„Er moet bestuurd worden op basis van kennis, niet op grond van afkomst JAN PERSOON VRIJWEL ZEKER NIEUWE VOORZITTER VAN KNVB AFDELING LEIDEN „Ik hou niet van lang vergaderen, meer van doen..." de agenda van de voorjaarsvergadering van de KNVB leling Leiden, die maandagavond in Motel Sassenheim worden gehouden, ontbreekt het agendapunt „bestuurs- kiezing'Dit, hoewel er eigenlijk alle reden voor een gelijk punt was, omdat de huidige voorzitter, Ad Dusée, \e tijd geleden al heeft aangekondigd per 1 juli van dit te zullen opstappen. Nu die bestuursverkiezing om wat •tere redenen geen plekje heeft gevonden op de agenda maandag, zal de opvolging van Dusée een schriftelijke gelegenheid gaan worden. De kandidaatstelling zal bin- afzienbare tijd worden geopend, waarna de eventueel rende stemming schriftelijk zal plaatsvinden. Een even- 1 volgende stemming inderdaad, want tot op dit mo rt heeft alleen Jan Persoon zich door de Belangenvere- ng Bollen Duinstreek) kandidaat laten stellen voor de olging van de huidige eerste man en als die situatie zo t zal, dit wegens gebrek aan keuze-mogelijkheden, een iming achterwege kunnen blijven. Maar ook als zich op te termijn nog een tweede kandidaat voor de functie afdelingsvoorzitter meldt, moeten de kansen van Per- bijzonder hoog worden ingeschat. Het feit dat de BBD unaniem en met de steun van Rijn/Veenclubs ARC ',VOW. heeft voorgedragen, impliceert een vrijwel ze- „overwinning,, als het toch nog op stemmen zou gaan romen. Jan Persoon zal dus met aan zekerheid gren- le waarschijnlijkheid de eerstkomende jaren de voor- rshamer van de KNVB Afdeling Leiden hanteren. Re- om hem eens uitgebreid aan het woord te laten. >RT LEIDEN LEIDSE COURANT ZATERDAG 1 MEI 1982 PAGINA 9 Onder redactie van Gert Jan Onvlee Met bijdragen van Paul van der Bijl. mderd ja hoor, de honderd werd I aid. ZLC tot zaterdag 52 doelpunten al de meest en de ploeg van de tweede se), benutte het treffen LFC inderdaad om de aries op het magische ge- van 100 tegentreffers te teren. Honderdtwee zelfs, na afloop van het door wvendus ZLC met 10-1 innen duel Nu maar af- i ren of LFC volgend sei- een nieuwe kans waagt tweede standaard-klasse de Afdeling. i en werk vdactie van het Info Bul letin van Noordwijk publi ceerde in de uitgave van afge lopen zaterdag een opmerke lijke verklaring voor het feit dat de veelvoudig zaterdag- kampioen dit seizoen zéér waarschijnlijk geen titel (of het moet die van de laatste periode zijn) zal veroveren. Niet het gegeven dat Noord- wijk eenvoudig te weinig punten heeft gehaald werd als argument aangevoerd, maar het feit dat Barendrecht en Rijnsburgse Boys deze jaar gang zo tegenvallen is er de reden van dat bij Noordwijk de vlag niet in top zal gaan. Rekenwerk (2) Het bulletin: „In IA leidt Bennekom met een score van 80%, terwijl in 1B IJsselmeer- vogels met een score van „slechts" 71% vijf punten los is van de concurrentie. Noordwijk staat met een iets lagere score (69%) op de derde plaats en dan gaapt er toch een theoretische kloof van vijf punten naar boven met de leiders Zonder iets af te doen aan de prestaties van Bennekom en DOVO, is deze situatie toch wel voor een deel te verklaren door het te genvallende presteren van Barendrecht en Rijnsburgse Boys. Deze beide ploegen had den we een groter deel van de puntenkoek toegedacht." Zijn wij van Hutspo(r)t toch benieuwd of de al te snel doorgevoerde verjonging van het Noordwijkse elftal wel licht ook iets met de huidige 'a-V. Fietsend Hazers- woude uit. situatie te maken heeft. En of oefenmeester Piet Buter wel licht zélf dit Noordwijkse bul letin heeft volgeschreven... Fiets Met nog twee wedstrijden te gaan stelde Hazerswoudse Boys vorige week zaterdag middels een 2-1 zege op Wou- brugge de plaats in de vierde klasse van de KNVB vrijwel veilig. Een prestatie die zo op het eerste gezicht op naam zou moeten komen van de Hazerswoudse dapperen die tegen de Woubrugse mede-de- gradatiekandidaat in het strijdperk traden. Niets is ech ter minder waar. De echte (voorlopige) redder van de club is wel degelijk Boys- voorzitter Bertus Poot. Een stelling die enige uitleg ver dient. Bij deze derhalve. Eni ge tijd terug ging Poot een tweetal weekjes op vakantie. In die periode speelde de Ha zerswoudse équipe tegen Kou dekerk en VVOR, duels die werden gewonnen. Direct na zijn terugkeer ging het echter weer fout met de Boys. WDS bleek, met Bertus Poot als toeschouwer, te sterk. Vanaf dat moment waren zijn mede bestuurderen ervan overtuigd dat de ploeg gewoon niet zou kunnen winnen met de voor zitter in de buurt. Een (enigs zins bijgelovige) reden om hem afgelopen zaterdag maar met de A-junioren op pad te sturen. Poot vertrok met de Al, belde in de rust op en kreeg te horen dat Hazers woudse Boys met 2-0 voor stond. Hij kon dus maar beter „wegblijven". Pas vier minu ten voor tijd durfde de ge plaagde eerste man weer voet op eigen terrein te zetten, een ERFENIS Dé erfenis waarmee Persoon zich per 1 juli als voorzit ter van de KNVB Afdeling Leiden belast weet, is de verkoop van het oude Bondsbureau aan de Rijnsbur- gerweg, een zaak die de laatste drie jaar regelmatig de krant heeft gehaald als de „Affaire Van Leeuwen". De oude administrateur van de afdeling woont nog altijd in het huis aan de Rijnsburgerweg en lijkt niet van plan daar spoedig te vertrekken. Een situatie die in houdt dat de Afdeling Leiden het pand nog immer niet heeft kunnen verkopen, waardoor een forse rentelast op de schouders van de Leidse afdeling rust. Persoon: „Het zou natuurlijk prachtig zijn als het huis voor 1 juli is verkocht. Maar ik ben bang dat we daar niet vanuit mogen gaan. De verkoop van een bewoond pand is in de huidige economische situatie nu niet di rect een eenvoudige zaak. Ik heb zelf eerlijk gezegd ook nog geen idee hoe we deze affaire binnen afzienba re tijd kunnen oplossen. Ook al niet, omdat ik al mijn kennis uit de krant heb moeten halen. Desondanks denk ik dat er mogelijkheden zijn. Al zou het arrogant zijn te veronderstellen dat ik als nieuwe voorzitter die zaak „eventjes" zal regelen." EN Het feit dat [is enige kandidaat het voorzitterschap Ele KNVB Afdeling p uit de bus is geko- vormt voor Jan Per geen reden tot uit- jge vreugde. Sterker ligenlijk had de 46- Voorhouter veel lie- jeen aantal andere daten met zich in de geweten. „Dan zou- pe clubs werkelijk kunnen kiezen, >n de verenigingen iraliteiten, de kennis |e verschillende kan- in tegen elkaar kun- Ifwegen. Nu is er van Keuze geen sprake, ersoon gewoon de ie voorzitter van de |ing worden, omdat enige gek is die ja [gezegd. En dat vind beetje triest. Vooral |mdat ik ervan over- ben dat er betere |daten voor die func- de Leidse voetbal- |d rondlopen. Ik ben niet de enige van krordt verwacht dat liet voorzitterschap In en ik ga er hele- fiiet van uit dat ik de jou zijn." i de voorbije maanden %1 degelijk sprake van dat Jan Persoon niet ige kandidaat voor de nende functie zou zijn. rd eerst afdelings-be- d Jan van Duyn als ke opvolger genoemd diens afvallen vervol collega-bestuurder Gé rien. Van Strien haakte af op het moment dat Idat het voltallige be- iem niet unaniem wilde [jagen. Niet unaniem kon pgen, omdat op dat mo le, twee weken geleden H ondertekende, kandi- lling van Persoon al [as en diverse bestuurs man de Afdeling zich kandidaatstelling ge wisten. Persoon daaro- Ipat neemt niet weg dat Ad Dusée stapt per 1 juli op als voorzitter van de KNVB Afdeling Leiden. geleidend bezig zijn, aan uit voerend werk moet een be stuur zo min mogelijk begin nen. Ik hou ook niet van veel en lang vergaderen, meer van doen. En laten doen, mensen vanuit hun eigen verantwoor delijkheid laten werken." En aanvullend: „Mijn manier van besturen, kent overeenkom sten met de wijze waarop ik werk. Beleidsmatig, zakelijk, zonder overbodige discussies. Dat moet ook wel. Want hoe wel ik besef dat ik de komen de jaren over beduidend min der vrije tijd zal beschikken, wil ik daar nog wel van over houden. Daarvoor is mijn ge zinsleven me te lief, tennis ik ook te graag. Wat dat betreft stel ik m'n eigen voorwaarden en is het aan de clubs om me op die basis te accepteren." Met Jan Persoon komt er een „streekfiguur" op de „Leidse" voorzitterszetel. „Maar waar om zou dat niet kunnen", vraagt Persoon zich af. „De Afdeling Leiden loopt van de kust tot aan Alphen, van Noordwijkerhout tot Voor schoten, je hoeft dus geen Lei- denaar te zijn om die functie te bekleden. Wat dat betreft zie ik ook beslist geen proble men. Al weet ik officieel dan niet hoe bijvoorbeeld de Leid se verenigingen tegenover mijn kandidatuur staan. Na mens de BAVL heeft Phil Verstraaten weliswaar eens contact opgenomen, maar een echt gesprek heeft tot nu toe niet plaatsgevonden, waarom weet ik niet. Wel heb ik be grepen dat hij heeft laten we ten dat „De beste het moet worden". Nu, met die stelling heb ik geen enkel probleem. En dan hoor je mij opnieuw niet zeggen dat de beste zich al zou hebben aangemeld." Het feit dat Jan Persoon bin nenkort voor drie jaar zal wor den gekozen, impliceert niet dat hij zich slechts voor die pe riode aan het voorzitterschap zal binden. „Ik heb me inge steld op een langere tijd, ik vind dat je dat verplicht bent aan de leden die je kiezen. Voor de continuïteit zou het ook geen goede zaak zijn als ik na drie jaar al weer mijn bie zen zou pakken. Al heb ik dan geen lijm aan m'n broek, ben ik dan geen streber die zo no dig voorzitter moet zijn..." GERT-JAN ONVLEE daad die Woubrugge onmid dellijk een strafschop en Ha zerswoudse Boys een tegen treffer opleverde, al kwam de zege dan net niet meer in ge vaar... Bertus Poot is nu dan ook vriendelijk edoch zeer drin gend verzocht ook vandaag niet op het complex te ver schijnen tijdens het belangrij ke duel tegen VVOR. Met an dere woorden: of hij maar zo vriendelijk wil zijn een stuk te gaan fietsen met zijn echt genote. Poot heeft reeds aan gekondigd gehoor te zullen geven aan het verzoek van zijn mede-bestuurderen. Re den voor Hutspo(r)t om de Hazerswoudse voorzitter foto grafisch te belonen voor zijn opofferingsgezindheid... Niet-waardig Het eerbiedwaardige ASC mag dan op sportief gebied ver zijn weggezakt, de negen tigjarige „Good-OId" tracht zich anderszins wel op niveau te handhaven. Om dat doel te bereiken dient soms met har de hand te worden geregeerd en het bestuur doet dit dan ook. Zo kon vorige week in een „bestuursmededeling" worden gelezen dat het ge hele zevende elftal, met uit zondering van de heren C. Willems, R. Crezee en J. Jan- son, op grond van „ASC niet- waardig gedrag" voor de duur van één wedstrijd werd ge schorst. „ASC niet-waardig gedrag"; wat zou dat nu betekenen? Reserves Aan het einde van vorig sei zoen zagen Wil Henskens en Koos Hannaart het na de de gradatie niet meer zo zitten bij eersteklasser UVS. Reden voor hen om uit te wijken naar het Rotterdamse Neptu- nus, dat nog wel in de hoofd klasse uitkomt. Jammer ge noeg voor hen dreigen ze mo menteel alsnog naar de eerste klasse te verhuizen: Neptunus kent grote degradatiezorgen. Om het gedeukte zelfvertrou wen middels een forse oefen winst enigszins te herstellen, nam het tweetal contact op met VNL-trainer Van Eyk, met de vraag of diens forma tie niet eens een oefen wed strijdje wilde komen spelen. VNL wilde wel en vorige week reisde de Leidse afde lingsclub met vijf invallers at naar het Rotterdamse. Met desastreuze gevolgen voor het al gedeukte zelfvertrouwen van Neptunus: er werd met 1- 3 gewonnen. De 0-1 nederlaag die de Rotterdamse hoofd klasser Neptunus afgelopen zondag op eigen terrein tegen DWV leed, verbaasde ons dan ook in het geheel niet Jan Persoon: „Ik heb geen ik het met name van Van Strien toch wel jammer vind dat hij zich geen kandidaat heeft gesteld. Van Strien heeft de capaciteiten die een goede voorzitter moet bezitten." Capaciteiten Volgens de voordragende clubs uit de Kuststreek, heeft ook Persoon die capaciteiten. Na een mislukte poging, nu anderhalf jaar geleden, hem te interesseren voor het voorzit terschap, klopten de vereni gingen een jaar geleden weer bij de GWS-voorman aan. Per soon: „Ik heb toen opnieuw nee gezegd, uitgelegd waarom ik die functie niet ambieerde. Nadat ik uitgesproken vyas, bleek dat de aanwezigen mijn uitleg meer zagen als een ver- kiezingsspeech, dan als een de finitief afkappen van het ge dane verzoek. Waarop ik uit eindelijk, mede door het in mij uitgesproken vertrouwen, overstag ging en dus toch ja zei." Hetgeen niet impliceert, dat de bezwaren van Persoon tegen het voorzitterschap en het functioneren van het afde- ijm aan m'n broek". lingsbestuur (waarin hij van 1973 tot 1979 een „zaterdag- stoel" bezette) nu opeens niet meer zouden bestaan. Persoon vindt nog altijd dat de be stuurswerkzaamheden te veel (vrije) tijd vergen, dat het be stuur eigenlijk te groot is, dat vergaderingen derhalve te vaak te lang duren en dat het bezoeken van recepties en voetbalwedstrijden bijzonder tijdrovende affaires zijn. De kans dat Persoon, eenmaal in functie als voorzitter, zal aan sturen op enige veranderin gen, mag dan ook groot wor den genoemd. Jan Persoon zelf: „Vooropge steld dat ik mij de laatste jaren wat afzijdig heb gehouden van het bestuurswerk binnen de Afdeling Leiden, kan ik wel wat vraagtekens plaatsen bij de gang van zaken zoals die nog aan mij bekend is. Zo zou ik me kunnen voorstellen dat er iets aan de plichtmatige vertegenwoordiging binnen het bestuur zou kunnen veran deren. Er moet naar mijn idee worden bestuurd op basis van kennis, niet op grond van af komst. Iemand moet niet in het bestuur komen omdat hij toevallig een vertegenwoor diger is van de NKS, of een zaterdagclub, of een zondagve reniging. Het enige criterium moet zijn of die persoon de kennis, de capaciteiten heeft om mee te besturen. Waarmee ik trouwens zeker niet wil zeggen dat er geen goede, op afkomst gekozen bestuursle den zitting zouden hebben in het bestuur. Ik wil alleen aan geven dat de verplichting om uit een zuil te kiezen, anderen die wellicht meer geschikt zouden zijn, buitenspel kan zetten. En daar is niemand bij gebaat." Het gegeven dat Persoon geen voorstander is van plichtmati ge vertegenwoordiging, bete kent beslist niet dat hij geen gebruik wil maken van de in die groepen aanwezige know how. „Neem nu de NKS. Wat die allemaal heeft opgebouwd met betrekking tot technische zaken, opleidingen en jeugdbe- geleiding, je zou wel gek moe ten zijn om die kennis, die or ganisatie niet te gebruiken. Maar dat houdt dan nog niet in dat er persé bestuurszetels voor die zuil zouden moeten worden gereserveerd. Er zijn ook andere, goed functione rende constructies denkbaar. Maar nogmaals, pas als ik me weer in de bestuurszaken heb ingewerkt, kan ik concreter over eventuele voorstellen praten. En dan moet ik nog maar afwachten of de leden met die voorstellen mee willen gaan." Efficiënt Zelf vertaalt Jan Persoon, ma nager van het organisatie-on derdeel van Sikkens bv en in zijn vrije tijd ook nog eens voorzitter van de tennisclub van die naam, de door hem te hanteren bestuursmethode als „zo efficiënt mogelijk hande len". „De belangen van het voetbal moeten zo goed moge lijk worden gediend, dat staat voorop. Maar het werk daar voor mag geen onevenredige belasting worden voor be- stuurs- en commissieleden, waarbij al hun vrije tijd wordt verbruikt. Een bestuur moet sturen, de lijnen uitzetten, be- Wellicht dat nu de reserves van VNL binnenkort naar Neptunus mogen afreizen... Mislukt Vivax werd afgelopen week einde onbereikbaar voor de concurrentie, waardoor pro motie een feit werd. Reden voor de Oegstgeester poloclub een klein feestje te vieren, re den ook voor een traditioneel dolletje. Coach Hennie Hen- sing moest er derhalve aan geloven, kreeg op het juiste moment van de in dit soort zaken zeer ervaren Frits Wel ling het zetje in de rug en de (onvrijwillige) plons volgde. Het pleit voor Hensing dat hij er vervolgens zelf nog iets van trachtte te maken. Onder het motto, „zo breed is dat bad niet", wilde hij in vijf stappen de overkant halen. Op de foto is al te zien dat dat dus niet zou lukken.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9