Forescate stelt teleur tegen De Warande Leiderdorp geeft een ruime voorsprong uit handen De Danaïden een punt verwijderd van titel Nieuwelingen Swift derde in ploegentijdrit Windsurfer evenement Holswilder slaagt Degradatie heren Noordwijk SPORTTRIBUNE i LEIDSE COURANT MAANDAG 26 APRIL 1982 PAGM LEIDEN De basketballende heren van Leiderdorp ver speelden in de eerste klasse rayon een ruime voorsprong op degradant Midland. Pro movendus Blitz daarentegen boekte in de tweede klasse rayon een ruime winst op de gradant ASV: 82-115. Luba leed een 72-93 nederlaag te gen Axla Lakers, maar zal waarschijnlijk niet degraderen. De dames van Parker werden geklopt door Eve Adam Stars: 63-75. De dames van Parker, die al zijn gedegradeerd, konden in de eredivisie andermaal niet tot puntenwinst komen. In een wedstrijd die bol stond van degradatiebasketbal was de 63-75 nederlaag tegen Eve Adam Stars dan ook niet ver bazend. Uitblinkster Marijke Klos verwezenlijkte de meeste punten. Het onvolledige Leiderdorp verloor in de eerste helft twee spelers, waaronder Ton Pauli- des, maar had desondanks het reeds gedegradeerde Mid land moeten kloppen. Na een goede eerste helft, waarin een 32-50 voorsprong werd op gebouwd, stokte de Leider- dorpse scoringsmachine met alle gevolgen van dien: Mid land vocht zich terug naar een 82-81 zege. Pieter van de Vliet en Rein Paulides mikten het best öp de basket met res pectievelijk 21 en 20 punten. In een vrij rommelige wed strijd had Blitz weinig moeite met ASV. Blitz, dat naar de eerste klasse zal promoveren, ontmoette een fanatiek ASV, maar verlengde een 38-58 voorsprong in de rust naar een 82-115 zege, waarmee het seizoen optimaal werd afge sloten. De meeste punten kwamen hier op naam van Pe ter de Weijs (30) en Ton Kal lenberg (29). Dik Koornneef moest na nauwelijks een bal aangeraakt te hebben met een enkelblessure voortijdig het veld ruimen. In de tweede klasse rayon speelde het verjongde Luba een matige partij tegen Axia Lakers, dat de slechte mo menten van de Leidse ploeg goed uitbuitte. Het gebrek aan een vaste coach en trainer wreekte zich ook ditmaal. Na een 30-45 achterstand in de rust werd de 72-93 nederlaag Luba's deel. Derde plaats basketbaltear HILVERSUM Het orarjj tiental heeft de goede zijn plaats in de B-poufc de FIRA-competitie de[ zeker te stellen, gister» Hilversum in een slechte». I strijd verloren laten gaan tugal behoefde zelfs niipj het uiterste te gaan om ploeg op de knieën te kFS Slechts vijftien van de tA ïi len 70 minuten heeft f6 d land gedemonstreerd djnel de beginselen van het Lej toch wel beheerst, maaivrc het overige was het ba m( peil. Vooral het spel vfy,ori driekwarten liet alles tc^ sen over en juist vormt de basis van rugbyploeg. Alleen de l| tien minuten voor rust -! nam oranje dan ook eervc sprong van 126 rjc, laatste vijf minuten va duel was er plotseling i lust en vuur te bespf t twee onderdelen waarmt derland de technisch rieure Portugezen mogef capitulatie had kunnenLQ. gen. Scoreverloop: 12. Ce< man 40, Conversie BaJNG teel 6—0; 14. PedrcA ze (strafschop) 63; 18. r go Megre 66; 28. 96; 38. Hans MarckeJ" 6; 45. Eiro (strafschop)]" 48. Carlos Moita 12—v Eiro (strafschop) Scheidsrechter: Duncar (GBr); toeschouwers: I.Malc Titel 5 kilomei voor Lok/Beursken NIJMEGEN Carla kens heeft zaterdag kunststofbaan Brakkest)" Nijmegen het Nede kampioenschap hardlopl kilometer dames verovelpi legde de afstand af in nuten en 19.2 sec Tweede werd Tineke K derde Marga Wiegman, heren, die tien kilometer den, zegevierde net jaar Klaas Lok. Zijn wifjllj tijd was 28 minuten e seconden. Lok had bijt tien seconden voorsprr' Cor Lambregts. Jan v< werd derde. LEIDEN Noordwijk en Forescate lijken de kam- pioens- dan wel promo tieaspiraties niet waar te kunnen maken. De 1-7 ne derlaag, die de tennissers van Noordwijk tegen Jaagpad leden, is overi gens niet echt verbazing wekkend. De Amsterdam ploeg beschikt in Paul van Geuns over een speler, die althans in het dubbel spel tot de top van Neder land behoort, terwijl Ma rion de Witte nummer één op de Belgische ranglijst staat. Forescate leed een kostbare en ook onnodige nederlaag tegen De Wa rande: 3-5. De beide teams van Unicum, Sas- senheim en Leidse Hout zijn na twee competitie rondes nog ongeslagen. Forescate heeft tegen De Wa rande kansen gehad op een goed resultaat. Jacqueline van Wijk had in de eerste set nog een setpoint tegen Marie- Jeanne Huyben, maar ver speelde dat: 5-7, 4-6. Herman van der Capelle won zijn en kelspel evenals Liselotte van der Bijl. Na winst in het da mesdubbelspel ging de heren- dubbel onnodig verloren. Van Overbeeke en Van der Zee gaven in de derde set een 4-1 voorsprong uit handen. Ver volgens stelden Jacqueline van Wijk en Herman van der Capellen ook in het gemengd dubbelspel teleur: 0-6, 1-6. Noordwijk kwam er niet aan te pas tegen Jaagpad II. De Amsterdamse ploeg bleek op alle fronten te sterk. Monique Lembeck zorgde voor het eni ge winstpunt door Yvonne van der Eekhout te kloppen. Eric- Jan Schreuder was dichtbij een overwinning op Roel Drost: 7-6, 3-6, 3-6. In de dubbelspelen slaagde de Noordwijkse ploeg er niet in ook maar één set te pakken. Unicum I was wederom prima op dreef. Tegen Marquette II hoefde de Leidse ploeg geen punt af te staan. De scores in de enkelspelen illustreren nog het beste de krachtsverhou dingen: Freek van der Capel len won met 6-1, 6-1; Frans Grimbergen met 6-2, 6-4, Ma rijke Guyt klopte A. Karten in de beste partij van de dag met 6-1, 6-2 en Hennie Feh- ling haalde de winst binnen met 6-3, 6-2. Alleen in het da mesdubbelspel stond Unicum één set af. Unicum II won ook met 8-0, maar dat team had het iets moeilijker. Hans Tönjann moest een 1-6, 1-3 achter stand goedmaken en deed dat uiteindelijk vlotjes: 6-4, 6-2. Ook Anne Jan van der Meer moest een set afstaan. Ingeli- se Driehuis en Maureen Meier boekten 'twee sets' overwin ningen. In de dubbelspelen slaagde Metselaars er niet in nog een set te pakken. Roomburg herstelde zich goed van de vorige week op gelopen 8-0 nederlaag. Tegen Hilversum III werd een 5-3 overwinning tot stand ge bracht. Dit vooral door de goede Inbreng van Yvonne de Ruiter en Iris Zwollo. Ook Mi- lou Penseel kwam nog in actie en dat leverde een vlotte over winning in het dubbelspel op. John Visbeen en Joost van Leeuwen speelden een over tuigende dubbel (6-1, 6-2), waarna de zege in de mixed van Jan Pieter Noordermeer en Yvonne de Ruiter de winst bracht. TEAN kwam tegen Zaandam II niet verder dan een 3-5 neder laag ondanks de sterke in breng van Inge van der Loo- Korsten, die haar singel op nieuw met 6-0, 6-0 won en ook in de dubbel en mixed punten scoorde. Ron Groot was dicht bij de zege, maar ging in de derde set tenonder. Ook in de herendubbel kwa men Charlie Asselbergs en Frank van der Donk net te kort: 3-5. De Munnik begon met een hoopgevende 3-3 aan de ge mengd dubbels tegen Amstel- land. Omdat het tegen de Am- stelveense ploeg teveel van Cristel Verwoert en Ellen Ge- resse moest komen, die bel den tot overwinningen kwa men In het enkel- en dubbel spel, werd winst in de mixed dubbels een te moeilijke zaak: 5-3. Jacqueline van Wijk van Forescate had tegen Marie-Jeanne Huyben kansen op winst, maar verloor toch met 5-7, 4-6. Zee en Duin krijgt het zeer moeilijk om de degradatie af te wenden. Tegen Brederode verloor de Katwijkse ploeg met 3-5. Pat Heyligers en Pe ter Bauw zorgden voor twee punten. Het derde winstpunt boekte de thuisploeg in het gemengd dubbelspel. Leidse Hout speelde een Ijzer- sterke wedstrijd tegen de Metselaars IV. Marcel van Rijn klopte Robbert-Jan van der Feen en Waldo Jansen zette bridgekampioen Hans Ver goed aan de kant. Annette van der Meij won Monique vann der Storm. Bij de stand 7-0 werd de strijd gestaakt, de tweede mixed wordt vrij dag nog gespeeld. Sas8enheim sleepte een 3-5 overwinning uit het vuur tegen Delftse Studenten. Alice Mou wen liet een punt liggen in de singel en ook de damesdub- bel ging verloren. Het derde punt werd aan Delftse Studen ten afgestaan in de gemengd dubbel. OLTC leed tegen Leimonlas een kansloze 7-1 nederlaag. Marcel Gerritsen zorgde voor het ene punt voor de Oegst- geester formatie. Het herenteam van Unicum voegde aan de 5-1 overwin ning van vorige week een 6-0 zege op Ativu uit Treebeek toe. De Leidenaars lijken op prolongatie van hun Neder landse titel af te stevenen. LEIDEN In de door wie lervereniging Avanti uit Alphen aan den Rijn geor ganiseerde ploegentijdrit bezette de nieuwelingen- ploeg van Swift de derde plaats. De Leidse wielren ners werden vooraf ge gaan door De Spartaan en Zoetermeer '77. In de in dividuele tijdrit was Eddy Kouiss op de zesde plek de eerste renner van Swift. De individuele tijdrit, over 5,8 kilometer, werd een prooi voor de Haagse nieuweling Poortvliet (De Spartaan), die daarin zijn clubgenoot Sergers en Nieuwenhuis van Zoeter meer '77 voorafging. De ploe gentijdrit werd betwist door 22 ploegen. Winnaars werden hier de 15- en 16-jarige ren ners van De Spartaan, die zo'n 22 kilometer aflegden in 29 minuten en 51 seconden. Zoetermeer '77 volgde op 46 seconden, Swift (Eddy Kouiss, Ronald Koornstra, René Guyt en Caspar van der Meer) hoef de slechts 9 seconden meer toe te geven. Markthof-Union amateur Axel Hermans reed zaterdag met zijn ploeg de klassieke Ronde van Zuid-West Friesland. De in dit werk onervaren Katwij- ker kwam met zijn 35e plaats tot een voor hem goed resul taat. Zijn ploeggenoot Henk van Weers uit Den Haag be zette achter winnaar Henk Ha vik de vijfde plek. De in het klassiekerwerk even eens onervaren ROKS - ama teur Karei Teeuwen uit De Zilk betwistte gisteren de b-klas- sieker Ronde van Noord-Hol land. Hoewel hij goed reed viel hij terug uit de eerste groep door een schrijnend gebrek aan durf en brutaliteit. Zaken die essentieel zijn voor het waaierrijden. Moegestreden na 180 kilometer kwam hij daarop niet verder dan de 28e positie. Theo Wallenburg trok hier aan het langste eind. De goed rijdende junior Gert- jan Zwaan bevond zich in Die- men in een groepje van vijf man, dat negen koplopers achterna joeg maar niet in zou lopen. De Voorschotenaar sprintte naar de 13e stek. Winnaar werd Otte uit Haar lem. WARMOND Tijdens het derde landelijke windsurfer evenement, dat werd gehou den op de Kager Plassen, heeft Jolande de Jong beslag gelegd op de eerste plaats. In totaal deden 64 surfers mee aan de wedstrijden die be stonden uit vijf manches. Bij de heren werden vier win naars genoteerd. Fred Has- man won in de lichtste klasse (A), Martin Binnendijk werd eerste in de B-afdeling, Ton Wessel eindigde als eerste in de C-klasse en Mark Gerdes won in de D-klasse. Deze wedstrijden worden gehouden In het kader van de selectie van de Nederlandse ploeg die deelneemt aan de Europese- en Wereldkampioenschappen windsurfen. Dames 1 Jolande de Jong; 2 Helde Schake; 3 Monique van der Boom. A: 1 Fred Hasman; 2 Wim Asselberg; 3 Martin Koenraad. B: 1 Martin Binnendijk; 2 Peter Bis schop; 3 Eric Vink. C: 1 Ton Wessel; 2 Eric van Dam; 3 John Buiing. D: 1 Mark Gerdes; 2 Eric van der Bey; 3 Kees van Spronsen. NOORD SCHARWOUDE De recordjacht van Sam Holswilder is ge slaagd. De powerlifter van LKV De Spartaan bracht tijdens de Nederlandse kampioenschappen (twee de klasse) het record bij het kniebuigen op 282,5 kilogram. Holswilder werd tweede in de klasse tot honderd kilo met een totaal van 676,5 kilo. De Leidse gewichtheffer haalde tevens de limiet voor de eer ste klasse. In de klasse tot 90 kilo werd Sjaak van de Wijn gaard met een totaal van 570 kilo vierde. Johan Hoekstra werd met 565 kilo vijfde in die klasse. Wim van Putten haal de geen totaal. Van Putten, die uitkomt in de klasse tot 82,5 kilo, faalde tot drie keer toe bij het kniebuigen. BREMERHAVEN Hel tiende basketbaltoernoi Bremerhaven heeft voor1 4 derland niet meer dan* derde plaats opgeleverdBj Nederlandse team behr™ dit resultaat door met van Tsjecho-Slowakije te. nen, terwijl tegen West-f land (5960) en de S( Unie (8097) nederlageif den geleden. De winst van dit toernooi Nederland schuilt vooral I mentale vlak. Nedet sinds de EK-voorronde ii kije vorig jaar niet mei meetelllend, was de dui({ underdog. Het feit dat derlandse ploeg geen man is afgegaan is een hoop\l£" ken voor de toekomst, j omdat bondscoach Hege sinds een week begonii en het in West-DuitslantL der Cramer, Faber en Frl^ moest doen. Dit drietal de zich af omdat men t« moeid was na de landelij telstrijd. Wat dat betreft dient Kees Akerboom pluim, omdat hij, verre vL., toch meedeed. tUJ In Bremerhaven had ffn land in iedere wedstrijflid. kens weer een andere ujpt ker, maar Cock van de U maat mag toch wel deL man worden genoemd.1^ zij zijn rebound-inbrenPar die van Bert Kragtwijkj|n den de Westduitsers zeef ei op achterstand worder houden, maar als echte J winners" sloeg West-| land in de slotseconde^ 70—69. Pge Tegen de TsjechosloJnel was ér een hoofdrol vof6{ lange mensen van Nede] z Dit waren Van de Lag#nn en Kragtwijk, dank zij hten( bounds kon Nederland digend sterk spelen. Dajats hard nodig, omdat aanvfab de zaak soms muurvaste" Pas diep in de tweede«P1 legde Jelle Esveldt met Jiet afstandstreffers de basis de eindzege van 6362, Het hoogtepunt van fPj1 land werd in de laatste'" strijd tegen de Sovjel al bereikt. Ofschoon Van dz'c gemaat al na vijf minute e' gen vier persoonlijke f aankeek, had de ploec doende mogelijkheden ojme de Russen moeilijk te mR°c Eindstand: 1. Sovjet-Unie 3j"ei West-Duitsland 35. 3. Nejnar 34, 4. Tsjecho-Slowakije 3-jinc De totale scores van Nederlar| de drie wedstrijden waren: Vs 16. Esveldt 9, Wiel 16. Plaat f gens 10, Kragtwijk 24, Van dê t( maat 23. Akerboom 45. Vaniror ren 6, Bruinsma 34 en Van N punten. Rugbyteam vergooit de kansen LEIDEN - De definitieve de gradatie van de heren van Noordwijk en het verlies van de' kampioenswedstrijd door de Alecto dames geven dit weekeinde geen vrolijk hoc- key-gezicht. Positief waren de verrichtingen van Forescate en Hisalis waarvan zowel de dames als de heren aan de goede kant van de score ble ven. Leiden deelde de punten in Amsterdam met HIC, 1-1. LMHC speelde een zeer goe de eerste helft waarin met name Obbe Siderius op de rechtervleugel uitblonk, in de 23e minuut leverde dit een Leidse voorsprong op, Johan van Marwijk Kooij soleerde door de defensie en rondde met de backhand af. Na de rust was Leiden wat zwakker en halverwege kwam HIC door een strafbal langszij. Het laat ste kwartier bracht weer een Leids overwicht, maar tot kan sen benutten kwam het niet. Forescate versloeg HBS met 1-0. Na een harde, gelijkop- gaande eerste helft trokken de Voorschotenaren na de pauze het Initiatief naar zich toe. Na vijftien minuten lever de dit een strafcorner op voor Peter Jan Rubingh, die alleen met de voet gekeerd kon wor den. Mark van 't Nordende benutte de strafbal. De rest van de partij had Forescate geen moeite om de voor sprong te verdedigen. Noordwijk degradeerde. De ploeg verloor met 1-0 van Rood Wit. De Noordwijkers verweerden zich prima, maar een uitval, vijf minuten voor tijd, werd hen noodlottig. Alecto speelde met 0-0 gelijk tegen de Reigers. De Leider dorpers waren technisch wel beter, maar tot scoren kwa men zij niet. Hisalis haalde uit tegen de Saxenburgers: 5-1. Mark Tilli opende de score en na rust voegden Paul Brouwer (2 strafballen), Koen Brouwer en Paul van Kerkum daar vier treffers aan toe. Dames Leiden verloor met 2-0 onge lukkig van Waalwijk. Na 65 minuten In de aanval te zijn geweest, zag Leiden zich in de laatste vijf minutên tweemaal gepasseerd door uitvallen van het tegen degradatie vechten de Waalwijk. Noordwijk behaalde een re gelmatige 2-0 overwinning op Roomburg. Renate van de Bent en Alexandra van Kan hadden voor rust al orde op zaken gesteld. Forescate overwon Groen Geel regelmatig met 3-0, hoe wei bij de rust de stand nog dubbelblank was. In de twee de helft profiteerden Evelien Kimman (2) en Els du Buvrie samen driemaal doeltreffend van het falen van de Wasse- naarse buitenspelval. Alecto leed een 1-0 nederlaag bij Craeyenhout. hiermee ver speelden de Leiderdorpers ook hun kampioenskansen in de tweede klasse. Na een ge- lijkopgaande eerste helft en een 0-0 rust, wist Craeyenhout halverwege de tweede periode toch 1-0 te scoren en daar mee het kampioenschap zelf binnen te halen. Hisalis won zijn laatste wed strijd tegen Badhoevedorp met 4-1 en eiste daarmee een 2e plaats In de vierde klasse voor zich op. Edith Karsten (2), Manja van de Berg en Be linda van de Berg zorgden voor de Lissense treffers. LEIDEN Nog een punt is De Danaïden af van de titel in de promotieklasse B. Langs de rand van de afgrond balan ceerde de Leidse ploeg, maar in de tweede helft werd de 0 4 achterstand op welhaast mi raculeuze wijze goedgemaakt: 76. Pernix liet tegen HKC een 13 voorsprong glippen (5—3) en wellicht ook de laat ste reddingslijn. Ook Zuider kwartier heeft het kampioen schap binnen handbereik ge kregen na de 95 zege op DKC. Voor TOP, in IA is de weg nog lang, ook na het om zeilen van de lastige klip ADO (56). Crescendo stelde zich in IIB in veiligheid na de 26 overwinning op De Jodan Boys, terwijl derdeklasser KNS ondanks een 65 zege op TOV de aansluiting met de middenmoot miste. Volmaakt kansloos leek De Danaïden na een helft tegen Swift. De Amsterdamse con current overspeelde het twaalftal van Ron Ek en het verweer was na het eerste kwartier louter verbaal van aard. Solistisch optreden vier de hoogtij en alleen dankzij een vasthoudende verdedi ging duurde het een half uur eer er bij 02 gewisseld kon worden. Het eerste aanvals- vak faalde ook verdedigend, 04 volgde snel en het debè- cle tekende zich al af. Het was Hans van der Leek die De Da naïden in het eerste kwartier over het dode punt hielp. Tweemaal scorend bracht de Leidse aanvoerder het zelfver trouwen terug. Swift nam nog eenmaal afstand, maar daarna pakte De Danaïden het initia tief. Binnen vijf minuten was de stand door treffers van Ruud Visscher, Hennie Devi- lee, Frans Brand en opnieuw Hans van der Leek 65. Het was tenslotte invaller Pieter Koorneef, die, na de Amster damse gelijkmaker, de zeven de en winnende treffer door de mand joeg, een fraaie com binatie met Cees Christiaanse afrondend. Vreugde alom in het Leidse kamp, dat er hal verwege eigenlijk niet meer in geloofde. Volgende week kan tegen Groen Geel het laatste stapje naar de overgangsklas se worden gemaakt. Tot diep in de tweede helft had Pernix koploper HKC ste vig in de tang. Tempowisselin gen zaaiden paniek in de ver dediging van de ploeg uit Har- dinxveld-Giessendam en via treffers van Kees Hortensius en peter Kuipers (2) ging Per nix kort na rust (1—2) met 1 3 aan de leiding. De krachtsin spanningen, die het spelpa- troon vroeg, eisten in de slot fase hun tol. Terwijl het tempo daalde, werd bovendien nog een mentale klap uitgedeeld door de scheidsrechter die de dubieuze gelijkmaker goed keurde. Deze 33 kwam de ploeg niet meer te boven. Het fysiek sterke HKC scoorde van afstand 43 en tijdens het spel bevriezen 53. Voor Fides Pacta lijkt de competitie nu al afgelopen te zijn. Slechts één helft was er tegen Oost Arnhem sprake van aanvaardbaar korfbal. Na rust (33) ging de Leidse ploeg door frequent balverlies al tijdens de aanvalsopbouw in de fout. De Arnhemse run ner up profiteerde er be kwaam van, waarna Fides Een voor korfbal ongewoon tafereel. De in balbezit zijnde Danaïden-speelster Ingrid van Haren kijkt toe, terwijl teamgenoot Cees Christiaanse door een Swift-speler wordt getac keld. Pacta spoedig in de nederlaag berustte. Het werd 48 met doelpunten van Ronald van de Velde, Robin Sommeling, Nico Pikaar en de voor Dick Onder water ingevallen Henny Piket. In de race naar de titel in IA nam TOP de zoveelste hinder nis: ADO. Maar niet zonder moeite, want al had de Sas- senheimse ploeg wel voortdu rend het initiatief, de definitie ve afscheiding bleef uit. In de slotfase dreigde de zege nog uit handen gegeven te worden toen de ploeg uit 's-Graven- deel een 35 achterstand goedmaakte. Na eerst een strafworp te hebben gemist redde Anne van der Zaag ech ter de overwinning: 56. Wim Kerkum (2), Karin Baak, Gerco Westerbeek en Otto Nieboer scoorden de overige goals. Al na één helft had Zuider kwartier hekkesluiter DKC van zich afgeschud. Door doelpunten van Wil de Wit, Dirk Jan de Kreek, Dick Derk- sen, Toos van Dam en Christa Metselaar werd een 50 rust stand bereikt. Freewheelend maakte de ploeg van coach Hen Zierikzee de resterende tijd vol. Het werd via 63 9 5 met treffers van Christa Metselaar, Dirk Jan de Kreek, Rens Henze en Joep van Dam. Reinetta de Mooy en Herma Tobé beslisten één minuut voor en na de rust het duel FiksKVR. De Rijswijkers kwamen de aldus tot 41 op gelopen achterstand niet te boven en pas in de slotfase werd het vanaf de stip nog 63. Overige treffers van Dirk Jan Elzenga (2), Diederik van Veen en jeugdspeler Theo Vreeken. In de woelige onderste regio nen van HA verkreeg De Alge mene aansluiting met de mid denmoot. ELKV werd via een 51 ruststand met 103 het slachtoffer van de Leidse op mars op de ranglijst. De regel matige overwinning kwam tot stand door treffers van Ruud. van Vliet (3), Enrica Mud (2), Annemieke Keereweer, Henny Waasdorp, Ton Beij, Wim van Vliet en Hen Rusman. De Jodan Boys had tegen Crescendo maar erg weinig in te brengen. Tweemaal scoor de de Goudse ploeg tegen vanaf de strafworpstip. Cres cendo won dus via een 02 ruststand met 26 waarbij John Huigsloot (3), Peter Baak (2) en Ria Baak voor de tref fers zorgdroegen. In IID blijft de degradatiestrijd uitermate spannend. Ons Ei land ging tot dertig minuten in de tweede helft met 35 aan de leiding tegen koploper Snel. Ondanks legio kansen ging de voorsprong in de- res terende tijd nog verloren: 6 5. Rob Hasselbach (2), Cobie Deegenaars, Olga Soudan en Huib Hasselbach scoorden voor de bedreigde Leidse club. De terugval van Velocitas na de zaalcompetitie is onmis kenbaar. Inmiddels in de grauwe middenmoot aange land speelden de Leiderdor pers een gelijkopgaande wed strijd tegen Avanti. In de slot fase dolf de ploeg van Frans de Haas echter met 65 het onderspit, ondanks tegentref fers van Carla van Evert, Rien van Poelgeest, Jan Scheffers, Ybo Schutte en Leon Brou wers. Ook Tempo heeft in de twee de helft van de veldcompetitie nog geen enkel punt veroverd. NIO was qua veldspel niet de topper die het gezien de hoge positie geacht zou zijn, maar in de schotvaardigheid was het verschil voldoende. Via een 21 ruststand werd het 53, met Alphense treffers van Rob Wilschut, Ernst van Hooidonk en Bob Bergshoeff. In de laatste minuten wist KNS een 45 achterstand om te buigen in een winnende 6 5. René Kooien (2), Fred van Dijke (2), Sandra Ligtvoet en Peter Siebers scoorden de winnende treffers in het duel tegen de middenmoter TOV.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18