Comité Verkeer(s)weg krijgt startsubsidie ^Padoxbrug over Leede verdwijnt uit beeld Bloembollenkwekers Wassenaarse Hoge Klei willen grond niet kwijt lichtgewonde in Alphen Nog ruimte vrij in „Klaverhar fieuw dorpshuis in Stompwijk zaterdag geopend Feestelijke jaarmarkt op bevrijdingsdag Leidschendam ongerust over jachthaven in Vlietland REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 4 MEI 1982 PAGINA 7 de 'ALPHEN AAN DEN RIJN Een 15-iarig jmeisje uit Boskoop is gistermiddag aan naar ibeen gewond geraakt, nadat zij om kwart voor twee in de Stevinstraat met haar fiets itegen een auto was aangereden. In het zie kenhuis Rijnoord werd een gekneusde en kel geconstateerd. Na de aanrijding ver- jvolgden het meisje en de automobilist ge woon hun weg, omdat het leek als of er iniets aan de hand was. Het meisje kreeg (echter pijn aan haar been en ging naar het iziekenhuis. De politie verzoekt de automo bilist die bij het ongeval betrokken was (zich alsnog te melden: telefoonnummer (01720-93941. Voorschoten maakt bouwplannen voor Vinkesloot VOORSCHOTEN Voor het gebied tussen de Vinkesloot en de Voorschotense Molen laan heeft de gemeente een aantal woning bouwplannen gemaakt. Er zijn in het gebied 33 eengezinswoningen of 58 flats in de vrije sector geprojecteerd of 46 eengezinswonin gen of 74 flats in de woningwetsector. Ook is het volgens de gemeente mogelijk een plan met 50 bejaardenwoningen in de wo ningwetsector in het gebied te projecteren. Het bouwrijp maken van de grond kost 1,4 miljoen gulden. De raadscommissie woning bouw vergadert donderdag over de plannen. Het gebied heeft de bestemming „bijzondere woongebieden". Gewonde bij kettingbotsing LEIDSCHENDAM Een 49-jarige man uit Haastrecht is gistermiddag ernstig ge wond geraakt bij een kleine kettingbot sing tussen vier auto's op de rijksweg 4. De aanrijding ontstond doordat de voorste auto remde voor overstekende eenden. Een achter hem rijdende automobilist kon nog tijdig stoppen, maar de twee daarop volgende auto's niet meer. Het slachtoffer zat in de laatste wagen en raakte dusda nig beklemd dat hij door de brandweer moest worden uitgezaagd. De man is voor behandeling opgenomen in het ziekenhuis St. Anthoniushove in Leidschendam. ZOETERWOUDE De wensen van de Zoeterwoudse verenigingen met betrekking tot het huren van zaal ruimte in sport- en recreatiecentrum „De Klaverhal" zijn vrijwel allemaal vervuld. Toch zijn er in de nieuwe ac commodatie nog diverse vrije uren, met name in het weekeinde. Belang stellende verenigingen, eventueel van buiten het dorp, hebben thans de mo gelijkheid gebruik te gaan maken van „De Klaverhal", die naar verwach ting, op 27 augustus wordt opgeleverd. Aanvankelijk had een basketbalvere niging voor diverse uren geopteerd maar op het laatste moment is die aanvraag ingetrokken. Op woensdag van zes tot zeven uur ligt de sporthal voor 2/3 leeg. Van tien tot elf uur is hetzelfde het geval. Donderdag van zes tot zeven uur kunnen belangstel lenden gebruik maken van de gehele hal. Vrijdag van vijf tot acht uur is de hal nog voor 2/3 vrij. Zaterdag vanaf vijf uur en de gehele zondag liggen er voorts nog alle mogelijkheden actief te zijn in de sporthal. Verenigingsbe stuurders die belangstelling hebben, kunnen contact opnemen met me vrouw H. ter Keurs, Loethe 8, tele foon 1155. Nog deze week zal een se lectie worden gemaakt uit de kandi daten die hebben gesolliciteerd voor de functie van beheerder van het sport- en recreatiecentrum. ZOETERWOUDE De meerderheid van de Raadscommissie voor de fi nanciën in Zoeterwoude ging gisteravond akkoord met het voorstel van B en W aan het „Comité Ver keersweg" een startsub sidie te verstrekken van 5.000,- en een garantie- ubsidie van f 10.000,-. )at betekent dat genoemd omité onverminderd kan oorgaan met de voorbe reidende werkzaamheden die uiteindelijk moeten resulteren in een daveren de feestweek begin sep tember ter gelegenheid van de opening van de provinciale weg 17. De fractie van Progressief Zoeterwoude wilde niet verder gaan dan een garantiesubsidie van 5.000,-. Zowel het CDA als de VVD steunden evenwel de zienswijze van het college. De openbaarheid van raadscommissievergaderingen blijkt van erg groot belang. Zo bleek gisteravond toen de voorzitter van het „Comité Verkeer(s)weg" van wethou der Maan diverse malen gele genheid kreeg bepaalde zaken nader toe te lichten zodat deze voor de leden van de raads commissie financiën duidelij ker werden hetgeen de kwali teit van de discussie ten goede kwam. De woordvoerder van de libe ralen, de heer P. Kremer, had enige moeite met de doelstel lingen die het comité hanteert omdat onder meer wordt ge sproken over „de zelfstandig heid van Zoeterwoude" en het „coördineren van andere ope ningen van nieuwe c.q. opge knapte gebouwen". De heer J. van Winden, voorzitter van het „Comité Verkeer(s)weg", maakte duidelijk dat zoveel in gespeeld wordt op andere acti viteiten die binnen de ge meente plaats hebben. Zo zal sport- en recreatiecentrum „De Klaverhal" medio septem ber gereed zijn terwijl ook het winkelcentrum rond die tijd in een afrondende fase zal zijn. Hoewel de officiële openingen van die gebouwen niet in de feestweek zullen plaatsvinden worden in en rond die voor zieningen wel de nodige festi viteiten gehouden. Het CDA-raadscommissielid Jac. van der Geest onder streepte dat het comité duide lijk wil maken welke moge lijkheden er zullen ontstaan bij een verkeers-vrij dorp. „We worden als bevolking weer een beetje baas in eigen huis", aldus Van der Geest die zich goed kon vinden in de mening van het college, temeer daar het „Comité Verkeer(s)weg" zelf al diverse begrotingspos ten kritisch had bekeken en bepaalde evenementen reeds heeft geschrapt. De progressieve raadscommis sieleden mevrouw A. Kolff en de heer P. Lansbergen hadden toch hun bedenkingen. Laatst genoemde wilde zelfs over gaan tot een „stimulerende maatregel" door naast de start subsidie slechts een garantie te geven tot maximaal 5.000,-. „Dat is een stimulans voor het comité om zelf méér inkom sten te verwerven", aldus Lansbergen. De overige leden deelden de mening evenwel niet. Het „Comité Verkeer(s- )weg" doet zelf al verwoede pogingen het tekort zo laag mogelijk te houden. De begro ting voorziet in de werving van inkomsten tot een bedrag van ruim 14 duizend gulden. Of dat inderdaad gehaald zal worden is sterk afhankelijk van diverse factoren. Aange zien de leden van het comité allen hoofdelijk aansprakelijk zijn is het logisch dat een ge meentegarantie noodzakelijk VVD pleit voor terughoudend dakkapellenbeleid LEIDERDORP Moet er niet wat vporzichtiger worden omgesprongen met het afgeven van ver gunningen voor de bouw van dakkapellen in de ge meente. Deze vraag stelde het raadslid Th. Stuiven- berg (VVD) gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening en o- penbare werken. De heer Stuivenberg meende dat er in een enkel geval mis bruik wordt gemaakt van de vrijheid die de gemeente Lei derdorp op dit gebied biedt. Sinds 1975 is het toegestaan aan de achterzijde van een wo ning een dakkapel over de ge hele breedte te plaatsen mits deze niet afwijkt van reeds ge plaatste dakkapellen. Wethou der A. H. Meerburg (CDA) gaf toe dat het college met het toe passen van deze algemene richtlijn, buiten een advies van de welstandscommissie om, formeel in strijd met de bouwverordening handelt. Hij voelde er echter weinig voor het besluit terug te draaien. „Dat wordt' heel moeilijk. De mensen zullen zich dan beroe pen op de vrijheid die er al be stond", aldus wethouder Meer burg. ARMOND Deze week zal een einde komen aan het istaan de zogenaamde Padox- ug. De ijzeren brug over de lede wordt gesloopt en daar- ?e verdwijnt een, vooral ior de waterrecreanten, ver- Duwd beeld uit Warmond. brug is enige tijd geleden rvangen door een betonnen ug die geschikt is voor het enemende zware vrachtver- ier naar het industrieterrein. )orheen werd de ijzeren ug uitsluitend gebruikt door )kele bedrijven die de ingebruikneming van H't nieuwe industrieterrein is t aantal bedrijven sterk toe- nomen en daarmee ook het tare transport. De brug naar Padox werd 35 jaar geleden al gebruikt door de firma Keijzer die ook toen al het transport voor Padox- Panagro verzorgde en dat nu nog doet. Het rijdend mate riaal is inmiddels sterk veran derd en veel zwaarder gewor den. Dat de brug daar nu zelfs nog sterk genoeg voor is werd afgelopen zaterdag bewezen door de heer L. Keijzer, die met een truck met oplegger nog een keer de brug over reed ondanks het feit dat de sloper al met z'n werk was be gonnen. Het dek van de brug was voor een deel al verdwe nen maar de truck kwam weer heelhuids met de wielen op de vaste wal. De gebruikers van de nieuwe brug zouden overigens niet meer terug wil len naar de oude toestand. De nieuwe brug is veel makkelij ker te berijden door de minder steile op- en afritten. Vooral bij gladheid wilde de Padox- brug wel eens een moeilijk te nemen hindernis blijken. Ver moedelijk zullen niet veel mensen de brug missen, afge zien misschien van degenen die s'winters weddenschappen afsloten over de vraag of een vrachtwagen met slippende banden de bult in de brug zou halen of niet. De brug hield zich nog goed onder het gewicht van een vrachtwagen-combinatie. ^OMPWIJK Burgemees- W. F. de Vreeze zal zater- igmorgen om elf uur het ge- vernieuwde dorpshuis in de Dr. van Noortstraat in v'.jompwijk openen. Het twee prdiepingen en een kelder ïvattende gebouw zal aan instens tien verenigingen lisvesting geven. Op de be- :|ne grond is een zaal voor - f|0 personen met bar, toilet- keuken, hal en berging, p de tweede verdieping zijn jrgaderruimten en een jbbyruimte. In de kelder (op en betimme na gereed) komt de jonge- insociëteit Oase. Na de offi- neeele ingebruikneming wordt inaf half één een open dag ^—'houden, waarbij de vereni- ™ngen zich in verschillende ands zullen presenteren, wordt een dis- (-avond gehouden en zondag fond een dansavond met en- |le bingorondes. Zondag om ■^.00 uur wordt een koffiecon cert gegeven, wegens Moeder- van beperkte duur. De ■jmksdansgroep Ruzmariri Het nieuwe, dorpshuis, kosten rond 750.000 gulden, vervangt het oude dat in december 1980 door brand werd verwoest. Het voormalige dorpshuis was oorspronkelijk een klooster dat „met dubbeltjes en kwar tjes van de Stompwijkers", zoals het kerkbestuur in 1970 liet weten, in 1906 werd opge richt. Na het vertrek van de nonnen werd het gebouw om die reden om niet aan de be volking overgedragen die het via een Stichting beheerde. De Stichting Dorpshuis is nog ei genaresse van het gebouw maar zal die functie binnen kort aan het gemeentebestuur van Leidschendam overdra gen. De exploitatie blijft echter in handen van de Stichting. Architect van het nieuwe dorpshuis is D. C. Huurdeman uit Zoetermeer. Het aanne mersbedrijf Smits-Zoetermeer BV heeft het gebouw na een bouwtijd van zes maanden op geleverd. Voorschoten gaat gedeelte Vlietwijk „leefbaar maken" VOORSCHOTEN De ge- meente Voorschoten wil in de Vlietwijk een aantal straten gaan herinrichten om de buurt „leefbaarder" te maken. De to tale kosten bedragen 460.000 gulden. Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening gaat daarvan het grootste deel betalen. Eind '84 moet de herinrichting klaar zijn. Om de snelheid van de auto mobilisten in te tomen, zijn er in het gebied versmalde rijba nen, kronkels in de wegen en meer groen aan de straatkan ten gepland. Ook wordt er in een paar straten eenrichtings verkeer ingesteld. Belangrijk is dat de stoepranden blijven bestaan om een goede afschei ding weg-voetpad duidelijk te maken. Daarnaast komen er parkeerhavens in de straten. OEGSTGEEST Het 20-jarig bestaan van de winkeliersvereni ging Oegstgeest Actief en de viering van 5 mei vallen in Oegst- geest samen. Men verwacht dat de jaarmarkt die op bevrijdings dag door de winkeliers in De Kempenaerstraat gehouden wordt vele duizenden bezoekers zal trekken. Er zijn tal van attrakties waaronder helicoptervliegen vanaf het ASC-terrein, een specia le kunststoffen skibaan voor langlaufers, pijl en boogschieten, poppenkast, minicars en een moonwalk. De jaarmarkt wordt s'ochtends geopend door burgemeester mr Sj. H. Scheenstra en omvat ongeveer 150 stands. Om half elf geeft de Oegstgeestse atletiekvereniging OGAV een demonstra tie op het jaarmarktplein en rond half twaalf is er een touwtrek- wedstrijd. Ook zullen diverse orkesten optreden. Naast het mu zikale gebeuren worden er modeshows gehouden en via een eenvoudige quiz kan men zelfs buitenlandse reizen winnen, be schikbaar gesteld door een reisbureau aan de Terweeweg. Tijdens de avonduren vindt de trekking van een grote, door de winkeliers georganiseerde, loterij plaats. Deze zal verricht wor den door de wethouder van middenstandszaken, mevrouw Th L. Blom de Koek van Leeuwen. Op het plein voor het raadhuis in het Wilhelminapark wordt vanaf negen uur een Bevrijdings bal gehouden met muziek uit de veertiger jaren, gebracht door The Liberators o.l.v. Bram van Leer. Verder is er in het kuns tcentrum aan de Lange Voort een opmerkelijke expositie van allerlei attributen uit de tweede wereldoorlog, waaronder bijzon dere vervalsingen. Voor het kunstcentrum zullen oude leger voertuigen worden neergezet, waaronder jeeps en motoren. Deze expositie is behalve woensdag ook donderdag, vrijdag en zater dag nog geopend, van elf uur tot half zes, vrijdag ook van zeven tot negen uur. In het Drieluik aan de Geversstraat kan men ten slotte de tentoonstelling „Oegstgeest maakt Oegstgeest" bezoe ken. LEIDSCHENDAM Het gemeentebestuur moet zich energiek inzetten voor een jachthaven voor de Leidschendamse Wa- f ASSEN AAR „Al der- g jaar is er sprake van at aan de Hoge Klei wo- ingen zullen worden pbouwd. Daardoor heb- bn de bollenkwekers aoit uit kunnen breiden 1 zijn we hopeloos ach- :rop geraakt. Nog even nJJ dan zijn we kapot en de gemeente haar (tWi" aldus een verbitterde Jgassenaarse bollenkwe- sjvRr L.J.A. Rooijakkers, met één hectare bol- Ijpgrond de grootste kwe- Mr op de Hoge Klei is. Pjs op 17 mei de gemeen- «^raad besluit het bestem mingsplan Hoge Klei te invaarden, is woning- luw op die plaats toege- lan en is het gebeurd et het handjevol bollen- Ivekers en het land- ïap. Uit vergaderingen het gemeentehuis blijkt t CDA, D'66, PvdA en Onafhankelijken voor mingbouw op de Hoge ei zijn. Tezamen heb- n zij net de meerder- id in de gemeenteraad. >fethouder J.K. van Dingstee oofde vorige week tijdens vergadering van de raads- Hnmissie technische diensten alle bollenkwekers schade- s gesteld worden. Met geld met vervangend land. Th. J. ..DE GEMEENTE WIL ONS GEWOON KAPOT MAKEN" Oosterveer van Hoge Klei nummer 7 wiens familie al 130 jaar op deze plaats woont: Ik zit hier op eersteklas grond. Met grond van mindere kwali teit neem ik nooit genoegen". Vlak achter zijn bollenveld te gen de marine vliegbasis is de gemeente bezig met het op spuiten van een stuk grond. „Dat is land waar de eerste vijftien jaar niets anders dan tulpen op groeien. Daar kan ik niets mee beginnen want om de paar jaar moet je overscha kelen om de grond niet uit te putten. Alleen tulpen houden het op die humusarme grond uit". De gemeente is bij Oosterveer alleen nog langs geweest om hem te polsen. „Ik kreeg een taxateur aan de deur, die al leen maar mijn toezegging wil de hebben dat ik wel weg zou gaan". Ook is er sprake van een terrein ten noordoosten van de Kokshornlaan, tegen de Katwijkseweg. Ook dit ter rein ligt vlakbij het vliegkamp van de Koninklijke Marine. „Het is nog maar de vraag of we daar een schuur mogen neerzetten als we daar land krijgen. De voorschriften rond het vliegveld ziin wat dat be treft zeer streng aldus Ooster veer. Volgens het laatste plan van de gemeente mogen de wonin gen van de bollenkwekers blij ven staan. De meesten vrezen echter dat als het heien begint de huizen gaan scheuren. Naar aanleiding van een van de be zwaarschriften van de Hoge Klei, vroeg raadslid Schelhaas van het CDA dan ook of de gemeente alle door het heien ontstane schade zal vergoeden. Wethouder Van Dingstee zeg de dit toe. De bewoners kun nen opgetreden defecten aan de hand van foto's bewijzen. Oosterveer:„Mijn huis bestaat uit twee gedeeltes. Het achter ste gedeelte heeft en goede fundering maar het oorspron kelijke gedeelte aan de voor kant staat maar op een dunne ondergrond". „Onbeschoft" Wethouder Van Dingstee wist tijdens de vele vergaderingen die er al over het bestem mingsplan zijn gehouden, te melden dat een aantal tuinders geen vervangend gebied nodig heeft, omdat zij stoppen. Kwe ker Rooijakkers:,,Ik ben nu 45 en heb geen opvolger. Maar ik heb nog nooit gezegd dat ik wilde stoppen. Ik kijk het De heer Oosterveer op het land. dat hij binnenkort zal moeten verlaten. eerst eens aan wat aan ver vangende grond wordt aange boden. Omdat Rooijakkers door de woningbouwplannen nooit heeft kunnen uitbreiden is hij langzamerhand wat min der het accent op het kweken van bollen gaan leggen. Hij teelt nu ook nog pioenrozen, kaardebollen en duizendscho nen om het hoofd boven water te houden. Bij Rooijakkers is overigens nog nooit iemand van de ge meente langs geweest om an der land aan te bieden. „Daar maak ik me nou ontzettend kwaad om. De gemeente heeft mij nog nooit gevraagd hoe ik erover denk. In het verleden stond ik constant bij de ge meente op de stoep. Maar op en gegeven moment geef je de moed op. Ik heb nu drie wet houders versleten. In al die tijd ben ik door de gemeente echt onbeschoft behandeld. De wethouders hebben over het algemeen altijd maling aan ons gehad. Als ik op het gemeente huis kwam dan was het eerste wat ze zeiden: u staat met uw rug tegen de muur, want het plan gaat toch door. Nou dat moet 17 mei nog maar blij ken". Alleen Nieuwzwaag van de VVD heeft de laatste com missie technische diensten ge probeerd het plan zogezegd „over" de verkiezingen heen te tillen. Als de uitslag van de statenverkiezingen voor de ge meenteraad zouden gelden, hadden de VVD en Lodder een absolute meerderheid in de gemeenteraad gehad. ROEL DEN OUTER tersport Vereniging in Vlietland. Aldus de uitge sproken mening van de gemeenteraad van Leid schendam bij het voorstel, gisteravond, om de voor malige Tengro-werf tot april volgend jaar „om niet" in huur te geven aan botenbezitters. In ant woord op vragen ook het Rietvink gebied bij nieu we plannen te betrekken, zei wethouder H.L. van Dongen dat daar de eerste vijf jaar toch geen activi teiten zijn te verwachten. „Vlietland is de meest ideale en mooiste plek voor de jachthaven", zei de wethou der die overigens dacht dat het een hele toer zou zijn het recreatiegebied Vlietland in 1983 bouwtechnisch zover te krijgen. J.A.W. Pohlkamp (Gemeentebelangen), zei dat de provincie geen enkele in dicatie geeft over te ver wachten prijzen voor de Wa tersport Vereniging. De ver eniging heeft in een plan Rietvink al een voorlopig bod op een stuk grond ge daan. Burgemeester W.F. Vreeze zei dat de provincie in prin cipe bereid is gebleken over een jachthaven te praten. Rijnland b.v. „de vroegere eigenaar van de gronden die uit een deel van Vlietland nog zand mag halen" heeft echter opties voor de accom modaties in Vlietland. „Mis schien worden alle exploita ties in handen gegeven van één belegger", aldus de bur gemeester die van mening was dat dan sneller een voortgang kan worden ge maakt.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7