mededelingen gemeentebestuur leiden 3tlm 7 mei '82 m ■3, i millimeter heeft „KLEINTJES" U 071-122244 Auto-uitlaten Voorhout Accu-specialist Groenen Autorijschool Noordzee 7 leiden LEIDSE COURANT. VRIJDAG 30 APRIL ^NÏ LEIDSE COURANT KLEINTJES KLEIN GEZET Advertenties gezet over 1 kolom In kleine letters met een woord in hoofdletters. Prijs 34 cent per mm. 1 Minimum plaatsing 10 mm. KLEINTJES GROOT GEZET Advertenties gezet over 1 of 2 kolom met een of meer groot gezette regels. Prijs 38 cent per mm. Minimum plaatsing 10 mm. Bij plaatsing vpn dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen.' slechts 2x betalen. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen, slechts 3x betalen. SIJTHOFF PERS KLEINTJES Worden geplaatst in de Leldse Courant, Haagsche Courant, Het Binnenhof. Rotterdams Nieuwsblad en de Goudsche Courant. Zij kunnen In alle rubrieken worden geplaatst over een of twee kolom, met een of meer groot gezette regels. Prijs 3,34 per mm. Minimum plaatsing 10 mm. ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3,35 per plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag 2,65 per exemplaar. Alle bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW.- Wij kunnen geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden voor schade van welke aard ook. ontstaan door niet. niet-tljdlg of on juist plaatsen van advertenties. Fouten in telefonisch opgegeven advertenties of fouten ontstaan door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever behoeven door ons niet te worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf van redenen advertenties te weigeren. 1 AUTOMARKT montage na afspraak ook zaterdag tot 13.00 uur. Lenting, Loos- terweg 2 A (bij 't soldaatje). Tel. 02522-13657. Gratis accu's testen, monteren en uw auto-Installatie doormeten. Lelden, Nieuwe Rijn 106, hoek Langestraat. Tel. 071-120500. Aangeboden Renault R 5 airt.1979 Renault R 5 GTL 1980 Dlv. Opel Kadett's1979 VW bus met ramen1977 Tot 50% KORTING op banden, je koop: Mercedes 220 D accu's, uitlaten, schokbrekers, trekhaken. Jansen, Nljverhelds- weg 5 bij de PTT-toren Alphen bj. eind '73. kl. wit. Bijzonder a/d Rijn, tel. 01720-33648. gave auto. 3.650. Te koop: Honda Civic'76 Beslist geen roest. 60.000 km, kleur geel. 3.750. Te koop: Bedford bus (bestel) met GM Diesel auto maat, bj. '76. 100% conditie, 3.850. Tel. 02522-13326. Ford Rijnland gebruikte wagencentrum Flèsta '776.900.- Fiésta 1100 L '78 8.500.- Escort 1300 L '80 11.250.- Taunus 1600 L '78 7.900.- Taunus 1600 L '79 9.500.- Taunus 1600 L '80 12.900.- Granada 2000 L'79 9.500.- Caprl 1600 GL *79 12.750.- Mustang Ghla '79 15.900.- Flat 128 '78 7.250.- VW Golf L '789.250.- Opel Asc. 1900 '78 9.500.- Bovag-garantie Donderdag koopavond Lammenschansplein 6 Tel. 071-769358 na 18.00 uur 691137 - Lelden Keus uit 80 auto's van 1.500.- tot 15.000.- T.k.: Te koop: Ford Granada 2.6 GL '76, stuurbekrachtlger, remver- sterker, schulfdak. Prijs 1500. Te bevr.: 071-153123. Alfasud T.l. bj. 1977, zeer goed onderhou den, techn. 100%, licht met. vel gen. Ind. radio 2.850,-. Tel. 02523-3688. Simca 1100 bj. '76. Prijs 1650,-. Honda 350, bj. '79. prijs 1750,-. Tel. 02522-11404. *79. 45.000 km. met. bruin. 01711-10630. T.k.: RENAULT 20 TL, blauw met., i.g.st., v. luxe uitvoering, bj. 1977. Prijs n.o.t.k. Tel. 02522-15547. MGB Cabriolet 10.500.*. T. 07(^838367. Ford Country LTD Amerikaanse stationcar, aut., aircon., enz., enz., Ie elg. Vr.pr. 1 6950,- Ind. BTW. Tel. 01751- 15703 of 17284 (Wassenaar). Mercedes Benz 280 SE Coupé LESSEN EN CLUBS gaat bij „Noordzee" rijles vragen I WOONSCHEPEN Te koop: goed onderhouden woonark (bptonn. casco), entree, hal, tol let, douche, keuken, woonk., 1 grote sl.k. vaste wastafel, 1 kleine sl.k., balkon achterzijde (vrije vestiging). Vr.pr. 74.000. L.vaart w.s. 19, Noordwljker- hout, tel. 02523-5818. HEUGAFELTTEGELS. deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Te koop woonboot met llgpl.. betonnen casco, In centrum. Vr. prijs 50.000.- k.k. Inl. tel. 071-134192. Molenstraat 49. Noordwijk. 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek. Gemeenteraad Maandag 3 mei a.s. om 19.30 uur. Agenda: Ontslag en benoeming van een lid van de commis sie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Vaststelling van de afvalstoffenverordening. Voorstel uitgifte van gronden in erfpacht (Erfpacht- nota). Vaststelling algemene bepalingen voor de uitgifte in erfpacht. Vaststelling van de Inspraakverordening. Volkshuisvestingsplan 1982 tot en met 1985. Exploitatietekorten lokaal openbaar vervoer, afre kening 1980. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Vaststelling vergoeding kosten vakonderwijs aan bijzondere scholen voor gewoon lager en buiten gewoon onderwijs over 1977. Wijziging gemeentebegroting 1980 en 1981 en van de begrotingen van een aantal takken van dienst voor 1981. Krediet voor gemeentelijke subsidie t.b.v. restaura tie woonhuismonumenten voor 1981 Overdracht stations met bijbehorende grond t.b.v. distributie gas en elektriciteit aan Energiebedrijf Rijnland. Behandeling van woonruimtezaken c.a.; intrekking van de verordening op de Adviescommissie inzake het huisvestingsvraagstuk en wijziging van de ver ordening op de commissie voor de beroep- en be zwaarschriften. Krediet voor renovatie van 32 woningen in complex 5 van de woningbouwvereniging "De Eendracht" (Sumatrastraat/Lage Rijndijk). Krediet voor de reconstructie van de Oegstgeester- weg tussen het Stationsplein en de Willem de Zwij gerlaan. Commissie vergaderingen Projectgroep- vergaderingen Agenda: Bespreking besluit taakomschrijving emancipa tiewerk bij de gemeente Leiden. Bespreking vervolg van de concept-deelnota on- VGrklGZinQGD derwijs. Bespreking Algemene Inleiding en paragraaf van de concept-deelnota werk. met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruim- - telijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woning wet, vergunning te verlenen voor de uitbreiding en verbouwing van het R.K.-Bejaardencentrum gelegen aan de Zaanstraat 151 Het bouwplan ligt met ingang van 3 mei 1982 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage op ka mer 021 van het stadsbouwhuis aan de Langegracht 72. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen de termijn van de tervisielegging schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de bouwvergunning bij bürge- meester en wethouders in te dienen. Deelcommissie voor het Stedelijk Museum de Lakenhal. Donderdag 6 mei a.s. om 16.00 uur. Oude Singel 28, Leiden. Agenda: Schilderijrestauraties. Aanbiedingen en aankopen. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het Informatie centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Commissie Volkshuisvesting Bouwzaken Sport en Recreatie Commissie Economische Aangelegenheden en Per soneelszaken Gezamenlijke vergadering. Donderdag 6 mei a.s. om 20.00 uur in de koffieka mer van het stadhuis. Agenda: Uitgifte grond Plesmanlaan Uitgifte grond Diamantplein Na afloop van de gezamenlijke vergadering Commissie Economische aangelegenheden en Personeelszaken Agenda: Nota inzake I.S.R. aanvulling De Kooi/Noorderkwar- Uitgifte perceel grond in de Waard. Ruiling grond Gerrit Doustraat tegen grond in de Me- renwijk. Hernieuwde vaststelling Verordening op de Winkelslui ting 1977 II. Eindrapportage Bakkenist, Spits en Co. Overzicht Verordening Steun Bedrijven Stadsvernieu wing. Commissie voor de rekeningen Donderdag 6 mei a.s. om 20.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. In de vergadering zullen aan de orde komen de jaarrekeningen 1979 van: de Sociale Dienst, het Fi nancieringsfonds, het Saneringsbedrijf, het Erf- pachtsbedrijf, het Openbaar Slachthuis, de Dienst van Gemeentewerken, Gemeenterekening, de Ge meentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening, het Brandschadefonds, de Dienst voor de Groenoord- hallen (Stadsgehoorzaal), de Dienst Reiniging, Ha vens en Warenmarkten, de Dienst Beheer School gebouwen, de Gemeentelijke Kredietbank, de Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, de Cen trale Antenne-inrichting (kabeltelevisie), het Ge meentelijk Rekencentrum. Alsmede: Jaarrekening 1980 van de Leidse Duinwa ter Maatschappij, Jaarrekeningen 1977 en 1978 vap het Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a.. Jaarrekening 1978 (jan.-juli) van de Leidse Schouw burg. In de vergadering zullen aan de orde komen de jaarrekeningen 1979 van: de Sociale Dienst, het Fi nancieringsfonds, het Saneringsbedrijf, het Erf- pachtsbedrijf, het Openbaar Slachthuis, da Dienst van Gemeentewerken, Gemeenterekening, de Ge meentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening, het Brandschadefonds, de Dienst voor de Groenoord- hallen (Stadsgehoorzaal), de Dienst Reiniging, Ha vens en Warenmarkten, de Dienst Beheer School gebouwen, de Gemeentelijke Kredietbank, de Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, de Cen trale Antenne-inrichting (kabeltelevisie), het Ge meentelijk Rekencentrum. Alsmede: Jaarrekening 1980 van de Leidse Duinwa ter Maatschappij, Jaarrekeningen 1977 en 1978 van het Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a.. Jaarrekening 1978 (jan.-juli) van de Leidse Schouw burg. Overige Commissie- en Verleende Bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 27 april 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: - Morsweg 134, inwendig verbouwen woning; - Johan de Wittstraat 3, veranderen 2 gevelkozijnen; - Joubertstraat 9a, bouw dakkapél voorgeveldakvlak; - Jacob Catslaan 103, bouw dakkapel voorgeveldak vlak; - Sijthoffstraat 37, plaatsen dakraam; - Soembastraat 70, verbouwen woning en bouw ber ging; - de Wetstraat 5, verbouwen woning; - Morsweg 146-146a, vernieuwen huisriolering; - Johan de Wittstraat 4, uitbreiden keuken, verande ren achter- en zijgevel; - Voorstraat 26, verbouwen en uitbreiden woning; - Hansenstraat 42, wijzigen indeling woning; - de Wetstraat 25, verbouwen woning; - Carneoolstfaat 22, bouw dakkapel voor- en achter- dakvlak; - Rijnsburgerweg 71, bouw dakkapellen zijgeveldak- vlakken; - Decimastraat 33, verbouwen en uitbreiden woning; - Utrechtse Jaagpad 122, bouw woning met garage; - Haagweg 4, bouw gymnastieklokaal; - Boshuizerlaan/hoek Vijf Meilaan, bouw gezinsver vangend tehuis. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin* nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij bouw- en woningtoe zicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Diversen Voetgangersbrug over de Oude Vest half jaar buiten gebruik In verband met de bouw van een nieuwe vaste voet gangers- en fietsersbrug over de Oude Vest zal de huidige, voorlopige brug dezer dagen gesloopt wor den. De nieuwe brug zal in het verlengde van de Lijsbeth- steeg komen te liggen. Deze Lijsbethbrug zal, naar verwachting, pas in het najaar voor gebruik gereed zijn. Uitbreiden en verbouwen van het R.K.-Bejaardencentrum aan de Zaanstraat Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat zij voornemens zijn aan het bestuur van hui ze "Roomburgh" per adres Zaanstraat 151 te Leiden, De Burgemeester maakt bekend, dat de nummering van de op 20 april jl. ingeleverde kandidatenlijsten voor de op 2 juni a.s. te houden verkiezing van leden, van de gemeenteraad ter inzage is gelegd in kamer 10 van het stadhuis, Direktie Burgerzaken. Wet Agrarisch Grondverkeer In het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Leiden ligt met ingang van donderdag 6 mei 1982 in kamér 307 gedurende 30 dagen voor iedereen ter inzage het oht- werp-raadsbesluit, met bijbehorende kaart en lijsten met kadastrale gegevens, over de vaststelling van een gebied zoals bedoeld in artikel 3 van de Wet Agra risch Grondverkeer. Dit is een gebied, waarin uitsluitend of bijna uitslui tend onroerend goed ligt,.dat duurzaam voor andere dan landbouwkundige doeleinden wordt gebruikt, of onroerend goed, dat niet als natuurterrein wordt be schouwd. Tot en met 18 juni 1982 (14 dagen na de laatste dag, waarop het ontwerp-raadsbesluit ter inzage heeft ge legen) kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen te gen dit ontwerp bij de gemeenteraad. Toelichting De Wet Agrarisch Grondverkeer is erop gericht de speculatie met onroerende goederen in het bijzonder landbouwgronden en natuurterreinen te voorkomen. De wet schrijft voor, dat verkopen van onroerende goederen de goedkeuring moeten hebben van de Grondkamer. De notaris moet onder de acte van overdracht een verklaring stellen waaruit blijkt, dat aan die voorwaarde is voldaan. Voor onroerende goe deren, niet zijnde land, dus b.v. woningen, fabrieks panden e.d. houdt deze verklaring in, dat de Grond kamer een niet-land verklaring heeft afgegeven of dat het onroerend goed ligt in een gebied waarvoor vrij stelling is verleend. Dit moet blijken uit een door de Kroon goedgekeurd raadsbesluit. Het ontwerp voor dit raadsbesluit ligt nu ter inzage. Het hierin genoemde vrijgestelde gebied betreft voor namelijk de nu als woon- of bedrijfsgebied in gebruik zijnde gronden. Wet Geluidhinder Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 13 van het "Besluit Grenswaarden binnen zones langs we gen", ingevolge de uitvoering van de artikelen 82-86 van de Wet geluidhinder ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn verzoeken in te dienen bij het Colle ge van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voor de maximaal met ontheffing toegestane waarden als be doeld in artikel 82, lid 1 van de Wet geluidhinder, ten behoeve van dé bestemmingsplannen Leeuwenhoek, Roomburg en Schuttersveld. Met ingang van 6 mei 1982 liggen de bedoelde ont- werp-verzoeken met de bijbehorende stukken gedu rende één maand voor een ieder ter inzage; elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.30 uur in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Een ieder die1 opmerkingen heeft ten aanzien van bo vengenoemde verzoeken, kan dit schriftelijk tot 7 juni a.s. kenbaar maken aan het College van Burge meester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Lei den. Eveneens kunnen mondelinge opmerkingen worden gemaakt tijdens een openbare fitting op 21 mei 1982 vanaf 15.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis. (om 15.00 uur plan Leeuwenhoek; om 15.30 uur plan Schuttersveld en om 16.00 uur plan Roomburg). Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directip Milieu, tel. 254355, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Start rioleringswerkzaam heden Nieuwe Beestenmarkt Maandag 3 mei a.s. begint het aannemersbedrijf "Schouls" met de rioleringsvernieuwing aan de oostzijde van de Nieuwe Beestenmarkt. Begonnen wordt ter hoogte van het kruispunt Lam mermarkt (plaats poffertjeskraam), vanwaar men werkt in de richting van de Turfmprktbrug, met dit werk is 4 weken gemoeid. Verkeersafwikkeling Het openbaar vervoer en overig verkeer zal via de westzijde rijden. De bushaltes worden tijdelijk naar de overzijde ver plaatst. De afdeling wegenbebakening van de ge meente geeft de omleidingen met borden aan. Bereikbaarheid winkels en bedrijven Het werk aan de oostzijde van de Nieuwe Beesten markt heeft tot gevolg dat de bereikbaarheid van win kels/bedrijven iets moeilijker verloopt. Waar nodig worden vlonders of planken gelegd, zodat de ver koop en de aan- en afvoer van goederen normaal ver loopt. Er staat nog meer te gebeuren Gelijktijdig met de rioleringswerkzaamheden aan de Nieuwe Beestenmarkt begint aannemersbedrijf N.B.M., ter hoogte van het Schuttersveldkruispunt/ Rijnsburgersingel. Daar moet een onderheide hoofd- rioleringsbuis komen. Met dit karwei is ongeveer drie weken gemoeid.^?? Dit alles gebeurt vooruitlopend op de reconstructie/^ asfaltering van het Schuttersveld en toekomstig we-,0/* genbeloop rondom Molenmuseum De Valk. ^enj Nieuw wegenbeloop rondom molen De Valk De aanleg van een nieuwe weg en de daarmee safl wc menhangende reconstructie rondom molen De Valk var start eind mei/begin juni. Duur van deze recon dboi structie, inclusief het rioleringswerk en aanlegen fietspaden-Molenwerf is vijf weken. Riolering en reconstructie Lammermarkt Voorts wordt een nieuw hoofdriool met bijbehorendi bedrijf/huisaansluitingen aan de zijde van "Ico Athij bu" gerealiseerd. Dit rioleringswerk loop tot en me; de Stille Mare, kruispunt Langegracht. Even voor de bouwvakvakantie is men daarmei klpar. Na de bouwvak komt het noord- en zuidoostelijk ge deelte, ter hoogte van de Lange Scheistraat aan di beurt. Eind augustus is ook dat gedeelte achter d( rug. De verkeersafwikkeling gedurende de werk zaamheden geschiedt over één rijbaangedeelte. EI T pla: Riolering Steenstraat en omgeving Als de rioleringswerkzaamheden en asfaltering aa ft de oostzijde van de Nieuwe Beestenmarkt klaar zijft^t t en de Turfmarkt weer open is gesteld voor doorgaan T^0 verkeer, komt eind mei de vernieuwing van hej, riool in de Steenstraat aan de beurt. De aannemer pakt gelijktijdig met de Steenstraat, hel> kruispunt 2e Binnenvestgracht/Museum Volkenkun de en de St. Aagtenstraat aan. Voor de bouwvakvakantie is het werk aan d Steenstraat, 2e Binnenvestgracht en St. AagtenJ straat gereed. Laatste gedeelte westzijde Nieuwe Beestenmarkt-Beestenmarkt ff Rest nog de westzijde van de Nieuwe Beestenmark en de Beestenmarkt (langs McDonald). De werkp zaamheden daar gaan in de eerste week var augustus van start en eindigen in de 2e week van september. fTÊ/ In elk geval hoopt men vóór drie oktober a.s. he I straat- en wegennet rondom Steenstraat; Nieuw! Beestenmarkt (en Lammermarkt en Molenwerf) t hebben voorzien van asfalt, fietspaden en -stroken, De reconstructie van het Schuttersveld en de asfalte ring zalmaar verwachting november a.s. gereed zijn^j In die periode kan tevens alle verkeer in twee richtin en gen over de Valkbrug. ers iter tiesl Na 3 oktober krijgt ook deOude Morsch" een nieuw riool. Het gaat hier om de volgende straten: 1e Bin chrj nenvestgracht, Narmstraat en Kruisstraat. se Zak Informatiebrief ke 2 Begin komende week ontvangt iedereen, die met bo fPe' vengenoemde werkzaamheden te maken krijgt - du J® S ook bewoners/bedrijven van de Oude Morsch - eei uitvoerige brief van het Buro Voorlichting in de bus In de brief staan tevens namen van contactpersonei js a genoemd, waar bewoners/winkeliers, in verband me,n v de uitvoering van werkzaamheden, met vragen o je g problemen terecht kunnen. ncjs| de Meer informatie!! omi: Dinsdag 4 mei a.s. om 16.30 uur zijn bewoners/win m.^ keiiers of overige belangstellenden welkom in he "l wachtgebouwtje van de voormalige Morspoortkazer ne. Gemeentelijke vertegenwoordigers en namens d ,en bewoners/winkeliers aanwezige contactpersonepent worden daar nader geïnformeerd over de komend yt gebeurtenissen. Dodenherdenking 1982 Ter gelegenheid van de dodenherdenking op 4 zal ook dit jaar weer in de Marekerk een herdenkini bijeenkomst worden gehouden. - De bijeenkomst van dinsdag 4 mei aanstaande begir om 19.30 uur met een canticum van A. Diepenbroc uitgevoerd door de sopraan Esther Hillinga met orge begeleiding van Jan van der Meer, waarna de burgt meester Mr. C.H. Goekoop een openingswoord uil spreekt. Na de samenzang, begeleid door organist Jan va der Meer, volgt een herdenkingswoord uitgesproke door Mr. M. Vrolijk, commissaris der Koningin in d provincie Zuid-Holland. Na de twee minuten stilte en het gezamenlijk zingi van het Wilhelmus wordt door het Alma Materkol onder leiding van Louis van Wijngaarden gedeelti uit het Requiem van G. Fauré uitgevoerd met orgi begeleiding van Jan van der Meer en een sopraansi door Esther Hillinga. Direct aansluitend vindt ongeveer 20.15 uur de Stille Tocht plaatsnaar monument voor de geval lenen, tegenover molen "De Valk" Werkgroep Emancipatie Leiden Maandag 3 mei a.S. om 14.00 uur in kamer 263 van het stadhuis.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8