Bereiken bekerfinale geen plossing problemen AZ Opportunisme ^rengt WC Utrecht n eindstrijd België blijft Bulgaren de baas Ubeda bekroont solo met zege gin PORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 APRIL 1982 lonsor voor lyenoord ie TTERDAM Feyenoord t gistermiddag een over- omst gesloten met de e"L uden Gids', die twee jaar club financieel zal onder- unen. De bedoeling is, dat tonsor ook de shirtrecla- ndien die door gaat, zal zorgen. Feyenoord heeft die eerste samenwer- riode nog een optie eèn jaar. m, PP"! Lammers gaat weer racen DEN HAAG Jan Lam mers zal volgende week zijn rentreé maken in de Formule 1. De Nederlan der tekende gisteren een contract bij de Theodore- stal. Daar volgt hij de Ier Derek Daly op, die enige tijd geleden de plaats van de met Formule 1-racen gestopte Argentijn Reute- mann bij Williams innam. Lammers zal met de Theo dore deelnemen aan de Grote Prijs van België, die op 8 mei op het circuit van Zolder wordt gereden. Jan Lammers „Borg dit jaar niet meer in grote wedstrijden" PARIJS Björn Borg heeft van zijn Amerikaan se agent Bob Cane het ad vies gekregen wegens ver moeidheid dit jaar geen tennis op hoog niveau meer te spelen. Dit meldde het Zweedse dagblad „Gö- teborg-Posten" gisteren. Volgens de krant heeft Cane gezegd dat de Zweedse kampioen hem heeft meegedeeld dat hij niet zal deelnemen aan de open kampioenschappen van West-Düitsland, die van 10 tot en met 16 mei in Hamburg worden ge houden. Van Marie in bestuur UEFA DRESDEN Tijdens het driedaagse congres in Dresden is Jo van Marle, de voorzitter van de KNVB, gekozen in het bestuur van de Europese Voet balunie (UEFA). Van de acht kandidaten voor vijf plaatsen in het bestuur kreeg Van Mar le de meeste stemmen: name lijk 30 van de 32. De andere vier nieuwe bestuursleden zijn: Schramm (IJsland), Yun- ger (Schotland), Schneider (Oost-Duitsland) en Ryasents- jev (Sovjet-Unie). Van Marle is de derde Nederlander in het bestuur van de UEFA na Lo Brunt (1960-1966) en Jos Coler (1967-1977). Zundert finishplaats in Profronde van Nederland DEN HAAG Het etappe schema van de Profronde van Nederland is enigszins gewijzigd. Niet Breda, maar Zundert is de finishplaats van de derde etappe op don derdag 26 augustus. De ren ners starten die dag in Lan- gedijk. De rit naar Zundert wordt 240 kilometer lang. Een dag later, op vrijdag morgen wordt er tussen Zundert en Rijsbergen en te rug een individuele tijdrit over 21 kilometer verreden. Na de tijdrit is er nog een gewone etappe van 130 kilo meter tussen Breda en Weert Paolo Rossi viert zondag rentrée TURIJN Juventus zal zondag Paolo Rossi opstellen in de uitwedstrijd voor de Italiaanse voetbalcompetitie tegen Udine- se. Het wordt de eerste wedstrijd van de spits na een schorsing van twee jaar. Rossi was betrokken bij de grootscheepse omko perij in het Italiaanse voetbal. Het is aan nemelijk, dat hij na zijn rentrée in de competitie ook snel. zal terugkeren in de nationale selectie van bondscoach Bearzot en ook van de partij zal zijn op hel wereldkampioenschap in Spanje. Rossi heeft tijdens zijn schorsing niets van zijn populariteit in Italië ingeboet. Met activi teiten in de reclame verdiende hij 200 miljoen lires, een slordige 600.000 gulden Rossi, 25 jaar pas, denkt op het ogenblik niet meer aan geld. „Ik wil nu zo snel mo gelijk weer goed voetballen en doelpunten maken". Aanleg kunstofveld HMSH begint maandag DEN HAAG - De werkzaam heden voor de aanleg van een kunststofveld op het complex van de Haagse amateurvoet balclub HMSH beginnen maandag. De aanleg van het. kunststofveld is mogelijk ge worden, doordat de ministeries van CRA1 en Economische Za ken sutJsidie hebben verleend voor het Nederlandse produkt, dat daarbij wordt gebruikt HMSH is daarmee de eerste voetbalclub in de Haagse re gio, die gaat beschikken over een kunstofveld. ri1 o £kMAAR - Op het moment dat de problemen AZ '67 a boven het hoofd groeien heeft de ploeg zich voor tweede achtereenvolgende keer geplaats voor de onale bekerfinale. Grote vreugde daarover bestond eravond in de spelersgroep niet; die is te veel bezig de moeilijkheden rond af te vloeien spelers (Ny- rd), in salaris achteruitgaande (Peters, Spelbos) en stoppen denkende (Jonker). Tevredenheid voelde trainer Georg Kessler, die AZ '67 zoals bekend aan eind van dit seizoen verlaat en half mei officieel weten in dienst te treden bij Club Brugge, als die Jeg zich tenminste handhaaft in de hoogste Belgische i( ding. ddieid" Kesslers „ontzettende met de zege op Spar- •U), die de bekerfinale te- FC Utrecht veilig stelde wat geforceerd aan. it Kessler. die enige jaren een topclub-in-opbouw gewerkt, hetgeen vorig >en dan eindelijk gestalte verlaat een zinkend Waarvan hij hoopt dat ïog eenmaal behouden in laven (lees: Europees be- icljroetbal) arriveert alvorens net zo snel wet te zakken Qiaar de top werd doorge- i. het eventuele veroveren de KNVB-beker, nota in een dubbele finale- strijd (een betere garantie onaantrekkelijk voetbal nauwelijks worden gevon- zal naar het zich laat ien het laatste hoogtepunt AZ '67 betekenen. Want jdat het Noordhollandse Kiek de landskampioen dit grotelijks in de steek liet, een de club overigens de verwijt, konden de eind- inancieel niet aan elkaar den geknoopt, de forse spelerssalarissen niet langer betaald en diende ook in de Alkmaarderhout te worden in geleverd. Belangrijkste slacht offer is Kristen Nygaard, die kreeg aangeboden en zijn heil elders mag gaan zoeken. Naar verluidt heeft Feyenoord belangstelling voor de man met de fluwelen pass. Vooralsnog hebben zich in Alkmaar nog geen serieuze ge gadigden gemeld voor Peters en Spelbos, die hun nieuwe contract niet accepteren. Waarmee de mogelijkheid be staat dat dit duo ook zijn bie zen pakt, hoewel je je kunt af vragen welke (Nederlandse) club wel aan hun wat hoog op geschroefde eisen zal willen voldoen. Rest Jonker, die zegt nog zo weinig plezier aan het profvoetbal tes beleven dat de kans zepr groot is dat hij te rugkeert naar zijn oude ama teurclub Vitesse '22. Zie daar een deel van de pro blemen van AZ '67, dat gister-' avond aan de return voor het bekerduel tegen Sparta begon met een voorsprong van 2-1. Maar tevens in de wetenschap Doelman Jan Formannoy van Sparta grijpt stijlvol In, voordat Pier Tol van AZ '67 gevaarlijk kan worden. dat het Metgod en Arntz we gens blessures moest missen en slechts over een half-fitte Spelbos kon beschikken. Spel bos was door trainer Kessler als libero geposteerd met Reynders als voorstopper en bewaker van de Spartaan Log- gie. Ondanks het feit, dat Reynders echter verre van be trouwbaar opereerde kon AZ profiteren van het vormverlies van de Britse spits„ die zoals bekend bijna vaker was ge schorst dan dat hij speelde. Doordat bij Sparta gisteren bo vendien de grillige René van der Gijp, die naar verluidt op de nominatie staat bij Feye noord, weer één van zijn mati ge dagen beleefde waren de Rotterdammers niet zo'n bij ster gevaarlijke opponent voor AZ '67. Behoudend De Alkmaarders stelden zich, beducht voor de vermeende cupfightersmentaliteit van de opponent, voornamelijk be houdend op, loerden op de ooit zo veel kritiek oproepende counter en scoorden dank zij die taktiek inderdaad de win nende treffer. Die op rekening kwam van Kees Kist, die zich voor- en nadien nauwelijks had kunnen los maken van de overigens ook geblesseerd aan het duel begonnen Robinson. Zijn doelpunt was er overigens één van niveau. Kist had zijn wat gedeukte schuttersimago nog wat meer kunnen oppoet sen als hij 40 seconden in de blessuretijd uit een strafschop niet keihard had naast gescho ten, hoewel nog een treffer voor AZ '67 te veel van het goede zou zijn geweest. Sparta had in de eerste helft na een klein kwartier een riante mogelijkheid op een treffer laten liggen, doordat Meijer vrij voor doel staande de bal in de handen van Treij- tel kopte. Een doelpunt op dat moment zou Sparta wellicht vleugels hebben gegeven en AZ '67 centrale defensieblok voor grote problemen hebben kunnen plaatsen, maar die hoop bleef ijdel. In het vervolg bleven de Rotterdammers in een te laag tempo hun offen sieve acties uitvoeren om AZ '67 voor erg grote problemen te stellen en doordat de thuis ploeg niet zo nodig hoefde én wilde werd het duel als kijk spel steeds minder boeiend. De slechts 5.000 kijkers waren daar een goede afspiegeling van. FRANK WERKMAN Score verloop: 51. Kist 1-0; Scheids rechter: Van Swieten; toeschouwers: 5.000. AZ '67: Treijtel; Van der Meer, Spel bos, Reynders, Hovenkamp; Gaas beek, Peters, Nygaard. Jonker; Kist, Tol (Weysters). Sparta: Formannoy; Olde Riekerink, Dekker, Robinson, Van Tiggelen; Advocaat. Van Gaal. Tiktak; Van der Gijp, Loggie, Meijer (Lengkeek). IECHT „Als je het twee wedstrijden be- t", stelde Haarlems nmeester Hans van rneveld (handen losjes ussei e broekzakken) na de N"|erlaag van 2-0 eerlijk „dan heeft Utrecht meeste recht op de fi- t—cèplaats. "lem had FC Utrecht in de de wedstrijd van de halve e om de KNVB-beker op I olie winst gespeeld. De op- nerv-Van Hans van Doorneveld, v Utrecht vanuit een enigs- behoudend concept te be- Maflen, slaagde niet tegen >cht, omdat zijn collega Berger sinds weken weer zijn wilskrachtige jongens het werk zag. „Een enorm lakeistuk", betitelde Ber- het duel. „Door opportu- p|3 sch te spelen, door inzet te i, kortom door ons spel te i hebben we de finale- ts afgedwongen". Berger dreigde begin deze k met opstappen bij FC cht daar hij de competitie- !r'a8en en vooral het ge- 'e,arcïies om het al dan niet ver en van de spelerscontrac- (van Van der Lem en ster) meer dan beu was. .Jie Berger een bepaalde iming kweken in het tcht-kamp? „Je mag het atten zoals je wilt". Toch Ot k het dreigement van Han Jmp™' Berger een schot voor de boeg. Door Haarlem uit het vader landse bekeravontuur te kege len heeft FC Utrecht zijn kans op deelneming aan een Euro pees bekertoernooi danig ver groot. Niet kansloos „We zijn niet kansloos in de KNVB-finale. De wedstrijd te gen Haarlem is daar sportief gezien een goed uitgangspunt voor", meldde Berger na de overwinning op Haarlem. „Het is vervelend", reageerde Hans van Doorneveld geërgerd, „om èn te verliezen èn een derde gele kaart (Edward Metgod) op te lopen". Metgod speelde een ongelukkige partij. Dankzij een miskleun in de 30ste mi nuut van de eerste helft hielp hij FC Utrecht een flink eind op weg naar de bekerfinale. Metgod verkeek zich een kwartier voor het rustsignaal van de warrig leidende scheidsrechter Bakker op een na een hoekschop van Jan Monster goed indraaiende bal en sloeg deze pardoes in zijn doel: 1-0. „Maar ach", troostte Van Doorneveld zijn doelman enigszins, „Edward heeft deze competitie al zoveel punten voor ons gered". Zes minuten voordat Edward Metgod in de fout ging hadden vier scherp genomen hoekschoppen van' Jan Monster al voor de nodige desorganisatie in de Haarlemse afweerlinie gezorgd. Leo van Veen was bij dat kwartet hoekschoppen van Monster nog het dichtst bij de ope ningstreffer geweest. Balcirculatie Door een goede balcirculatie („de kracht van Haarlem", al dus Berger naderhand), tussen libero Martin Haar, op wie di verse clubs hun ogen op ge richt hebben, Ruud Gullit (soms al met zijn gedachten in de Kuip), en Gerrie Kleton had Haarlem in slotfase van de eerste helft nog de beste scoringskansen. De meest doelrijpe kans kwam op het conto van Ruud Gullit, die op slag van rust op aangeven van Gerrie Kleton loeihard naast het doel van Van Breukelen knalde. Ook na de hervatting kon FC Utrecht voor eigen pu bliek meer agressie opbrengen dan de formatie van Hans van Doorneveld. Haarlem ontbrak het aan felheid en legde zo het loodje tegen Utrecht, dat al in de derde minuut na rust aan toonde meer te willen dan de magere 1-0, toen een schot van Gerard van der Lem door Metgod met de knuist verij deld kon worden. De aanval lende acties van Haarlem ble ven beperkter dan die van Utrecht. Toen Ruud Gullit in de 28e iriinuut na de pauze het strafschopgebied wilde bin nengaan. blokkeerde Jan van den Akker al zijn plannen. Ar- Jan van de Akker van FC Utrecht pakt Ruud Gullit van Haarlem stevig aan. Hesselberth ontkent ontslag UTRECHT Cor Hesselberth is naar eigen zeggen nog steeds manager/administrateur van FC Utrecht. Op het ter rein aan de Veemarkt ging gisteravond het gerucht, dat Hesselberth in afwachting van zijn ontslagen per 1 mei met ziekteverlof zou worden gestuurd. Het zou een poging van het interim-bestuur zijn om schoon schip te maken. Hessel berth ontkent echter een ontslagbrief te hebben ontvangen en beschouwt zichzelf nog steeds in funktie. Inmiddels zou de FC Utrecht reeds contact hebben opgeno men met Jan Zwartkruis om na te gaan wat deze van een direkteursfunktie bij de Utrechtse club zou vinden. Inmid dels is oud-voorzitter Kees Werkhoven, die enige tijd in voorarrest heeft gezeten, onvindbaar. Zijn naam wordt ge noemd in verband met een donatie (al dan niet bedoeld als smeergeld) van 250.000 gulden van Ballast-Nedam, de bouwers van het nieuwe Utrechtse stadion. biter Bakker toonde de Utrechtenaar hiervoor geel, nadat hij eerder ook aan Hans van Breukelen (wegtrappen van de bal) geel getoond had. Wim Balm zag'zijn vrije trap daarna stijlvol door de door een aantal Nederlandse en En gelse clubs begeerde Van Breukelen. die pas na de inter land Engeland-Nederland op 25 mei zijn toekomstplannen bekend maakt, gekeerd wor den Haarlem ging naarmate de klok zijn werk deed in Utrecht angstiger voetballen. Het geloof in eigen kunnen werd zienderogen minder. Doelman Metgod liet van zijn ongenoegen blijken door na een hoekschop van Gerard van der Lem in de 40e minuut uitdagend tegen Willy Carbo op te lopen. Scheidsrechter Bakker bestrafte dit feit met een gele prent. En toen door een goede doorbraak van in valler Bert Gozems Willy Car bo op de valreep in staat werd gesteld de bevrijdende tweede Utrechtse treffer te produce ren knapte het verzet van de mannen van Hans van Door neveld definitief: 2-0. FC Utrecht mag in twee wedstrij den met AZ'67 gaan uitmaken wie zich bekerhouder van Ne derland mag gaan noemen. Utrecht speelt op 11 mei thuis, waarna een week later een tweede duel in Alkmaar volgt. Scoreverloop: 29. Monster 1-0, 86. Carbo 2-0. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 10.000 Gele kaarten: Van Breukelen (FC Utrecht) en Van Leen en Metgod (Haarlem). FC Utrecht: Van Breukelen. Van Tamelen, Van Veen, Du Chatinier, Van de Akker, Adelaar. Wouters. De Kruyk; Van der Lem, Carbo, Mon ster (Gozems). Haarlem: Metgod; Masefield. Huyg (Nijholt). Haar, Leysner; Verkaik. Kleton. Balm, Gullit. Bockling, Van BRUSSEL België heeft gisteravond in Brussel in een vriend schappelijke wedstrijd ter voorbereiding op de eindronde van het WK voetbal in Spanje Bulgarije met 2-1 verslagen. Bij rust was de stand 1-1. Voor België scoorden Erwin Vandenbergh (3.) en Wilfried van Moer (52.). Stejpcho Mladenov had vier minu ten voor rust Bulgarije op gelijke hoogte gebracht. De 7.500 toe schouwers in het Heizelstadion zagen drie minuten na de ope ningstreffer René Vandereycken uitvallen. Bij het eerste onder zoek in een ziekenhuis bleek, dat de banden van de linkerknie zijn verrekt. Oostenrijk won in Wenen met 2-1 van Tsjechoslowakije. Schachner opende de score in de 30e minuut en twee minuten later maakte hij er 2-0 van. De 30.000 toeschouwers zagen in de tweede helft Jakubec de Tsjechoslowaakse eer redden. Peru versloeg in Parijs Frankrijk met 2-0. Juan Carlos Oblitas scoorde zowel voor als na de rust van de ontmoeting, die door bijna 46.500 toeschouwers werd bijgewoond. Zo'n 25.000 toeschouwers zagen Spanje in Valencia met 2-0 win nen van Zwitserland. De doelpunten kwamen van Tendillo (20.) en Alesanco (42.). In de strijd om het Britse kampioenschap hebben Noord-Ierland en Schotland in Belfast tegen elkaar gelijk gespeeld (1-1). Sammy Mclllroy (53.) scoorde voor de Noordieren, John Wark (31.) voor de Schotten. Engeland leidt in deze competitie met twee gewonnen duels voor Schotland, Noord-Ierland en Wales. De uitslagen van de gisteravond voor de Engelse League ge speelde duels zijn Aston Villa-Lee^s United 1-4, Tottenham Hot spur-Birmingham City 1-1. van de gisteravond in de Westduitse Bundesliga gespeelde duels waren de re sultaten: Borussia Dortmund-Karlsruher SC 4-0, Arminia Bielefeld-VfB Stutt gart 3-2, MSV Duisburg-Bayern München 2-3, FC Köln-Werder Bremen 4-2, Eintracht Frankfurt-Darmstadt 2-1. Borussia Mönchengladbach-VfL Boehum 4-2. Stand: 1. HSV 29-41. 2. FC Köln 30-41, 3. Bayern Munchen 29-39. Uitslagen Joegoslavisch voetbal: Teteks-Partizan 0-0, Sloboda-Rijeka 2-0, Haj- duk Split-Osijek 4-1, Serajevo-Vojvodina Novi Sad 1-0, Rode Ster-Olympija Ljubljana 2-2, Buduenost-Zeljeznicar 0-1, Velez Mostar-Dinamo Zagreb 1-0. LERIDA De Spanjaard Je sus Fernandez Ubeda is giste ren winnaar geworden van de achtste etappe van de Ronde van Spanje. Ubeda, die ruim 100 kilometer alleen reed, leg de de afstand van 216 km tus sen Sabinanigo en Lerida af in vijf uur, 44 minuten en 29 se conden. Hij had een voor sprong van zes minuten op de Zwitser Stefan Mutter, die tweede werd en de Belgen Eddy Planckaart en Benny Schepman, die als derde en vierde eindigden. De Belg Claude Criquielion blijft leider in het algemeen klassement De Fransman Patrick Hosotte heeft de eerste etappe van de amateurwedstrijd het „Circuit des Mines" gewonnen. De oud- prof zegevierde in de rit van Tucquegnieux naar Brey over 164 kilometer. De Nederlander Mathieu Hermans sprintte in. de kopgroep van vier renners naar de tweede plaats. De door Herman Krott geleide Neder landse amateurploeg hand haafde zich uitmuntend in het veld van zestien ploegen (102 deelnemers) en werd de beste ploeg van de dag. Uitslag: 1. Patrick Hosotte (Fra) 164 kilometer in 4 uur en 41 seconden. 2. Mathieu Hermans (Ned) z.t, 3. Ro berto Perelli (Ita) z.t.. 5. Gert-Jan Theunissen (Ned) op 34 sec., 9. Teun van Vliet (Ned) z.t., 22 Harry Wolters (Ned) op 2.39, 32. Theo Peeters (Ned) z.t., 38. Henk Havik (Ned) z_L De Engelse profwielrenner John Herity heeft de proloog van de vierdaagse etappewed strijd de Ronde van Indre en Loire gewonnen. Uitslag: 1. John Herity (Gbr) 1.2 km in 1.41,90; 2. Etienne de Wilde (Bel) 1.43,31; 3. André Gevers (Ned) 1.43,45; 6. Hans Vonk (Ned) 1.43,86; 7 Michael Waartens (Ned) 1.44,16. Simon D niet vooruit te krijgen WASSENAAR Stokstijf bleef de zes-jarige ruin Simon D gis termiddag vlak voor de start van de vijfde draverij staan. Hij wilde niets meer van koersen weten. Men deed pogingen om Si mon D van zijn plaats af te krijgen. Na zo'n kleine tien minuten kreeg pikeur Piet Heyen hem dan eindelijk van zijn plaats. De start van deze draverij moest uiteraard worden uitgesteld. Eenmaal achter de startauto ging Simon D onregelmatig draven. Het paard werd daardoor terecht door het draverijcomité gedis kwalificeerd. Pikeur Heyen had toen veel moeite om de draver tot stilstand te krijgen. Door dit alles kreeg het duo wel de la chers op Duindigt op zijn hand. De vijfde koers werd verrassend gewonnen door de Noordeling Klaas Woudstra met Utopia Pri de, die geen half uur later zijn tweede overwinning boekte met favoriet Tura Swoll. Uitslagen: EERSTE KOERS, 2120 m: 1. Vuurpijl (A.H. Suykerbuyk) 3 00.1 1.25.8, 2. Volo Rehoboth, 3. Vasco Regina Winn. 2.30 PI. 1.20 2.40 3.10 Kopp. 11.60 Trio 154.80. TWEEDE KOERS. 2040 m: 1. Vrou- ke Boszorg (J Wagenaar) 2.47.9 1.22.3, 2. Ubano del Sol, 3. Veitch du Bois. Winn. 2.30 PI. 1.80 3.00 1.60 Kopp. 17.80 Trio 130.40. DERDE KOERS, 2120 m: 1. Victor Fortuna (M. Bouwhuis) 2.56.0 1.23.8, 2. Vinei Fortuna, 3. Vonny Brogan. Winn. 1.80 PI. 1.30 .200 2.60 Kopp. 7.50 Trio 59.20. VIERDE KOERS. 1800 m: 1. Aiglon (M. Riley) 1.58.2, 2. Romeo Raaphorst, 3. Dutch Girl. Winn. 2.10 PI. 1.10 1.70 1.80 Kopp. 7.50 Trio 59.20. VIJFDE KOERS. 2600 m: 1 Utopia Arden (K. Woudstra) 3.37.8 1.23.8, 2. Urica Marijke. 3. Utahbon. Winn. 10.40 PI. 1.90 1.80 1.70 Kopp. 53.90 Trio 318.10. ZESDE KOERS, 2040 m: 1. Tura Swoll (K. Woudstra) 2.47.9 1.22.3, 2. Urmanie Brewer, 3. Ungmar Hano ver. Winn. 1.60 PI. 1.20 1.60 1.30 Kopp. 9.50 Trio 55.70. Niet gestart Toscan Star, Sweety en Rising Fortu- ZEVENDE KOERS, 1300 m: 1 Sir Henri (CJ. Meltzer) 1.19.8, 2. Fine Spun, 3. Sir Raaphorst. Winn. 4.50 PI. 1.40 1.30 1.60 Kopp. 5.20 Trio 43.30. Niet gestart Kristos. ACHTSTE KOERS. 22é 5120 m: 1. Speed Buitenzorg (AJ.C. Harmsen) 2.55.0 1.22.5, 2. Umberto K, 3. Sinton Winn. 6.70 PI. 1.50 1.10 1.60 Kopp. 6.30 Trio 95.30. Niet gestart Romaja K. NEGENDE KOERS. 1609 m: 1 Theo Albo (G W. van Eykelenborg) 2.06.9 1.18.9. 2. Utrecht Fortuna, 3. Sir van Hanegem Winn 19 50 PI 3.70 150 3.20 Kopp. 7.00 Trio 345.70. TIENDE KOERS. 2040 m: 1. Sir Ha nover (Ao. De Wrede) 2.43.2 1.20.1. 2. Olympus, 3. Roidur Winn. 5.30 PI. 1 40 2.20 7.20 Kopp. 2120 Trio 1129 10. ELFDE KOERS. 2040 m: 1. Uno Ha zelaar (W A J. Velis) 2.41.7 1.19.3, 2. Udo Qui 2.50 PI. 92.20.Niet gestart Ricardo Nora en Super-Fortuna. TOTALISATOROMZET: (413.899.- Sportwereld LENT Uitslagen zesde ron de NK dammen voor dames: Van der Kraats-Van Geemen 0-2, Nieuwenhuizen-Heit- meijer 0-2, Buist-Graas 2-0, Van Lith-Veenboer 2-0, Toon- en-Poepjes 1-1. Stand: 1. Heit- meijer 10 punten, 2.Van Lith 8 punten, 3. Toonen 7 punten. DRESDEN Artemio Fran- chi is in Dresden herkozen tot voorzitter van de Europese voetbalunie (UEFA). De West duitser Hermann Neuberger werd herkozen als vice-voor- zitter. LIGNANO SABBIADORO De Italiaan Valerio Nati heeft zijn Europese bokstitel in het bantamgewicht moeten af- 9 staan aan zijn landgenoot Gui- seppe Fossati. Deze won in een gevecht over twaalf ronden op punten. ENSCHEDE De Nederland se basketbalheren hebben de interland tegen de Sovjet-Unie verloren met 85-68 na een voordelige ruststand van 44- 38. ATHENE Olympiu Galea, de trainer van de Roemeense schuttersploeg, is ondergedo ken in Athene. Hij was in de Griekse hoofdstad voor wed strijden, waaraan het Roe meense team deelneemt.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13