Buurtcentrum en „Midas" kampen met grote problemen De Kaag Drie dagen feest in REGIOIJOURINAAL Roelofarendsveen heeft eigen fietscrossterrein Brand verwoest schuur Honderd-jarige in Sassenheim Peter Berg wint voor zesde maal „Klaverloop" LEIDEN LEIDSE COURANT MAANDAG 3 MEI 1982 PAGINA j Verzetsmonument Het nieuwe verzetsmonument van Oegstgeest wordt morgenmiddag onthuld door de heer Th. J.J. van Beek, inwoner van de gemeente en oud-verzetsstrijder. Het monument, een tamelijk abstract ontwerp van de kun stenaar Herbert Nou wens is gelegen in het Bos van Wijckerslooth. Aan de plechtigheid gaat een bijeen komst in het gemeentecentrum aan de Lijtweg vooraf. De actrice Josephine van Gasteren zal daar de solo voorstelling „Niet Geloofd, Wel Gedaan" op de plan ken brengen vanaf drie uur. Om half vijf wordt het monument onthuld. Dodenherdenking (1) Burgemeester drs. W K. Roos van Rijnsburg zal morgen met Oranjevereniging-voorzitter C. de Mooij, een krans leggen bij het oorlogsmonument. Dat gebeurt om 19.55 uur ter nagedachtenis aan de in de Tweede Wereldoorlog ge vallen slachtoffers. Muziekvereniging Wilhelmina zal voor passende muziek zorgen. Ook in Koudekerk staat men stil bij de gevallenen. In de aula van de begraafplaats wordt vanaf 19.45 uur een herdenkingsbijeenkomst gehouden. In Katwijk worden de doden rond 20.00 uur herdacht bij het I monument aan de Zeeweg/Willem de Zwijgerlaan. Het ge meentebestuur en besturen van verenigingen leggen kran sen, de UNI speelt het Wilhelmus. Dodenherdenking (2) in Leiderdorp wordt om 19.00 uur een herdenkings dienst in de Ned. Hervormde Kerk gehouden met me dewerking van het koor Hart en Stem. Om 19.40 uur begint de Stille Tocht naar de begraafplaats aan de Hoogmadeseweg van de Dorpskerk. Rond 20.00 uur koorzang door COV Excelsior, Tamarco speelt het Wil helmus, burgemeester Van der Have legt een krans. Dodenherdenking (3) Bij de Dorpskerk in Zoeterwoude begint om tien over half acht morgenavond een stille tocht naar het gemeentehuis. Aansluitend om acht uur volgt de kranslegging bij de ge denksteen in de gevel van het gemeentehuis. Na de plech tigheden zal door het gemeentebestuur koffie worden aan geboden. Dodenherdenking (4) De dodenherdenking vindt morgenavond in Oegstgeest plaats rond het monument in het Bos van Wijckers looth, aanvang ongeveer kwart voor acht Kransleg ging en een défilé besluiten de samenkomst Dodenherdenking (5) In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt tijdens de ko mende herdenking van de gevallenen uit de Tweede We- )(- reldoorlog in Hazerswoude geen stille tocht gehouden. Nu ï2 start de plechtigheid om kwart voor acht bij het monu- >1 ment, waar het Trompetterkorps Hazerswoude koraalmu- ziek ten gehore zal brengen. Na het vlaggeceremonieel en „The last post" legt burgemeester J. ten Heuvelhof een krans. Na twee minuten stilte om acht uur wordt het „Wil helmus" gezongen en kan men bloèmen leggen bij het mo nument. Inbraak In de kantine van sportvereniging „Aarlandcrveenis ingebroken. Door de inbrekers werd een tussendeur vernield. Er wordt een cassettedek en een postje met klei vermist. Zilver en brons De Jazzgymnasten van de Zoeterwoudse vereniging Meer burg hebben gisteren met succes deelgenomen aan de na tionale titelstrijd in het Limburgse Heerlen. Bij de catego rie meisjes, waar Meerburg met twee teams deelnam, werd een tweede én derde prijs behaald. Achter Olympia uit Roermond 25.10 punten) scoorde het door Thea van Ton geren getrainde jeugd team 23.15 punten hetgeen goed was voor „zilver". Het tweede jeugdteam. onder leiding van Jacqueline van der Heijden, bracht het tot 20.80 punten hetgeen „brons" opleverde. De dames, twee jaar geleden nog glorieus kampioen van Nederland, moesten nu een stapje terug doen. Met een vierde en vijfde plaats keerde het gezelschap huiswaarts. Inbraken opgelost Diverse inbraken in Zoeterwoude zijn opgelost nadat de daders in andere plaatsen in de regio tegen de lamp liepen. Door de politie van Gouda werden twee Hage naars aangehouden bij een inbraak. Tijdens het ver hoor bekenden zij vijf inbraken te hebben gepleegd op het Zoeterwoudse industrieterrein. In Wassenaar wer den eveneens twee mannen tijdens de nachtelijke uren betrapt bij een inbraak. Toen de politie hen nader aan de tand voelde bleken zij meer op hun kerfstok te heb ben. Driemaal bezochten de onbevoegden bedrijven aan de Hoge Rijndijk. De daders zijn ingesloten. ROELOFARENDSVEEN Het fietscrossterrein van de F.C.C. „De Speedhogs" is offi cieel geopend door loco-burge meester N.J. Verhaar. Hij deed dit door het uitspreken van de startslogan: „Riders ready go Vervolgens flitste een groepje crossertjes de startheu vel af om hindernissen te ne men. De kersverse vereniging kan nu al 45 crossertjes tot haar le den rekenen. Ondanks het slechte weer was de opkomst van belangstellenden bij de o- pening behoorlijk goed te noe men. Storm, kou en regen konden de crosspret niet di ken. De deelnemertjes en hl publiek waren laaiend enthi siast en een geslaagde c ningsdag was dan ook het sultaat. De volgende prijswl naars gingen apetrots i Ïrachtige trofeeën naar h -8-9 jaar 1. T. Zoetendaal, Sylvia van der Meer, 3. Den Bouwmeester. 19-11 jaar: Elwin Dannijs, 2. Jeffrey v der Meer. 3. Peter van tr Maat. 12-13 jaar 1. H. de Joi m 2 Robert de Koning, 3. T1>q: Hogenboom. 14-16 jaar Frank van der Zwet, 2. Bril* van Hap Vncl S R Hnai H et MARKTEN Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071- 122248 en per speciale koerier wordt de krant als nog nabe zorgd. Maggiewint „De gouden tulp De Whippet-hazewind „Maggie" van de fa milie Hoogervorst uit Sassenheim, Neder lands kampioene 1981, heeft bij de interna tionale rennen in Amsterdam zaterdag de eerste prijs „de gouden tulp" gewonnen. Aan deze grote ren werd door 30 A-Whip pets deelgenomen. Er waren verschillende Europese toppers, waaronder de snelle Bel gische die tot vorig jaar Europees kampioe ne was. Maggieeindigde zowel in de se ries. als in de halve finale als eerst. On danks een slechte start wist ze toch op een fenomenale wijze eerste te worden, en te vens won ze de snelste dagtijd, en daarnaast ook nog de prijs voor de snelste finaletijd. Op de foto: de kampioene met haar baas, de heer K. Hoogervorst. Oog kwijt bij vechtpartij LISSE Een 21-jarige man uit Lisse is in de nacht van vrijdag op za terdag een oog kwijt ge raakt bij een vechtpartij in jeugdsociëteit Wel kom aan de Bondstaat. De politie hield een 20- jarige Lissenaar aan. Hij zou de verwonding ver oorzaakt hebben door de man een glas bier in het gezicht te drukken. De politie hield nog een man aan, omdat hij niet wilde weggaan, toen daar om werd gevraagd. Piraten uit de lucht KATWIJK De radio-piraten 'Ra dio Noordzee' en 'Radio Londen' zijn zaterdagmiddag door de Katwijkse politie in samen werking met de PTT uit de lucht gehaald. De eige naren, een 53-jari- ge en een 18-jarige Katwijker, werden verbaliseerd. De apparatuur werd in beslag genomen. Inbraak in Katwijkse sporthal KATWIJK Voor 16.000 gulden aan geluidsappara tuur en 100 pakjes sigaretten zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag ge stolen uit het res taurant van sport hal Cleyn Duyn. De inbraak werd gepleegd door een ruit van een deur in te slaan. De ge hele disco-installa tie werd meegeno men. NOORDWIJK Een schuur aan de 's Gravendamseweg is gister middag door brand volledig ver woest. De schade wordt geraamd op ongeveer vijf mille. De oorzaak van de brand, die rond een uur uitbrak, is niet bekend. In de schuur stond een personenauto, die ook volledig werd vernield. De brandweer kon niet verhinderen, dat de schuur tot aan de grond toe afbrandde. De heer C. van Loon vierde gisteren in de Sassenheimse „Bernardus" zijn honderdste verjaardag. De festiviteiten in de groene zaal van het bejaardencentrum begonnen gister morgen om tien uur met een eucharistieviering. Daarna was er een drukbezochte receptie, tijdens welke de personeels leden van de afdeling, waarop de eeuweling woont een toe passelijk lied zongen. Om half twaalf kwam „Adest Musica" een serenade brengen, wat de jarige buitengewoon veel ge noegen deed, muziekliefhebber als hij is. Dit muzikaal op treden werd onderbroken door dokter Swen, die een felici tatiebrief voorlas, namens H. M. de koningin, en daarna de 100-jarige hartelijk toesprak. De heer Van Loon, wordt se dert november '79 In „de Bernardus" verpleegd en heeft daarvoor zijn hele leven in Hillegom gewoond. Hij werd ge boren In een turfschuur in Lisserbroek, waarna hij al gauw met z'n ouders naar Hillegom ging. Tot zijn 9e jaar ging hij naar school, en werkte daarna steeds in de bollen. Hij heeft een dochter, drie kleinkinderen, en een achterkleinkind. Zijn hobby, die hij nog steeds uitoefent, is accordeon spe len. Sfeervol Lentefestival „Matthias" WARMOND Muziekvereni ging „Sint Matthias" kan voor wat betreft de prestaties als de sfeer terugzien op een succes volle afsluiting van het win terseizoen, maar helaas liet het publiek enigszins verstek gaan. Een klein publiek dus maar wel enthousiast. In de Klim Op werd een Len tefestival gepresenteerd door de harmonie, drumband, majo rettes en minirettes van St. Matthias. De zaal was hele maal in stijl aangekleed met lentebloemen en ook iedere bezoeker ontving een boeket. Het programma was zoals ge bruikelijk bij Matthias geva rieerd samengesteld zodat ie dereen aan zijn trekken kwam. Het leerlingenorkest viel de eer te beurt het concert te openen en dat bleek een goed begin. De majorettes brachten een vlotte show en de minirettes zorgden zoals ge woonlijk voor de glimlach bij het publiek. De drumband on der leiding van Hans Rolfes bewees dat er ook in de drum band veel meer muziek zit dan men zou verwachten met uit sluitend ritme-instrumenten. Open dag Kaagse DE KAAG Het tien-ja rig bestaan van de Kaagse Dorpsraad is drie dagen lang gevierd. In samen werking met de Kaagse Oranjevereniging was een uitgebreid feestprogram ma opgesteld. Iedereen, jonge en oude Binnen- en Buitenkagers waren erbij betrokken. Artistiek hoogtepunt vormde de twee dagen durende loka le kunstexpositie met lunch-concert in de Ne derlands Hervormde Kerk op Kaageiland. De opening werd verricht door de bekende toneel speelster, Josien van Dal- sum (bevriend met een van de exposanten). In haar openingstoespraakje vertelde zij niet van kunst te houden, toch toonde ze zich verheugd dat zoveel mensen uit het kleine Kaag het aan durven hun gevoelens te uiten in tekeningen, schilderijen, keramiek, wandkleden, bloemstukken, siersmeden en modelbouw en deze dan ook nog durven te exposeren. In totaal 22 Kaagse exposanten vertoonden hun hoogwaardig werk. Zaterdagavond hield de Kaag se Dorpsraad een feestelijke jaarvergadering in de Sporthal te Buitenkaag. Voorzitter Henk Schut opende deze avond met een rede, waaruit bleek dat de Dorpsraad het verleden relativeert en de blik vooral richt op heden en toe komst. Als voornaamste doel stellingen van de Dorpsraad noemde hij het bevorderen van de contacten tussen Bin nen- en Buitenkagers, vereni gingsleven onderling en naar ALPHEN AAN DEN RIJN Hoewel de nieu we sociaal-culturele ac commodatie aan de Con- certweg volgende maand klaar is, is het onzeker of het gebouw dan ook ge bruikt kan worden. De twee toekomstige gebrui kers, te weten het jonge rencentrum Midas, dat de benedenverdieping zou gaan huren, en het Buurt centrum Ridderveld als gebruiker van de boven verdieping, kampen beide met grote financiële en bestuurlijke problemen. Dit kwam aan het licht naar aanleiding van vragen door de fractievoorzitter van het CDA, de heer H.W. Hopman. Deze maakte zich zeer bezorgd over de toekomst van het jeugd-jon- gerenwerk als de financiële middelen ontbreken om de jeugd te huisvesten. Hij moet er niet aan denken dat de Mi- das-jeugd geen onderkomen meer heeft en op straat komt te staan. De gevolgen zijn dan niet te overzien. Hopman vindt dat de gemeente daar iets aan moet doen en verwijt het gemeentebestuur te licht over de stagnatie in het jeugd- jongerenwerk te denken. Buiten de financiële proble men waar zowel Midas als het buurtcentrum mee kampen zijn er bestuurlijke problemen. Bij Midas resulteerde dit in op heffing van de stichting en het stichten van een nieuwe vere niging, genaamd Het Kasteel. Het bestuur van de nieuwe vereniging gaat vandaag met de betrokken wethouder L. Kleingeld praten over zijn fi nanciële situatie. In het verle den had Midas de beschikking over een zogenaamd bouw fonds waaruit de inrichting van het nieuwe gebouw bekos tigd zou worden. Wethouder Kleingeld betwijfelt of dat geld er nog is. Samen met „Het Kasteel" gaat hij nu be kijken hoe de financiële situa tie is en wat de mogelijkheden zijn voor de toekomst. Het buurtcentrum Ridderveld kampt met een tekort van meer dan een „ton". Dit is niet te wijten aan het korten op de subsidie, aldus de wethouder, maar er is sprake van finan cieel wanbeheer. Op dit mo ment zijn ambtenaren van de afdeling financiën en sociale zaken bezig de warboel uit te zoeken en orde op zaken te stellen. De gemeente zegde het vertrouwen op in het bestuur van het buurtcentrum hetgeen resulteerde in het aftreden van voorzitter B. van Vliet en secretaris J. Kaart. Inmiddels is er een nieuw bestuur ge vormd dat samen met een ini tiatiefgroep tot het behoud van het buurtcentrum met de ge meente gaat onderhandelen over de mogelijkheden. Peuterwerk Wethouder Kleingeld vindt dat het buurtcentrum zich nu over zijn mogelijkheden moet beraden waarbij de goedlopen de activiteiten als het peuter- werk en het informatiecen trum voor buitenlandse jonge ren de prioriteit krijgen. Maar ook het jeugd- en jongeren werk moet doorgaan en de wethouder wil er dan ook naar streven om met langzaam op starten toch te komen tot een oplossing voor het gebruik van de accommodatie aan de Con- certweg. Wat hem hierbij vooral voor ogen staat is het decentralise ren van het buurtwerk. Niet meer een groot apparaat maar een aantal kleinere verenigin gen naar het voorbeeld van buurtcentrum De Paddestoel. Gestart onder de hoede van het buurtcentrum is dit uitge groeid tot een zelfstandige wijkvoorziening. Dit zou ook kunnen gelden voor de boven verdieping van het gebouw aan de Concertweg. Hier zou dan een buurtcentrum Ridder- veld-West gesticht kunnen worden, aldus de wethouder. TER GELEGENHEID VAN DE TIENDE VERJAARDAG VAN DE DORPSRAAD de diverse overheden. Van de 764 Binnen- en Buitenkagers, die ouder zijn dan 18 jaar, schatte hij dat zeker 200 perso nen actief zijn in het bestuur van de één of andere vereni ging; velen zelfs met dubbel functies. „De sociale contacten in ons dorp zijn uitermate goed", aldus Schut. Hij verge leek de tienjarige geschiedenis van de Dorpsraad met „Mens erger je nietregelmatig terug naar af: in 1972 pont in parti culiere handen, in 1982 weer in particuliere handen; in 1972 Buitenkagers geen vrije over tocht, in 1982 weer geen vrije overtocht. „Positieve resulta ten" noemde hij „het in goede harmonie met de overheid vastgestelde nieuwe bestem mingsplan, de sportzaal, de buurtbus, het trapveldje, de speeltuin en de mogelijkheid van een bescheiden sportcom plex in de naaste toekomst". Over de huidige gang van za ken bij het Kaagse pont had Schut niets dan lof. „Met Pon- to gaat het best; de omgeving ziet er fleurig uit, de service is goed en het veer vaart snel en uitstekend". Dat neemt overi gens niet weg dat de Dorps raad een gerechtelijke proce dure in gang heeft gezet tegen de gemeente Alkemade, waar bij de eindverantwoordelijk heid weer terug zou moeten naar de gemeente Alkemade. „Als onze kinderen en klein kinderen beperkt worden in hun vrijheid omdat de pont dan niet regelmatig vaart of 's nachts stil ligt, moeten zij er van overtuigd zijn dat wij, de Dorpsraad, alles hebben ge daan om één en ander goed uit te zoeken en dat wij gebruik hebben gemaakt van de rechtsmiddelen die ons ten. dienste staan", verduidelijkte hij. In de commissie bezwaar- en beroepschriften wordt deze zaak vanavond behandeld. Josien van Dalsum bij de expositie in De Kaag. Oprichtster „Capriole" onderscheiden HAZERSWOUDE - Mevrouw José Martinot is de zilveren penning van de gemeente Ha zerswoude toegekend. Deze onderscheiding wordt aan die gene toegekend die zich op een opvallende wijze verdien stelijk hebben gemaakt ten be hoeve van het maatschappelijk leven in eigen woonomgeving. Burgemeester J. ten Heuvel hof overhandigde de legpen ning aan José Martinot vrijdag 30 april jongstleden in Het An ker, waar de jeugd zich ter ge legenheid van de viering van de veijaardag van de Konin gin amuseerde met „Ren je rot". Uitgerekend die jeugd van Hazerswoude heeft vijf tien jaar de vruchten kunnen plukken van de activiteiten die mevrouw Martinot ont plooide. Immers, zij stond aan de wieg van het jeugdcircus Capriole, dat tegenwoordig ac tief is mét een aantal show- korpsen. 365 DEELNEMERS ZOETERWOUDE Niet minder dan 365 personen namen het afgelopen weekeinde deel aan de Klaverloop die de IJsclub Zoe terwoude organiseerde over 4250 meter. Het was een prachtig schouwspel de bonte mengeling van jong en oud het traject sportpark Haasbroek-Geerbrug vice versa te zien afleggen. Al len die de Klaverloop volbrachten ontvingen een kleurrijke her inneringsvaan terwijl er voor de snelsten (bijna alle records werden gebroken!) extra prijzen waren. Bij de senioren zegevierde Peter Berg voor de zesde maal ach tereen. Carolien Duivenvoorde (dames) en Marion van der Krogt (meisjes t/m 12 jaar) wonnen voor de tweede achtereen volgende maal. Ellen van Leeuwen (meisjes 1316 jaar) pres teerde het voor de vierde maal als eerste over de finish te gaan. De uiUlagcn: Meisjes t/m 12 jaar: 1. Marion van der Krogt; 2. Evelijn van Leeuwen; 3. Rina Oosldam. Meisjes 1316 jaar. 1. Ellen van Leeuwen; 2. Conny Oostdam; 3. Renée van Leeuwen. Dames: 1. Carolien Duivenvoorde; 2. Magdalene Captein; 3. Nicolien van Huis. Jongens t/m 12 jaar 1. Jan Oost- dam; 2. Arno Ooatdam; 3. Martin Oostdam. Jongens 1316 jaar. 1. Sjaak de Boer, 2. Wim Ooatdam; 3. Ivar Fjosne. Heren: 1. Peter Berg; 2. Johan de Boer. 3. Wim van.Huis. Jeugdherberg goed bezocht DE KAAG Vanwege het vijftigjarig bestaan van de Internationale Jeugdherberg organisatie, heeft de Kaagse Jeugd herberg, net als alle 5000 overige jeugdherbergen in de gehele wereld het af gelopen weekeinde „open dag" gehouden. Gerda van Leeuwen, beheerster van jeugdherberg „De Trekschuit" op De Kaag kon enige tientallen be langstellenden begroeten. Er werd de bezoekers een goed beeld gegeven van de gang van zaken binnen deze jeugdherberg, want hij was zo goed als volgeboekt met bin nen- en buitenlandse jeugdige gasten. De Kaagse jeugdher berg heeft 84 bedden verdeeld over drie slaapzalen; er is een groot dagverblijf en een kleine gezellige bar. Windsurf-cur- sussen zijn, vooral 's zomers, erg in trek bij de bezoekers van „De Trekschuit" op Kaag eiland. De jeugdherberg is geopend van 1 april tot 1 november. Een dreigende opheffing van de herberg gaat gelukkig niet door. Dankzij ingrijpen van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal is ook dit jaar de rijks subsidie voor de Nederlandse Jeugdherberg Centrale zeker gesteld. Het gebouw in de Kaag kan daardoor binnen kort opgeknapt en verfraaid worden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4