Laurens van Rooyen eert klein meisje met „Flowers fora lady" gehoordgeziei .RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 APRIL 1982 PAGIN JNieuw proces NOS "tegen publicatie AMSTERDAM De NOS en de omroepen hebben een kort geding (aangespannen tegen „Independent ^Publishers bv" in Amsterdam in *j»en poging te voorkomen, dat in §ïe door deze b.v. uitgegeven s„Weekendkrant" nog langer de '•volledige t.v.-programma's worden •gepubliceerd. Volgens de eisers maakt de uitge- verij daarbij gebruik van de -AVRO-bode. Het geding diende J vanmiddag voor de president van de rechtbank in Amsterdam. NOS Jen omroepen achten de publikatie van de tv-gegevens onrechtmatig «en een inbreuk op de auteursrech- J Zij eisen een verbod met daaraan gekoppeld een dwangsom van 100.000 gulden per overtreding. Miles Davis met trompet en sextet. Miles Davis met sextet in ons land HILVERSUM De beroemde Amerikaanse trompettist Miles Davis begint aan het eind van deze maand aan een Europese tournee. Hij komt met zijn sextet ook naar Nederland, waar hij twee concerten zal geven, te weten: morgen in het Congresgebouw in Den Haag en op vrijdag 30 april in het Concertgebouw te Amsterdam. Het concert van morgen wordt door de AVRO-radio opgenomen en uitgezonden op donderdag 29 april om 23.00 uur in „Jazzspec- trum" van Paul van Schaik (Hilversum 2). Deze concerten door Miles Davis kunnen van grote historische waarde worden beschouwd, omdat men in de wereld van de jazz tot voor kort niet meer geloofde dat Davis nog eens in het openbaar zou optreden. Het Miles Davis Sextet bestaat uit: Miles Davis, trompet; Mike Stern, gitaar; Marcus Miller, basgitaar; Al Foster, drums; Bill Evans, sax en Manu Cine- lu, percussie. Piraten gepakt AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft het afgelopen weekeinde, in samen werking met de Ra diocontroledienst, een serie illegale zenders tot zwijgen gebracht en de apparatuur in beslag genomen. In alle gevallen werd proces-verbaal opge maakt Demonstratie tegen radio piraten AMSTERDAM Liefhebbers van klassieke muziek demonstreerden gisteren voor het pa leis van justitie in Amsterdam, waar het proces behandeld werd dat een abonnee heeft aange spannen tegen KTA (Kabel Televisie Amster dam). De abonnee en 6000 anderen met hem zijn het beu, dat radiopiraten constant met popmuziek de ontvangst doorkruisen van de drie klassieke zenders Hilversum 4, Brt3 en Wdr3. Zij eisen dat KTA daar een stokje voor steekt op straffe van een dwangsoms van 1000 gulden per dag. De uitspraak in het proces is door de president, mr. H. van Breda, bepaald op 9 juni. De eiser stelt zich op het standpunt, dat KTA wanpres tatie levert door lijdelijk toe te zien hoe piraten de klassieke zenders wegdrukken. De klach ten, die van vele kanten daarover binnenstro men, worden door de kabelexploitant doorge speeld naar de radiocontroledienst van de PTT. Toen Laurens van Rooyen vorig jaar met zijn vrouw genoot van een welverdiende vakantie op een Grieks eiland, wandelde op zekere dag een uit Friesland af- Ikomstig tienjarig meisje zijn leven binnen. Ze heette l Fleur, ze was erg lief en intelligent en creatief en ze '•stal daarmee zozeer het hart van de pianist, dat ze on- middellijk een soort troetelkind van hem werd, waar 'hij iedere dag mee optrok. Van uitblazen van de muzi- kale vermoeienissen kwam daardoor niet veel. .'Want wat doe je, als je iemand I ontmoet waar je, hoe dan ook, .erg veel van houdt? Wanneer f je werkelijk jezelf durft te zien ;en te zijn, zet je je hart wagen- wijd open en laat je er zoveel -mogelijk liefde en creativiteit l uit opstijgen. Wat doe je al niet >ais artiest, wanneer iemand je hart steelt? Ben je muzikaal .begaafd, dan bloeit er onmid dellijk een melodie in je op. En kun je dan ook nog piano spe llen, dan komt die melodie vrij wel tegelijkertijd uit je vin- *gers. ;Welnu - de kleine Fleur inspi- "reerde Laurens van Rooyen -aldus tot „Flowers for a lady". iWant „fleur" is Frans voor •„bloem" en dat is weer Neder lands voor „flower". Het werd meteen de titelsong voor zijn 'nieuwste solo-elpee. „Flowers 'for a lady" dus (Philips 6423.508). Wie Laurens bedoelt ;met de „lady" in die titel heeft hij niet geheim gehouden. Hij heeft daarmee op het oog zijn .publiek, dat in zo grote getale eerder zijn langspeler „Rève- ;rie" kocht. Voor op de hoes •staat een schitterende kleuren foto van het meisje Fleur. Maar achterop prijkt Laurens zelf met in zijn armen een al even fraai, in muziekpapier verpakt, veelkleurig boeket. Is „Flowers for a lady" nu ook inderdaad de ware opvolger van „Rêverie"?. Ja en nee. Ja. omdat de plaat precies dezelf de romantische, impressionisti sche, dromerige sfeer ademt en omdat de „sound" ook on geveer dezelfde is, al is het or kest (onder bekwame leiding van Rogier van Otterloo) iets groter dan de vorige keer en heeft Laurens als arrangeur diverse instrumenten en in strumentengroepen wat beter uit de verf laten komen. Bo vendien lijken sommige melo dieën enigszins op die van „Rêverie", maar dat is natuur lijk ook een kwestie van eigen stijl. -Het verschil met „Rêverie" schuilt echter in het karakter van, de muziek. Dat kun je misschien het beste aantonen door een vergelijking te trek ken tussen „Just a simple love song" (dat voor Laurens eigen lijk net zo'n visitekaartje is ge worden als „Ik zou -wel eens willen weten" voor Jules de Corte) en het nummer „Flo wers for a lady". Het eerste nummer is eigenlijk voor de late avond geschreven, voor de stille uurtjes, waarin je einde lijk tot jezelf kunt komen - een melodie die ook qua structuur een en al inkeer is. „Flowers for a lady" heeft de titel zegt 't eigenlijk al) daarentegen een thema dat openbloeit als de bos rozen die je je eigen lady geeft. Daardoor is het eigenlijk een melodie voor overdag, voor in de zon, in de lente, in de zomer geworden. En dat geldt voor vrijwel de hele plaat. Was „Rêverie" een droom, „Flowers for a lady" is een dagdroom, maar wel een dagdroom, geïnspireerd door de werkelijkheid, die nog steeds verwondering wekt in wie er zich voor open durft stellen. Bij „Rêvérie" kun je uitblazen, bij „Flowers for a lady" kun je nieuwe levens kracht inademen. Laat ik echter niet overdrij ven, want pal na dit openings nummer volgt alweer „Sunset serenade", waarin ook hout blazers en harp een voorname rol spelen. Het lijkt enigszins op „Provence" van „Rêverie". Oudere fans van Laurens van Rooyen zullen in „Never say goodbey" onmiddellijk "Alles wat ik heb" herkennen, dat hij een jaar of tien, twaalf geleden voor Herman van Veen schreef en toen samen met hem in een van diens shows bracht. De nieuwe titel geeft de kern van de melodie goed weer en het arrangement is ongelooflijk mooi - een van de beste nummers van deze plaat. Een van de beste nummers die Van Rooyen sowieso ooit schreef, vind ik „Friendship" uit de soundtrack voor de film „Een vlucht regenwulpen". Op die elpee van die soundtrack klinkt het volgens mij echt mooier dan in de coverversie op „Flowers for a lady": die Iers aandoende fluitsolo en dat rubato in de oorspronkelijke filmmelodie kan ik maar moeilijk vergeten. Al past ook het „nieuwe jasje" uitstekend. Dat je zonder een bepaald ie mand lief te hebben eigenlijk niet kunt leven, laat Laurens prachtig doorschemeren in „To love you is to live". Op vallend zijn de poëtische Grieg-achtige, tegenmelodie van de strijkers en de aardige modulaties aan het slot. De B-kant begint met de ge bruikelijke bijdrage in Bach- stijl: „Reflections", waarna „Strawberries for breakfast" weer in de geest van de titel song is geschreven en ge speeld. „Only then" is een soort echo van de beginjaren met Herman van Veen. Hoe een kopje thee met je beste vriendin je kan inspireren, be wijst het aardige, opgewekte „Tea with Claire". Tenslotte -volgt opnieuw een thema uit de Maarten 't Hart-verfliming: „Mother and son", met een gloedvolle cello-solo. Zo, dat is het dan weer. Nu de „Flo wers" maar grijsdraaien. En afwachten of dat Laurens tot weer een nieuwe, soortgelijke schijf zal inspireren. Hoewel ook een Fries meisje op een Grieks eiland dus de muze kan zijn. Laurens zelf: „Ach, weet je: als je ie openstelt voor wat er om je heen gebeurt, ben je natuur lijk kwetsbaarder dan wan neer je je afsluit. Maar al die ontmoetingen, al die reacties, al die vriendschappen of één grote liefde.... Daar komen de mooiste dingen uit voort, ook muzikaal. Dan besef je pas, dat geld en carrière in dit leven niet het belangrijkste zijn". JAN VAN DER KLEIJ ANDRéI Er bestaat een beroemd chanson van Charles Tre- net, een liefdeslied met als refrein: „Boem, wanneer ons hart boem doet, is dat de liefde die wakker wordt - boum quand notre coeur fait boum, est-ce l'amour qui s'éveille, dat zingt Char les dus. Dat gaat André van Duin nu ook zingen. En wel in de parodistische musical „Boem Boem", die as. vrij dag kan worden bekeken op TROS-tv. Het gaat over een arm meisje, dat een rij ke jongen ontmoet. Op het eerste gezicht vallen die twee op elkaar, maar ja, de complicaties zijn niet van de lucht. Daar is het een mi cal voor, met theatermakj Joop v.d. Ende op de acl tergrond. Het verhaal wei geschreven door Nico var"! Aemstel en het lijkt al J twee druppels water o; „Maskerade", waar J(( Brink en Frank Sanders zo\ veel succes mee hadden i de zaal. Ruud Bos zorgd voor de muziek en Barri Stevens voor de dans. Ne als Jos in de zijne, spee André van Duin ook i „Boem Boem" een heieboe rollen en rolletjes, van bui Ier tot oude man en vaj ontwapenende charmeur t< ontroerende zanger, net a Jos dus, waarbij hij vlii gensvlug van aankledir verandert. Dit alles met bedoeling sterk op de lacl spieren te werken. Naajer André zien we verder k( onafscheidelijke Corrie vad« Gorp, die van Sonnevel het vak leerde en vervo Pf gens voor André koo Z'J Frans van Dusschoten, Au nelies Balhan, Bets Smeets, Tonny Huurdemaip Jaap Stobbe, Paul van Goral cum en nog zo wat beken den. tie André Hazes gooit het over een andere boeg om de belangstelling te trekken. Hij is bezig een boek over zichzelf open te doen, een soort mémoires eigenlijk, waarin hij vooral zal vertel len over zijn verdrietighe den in het verleden. Want ook het pad van de succes volle artiest gaat niet altijd over rozen. Nu is het circus weer en flop. Het boek krijgt als titel „Ik lach me kapot" en verschijnt eind mei. André weet daarover nu al te berichten, dat hij hard heeft moeten sappelen om te worden wat hij nu is: een artiest. Dat is altijd zijn ideaal geweest. Maar hij is in zijn leven teveel jaloerse mensen tegengekomen of mensen die niet in hem ge loofden. Daar hoort Willy Alberti niet bij, want die heeft ooit voor André de weg geëffend. Willy hoorde al snel goud in de keel van André en goudgeld dus, ke want Willy verkoopt in zijL eigen platenzaak graag sui^ ceswerk. Toch maakte An dré, zegt hij zelf, een „hocPr rottigheid" mee. Gaat h?Ü verder: "Als je mij hoort )e het net of ik altijd in de r£a gen heb gelopen. Dat is ni)e zo. Af en toe een flinke budr maar daar tussen door h< ik ook veel gein en zon g^'5 had. En nu ook geld. Ik h^a een fantastische vrouw »P een zoon, die 's nachts la horen, dat-ie net zo'n ke as kan opzetten als zijn vadei 'a£ Uitgever Tiebosch laat e<*er en ander in druk versch nen. He Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Uit de geschiedenis van de fotografie. 18.58 Journaal. EO 19.00 D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma van Marja Hofstee en Aad Peters. 19.15 Kop en staart Serie voor de kleuters, die gaat over dieren. Stem en liedjes: Leo de Vos. 19.30 EO 15 jaar...een nieuw v.' beginl De schrijver van C het EO-herdenkboek, drs. J. Vermaat, graaft in het archief van de EO. terwijl tevens stil wordt gestaan bij het heden en de toekomst. In de Grote Kerk te s Gravenhage wordt het tweede deel van het muziekwerk „Surely, Je sus is coming" uitge voerd door de koren „Deo Cantemus" en „The Credo Singers" met solisten en orkest o.l.v. Arie Pronk. HOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementair nieuws van het Binnenhof. 22.10 Ot... en hoe zit het nou met Sien? Ditmaal een programma over vrou wentheater. Medewer kenden: Agna Arens, Trix Betlem, Ireen van Ditshuyzen, Marijke Ra- wie, Ynkse Rodenhuis en Ageeth Scherphuis. 22.40 Studio sport extra. WK IJshockey. Samenvat ting van de wedstrijd, die gespeeld wordt in groep A. 23.30 Journaal. 23.40 Nieuw voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie voor Joegoslaven en Italianen. 18.35 Sesamstraat. f8.50 Jeugdjournaal. AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilm voor de jeugd. 19.05 AVRO's Toppop. Over zicht van de eerste der tig nummers van de Na tionale Hitparade en vijf tips door Ad Visser. .20.00 Journaal. 20.27 Dallas. Pamela Is ervan overtuigd dat ze nu ein delijk haar moeder heeft gevonden. Lucy vraagt Mitch ten huwelijk en J.R. heeft weer een plannetje ontwikkeld om Bobby in een kwaad daglicht te stellen. 21.20 Wie van de drie? Her man Emmink leidt het spelletje beroepen ra den met in het panel Martine Bijl, Eveline Vel- sen, Albert Mol en Henk Molenberg. 21.50 Hollands Glorie. Serie in twaalf delen van Wal ter van der Kamp naar de roman van Jan de Hartog. Negende afleve ring: Er is geen werk voor de „Furie". Jan Wandelaar besluit tot een bliksemoffensief om Kwel de nek om te draaien. Niemand blijkt bereid om ook maar iets te riskeren. Noodge dwongen neemt Jan een gevaarlijke opdracht aan: het slepen van twee kolentransporteurs naar Indië. 22.40 Televizier magazine. Actualiteitenprogramma van Jaap van Meekren en Will Simon. 23.20 De toestand in de we reld door mr. G.B.J. Hil- terman. 23.25 Honderd beroemde schilderijen. „Max Schmitt in een skiff" van de Amerikaanse schilder Thomas Eakins. 23.40 Journaal. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 17.30 Dlerentuimrerhalen. Dieren- programma voor kinderen. 17.50 Journaal. 16.00 Vier kwajongens en een fijne 1(2). 19.15 Actualiteiten. 19.45 De engel in het wiL 20.00 Journaal. 20.15 Bananas. Muziek en nonsens met Olivia Pascal, Hans .Herbert, Her- bert Fux en Gerd Leienbach, die o.a. Romlna Power en Peter Maffay ont- 21.00 Monitor. Actualiteitenprogram- 21.45 Dallas. Cliff Barnes maakt van zijn nieuwe baan gebruik om zijn wraak op de Ewings door te zetten. Op Southfork wordt een lijk ontdekt. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 ARD-sport extra. Beelden van het betaalde voetbal en de WK IJs hockey. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaiek. Progamma voor 65-plussers. 16.35 Strandpiraten. Canadese avonturenserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-geillustreerd. Actualitei ten, tips, sport en ontspanning. 18.20 Brandmeester Felix Martin. Serie over de belevenissen van een vrijwillig brandweercorps. Met: Wolf gang Kleling, Monika Gabriel. Andrea 19.00 Journaal. 19.30 De aanbrenger. Satirische tv-film van Horst Flick met Hans-Pe ter Korff, Gerd Baltus en Witta Pohl. Muller Is een ambtenaar aan de ste delijke urbanisatiedienst. Hij staat be kend als een ervaren vakman en in stilte rekent hij op een bevordering. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Met het oog op de afloop: Duitsland met 4 miljoen werklozen. Programma .waarin diverse facetten belicht en speculaties gedaan worden voor de toekomst. 22.05 Verkeerde liefde. Een tv-spel, waarin het liefdesverhaal van Anna en Bruno aan de orde komt. Met: Verena Buss, Stefan Matousch, Max Volkert Martens e.a. 23.35 Speculatie. Discussie In aan sluiting op het programma: Met het oog op de afloop. 00.20 Nieuwsoverzicht. DUITSLAND 3 NDR 16.30-17.00 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Het woeste Canada. Docu mentaire serie. 19.15 Het natuurkunde-circus. Na tuurkundig programma. 19.30 Het jaar in de tuin. 20.00 Journaal. 20.15 Het spreekuur. Afl.: Ziekelijke eetnelgingen. 21.00 Toneel: Raadhuis Hamburg. 21.45 Monitor in het kruisvuur. 22.30-24.00 Filmrubriek: Afscheid van gisteren? Gesprekken n.a.l. de 28ste Westduitse Dagen van de Korte Film in Obertiausen. WDR 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-curaus beschrijvende sta tistiek. 19.00 Toneel: De hersenverslinder of de Filosofie van Helga Grun. Film over de door Helga Grun gedane on derzoeken naar de Invloed van de computer op de mens. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Cultuur en wetenschap: Bou wen of renoveren? Drie voorbeelden van alternatieve bouwmethoden. 21.00 Onder het kapiteel. Het circus van morgen. 21.45 Monitor in het kruisvuur. 22.30 Vrouwen-studies: Ik ben mijn 23.25 Journaal. SWF 17.25 Schooltelevisie. 18.00 SesamstraaL 18.30 Tetecoflege II. Wiskunde. 19.00 Cursus Spaans voor begin ners. 19.30 Het spreekuur. Tips voor de gezondheid. Baden-Wurttemberg: 20.20 Een stuk voor jullie, val-ap- pels. Tv-spel van Ursula Holzner. 20.50 Ik was erbij. Herinneringen aan John Cranko en het Stuttgarter Ballet. Rheinland-Pfalr 20.20 Een gedenkteken voor de Hunsruck. 21.05 Cultuur kalender. Saarland: 20.20 Programma Saar 3. 21.20 De sterrenhemel in mei. Gemeenschappelijk programma: 21.35 Kus me-domkop. Amerikaan se speelfilm van Billy Wilder (1964) met Dean Martin, Kim Novak, Ray Walston e.a. BELGIE BRT 1 14.00-18.00 Schooltelevisie. 18.00 De Be re boot. 18.05 SesamstraaL 18.35 Gemeentebeleid (Open school). Ruimtelijke ordening. 19.07 Omdat gij het zijt: seminaris ten 1982. Programma van de Katho lieke Televisie en Radio-Omroep. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en lotto-uitsla gen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstlps: welke gordel Is de beste? 20.15 Zuid-Noord. Regine Clauwaert en Koos Postema ontvangen gasten uit zuid en noord. Muzikale omlijsting: Dirk Stuer. 21.15 Kijk mensen: vergeten leef tijd. Een programma van Paula Se- mer en Cecil Marichal over demente bejaarden. 22.05 LQ. Een kwis met denk- en weetvragen o.l.v. Herman Molle. 22.35 Journaal.Vooraf toto-uitslagen. BELGIE BRT 2 19.00 Toets. Frank van Dingenen en Leen Persijn presenteren een pro gramma voor jongeren rond het the ma: Ik wil uitgeven... 19.37 Morgen. Overzicht program- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitf Verkeerstlps: welke gordel is de beste? 20.15 WK IJshockey. Reportage uit 21.45 Bonjour Is France. Het mu seum van de Impressionisten: Jeu de BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM: Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Plein jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.00 Anteime-soir. Actualititen, edi tie Henegouwen. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 JoumsaL 19.55 Parto-Saint-Lazare. Franse tv-serie In zes afleveringen van Marco Pico. Vierde afl.: Donderdag. 20.55 TVF magazine. Vrouwenpro gramma gepresenteerd door Laurette Charlier over het thema: De alleen staande vrouw. 21.55 La memoirs cTun continent. Terugblik op de grote momenten van de Eurovisie van 1953 tot 1981. O.a. de huwelijk van Elisabeth II en prins Charles. 23.05 Journaal. BELGIE FRANS 2 12.00-19-00 Zie BELGIE FRANS 1. 19.00 Tribune economique et socia le. De middenstand. 19.30 Nieuws voor doven en slecht- 19.55 Le point de la medicine. Me disch programma over contraceptie en adolescentie. 20.55 Topaz. Amerikaanse dramati sche film van Alfred Hitchcock (1969) naar de roman van Leon Uris. Met: Frederick Stafford. Michel Piccoll, Karin Dor, John Vemon en Dany Ro bin. Een Franse spion, Andre Deve- raux krijgt opdracht een document te stelen over de levering van Russische raketten aan Cuba. welk document in handen is van een Cubaans afgevaar digde bij de UNO. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilm. 17.40 Record breakers. Programma over stunts en records. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Rentaghost. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.50 Best of the west. 20.15 Triangle. 20.40 Scope. 21.10 Flesh and blood. Serie met Bi- gel Stock, Bill Fraser en Thora Hird. 22.00 Journaal. 22.25 Play for tomorrow. Cricket. 23.25 Harry O. Serie met David Jans- 00.13 Journaal. 00.15 Reportage. 00.50 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.10 Post experience. 18.40 Laurel en Hardy. 19.15 Lang ley south. Antarctica. 19.40 Journaal. 19.45 Macbeth. Shakespeare-drama geregisseerd door Orson Welles ult 1948. Met: Orson Welles, Jeanette Nolan en Dan O.Herlihy. 21.30 Top gear. Serie over auto's. 22.00 Roy Clark traveling musical 22.45 Nothing final. 23.45 NewsnighL Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 10.00-12.00 Schooltelevisie. 13.00. Nieuws voor doven en slecht horenden. 14.45 Open school. Taaistraat. 15.00 Open schooL Thema TROS 15.30 De dieren van het Groene Woud. Tekenfilmserie voor de kinde- ren.Afl.: Paniek In het woud. 15.55 De kleine herdershond van Catalina. Jeugdfilm van Walt Disney. De belevenissen van de hond Birkle, die op zoek Is naar zijn baas. 16.45 Ren je rot. In dit populaire pro gramma van Martin Brozius wordt aandacht besteed aan de opleiding tot steward of stewardess, de band- parodist Michel Tito en er wordt een film vertoond over surfen In Australië. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 De aanbrenger. Satirische tv-film. 11.35 Voetbat. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Kijkraam der wereld. Reporta ge over de Hannover Messe 1982. 17.00 Alpha 5. Kinderprogramma met een computerspelletje. 17.25 He, kijk eens! Kinderprogram ma voor nieuwsgierige Aagjes. 17.50 Journaal. 18.00 De Camerons. Naar de roman van Robert Crlchton. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Ander land: kinderprogram ma. Aansluitend: Journaal en achter grondinformatie. 16.35 Smokkelaars (Smuggler). Se rie met Olivier Tobias, Lesley Dunlop. Hywel Williams Ellis e.a. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-geillustreerd. Actualitei ten, tips, sport en ontspanning. 18.00 De vuurbomen van Thika. En gelse serie naar de roman van El- speth Huxley. Afl.: De magie van de zwarte man. DUITSLAND 3 NOR 08.50 Yoga. 09.05-13.05 Schooltelevisie. 16.30-17.30 Schooltelevisie. 18.00 SesamstraaL WDR 08.00 Gymnastiek. 08.50-11.00 Schooltelevisie. Om 09.25 SesamstraaL 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 SesamstraaL SWF 08.20-9.45 Schooltelevisie. 17.25 Schooltelevisie. 18.00 SesamstraaL BELGIE BRT 1 16.00 Bonjour la France. Het Jeu de 17.00 Op het Schildptein. Kinder programma over goochelen. 17.30 Het zwaard van Ardoewaan. Vierde aflevering BRT-jeugdserie: Een gordel voor AJa. 18.00 De Bereboot. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.30-16.00 Schooltelevisie. 16.00 Carrefour J. Jeugdprogramma voor jongeren van twaalf tot vijftien. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd kinder programma. BELGIE FRANS 2 12.00-19.00 Zl. Belgis Frans 1. ENGELAND BBC 1 07.40-12.15 Schooltelevisie en cur- 13.30 Journaal. 14.00 Pebblo Mill. 14.45 See saw. Kinderprogramma. 15.01 Watchl 15.18 20th century history. De kou de oorlog. 15.40 Merry-go-round. 16.55 Play schooL 17.20 Tekenfilm. 17.40 Playaway. koi Radio vandaag NIEUWSBERICHTEN nai Nieuwsuitzendingen zijn op Hilv^,e 1 elk heel uur, 24 uur per dag. O. versum 2 op elk half uur van 7.3na tot 17.30 uur, voorts om 7.00,bei 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en iva uur. Op Hilversum 3 op eik heijjp van 7.00 tot 24.00 uur en Hilvert-, om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. 1U< HILVERSUM 1 e 16.02 (AVRO) Hersengymnasttei 16.30 Kom 'ns langs in „Des InAai 17.52 Per saldo - 18.06 Radiojoi) - 18.25 Toppers van toen - 19.L Speciaal - 19.30 Operette - 20.F° quide middelen - 20.43 Lichte pel mofoonmuziek - 21.02 Crinofcn 22.02 Sportpanorama Eretrib^at 23.02 (NOS) Met het oog op ma HILVERSUM 2 16.32 (KRO) Babyion - 17.36 Po{ra uitzending - 18.20 Kruispunt - kei Humanistisch Verbond - 19.04-ec hoord en gelezen - 20.03 Ovenrt,0, - 20.10 Verkenningen - 20.30 Sft kei - 21.30 (Teleac) Moderne ger denis - 22.00 Uit de geschieden^! de fotografie - 22.40 (KRO) Vhel schap - 23.00 Zin in muziek -fcul Radiocabaret. hp HILVERSUM 3 F 18.04 (NOS) De avondspits -Pei (VARA) Popdonder - 21.02 fre dags. iv a HILVERSUM 4 jjr{ 17.00 (TROS) Sluiting - 20.00 r Klassiek presenteert eigen studj namen - 22.30 Guitariteiten vanjDi Christiani. Lr vai iet, Radio morgen HILVERSUM 1 !ei" 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 kei licht - 5.02 Truck - 7.02 (VERC Ook goeie morgen - 7.40 Raai ie staat met Jan Morrien -9.03 f terwijl u werkt - 10.02 Klet! 10.45 (VPRO) Villa VORP - 13.' ingelichte kringen - 13.55 Een je kop - 14.20 (EO) Theologif kenningen - 14.35 Radio krant - 15.02 Open huis - EO-actief - 16.20 Licht en ui' 16.55 EO-metterdaad - 17.02 - 17.45 EO-metterdaad 2. HILVERSUM 2 7.10 (NOS) Ochtendgymnastiek] (VARA) Radioweekblad - 7 wekkerradio - 7.35 Parity nieuws - 8.40 De vooruitgang'eb (NOS) Gymnastiek voor de m 9.15 Werkbank - 9.24 Watersti 9.32 (TELEAC) Frans den - 10.03 (VARA) Hoor 11.10 Nederlandse schoolrafon 11.33 Switch on - 11.43 Raditfan blad - 11.43 Den Helder cenlen 13.00 Nieuwsberichten en ding^0( de dag - 14.00 Oude schoollie 14.20 De schuurpapier - 14.50 eci ren een kwartje? - 15.32 Leef-tf noeg - 16.32 Radiorechtbank -De Dingen van de dag en nieuwsJe, ten - 17.36 Onder vuur. 'i HILVERSUM 3 *J 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.3Fg< plu - 10.34 Muziek, zang en voor nu, heden en thans -,Ga Popslag - 13.30 Weeshuis van jak 14.34 K-Rock - 16.34 NieuwsbL HILVERSUM 4 7.02 (NCRV) Het levende «PB' 7.10 Preludium: Concert voo strijkers en basso continuo s Platennleuws - 8.45 Musica sr3l 9.15 Onder de hoogtezon - 11 kestpalet - 12.00 Divertimento Het grote werk - 14.00 Cor woensdagmiddag - 14.30 De flip muziek van W. A. Mozart (35)r In kleine bezetting - 16.05 Mui eigen tijd - 16.30 Literama-\ - 17.00 Sluiting,

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2