Noordwijk weinig geïnteresseerd Quick Boys kansloos Rijnsburgse Boys winnaar van „treurig" treffen RCL geflatteerd langs Volendam Ter Leede werkt aan behoud SPORTTRIBUIME Katwijk „op techniek" Woubrugge: winst door inzet Merkwaardige nederlaag Randstad Sport Mat FC Lisse verliest Koudekerk past br zich beter aan dan Oegstgeest LEIDSE COURANT MAANDAG 3 MEI! WERKENDAM Noord- wijk heeft bij Kozakken Boys geen moment de in druk gewekt veel interesse te hebben in de (laatste) periodetitel, die het sei zoen toch van zo'n aardig slot zou kunnen voorzien. Noordwijk was in Werken dam dan nog wel zo goed om negentig minuten lang een redelijk portie energie aan het voetbalspel te spenderen, dat tikkeltje extra dat voor het verover en van wat dan ook toch echt noodzakelijk is, werd door de Noordwijkers geen moment opgebracht. Omdat het tegen degradatie vechtende Kozakken Boys zich zaterdag wel bereid toonde al les te geven voor een aantal kostbare punten, kwam de Noordwijkse nummer drie van de ranglijst er op Sportpark De Vierlaan in het geheel niet aan te pas. Dat Noordwijk deson danks „slechts" met een 3-1 nederlaag naar huis werd te ruggestuurd en zelfs tot ver in de tweede helft heeft mogen hopen op meer dan een neder laag, dankte de elf van oefen- meester Piet Buter uitsluitend aan het gegeven dat Kozakken Boys zaterdag bijzonder on zorgvuldig met de meest fraaie kansen omsprong. Neem nu dat eerste half uur. Waar Noordwijk, nu weer met Gerard Tio in-de ploeg, in de Werkendamse modderpoel nauwelijks aan een redelijke combinatie toekwam, drong het best intelligent voetballen de Kozakken Boys (dat zich af gelopen week op staande voet van trainer Langedoen ont deed) stormachtig aan. Maar liefst zeven doelrijpe mogelijk heden waren het gevolg van de betere Werkendamse spelop vatting. Achtereenvolgens uit blinkende Philip den Haan, Arie Schep (tweemaaJ). Dick Damen, Gerrie Klop. Fred Am bachtsheer en opnieuw Damen verzuimden evenwel op het juiste moment de juiste rich ting aan de bal mee te geven, of stuitten op de goed keepen de Dick Dortmundt. Een slag vaardige opleving kort voor rust, bracht Kozakken Boys echter toch nog de zo verdien de voorsprong. Noordwijk leek de partij net redelijk onder controle te hebben gekregen, was zelfs via Ruud Bröring met een kopbal tegen de paal heel dicht bij 0-1 geweest, op het moment dat Den Haan Damen met de binnenkant van de lin kerschoen op pad stuurde. Dit keer was^ Dortmundt kansloos op de lage inzet van de rappe Werkendamse spits. Amper twee minuten later verzorgde Den Haan zelf de tweede Ko zakken-goal. Voorstopper Si mon van Beveren werd in een schouderduwduel overtuigend verslagen en een harde, diago nale knal volgde: 2-0. Een negatieve score die Noordwijk-trainer Buter er na de hervatting toe bracht laat ste man Albert Spaanderman als extra middenvelder in te zetten, om op die aanvallende wijze nog in de wedstrijd terug te komen. Een opzet die slaag de, al dient daarbij wel te wor den vermeld dat Schep, Den Haan, Ambachtsheer en weer Den Haan opnieuw riante mo gelijkheden hadden verprutst op het moment dat Bröring, zeer fraai inkoppend, Noord- wijks 2-1 liet aantekenen na een hoekschop op maat van John Marijt. Noordwijk besloot vervolgens even risicovol door te gaan, met die speelwijze Ko zakken Boys alsnog de gele genheid biedend de wedstrijd definitief te beslissen. De thuisclub deed dat, twaalf mi nuten voor tijd, dan ook. Dick Damen sprintte Van Beveren en Dortmundt voorbij en hield vervolgens - schuin voor het Noordwijkse doel gearriveerd - zijn zenuwen nu eens wel in bedwang: 3-1. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 38 Damen 1-0; 40 Der Haan 2-0; 67 Bröring 2-1; 78 Damen 3-1. Noordwijk: Dortmundt. Spaander man. Wendt (Strijk), Van Beveren, Sluis, Marijt, Tio (Knauf), Smits, Bo- gers, Bröring, Vink. KAMPEN De ontmoe ting met degradatiekandi daat DOS Kampen kon vooraf door Quick Boys worden beschouwd als dé mogelijkheid om zichzelf verder van de onderste plaatsen te spelen. In de praktijk kwam daar echter niets van terecht. DOS Kampen, de zaterdagkam pioen van verleden jaar, liet de Katwijkers volstrekt kansloos en drukte het GELIJKWAARDIG WHC IN SLOTFASE ONDERUIT De eerste, zo omstreden treffer van Rijnsburgse Boys in beeld. Ton Arroyo heeft twee WHC-verdedigers naast zich neergelegd en haalt doeltreffend uit. RIJNSBURG Een treurig eind van een treurige wed strijd. Slechts de twee winstpunten van Rijns burgse Boys konden de spelers van de thuisclub nog een zure glimlach op de lippen brengen. Bij \j(HC, dat zich in dit duel op zijn minst gelijkwaardig toonde, maar in de slotmi nuten toch nog met 2-0. onderuit ging, was de stemming echt triest. Dat werd al duidelijk toen, zo'n vijf minuten voor tijd, het overwegend armoedig ac terende Rijnsburgse Boys toch de leiding nam. Een massale agressieve op loop van de tegenstanders uit Wezep richting scheidsrechter Baas, om te laten merken dat het doelpunt niet toegekend mocht worden, leidde tot een onverkwikkelijk einde van een puur slecht duel. De van kwaadheid ziedende WHC- aanvoerder Wolff werd uit het veld gestuurd en zijn nu wan- hopig ten aanval trekkende ploeg kreeg zowaar nog een doelpunt om de oren. De bo ven het hoofd hangende de gradatie werd daarmee een feit. Rijnsburgse Boys is on danks deze winst, zeker als het zo speelt, nog niet gevrijwaard voor eenzelfde duikeling. Over de wedstrijd zelf valt wei nig goeds te melden. Rijns burgse Boys verkeerde wellicht in de veronderstelling dat het de punten cadeau zou krijgen. WHC zou immers slechts theo retisch de zes punten achter stand in vier duels kunnen goedmaken, dus zou het ver der wel geloven. De ploeg uit Wezep wenste echter met mee te werken. Over het hele veld werd agressief verdedigd. Veel leverde dit niet op, omdat de aanval vrij krachteloos zou blij ven. Sterke acties van Aan 't Rot en de, later zo negatief op de voorgrond tredende, aan voerder Wolff kregen weinig vervolg. Rechter vleugelspits Tichelaar had het bijvoorbeeld opvallend druk met zijn directe RBB-tegenstander Leo Van Delft, geen van beiden had ook het minste ontzag voor de an der. Bij Rijnsburgse Boys was er slechts één werkelijk licht puntje. De hard werkende Cas Zwaan vond echter weinig steun bij zijn offensieve daden. Enorm gepruts in de verdedi ging van zijn ploeg zorgde diep in de tweede helft juist voor een 'wereldkans' voor WHC, die met een slap schot naast om zeep werd geholpen. En toen was daar plots toch nog een heuse aanval van Rijns burgse Boys. Johan de Kroon werd op links fraai gelanceerd en had alle ruimte om voor te trekken. Met enig geluk werd in de drukte de overigens zwak spelende Ton Arroyo bereikt, die de bal ineens voor het 'in lopen' had: 1-0. Driftige pro testen van bijna het complete WHC-team, dat ten strijde trok richting scheidsrechter Baas, mochten niet helpen. „Du wen", „Een zet gegeven", „Buitenspel", de overigens sterk leidende arbiter wilde er niet op ingaan en verklaarde na afloop: „Bij dat doelpunt heb ik niets onregelmatigs ge constateerd en de aanvoerder moest eruit omdat hij het bij het protesterer* te bont maak te". WHC mocht zich in feite gelukkig prijzen dat er slechts één man als zondebok naar de kleedkamer werd gestuurd. De afgang werd door Rob Gille- sen, door Martin Toet van ver- rè in de diepte gestuurd, nog pijnlijker voor WHC. Gillesen, alleen op doelman Sanders af- sprintend, scoorde met een nauwkeurige schuiver 2-0. On verdiend verliezen is de Rijns burgers nog vorige week over komen. Ter compensatie: geen verdiende winst. LEJO BUCK Scorevertoop: 84. Arroyo 1-0: 90. Gil lesen 2-0. Rijnsburgse. Boys: Van Voorbergen, Nico Zwaan (Gillesen), Kuyt, Rienks, Van Delft. De Kroon, Manuputty, Toet, Van der Voort, Arroyo, Cas MAASLAND Door de technische ondergrond, die Katwijk in huis heeft, werd het aanmerkelijk simpeler opererend MVV'27 'thuis' op een 2-3 verlies gezet. Weliswaar knokten de gastheren op imponerende wijze lange tijd goed terug, toch zouden de pu pillen van trainer John ^üguenin juist door sterke combinaties aan het langste eind trekken. Wim Guyt 1 was de eerste Katwijker. die meteen al in kansrijke posities kwam. Het zou echter Gidy van der Bent zijn, die na ze ven minuten de openingstreffer voor zijn rekening nam. MVV deed wat het kon om tegengas te geven, hetgeen tot de rust slechts deels lukte. De pauze zou in het Maaslandse streven geen obstakel zijn, want even na de hervatting was het al 1-1. Het antwoord van de Katwijkse formatie liet niets aan duidelijk heid te wensen over. Met goede aanvallen werd Wim Guyt 1 tweemaal goed in stelling gebracht. Hij zou beide keren voor een doelpunt zorgen: 1-3. De tegengoal van MVV in de 83e minuut bracht nog even de spanning terug. Verder dan dat kwam de thuisclub niet meer. WOUBRUGGE Het in degradatienood verkerende Woubrugge veroverde twee dure winstpunten op Rohda'76. In een matige partij voetbal verdiende de thuisclub die zege uitsluitend op grond van de veel betere inzet. Geholpen door een chaotische situatie in de Bodegraafse achterhoede kon 1-0 op het score bord worden getild. Hoewel geen van beide partijen boeiend voetbal bracht, kon wel waardering worden opgebracht voor de Woubrugse inzet, waar mee werd getracht zich uit 'gevaarlijk gebied' te worstelen. De schaarse doelrijpe kansen waren dan ook voornamelijk voor Woubrugge. Cor Buntsma was na een kwartier spelen al dichtbij een treffer geweest, maar kwam pas tien minuten later echt tot scoren. In de 25e minuut hield Buntsma het hoofd koel tijdens een scrimmage voor het Rohda-doel. Het zou de enige goal blij ven in deze wedstrijd, die verder vrijwel „kansloos" verliep. LEIDEN Randstad Sport, dat knokt om degradatie te ontko men. verloor op uiterst merkwaardige wijze van het al naar de afdeling verhuisde WDS. Met name door toedoen van de scheidsrechter werd de uitslag 2-1, waardoor de wedstrijd tegen Woubrugge, volgende week, de beslissing zal moeten gaan bren gen. Slechts FC Maluku kan zichzelf nog de das om doen door de laatste twee .duels te verliezen. Wim van Luyck schoot Randstad na 35 minuten van afstand op 0-1. Vijf minuten daarna scoorde ook Ronald de Visser een op het oog zuivere goal. Op aanraden van de grensrechter werd de treffer echter afgekeurd, zonder dat de beweegreden ooit be kend werd. Rob Zonneveld, Roel Veloo en Hein de Graaf kwa men na de pauze goed door, maar scoorden niet. In de 60e mi nuut kwam WDS gelijk, waarna de Sport het initiatief weer over nam. Op het gladde veld werd Rob de Jonge diep gestuurd eri even daarna gleed de aanvaller door op de WDS-doelman. De goalie trapte na. waarop de arbiter besloot beide spelers van het veld te sturen. Toen in de laatste minuut Roel Veloo tegen de lat kopte en Lambert Lingerak de terugkaatsende bal inschoot, leek de buit alsnog binnen voor de Voorschotenaren. Om volslagen onduidelijke redenen werd het doelpunt wederom afgekeurd, waarna WDS, tot overmaat van Voorschotense ramp, het ver baasde Randstad Sport via een laatste aanval alsnog verschalk te: 2-1. LEIDERDORP Ondanks het feit, dat Volendam lan ge tijd vooral technisch het betere van het spel had, was het RCL, dat na puur op karakter tweemaal een achterstand te hebben goed gemaakt, zelfs nog een 4-2 zege realiseerde. Een geflatteerde winst partij voor de Leiderdor pers, derhalve. Al dient wel té worden gezegd dat RCL, naar mate de partij vorderde, steeds beter inge speeld raakte op het vrijwel stilstaand uitgevoerde Volen- damse spelletje en de Leider dorpers in snel uitgevoerde aanvalsacties het juiste wapen vonden om de Volendammers mee te bestrijden. Het leek er zeker voor de pau ze op, dat het slechte weer de prestaties dusdanig beïnvloed de. dat geen van de tweeënt wintig spelers tot grootste da den in staat zou blijken. Het was dan ook de gastéquipe, die op basis van de grote hoe veelheid aanwezige routine, het spel bepaalde en soms ge vaarlijk voor goalie Peter van der Heijden verscheen. Kans jes waren er bijvoorbeeld voor Jack Zwarthoed en Wil Run derkamp. Pas later in die kwa liteitsarme eerste speelhelft, vond de thuisclub zo nu en dan een opening in de 'Zuiderzee- veste'. Bob van Bohemen en Dick van der Bijl losten scho ten, waarna Van Bohemen op zo'n drie meter van het doel de bal nog in de handen van doel man Jan Jonk knalde. Volen dam zou echter toch met een 0-1 voorsprong gaan rusten. Na een foute beoordeling van Peter Siera, verscheen Klaas Koning alleen voor Van der Heijden. Wil Runderkamp mocht de klus afmaken: 0-1. De tweede helft was een stuk leuker, ook al omdat RCL meer greep begon te krijgen op het Volendamse tegenspel ën de gelijkmaker mede daardoor snel een feit werd. Na een hoekschop kopte de lange Cees Ruis hard op de lat. waarna de terugspringende bal door Eric van Doeselaar werd binnengeschoven. Het meer offensieve spel van de nu met wind mee en in hoog tempo spelende roodwitten, leverde vervolgens regelmatig paniek op in de Volendammer achter hoede. Toch viel de derde tref fer in deze partij nog aan de andere kant. Koos Haneveld had Hans Jonk neergehaald en Klaas Koning schoot vanaf elf meter raak. Nadat aanvoerder Dick van der Bijl een kwartier voor het einde van afstand had ingeschoten (2-2), slaagde RCL er alsnog in de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. Nauwelijks een minuut na de gelijkmaker, scoorde Pierre van Gemerden 3-2. De Leider- dorpse greep op het spel bleek vervolgens voldoende om Vo lendam niet meer al te gevaar lijk te laten doorkomen. In blessuretijd verzorgde Bob van Bohemen tenslotte, vanuit een volkomen vrije situatie, de vier de Racing-treffer, met die actie de geflatteerde 4-2 eindstand op het scorebord brengend. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 33 Wil Runderkamp 0- 1, 50 Eric van Doeselaar 1-1, 61 Klaas Koning 1-2, Dick van der Bijl 2- 2, Pierre van Gemerden 3-2, 91 Bob van Bohemen 4-2. RCL: Van der Heijden. Siera. Kam- minga. Ruis. Haneveld. Braat. Van Bohemen, Bruna (Schalkers), Van der Bijl, Van Gemerden, Van Doeselaar. SIZO stelt tweede plaats veilig AALSMEER SIZO heeft de eindsprint te laat ingezet. Na in de slotfase van de competitie al goed op gang te zijn geko men, werd notabene het vorige week kampioen geworden Aalsmeer op eigen terrein vol ledig weggespeeld en met 0-5 verslagen. Woensdag zal Hoofddorp met negen doel punten verschil moeten winnen om de tweede plek van de Hil- legommers af te nemen. Direct na de aanvang werden twee fouten in de defensie van Aalsmeer resoluut afgestraft. Willem Brobbel was in beide gevallen de 'beul'. De thuis club, dat compleet verbouwer eerd niet meer in zijn spel kwam, kreeg het nog moeilij ker, toen Gerard Hoogervorst in de 33e minuut voor 0-3 zorgde. Hennie Kamphorst deed er vijf minuten later via een strafschop nog een doel punt bij. Zelfs een donder- speech in de kleedkamer kon Aalsmeer niet meer 'op de been helpen'. Gert Kardol, die ook al bij de tweede treffer be trokken was geweest, knalde de bal voor de vijfde keer in hét Aalsmeerse net. Een af straffing van een kampioen, die de ploeg nog lang zal heu gen. SASSENHEIM Het drie we ken terug nog zo kansloos on derin de tweede klasse B ver toevende Ter Leede, zette za terdag de inhaalrace voort. Op van Ter Leede uit de laatste eigen veld werd De Zwerver uit drie wedstrijden op vijf kwam. Kinderdijk met 3-0 teruggewe- Mogelijkheden op behoud zijn zen, waardoor de puntenwinst nu ook weer volop aanwezig Jan van Harskamp (links) is door niet zichtbare Pieter van der Plas In stelling ge bracht en zet Ter Leede op een 1-0 voorsprong tegen De Zwerver. voor de met tomeloze inzet vechtende Sassenheimse équi pe van interim-trainer Piet Wassenaar. De achterstand op het „veilige" DOTO bedraagt nu immers nog maar één punt. Optimaal gemotiveerd trok de Ter Leede-elf ten strijde tegen De Zwerver. Pieter van der Plas en Nico van der Fange plaatsten eerst wat 'plaag stootjes', waarna Jan van Harskamp (12 minuten), op aangeven van Van der Plas, in schoot: 1-0. Hoewel het boven in verkerende De Zwerver toch wel iets terug wenste te doen en knap terugvocht, had de achterhoede onder aanvoering van Nanne Sluymer niet veel moeite de gelederen gesloten te houden. Na een goede start van het tweede deel was het in de twaalfde minuut Nico van der Fange, die de bal uit een voorzet van Van Harskamp in kopte en de marge hiermee op twee goals bracht. Het tegen offensief van de gasten veroor zaakte zo nu en dan paniek in de Ter Leedeverdediging, maar met kunst- en vliegwerk hield Gert van der Luit zijn hok schoon. In de allerlaatste se conde van de wedstrijd tikte Pieter van der Plas (voorzet Hennie Zoet) de eindstand zelfs nog naar 3-0. krachtsverschil na de hq vatting ook passend in score uit: 3-0. V Waar Quick Boys in de geh<ia' wedstrijd slechts aan twee n gelijkheden kwam (Martin vl* der Plas benutte die kans niet), was het DOS Kamp dat, mede geholpen door matige afweer van de zone Sis Tu Pan spelende Katwijk verdediging, veel doelrijpe tuaties creëerde. Omdat Thin Guyt echter wel in goede voi^ stak, haalde Quick Boys rust ongeschonden. De Ki wijkse doelwachter na de hervatting evenwel n in de Kampense druk opniei te weerstaan. Henk Nieuwe huis. die voor de doelwisseli de kruising van paal ën lat had geraakt, kopte reeds in tweede minuut na rust kni-r raak en halverwege het tweeW part deed Gert Diender da| een tweede DOSK-goal Een solo van Jan Mulder, efr] kwartier voor tijd, bepaalde terechte eindstand op 3 Hoewel de positie van D^, nog immer uiterst benard mag de Kampense forma van trainer Miltenburg nu we hopen op behoud. Een van ploegen die nog kan word achterhaald, heet Quick B05 Al moeten de kansen van Katwijkers dan wel aanzienl hoger worden aangeslagen. Scoreverloop: 47 Nieuwenhuis; Diender 2-0; 75 Mulder 3-0. Quick Boys: Guyt. Noort, Van Beét Vooys, Wim van der Plas. Eysbe Teun van der Plas, Ouwersloot, V Rooyen, Martin van der Plas, Ad van der Plas. LISSE FC Lisse en Markt die beide als achtervolgers vt koploper Huizen mogen w<' den gekenmerkt, toonden n hun directe strijd ieder ton wel ëen zeer verschillend eige gezicht. De thuisclub geloof r er niet meer zo in, terwijl M(,, ken er fel tegenaan ging derhalve verdiend met een C overwinning huiswaarts ke£J' de. De jonge en beweeglijke plose' van het vroegere 'IJsselmeerr" land' greep direct vanaf h eerste fluitsignaal het initiat en zou dat bijna be volle n gentig minuten behoude Thijs Schipper, de gevaarlij spits, bracht zijn team al 1 een kwartier op 0-1. Ben B^-. ten en Rob Suttorp doelpuH ft ten even later, maar stondLF alle twee in buitenspelpositl Als resultaat van een fraé aartval schoot Piet Springy 1 Marken vlak voor de onderbn king op twee doelpunten vod sprong. Toen Lisse na de hd]N vatting met bij vlagen go( Ir voetbal terugkwam, leek hkld getij gekeerd. Piet Springfrs verstoorde de hoop echt door met een snelle uitval 0t n te laten aantekenen. Jan v&t Slooten lobde de bal in slotfase overigens maar over de lat. ijc! -( KOUDEKERK Op het mol L lijk te bespelen Koudekerk^ veld kon Oegstgeest het d bruikelijke combinatiespel w vergeten. De Rijnformatie pa te zich het beste aan en bld**- de hele wedstrijd op het d<3 van Cock Bouwman drukke wn Een 2-0 zege zou Koudeker( beloning vormen. Hoewel de strijd aanvankefOT nog enigszins gelijk opgif was het toch Koudekerk, 1 steeds duidelijker maakte best uit de voeten te kunnj op het drassige veld. Een ka stoot van Peter Wieman, tf doeld voor goalie Bouwr™ J smoorde in de modder, zod Stan van Meel (29e minuut) aaa, score vrij eenvoudig kon ofpOC nen. Ton van der Kaa (Oegstgeest) zou even la een droomkans, twee me voor het doel, verprutst Toen Kees Oppelaar in I tweede helft een schitteren! voorzet gaf aan Arie Westma en de topscorer van de Ri streek al even fraai inkopL had Oegstgeest het 'neksch gekregen. Kees Borst kwLen nog wel even voor het Kouie/r kerkdoel, maar veel geld. sprak er niet meer uit het sf van de roodgelen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18