VN komen tussenbeide in Falkland-oorlog Stakingen in haven Rotterdam gaan door Celstraffen voor Black Harley's Vluchtauto gevangenen gevonden Brand in woning Moederdag. Donderdag 6 mei 1982,72e jaargang no. 22262 TV-TIPS Falklandcrisis vanavond in „Brandpunt" op Ned. II om 21.20 uur. Voorts nieuwe NO- VIB-planne'n. Om 20.27 uur Lou Grant en om 22.20 uur „Ver van mijn bed-show". Op Ned. I om 19.08 uur „Op volle toeren" en om 21.00 uur consumentenvoorlichting in „kieskeurig". HET WEER Enkele buien, later meer op klaringen. Middagtemperatuur ongeveer 11 graden. Later ma tige noordelijke wind. Zon op: 6.00, onder 21.14. Schev. hoog water: 2.40 en 14.55, laag water. 10.45 en 22.59 uur. Iedere avond: pizza's, wijnen en gezelligheid bij: PIZZERIA PINOCCHIO steken bloemen in het hek, dat daar staat ter Cherming van het gebouw. bbhhb ARGENTINIË AKKOORD MET VREDESVOORSTEL NEW YORK/LONDEN Binnen de Verenigde Naties in New York wordt met grote span ning gewacht op het Britse antwoord op voorstellen van VN-se- cretaris-generaal Perez de Cuellar voor een on middellijke beëindiging van de oorlog om de Falkland Eilanden. Argentinië heeft laten weten akkoord te gaan met de VN- bemiddeling, op voorwaarde van een onmiddellijk staakt het vuren. Over de Britse erkenning van de Argentijn se soevereiniteit over de ei landen tot op heden het grote struikelblok in de on derhandelingen is door Buenos Aires niet gerept. Bij het sluiten van deze editie was het in Londen nog vol komen onduidelijk, wat de reactie van de regering Thatcher zou zijn. Over de inhoud van het vre desplan van VN-secretaris- generaal Perez de Cuellar is officieel niets bekendge maakt. Maar naar in New York verluidt zouden de voorstellen neerkomen .op zowel het terugtrekken van de Argentijnen van de Falk land Eilanden als het ver trek van de Britse oorlogs vloot. Onder leiding van de Verenigde Naties zou daarna moeten worden getracht aan de onderhandelingstafel tot een oplossing van het geschil te komen. Desgevraagd zei Perez de Cuellar „een beetje hoop" te hebben dat zijn be middelingspoging, gebaseerd op ideeën van de Ameri kaanse minister van buiten landse zaken Haig en de Pe ruaanse president Belaunde Terry, slaagt. Als mogelijke onderhandelaar wordt in New York Spanje genoemd, omdat dit Europese land zul ke nauwe banden heeft met Latijns-Amerika. In de wateren rond de Falk land Eilanden was het van- rtiorgen rustig. Drie Britse kernonderzeeërs liggen aan de westkant van de eilanden op de uitkijk, de rest van de Britse vloot ligt ten oosten van de Falkland Eilanden, net buiten het bereik van de Argentijnse luchtmacht. Volgens marinekringen in Londen bevinden zich bin nen de 200-mijlszone twee Argentijnse onderzeeër». De rest van de Argentijnse vloot zou koers hebben gezet naar de thuishaven op het vaste- -land. Volgens westerse inlichtin gendiensten zouden veel Ar gentijnse militairen op Oost- Falkland ziek zijn. Als ge volg van de slechte hygiëni sche situatie de riolering van Port Stanley werkt niet meer is „Japanse rivier- koorts" uitgebroken, een vi rusziekte die gepaard gaat met koorts, hoofdpijn en oogklachten. De Argentijnen hebben verder te lijden van de strenge kou. Pagina 13: Falkland-oor- log verstoort band met La tijns-Amerika. BASSADE BEKLAD MET VERF oemenhulde bij merikaans consulaat STERDAM Honderden mensen ben gisteren bloemen neergelegd r het Amerikaans consulaat in Am- dam of bevestigden deze aan het rond het gebouw om op die wijze adhesie te getuigen met de Vere- ie Statep. tqe was opgeroepen door de organisatie Qzag en vrijheid". De organisatie wil hier- tegenwicht bieden aan de anti-Ameri- ise acties, die er de laatste tijd bij het con- at in Amsterdam zijn geweest en tonen vele Nederlanders deze acties afkeuren en cbaar zijn voor de bevrijding tijdens de ede Wereldoorlog. )en Haag heeft een' groep demonstranten Amerikaanse ambassade met rode verf be- Een andere groep droeg kruisen met op de namén van een aantal dictatoriaal geerde landen in Zuid-Amerika. Eeen rdvoerder van de demonstranten liet we- zij op bevrijdingsdag eens een ander :ht van de bevrijders wilden laten zien. awpolitje maakte een eind aan de actie en zes mensen aan. De opgepakte demon- iten, in leeftijd variërend van 26 tot 40 zijn allen afkomstig uit Utrecht. Monaeraen mensen Kwamen naar net consulaat om hun adhesie te betuigen. ROTTERDAM De rechtbank in Rotterdam heeft vanochtend zes leden van de Goudse motorclub Black Harley veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van anderhalf jaar tot vier weken. De leider van de bende, een 32-jarige Scheveninger, moet zich binnen kort voor de rechter verantwoorden. Daarmee waren de vonnissen veel lager dan de officier van jus titie had geëist. Tegen een van de hoofdverdachten was bijvoor beeld vier jaar geëist. De zes bendeleden werden onder meer schuldig bevonden aan verkrachtingen, diefstallen met geweld pleging, mishandelingen, verboden wapenbezit en drugshandel. Tot de zwaarste misdrijven die het vandaag veroordeelde zestal pleegde behoorde de verkrachting van een 36-jarige vrouw in het clubhuis van de Black Harley's. Van deze sexuele mishande ling werden video-opnamen gemaakt. De zaak tegen de Goudse motorclub kwam begin dit jaar aan het rollen toen de vrouw aangifte deed bij de politie. De bendeleden hebben zich bovendien schuldig gemaakt aan een „strafexpeditie" tegen een lid van een concurrerende club. Deze jongen werd mishandeld en liep ernstig hersenletsel op. Hij pleegde later zelfmoord. ULVENHOUT In het Brabantse kerkdorp UI ven- hout is dinsdag de witte tankauto aangetroffen waar mee de tot levenslang ver oordeelde Belg Freddie Ho rion en de Nederlander Al- bert Hartman zich uit de voeten hebben gemaakt na uit de bajes van het Belgi sche Leuven ontsnapt te zijn. Volgens de Rijkspolitie is de auto hoogstwaarschijnlijk zon dag al door beide misdadigers achtergelaten. Diezelfde nacht zijn in Ulvenhout twee perso nenauto's gestolen. In een brief aan een landelijk och tendblad schrijft Hartman dat hij en de levensgevaarlijke Horion uit elkaar zijn gegaan. De politie had vanwege het gevaar Horion de instructie gekregen onmiddellijk te schieten bij een eventuele con frontatie. Uilgave Westerpecs. behorende tol Sijthoff Pers. Apothekersdijk 34. 2312 DD Leiden, Postbus 11. 2300 AA, tel. 071-122244. Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: IJ. Hallewas, Chef-redacteur: Wim-Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,56 per mm. Kleintjes /0,34 per mm. Abonnementen: kwartaal 57,35; jaar/217,90. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur. tel. 071-122248. Losse nummers /0,75. J\eurig en geurig SSE Het KNMI heeft voor het jkeinde een weersverbetering oofd. Alle reden dus om eens te in kijken naar „al wat groeit en )eiï en altijd weer boeit". In de van Noord-Holland, bij Den Ider, Julianadorp en Anna Pau- vna bloeien de narcissen en tul- nog volop. In de Bollenstreek an tulpen en hyacinthen in volle iëi. In de omgeving van Zeist zijn lirige fruitbomen en heesters te vonderen en in het Gelders Ri jngebied de eerste appelbloe- In Flevoland staan de eerste iaadvelden geel. Vrouw weet het beter DEN HAAG Veel vrouwen hebben een betere opleiding en soms meder ervaring dan mannen die een vergelijkbare baan hebben, maar verdie nen desondanks minder. Tot die conclusie leidt een onderzoek van drs. J. Schippers, verbonden aan de Utrechtse universiteit, dat gepubliceerd is in de Economisch Statistische Berichten van deze week. Volgens Schippers moeten vrouwen, willen zij een bepaald inkomen verwerven, „meer ge wicht in de schaal leggen" dan mannen die met een geringere opleiding eenzelfde inkomen weten te bereiken. In de praktijk vragen werkgevers van vrouwelijke werknemers consequent een ho gere opleiding of meer ervaring om ze in een be paalde functie aan te stellen, aldus Schippers. „Neusdruppels vertragen slijmtransport" AMSTERDAM Sommige merken neusdrup pels tegen een verstopte neus bevatten conserve ringsmiddelen, die een ongunstig effekt hebben op het transport van slijm naar de keel. Dit schrijft de chemicus H. v. d. Donk uit Diemen in zijn proefschrift „Neusdruppels en trilhaaractivi teit", waarop hij volgende week aan de Universi- tieit van Amsterdam promoveert. Bij zijn onder zoek is vast komen te staan dat bepaalde conser veringsmiddelen de beweging van de trilhaartjes in de neus nadelig beïnvloeden. Deze bewegende trilhaartjes zorgen ervoor dat slijm van de neus naar de keel en vandaar veilig naar het maag- darmkanaal vervoerd wordt. Glasbei Bierglas leeg en trek in nóg 'n pils je Geen probleem. Een fabriek in het Zwitserse Chur ver vaardigt bierglazen met een soort fiets bel. bedoeld om des obers aandacht te trekken. „Als ik twee maal met mijn glasbei bel, nou dan weet je 't wel, nou dan weet je 't wel Carter: VS en Sovjets even sterk OSLO De voormalige Ameri kaanse president Carter heeft giste ren de beweringen van de regering Reagan weersproken dat de Vere nigde Staten militair de mindere is van de Sovjet-Unie. Carter, die een privé-bezoek aan Oslo brengt, zei op een persconferentie dat dergelijke verklaringen leiden tot overmatig Russisch zelfvertrouwen en zelfs een „zelfmoord-actie" tegen de VS. Volgens hem bestaat er ruwweg een militair evenwicht tussen beide mo gendheden. RIJNSBURG De bovenver dieping van een woning aan de Baron van Wassenaarstraat is gisteravond totaal door brand verwoest. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting of oververhitting van de ketel van de centrale verwarming. De brand begon rond negen uur en de brandweer kon na ruim een uur blussen het sein meester geven. Er kon niet worden voorkomen dat de bo venverdieping geheel verloren ging en de benedenverdieping flinke waterschade opliep. De bewoners van het huis zijn tij delijk ondergebracht bij fami lie. Hoe groot de schade is, kon gisteren nog niet worden ge schat. 12 flesjes 0,3 liter, Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071- 122248 en uw krant wordt dezelfde avond nabezorgd. Directeur Remicera stapt op RIJSWIJK Ir. C. van der Stee is begin deze week op gestapt als directeur van de Remicera (Regionale Mi lieudienst Centrum Randstad). Hij kreeg op eigen ver zoek eervol ontslag en is desondanks op wachtgeld ge plaatst. Het bestuur had op zijn ontslag aangedrongen, omdat het vindt dat Van der Stee er niet in is geslaagd een goed draaiende organisatie te maken van de Remice ra. Van der Stee wordt tijdelijk opgevolgd door drs. J. Gruijters van het organisatiebureau Verlinden-Weze- man, en het hoofd van de afdeling milieuwetten van Re micera, Ph. Tenderloo. Gruijters functioneerde al enige tijd als mede-directeur naast Van der Stee. Een procedu re voor de aantrekking van een nieuwe directeur is in middels begonnen. Ondanks zijn vrijwillig ontslag krijgt Van der Stee tachtig procent van zijn jaarsalaris, dat een ton bedraagt, doorbetaald tot zijn pensioen. Bo vendien is hij met het bestuur overeengekomen, dat hij de resterende twintig procent erbij mag verdienen. jen dan wel een deel van jeld en kostbaarheden te- tebben... komt de fiscale recher- te onderzoeken om hoe- zwart geld het ging. ROTTERDAM De sta kingen bij het overslagbe drijf Frans Swarttouw en het ertsoverslagbedrijf EMO in Rotterdam zijn vandaag onverminderd doorgegaan. Swarttouw heeft een kort geding tegen de Vervoersbond FNV aangespannen. Het be drijf wil dat de rechter de staking verbiedt. De directie meent dat zij zich nog in onderhande lingspositie bevond toen de staking werd uitgeroepen. De twee bedrij ven claimen dat zij door de staking grote financiële schade lijden. De stakers bij beide bedrijven zijn ontstemd over de houding van de bemanningen van som mige havenslepers. Enkele schepen konden gisteren met behulp van sleepboten aan de staking „ontsnappen". Steeds meer schepen, die de stakende havenbedrijven in Rotterdam als bestemming hadden, pro beren uit te wijken naar ande re havens. De nachtploég bij het olie-op- slagbedrijf Paktank in Euro poort is vanmorgen weer aan het werk gegaan. Dit in af wachting van een ultimatum dat de FNV de directie van het bedrijf gaat stellen. De jaarbeurs utrecht 10 t/m 14 mei '82 m ^Sl3e internationale HH verpakkingsbeurs 10-18 uur; do. 13/5:10-21 uur uitgebreid congresprogramma Dr0 gedupeerde safeloket ter s van de roofoverval op mburg's bank... ploeg legde spontaan het werk neer, aldus de FNV. De werk nemers vinden de resultaten van de cao-onderhandelingen teleurstellend. Meisje gewond door katapult ALPHEN AAN DEN RIJN Een 4-jarig meisje uit de Ve- nusstraat in Ridderveld is gis termiddag aan haar oog ge wond geraakt. Een paar jon gens in de leeftijd van 9 tot 11, jaar waren in die straat aan het schieten met een katapult en raakten daarbij het meisje iij haar oog. Zij moest door een dokter worden behandeld. De politie is op zoek naar de da ders. Zweefvlucht naar Schiphol SOESTERBERG Ter gele genheid van het 50-jarig be staan van de Amsterdamse Club van Zweefvliegers (ACVZ) zal er voor het eerst sinds 36 jaar weer een zweef vliegtuig op Schiphol landen. De vlucht start aanstaande za terdag op de vliegbasis Soes- terberg, waar de club al sinds 1947 actief is. Een erelid van de jubilerende vereniging en een instructeur zullen het vliegtuig op de wind naar Schiphol voeren. Het NOS-journaal en Polygoon- film maken opnamen van deze unieke gebeurtenis. 9 mei. BLOEMEN HOUDEN VAN MENSEN.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 1