Zware straf voor Aston Villa Met uw krant naar Parijs Arnouts sterk n Duisburg Lendl hangt schorsing boven hoofd Van der Laan verstevigt leiderspositie iT voetballerlei Vliegen zonder vliegbrevet PORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 1 MEI 1982 PAGINA 7 'roer Martin Vreijsen !>k naar FC Twente jJSCHEDE FC Twente kan het llgend seizoen een tweede telg uit t geslacht Vreijsen begroeten. Te- nde Martin (26) eerder dit jaar een ïgdurig contract bij de Enschedese idivisionist, FC Twente weet zich [lans ook verzekerd van de komst' n Robert Vreijsen. Evenals zijn ou- ^-e broer voetbalde de 18-jarige spe- bij het Bredase NAC, zij het dat de igste van het duo optrad in het eede team. Het is de bedoeling, dat bert Vreijsen, in wie ook Feye- ord sterk was geïnteresseerd, deel at uitmaken van het door Epi Drost trainde jeugdteam. „Amateur" Ro- rt Vreijsen, een fors gebouwde cen- ile verdediger, gaat in Enschede te ns studeren. Ovett voorlopig nog uitgeschakeld LONDEN Steve Ovett, de Engelse Olympische kampioen op de 800 meter van 1980, zal pas eind juni weer in de wedstrijden kunnen uitkomen. De ernsti ge dijbeenblessure, die Ovett enkele maanden geleden tijdens de training op liep, geneest zo langzaam dat de Brit slechts beperkt kan trainen. „Er is geen sprake van dat ik op dit mo ment een wedstrijd zou kunnen lopen", aldus Ovett. „Desondanks ben ik tevreden over de vooruitgang in het herstel van de blessure. Ik heb tenslotte vijf maanden nauwelijks kunnen lopen. De pijn is ver dwenen. Wanneer het zo blijft gaan, kan ik over zes tot zeven weken weer wed strijden lopen. Op 17 juli wil ik voor mijn eerste wedstrijd tegen Sebastian Coe weer topfit zijn". Van Duimen snelste in training SALZBURG Boet van Duimen heeft gis teren op de Salzburgerring de beste tijd ge maakt in de training voor de Grote Prijs van Oostenrijk. Hij raasde het circuit af met de gemiddelde snelheid van ruim 166 kilometer per uur. De training geldt als voorbereiding op de wegraces om de Grote Prijs van Oostenrijk, die morgen in Salz burg worden gehouden en meetellen voor het wereldkampioenschap. Sneeuwval en zonneschijn wisselden elkaar tijdens de trainingen om de haverklap af. Voor wereldkampioen Lucchinelli werd het allemaal te gortig. Hij liet zijn machine in de werkplaats staan. Achter Van Duimen kwam Kenny Roberts op de tweede plaats. De Oostenrijker Hagen en de Brit Huewen kwamen door stuurfouten ten val en wer den met gebroken ledematen naar het zie kenhuis vervoerd. Criquielion uit leiderstrui in Ronde van Spanje SAN GUIRZE DEL VALLES De Zweed Sven-Aake Nilsson heeft gisteren de tiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Nilsson legde de 181 kilometer van Puigcerda naar San Quirze del Valles af in 4 uur 27 minu ten en 52 seconden. Hij had een seconde voorsprong op de Spanjaard Angel Arroyo, die als tweede eindigde. Arroyo nam de leiderstrui over van de Belg Claude Criquielion. 1. Sven-Aake Nilsson (Zwe) 181 km. in 4 uur, 27 min., 52 sec.; 2. Angel Arroyo (Spa) op 1 sec.; 3. Pierre-Raymond Villemiane (Fra) op 1.37; 24. Jo Maas (Ned) op 5.12; 30. Roy Schuiten (Ned) op 5.28; 51. Johnny Broers (Ned) op 13.12; 61. Heddie Nieuwdorp (Ned) op 15.35. De Belgische neoprof Dominique Naessens is winnaar ge worden van de tweede etappe van de Ronde van Indre en Loire. Hij legde de 219 km met start en finish in Descarces af in 5 uur, 36 minuten en 5 seconden. Jac van Meer was met een zevende plaats de beste Nederlander. Naessens leidt ook in het algemeen klassement. Van Meer is hier met een achtste plaats en een achterstand van 9 seconden op Naessens eveneens de beste Nederlander. OETE VAN RUIM 75.000.- GULDEN EN WEDSTRIJD ZONDER PUBLIEK JRICH De tucht- en itrolecommissie van de iropese Voetbalunie FA) heeft gisteren de gelse voetbalclub Aston la een boete van 50.000 itserse frank (ruim 000 gulden) opgelegd bepaald, dat de vereni- „haar volgende wed- d in UEFA-verband" ider publiek moet spe- Aanleiding tot deze if is het wangedrag van gelse supporters tijdens halve finale tegen An- lecht in het europese mooi voor landskam enen. tuchtcommissie heeft het test, dat Anderlecht had in- iend tegen Aston Villa, af- ezen. Anderlecht had de FA gevraagd Aston Villa te cwalificeren of de tweede dstrijd van de halve finales laten overspelen, omdat porters van de Engelse club ir ongeregeldheden in Brus- hadden gezorgd, lerlechtAston Villa werd nsdag 21 april in Brussel voor zes minuten gestaakt, omdat een supporter van As ton Villa het speelveld had be treden. Naar aanleiding van dit incident diende de Belgi sche club een protest bij de UEFA in. Dat protest is door de tuchtcommissie van de UEFA afgewezen. De tucht commissie, onder voorzitter schap van de Italiaan Alberto Barbe, was van mening dat het incident niet van beslissende invloed op de wedstrijd is ge weest. Anderlecht werd een boete van 15.000 Zwitserse francs (36.000 gulden) op, omdat de ordedienst in het stadion niet naar behoren functioneerde en verder omdat vuurwerk werd afgestoken. De KNVB kreeg een boete van 1000 Zwitserse francs (2400 gulden) opgelegd, omdat tijdens de op 30 maart in IJ- muiden gespeelde wedstrijd NederlandWales voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor spelers tot 21 jaar toiletrollen op het veld werden gegooid. Standard Luik kreeg twee boetes opgelegd tot een totaal van 5000 Zwitserse francs. Drieduizend francs, omdat toe schouwers na de wedstrijd te gen Dynamo Tiblissi het speel veld betraden en 2000 francs voor het te laat beginnen van de wedstrijd tegen Dynamo Tiblissi. Dynamo kreeg voor die overtreding eveneens een boete van 2000 francs opge legd. Franse leiding De Fransman Georges Kon- rath is door de UEFA aange wezen als scheidsrechter voor de Europa Cup 1-finale tussen Aston Villa en Bayern Mtln- chen op woensdag 26 mei in Rotterdam. Zijn landgenoten Guiniou en Lopez assisteren hem als grensrechters. Kon- rath kwam kortgeleden nog in aktie als Nederland, namelijk op 14 april in Eindhoven bij de interland NederlandGrie kenland. Koeweit, dat zich geplaatst heeft voor het eindtoernooi van het wereldkampioenschap voetbal, heeft gisteren in Por tugal een oefenwedstrijd ge speeld. Koeweit versloeg de Portugese eerstedivisieclub Amora met 10. Het enige doelpunt kwam in de 25e mi nuut op Mahboub. Ondanks de geslaagde pogingen van Ken Swain (2) en Allan Evans (4) van Aston Villa de supporters tot bedaren te brengen tijdens de wedstrijd tegen Anderlecht in Brus sel, werd een forse straf van de UEFA toch niet voorkomen. isburg Jan Arnouts is niskenbaar aan het beste mooi bezig van zijn nog :e loopbaan. Op de tweede Istrijddag van het toernooi het wereldkampioenschap het anker-kader 47/1 te isburg, vervolgde de 23-ja- Brabander zijn succesvolle •t van woensdag (remis en ist) met een overwinning in beurten op de Oostenrijker t Mastny. Door dit resul- krikte hij zijn gemiddelde :ot 36.00, een moyenne dat hts wordt overtroffen door Europese kampioen, de Westduitser Thomas Wildfor- ster, die na drie partijen op 40.90 kan bogen. De uitslagen van de derde ron de zijn; Hose (WD1 n (Fra) Arnouts (Ned) Mastny (Oos) Dielis (Bel) Grethen (Lux) Kani (Jap) 3. Conneson 4 Dtehs 63 3 62 21.00 300 3 248 100.00 300 6 220 50.00 63 6 17 10.50 148 3 87 49.33 300 3 183 100.00 149 7 88 21.28 300 7 188 42.85 6 188 40 90 5 220 36 00 4 248 25.85 4 126 31.16 3 183 29.97 2 145 28.47 0 67 15.20 0 61 13.16 uzikale eer voor bil jarter ISBURG Evenals in alle voorgaande toernooien wordt Arnouts in Duisburg bij zijn zesde internationale optreden %ezeld van een niet onaanzienlijke Brabantse supportersscha- Het enthousiasme van de tientallen fans heeft inmiddels ge- tot een studio-opname van een carnavalslied ter ere van het artidool. Mocht Arnouts' deelneming aan dit kadertoernooi succes worden, dan zal de opname aan het vinyl worden vertrouwd. DALLAS Ivan Lendl, de Tsjechoslo waakse tennisser, die begin deze week het WCT- toernooi in Dallas op zijn naam bracht, hangt een schor sing van onbepaalde tijd en een boete van 10.000 dollar bo ven het hoofd van de vereni ging van beroepstennisspelers (ATP). Lendl heeft, naar het .schijnt, op twee verschillende tijdstippen ingeschreven voor twee verschillende toernooien, die beide volgende week wor den gespeeld. „Lendl heeft vorig jaar no vember via zijn agent inge schreven voor de World Team Cup", verklaarde de president van de ATP, Buchholz, „en persoonlijk gedurende het af gelopen half jaar herhaaldelijk verklaard, dat hij zijn land zou vertegenwoordigen in de ont moeting die volgende week in West-Duitsland wordt ge speeld". Na zijn overwinning van maandagavond op John McEnroe in Dallas heeft Lendl volgens Buchholz opeens aan gekondigd dat hij diezelfde week deelneemt aan een WCT-toernooi in New York, het kampioenentoernooi, dat een hoofdprijs van 10.000 dol lar kent. Om de schorsing te bewerk stelligen moet een vergadering worden belegd, waarop twee derde van de 11 bestuursleden, collega's van Lendl, zich ach ter het besluit moeten scharen. rlatini naar Juventus "Manager Keith Burkinshaw ■an Tottenham Hotspur J oudt er rekening mee, dat n verband met de crisis rond le Falkland Eilanden, de Ar- [entijnen Ardiles en Villa j(j liet voor zijn club te behou- len zijn. De eerste heeft al ezegd niet meer naar Enge- and terug te keren. De twee- -"■e is gebleven, maar wordt Braktisch wekelijks door de J anhang van de tegenpartij ,aa litgejouwd. Daarom toonde lurkinshaw grote belangstel- ing voor de Franse interna tionaal Michel Platini. Toon- la Ie. want gisteren, op de laat- wii te dag van de Italiaanse stg -ansfermarkt, werd bekend, igin at Platini is gecontracteerd Kef oor Juventus. De Franse in- irnational zal daar wellicht >rzK e plaats overnemen van de 9® er Liam Brady. Deze over- ulm lodig geworden, nu Juventus Pr 'latini en eerder deze week n,a e Pool Boniek heeft gecon- ,iza! raeteerd. In Italië zijn TIJ lechts twee buitenlanders Ter team toegestaan. Hoewel uventus voor Platini aan iet in grote financiële pro lemen verkerende Saint- Itienne heeft betaald, is niet lekend. Fiorentina, dat te- 'ergeefs lonkte naar de gun- ten van Bruno Pezzey, trok te Argentijn Daniel Passarel- aan. River Plate ontvangt voor hem ruim drie miljoen gulden. Valencia strikt Nilsson Torbjörn Nilsson komt in het nieuwe seizoen uit voor Va lencia. De aanvaller van IFK Göteborg, die tijdens de win terstop met PSV meetrainde in Portugal, zal bij de Spaan se club een contract onderte kenen voor twee seizoenen. Met de transfer is een bedrag gemoeid van ongeveer 1,2 miljoen gulden. Behalve PSV hadden Liverpool, AS Roma en FC Kaiserslautern belang stelling voor de Zweed. Skov: contract bij Avellino De Italiaanse eerste-divisie- club Avellino heeft de veel scorende Deense internatio nal Sören Skov van Cercle Brugge gecontracteerd. Het transferbedrag ligt rond een miljoen gulden. Avellino con tracteerde onlangs de Peru aan Jeronimo Barbadillo. Hierdoor zal de club de Bra ziliaan Juary van de hand moeten doen. Slechts 49 uitzeges In de 248 tot dusver gespeel de wedstrijden in de Europe se bekertoernooien werd slechts 49 maal gewonnen door een bezoekende club. Dit gebeurde 12 maal in de Europa Cup I, 10 maal in de Europa Cup II en 27 maal in de UEFA Cup. Dit is een per centage van slechts 19,7. Vo rig seizoen lag het percentage iets hoger, namelijk op 21,6. Brazilianen begeleiden Koeweit naar WK Liefst zeven begeleiders uit Brazilië begeleiden het natio nale elftal van Koeweit naar het WK in Spanje. Momen teel bereidt Koeweit zich voor in Portugal. Op 15 mei reist het gezelschap (inclusief de zeven Braziliaanse raadge vers) naar Tanger, waar wordt geoefend tegen Marok ko en Bulgarije. Nieuw-Zeelander naar Grasshoppers Zürich De Nieuw-Zeelandse interna- Hanse Müller tionaal Wynton Ryfer gaat spelen voor Grasshoppers Zürich. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat hij naar de Engelse tweede-divisie- club Norwich City zou gaan. Hij liep er al enige tijd stage, tot een bepaling, dat spelers uit landen, die niet behoren tot de EEG, in Engeland geen werkvergunning meer zou worden verstrekt, van kracht werd. Toen vertoonde Grasshoppers zich op de markt, die overigens concur rentie te duchten had van Xamax Neuchatel en FC Zü rich. Pelé en Beckenbauer in gala voor Unicef Pelé en Beckenbauer komen op 7 augustus in actie in New York. Zij spelen dan in een duel tussen een Europees elf tal en de „Rest van de we reld". Dit duel wordt ge speeld ten behoeve van Uni cef, het kinderhulpfonds van de Verenigde Naties. Becken bauer hervat maandag de training. Hij gaat zich dan voorbereiden op zijn af-, scheids wedstrijd, die op 1 juni plaats heeft in Hamburg. Hansi Müller laat knie weer onderzoeken Hansi Müller heeft onlangs wel een drie-jarig contract getekend voor Inter Milaan, het is echter nog geenszins zeker, dat hij er daadwerke lijk zal spelen. De speler van VfB Stuttgart wil de knie, waaraan hij op 5 september 1981 geblesseerd raakte en vervolgens werd geopereerd, nog eens goed laten onder zoeken door professor Armin Klümper in Freiburg. Het ziet er overigens naar uit, dat Müller zal ontbreken in het Westduitse team op het WK in Spanje. DOS '46 nog geen kampioen DEN HAAG De korfbaltop per Deetos-DOS '46 is gisteren geëindigd in een zege voor de eerste (11-10). Hierdoor ging het kampioensfeest van DOS '46, dat hiervoor slechts be hoefde te winnen, niet door. Bij Deetos was Erik Wolsink met vier treffers de grote man. Traditiegetrouw organiseerde ALO de wedstrijd tussen het Haagse Persteam en de Oud- Internationals. Deze door Cor Visser bekwaam geleide partij bood erg leuk korfbal met vaak technische hoogstandjes. De „oudjes" deden het nog best en wonnen verdiend met 14-13. Uitblinker was Gerard Bos. Sportwereld LENT Uitslagen negende ronde NK dammen voor da mes: Buijst-Poepjes 0-2, Toon- en-Van Geemen 2-0, Van Lith-Heitmeier 0-2, Van der Kraats-Veenboer 1-1, Nieu- wenhuizen-Graas 2-0. Stand: 1 Heitmeier 13 punten (kam pioen), 2/3/4. Van Lith, Nieu- wenhuizen, Toonen 10 punten HAMBURG Hamburger SV, de koploper van de West duitse voetbalcompetitie, won gisteravond een inhaalduel te gen FC Kaiserslautern met 4- 0. De treffers kwamen van Ba- strup, Hrubesch, Wehmeyer en Von Heesen. BREDA De Haagse wielera mateur Henk van Dalen werd gisteren tweede in een criteri um over 80 km achter Riny Ansems uit Chaam. HOLTEN In de tweede wedstrijd om het Neder lands zijspankampioenschap voor motorcrossers, in Holten, heeft koploper Wil van der Laan met bakke nist Cees Hoogervorst zijn koppositie versterkt. Van der Laan eindigdze op het parkoers van 2192 meter lengte in de eerste manche als tweede en in de tweede manche als eerste. Met 107 punten heeft hij na vier manches een grote voorsprong op de nummer twee, de uit Holten afkomstige combinatie August Muller /Cor van der Bijl. Van der Laófn en Hoogervorst moesten zich in beide series door een matige start door een groot gedeelte van het veld naar voren werken. Het op het eigen circuit in het voordeel zijnde koppel Mulloer/Van der Bijl kon in de eerste manche de onstuimige op mars van het tweetal nog stuiten en finishte als eerste. De revanche, die Van der Laan en Hoogervorst in de tweede manche namen, kwam moeizamer tot stand dan ze zelf gewenst hadden. Opnieuw was het vertrek van de twee zeer slecht. Van uit de negende positie klommen ze echter via de tweede naar de eerste plaats. Die was in de eerste vijf ronden voor de wereld kampioenen Ton van Heugten en Frits Kigge. Van Heugten, die op Tweede Paasdag al een enkelblessure opliep, sloeg op volle snelheid met zijn linkervoet tegen een afzetpaaltje. Krimpend van de pijn moest Van Heugten, ondersteund door Kigge, de strijd opgeven. Hij zal voor minstens twee weken zijn uitgescha keld. Ondertussen had Muller de leiding overgenomen. In de laatste ronde troefde Van der Laan hem toch nog af. De dagoverwin ning ging, ondanks het gelijke aantal punten door de gelijke re sultaten, naar Muller en Van der Bijl, van wie de totaaltijd drie- tiende seconde beter was dan die van Van der Laan/Hooger- vorst. Kees van der Ven heeft in Marum de eerste twee manches in de strijd om het Nederlands motocross-kampioenschap in de 250-cc klasse gewonnen. Van der Ven was dan wel niet als snelste wqeg, hij hield de na enkele3 ronden veroverde koppositie beide keren stevig in handen. De grote verrassing bij de cross in Ma- rum was de 21-jarige Peter van de Nieuwenhof uit Son. Op zijn Suzuki daverde hij in de eerste manche naar de vierde en in de tweede manche naar de derde plaats. Van der Ven nam door zijn twee zeges de leiding in de stand om het Nederlands kam pioenschap. ADVERTENTIE De Franse hoofdstad mag zich nog steeds in een grote belangstelling verheugen. Ook u wilt wellicht kennis maken met Parijs. Uw krant stelt u hiertoe in de gelegenheid. Het weekeinde van vrijdag 11 t/m zondag 13 juni hebben wij weer een trip per luxe touringcar van Maaskant-reizen naar de lichtstad georganiseerd. Drie dagen Parijs voor 225 per persoon op basis van een tweepersoonskamer (toeslag éénpersoonskamer 30). Inbegrepen zijn, naast het vervoer van Den Haag of Rotter dam naar Parijs en terug, twee overnachtingen in het Sofra- motel Relais des Chartreux (elke kamer met douche en toi let), eenvoudige avondmaaltijden op vrijdag- en zaterdaga vond, alsmede tweemaal, zaterdag en zondag, ontbijt. Bovendien wordt een avondvoorstelling van de show Elysée Montmartre bijgewoond en worden er bezoeken gebracht aan Versailles en het Louvre. Dit laatste onder deskundige leiding van Nederlands sprekende gidsen. Zaterdagavond is er een lichtjestoer door Parijs. Het vertrek is vrijdag negen uur 's morgens van het parkeer terrein voor het Centraal Station in Den Haag en om half tien van het gebouw van het Rotterdams Nieuwsblad aan de Coolsingel in Rotterdam. Wederom: Floriade Wij hebben nogmaals een dagtrip georganiseerd naar de Floriade in Amsterdam. Woensdag 5 mei vertrekken wij per touringcar van Maaskant-reizen om 9 uur van Den Haag CS, 9.30 uur van het Rotterdams Nieuwsblad, Coolsingel en 10 uur van het station Gouda. In hotel De Witte Bergen bij La ren koffie met gebak. Van 12 uur tot half vijf bezoek Floria de. Diner in Treslong, Hillegom. In de loop van de avond weer terug op punt van vertrek. De prijs bedraagt 49 p.p., inclusief toegang Floriade, koffie met gebak en diner. Inlichtingen en boekingen voor alle reizen: Telefonisch (na 9 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde da gen ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spui straat 71 (op de hoek van het Spui). De nieuwste Amerikaanse rage nu ook binnen uw bereik. Landen en opstijgen op een veld of terrein bij u in de omgeving. Dat is mogelijk met onze nieuwste één-persoons lichtgewicht vliegtuigen. Nu voor het eerst in Nederland verkrijgbaar in allerlei variërende modellen compleet met motor. Alle types wegen minder dan 100 kg. en zijn ge makkelijk te vervoeren op elke auto-imperial of aan hanger. Prijzen variëren vanaf 7.000.- compleet met motor. Voor iedereen die nu met deze fascinerende sport wil kennismaken, en voor juni een toestel bestelt, hebben wij 4 gratis vlieguren op een motorvliegtuig bij een Nederlandse vliegschool. Ook is er voor iedereen een gemakkelijke betalingsregeling. Voor meer informatie en het verkrijgen van onze zeer uitgebreide en interessante catalogus waarin tientallen variaties en modellen worden geïllus treerd, dient u geld, of een bank- of girocheque ter waarde van 15.- in een gesloten enveloppe bij te sluiten en te zenden naar: Fa. WESTLAND Rijksweg 123 5348 AD Heesch Telefoon 04125-4087

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7