Verfilming van de realiteit .PLAYING FOR TIME Omroepacties als bemiddeling niet helpt Harderwijkse popgroe\ Solenoid maakt furort RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 4 MEI 1982 PAGINA 2 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiniiiiiim HILVERSUM Als een ge- sprek tussen werkgevers en roepbonden op 19 mei over de omroep-eao geen positieve re- om een s te starten cnltatpn nnlpvprt pn daarna nnk sultaten oplevert en daarna ook (schriftelijk en met discussie een eventuele bemiddeling door biieenko„;sten) om de werkne- drie „wijze mannen de werk gevers niet tot andere gedach ten brengt, zullen vanaf 15 juni bijeenkomsten) om de werkne mers warm te maken voor eventuele acties en op 19 mei te voldoen aan de uitnodiging van J VU1UUCII ddll UC UllllUUltlllK vuil acties in de omroep op gang ko- de werkgevers om te komen Daarbij wordt gedacht aan Asb Engelsman woord nnHprhrpkinopn pn/nf sta- werkonderbrekingen en/of sta kingen. Met 54 tegen 5 stemmen en 5 onthoudingen schaarde gistera vond in Hilversum de door de bonden belegde vergadering zich achter een voorstel in die richting. Concreet luidde het voorstel om nu al binnen de voerder van de bonden, zei ech ter nu al te verwachten dat die bespreking niets concreets zal opleveren. Dan zullen de bon den een voorstel lanceren om door de drie wijze mannen voor 15 juni te laten bemiddelen over de vraag of de werkgevers te recht of ten onrechte zeggen niet te kunnen onderhandelen over de hoofdpunten in het cao geschil. Mochten de werkgevers uiterlijk 15 juni nog niet met positieve voorstellen komen dan zullen er acties volgen. Het ligt in de bedoeling dat voor die be middeling zowel de werkgevers als de werknemers elk iemand aanwijzen, die gezamenlijk dan weer een voorzitter kiezen. Tij dens de vergadering vielen daarvoor de namen De Galan, Halberstadt en Albeda. Hun oordeel zal overigens volgens de vergadering niet bindend mo gen zijn. De bemiddeling wordt ingeroepen omdat volgens En gelsman „het blijkbaar nodig is dat anderen weer eens aan de werkgevers vertellen dat ze niet anders kunnen dan onderhan delen. Ook willen de bonden de „uiterste zorgvuldigheid" be trachten alvorens de luisteraars en kijkers mogelijk opnieuw met acties te confronteren. Nog in oktober van het vorig jaar moesten de luisteraars het een ochtend zonder radio-uitzendin gen stellen. Men wil nu door te volgen procedure de zwarte piet naar de werkgevers schuiven. De vergadering was bijeen ge roepen nadat op 16 april een be spreking tussen werkgevers en de bonden weer tot geen resul taat had geleid. De bonden wil den volledige prijscompensatie, arbeidstijdverkorting van 39 tot 36,5 uur, het instellen van pro grammastatuten en volledige uitbetaling van het ziekengeld, welk laatste punt inmiddels door het regeringsbesluit over bodig is geworden. De werkge vers zeiden toen financieel niet aan de eisen te kunnen voldoen. Op dit moment overigens is de bereidheid tot actie bij de diver se omroepen blijkens een korte enquête tijdens de vergadering niet groot. Vandaar die „opwar- mingsprocedure" in de komen de weken. iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Amsterdam wil snel met kabel AMSTERDAM Als b en w van Amsterdam het niet snel eens wor den over de rol van de gemeente bij de invul ling van het kabelnet, zal de raad zelf met voorstellen komen. Na talloze gesprekken wordt duidelijk, dat het college van b en w geen antwoord heeft op de vraag wie een keuze moet maken uit de mo gelijkheden die kabel biedt. Overleg met crm moet nu uitkomst bie den, maar de raad wil grotere spoed. HILVERSUM De realistische verfilming van het boek „Muziek achter prikkeldraad" (Playing for Time) van de Franse schrijfster Fania Fenelon krijgt vooral door het spel van hoofdrolspeelster Vanessa Redgrave als de musica Fania een dimensie meer. De emoties, die ze in haar spel legt, geven aan hoe de gevangenen in nazi-concentratiekampen als Auschwitz moeten heb ben geleden. Wanneer de beelden van treinwagons vol Joden, het kaal scheren van de gevangenen, het uit el kaar halen van moeders en kinderen, hét ophangen van gevluchte gevangenen en het afschuwelijke optre den van de SS'ers in de kampen in beeld wordt ge bracht, is de gedachten „nooit meer zo'n oorlog" le vensgroot aanwezig. De AVRO brengt de twee- en-een-half uur durende „Playing for time" vana vond. de dag van de doden herdenking, op het scherm (op Ned. II om 20.30 uur). De film handelt over het vrou wenorkest aangevoerd door de nicht van Gustav Mahler, de beroemde Alma Rosé in het concentratie kamp Auschwitz. Toen de AVRO het plan had de film uit te zenden - ze had deze al een jaar in huis - heeft de omroep het eerst aan leden van het Auschwitz Comité en mevrouw Schrijver, die zelf in het orkest heeft ge speeld, laten zien. Mevrouw Schrijver, die in eerste in stantie emotioneel reageerde en vertelde dat ze het niet zo had beleefd als in de film is weergegeven, vond dat de film niet moest worden uit gezonden. Zij veranderde na een gesprek met het Ausc hwitz Comité echter van me ning. Na de vertoning zal zij uitgebreid met Jaap van Meekren over haar beleve nissen als muzikante in het kamp praten. De omroep liet de film eerst aan betrokken instanties zien om zekerheid te hebben, dat het geen gero mantiseerd verhaal - daar zijn de Amerikanen goed in- was geworden. „Het was vooral detailkritiek, die me vrouw Schrijvers had", liet een AVRO-man weten. De film, die ook in Amerika, Engeland en Duitsland is uit gezonden kreeg overal lo vende kritieken, waarbij het doorleefde spel van Vanessa Redgrave die eerder in de film „Julia" een vrouw speelde die in Duitsland te gen de nazi's streed extra werd geprezen. De AVRO had het liefst de Duitse versie van de film uit gezonden, zodat de realiteit Vanessa Redgrave als Fenia Fenelon in „Playing for Time". door de spraak nog groter zou zijn geweest. Duitsland stond deze echter niet af. Niet omdat de Duitse televi sie-maatschappij het niet wil de, maar omdat een particu liere organisatie, die de na- synchronisatie had verzorgd en daar ook de copyrights voor heeft, er niets in zag. Omdat de film de nodige emotionele gevoelens zal los maken, is er een telefoon- wacht waar mensen kunnen reageren. Het Icodo (Infor matie, Coördinatie, Organisa tie, Dienstverlening Oorlogs slachtoffers) heeft acht open telefoonlijnen. Het nummer is 030 73.08.11. Ook de AVRO heeft een ver sterkte telefoon wacht waar mensen die problemen met het programma hebben en eens hartgrondig willen schelden hun klachten kwijt kunnen. Het nummer is 035 71.79.11. „Playing for Time" verhaalt over de tijd dat de halfjoodse Franse cabaretzangeres Fa nia Fenelon, die in Parijs wordt opgepakt en wegge voerd, in Auschwitz (vanaf januari 1944) heeft gezeten. De deuren van de gaskamer staan al voor haar open, als plotseling de verlossing komt. Op een morgen vraagt een Duitse kampwachtster of er iemand is die „Madame Butterfly" kan zingen. Na een auditie wordt ze samen met een „vriendin" met wie ze de reis per trein naar Auschwitz heeft gemaakt voor het vrouwenorkest aangenomen'. Ze moet niet alleen piano spelen, maar krijgt ook de zware taak mu ziekstukken te orkestreren, allemaal om te voorkomen dat het orkest wordt opgehe ven. Fenia doet haar uiterste best om emotioneel niet ka pot te gaan en humaan te blijven, maar de gebeurtenis sen waarbij mensen in dikke rijen de gaskamer worden ingeduwd en bij aankomst op een mensonwaardige manier uit de vrachtwagens worden gesleurd, hebben hun emo tionele gevolgen. Bovendien moet ze niet alleen haar ei gen emoties de baas zien te blijven, maar is ze ook de steun en toeverlaat van veel andere vrouwen uit het or kest. De scène waarin diri- gente Alma haar levensver haal vertelt en haar levens instelling blootlegt aan Fania (die twee karakters botsen steeds) is aangrijpend ver filmd. Evenals de scène waarin Frau Lagerfuhrerin Maria Mandel (Shirley Knight) een kind dat ze eerst bij de moeder heeft wegge nomen, na een paar weken zélf naar de gaskamer brengt en bij het orkest komt uit huilen. Het orkest was voor de musi ci het middel om in leven te blijven. Het diende om SS'ers op te vrolijken na hun dagelijkse moordpartijen, terwijl er ook moest worden gespeeld voor mensen en zie ken, die een paar uur later werden vergast. De musici werden door veel gevange nen gehaat vanwege hun zo genaamde bevoorrechte posi tie. Fania Fenelon heeft ge probeerd de nachtmerrie van zich af te schrijven. Daarmee is een van de vele oorlogsdo cumenten ontstaan, die de gruwelijkheden van de twee de wereldoorlog weergeven. HANS PIËT De Formatie Solenoid. HARDERWIJK Experimentele muziek bestaat al sinds hd begin van de popmuziek, maar een groeiende waardering ervoo is pas van de laatste tijd. Onder invloed van tal van technielq wonderen als synthesizers en equalizers konden groepen als Engelse Public Image Ltd, maar vooral, Duitse groepen als Del Plan en Einstürzende Neubauten aan populariteit winnen. De uit Harderwijk afkomstige leden van Solenoid, van wie oi langs bij de KRO- en VPRO-radio live-opnamen werden uitgi zonden, voelen zich ook helemaal thuis in deze muziekrichting Tineke Wuestman (zang, toetsen), Johan van de Bor (drums Klaas Mons (zang, bas) en René Paes (gitaar en zang) zijn huidige samenstelling nauwelijks een half jaar bijeen, maar na; eigen zeggen zijn ze „lekker ingespeeld en klaar voor het grote re werk". René: „Met onze muziek zijn we verder gegaan dan new muzikanten. Binnen deze stroming wordt namelijk nog gemus ceerd volgens strakke afspraken. Zowel bij repetities als tijder optredens wordt bij Solenoid nooit afgesproken wat we vantev< ren gaan doen. Ik begin te spelen, waarna de rest van de groe invalt. Het eindresultaat is een nummer, waarvan de basis va: staat. „Experimenteren" zou je bij ons kunnen omschrijven a improvisatie, maar dan binnen een vastomlijnd schema, waarb we op zoek zijn naar het ongewone". Nu is het niet zo moeilijk om in de hedendaagse popmuziek ee ongewoon geluid te creëren, immers de markt wordt ovei met allerlei geluidsvervormers, die je tussen instrument en vei sterker kunt schakelen. Solenoid (een in de elektronica gebruil schakelsysteem) echter, probeert met zo weinig mogelijk vervo mers te werken. Bij zangeres Tineke's praattechniek is ee stemvervormer van wezenlijk belang. Binnen het Solenoid-g< luid vraagt haar stem namelijk om een ongewoon geluid. Wa. het ons om gaat, is dat het spelen op zich onconventioneel moi zijn". Of de experimentele muziek helemaal zal doorbreken blijft ee gok. Klaas: „Elke groep zoekt de richting, waar hij zich lekk< in voelt. Voor mij persoonlijk is dat de experimentele richtinj omdat ik daarin de meeste vrijheid geniet. Het leuke ervan i dat je steeds iets nieuws kunt doen. Verveling is een woord d. wij niet kennen". De afzetmarkt voor Solenoid is nog klein, zeker in de kleiner steden in ons land. In de grotere plaatsen zijn inmiddels podi waar veel nieuwe muziek een kans krijgt. Van Solenoid en ee andere experimentele groep De Fabriek is inmiddels een casse te met live-muziek verschenen: „Solenoid goes Fabriek". Bir nenkort zal een tweede cassette van het viertal Harderwijke verschijnen. Titel van de cassette is „Silex Hippopola". Ren „De Fabriek heeft door haar eerste cassette in Amerika beken< heid gekregen en staat zelfs op de alternatieve hitparade geni teerd. „Silex Hippopola" wordt ook naar Amerika verzonde Wie weet wat voor reakties dat nog teweeg zal brengen" Televisie vandaag NEDERLAND 1 i Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC. Uit de ge schiedenis van de foto grafie. i Journaal. i Requiem van Liszt. In de Heilige Martinuskerk in Weert zingt het Weer- ter Mannenkoor het Re quiem van Liszt onder de leiding van Theo Timp. Dodenherdenking op de Waaladorpervfakte. Reportage van de do denherdenking onder regie van Louis Wage. i Het verhaal van Bloe- mendaal. Op de Erebe graafplaats in Bloemen- daal rusten 374 gesneu velden van het verzet. Twee Nederlanders, die zich indertijd evenals de gesneuvelden inzetten voor het recht der ou ders in de opvoeding en de vrije prediking, ge ven hiervan getuigenis. Op weg naar het be loofde land. Blijven ste ken in de woestijn (2). Henk Binnendijk ver volgt de geschiedenis van de acht graven. Journaal. Bevrijding nu. Vandaag is het verschijnsel 'be vrijdingsbeweging' een begrip, maar wat voor vrijheid brengt zij? Wil lem Glashouwer praat met vooraanstaande Nederlanders. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie voor Joegoslaven en Turken. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. AVRO 18.59 Hannie Schaft: het meisje met het rode haar. Documentaire programma van Ineke Hilhorst, waarin ge tracht wordt een beeld te schetsen van een ver legen, schuchter meisje, dat tijdens de Tweede Wereldoorlog verander de in een actieve ver zetsstrijdster: Hannie Schaft. 19.40 Harry Sacksioni. De gi tarist Harry Sacksioni speelt eigen composi ties in het Singer-mu seum te Laren. NOS 19.50 Dodenherdenking Waalsdorpervlakte. Beelden van de jaarlijk se dodenherdenking op 4 mei. 20.10 Journaal. AVRO 20.30 Playing for time. Tv-spel van Arthur Mil ler gebaseerd op de memoires van Fania Fe nelon, die Auschwitz overleefde, doordat zij gedwongen werd in een orkest te spelen en mu ziek te maken ten gerie ve van de nazi's. Zie voor verhaal elders op deze pagina. 23.00 Honderd beroemde schilderijen. 'De aan bidding van het gouden kalf' van de Franse schilder Nicolas Pous- sin. 23.10 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Oe weg naar da vrijheid. Por tret van Nobelprijswinnaar Friedrich A. von Hayek. 17.00 Kapitein Korda. Kinderfilm. 17.40 Maulwurf ala klokkemaker. Tsjechische tekenfilm. 17.50 Journaal. 18.00 Vier kwajongens en een fijne vent (1). 18.30 Plezier met Ahrie. De salon leeuw. 18.40 Vier kwajongens en een fijne vent (2). 19.15 Actualiteiten. 19.45 Ansichtkaartenreis van de Donau naar de Witte Nijl. 20.00 Journaal. 20.15 Allee of niets. Spel en show met Max Schautzer. 21.00 Report. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Jock Ewing wordt be schuldigd van moord op McKinney, vijfentwintig jaar geleden. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Herinnëring-Sicaron. Tv-film van Richard Blarlk. Met: Hannelore Schroth, Abraham Ronal, Raphael Klachlin en Natan Kogan. De Duitse actrice Lucy Lenz komt naar Israël om daar in een hotel haar Joodse re gisseur te ontmoeten. 00.15 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 MozaYek. Programma voor de derde leeftijd. 16.35 Strandptraten. Avonturense- rie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-geïllustreerd. 17.50 Raad eens met Roeenthal. 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilmpjes. 19.00 Journaal. 19.30 De verrader. Duitse politiefilm (1963) van Alfred Vohrer met Heinz Drache, Barbara Rutting en Gunther Pfitzmann. De 'Lord', koning van de juwelendieven bereidt een grote slag voor. Aansluitend: Tips voor clnefie- 21.00 Achtergrondinformstie. Foto rechts: Scène uit „Vrouw tussen hond en wolf" met Rutger Hauer (r) als Adriaan en Marie-Christi- ne Barrault als Lieve op Bel gië 2 om 20.15 uur. Foto links: Het vrouwenorkest van Auschwitz met Alma Rose (Jane Alexander) als de leidster, die later door een jaloerse kamp wachtster wordt vergif tigd. lens. 22.05 Proeftijd. Tv-film van Peter Voiss met Marielie Millowitsch, Hans Kunster, Ruth Bruck. 23.10 Sport actueel. WK Boksen voor amateurs en tennis. 00.10 Nieuwsoverzicht. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Electroncia in plaste van pa pier-de bureau- revolutie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursus algebra. 19.00 Hobbytheek. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Arbeidsplaats. 21.00 Onder het Kapiteel. Circus in Moskou. 21.45 Galerie. 22.30 Medicijn op drie: Het ligt op de huid. Actieve dermatologie. 23.15 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 De Bereboot. 18.05 Sesamstraat. 18.35 Open school. Gemeentebeleid. 19.07 Tiny Ruysschaert zegt Mar cus. De voordrachtskunstenares Tlny Ruysschaert brengt de blijde bood schap van Marcus in het kader van 'Uitzonding door derden'. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en lotto-uitsla gen. 20.10 Kijk uitl Verkeerstlps rond het thema: De vaststelling van overtredin gen. 20.15 Hitring. Kurl van Eeghem zet weer hits op een rijtje. 21.10 Verover de aarde: pijn. In dit programma van Piet de Valkeneer wordt de pijn benaderd vanuit ver schillende invalshoeken: zowel vanuit de ervaringen van specialisten als van patiënten. 22.00 I.Q. Kwis van Herman van MoL BELGIE BRT 2 19.00 'Jeugd stelt voor': Een vlieg reis met geschiedenis. Via een ver slag van een doodgewone vliegreis wordt in dit programma de geschie denis van de luchtvaart verteld. Met medewerking van Sabena en het luchtvaartmuseum in Luzern. 19.37 Morgen. Overzicht program- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips rond het thema: De vaststelling van overtredin gen. Vrouwenportret van Andre Del- vaux naar een scenario van Ivo Ml- chiels en Andre Delvaux. De film ver te» het verhaal van een jonge vrouw die haar man in 1940 naar het Oost front ziet vertrekken en een verhou ding begint met een verzetsofficler, die ze in haar huls verscholen houdt. Met: Marie-Christine Barrault, Rutger Hauer, Roger van Hooi, Senne Rouf- faer e.a. 22.00 Bonjour Is Franco. De Peri- gord. BELGIE FRANS 1 16.15 ONEM: Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.00 Antenne-eoir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Journaal en toto-berichten. 19.55 Paris-Saint-Lazare. Vijfde afle vering van een zesdelige Franse tv-serie van Marco Pico. 20.50 Au nom de la loL Rechtskun dig programma, waarin de zaak Van de Plas onder de loep wordt geno- 21.50 Portrait: Leo Ferre. Alain Da niel vervaardigde een portret van de veelzijdige Franse dichter en compo nist Leo Ferre. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 10.23 Herinnering-Sicaron. Tv-fllm. 11.40 MozaYek. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.20 ARD-sport extra. Tennis uit de Rochus-club Dusseldorf. 16.10 Journaal. 16.15 Evergreens. Melodieën en ver halen met Peter Kraus, Marianne Mendt, Kurt Pratsch-Kaufmann, Bar bara Schone. Gerd Vespermann en Rail Wolter. 17.00 Kapitein Korda. Tweede deel kinderfilm. 17.40 Maulwurf als fotograaf. Tsje chische tekenfilm. 17.50 Journaal. 18.00 De Camerons. Tv-serie naar de roman van Crichton. DUITSLAND 2 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Point de mlre. Actualiteiten. 20.55 X, Y en Zee. Engelse dramati sche komedie van Brian G. Hutton (1972) met Elizabeth Taylor, Michael Caine, Susannah York e.a. Robert Blakely is een succesvol architect, maar zijn leven met zijn twistzieke echtgenote is een ware strijd gewor den. Op een partij ontmoet hij Stella, een lieve weduwe met twee kinde- ENGELAND BBC 1 Songs ol praise. Play school. Takanfilm. Record breakers. John Craven's newsround. Rentaghost Kinderfilmpje. Kinderiilmpje. Nationwide. Looking good, feeling fit. Triangle. Scope. Flesh end blood. Serie. Labour PPB. Harry O. Serie met David Jans- ENGELAND BBC 1 18.10 Education. 18.40 Laurel and Hardy. 19.00 WK Biljart 19.40 Journaal. 19.45 Klaamat Broadway-musical. 21.30 Top gear. 22.00 Labour PPB. 22.10 Roy Clark travailing music 23.00 WK Biljart Televisie morgen NEDERLAND 1 14.45 Open school. Taaistraat. 15.00 Open school. Thema. 15.30 Journaal. NCRV 15.32 Boike de Beer. Kleuterserie. 15.40 O, wat mooi ia Panama. Duitse tekenfilm van Janosch over een klei ne beer en een kleine tijger, die sa men in een huisje wonen. 15.50 De fluit en de bombardon. Muzikaal sprookje in acht delen. 16.00 Oe grote klok. Kinderserie on der regie van Jelle van Doornik. Met: Anna van der Staak, Pim Vosmaer, Nanny Cljs, Dries krijn en Ferd Hu- gas. Door is verdrietig. 2e loopt weg om alle narigheid te vergeten, maar dan gebeurt er juist van alles waar ze eigenlijk bij had moeten zijn. 16.45 De familie Knots. Veertiende aflevering van een jeugdserie rond een bemoeizieke familie van Hetty Heyting. Met: Jan Simon Mlnkema, Hetty Heyting, Marnix Kappers en Ell- ne. Onkel X is Engels aan het leren, maar niemand wil hem overhoren. 17.05 Menaer Rossi. Italiaanse te kenfilmserie over meneer Rossi en zijn hond Gaston. 10.00-13.15 Zio Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Anderland. Kinderprogramma. 16.35 Smokkelaars. Jeugdserie met Oliver Tobias, Lesly Dunlop en Hywell Williams Ellis. Afl.: Oog om oog. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-geïllustreerd. 18.00 De vuurbomen van Thika. En gelse serie naar de roman van El- speth Huxley. In aflevering 'De leo pard" vervult Hereward Palmer, steeds de wensen van zijn verwende vrouw Lettice. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.40 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 16.00-16.30 Bonjour la France. Le Perigord. 17.00 Het Schilpadplein. Kinderpro gramma. 17.30 Het zwaard van Ardoewaan. Vijfde aflevering van deze BRT-serle voor de jeugd. Afl: De nachtwake. 18.00 Oe Bereboot. NEDERLAND 2 BELGIE FRANS 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. 13.30-16.00 Bevrijdingsdag 1982. Reportage van de nationale manifes tatie ter gelegenheid van Bevrijdings dag, die dit jaar in Groningen wordt gehouden en waarbij Koningin Beatrix, prins Claus en leden van het kabinet vertegenwoordigd zijn. Sa men met driehonderd jongeren ko men zij bijeen in de Martinikerk, waar een programma zal worden uitge voerd met Gruno's Postharmonle, het Noordelijk Filharmonisch Orkest, de sopraan Jennie Veeninga, de bas Lieuwe Visser, de acteur Willem NIJ- holt en de chansonniere Uanne Abeln. 12.00 Teletekst. 14.15-15.00 Schooltelevisie. 16.00 Carrefour J. Jeugdprogram- BELGIE FRANS 2 12.00-19.00 Zie Belgie 1. ENGELAND BBC 1 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesemstraat. 10.00 Journaal en achtergrondinfor- 07.40-13.05 Schooltelevisie en cur- 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 See sew. 15.01 Watchl 15.18 Near and far. 15.40 Merry-go-round. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilm. 17.40 Playaway. ENGELAND BBC 2 07.40-12.35 Schooltelevisie en ci sussen. 14.00 WK Biljart. 15.00 Sportreportages. WK Bilj en paardenrennen. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 Kom er maar 'ns bij - 17 Financieel nieuws - 18.05 Radiojo naai - 18.25 Toppers van toen - 19 De pubershow in 13 speciaal - (NOS) Gelegenheidsprogramma 4 mei - 20.30 (AVRO) Concert kl sieke muziek - 21.02 Crinoline - 22 Sportpanorama - 23.02 (NOS) het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.32 Babyion - 17.36 Actualitei - 18.10 Buitenlands commentaai 18.30 Humanistisch Verbond - 19 Uitzending over achtergronden turgie van het Vormsel - 19.20 Ma zine over de kerk in de samenlevln 20.00 Dodenherdenking - 20.07 Ov weging - 20.13 Spoorzoeken achterland van de KRO - 20.30 Sp takel - 21.30 Open school - 22 Wetenschap - 23.00 Zin in muzie 23.40 Radiocabaret. HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondspits - 19 (VARA) Popdonder - 21.02 Mo dogs: speurtochten naar de muzit HILVERSUM 4 - 17.00 Sluiting - 20.00 Klassiek w sprogramma - 22.30 Eddy Christi; Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Gr licht - 5.02 Truck voor de vrachtv genchauffeurs - 7.02 (VOO) goeie morgen - 9.02 Muziek terwi werkt - 10.02 Kletskop - 10 (VPRO) Villa VPRO - 13.06 Welin lichte kringen - 13.35 Een klap of kop - 14.20 (EO) Theologische kenningen - 14.35 Radio-kleuterkr - 15.02 Open huis - 16.15 EO-actii 16.20 Woord en lied- 16.55 EO- m n terdaad 1 - 17.02 Nationale manif tatie in de Martinikerk te Groninge w 17.30 Actualiteiten g< HILVERSUM 2 vi 7.10 (VARA) Ochtendgymnastiek dl 7.20 Radioweekblad - 8.40 Con menteninformatie - 9.05 Gymnast voor de vrouw - 9.15 De werkban z! 9.33 TELEAC - 10.30 Hoor haar st 11.10 Gelegenheidsprogramr d( 11.43 Huissen- centraal - 14.00 Oi c schoolliedjes - 14.20 De schuurpaf - 14.50 Kinderen een kwartje - 15 Leef- lijd genoeg - 16.32 Radiorec w bank - 17.36 Onder vuur k( HILVERSUM 3 n; 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa ia plu - 10.34 Muziek, zang en dl voor nu, heden en thans - 12j_e Popslag - 13.30 Weeshuis van del hl - 13.34 K-rock - 16.34 Nieuws-boi ht HILVERSUM 4 2a 7.02 (NCRV) Het levende woor<rL) 7.10 Preludium - 8.05 Platennieuw 8.45 Muscia Sacra - 9.15 Onder w' hoogtezon - 10.00 Orkestpake|T< 12.00 Uit 'voor kinderen' - 13.05 ISlla: sen van Haydn (VII) r 14.00 Kerkdm, eert - 14.30 Liederen van Franz Sopp bert - 15.30 Componistenkeuzë: Tj tan Keuris - 16.40 Literama woeru dag - 17.00 Sluiting. Te NIEUWSBERICHTEN kr Nieuwsuitzendingen zijn op Hilveriw; 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op versum 2 op elk half uur van 7.30 c tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 2J uur. Op Hilversum 3 op elk heel van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversui om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2