'SV en FC Den Haag edijveren in onmacht riesekoopregeert ;aas krijgt zijn zin Haalt FC Den Haag 1984? IINDHOVEN - Dat onbeta- elijk slecht voetbal In ie- jer geval de lachspieren In /veging kan brengen, jsbben PSV en FC Den [aag zaterdagavond be lezen. Hoewel er tussen bide ploegen, de ene tot prige week titelkandidaat ji de andere de avond zelf bgradant, een gat op de inglijst gaapte van vijftien jaatsen, wedijverden bei- tot de laatste snik om prijs van de meest [achteloze ploeg van het Jlzoen. «fe Den Haag kreeg die zwarte tet tenslotte toegespeeld, om it PSV de nauwelijks te be- fhrijven onmacht één keer in zich afschudde. Het bete- knde, zes minuten voor het hde, de winnende treffer Ink zij Jurrie Koolhof, die th tot dan had kunnen laten pnen tot kansenmisser van het jaar. Voor FC Den Haag restte naast de wetenschap dat de degradatie daarmee de finitief was de teleursteling de na 84 minuten met moed, wan hoop en - het dient toegegeven - een enorme portie werklust verdedigde 0-0 toch nog te hebben moeten prijs geven. Cor van der Hart gewaagde na afloop van een door hem ge signaleerde teruggekeerde voetbalsfeer en enthousiasme in zijn ploeg, nota bene op de dag dat teruggang naar de eerste divisie een feit werd. De oefenmeester zag zelfs enige perspectieven voor het volgen de seizoen. Hij zal daarmee de enige zijn geweest in het met 15.000 mensen bezette PSV- stadion, want FC Den Haag mocht dan hartverwarmend hebben geknokt, het was wel gebeurd vanuit de absolute egelstelling: één aanvaller, veel middenvelders en nog meer verdedigers. Waarmee het tob bende PSV, dat kennelijk de kater van de uitschakeling voor de landstitel een week eerder tegen Ajax nog niet had verwerkt en bovendien Willy van de Kerkhof en Ernie Brandts door blessures miste, was veranderd in een bloede loos spelend team, dat naar mate de pogingen om een bres te slaan In de Haagse afweer steeds meer mislukten zelfs de lachtlust van het eigen trouwe publiek opwekte. Zoals gezegd kon FC Den Haag zich tot zes minuten voor het einde koesteren in de on gekende weelde van een remi sestand, maar de manier waar op de pupillen van Van der Hart dit realiseerden vermocht weinig perspectief te bieden. De enige eigenschap die be wondering verdiende was hef keiharde zwoegen van de Ha genaars, bij wie slechts René van Delft individueel tot aan vaardbaar spel in staat was. Voor het overige was de speel stijl afgestemd op afbraak, hoewel er zelfs nog wat kans jes kwamen om te scoren. Le lieveld kort voor de pauze, Rontberg kort er na, later Pur vis en invaller Prevo ontbeer den echter precisie. Het zou al lemaal nog veel lachwekkender zijn geweest als FC Den Haag nog zou hebben gescoord in Eindhoven, dat ondanks de starheid van trainer Libregts (die glashard weigerde om het gebrek aan creativiteit In zijn team wat te ondervangen door bijvoorbeeld Valke en/of Koe man in te zetten), de winst toch nog zou aanschouwen. Uit een om dubieuze redenen toege kende vrije trap plaatste René van de Kerkhof de bal in het doelgebied, waar Koolhof ein delijk raak knikte. Het be spaarde PSV en Libregts de totale ontluistering en FC Den Haag een „historisch", want wellicht laatste in de eredivisie behaald, puntje. FRANK WERKMAN Scoreverloop: 84. Koolhof 1-0. Scheidsrechten Severeln; toeschou wers: 15.000. Gele kaart: Renooy (FC MAANDAG 26 APRIL 1982 PAGINA 11 Den Haaq). FC 0en Haafl: Havenaar. Van der PSV: Doesburg; Stevens, Landsber- Zwan. Van Vliet, Treling. Groen; Pur- gen. Van 'Krlay. Wildschut; Huh, vis. Renooy. Lelieveld (Van Bergenhe- Poortvllet, Thoresen; Koolhol. Geels, negouwenl. Van Deltt, Keloglu; Ront- R.v.d.Kerhhof. berg <Prev°>- IEDAPEST Met het tje in de hand en een in- liespuit in haar broek- heeft Bettine Vriese- ip dit weekeinde in dapest het vrouwenta- tennis geregeerd. Met ij- 'en zelfdiscipline ver- irde de zwaar gebles- rde speelster twee iden en een zilveren (daille. Met de zege in enkelspel op Jill Ham- jrsley werd gistermiddag imj jacht op goud in de Eu- pde^ese kampioenschappen lesloten. De avond er- had het gemengd- ibel met de Pool An- zj Grubba al het waar- olste eremetaal opge ld. Na twee plakken bkte Vriesekoop met p van pijn vertrokken ffcht en door emoties rmand de strijd. Zon- te spelen nam zij en idra de Kruiff genoegen t zilver in het dames- ibel. islotte had de 20-jarige ^isekoop haar doel bereikt de zwaarbevochten over- JEning (21—16, 8—21, 21— ILE2 21—23 en 21—16) op [srivale Jill Hammersley in "inale van het enkelspel en haar droom en die van :h Gerard Bakker met het van het Europese pioenschap in vervulling lan. Zij hadden gespot met traditie, dat de winnares de top-twaalf er nimmer in |gt de Europese titel te be- ;htigen. Vriesekoop werd in Europese tafeltennis de ;te vrouw die dit kunststuk- ithaalde. Ook de even oude Mikhael Appelgren eef eveneens beide evene ten op zijn naam. In de fi- versloeg hij zijn vier jaar lere landgenoot Jan-Ove Iner In vijf spektakulaire 3S. irdat Vriesekoop en coach Bakker het rendement konden plukken van jarenlange inves teringen, leek een onbenullige bloeduitstorting voor grote problemen te gaan zorgen. De blessure, die zich halverwege deze week openbaarde, bleek ernstiger dan aanvankelijk werd vermoed. Het botvlies van de hiel was door de zwel ling geïrriteerd en Vriesekoop kon zich uitsluitend strompe lend voortbewegen. Vrijdag bracht fysiotherapeut Peter van Schie een extra steunzool in de schoen aan, maar de ver lichting bleek van korte duur. Voor de avondwedstrijd ging de voet langdurig in het ijs, maar ook die behandeling bleek van kortstondige aard. Zaterdag werd besloten medi sche bijstand in te roepen. Na overleg met NSF-sportarts Leo Heere trok men In alle vroegte naar de universiteitskliniek in Boedapest. Daar wilde men operatief aan de slag, hetgeen onherroepelijk het einde van Vriesekoops deelneming had betekend. Van Schie kon de ingreep nóg net voorkomen en teneinde raad wendde hij zich tot dokter Martos, de arts van de Hongaarse bond. Juiste medicamenten Sportarts Martos bleek over de juiste medicamenten te be schikken om Vriesekoop in de laatste en belangrijkste fase van het toernooi op de been te houden. Voor de eerste wed strijd op zaterdagmiddag, de kwartfinales in het damesdub- bel, diende hij Vriesekoop een injectie toe met celestone. Een anabole steroide, die in andere takken van sport op de lijst van verboden middelen staat, maar waarnaar Martos vrijelijk kon grijpen omdat in het tafel tennis geen dopingsreglement bestaat. Het spierversterkende middel, dat bij reglematig ge bruik nadelige gevolgen heeft voor de weefselvorming, vond de Hongaar medisch verant woord om de zwelling tegen te gaan. Daarna gaf Martos Vrie sekoop kort voor elk duel een spuitje met lidocaine, een pijn- Bettine Vriesekoop kan haar gen. stiller met de werkingsduur van ongeveer anderhalf uur. De beweegreden voor Vriese koop om zo driftig de injecties puit te hanteren lag op het menselijke vlak. Twee jaar ge leden in Bern kwam zij door een zware griepaanval in de halve finales kracht tekort om de Europese titel te bemachti gen. In de Zwitserse hoofdstad zwoer zij de dure eed, dat het de volgende jaargang, in Boe dapest, wel zou lukken. Met dat doel constant voor ogen heeft het duo Vriesekoop/Bak- ker zich vele opofferingen ge troost. Nu het eindelijk zover was, wilde Vriesekoop tegen elke prijs doorgaan. „Ik ga door, totdat ik er bij neerval", verkondigde ze. De onverzettelijkheid en het tranen niet meer bedwin- paardemiddel loodsten Vriese koop ongeschonden door het barbaars zware programma met zes wedstrijden op zater dag en vier op zondag. Na de grillige aanloop in het landen- toernooi met drie nederlagen (Hellman, Hammersley en Po- pova), die het ergste deden vrezen, wapende de Hazers- woudse speelster zich in de in dividuele strijd met een uitzon derlijk sterke wedstrijdmentali teit. In vrijwel elke partij was een inzinking bespeurbaar, maar altijd bezat ze dat extra beetje wilskracht dat haar uit het dal haalde en de partij in haar voordeel deed uitvallen. Dat was het geval in het enkel spel, waarin zij op weg naar de finale zware inspanningen moest leveren om de Zweedse Marie Lindblad (32). de Rus sin Narine Antonjan (31) en de Westduitse Ursula Kamlzu- ru (31) onder de duim te houden. In de eindstrijd stond zij tegenover Jill Hammersley. De Britse verdedigster had alle aanvallen op haar tweede posi tie op de plaatsingslijst achter Vriesekoop met uitstekend spel afgeslagen en was er als enige speelster In geslaagd in het landentoernooi ongeslagen te blijven. Die wetenschap had nauwelijks effect op Vriesekoop. Zij teer de op haar grandioze overwin ning in de adembenemende fi nale van de top-twaalf in Nan tes. Met die ruggesteun ver trok ze opvallend koelbloedig en zeer zelfverzekerd won ze de eerste game met 2116. In de tweede waren de rollen om gekeerd. Hammersley verde digde zich als een leeuwin en bracht de hardste en mooiste klappen van Vriesekoop op ta fel terug. Met 821 lag het duel weer volledig open. Na winst In de derde game (21 18) kwam Vriesekoop In de vierde heel dicht in de buurt van de zege. In de slotfase maakte zij op heel fraaie wijze een achterstand van 1520 ongedaan. Hammersley was duidelijk aangeslagen, maar een kantbal redde haar. Dit dramatische verlies bracht Vriesekoops vertrouwen op de goede afloop niet aan het wan kelen. In de vijfde en beslis sende game liep ze vlot van stapel en bij de wissel van speelhelft lag ze in gewonnen positie: 105. Het venijn zat echter in de staart. De 31-jari ge Hammersley, die in 1976 in Praag Europees kampioene werd, vocht uitstekend terug eh kroop punt voor punt na derbij. Op 1615 leek nog van alles mogelijk. Het fortuin was Vriesekoop goed gezind, met een randbal ontsnapte ze aan de gelijkmaker en voordat de Britse zich van de schok had hersteld, was de marge al weer drie punten: 1815. Die stand vormde de solide basis voor het Europese kampioenschap. Vriesekoop liet haar emoties de vrije loop en kromp Ineen van de pijn, nu de werking van de successenreeks achter de rug was. Met een door span ningen zwaar getekend ge zicht, en strompelend bereikte zij op één been het ereschavot. De bijna 80-jarige secretaresse van de ETTU, Nancy Evans, moest haar daarop helpen. Tij dens de ceremonie protocolai- re vloeiden de tranen aan een stuk door. Even pijnlijk was daarna het besluit de finale van het damesdubbel zonder spelen prijs te geven. Peter van Schie vond het onverant woord nog langer op dezelfde manier door te gaan. Sandra de Kruif en Bettine Vriesekoop namen eendrachtig de moeilij ke beslissing. Dat was vooral voor Sandra de Kruiff bijzon der sneu. De 25-jarige speel ster van Scylla was in de kwart- en halve eindstrijd bij zonder goed op dreef geweest. Vooral in de halve eindstrijd tegen de als eerste geplaatste Hongaren Magos en Szabo verraste zij met taktisch zeer sterk spel. Tot verbazing van de vierduizend Hongaarse toe schouwers werden Magos en Szabo genadeloos uit het toer nooi gemept. In de finale had het duo met redelijke vooruit zichten op succes moeten op boksen tegen de jeugdige en onervaren Russinnen Boelato- va en Kovalenko. Een soortgelijk succes had Vriesekoop zaterdagavond al gesmaakt in het gemengddub- bel. Met de Pool Andrezj Grubba vormt zij de laatste ja ren een vast dubbel, dat op de Europese toernooien de gele genheid neemt samen te trai nen. In Boedapest had het tweetal alleen problemen In de kwartfinales. Daarin stonden zij tegenover de gelegenheids combinatie Kalinic en Ferenzci. Pas na vijf zware games leg den de Joegoslaaf en de Roe meense het loodje. De eind strijd tegen Surbek en Batinic was niet echt moeilijk. Batinic was te zwak om goed partij te kunnen geven. RSSEN Hoe snel kan veranderen in de sport heeft Jan bewezen. Tien da- i geleden viel hij nog prooi aan twijfel. Na i knie-misère van vo- ar en daarom nage- i krachttraining in de wist hij dat zijn nt minder scherp was n. Hij werd ook keer ziek, waardoor kilo te licht werd. i of meer wanhopig ibeerde Raas met do- I gebak aan zijn vorm- 3wicht te komen. En binnen een week tijd n hij voor het eerst [ijs-Roubaix en voor vijfde keer de Goldra- Jan Raas werd zo- mde van peperdure fi- lant de onbetaalbare blinker van het in èrssen afgesloten irjaar. Zijn eerste lea plaats in het superpresti- ge-klassement is daar van de illustratie. Eigenlijk hoefde Jan Raas na zijn succes in de hel van het Noorden niet zo nodig meer. Daar had hij zeven jaar naar gestreefd en vooral pijn gele den. Tussen Heerlen en Meers- sen mochten anderen van de ploeg een klassiek succes na jagen. Van der Velde, Knete- mann, Lubberding en vooral Ad Wijnands. De jonge Lim burger was in vorm en bevond zich bovendien op zijn trai ningsparkoers te midden van zijn tienduizenden supporters. Niettemin kreeg ook Raas een beschermde positie in de ploeg. Immers, hij had al vier keer gewonnen, de Goldrace was gewoon zijn koers. Die voorzorgsmaatregel heeft de ploeg van Peter Post gered. Raas bleef als enige groot meesterlijk overeind. Omdat hij sterk en boos, maar vooral slim was. In de kopgroep was hij welbe schouwd de underdog. Braun, de Westduitser, was eenvoudig sterker. Kuiper fietste in de fi nale eveneens krachtiger, maar hij moest zijn extra's ge bruiken voor een overigens fantastische achtervolging na een lekke voorband. Roche en Anderson waren ook sterker, zij reden immers voor dezelfde ploeg en konden het beulswerk verdelen. Tenslotte was daar Kelly. De Parijs-Nice-winnaar zou zeker de sprint winnen als het om de eerste plaats ging. Hoog tempo .De demarrages volgden elkaar In hoog tempo op, zodat het tweede deel van de wedstrijd een groot offensief was ge weest. In de kopgroep van zes tussen de Cauberg en de eind streep In Meerssen moest Raas meestal de vluchters tot de orde roepen. De winnaar van Parijs-Roubaix werd uitge daagd. Terecht, dat gaf hij la ter ook toe. Raas werd er wel boos over. „Uit venijn ben ik toen gedemarreerd, ik was verschrikkelijk kwaad". De Zeeuw sloeg toe op taktisch gezien het geschiktste mo ment. Hij keek Braun even diep in de ogen en sloop toen naar voren om plotseling te versnellen. Braun moest van te ver komen om nog aan te kun nen pikken, Kelly was al te veel met de sprint bezig, Kuiper was te moe na zijn schitteren de achtervolging en Anderson van zijn pas beëindigde ont snapping. Roche moest dan maar zien aan te sluiten. Als het hem lukte was hij winnaar, want Raas was totaal kapot. Dat was te zien aan zijn „bijna val" bij het bereiken van de eindstreep. De jonge Ier bleef op tien meter hangen en moest zich tevreden stellen met de tweede plaats. Het was jammer, dat de uiterst boeiende koers een dramati sche ontknoping kreeg met Kuipers lekke band. Dat ont krachtte de finale een beetje. Kuiper: „Wat ik voor een de marrage over had, moest ik in de achtervolging na die lekke band investeren". Kuipers kansen waren verkeken, de kansen van Raas waren klein. Raas: „Alles was een gok. In de sprint leek Kelly mij sneller toe. Als ik wegsprong en er tik te iemand aan, was ik ook ge klopt. Ik moest dus zo lang mogelijk wachten en waarach tig, het lukte ook nog". Raas had zijn zin. Hij had ook de kri tiek van een Franse krant die I LK -Lui "SS Jan Raas op kop van het peloton. Naast hem wereld kampioen Freddy Maertens. zijn overwinning in Parijs-Rou baix uiterst kritisch had nabe- schouwd en zelfs het woord „fraude" in een vette kop had staan, weggevaagd met een tweede klassieke overwinning binnen een week. Wat voor iedereen zo'n twee maanden geleden als bij na onomstotelijk kwam vast te staan, hadden insiders al vóór dit seizoen bepaald: FC Den Haag zou gaan degraderen. Afgelopen zaterdag, vier ronden voor het einde van het seizoen, was het zo ver. De derde stad van Nederland heeft vanaf volgend seizoen slechts een eerste-divisieclub als hoogst spelende voetbalfor matie. Een beeld dat in schrille tegenstelling staat tot wat tien jaar geleden werd uitgeroepen na het ont staan van de fusieclub. Toen werd ambitieus ver klaard dat gestreefd werd naar Europees voetbal, de realiteit van nu is wel wat anders. Maar de degradatie van FC Den Haag dit seizoen staat niet op zich, de afkalving van het Haagse profvoetbal is al enige jaren gaande. Steeds slaagde de club er net in het vege lijf te redden en ook financieel werden steeds de eindjes aan elkaar geknoopt door spelers te verkopen. En daarbij kon het eerste euvel worden ge constateerd: er kwamen - in tegenstelling tot bijvoor beeld Sparta dat de blik richtte op Engeland (Loggie) geen remplacanten die binnen redelijke tijd het team in ieder geval op hetzelfde niveau konden hou den. Hetgeen duidt op een gebrekkige scouting, nota bene ooit (Berg, Hestad) een sterk punt in het Zuider- Maar I niet alleen het opsporen van talent of bruikbare krachten raakte bij FC Den Haag in het slop. Tal van andere oorzaken droegen hun steentje bij tot de dan nu ontstane degradatie. Waarbij vooral het bestuur van de Haagse profclub zich de situatie van nu mag aantrekken. De basis voor een hopeloos seizoen legde het bestuur van FC Den Haag al bijna een jaar gele den. Onder druk van de gemeente om een zo gezond mogelijke club te creëren moest een aantal routiniers worden afgevoerd. Vervolgens wenste de gemeente dat het bestuur van FC Den Haag afstand zou doen van de Noorse wildebras Roger Albertsen, die naar het oordeel van de lokale overheid de club en de stad te veel in diskrediet zou hebben gebracht. Dat Albert sen tegelijkertijd wel degene was die als enige in staat geacht kon worden de mentale malaise bij het team te doorbreken, daar gingen alle betrokkenen wel wat erg gemakkelijk aan voorbij. En juist de mentale instelling van alle formaties, waarmee FC Den Haag zich dit seizoen heeft gepresenteerd, liet bijna alles te wensen over. Het bestuur van FC Den Haag ging op beide verzoeken van de gemeente in, maar realiseer de zich te weinig dat daarmee de basis voor een po tentiële degradatie was gelegd. Die ingeslagen koers, hoe begrijpelijk en hoe zeer te billijken wellicht op dét ogenblik, leidde inderdaad tot een reeks sportieve dieptepunten. En op het moment dat bleek dat het behoud van de positie in de eredivi sie een zeer hachelijke zaak zou worden had het be stuur van FC Den Haag moeten ingrijpen. Het deed het ook, maar slechts door de ene trainer te vervan gen door een andere. Het gehoopte shock-effect bleef uit, FC Den Haag bleef slecht presteren. Wat het be stuur van FC Den Haag had moeten doen was op an dere manier opportunistisch te werk gaan, namelijk door waar vandaan dan ook een of meer spelers aan te trekken die de doodgelopen ploeg wellicht uit het moeras hadden kunnen trekken. Zo'n beslissing zou allerminst de garantie in zich heb ben geborgen dat het eredivisieschap dan wel zou zijn behouden. Zeker niet. Maar er zou iets zijn ge daan en ook dit bestuur van FC Den Haag had op zijn minst kunnen veronderstellen dat van de kant van de gemeente, die tenslotte tien jaar geleden de initiatief nemer was geweest voor de fusie, niet bij voorbaat af wijzend zou hebben gereageerd op een reddingsope ratie. De gemeente waardeerde en stimuleerde welis waar een zo gezond mogelijke huishouding van de lo kale club, maar ook daar daar zou wellicht begrip kunnen zijn gekweekt voor een poging tot lijfsbehoud. Want wat moet de gemeente nu met een eerste-divi sieclub? Is het nog langer aan de gemeenschap te verkopen dat aan een betaald voetbalorganisatie op dat niveau het subsidiepeil kan worden gehandhaafd? Enige twijfel aan die houding is op zijn plaats. Maar terug naar het onvoldoende inspelen van het be stuur van FC Den Haag op de ontwikkelingen. Eind vorig jaar kon al worden voorzien dat het een zeer moeilijke zaak zou worden om de club in de eredivisie te houden. Er had toen iets moeten gebeuren; er ge beurde niets, de terugkeer van Aad Mansveld dank zij de steun van enige sponsors even buiten beschou wing gelaten. Het vervolg is bekend: Mansveld speel de een paar wedstrijden en kreeg vervolgens te horen dat er op hem als één van de ouderen geen beroep meer zou worden gedaan. Een verkeerde beslissing dus van het bestuur van FC Den Haag. Het geld van die paar sponsors voor Mansveld had beter kunnen worden aangewend, vooropgesteld dat die daartoe bereid geweest zouden zijn. Het aantrekken van „vreemd geld" is een ander euvel gebleken van FC Den Haag de laatste jaren. Ooit le verde de stichting Betaald Voetbal 's Gravenhage nog wat extra geld op om mee te investeren. Die bron is inmiddels volledig opgedroogd en dit bestuur van FC Den Haag is er ook niet in geslaagd nieuwe aan te bo ren. Waardoor de afhankelijkheid van de gemeente al leen maar groter werd, vooral doordat dit bestuur zijn oren te veel liet hangen naar die gemeente, te weinig tegengas gaf bij daar levende ideeën en terugschrok voor impopulaire stappen. Andere zaken waarmee het bestuur van FC Den Haag, over wiens werkijver en inzet niets ten nadele zij ge zegd, zich negatief heeft onderscheiden dit seizoen waren de problemen rond de van West Ham United geleende Nicky Morgan (die vrijwel van het ene op het andere moment niet meer beschikbaar was doordat administratief de transactie niet goed was geregeld) en de vervanging van Van Vianen door Van der Hart en de daaropvolgende opstelling van laatstgenoemde. Het geld dat was gemoeid met de trainerswissel - Van Vianen diende wel tot het einde van dit seizoen te worden betaald - en de transactie-Morgan (die even eens tot het eind van dit seizoen moet worden be taald) had beter kunnen worden besteed. Het bestuur van FC Den Haag besliste anders, liet de deadline van 6 maart om nog spelers aan te trekken passeren en gaf zijn fiat aan Van der Hart om al vast maar te gaan werken aan het volgende seizoen. En >lijk worden genoemd. Want acht wedstrijden voor het einde van de competitie al het hoofd in de schoot ge legd, het verschafte Van der Hart tevens toegang tot nóg een seizoen in het Zuiderpark. Je kunt tenslotte niet een trainer toestemming geven zich al lang en breed bezig te houden met het volgende seizoen en hem vervolgens aan het eind van het lopende compe titiejaar aan de kant zetten. Slim van Van der Hart, on verstandig en onbegrijpelijk van het bestuur van FC i Haag, dat waarschijnlijk torie is die al Den I dat waarschijnlijk de eerste club in de his- lang voor het eind van het seizoen de pijp aan Maarten gaf. Zoiets is ook aan de hoe ver dan ook geslonken aanhang van de club niet to verkopen. Hoe moet het nu verder met FC Den Haag? Sinds de door Van der Hart ingevoerde verjonging is in ieder geval al gebleken dat het huidige potentieel zelfs on voldoende zal zijn om in de eerste divisie in de hoog ste regionen te acteren. Er zal hoe dan ook nu moeten worden geïnvesteerd, waarbij de vraag dan weer rijst of dat dan niet eerder had kunnen gebeuren, op een moment met nog enigszins een kans op eredivisiebe- houd. Als die investering uitblijft en FC Den Haag daardoor geen kans ziet om in één seizoen terug te keren op het hoogste niveau van het vaderlandse voetbal lijkt de club ten dode opgeschreven. Twee of drie jaar in de eerste divisie optreden leidt onvermij delijk tot nog verdere afkalving van de aanhang en in 1984 moet de gemeentelijke subsidie volgens een ge meenteraadsbesluit worden herzien. De volgende vraag is dan ook opnieuw gerechtigd: haalt FC Den Haag 1984? De onzekerheid is groot. FRANK WERKMAN

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11