Extra-subsidie moet „De Mast" uit de nood helpen Marktgelden Hazerswoude vermoedelijk omhoog a Renteloze lening voor Scouting Zoeterwoud Demonstratie brandweer in Katwijk CA Relatie tussen „Alkemade" en Casper verstoord Vierde elpee van Kunst en Genoegen Progressief Zoeterwoude tegen bouw kantoor rk rpj PINOCCHIO 1 REGIO LODSE COURANT VRIJDAG 30 APRIL 1982 PAGINJQJ KATWIJK Ongeveer honderd vrijwil ligers verlenen hun medewerking aan de open dag van de brandweer, die morgen wordt gehouden. Het wordt van tien tot vijf uur een non stop-voorlichtingsprogramma op het ge bied van vrijwillige hulpverlening rond het thema veiligheid. De open dag wordt georganiseerd ter gelegenheid van de nieuwe brandweerkazerne. Iedere belang stellende kan dat gebouw gaan bekijken. Medewerking wordt verleend door de brandweer uit Katwijk en de regio, de be drijfsbrandweer Overduin en hulpverle ningsberoepen zoals het Rode Kruis, de Katwijkse reddingsbrigade, de Koninklij ke Noord-Zuid Hollandse Reddingsmaat schappij en de gewondenzorg bij rampen. Op het voorpfein van de kazerne worden de gehele dag demonstraties gehouden, compleet met brandblussen en het open knippen van autowrakken. Er is een oud model brandweerwagen aanwezig alsme de modern materiaal- De jeugd kan ritten maken met een bluswagen en zich daarbij laten fotograferen. Voorts worden er films vertoond over de brandweer. Leimuidense ouders tegen bezuinigingen in vakonderwijs LEIMUIDEN De voorgenomen maatregel van de gemeente het aantal uren vakonderwijs terug te schroeven, benadeelt de leerlingen. Dit staat in een brief aan de gemeenteraad, die door 178 ouders van leerlingen van de protestants christelijke kleuterschool „De Schakel" is onderte kend. Volgens de ouders is men in het overleg tus sen de gemeente en de scholen volledig aan het be lang van vakonderwijs voor de kinderen voorbijge gaan. Iets wat men bedenkelijk vindt Men zegt te begrijpen, dat er bezuinigd dient te worden, maar meent dat het aantal uren vakonderwijs gehand haafd dient te blijven. Alle vormen van bezuinigin gen op het onderwijsterrein worden door de zich „verontrust" noemende ouders als „onaanvaard baar" aangeduid. HAZERSWOUDE Naar het zich tkooplui. De gemeente vindt dat ge laat aanzien zullen de marktkooplie den binnenkort meer moeten gaan de geworden door een brief van mii betalen voor hun plaatsje op de Overigens vestigde de Hazerswoudse markt van het Ambachtsplein zerswoude-dorp. 1 Ha ter E. van Thijn van Binnenlani Zaken. Van Thijn verkondigde Dit is het gevolg van een gistera vond genomen raadsbesluit De raad mening, dat men niet te zeer mo hechten aan „het gebed voor; „Men zou het ook in stilte kuni raadsleden gisteravond een record. Men zag kans de uit acht punten be staande agenda binnen twintig mi nuten af te w'erken. De vraag of het doen, zodat de overigen zich er i ambtsgebed, waarmee ook de verga- aan storen", luidde Van Thijn's besloot namelijk om 4600 gulden uit dering van gisteravond geopend gument CDA-fractieleider E. te trekken voor het plaatsen van een werd, ook in de toekomst zal worden Elderen meende dat de nieuwe r electriciteitskast op het Ambachts- uitgesproken, werd in dat tijdsbestek zich maar over de kwestie moet plein. De stroomvoorziening wordt geplaatst ten behoeve van de mark- niet beantwoord. De discussie over gen. De overige raadsleden deel< handhaving van het gebed is actueel zijn mening. Interpellatie over Asphaltfabriek ALPHEN AAN DEN RUN Het PPR-raadslid Cor Doolhof zal volgende week tijdens de raadsvergadering van 6 mei een interpellatie houden over de uitstoting van vuil door de Nederlandse Asphaltfabriek. Reden voor de interpellatie is, dat het Alphense college had toegezegd, dat de vuiluitstor- ting door het bedrijf volledig zou worden uitgebannen. Het bedrijf zou op dit moment slechts voor een deel aan de verlangens van de gemeente tegemoet komen. Diverse raadsleden spraken over „slechts" dertig procent min der vuiluitstoting. Het verzoek van het PPR-raadslid om een interpellatie te mogen houden werd unaniem gesteund. Startplaats windsurfers in Woubrugge WOUBRUGGE De kans dat er een startplaats voor windsurfers komt in het waterrijke Woubrug ge, groeit met de dag. Met een beetje medewerking van de overheden worden het er zelfs wel twee. De windsurfers zijn er in het waterrijke Woubrugge altijd bekaaid afgekomen. De on vriendelijke keienoevers van Braassemermeer en Wijde Aa maken het vrijwel onmogelijk om zonder verwondingen te starten of te landen. Dit is het gestadig groeiende leger wind surfers een doorn in het oog. De Woubrugse bestuurders hebben daar wel begrip voor. De moeilijkheid is echter, dat de provincie of het hoogheem raadschap „Rijnland" de eige naars zijn van de oevers in Woubrugge. De gemeente heeft al overeen komst bereikt over een stukje terrein bij Of wegen. De nabij gelegen parkeerplaats maakt deze kade bijzonder geschikt als startplaats voor de surf- hobbyisten. Een ander uitste kend plekje voor de surfers is de zogenaamde buitendijkse landtong bij de haven van Brunt. Op aandringen van de raadscommissie ruimtelijke or dening zullen B en W van Woubrugge zich met de eige naars verstaan om aldaar faci liteiten voor deze groep van waterrecreanten te realiseren. Beide startplaatsen komen uit op de Wijde Aa, die voor dit soort activiteiten geschikt is. Op deze wijze wil de gemeente Woubrugge de surfrecreatie op de drukbevaren Woudwete ring tegengaan. Hier lappen de surfers door hun gebrek aan kennis maar al te vaak het va^reglement aan de laars. Ook de provincie wil windsur fers op dit water weren. Het bestemmingsplan buiten gebied is in Woubrugge aan herziening toe. De gegevens zijn inmiddels achterhaald. De gemeente wil een zo groot mo gelijk aantal betrokkenen in het overleg over de herziening betrekken. Wethouder J. Haasbroek dacht onder meer aan het Landbouwschap, de agrarische bedrijven, staats bosbeheer en vertegenwoordi gers van de recreatie. De raadscommissie ruimtelijke or dening besloot tot het instellen van een werkgroep, die de zaak moet gaan voorbereiden. NOORDWIJKERHOUT Unaniem sprak de raad gisteravond zijn vertrou wen uit in het bestuur van het vormingscentrum „De Mast". Zonder veel haken en ogen ging men dan ook over tot het verlenen van een extra subsidie. Ook de zwemnota kreeg veel po sitieve bijval vanuit de raad en met "het onder schrijven van de CQnclu- sies gaf men het groene licht aan het continueren van het huidige school zwemmen. Aan de financiële mistoestand rondom „De Mast" lijkt nu eindelijk een eind te komen. Eind 1981 liep het tekort van het centrum op tot ongeveer 26.000 gulden. Dit tekort werd onder meer vergroot door on inbare subsidies van de ge meenten Voorhout en Hille- gom. Het huidige bestuur van „De Mast besloot dit tekort aan te pakken. Men denkt daarbij te kunnen rekenen op een extra bedrag van het mi nisterie van Onderwijs en We tenschappen en van de ge meente Noordwijk. Dit bedrag is samen 10.000 gulden. Via een eigen actieplan: „De vlag in top" hoopt men 5 tot 6.000 gulden binnen te krijgen. De resterende 10.000 gulden denkt men te krijgen via de landelij ke organisatie VJV en de ge meente Noordwijkerhout. Het VJV is bereid maximaal 5.000 gulden beschikbaar te stellen mits de gemeente Noordwij kerhout eenzelfde bedrag op tafel legt. Hierover moest de raad gisteravond beslissen. Restrictie Alle fracties spraken hun ver trouwen uit over de plannen van het bestuur van „De Mast". Men wilde dit via een subsidie bewijzen. Op voorstel van de heer Koelewijn (CDA) werd echter een restrictie in gebouwd. Er is namelijk een mogelijkheid dat er via het winnen van een AROB-proce- dure tegen de gemeente Hille- gom alsnog 5.000 gulden bin nenkomt. „Als dit het geval is, mqet het bedrag van de ge meente Noordwijkerhout weer worden teruggestort, want iets extra's is ook weer niet nodig", aldus de heer Koelewijn. De heer Kuyper (D'66) vroeg zich af of dit de bijdragen van het VJV niet in gevaar zou bren gen want deze wordt alleen verleend als ook de gemeente Noordwijkerhout een bijdrage levert De heer Koelewijn- :„Het zal het VJV toch een worst zijn waar die 5.000 gul den vandaan komen". Daarbij uitte hij nogeens zijn ongenoe gen over de voorwaarde waar onder het VJV zijn bijdrage beschikbaar wil stellen. „Dat riekt naar chantage en daar houd ik niet van", aldus Koe lewijn. Na deze uitspraak stel de iedereen zich op „achter de brede rug van de CDA'er" en ging men akkoord met het verlenen van de extra-subsidie inclusief de restrictie van het CDA Schoolzwemmen De nota over het schoolzwem men werd door alle fracties zeer gewaardeerd. Op enkele punten waren er nog wel wat aanmerkingen. De heer Kuij- per (PvdA) kon heel goed be grijpen dat er gezien de finan ciële positie geen sprake kan zijn van een uitbreiding van het schoolzwemmen. Hij zag echter wel mogelijkheden in een verbreding van het schoolzwemmen door de leer lingen van het derde en vierde leerjaar afwisselend te laten zwemmen. „Dit heeft verder geen financiële consequenties en brengt het schoolzwemmen wat meer in verband met de lichamelijke oefening", aldus de socialist. Sint Bavo De heer Arts (EZP) raadde het college aan weer eens te gaan praten met de directie van het psychiatrisch centrum „Sint Bavo". Het gaat hierbij om de gedeeltelijke verplaatsing van het centrum naar Capelle aan de IJssel, waardoor er moge lijk een verlies aan arbeids plaatsen zal optreden. De heer Arts had uit betrouwbare bron vernomen, dat Rotterdam be zwaar maakt tegen te veel psychiatrische centra in haar omgeving. Hij concludeerde hieruit dat de „Sint Bavo" dan mogelijk niet hoeft te verhui zen naar Capelle. Wethouder Van der Klaauw antwoordde dat dit nieuw voor hem was en dat hij dit zeker zou natrekken. „Het behouden van de arbeidsplaatsen in het centrum is alleery maar toe te juichen", motiveerde hij zijn voornemen. ALKEMADE De relatie tussen de Alkemadese woningbouw vereniging en de exploitant van kabeltelevisie Casper is niet goed meer. Dit bleek tijdens de gisteravond gehouden ledenver gadering van de woningbouwvereniging, waar uitgebreid werd gesproken over de komst van kabeltelevisie en de daarmee ge paard gaande verwijdering van Gemeenschappelijke Antenne Inrichtingen (GAI's). Een in Alkemade gevoelig liggende kwes tie. Duidelijk werd dat de bouwvereniging en 'Casper' niet bepaald als vrienden met elkaar omgaan. Met name de juridische advie zen van de voorzitter van Casper, Nieuwkoop's burgemeester mr. Seinstra worden niet langer blindelings opgevolgd. De bouwvereniging heeft nu een jurist van de Nationale Wonin graad in de arm genomen, die zal beoordelen of de woning bouwvereniging gerechtigd is de GAI's over te dragen. Met het advies van de jurist komt het bestuur van de woning bouwvereniging te zijner tijd terug in een ledenvergadering. Voorzitter N.J. Verhaar deelde nadrukkelijk mee, dat het minis terie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening zich op het standpunt heeft gesteld, dat kabeltelevisie als een algemene net- voorziening, zoals gas-, electrriciteit of water beschouwd dient te worden. Onder de 26 gisteravond aanwezige leden (tien procent van het totale ledenbestand!) waren, behalve enige fervente te genstanders van Casper, ook leden aanwezig, die met hand en tand de zuivere doelstelling van de bouwvereniging wensten te verdedigen. Zo mocht de Oude-Weteringse actievoerder Eduard Oudshoorn, van deze leden zijn bezwaren slechts beperkt ken baar maken, daar hij nog niet in een officiële bestuursvergade ring als lid geaccepteerd was. Voorziter Verhaar verduidelijkte dat door te stellen, dat men zich pas lid noemen als men de doel stellingen van de vereniging onderschrijft. „Men wil ons de das om doen, en daar pas ik voor", verklaarde Verhaar. Inmiddels hebben ook twaalf bewoners van premiekoopwonin gen in het Gooiland een protest ingediend tegen een eenzijdige verbreking van de GAI-overeenkomst met het gemeentebe stuur. Eerdere anti-Casper actiegroepen waren afkomstig uit de Veense Vogelwijk en de Oude Weteringse wijk Praam, Vlet en Watergang. Slechts in Oud Ade en Rijpwetering was de weer stand tegen kabeltelevisie dusdanig, dat de GAI's daar definitief gehandhaafd blijven. Twijfels over kapverordening Nieuwkoop NIEUWKOOP Ondanks grote bezwaren van CDA en VVD heeft de gemeenteraad gisteravond ingestemd met de kapverordening. VVD en CDA een meerderheid in de raad vonden dat het col lege in de verordening veel te betuttelend optrad. De gestaag voortkabbelende raadsvergadering werd opge schrikt door een betoog van raadslid Boonstra (CDA) over de voorgestelde kapverorde ning. In deze verordening wordt niet alleen het kappen van bomen en struiken zonder vergunning verboden, maar ook kan volgens deze verorde ning worden opgetreden tegen ernstige beschadiging en ver waarlozing van bomen en struiken. Dit ontlokte Boon stra de uitspraak dat men wel voorzichtig moet worden om gesprongen met de vrijheden van de burgers. Hij refereerde daarbij aan het bezoek van ko ningin Beatrix aan de VS waarbij zij stelde dat de Ne derlanders toch nog een volkje van dominees en schoolmees ters zijn. Hij onderstreepte dit en waarschuwde ervoor dat men niet ten onder moet gaan aan een onbeperkte regel zucht. „Op eengegeven mo ment zou men in het oerwoud van regels door de bomen het bos niet meer zien", zo grapte hij. Hij wraakte daarbij de kapverordening waarin zo stelde hij „men vier en half pagina tekst nodig heeft om de burgers duidelijk te maken hoe men met de natuur moet omspringen." Deze uitspraken van het CDA- raadslid bleken VVD-fractie- voorzitter Niezen regelrecht uit het hart gegrepen, zo ver klaarde hij. Het CDA bleek uiteindelijk toch vóór de ver ordening omdat men oog heeft voor de bescherming van het milieu. De muziekvereniging „Kunst en Genoegen" vierde gisteren het feit dat de eerste single en de vierde elpee uit is. De eer ste exemplaren werden door de voorzitter van de vereniging Bert Dijkstra aan burgemees ter C.H. Goekoop overhandigd in het repetitiegebouw van de vereniging aan de Ooster straat. De titel van de elpee is „Royal Salute". Vermoedelijk volgende week woensdag zal ook de single in de winkels lig gen. Nieuwe bezuinigingsronde op til in Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Bij de extra bezuinigingen, waar mee de raad gisteravond ak koord is gegaan, zal het dit jaar niet blijven. Dit maakte burgemeester G.J. van der Kroft van Rijnsaterwoude gis teravond duidelijk. In augus tus valt een nieuwe bezuini gingsronde te verwachten. De extra bezuinigingen waaro ver de raadsleden zich gistera vond moesten buigen, waren vastgelegd in een voorjaarsno ta. B en W deden daarin enke le nieuwe voorstellen om te komen tot besparingen en om buigingen. Noodzakelijk, zo schreef het college, om de stij gende lasten het hoofd te bie den. Die hogere kosten wor den onder meer veroorzaakt door een groeiend aantal bij standstrekkers en de verwach te lagere uitkering uit bet rijksgemeentefonds (een 'be langrijke bron van inkomsten voor gemeenten). Alle raads fracties bleken terdege bewust van de noodzaak tot extra be sparingen. CDA'er Van Rijn sprak de hoop uit, dat het rijk rekening zal houden met de op de gemeente begroting druk kende kosten tengevolge het stijgende aantal bijstandsuitke ringen. Uitkeringen, die nu eenmaal voor een deel uit de gemeentekas betaald moeten worden. Burgemeester Van der Kroft liet daarop weten, dat de Vereniging van Neder landse Gemeenten momenteel pogingen in het werk stelt om de bijstandsuitkeringen in de toekofnst geheel voor kosten van het rijk te doen komen. Enkele grote gemeenten in ons land zouden daar in hun be grotingen zelfs al rekening mee houden. Toch zal er dit jaar nog nader bezuinigd moe ten worden, hield Van der Kroft de raad voor. Een voor stel van de heer Bartels van Gemeentebelangen het school zwemmen diploma gericht te doen verlopen zal het college in de nieuwe bezuinigings voorstellen, die in augustus verwacht kunnen worden, verwerken. Voorafgaand aan de raadszit ting vergaderde de raadscom missie ruimtelijke ordening. Tijdens die bijeenkomst werd een plan ontvouwd voor de herinrichting van het midden terrein van het Woudse Hout. De kosten van het project be dragen 50.000 gulden. Gouden echtpaar in Sassenheii^d Qes Precies vijftig jaar geleden op de 7 mei trad het echtpaar 1 Spelde uit de Sassenheimse Adelborst van Leeuwenlaan in huwelijk. De trouwdag wordt 7 mei gevierd met óm half drie eucharistieviering uit dankbaarheid in de St. Pancratiuskerk ide van vijf uur tot half zeven' in De Beurs in Lisse met een recep wijg De bruidegom (74) en bruid (73), die allebei een uitstekende - zondheid genieten, zijn trouw lid van enkele koren. De bruid zli c al vijftien jaar in het St. Pancratius-kerkkoor en de bruidegom een kleine tien jaar in het bejaardenkoor „De Avondsterre het Schutse-bejaardenkoor. Het echtpaar heeft vijf kinderen 1S, tien kleinkinderen. De heer Van Spelde is vanaf zijn militi ar diensttijd tot zijn pensionering werkzaam geweest bij de poll eerst bij de bereden politie in Amsterdam, daarna in Lisse, d< na in Schoonhoven en daarna in Sassenheim. Als hobby's hi hij het maken van modellen en het kweken van fuchsia's en c r tussen in een minikas. *®£t binr de ZOETERWOUDE De meerderheid van de Zoeterwoudse meenteraad gaat akkoord met de uitbreidingsplannen van grondoverslagbedrijf van de heer J. Slingerland. Het betreft bouw van een bescheiden kantoor annex kantine. De realiser daarvan dient evenwel te geschieden op een strook grond deel uitmaakt van het „Landelijk Gebied". Juist daarom wethouder W. Maan én de gehele fraktie van Progressief 2 terwoude tégen het voorstel. d n; het den y en. tl rte t Haai ine: i het vuil Wethouder Maan, die binnen het college een minderheidsst; punt innam, stelde dat hij met de argumentatie van de verpla sing van het kantoor geen moeite had. „De problemen liggen de situering. Het is een lokatie buiten het huidige bedrijfsterr en binnen het Landelijk Gebied. Er is dus sprake van een groting van het bedrijfsterrein ten koste van het Landelijk bied. Grenzen moeten nu eenmaal worden bepaald. Ze zijn nologisch bepaald en dienen dus gehandhaafd te worden. Ga we daar aan tornen dan maken we ons ongeloofwaardig. Daal komt dat het grondoverslagbedrijf gezond is en ook zonder uitbreiding zeker levensvatbaar is. Ik heb ook zeker oog voor bedrijfsbelangen. Wat dat betreft wil ik in de herinnering pen dat ik in 1975 bij het verzoek een bedrijfshal te mogen wen zelf bij de provincie heb gepleit de realisering mogelijk maken. Nu moeten we verder gaande aantasting van het Lam lijk Gebied tegen gaan en de grens handhaven", aldus wethi der Maan. Met diens zienswijze konden de progressieven prima verenigen. De fraktie-voorzitter van de VVD, de heer P. Kremer. was mening dat ondanks de aantasting van het Landelijk Gel er sprake is van een aanvaardbare situatie al stelde het 1 rale raadslid wel dat de scheidingslijn van het toelaatbare is reikt. Voorwaarden stelde de heer Kremer ook bij de omhein! van het nieuwe gebouw dat de afmetingen van 5x12 meter een hoogte van circa 2.60 meter krijgt. De CDA-fraktie ging koord omdat het vopr de bedrijfsvoering logisch is dat het k toor/kantine bij de ingang van het bedrijfsterrein wordt gesi eerd. jen m ir no in de v issie; elk: copei het bi Won: lil' ADVERTENTIE In tegenstelling tot wat er In de Uitkrant van deze week stond draalt er In het Lldo Theater NIET de film: Lola. maar de kinderfilm Aanvangstijden vrijdag, zaterdag. zondag en woensdag 2.30 uur. Zondag ook 4.45 A.l. GEHEEL NEDERLANDS GESPROKEN. ZOETERWOUDE Scouting Zoeterwoude krijgt van het gemeente bestuur een renteloze le ning van 105.000,- voor de bouw van een nieuw onderkomen achter het gemeentehuis. De raadsle den hadden nauwelijks problemen met het voor stel van het college al wees VVD-er P. Kremer gisteravond tijdens de raadsvergadering op het gevaar van het scheppen van een precedent. Maar die zienswijze werd door partijgenoot-wethouder Maan bestreden. De heer Kremer herinnerde aan de renteloze lening die vo rig jaar is verstrekt aan „Ons Huis" voor uitbreidingsplan nen van dat verenigingsge bouw. „Er is toen een prece dent geschapen mét een uit stralingseffect naar andere verenigingen. Er moet dan ook één lijn worden gevolgd. Een geharmoniseerd beleid waarbij een bedrag van 100.000,- leidraad moet zijn", zo stelde Kremer. Wethouder Maan van financiën deelde die mening evenwel niet. Hij stel de dat als er al sprake zou zijn van enige vrees voor de toe komst het dan louter het sy steem van de renteloosheid zou kunnen betreffen. Met een verlaging van het bedrag tot 100.000,- wordt alleen maar de scouting getroffen, want zij moeten dan zelf nog eens een bedrag van vijf mille ophoes ten. De heer Ton Engelkes van het CDA bestreed overi gens de zienswijze van VVD- er Kremer als zou het een uit- stralings-effect betekenen. „Bij „Ons Huis" was sprake van een totaalaccommodatieplan en daar mag je dan een onder deel niet uitlichten. Het zijn dan ook geen vergelijkbare eenheden" aldus Engelkes. Bij de rondvraag van de raads vergadering informeerde P. Kremer naar de stand van za ken rond mogelijke uitbrei dingsplannen van de biblio theek aan de Noordbuurtse- weg. Nadat aanvankelijk werd gedacht aan een semi-perma- nente uitbreiding is een koste nopzet gemaakt waarbij ook een eventuele permanente be bouwing in de beschouwing is betrokken. Daarbij is een af weging in de exploitatiesfeer gemaakt met als uitkomst dat momenteel wordt geopteerd voor een permanente uitbrei ding. De wethouder verwacht dat op zeer korte termijn de gemeenteraad een voorstel tot een krediet krijgt voorgelegd. Insteekweg De heer C. Roessen van het CDA was erg benieuwd naar de vorderingen met betrek king tot de insteekweg in het ruilverkavelingsgebied. Uit het betoog van burgemeester Houdijk bleek dat de gemeen te en de ruilverkavelingscom missie evenwel voorlopig nog niet op één lijn zitten. Me vrouw Plantinga toonde zich ernstig verontrust over het toenemend aantal auto's dat - veelal in verboden richting - via de Oranjelaan het Indu strieterrein verlaat. Door de lage drempels wordt er bijzon der hard gereden hetgeen ge vaarlijke situaties met zich brengt. De lijsttrekker van het CDA, Jac. van der Geest, toonde erg verbolgen over het feiti volgende week geen hui! in Zoeterwoude wordt haald omdat op 5 mei de gingsdienst niet werkt, bijzonder slecht staaltje improvisatievermogen. )m PWIJ Stom ach c De i egelijl an d< Heraa kanc psraai lijst •S' "u o, ibei £h itis ■üel< denk dat eert particulier drijf de zaken goedkoper1 aanzienlijk beter zal rej^ aldus Van der Geest die goed woord over had voor Leidse handelwijze. Ook houder A. R. van der Heij stelde met teleurstelling dat Zoeterwoude „voor de veelste maal" voor een i dongen feit werd geplaatst :h, an-Lu der Gra veen. r J. van vai w aad 1 fc naken reed dorp

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4