Wethouder FredKimpel verlaat raad met spijt 'EGIO De Herderschool naar Peter en de Wolf Nieuw lokaal peuterspeelzaal De Peuterstap WETHOUDERSCHAP KOUDEKERK NIET LANGER MET BAAN TE COMBINEREN Alkemade onthoudt patiënten vereniging subsidie REGI0(J0UR)NAAL lindelijk groen licht voor glastuinbouwbedrijf Nieuw veen gaat ten westen van Schoterveld bouwen Uitbreiding velden Woubrugge van start Van Zoelen blijft leken van jUkemade lLKEMADE Drs. rf.F. van Zoelen is door Je bisschop van Rotter dam voor drie jaar her- Boutfenoemd tot deken van pring^et dekenaat Alkema- Dat is gebeurd op jordracht van een bat jommissie, samenge- Avrleld uit de in het deke- ïaat werkzame pries- 6rs en twaalf leken die ekenaal enige functie [toefenen. LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 APRIL 1982 PAGINA 5 KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het Hazerswoudse Anker wordt vanavond tus sen half acht en half negen in beslag genomen door kinderen van het kleuter en basisonderwijs van de o- penbare Burg. de Herder- school/Hummeloord uit Koudekerk. Zij zullen daar een uitvoering van het mu zikale sprookje „Peter en de Wolf" van Sergei Prokofjev bijwonen. Het 45 man/vrouw sterke Rijn landse Orkest onder leiding van dirigent Bastiaan Blomhert neemt het muzikale gedeelte voor zijn rekening. De tekst zal worden gesproken door Leo Peys, directeur van de muziek school in Alphen aan den Rijn. Zoals wellicht bekend wordt elke figuur in het sprookje van Prokofjev vertolkt door een be paald instrument uit het orkest met elk een eigen, steeds terug kerend melodietje. Deze instru menten zijn de laatste dagen klassikaal, zowel voor de kleu ters als voor de wat oudere schooljeugd, besproken, getoond en beluisterd. De organiserende oudercommissie van de Burg. de Herderschool in samenwerking met het onderwijzend personeel hoopt als dit experiment aan slaat in de toekomst meerma len iets dergelijks te organiseren. Het Rijnlandse Orkest voert „Peter en de Wolf" eveneens uit op 14 mei in de Ontmoetings- kerk in Waddinxveen en op 15 mei in De Bron in Alphen a/d Rijn. Het sprookje is dan een on derdeel van een avondvullend concert. LEIDSCHENDAM Peuterspeelzaal „De Peuterstap" in Prinsenhof krijgt binnen enkele maanden de be schikking over een vrijkomend lokaal van de openbare kleuterschool Hummelhof, dat nu nog aan de Kaste- lenring in Duivenvoorde staat. Het aantal kleuters is onvoldoende om een derde klas in Dui venvoorde te handhaven. De huisvesting van de peuterspeelzaal in Prinsenhof heeft, wegens de slechte staat waarin het lokaal, een voormalige bouwkeet, verkeerde, vorig jaar tot nogal wat rumoer in de gemeenteraad geleid. De totale kosten van de ver huizing van het bijna honderd vierkante meter grote lokaal be dragen, inclusief nieuwe fundering in Prinsenhof, 54.000 gulden. (thei KOUDEKERK AAN DEN RIJN Zelfs wan- ST. hjneer de binnenkort te houden gemeenteraads verkiezingen weinig schokkende verschuivin gen teweeg brengen, zal dè Koudekerkse raad in september veel nieuwe gezichten kennen. Na het vertrek van CDA'er Jos Heemskerk en het reeds aangekondigde afscheid van CDA-fractievoorzit- ter mr. Th. O. Vreugden- hil, heeft PvdA-wethou- der A.L.(Fred) Kimpel la ten weten niet meer her kiesbaar te zijn. Het ver trek van zoveel ervaren dse krachten ineens is een ware aderlating voor het Koudekerkse gemeente bestuur. De heer Kimpel heeft 8 jaar 09j deel uitgemaakt van de Kou- 'rthf' 1 dekerkse gemeenteraad, "Ip^waarvan de laatste 4 jaar als ima «wethouder. Het bleek ook als ho^ hem niet langer mogelijk zijn Willejbaan hoofd van een samen- °°*23Jwerkingsschool voor speciaal onderwijs in Leiden te m 19( combineren met het wethou- iderdo derschap. En dat spijt hem. Remart oo iar*k kreeS het gevoel niet vol- ircouridoende creatief meer te zijn, te veel op mijn routine te MG Wijwerken. Zowel persoonlijk als iportwtin mijn werk. De tijd ontbrak 10|om bepaalde ideeën gestalte te 'de {geven", aldus de heer Kimpel, beeueidie zegt als wethouder in Koudekerk een fijne periode lCht ™te hebben gehad. „Er was een ec'iprettige samenwerking, zowel 9 "collegiaal als persoonlijk, met 'altijd respekt voor eikaars standpunt. Dan is het wel verantwoord, als college (zoals is gebeurd m.b.t. de keuze van Kern de bouwlokatie) met twee voorstellen eerlijker". Welzij: te komen. Ook in Wethouder Kimpel heeft zich in de afgelopen jaren bezigge houden met welzijn in de meest ruime zin van het woord. Hij is tevreden dat, binnen een kleine gemeen schap zoals Koudekerk toch is, het mogelijk is gebleken een Welzijnsplan op te star ten, dat via een inspraak procedure het totale wel- zijnsgebeuren omvat. Dit plan biedt ook voor de Koudekerk se sportvereniging goede per spectieven. Door middel van subgroepen kunnen de vere nigingen overleggen en pro beren gezamenlijk de proble men het hoofd te bieden. Wethouder Kimpel zou willen pleiten voor het voortbestaan van deze subgroepen. Overigens zou hij de sportver enigingen willen meegeven zeer alert te zijn op wat zich vandaag de dag aan het ont wikkelen is. „Solidariteit met elkaar, ook in de toekomstsi tuatie", zö stelt hij, tevens wij zend op de op handen zijnde nieuwe subsidieregeling, waarbij de gemeenten meer de hand op de knip zullen houden. Mogelijkheden om de sportaccommodaties te reno veren, dan wel te verplaatsen zijn er, volgens Kimpel alleen als de rioolwaterzuiveringsin stallatie is verdwenen. „Maar dat laat ik liever aan de raad over", zegt hij. Wel stelt hij, dat er op korte termijn een beslissing genomen moet wor den over de huidige accom modatie. Het onderwijs in Koudekerk heeft Fred Kimpel eveneens na aan het hart gelegen. „Onze fraktie heeft veel tijd gestoken in een plan, dat uit eindelijk heeft geleid tot de bouw van een (openbare) Wethouder A. L. Kimpel: „Je hoort achteraf nooit eens: „Joh, dat is leuk geworden!". Jammer". kleuterschool". Hij ziet met belangstelling de resultaten tegemoet van de integratie ten aanzien van kleuterscho len en basisonderwijs. „Ook het bijzonder onderwijs bezit ruimtelijk gezien de mo gelijkheid met de integratie te starten". Bouwlokatie Desgevraagd zegt Fred Kim pel, er geen idee van te heb ben hoeveel tijd de provincie nodig zal hebben alvorens uit sluitsel te geven over de keu ze van de gemeente Koude kerk ten aanzien van de bouwlokatie. Zoals bekend staat deze keuze (Weidedreef) haaks op de voorkeur van de provincie, zoals vastgelegd in het provinciale streekplan voor Zuid-Holland: woning bouw aan de Kerklaan. „De gemeente zal haar keuze dui delijk en goed onderbouwd moeten overbrengen. Ik kan mij niet voorstellen, dat de provinciale overheid een en ander dan zonder meer naast zich neer zal leggen", aldus Kimpel. Het plezierige van een dorp als Koudekerk vindt Fred Kimpel de kleinschaligheid, het directe kontakt met de mensen. Alhoewel hij het best wel eens jammer vindt, zegt hij, dat, als na overleg met bij voorbeeld omwonenden, iets tot stand gebracht is dat tot tevredenheid stemt, de men sen eigenlijk nooit meer wat van zich laten horen. „Het zou leuk zijn, als diezelfde mensen dan ook eens de tele foon pakken en zeggen: joh, dat is leuk geworden!" PvdA Socialist Kimpel meent dat, als de kiezers een duidelijk programma krijgen voorge schoteld, de stemresultaten van de komende gemeente raadsverkiezingen wellicht positief zullen uitpakken. Ook al leed de Kimpel's partij PvdA bij de onlangs ge houden Provinciale Staten verkiezingen fors verlies. Een vergelijking gaat volgens de scheidende wethouder echter niet op, omdat hét de door- snee-kiezer niet duidelijk was, wat de PvdA binnen Provin ciale Staten heeft voorge staan. Anders ligt dat met de dorpspolitiek. „De PvdA- fraktie heeft hier de afgelo pen jaren een duidelijk beleid gevoerd. Als de kiezer het hiermee eens is, kan straks op betere resultaten worden ge rekend", aldus een optimisti sche Fred Kimpel, die rekent op het behoud van de huidige drie zetels voor zijn partij. „Als fraktie gaan we er straks keihard tegenaan. Ik heb er best wel zin in", zegt hij nog. Aldus duidelijk makend dat hij, hoewel zelf niet meer her kiesbaar, zich betrokken blijft voelen bij zijn dorp en zijn partij. CONNY SCHUNSELAAR ALKEMADE De Patiënten Belangen Vereniging Alkema de krijgt niet de door haar ge vraagde subsidie. Deze beslis sing viel tijdens de deze week gehouden raadsvergadering. Reeds in een eerder stadium hebben B en W zich over de kwestie gebogen. Wethouder Van Duykeren meende daar door een gefundeerd oordeel te kunnen geven. „De Patiën ten Belangen Vereniging moet eerst haar bestaansrecht maar eens bewijzen", aldus de wet houder. „Trouwens het ge meentelijk belang is hier niet rechtstreeks mee gemoeid" was een volgende overweging om het subsidieverzoek niet te honoreren. Het raadslid Van Tol (PPR) vergeleek de Patiënten Belan gen Vereniging met de Dorps raad van Oud Ade, die een startsubsidie van 150.- heeft gekregen. F. Hoogenboom (PvdA) bena drukte dat binnen de Patiën ten Belangen Vereniging ook de Gehandicapten Organisatie Nederland (G.O.N.) werkzaam is. Hij verzocht het subsidie verzoek aan de Werkgroep „Welzijn" ter beoordeling voor te leggen. Hoogenboom ver zocht B en W in hun ant woordbrief aan de Patïenten Belangen Vereniging om eventuele beroepsmogelijkhe den aan te geven. Nieuwbouw bibliotheek ALKEMADE „Hartelijk dank voor uw vroegtijdig be zoek aan de jaarvergadering van het Bibliotheekbestuur. Wij rekenen op een spoedige en eveneens vroegtijdige bouw van een nieuwe bibliotheek". Een telegram met deze tekst is hedenmorgen aan Alkemade's eerste burger, drs. P. J. Bolten, gezonden. Aanleiding hiervoor is dat de burgemeester zo'n haast bleek te hebben, dat hij 24 uur te vroeg aankwam voor de vanavond te houden jaar vergadering van de biblio theek. Zwembad open Het Koudekerkse Prins Willem Alexander zwembad opent reeds 30 april zijn poorten voor zwemlustigen. De dit jaar jubilerende zwemmeester H.B. van der Vel de laat weten, dat het bad voorzien is van een nieuw verfje en dat de tegels rond de bassins vervangen zijn voor een soort, die wat vriendelijker voor de voeten is. Zangmanifestatie Het Hazerswoudse koor „Zang en Vriendschap" houdt op Koninginnedag een zangmanifestatie in de gereformeerde kerk in Hazerswoude. Tijdens dit gebeuren zuilen nationa le liederen ten gehore worden gebracht Het is de bedoe ling dat zowel de koorleden als de bezoekers zingen. Dat kan dan vanaf half acht Fietstocht Hoogmade De NKJB afdeling Hoogmade houdt op Koninginne dag een fietsprestatietocht voor jong en oud. Tussen tien en twaalf uur kan men vanaf de Stal vertrekken voor tochten over 30 of 70 kilometer. De kosten voor deelname bedragen 5 gulden, leden en donateurs van de NKJB betalen 3 gulden. Voor gezinnen zijn er spe ciale reductiekaarten. Mozaïeken Het dorp Noordwijkerhout zal van 30 april tot en met de eerste meiweek worden opgefleurd met bloemenmozaïe- ken. Naar schatting dertig van dergelijke kunstwerken zullen meedoen aan een wedstrijd. Ze worden gelegd op aantrekkelijke plaatsen als het plantsoen van de Witte Kerk, de Brink en het bordes van het gemeentehuis. Elk mozaïek is ongeveer twintig vierkante meter groot. Op het VVV-kantoor aan de Herenweg 14 in Noordwijkerhout kan een routebeschrijving worden afgehaald. VVD De afdeling Voorhout van de WD heeft onlangs op de algemene ledenvergadering een nieuw bestuur geko zen. Voorzitter van de Voorhoutse liberalen is nu de heer W.F. Meijer. Secretaresse is mevrouw C. Joon, penningmeesteresse mevrouw A. Goudsmit, lid en pro pagandist J.G. Leenheer en lid L.G. Apol. Op de verga dering werd ook het verkiezingsprogramma vastge steld voor de komende vier jaar. Slinks De theatergroep Slinks staat zaterdagavond met het stuk „Bekijk 't" op de planken van het Noordwijkse Lido-thea ter. De voorstelling begint om acht uur en is speciaal be stemd voor jongeren van 12 tot 18 jaar. De kaartjes kosten vier gulden in de voorverkoop (op scholen) en zes gulden aan de zaal. „Bekijk 't" gaat over de perikelen van de pu berteit en speelt zich af in een fietsenkelder van een school; de ideale plaats voor scholieren om intiem, vrij en verstandelijk met elkaar om te gaan zonder inmenging van leraren. Na afloop kan er met de spelers over het stuk worden gediscussieerd, de Rutgersstichting is aanwezig met informatie en na afloop is er disco in de kelder van het Lido. Kier Theatergroep Kier brengt op zaterdagavond totaal theater in experimentele vorm in Muzenhof Leider dorp. Er worden twee stukken gespeeld: Kaalslag en Bedroom Tango. Kaalslag begint met een bewegings gedeelte dat overgaat in een spelgedeelte. In Bedroom Tango laten de spelers zien hoe voor een man en een vrouw niet de ochtend of de middag maar de avond de voor de mens zo broodnodige variatie brengt Aanvang half negen, entree f5 voor 16 jaar en ouder. Zangconcours De afdeling Leiden van de Koninklijke Christelijke Zan- gersbond houdt zaterdag het tweejaarlijkse zangconcours in de Scheppingskerk aan de Poelgeestlaan in Leiderdorp. Het concours omvat een middagprogramma van twee tot half vijf en een avondprogramma vanaf acht uur. In totaal doen er 14 koren mee, onder meer uit Alphen, Katwijk en Leiderdorp. Het gaat om verschillende soorten koren, zoals een jongerenkoor, een bejaardenkoor, een kamerkoor, ge mengde koren en mannenkoren. De organist Simon Stel ling uit Alphen zal een klein orgelconcert verzorgen. Kaarten f4 zijn vanaf half twee in de kerk verkrijgbaar. ^REMADE Met de heer A. H. Rotteveel uit Oude Wete- tg heeft het Alkemadese gemeentebestuur vijf jaar geleden jde aankoop van zijn grond ten behoeve van woningbouw het Oude Weteringse deel van de Gogherpolder een spe- &le overeenkomst gesloten. Deze hield in dat ongeveer één ictare gelegen aan de Baan nabij de Rembrandt van Rijn- igel gereserveerd zou worden voor een te stichten kastuin- uwbedrijf vóór een van de zoons van Rotteveel. Daartoe ird de desbetreffende grond in het bestemmingsplan opge- imen als „bestemd voor agrarische doeleinden met de sub stemming kastuinbouw". zoon, de heer A.J. Rotteveel, heeft inmiddels een plan inge- nd voor de bouw van een kas en een schuur. Het verlenen in de bouwvergunning kan slechts plaatsvinden nadat een zo- o met|naarnd „Voorbereidingsbesluit" genomen is. Een verzoek voor ze tijdrovende procedure heeft zoon Rotteveel anderhalf jaar leden voor de eerste keer gedaan. Daarna hoorde hij ruim een lf jaar lang niets. Ook een speciaal daarvoor aangetrokken1 ienpersoon kreeg geen antwoord van het gemeentebestuur op' herhaald schrijven. Toen er eenmaal contact tot stand was| ^Jkomen, werd de zaak verder gerekt door het Alkemadese ge- jebal i^entebestuur, die pogingen in het werk stelde om vervangen- tuinbouwgrond voor Rotteveel te zoeken. ^durende de afgelopen maanden hebben de raadsleden Verdel, iiivenvoorden. Akerboom en Van der Hulst zich ingespannen het gemeentebestuur erop te wijzen dat Rotteveel recht heeft vestiging van een tuinbouwbedrijf, omdat ,B en W dat zelf Mujf jaar geleden hadden toegezegd. „Om het lijvige dossier Rot- Veel door te nemen moet men thans al een paar uur uittrek- speienin, want de zaak is behoorlijk ondoorzichtig geworden" ver- K. baarde raadslid Akerboom enige tijd geleden. Duivenvoorden K 13 ket geval aangegrepen om er bij de burgemeester op aan te 'Rngen dat de ontvangst van brieven op zijn minst onmiddellijk) "estigd wordt. „Dat is niet meer dan correct" vindt hij. iddels hebben de vurige pleidooien van de genoemde raads- len succes gehad. Tijdens de deze week gehouden raadsverga-| ring is het gevraagde voorbereidingsbesluit genomen. Als het| iemaal niet te veel tegenzit, komt de goedkeuring van Gede- abai ifcteerde Staten over twee a drie maanden binnen en kan Rotte'- ïel met de bouw van schuur en kas eindelijk beginnen. De gevelde bomen langs de voetbalvelden van v.v. Woubrugge. WOUBRUGGE Met het rooien van een houtwal om het oude terrein van voetbal vereniging Woubrugge ging gisteren de uitbreiding van de voetbalvelden eindelijk van start. Hiermee worden de eer ste resultaten van oe in net oe- gin van de jaren zeventig ge starte onderhandelingen over de uitbreiding van de voetbal velden zichtbaar. Sedert ongeveer tien jaar moet de voetbalvereniging zich be helpen met een tekort aan ter reinen. Dit leidde binnen de gestadig groeiende vereniging tot grote organisatorische pro blemen. Vorig jaar werden door de gemeente de benodig de voorbereidingen afgerond voor de uitbreiding van het complex met twee velden. In maart volgde de aanbesteding en gisteren ging in figuurlijke zin de spade de grond in. In letterlijke zin moest een ge deelte van de houtwal er aan geloven, die al sinds mensen heugenis het terrein van de v.v. Woubrugge siert. Jammer natuurlijk van de bomen, maar op die plaats komen de twee nieuwe velden te liggen. Het duurt overigens nog wel even, voordat de eerste wed strijd er gespeeld wordt. Het egaliseren en inzaaien moet in de zomerperiode afgerond zijn. Pas volgend jaar september zal waarschijnlijk de officiële ope ning plaats vinden. De voetbalvereniging heeft in tussen al vooruit gekeken. Af gelopen december werd ge start met de bouw van vier nieuwe kleedkamers. De ruw bouw is nu nagenoeg gereed. De leden van de vereniging zullen de rest van het werk op zich nemen. NIEUWVEEN De ge meente Nieuwveen gaat in de komende acht jaar uitbreiden met plm. 194 woningen ten westen van de wijk Schoterveld. Dit bleek gisteravond in de raadscommissie ruimtelij ke ordening. De vergadering had een infor matief karakter. Zoals het er nu uitziet zullen er woningen komen in de sociale sector: woningwetwoningen, premie- A-woningen en een 60-tal wo ningen voor één- tweeper soons huishoudens. Een en an der is afhankelijk van de ont wikkelingen in de gemeente en de landelijke economische situatie aangaande vraag naar woningen. In het plan wordt veel aan dacht besteed aan groenvoor zieningen. De begrenzing van de wijk, tevens van de bebou wing, zal een landschappelijk karakter dragen en tussen de woningen wordt gedacht aan „gebruiksgroen" in de vorm van visplekjes en speelgele- genheid. Een punt van kritiek vormde de doorgaande Koren veldweg die een wijkontslui- tingsfunctie zal gaan krijgen. Om te voorkomen dat dit een racebaan wordt, zijn hierin veel bochten geprojecteerd. De aansluitende woonconcentra- ties zullen een woonerf-karak ter krijgen. Gezien de resulta ten van onderzoek naar de veiligheid van woonerven wordt vooralsnog niet uitge gaan van wettelijke wooner ven. Het plan zal pas na 1983 gerea liseerd kunnen worden, omdat eerst de financiële consequen ties moeten worden bekeken en de gemeente ook nog doen de is met de onteigening van de grond. alles kan mee in zo'n karretje achter je karretje!

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5