mededelingen gemeentebestuur leiden 10tm14mei '82 Wanneer wordt U door Bureau Huisvesting geholpen? Wie zijn nu aan de beurt? n 'i Wat zijn de verwachtingen op langere termijn m.b.t. de wachttijden? TENSLOTTE: PAGINA 10 LEIDSE COURANT VRlIDAG7MEIlp Commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden. Maandag 10 mei a.s. om 20.00 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis. Agenda: Onbezoldigde ambtenaren van gemeentepolitie. Koffievoorziening tijdens raadsvergaderingen. Ontwerp-brief inzake contacten huisvesting vreemdelingendienst. Ontwerp-rampenplan. Middelennota brandweer. Commissie Maatschappelijke Aangelegenhe den, Volksgezondheid en Cultuur. Woensdag 12 mei a.s. om 16.30 uur in de kleine kantine van de gemeentelijke dienst sociale werkvoorziening, W. Barentszstraat 12/24. Agenda: Jaarverslag GDSW over 1981. Nota inzake bestedingsgelden 1982 tijdelijke bij drageregeling extra bestuurskosten minderheden beleid gemeenten. Aanschaf tekstverwerkende apparatuur Maat schappelijke Dienstverlening (M.D.). Financiële konsekwenties invoering centrale post ambulancevervoer. Nota gezondheidscentrum Morskwartier. Commissie voor Volkshuisvesting. Bouwzaken. Sport en Recreatie. Donderdag 13 mei a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Behandeling bestemmingsplan Roomburg*). Aankoop pand Schagensteeg 28. Verkoop, verhuur en ruiling grond nabij de Leeu wenhoekstraat. Uitgifte in erfpacht perceel grond in De Waard. Bouw 24 woningen Haarlemmerstraat (vml. Over dekte). Aankoop Maredijk 50') Verkoop van de opstal Maredijk 50 en uitgifte in erfpacht van de bijbehorende grond*). Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten. Vrijdag 14 mei a.s. in kamer 263 van het stad huis. Agenda: 15.00 uur: Bezwaarschrift van de Stichting Clubhuis Zuidwest inzake vaststelling sociaal-cul tureel plan en programma. 15.30 uur: Bezwaarschriften van de Stichting De Jeugdhaven inzake vaststelling sociaal- cultureel plan en programma. 16.30 uur: Bezwaarschrift van de heer E. Kranen burg tegen het opleggen van een voor waarde in een ontheffing sluitingsuur van het cafébedrijf Pieterskerkkoorsteeg 12. Overige Commissie- en Projectgroep- vergaderingen Hinderwet Gemeenschappelijke vuilverwerking Leiden e.o. Dinsdag 11 mei a.s. om 20.00 uur in het raadhuis van de gemeente Oegstgeest. Wilhelminapark 17. Agenda: Krediet voor het vernieuwen van de. schoorsteen. Vliegasstort te Zoetermeer. Rapport van de gemeente Wassenaar over het in zamelen van afvalstoffen. Projectgroep Transvaal. Dinsdag 11 mei a.s. om 20.00 uur in buurthuis het Mierennest. Agenda: Stand van zaken bestemmingsplan Rijnzicht. Verslag woonbotenoverleg Morskade d.d. 15 maart 1982. Verbetering woonomgeving/straatverbetering. Toekomstige geluidsituatie langs de spoorbaan/ Churchillbrug. Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Dukdalf" en "De Loopplank". Donderdag 13 mei a.s. om 20.00 uur in de depen dance van de school. Regenboogpand 3, Leiden. Agenda: Vacaturecommissie. Overleg lokalensituatie. Leidse Toets. 2e Concept regeling leerlingdossiers. Voortgang BOVO-project. Nota "Maakt Leiden Basisschool". Werkgroep Emancipatie Leiden. Vrijdag 14 mei a.s. om 13.00 uur in kamer 112 van het stadhuis. Agenda: Bespreking concept I en II onderwijs. Bespreking concept I en II werk. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan- delén agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 7 mei 1982 vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoeken van: 1. C.W. Overmeer, te Leiden, voor het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installa ties ten behoeve van het levensmiddelenbedrijf met verkoopinrichting in het pand Marnixstraat 18. 2. A.J. van der Meer, te Leiden, voor het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de uitdeukerij en verfspuiterij in het pand Admiraal Helfrichweg 3. 3. F.G. van Tongeren, te Leiden, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van het petit-restaurant in het pand Haarlemmerstraat 216. 4. C. Rodrigues-Gomes, te Oegstgeest, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedre ven installaties ten behoeve van het bereiden van maaltijden, het koelen en opslaan van levensmid delen alsmede een restaurant in het pand Beestenmarkt 10 en 11. 5. G. Radius, te Leiden, voor het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van een inrichting voor het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten annex ver- - koopinrichting in het pand Marnixstraat 9. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen vanaf heden gedurende vier weken ter inzage op het stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, begane grond, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen eveneens vanaf heden geduren de vier weken ter inzage in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op don derdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algeme ne Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 2 juni 1982 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degene die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schrif telijk of mondeling, bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen te gen de aanvraag en/of ontwerp beschikking. Bovengenoemde beschikking(en) wordtlen) na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij vóór 2 juni 1982 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State, Afde ling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikking(en) wordtlen) niet eer der van kracht vóórdat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Direc tie Milieu, stadsbouwhuis, tèl. 071-254437, kamer 012, begane grond. Diversen Profwielerronde Maandag 10 mei a.s. om 19.00 uur start een wieler wedstrijd voor profs. Dit gebeuren vindt plaats in de juwelenbuurt en omgeving. Het parcours wordt gereden via Diamantlaan (start en finish )-Opaalstraat-Saffierstraat-Carneoolstraat- en Smaragdlaan. Verkeersmaatregelen In die periode zal het gebied Koppelstein, alsook de Turkooislaan en Agaatlaan uitsluitend bereikbaar zijn via de Haagsche Schouwweg. De N.Z.H. buslijnen van en naar de richting Kop pelstein worden omgelegd. Controleurs van de N.Z.H. zullen de passagiers op de hoogte brengen van de wijzigingen. Verbodsborden Daar waar de veiligheid dit vereist, zullen tijdelijk stop-verbodsborden worden geplaatst voorzien van onderbordjes met de tekst "Hier wordt gesleept". De wielerwedstrijd is ongeveer 21.00 uur afgelopen. Nota "Zicht op Werk" verschenen De beleidsvoornemens van de gemeente om de Leid se werkloosheid aan te pakken, zijn samengevat in de zojuist verschenen nota "Zicht op Werk". De nota is voor f 2,50 te koop bij de informatiebalies van het stadhuis en het stadsbouwhuis. Tot 21 mei kan men aan het College van Burge meester en Wethouders een reaktie op de inhoud van de nota zenden. Daarna zal deze in de betrokken raadscommissies worden behandeld. Schouwaankondiging Burgemeester en Wethouders van Leiden delen hier bij aan alle eigenaren van oppervlaktewateren (zoals singels, vijvers, sloten, of ter vervanging daarvan ge legde riolen en waterleidingen) in de gemeente Lei den mee, dat, overeenkomstig het bepaalde in artikel 17 van de Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal worden gedre ven over genoemde wateren in de periode van 18 mei 1982 tot en met 28 mei 1982. In het bijzonder zal hierbij worden gelet op diepte, breedte en verontreiniging tengevolge van bladval, plantengroei, vuilstoffen en overhangende begroei ing van bomen en struiken die de waterstroming be lemmeren. Ook zal bijzondere aandacht worden geschonken aan de deugdelijkheid van de beschoeiingen etc. Bedoelde eigenaren wordt gewezen op hun verplich ting hun eigendommen vóór 18 mei 1982 in over eenstemming met de schouwbepalingen te brengen. Voor eventuele inlichtingen of adviezen kan men zich wenden tot de dienst van Gemeentewerken, afdeling Rioleringen, de heer P. Haanstra, tel. 071 - 254529, (stadsbouwhuis, Langegracht 72). Grofvuilop- haaldienst Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot, dat het helaas niet mogelijk is, dat het Bureau Huis vesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wachttijden rekening gehouden moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toegepast. Van iedere woningzoekenden wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt, waarop staat voor welke type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de registratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu epn woning leegkomt, waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen, dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten gekeken naar de gene, die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onderhoud van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden heet de koppelbak. Hieronder treft u een overzicht aan, dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350, per maand (woningbouwvereniging of Leidse Woningstichting). In de tweede kolom treft u groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aanmer king komen. Als maximum inkomen geldt f 2.450,- bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebewijs het Bureau Huis vesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder, die in het bezit is van een geldig registratiebewijs of urgentiebewijs dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning gekregen of kan die binnen korte tijd verwachten. Inschrijving voor de wooneenheden aan de Sint Jacobsgracht Begin 1983 zal het voormalige Huize St. Maarten aan de Sint Jacobsgracht verbouwd zijn tot plm. 70 wooneenheden voor alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens. De wooneenheden zullen o.a. bestaan uit 1,1 en 2 kamerwoningen met verschillende oppervlakten. De huurprijzen zijn nog niet vastgesteld. De Leidse Woningstichting wil in dit stadium een be wonersbegeleidingsteam instellen, gekozen uit toe komstige bewoners. Daarom worden reeds nu kandi daten gezocht. Wanneer u in het bezit bent van een geldig re gistratiebewijs, dan kunt u zich schriftelijk op geven bij Bureau Huisvesting, Langegracht 74, Leiden, onder vermelding van bovengenoemd complex en uw correspondentienummer. Ook indien u een goedkope woning van een woning bouwvereniging achterlaat (d.w.z. met een huur beneden de f 350,"— per maand), kunt u zich desge wenst opgeven voor dit complex. Bij de toewijzing van de woningen, zullen ouderen, alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens voor rang krijgen. Verwijdering populieren Merenwijk Medio mei wordt door de Direktie Groen een aantal populieren verwijderd op het stuk terrein, hoek Ketel meerlaan/Valkenhorst; - in de direkte nabijheid van fietstunnel de Valk. Dit vooruitlopend op de bouw van een Gezinsvervan gend tehuis van de Stichting voorzieningen Gehandi capten Zuid-Holland. De afdeling Bestratingen van de gemeente zal wat voorbereidend werk verrichten, waaronder het weg halen van een paar parkeervakken op dat terrein. Type woningen van een woning bouwvereniging of de Leidse woningstichting met een bruto- huuriot f 350,— per maand. 1, 2 en 3 kamer beneden woningen. 2, 3 en 4 kamer beneden- of eengezinswoningen 5 kamer beneden- of eengezins woningen 6 kamer beneden- of eengezins woningen 1, 2 en 3 kamer boven- en en flatwoningen 4 kamer boven- en flatwoningen 5 kamer boven- en flatwoningen 6 kamer boven- en flatwoningen Houders van een registratie bewijs die voor bijbehorende woningen in aanmerking komen. Alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie a. echtparen en tweepersoons huishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en twee persoonshuishoudens in het bezit van een indicatie b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende medische indicatie c. echtparen vanaf 65 jaar met 2 kinderen of echt paren met 2 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtparen met 4 kinderen Allèenstaanden, echtparen, echtparen met 1 kind en tweepersoonshuishoudens echtparen met 3 of 4 kinderen Maand en jaar van uitgifte van het registratiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te worden voorgedragen voor een hen passende woning, t/m december 1977 t/m december 1977 dec. 1977 febr. 1979 juni 1978 okt. 1977 Verwacht wordt, dat de wachttijden over het algemeen zullen oplopen. Aanwijsbare oorzaken voor h worden van de wachttijden zijn: a. de grootschalige uitvoering van de stadsvernieuwing. - 200 woningen van de Leidse Woningstichting (Morswijk) 130 woningen van Woningbouwvereniging De Eendracht (Kooi) - 140 woningen van Woningbouwvereniging De Eendracht (Kooi) - 32 woningen van Woningbouwvereniging De Eendracht (Kooi) 47 woningen van Woningbouwvereniging De Eendracht (Staalwijk) b. de stagnerende verkoop op de woningmarkt, waardoor weinig mensen van een huurwoning naar e woning verhuizen. c. oplevering van nieuwbouwprojecten heeft slechts in geringe mate plaatsgevonden. Het op grote schaal uitvoeren van stadsvernieuwings- en renovatieprojecten is een noodzakelijkheid voor onze stad. Aanpassen van woningen aan de huidige wooneisen en wensen en vervanging van slechte woningen door nieuwbouw geeft echter ook een verstoring van de mogelijkheden bij de woonruimteverdeling aan wo ningzoekenden buiten de stadsvernieuwings- en renovatiegebieden. Voor een regelmatige voortgang van deze noodzakelijke renovatiewerkzaamheden moeten t.b.v. de definitieve en tijdelijke huisvesting een groot aantal woningen gereserveerd worden. Een gevolg hiervan is dat de wacht tijden in de komende jaren (veel) langer zullen worden dan de thans geldende wachttijden. Het beschikbaar ko men van goede en goedkope woningen voor de woningzoekenden zal zeer beperkt zijn, omdat voorrang gege ven wordt aan de behoefte van de stadsvernieuwingsurgenten en doorschuiving in het bestand van de corpo raties. Het voordragen door de gemeente van de gewone urgente woningzoekenden zal in het algemeen dus voorna melijk kunnen plaatsvinden voor duurdere en/of minder gewilde woningen. Bij het accepteren of weigeren van een woning moet men, naast de wachttijd, ook hiermee rekening houden. Een bezoek aan Bureau Huisvesting, Langegracht 74, is uitsluitend mogelijk na telefonische schriftelijke afspraak. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 10 mei Wijk 2 en 8 woensdag 12 mei Wijk 5 en 7 donderdag 13 mei Wijk 4 en 6 vrijdag 14 mei IUj

Leidse Courant | 1982 | | pagina 10