collega's van de gemeente. Derde werd de politie, die met 21 maar nèt aan de raadsleden kon verslaan. De vijfde en zesde plaats werden met behulp van penalty's be haald door respectievelijk het Verificatiebureau en Architecten bureau De Groot. Het team van de raadsleden bleek niet hele maal uitsluitend uit raadsleden te bestaan: een zoon van Dirk Akerboom was een goede vervanger voor zijn vader. Sommige raadsleden maakten van de gelegenheid onbelemmerd gebruik door shirtreclame voor hun politieke partij te maken. ALPHEN AAN DEN RIJN De interpellatie van het PPR- raadslid C.C. Doolhof over de Nederlandsche Asphalt Fa briek in de Alphense gemeen teraad heeft gisteravond wei nig resultaat opgeleverd. Dool hof kon pas omstreeks mid- (CDA) kon er slechts heel summier op ingaan. Het was de bedoeling van het PPR- raadslid om een discussie op. gang te brengen waarin het door het college gevoerde be leid inzake de fabriek en de uitvoering van de vorig jaar door de raad ingediende motie beoordeeld zou worden. De heer Doolhof vroeg zich af of aan alle aspecten van de overlast die de tabriek aan de omwonenden in de Prins Hen drikstraat en omgeving heeft bezorgd nog aandacht wordt besteed. Naast de uitstoot van kankerverwekkende stoffen gaat het om overlast door aan- en afrijdende vrachtwagens.' laden en lossen, stofoverlast van kalk. zand en asbestdeel- tjes en brand- en explosiege vaar. Zoals bekend brak er vo rige week brand uit in de fa briek. De motie gaf het college een te beperken. De maatregelen zijn niet afdoende geweest, vond Doolhof. De vuiïuitstoot is teruggebracht tot 50 procent door het afdekken van niet in gebruik zijnde baden met bitu men en teer en net aanbren gen van een luchtfiltersys- teem. De verspreiding van rondzwevende deeltjes is te ruggebracht met 80 procent. Verdere maatregelen, zoals plaatsing van een hoge schoor steen en luchtzuiveringsma chines worden voorbereid. Alle betrokkenen zijn het er over eens dat verplaatsing van de fabriek de beste oplossing is. De asfaltfabriek kan dat niet betalen en hoopt op subsi die van het Rijk. Ambtenaren van de gemeente hebben de subsidie-aanvraag inmiddels terie worden aangeboden. De omwonenden vinden dat dat allemaal te lang duurt en lie ten dat gisteren ook middels spandoeken op de publieke tri bune merken. Doolhof vroeg zich af of de ge meente nog medewerking hoeft te verlenen aan de hin derwetvergunning omdat de fabriek gegevens zou hebben achtergehouden. Volgens wet houder Van Leeuwen heeft de asfaltfabriek zich gehouden aan de hinderwetvergunning van 1967. Hij toonde zich te vreden over de maatregelen tot nu toe. De beschuldiging dat er onvoldoende blusmate- riaal aanwezig was bij de brand vorige week wees hij van de hand. In de eerstvol gende vergadering van de raadscommissie ruimtelijke or dening, waar het bewonersco mité en het adviesbureau aan-, wezig zullen zijn. zal de zaak' opnieuw aan de orde komen. WOUBRUGGE Rond twee raadsvoorstellen, die uiteindelijk hadden moe ten leiden tot drie par keerhavens in de Kerk straat te Hoogmade ont stond verwarring toen raadslid Vos (PvdA) beter geïnformeerd bleek dan burgemeester en wethou ders. Zijn informatie maakte het raadsvoorstel totaal overbodig. Voor de toestemming en me dewerking om tot de drie par keerhavens in de Kerkstraat te komen is men afhankelijk van vier betrokkenen. „De hele zaak lijkt eigenlijk meer op „koehandel" merkte een der raadsleden op, want voor de benodigde medewerking wilden de betrokkenen wel wat terug zien ten eigen voor dele. De hele operatie bleek echter niet nodig te zijn. Het raadslid Vos kwam met een brief aan B en W, die het col lege overigens nog niet gele zen had, waaruit bleek, dat de belangrijkste betrokkene af haakte. Verwarring alom. De raad besloot na veel discussie om toch maar akkoord te gaan met de voorstellen. De garantie, die kopers van een huis in Woubrugge krij gen, kwam ook weer eens ter tafel. Raadslid Leen Vos vond die ten enemale onvoldoende. Wethouder Haasbroek wees erop, dat de betreffende minis ter destijds accoord was ge gaan met de door Woubrugge gehanteerde regeling. Dit achtte Vos: „Een slap verhaal" en zegde toe in de nabije toe komst met een motie van wan trouwen te komen. Het CDA steunde het bouwbeleid van B en W en daarmee is het colle ge verzekerd van een meer derheid in de raad. De commissie van gemeente, provincie en rijk, die zich be zig houdt met het verbeteren van de verkeerssituatie in de Kerkstraat te Hoogmade heeft de eerste resultaten van hun studies naar buiten gebracht. De eerste aanpassingen gaan zo'n anderhalf miljoen kosten. Raadslid Van Woerden (VVD) ■had het al over „onmogelijke bedragen". Een snelle realisa tie ervan zal dus nog wel even op zich laten wachten. Clubhuis Voor de zwemvereniging De Watervrienden in Lisse ii het eindelijk zover: het nieuwe clubhuis naast hel zwembad De Lis kan in gebruik worden genomen Morgenmiddag om twee uur wordt het gebouw Het Ba' ken officieel geopend. Crossclub De Leiderdorpse fietstoeren fietscrossclub wordt morgeit feestelijk opgericht. Dat gebeurt om drie uur in de r.k school De Schakel aan het Van Alphenplein 5. De al aan gemeld 135 kandidaten voor de crossclub en 30 kandidaten voor de toerclub krijgen daarbij de maquette van het cros' sterrein op De Bloemerd te zien en tevens zal de naam van de club worden bekend gemaakt. Geraniummarkt Aan de Statendaalder in Leiderdorp, tussen het ge meentehuis en het winkelcentrum Winkelhof wordt, morgen een geraniummarkt gehouden, de organisatie is in handen van de Voortuinkeuringscommissie Moot Leiderdorp. De markt is geopend van negen tot vijl uur. i I Expositie in Hazerswoude De Nederlands Hervormde kerk in Hazerswoude-dorj staat centraal op een tentoonstelling, die elke zaterdag tus, sen 14.00 en 17.00 uur te bezoeken is in de oudheidkameï aan de Dorpsstraat. Conservator Cees Kroon is erin ge slaagd een groot aantal voorwerpen en documenten, dit met de historie van dit gebouw te maken hebben, bijeen ti brengen. In de oudheidkamer is tevens het boekje ..Dl Grote of Nederlandse Hervormde Kerk van Hazerswoude verkrijgbaar. I Cantatedienst Het Leiderdorps Kamerkoor verleent zondagavond zijn medewerking aan een cantatedienst in de DorpM kerk in Leiderdotp. Voor begeleiding zorgt het strij\ kersensemble onder leiding van dirigent Wim var Meeuwen. De dienst begint om half zeven en voorgan. ger is ds. A.J.W.A. Knorth. Landgoederen De koninklijke landgoederen De Horsten in Wassenaai staan evenals in voorgaande jaren vanaf zondag weer da\ gelijks open voor bezichtiging. Dat is mogelijk tot en me zondag 30 mei. Naar verwachting zal afhankelijk van cfi, weersomstandigheden de Seringenberg in deze periode ii bloei staan. De ingang is aan de Papeweg in Wassenaar, Honden worden niet toegelaten. Jeu de boules De Hazerswoudcse jeu de boules veren. Pétanque Rhyne Boule houdt zondag een doubletten toernooi in het Koudekerkse Hofstedepark. Aan dit toernooi doen 32 teams van twee personen mee. In het Hofstedepark wordt zondag ook een competiticrondb afgewerkt, zodat totaal 60 ploegen actief zullen zijn. Surfcursus Jongeren van 11 tot en met 16 jaar, die zich het surfen ei-, gen willen maken, krijgen daartoe binnenkort de gelegen heid. Vanaf donderdag 13 mei worden er in Jachthaveil „De Twee Wilgen" op Kaag-eiland weer cursussen gehou[ den. Hiervoor kan de jeugd zich tot dinsdag 11 mei schril telijk aanmelden. De lessen worden steeds op donderdag\ en vrijdagavonden tussen half zeven en negen uur gehou den. De kosten bedragen 5 gulden per les. Korfbal korfbalvereniging TOP organiseert in Sassenhein irgcn en volgende week zaterdag het jaarlijksi De 1 morgen schoolkorfbaltoernooi. Er zullen 32 teams van de lage re scholen aan meedoen: Voor de Parkschool wordt he\ spannend omdat deze keer de wisselbeker definitief in zijn bezit kan komen. Jan Klaassen De toneelvereniging Pankras brengt morgen voor de Sas) sen heimse jeugd het stuk „Hoe Jan Klaassen de kous op di kop kreeg". Het is bestemd voor de jeugd van 5 tot 12 jaar Het stuk wordt vanaf twee uur opgevoerd in Ontmoeting en de toegang kost twee gulden vijftig. t „Neon" in Our House t „Neon", een Eindhovense new-wa ve-forma tie, speeli morgenavond in Jeugdsociëteit „Our House" in Roelo. farensveen. De entree bedraagt f 7,50, de leden betalen, slechts/ 5,'. Het concert begint om half tien. t Hockeytoernooi Door hockeyclub „Alphen (HAC)" wordt voor het derdl jaar het Castellum hockeytoernooi georganiseerd. Teamt uit Engeland, Frankrijk, België en Nederland spelen mor gen en zondag hun wedstrijden op het hockeyveld vaif HCA op sportpark De Bijlen. De wedstrijden beginnen oriï beide dagen om tien uur. Toneelvoorstelling Toneelgroep „Toverlei" uit Leiderdorp brengt zondag S mei hf*l rs/iar»1/ 7S»/v> Irinlm hnii'n" tn f,*/ If/ut/A mei het cabaret „Twee kanten bruin" in het Hoofd straat-theater aan de Alphense Hoofdstraat. De toneer groep heeft ter gelegenheid van zijn vijfjarig bestaan dit cabaret in samenwerking met Guus Ponsioen (be kend van Vangrail en Het Lage Landenca baret) in er kaar gezet De voorstelling begint om half negen. Natuurwandeling De Alphense afdeling van het Instituut voor Nat uurbei schermingseducatie organiseert morgen een natuurwandeI' ling langs de Wijde Aa onder leiding van deskundige gidi sen. De wandeling begint om tien uur bij het witte bruggej] tje tussen Woubrugge en Hoogmade en duurt ongeveek, twee uur. Dorpsberaad Ouderen Het Dorpsberaad Ouderen Oegstgeest komt vrijdag lt mei bijeen in het dienstencentrum aan de Lijtweg. D\ bijeenkomst begint om tien uur. Het Dorpsberaat staat geheel in het teken van de raadsverkiezingen ei kandidaat gemeenteraadsleden zullen er, naar vet luidt, een uiteenzetting geven van hun streven.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4