KNVB Afdeling Leiden tegen verhoging van contributie Wil van der Laan opnieuw op zoek naar winst in Ter Aar se motocross MS MAAKT MODE BETAALBAAR We blijven rijden, maar wel zuiniger Ballen -actie NA DRIE MISLUKTE POGINGEN 59.- Zaalvoetbal kampioenschap WARMOND Acht zaal- voetbalteams beginnen morgen in de THB hal in Lisse aan het kampioen schap van Warmond. De eerste wedstrijd begint om 19.30 uur. De deelnemende verenigingen zijn: Kraan Saloon, 't Sloepie, SKW en AKW. De finales, die worden gespeeld op 19 mei, vinden plaats in de Gaasbak. Lugdunum vervangt UDO LEIDEN - Niet UDO, maar Lugdunum is don derdagavond de tegen stander van ASC in het nederlaagtoernooi van de -jubilerende vereniging. Lugdunum heeft hierom ge vraagd omdat de Leidse club -binnenkort naar de Verenigde Staten vertrekt. UDO speelt volgende week (op 13 mei) in het ASC-toernooi. SASSENHEIM Ad Du- sée, voorzitter van de KNVB Afdeling Leiden, had het gisteravond niet gemakkelijk in de laatste door hem geleide Algeme ne Vergadering. De finan ciën stonden centraal in die in motel Sassenheim gehouden bijeenkomst. Zo stemden de leden tegen een verhoging van één gulden van de contributie die wordt afgedragen aan de landelijke KNVB. Ook de 'Affaire Van Leeuwen' is nog niet opgelost. Aan de 'Zaak Van Leeuwen' lijkt geen einde te komen. Zoals bekend, gaat het om het voormalige bondsbureau aan de Rijnsburgerweg. Dat pand, dat eigendom is van de KNVB Afdeling Leiden, wordt be woond door de familie van Leeuwen. Pogingen om voor het echtpaar Van Leeuwen vervangende woonruimte te zoeken (zodat het bureau kan worden verkocht) liepen op nieuw op niets uit. In de laat ste maanden werd het echt paar twee woningen aangebo den. Beide behuizingen wer den geweigerd. In het eerste geval omdat de 25 vierkante meter grote woonkamer te klein was voor de meubelen van de familie Van Leeuwen. In het tweede geval omdat de woning een flat was. Van Leeuwen wil maximaal 250 SASSENHEIM Ad Dusée riep de leden gisteren op om ac tie te voeren tegen het beleid van de regering. Zoals bekend is de overheid van plan de voetbalverenigingen vennoot schapsbelasting te laten betalen. De clubs zijn het daar niet mee eens. De bedoeling is dat de clubs op een oude voetbal hun vereni- gingsnaam schrijven en die bal bij de Afdeling in te leveren. Op 12 mei worden die ballen door jeugdvoetballers aan Staatssecretaris Kombrink aangeboden. Als alles volgens plan verloopt, krijgt Kombrink die dag duizenden voetbal len. gulden huur per maand beta- van Noordwijk-voorzitter len. Iets wat volgens Dusée Leen Korbée geen genade, geen probleem is. Korbée, die van mening is dat De begroting van de landelijke de amateurclubs worden ach- KNVB vond vooral in de ogen tergesteld bij de professionele verenigingen, zei: „De KNVB is een log lichaam waar nodig het mes in moet." Korbée was het dan ook niet eens met de contributieverhoging van één gulden die de KNVB aan alle leden wil opleggen. Die verho ging zou betekenen, dat de KNVB per jaar één miljoen gulden meer zou innen. Ook de vergadering was het daar niet mee eens. De contributie verhoging werd dan ook ver worpen. Ook de begroting van de KNVB Afdeling Leiden was onderhevig aan discussie. Kor bée, vertegenwoordiger van de Bollenstreekclubs, was het niet eens met het feit dat het nog niet verkochte oude bondsbu reau als afschrijf post werd op gevoerd. Hij stelde voor de clubs per lid vijftig cent per jaar te laten betalen, zodat er van een echte afschrijving van het pand aan de Rijnsburger weg geen sprake zou zijn. Het voorstel werd in stemming ge bracht. Omdat er geen meer derheid werd bereikt, besloot het bestuur de zaak terug te nemen. Overigens, door die zaak van het oude kantoor verkeert de Afdeling Leiden nog steeds in ernstige liquidi teitsproblemen Zoals gezegd, Ad Dusée leidde gisteren voor de laatste maal de vergadering. Per 1 juli treedt de zevenenzestigjarige voorzitter af. Rond die tijd hoopt hij ook zijn opvolger te kunnen begroeten. De kandi daatstelling, die schrifte])' wordt gevoerd, wordt eind r geopend. De vereniging hebben dan drie weken de hun kandidaat naar vorenr schuiven. Tot nu toe is alk Persoon genoemd als opvolg' Volgens algemene verwa ting wordt Persoon de nieu1' leider van de KNVB Afdel° Leiden. Scheidsrechters Van der Ra en Lankhaar en DOCOS-leq' Van Zijp en Van Lierop gen door Dusée het insi van verdienste opgespeld. Haar blijft bij Haarlem HAARLEM - Martin H[' blijft bij eredivisieclub Ha lem. De dtt seizoen sterk o* rerende libero tekende gij ren een driejarig contract e zijn huidige club. Daarmet® Haarlem er in geslaa tweede belangrijke Ruud Gullit tekende eerf een overeenkomst bij Fe? noord, vast te houden. De jarige verdediger liet met handtekening aanbieding van onder meer PSV links gen. SPORT LEIDEN LEIDSE COURANT DINSDAG 4 MEI1982 PAGINA TER AAR Na drie keer naast het net te hebben gevist, doet Wil van der Laan opnieuw een poging om de motocross van Ter Aar op zijn naam te schrij ven. De zijspancoureur, die eens meldde dat win nen in Ter Aar voor hem belangrijker is dan het be halen van een wereldtitel, is extra gemotiveerd om morgen als eerste te finis hen. Dit omdat Jan Ba kens, die ook van de partij is, de twee laatste edities van de cross won. Zege viert Bakens morgen op nieuw dan mag hij de Piet van der Laan trofee defi nitief mee naar huis ne men. En dat is iets wat Wil van der Laan wil voorkomen. De Motocrossclub Ter Aar is er ook dit jaar weer in ge slaagd een zeer sterk zijspan- veld (bestaande uit 39 moto ren) te formeren. Een beter bezette wedstrijd wordt in Nederland niet gereden. Alle toppers, met uitzondering van August Muller, komen aan de start. Ook wereld kampioen Ton van Heugten is van de partij. Bekende na men zijn verder: Henk Knui- man, Tony Bens en Rein van Gastel. Behalve Wil van der Laan, die rijdt met passagier Kees Hoogervorst, komen nog zes streekgenoten in ac tie: Hugo de Vries (Roelofa- rendsveen), Niek Groen in 't Woud (Nieuwkoop), Hans Snatersen (Alphen aan den Rijn), Dick van Schooten (Noordwijk), Sjaak Timmer (Alphen aan den Rijn) en Pe ter van Leeuwen (Ter Aar). Van Leeuwen rijdt met pasa- gier Jaap van Vliet. Van Vliet was eens de bijrijder van Van der Laan. De zijs pannen rijden twee manches. Jaap van Vliet komt ook uit in de 250 cc klasse. Van Vliet rijdt in de nationale C-groep. In die afdeling wordt mor gen in twee manches gere den voor promotie en degra datie. Andere deelnemers aan die wedstrijden zijn: Bert de Wit (Leiden), Ton Mole naar (Alphen mn den Rijn), Jan de Boer i er Aar), Kees van Vliet (Ter Aar), Sjaak Verstoep (Zevenhoven), Cock Jansen (Lisse), Bram Teeuw (Leiden) en Wim Steekers (Noordwijkerhout). De derde categorie die mor gen rijdt, is de viertaktklasse. Hier is het kampioenschap van Nederland de inzet van de strijd, die eveneens uit twee manches bestaat. Rij ders in deze afdeling zijn on dermeer: Rob Hogeboom (Oude Wetering), Herman van der Jagt (Leimuiden), Sjaak Hogeboom (Rijpwete ring), Siem Hogeboom (Rijp- wetering), Arie Hogeboom (Rijpwetering), Jan van der Jagt (Leimuiden), Marcel van der Berg (Alphen aan den Rijn) en René Kraan (Leimuiden). De MCC Ter Aar, die de cross voor de vierde keer or ganiseert, heeft de beschik king over een nieuw circuit, dat gelegen is aan de Ring dijk in Ter Aar. Het circuit, een grasbaan, is 1800 meter lang, bevat drie springschan- sen en is voor het publiek zeer overzichtelijk. De wed strijden beginnen morgen om 13.30 uur. Om 9.30 uur wordt met de trainingen gestart. De MCC Ter Aar hoopt op een toeloop van drieduizend toe schouwers. Wanneer dat aantal wordt gehaald dan springt MCC-voorzitter Jan- nus Vos uit pure vreugde in een sloot. VERSCHUIVING VAN BENZINE NAAR LPG DEN HAAG De verkoop van particuliere auto's is aan zienlijk teruggelopen. Waren het aanvankelijk de snel stij gende benzineprijzen, die al een ingrijpende terugloop in het particuliere auto-bezit tot gevolg hadden de laatste jaren doet de gestaag verslechteren de economie daar nog eens een schepje bovenop. We be hoeven maar even te verwij zen naar de verkoopcijfers van 1979 en van 1981; respec tievelijk 750.000 en 391.000 automobielen. Verstandiger Het Nationaal Instituut voor Budget Voorlichting, een on afhankelijk lichaam, dat par ticulieren behulpzaam tracht te zijn bij een juiste besteding van hun inkomen, beschikt weliswaar niet over represen tatief cijfermateriaal, maar komt niettemin tot de conclu sie dat steeds meer particulie ren hun auto op verstandiger wijze gaan gebruiken. Adjunct-directrice mevrouw Van Eek maakt niettemin een aantekening voor de post „on derhoud". „Het is een kwalij ke en gevaarlijke zaak, dat particuliere autobezitters steeds meer zijn gaan bezuini gen op het noodzakelijke on derhoud van hun wagen. Samen één auto Een veel voorkomende vraag bij onze budgetadvisering is: wij kunnen ons als gezin in feite geen auto meer permite- ren en nu willen wij met een bevriend gezin samen één auto gaan gebruiken. Hoe moeten wij dat realiseren? Daar zijn vrij nauwkeurig passende antwoorden op te geven. Er zal een bepaalde overeenkomst tussen de twee eigenaren afgesloten moeten worden en ook ten aanzien van verzekeringen en andere aanverwante zaken dient met de juiste maatregelen te ne men. Wil van der Laan: Winst in Ter wereldtitel. Leiden. Leidsehage. De auto is dus duidelijk een last(en)postaan het wor- „Ja, dat staat vast. Bij meer dan vijftig procent van de door ons bezochte gezinnen gaat men bij de aanschaf van een nieuwe auto dan kleiner rijden. En niet alleen vanwe ge de lagere aanschafprijs, maar zeker ook door andere voordelen. Een lagere wegen belasting, een goedkopere verzekering en het feit, dat kleine auto's meestal zeer zui nige auto's zijn. Meer kilome ters met één liter benzine dus. Ook blijven de meeste parti culieren langer in een auto rijden dan vroeger het geval was. Dat kan bij goed onder houd van de wagen een voor delige zaak zijn. Heeft men het onderhoud echter in de afgelopen jaren verwaarloosd, dan zitten aan dat langer rij den twee soorten risico's. Een grotere kans op brokken en een lagere inruilwaarde". Vakantie De auto en de vakantie. Hoe staat het daarmee? Laten mensen hun vakantie onbe nut voorbijgaan om hun auto te kunnen behouden of ver koopt men eventueel de auto om op vakantie te kunnen gaan? „Het laatste is eerder het ge val dan het eerste, maar komt toch niet vaak voor. Wel laten veel kleinere gezinnen op va kantie de auto thuis en kiezen andere, goedkopere vervoer middelen. Met z'n tweeën of drieën ben je veelal goedko per uit wanneer de vakantie bestemming per bus, trein of zelfs per vliegtuig bereikt wordt. Voor grotere gezinnen blijft de auto als vakantiever voermiddel vooralsnog het goedkoopste. Al kiest men ook in die gevallen vaak voor een bestemming dichter bij huis. Minder kilometers, min- De auto is bijna onmisbaar tijdens Öe vakantie. De slogan „maü blij in de rij'' zal op de drukke vakantievertrek- en terugreisda gen ook door minder enthousiaste automobilisten onderschre ven worden. der benzine, minder kosten". Verstandiger gebruik De heer Boon, persvoorlichter van de Bovag, is uiteraard niet zo gelukkig met de uitla tingen van het Nationaal In stituut voor Budget Voorlich ting. Terecht, zo stelt hij, be treft het hier geen representa tief overzicht van de totale Nederlandse automarkt. „Ik kijk dan ook wat voorzichtig tegen die gegevens aan. Uit niets is ons tot nu toe geble ken, dat mensen hun auto va ker laten staan. Kijk maar naar de intensiviteit van het verkeer op onze wegen. Daar is, hoewel de beschikbare cij fers wel fluctueren, geen en kele teruggang in te bespeu ren. Na de grote terugloop in verkoop van nieuwe auto's verwachten wij dan ook dat de cijfers van 1981 zich zullen stabiliseren. Ook wat het on derhoud betreft, lijken de za ken in de werkplaatsen weer wat aan te trekken. Bovendien heeft een recent CBS-onderzoek uitgewezen, dat een kwart van de Neder landse automobilisten bij ver dergaande bezuinigen het eerst aan z'n auto denkt. Ech ter niet in de vorm van af schaffen, maar wel in de zin van verstandiger gebruiken. Rustiger en dus zuiniger rij den, alleen het hoogst noodi i kelijke onderhoud plegen. E j laatste stemt uiteraard n optimistisch, maar daar is iï j de nodige voorlichting van betreffende instanties natut lijk preventief veel aan Zuinigheid Het omschakelen van e i grotere naar een kleine zuinigerewagen? „Daar hebben wij geen cijfi over beschikbaar. Wel kan i zeggen dat de automobieli dustrie er de laatste jaren i les aan heeft gedaan en n doet om alle typen auto's i zuinig mogelijk te constri] ren. Ga ik daarbij op m'n i voel af, dan geloof ik dat mi saai terugvallen op klein« types niet zo erg. Het totl brandstofverbruik is de lal ste tijd vrijwel gelijk geblev i en dat zegt in deze voldoen* i Wel is er een verschuivii van benzine naar LPG naar diesel waarneemba| Overigens zou het een slecfc zaak zijn voor de staatskas I iedereen plotseling ingrijpe op het gebruik van z'n ail I zou gaan bezuinigen. De W derlandse automobilist brei] i nog altijd 10 procent van i het bruto nationale inkom i in het laatje". Banenrok in 100% crinclekatoen Wit/lavendel, wit/mint, wit/cyclaam. Mi. 36 t/m 44 Sportieve rok in 100% katoen. Marine, kobalt, wit en aqua. Mt. 33 t/m 46 Sportieve broekrok in 100% katoen. Wit, aqua, groen en kobalt. Mt. 36. t/m 44 Blouse in 100% katoen. Wit, rood, navy en bleu. Mt. 38 t/m 41 Poloblouse in polyester/katoen. Rood, turquoise en bleu. Mt. 38 t/m 48 Polyester/katoenen blouse in hnnenstruktuur. Wit en rood. .«v Mt. 36 t/m 48

Leidse Courant | 1982 | | pagina 14