Nog geen beslissing over waarborgen Kaags pontveer College wijst kritiek actiecomité Kerkstraat resoluut van de hand REGI0(J0UR)NAAL Afsluiting Koudekerkse brug Grootse manifestatie ten bate van UNICEF TTX5TTT LEIDSE COURANT DINSDAG 4 MEI 1982 PAGINA Expositie over het vogelleven in Alphen AI.PHEN AAN DEN RIJN Het vogelleven staat deze maand centraal tijdens een tentoon stelling die wordt gehouden in het gebouw van Openbare Werken aan de Castellumstraat. Op deze expositie wordt onder meer aandacht besteed aan het bouwen van nesten, het leggen en broeden van eieren en het verzorgen van {'ongen. De tentoonstelling is georganiseerd door iet Instituut voor Natuureducatie in Alphen aan den Rijn, in samenwerking met de Hooge Burch. het instituut voor Pluimvee-onderzoek Spelderholt, de Natuureducatieve afdeling van de dienst openbare werken en het Natuurhisto risch Museum in Leiden. Hoewel de tentoon stelling in eerste instantie voor schoolkinderen is bedoeld, is iedereen tijdens de kantooruren van harte welkom. VRAGEN PVDA NA ONTRUIMING VAN GEKRAAKT PAND ALPHEN AAN DEN RIJN - De Partij van Arbeid heeft vragen gesteld over de wijze warop de gemeente de Leeg- standwet hanteert Dit naar aanleiding van de ontrui ming van een gekraakt pand aan de Sint Jorisstraat. Dat pand werd op 17 maart ge kraakt en de volgende nacht door de politie ontruimd. Hoewel de PvdA beseft dat de ge meente met de „Kraaknota" in de hand daartoe gerechtigd was, vraagt zij zich af of het politie-op- treden het enig mogelijke was. Volgens informatie van de socia listen staat het pand al vijf jaar leeg en zou het door het plaatsen van een baksteenzaagmachine tot een „besloten lokaal" zijn ge maakt. De socialisten zetten ech ter vraagtekens bij dat begrip „be sloten lokaal". Voorts meent men dat de gemeen te moet zorgen, dat leegstaande panden zoveel mogelijk bewoond kunnen worden. Dat kan gestimu leerd worden door overleg te voe ren met eigenaren en opstarten van vorderingsprocedures op grond van de Woonruimtewet. De partij wil weten of de gemeente in deze actief beleid voert. Het schijnt, dat de eigenaar van het pand aan de Sint Jorisstraat meerdere panden in Alphen gerui me tijd leeg laat staan. De socia listen willen weten of de gemeen te. nu de Leegstandswet in wer king is getreden, ook actief zal zijn met betrekking tot vordering van leegstaande woningen en ge bouwen. Gaat de gemeente de meest schrijnende gevallen van leegstand aanpakken en is het ontruimde pand zo'n schrijnend geval, zo vraagt men zich binnen de PvdA af. Van Puffelen lijst trekker Leimuiden 2000 LEIMUIDEN Trix van Puf- felen-Vos gaat als lijsttrekker van Leimuiden 2000 de ge meenteraadsverkiezingen in. Mevr. Van Puffelen vormt momenteel met Hans Bram- ba ch de Leimuiden 2000-frae- tie in de raad. Na de verkie zingen van 2 juni zal dat, naar het zich laat aanzien, wederom het geval zijn. Brambach staat als tweede op de kieslijst geno teerd. Paul Burger is derde en Ria Berkenbosch-Vermeulen en Freek Hagenaar maken de eerste vijf van de Leimuiden 2000 lijst vol. ALKEMADE De com missie bezwaar- en be roepschriften kon gistera vond niet tot een oordeel komen inzake het door de Kaagse Dorpsraad inge diende bezwaarschrift over de eindverantwoor delijkheid bij het Kaagse pontveer en de waarborg van een 24-uurs verbin ding met het vasteland. Op 10 mei aanstaande ver gadert de commissie in een besloten vergadering opnieuw; de verwachting is dat dan pas een beslis sing over de ontvankelijk heid en de gegrondheid van het ingediende be zwaarschrift kan worden genomen. - - De dorpsraad werd gistera vond vertegenwoordigd door haar advocaat, mr. J. G. Geel kerken uit Leiden. In eerste instantie trachtte hij de ont vankelijkheid aan te tonen van de door hem in gang ge brachte AROB-procedure. Volgens de wet AROB kan men slechts bezwaren indie nen tegen bestuursbeslissingen en niet tegen privaatrechtelij- Het Kaagse pontveer. ke beslissingen koop en verkoop). Overzet-taak Omdat er over de verkoop van het Kaagse pont aan een parti culier veel discussies in de ge meenteraad waren gevoerd, meende hij te mogen conclu deren dat deze zaak een poli tieke en bestuurlijke zaak was geworden. Hij vond dat de ge meente Alkemade haar over zet-taak heel goed kon delege ren aan de firma Ponto. Nu is het echter zo gegaan dat Alke made zichzelf zag als pont-ex ploitant en de exploitatie daar om meende te kunnen over doen aan een particulier. In het contract tussen de gemeen te Alkemade en de firma Pon to meende hij aanzetten te vinden over gemeentelijke eindverantwoordelijkheid. Concreet, echter, stond daar niets over in, en dat is het waar de Dorpsraad bezwaar tegen heeft. In geval van problemen zou den belanghebbenden bij de gemeente Alkemade moeten kunnen aankloppen. Hoewel de serviceverlening op het pont „uitstekend" genoemd werd, maakte mr. Geelkerken duidelijk dat het eerste inci dent tussen een Kaagbewoner en de nieuwe pontveerexploi- tant zich inmiddels aangemeld heeft. Het probleem deed zich voor door de verscheidenheid aan belangen van de familie Hoogenboom van de firma Ponto op Kaageiland. De fami lie Hoogenboom bleek eigen maatstaven (anders dan die van de Kaagse Dorpsraad en de gemeente Alkemade) aan te leggen bij de beoordeling of ie mand wel of niet op Kaagei land woont. „En als het finan cieel mis gaat; Ponto is failliet en de gemeente heeft het veer teruggekocht voor het symbo lische bedrag van 1,-; zijn wij dan verzekerd van een dag en nacht varend veerpont?" wilde mr. Geelkerken namens de Dorpsraad dringend weten. Hij wenst dan ook vastgelegd te zien dat er altijd een 24-uurs oeververbinding gegarandeerd is. Hoewel de veertarieven voor bewoners van De Kaag op bevredigende wijze veilig gesteld zijn, constateerde hij dat dat niet het geval is voor familie en kennissen van de eilandbewoners. „Het zou een goede zaak zijn, als de ge meente Alkemade een vinger in de pap zou houden, want slechts dan kunnen wij de ge meente aanspreken op eind verantwoordelijkheid", aldus de advocaat. Een ander pro bleem dat zich zou kunnen voordoen is dat de familie Hoogenboom haar eigen grote belangen op De Kaag zou kun nen bevoordelen met behulp van tariefstelling. Twijfels Alle eilandbewoners zijn in één klap afhankelijk gemaakt van één familie, waarover men kennelijk zo zijn twijfels heeft. „Moeten wij dan bij elk incident op onze knieën naar Hoogenboom om de zaak te re gelen?" vroeg een van de Dorpsraad-bestuursleden. Aan hét einde van de zitting merkte voorzitter Nugteren op dat de commissie bezwaar- en beroepschriften niet de geëi gende plaats is voor de naar voren gebrachte bezwaren, Mr. Geelkerken vatte hierop zijn relaas nog een keer in één zin samen. „Wij willen dat de gemeente Alkemade erkent dat zij de publiekrechtelijke of bestuurlijke eindverantwoor delijkheid heeft". Nugteren: „In het verslag van de desbe treffende raadsvergadering staan duidelijke toezeggingen. U kunt nu alleen nog een be roep doen op de politieke par tijen". Desondanks zegde hij namens de commissie toe de zaak uitvoerig op haar merites te zullen bekijken. ^4/7- ■- -y<"\ ^SSMHA., De Koudekerkse brug. KOUDEKERK AAN DEN RIJN In verband met, noodzakelijk uit te voeren werkzaamheden en repa raties aan de Koudekerk se brug zal deze geduren de enige tijd buiten ge bruik gesteld zijn. De afsluiting zal gelden voor alle verkeer met uitzondering van voetgangers. Teneinde de overlast zoveel mogelijk te be perken is besloten de werk zaamheden tijdens de nachte lijke uren uit te voeren en wel van maandag 10 tot en met vrijdagnacht 14 mei van tien uur 's avonds tot zes uur maandag 17 mei en dinsdag 18 mei van tien uur 's avonds tot acht uur 's morgens afgesloten zijn. Een en ander wordt met borden aangegeven. Op genoemde data zullen de laatste twee diensten van de vervoersonderneming Westne derland via de Lage Zijde wor den uitgevoerd. WOUBRUGGE In een uitvoerig schrijven van wel drie kantjes gaan B en W van Woubrugge in op de hele reeks van vragen, die A. J. de Jongh voorzitter Actiecomité Kerkstraat de laatste raadsvergadering stelde in de rondvraag. Het ant woord van het college komt erop neer, dat het vindt dat de heer De Jongh zijn huiswerk maar slecht had gedaan. Zijn aantijgingen klopten veel al niet en de vragen wa ren gesteld aan het ver keerde adres. Een ernstig verwijt betrof het regelen van de aanwezigheid van de pers bij het bezoek van de commissaris der koningin aan de woning van de heer De Jongh. Burgemeester en wet houders stellen terecht, dat het wel of niet toelaten van perso nen in iemands privéwoning geen zaak van hen is en dat de heer De Jongh de zaken zelf had dienen te regelen. De klachten van de heer De Jongh over de gedragingen van een lid van de commissie ad hoe verwijst B en W naar die commissie en het college verbaast zich erover, dat het met deze vraag wordt belast. Fijntjes wordt nog wel opge merkt, dat bij informatie is ge bleken, dat geen der leden van de commissie iets vervelends was opgevallen. Direkt overleg tussen het ac tiecomité en het college zien B en W eigenlijk niet zo zitten. In de eerste plaats omdat een raadscommissie zich speciaal met de problemen van de Kerkstraat in Hoogmade bezig houdt. In de tweede plaats wordt erop gewezen, dat een aantal leden van het actieco mité zich van de handelwijze van de heer De Jongh heeft distantieerd, waardoor de zaak er niet duidelijker op wordt. Bezwaren had de heer De Jongh ook geuit tegen de uit latingen van raadslid Noor- dam tijdens de vergadering van de raadscommissie alge meen bestuurlijke zaken. B en W verbazen zich over deze kritiek, aangezien de heer De Jongh op de gewraakte verga dering zelf schitterde door af wezigheid. Hij kon de uitlatin gen dus slechts „van horen zéggen" hebben. De aanwezige commissieleden konden zich echter niets herinneren, bleek bij navraag. Zo mogelijk nog pertinenter zijn B en W over brieven, die volgens de heer De Jongh niet beantwoord zijn. Tweemaal hebben B en W van Woubrug ge geantwoord. Zij vertellen in hun schrijven ook op welke data. Gedeeltelijk heeft de heer De Jongh echter wel ge lijk. B en W van Woubrugge heben niet alle vragen beant woord. Deze betroffen provin ciale zaken. En B en W van Woubrugge zijn van mening, dat de heer De Jongh die vra gen maar elders moet stellen. Bevrijdingsdag (1) Warmond viert 5 mei onder meer met fiimvoorstellh gen voor de jeugd in Het Meerpunt in zaai Ut Sloepit. Om één uur kunnen kinderen van acht tot tien jaar daar terecht, om half vier de oudere kinderen. Entree fl,50. Vanaf zeven uur 's avonds wordt een demonstra tie met modelvliegtuigen gegeven door de Gooise mo-l delbouwclub uit Bussum in Sportpark Het Overbosch. Er zijn 30 verschillende vliegende modellen te zienl van tweedekkers tot helicopters. Bevrijdingsdag (2) In Leiderdorp draait op 5 mei nog de kermis vanaf tien uur 's morgens op het terrein van het zwembad, ook star ten er dan wandelmarsen over 5 tot 25 kilometer bij het Zijlkwartiercentrum aan de Van der Marckstraat. Om twee uur en vier uur 's middags worden er in het Dorps huis films vertoond over de inhuldiging van Koningin Beatrix. Om half acht 's avonds begint de Stertocht metÊ vijf muziekkorpsen door Leiderdorp. Om acht uur verzor gen deze korpsen een showprogramma naast het gebouw Zijlkwartier. Om tien voor negen begint de taptoe. Bevrijdingsdag (3) De Sassenheimse jeugd kan woensdag volop bevrijd dingsdag vieren. Om elf uur worden er voors tellingenAi voor de kleuterscholen en eersteklassers van de lagere y scholen verzorgd door een jeugdtheater in gebouw Ont{e moeting en van half elf tot elf uur kunnen zij met va- j der en moeder starten vanaf het sportpark voor een fa-5- miliefietstocht van 25 kilometer. Om twee uur is er pe-a' naltyschieten op het sportpark aande Menneweg voor jongens en meisjes en om vier uur ringstekenop den fiets. Op de Mercuriusweg kan vanaf twee uur worden r( ringgestoken met aangespannen paarden. Tot slot is e/Sj om vier uur op de hoek Charbonlaan-Jac. van Beieren weg een fietscrosswedstrijd voor de jeugd van 6 tot en met 16 jaar en een demonstratie door de fietscrossverefö niging „De Bollenstreek" en het „Flying ArrowV Team". Bevrijdingsdag (4) Het wijkcomité Rbynenburch uit Hazerswoude-rijndijk V houdt morgen ter gelegenheid van de 5 mei-viering een „kunstjesmarkt". Vanaf vier uur kunnen degenen, d/eP' creatief bezig willen zijn, zich vervoegen aan de Da Costa-bl singel. Daar kan men onder meer kaarsen maken, boetse-je ren, vlechten en poppen maken. Voorts is er een rommelig markt en kan men deelnemen aan het zak slaan, spuitboot lij roeien en touwhangen. Muzenhof (1) In de hobby-ruimte van Muzenhof Leiderdorp is tot en'C met 9 mei een expositie van kindertekeningen overie vluchtelingen te zien. De tentoonstelling wordt georga niseerd op initiatief van de Chili-groep Leiderdorp. f: Het gaat om tekeningen van de leerlingen van de drie hoogste klassen van de vijf Leiderdorpse basisscholen?^ Ook hebben de kinderen verhalen en gedichten ge^e maakt over de vluchtelingenproblematiek. Verder zijnie er pentekeningen over Latijnsamerika te zien en cenjij foto-expositie over Chili en de onderdrukking in daie] land, gecombineerd met informatie over de periode 1940-1945 in Nederland. Doel van de expositie is tevens^( het vragen van aandacht voor de manifestatie die za-fa terdagmiddag wordt gehouden bij Winkelhof en zafer-|e, dagavond in de Sjelter aan de Heemraadlaan. De pro* blematiek van Latijnsamerika zal daarbij centraal,1^ staan. J:' Muzenhof (2) 1 y yc In Muzenhof wordt tevens tot en met 13 mei de ten toon-fa stelling Boekdrukken /Boekbinden gehouden, die eenin plaats heeft gekregen in de openbare bibliotheek. De hee/iei Van Hal, een expert op het gebied van boekbinden zal vrijde dagavond van zeven tot negen uur aan het hand van hei geëxposeerde materiaal een nadere toelichting geven. Dem tentoonstelling is verder te zien op de openingsuren van d&~ bibliotheek. J| Dressuur/springwedstrijden Bij de Koudekerkse manege De Hoogewaard zijn de onderlinge competitiewedstrijden verreden. Negentig,l combinaties namen aan de wedstrijden deel. De uitslal gen: Dressuur: clubkampioen A jr.: 1. Petra Geeriings 2. Michel Looyenstein, 3. Natascha Looyenstein. Club kampioen B jr.: 1. Sandra Schunselaar, 2. Karin de Graaf f, 3. Maddy Schens. Clubkampioen C jr.: 1. Anne- 1 miek Veenhuys, 2. Jeanette Goemaat, 3. Dorine Ewijk. I A sr.: 1. Mar gr eet Schmeitz, 2. Ronald Vergouwen, Jj J Gelein Belger. B sr.: 1. Lucienne Buizer, 2. Angeiine Stiefelhagen, 3. Marga v.d. Heuvel. Kampioen C sr.: 1. Mieke Lammers. Eigen paarden: 1. Conny de Mooy. Ei gen ponys: 1. Anne-Marie Neuwahi. Kampioen spring gen werd Erica Dompeling. Deze competitiewedstrij- den zijn een voorbereiding op de officiële wedstrijdenj die omstreeks mei beginnen. la fd' Schoolvoetbaltoernooi Op sportpark Haasbroek in Zoeterwoude wordt morgehsd een voetbaltoernooi gehouden voor de lagere scholen. Aanrdt dit sportieve gebeuren kunnen zowel jongens als meisjeènj deelnemen. De organisatie is-in handen van de jeugdafde-.J? ling van SJZ. Klokslag negen uur zal de bal voor de eerste*, maal rollen. Om twee uur wordt de finale gespeeld. Defjf jeugdvoetballertjes doen hun uiterste best om de fel be-dr geerde „Jastawisselbeker" in bezit te krijgen. D lïr MORGEN IN AARLANDERVEEN AARLANDERVEEN Aar- landerveen is morgen het de cor van een grootse manifesta tie voor UNICEF, het kinder fonds van de Verenigde Na ties. Vrijwel alle verenigingen verlenen hun medewerking aan dit veertien uur durende evenement. Grote trekpleister is de voetbalwedstrijd tussen F.C. Harlekijn en een team be staande uit bestuursleden van de organiserende Aarlander- veense verenigingen. In het team van Harlekijn spelen on der anderen Herman van Veen, Harry Sacksioni, Rob Chrispijn, Ard Schenk, Frank Kramer, Paul Litjens en ande re prominente Nederlanders. De wedstrijd begint om vijf uur. De manifestatie ten bate van UNICEF begint om tien uur 's morgens en duurt tot middernacht. Zoals bekend zet UNICEF zich in voor mensen in ontwikke lingslanden. Met geld dat be schikbaar komt via bijdragen van de 130 bij de VN aangeslo ten landen en door middel van acties, zet UNICEF projecten derfonds zorgt voor medische op, die er op gericht zijn men- hulp, voedsel, onderwijs en sen in ontwikkelingslanden ontwikkeling van landbouw zelfstandig te maken. Het kin- en industrie. Aan die hulpver lening is echter een voorwaar de verbonden. De regering van het land, waar een project wordt opgestart, dient zelf de helft van de kosten bij te dra gen. Dit om er zeker van te zijn, dat het project door gaat als UNICEF zich terugtrekt. Zoals gezegd komt een deel van het geld voor de projecten beschikbaar door het voeren van acties. Aarlanderveen heeft nu besloten een steentje bij te dragen. Programma Het programma begint om tien uur 's morgens. Centraal punt in het hele gebeuren is het ter rein van de S.V. Aarlander veen, waar om tien uur gestart kan worden voor de „Loop voor UNICEF". Een gespon sorde wandeltocht, waarbij deelnemers voor elke gelopen kilometer een bedragen krij gen uitgekeerd, dat ten goede komt aan UNICEF. Gekozen kan worden uit afstanden w 2, 6 of 10 kilometer. Om p uur wordt wederom gesti'in Overigens mag men meerdlai keren starten, want dat ley alleen maar meer geld Fietsliefhebbers kunnen d« nemen aan een fietspuzs k tocht, waarvoor tussen eenf vier uur gestart kan wordLlb bij de kantine van AarlanqiO veen. Op het terrein van A[[a landerveen kan men va! v 10.00 eveneens terecht vL activiteiten als parapluhang^ kegelen, sjoelen, volleyF doelschieten, jongleren met^t bal en tennissen. Voorts Iho er worden getafeltennist in F gebouw van „Spinmill" aanl Dorpsstraat, geschaakt in I zaal achter Gereformeej Kerk en geklaverjast in „R61 Oude Rechthuis". Tot slot ia. 's avonds gelegenheid omjde dansen in het Dorpshuis. 1 behoeft nauwelijks uitleg, 1 deelname aan al deze activif o ten een bijdrage vergt, weer ten goede komt aan £ni goede doel.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4