Bemoedigend herstel Bettine Vriesekoop Met uw krant naar Brussel Positie Tomislav Ivic zeer wankel McEnroe blijft net op de been etblessure Vriesekoop sportuitslagen voetballerie -ORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 APRIL 1982 PAGINA 9 <3 jek mag niet r Eintracht lach - lïKFORT Vaclav Je- 1 volgend seizoen Ein- Frankfurt niet kunnen i. Het dagelijks bestuur Westduitse voetbalbond tijdens zijn vergadering ankfort het verzoek om icentie voor Jezek van icht Frankfurt afgewe- ohn De 58-jarige Tsjechoslo- sc trainer, op dit moment aam bij Feyenoord, had e club overeenstemming ;t om de vertrekkende Buchmann op te vol- Smeding in achterhoede BILLUND Tjitte Sme- ding, de Nederlandse ver tegenwoordiger inde strijd om de Europese pkeursti- tel, blijft matig p*esteren. Gisteren in Billuid werd hij in het dagkhssement slechts met twintig punten geklasseerd, waarioor hij in het algemeen klasse ment nu elfde en /oorlaat- ste is. Leider is de Fin Pekka Korppi net 138 punten voor Philppe Bes- son (Fra) 137 punten, Olie Goop(Zwe) met .36 pun ten en Gunnar Eggen- (Noo) met 131 punten. Smeding heeft 99 punten. Drie boksers naar WK München DEN HAAG Het hoofdbe- stuur van de Nederlandse Boksbond heeft drie Neder landse amateurboksers ange- wezen voor deelneming aan de strijd om de wereldtitels, die van 4 tot 15 mei in München (West-Duitsland) worden ge houden. De Nederlandse ploeg bestaat uit: Gilbert Hallie (Al- bert Cuyp) weltergewicht, Jan Lefeber (Crooswijk) zwaar- weltergewicht en Pedro van Baamsdonk (Albert Cuyp) middengewicht. Als teamlei der-trainer gaat mee Jan Klei nood. de tweede trainer van de NBB in München is Ruud van der Linden. BRUSSEL De positie van Tomislav Ivic bij Anderlecht is na de uitschakeling voor de Europa Cup erg wankel ge- .worden. De Joegoslaaf, die maandenlang de hand boven het hoofd werd gehouden door voorzitter Constant Vanden- stock („Wij hebben succes, dus wie zegt mij dat Ivic geen goe de trainer is"?) wordt na de eliminatie door Aston Villa van alle kanten aangevallen. Vooral de Belgische sportpers eist de kop van de voormalige Ajax-trainer bij de Brusselse vereniging. Sinds Ivic bij de paars-witte formatie in dienst kwam, ligt hij al overhoop met de Belgische sportjournalisten, die hem verwijten dat hij An derlecht veel te behoudend laat spelen en dat hij tactisch „een grote nul" is. Ivic zelf en voorzitter Vanden- stock hebben tot nu toe ieder commentaar geweigerd. Ivic wenste zelfs geen antwoord te geven op de vraag of hij bena derd is door het Griekse Pa- nathinaikos, om daar trainer te worden. In Brussel acht men de kans groot dat het contract met Ivic aan het ein de van dit seizoen ontbonden zal worden en dat hij voor drie jaar naar Panathinaikos ver trekt voor het vorstelijke sala ris van 1,2 miljoen gulden. Anderlecht heeft overigens de UEFA gevraagd Aston Villa uit het toernooi om de Europa Cup te verwijderen. De Engel se kampioen bereikte afgelo pen woensdag de finale in Rotterdam door in Brussel 0-0 te spelen. De wedstrijd in Brussel werd door scheids rechter Krchnak zeven minu ten onderbroken toen en deel van de Engelse fans zich mis droeg. Bestuurslid Verschue- ren van Anderlecht verklaar de dat zijn club de UEFA op de hogte had gesteld van de indidenten en heeft gevraagd Aston Villa uit te sluiten. Mocht dat niet gebeuren dan wil Anderlecht in elk geval de tweede wedstrijd overspelen, anderlecht baseert zijn actie vooral op de aanwezigheid van een Britse supporter in het En gelse strafschopgebied toen de Belgische aanvaller Brylle in balbezit was. Brylle schoot in die actie over. De UEFA heeft voor volgende week woensdag een hoorzit ting gelast, waarop het gebeur de bij Anderlecht-Aston Villa zalk worden behandeld. Schaakherkamp zeker in Leiden LEIDEN De schaakher kamp om drie plaatsen in de interzonetoernooien, tussen de Engelsen Michael Stean. Jo nathan Mestel en John Nunn en de Nederlandse meester John van der Wiel, wordt de finitief in Leiden gespeeld. Het extra-toernooi wordt van 9 tot 15 mei gehouden. Finan cieel is aan alle voorwaarden voldaan. Slechts de speelzaal is nog niet bekend. Onderhande lingen met verschillende zaal- eigenaren in Leiden zijn, aldus de organisatoren, tot nu toe zonder resultaat gebleven. )APEST Op de de dag van de Euro kampioenschappen innis heeft het over- deel van de Neder- ploeg het trainings- 'ij ia defintief verwisseld Jj iet uitgaanskostuum. si i Bettine Vriesekoop Joedapest nog hype- 2'Op alle fronten Ie individuele strijd ij een geducht balle- :e. In het enkelspel ;te zij gisteravond iderwijs de derde In het dubbel met a de Kruiff en in de met de Pool Andr- rubba schaarde zij bij de laatste acht. 'riesekoop wegen de be- het zwaarst in het en- Na de bronzen medail- ;rn in 1980 heeft zij zich gesteld de Europese machtigen. In Boeda- >ft zij reële mogelijkhe- uitgangspunt te ver- :en, al bestaat er eni- »1 over de vorm van de speelster. Haar wan- lige optreden in de lagen van het landen- >i wekte de indruk, dat ernstig vormverlies Ie en nauwelijks in loest worden geacht irsie plaats op de plaat- ;t waar te maken. Pro- an huiselijke aard, als geestelijke ballast H| rde naar Hongarije, ■||n in die eerste dag een egende rol en verstoor- concentratie. te vormstijging in de H lagen heeft het zelfver- 1 van Vriesekoop weer is op peil gebracht, zij naar eigen zeggen \st in topvorm ver leeft zij de „over-mijn- •ntaliteit weer aange- en in die stemming riesekoop zich in een op haar best. Dat be- gisteravond Elaine in de tweede ronde van nesenkelspel. De speel de Schotse hooglanden, p de nationale ranglijst, oor de voluit spelende loop in drie games Bettine Vri»sekoop en Sandra de Kruif krijgen adviezen (216, 2112, 218) hard- wie zij in het landentoernooi handig van afel geveegd. Dat Forbes in d( games tot redelij ke scores k»n komen, dankte zij vooral a.n de'Hazerswoud- se, die ha? topspinbackhand uitvoerig t6tte. Dat slagerarsenaal zal zij in het weekinde hard nodig hebben or in de moordende concurrentestrijd overeind te blijven. It de derde ronde staat zij vndaag tegenover de Zweedse larie Lindblad, van al won. In de kwartfinales wacht haar morgenochtend in Zsuzsa Olah het grootste strui kelblok op weg naar de eind strijd. De Hongaarse kampioe ne zette de laatste twee onder linge confrontaties in winst om en heeft het belangrijke voordeel van een thuiswed strijd. Wanneer Vriesekoop die hindernis met succes neemt, wordt op papier de Tsjechoslowaakse Marie van coach Gerard Bakker. Hrachova de tegenstandster in de halve eindstrijd en de En- felse Jill Hammersley, die in et Jandentoernooi als enige speelster ongeslagen bleef, zal daarna Vriesekoop van de Eu ropese titel moeten afhouden. Kansberekeningen kunnen er ook gemaakt worden in het gemengd dubbel, waarin zij met Andrzej Grubba als derde geplaatst is. Hoewel het duo door de situatie in Polen nau welijks heeft kunnen trainen, maakte het in de aanloopron den grote indruk. Na een walk-over in de eerste ronde walste de (fombinatie over de geroutineerde Hongaren Ger- gely en Urban en de Westduit sers Rebel en Wenzel heen. In de kwartfinales ontmoet het tweetal de gelegenheidscombi natie Kalinic-Ferenczi. Een aangename verrassing vormde het optreden van het damesdubbel. Vriesekoop en De Kruiff leken in de openin gronde tegen de Poolsen Szat- ko en Pozniak de frustrerende lijn van de voorafgaande da gen door te trekken. De eerste twee games werden vlot inge leverd. In de derde likte het opeens en prompt scoorde het duo punt na punt. Vooral San dra de Kruiff kwam in haar element en smashte vele pun ten bijeen. De Poolsen raakten het spoor bijster en haakten in de vijfde game ontgoocheld af. De winst bracht het oranje- duo in de gewenste stemming voor de partij tegen Hellman en Lindblad. De als vierde ge plaatste combinatie uit het Zweedse Varberg, van wie in het landentoernooi kansloos werd verloren, bracht met weinig overtuiging de eerste game op haar naam, maar werd vervolgens „afge droogd". Vooral in de vierde game (218) draaide het Ne derlandse dubbel op volle toe ren. In deze vorm ligt voor Vriesekoop en De Kruiff een medaille binnen handbereik. Zeker nu de tegenstandsters in de kwartfinales Batinic en Fa- bri uit Joegoslavië zijn: het duo dat in de landenstrijd door Vriesekoop en de Kruiff als enige werd verslagen. Volgens verwachting haalde Sandra de Kruif de derde ron de enkelspel niet. Ze verloor met 21-13, 21-11 en 21-8 van de Britse favoriete Jill Ham mersley. In de derde ronde deed zich een verrassing voor in het heren toernooi. De Euro pese titelhouder John Hilton, die in 1980 in Bern verrassend de hoogste eer greep, werd uit geschakeld door de Fransman Jacques Secretin: 15-21, 10-21, 6-21. PEST Bettine Vrie- heeft gisteren last ge- van een voetblessure, wrgeprikte bloedblaar iel ontwikkelde zich de 1 dagen tot een waar de Hazers- behoorlijk last van had. Gistren speelde ze daar om aanhankelijk met een steunzool Later werd de ge voelige jlek voor de wedstrij den met ijs afgekoeld. Coach gerard Bkker deed nogal dra matisch >ver de blessure. Vol gens hen betekent het, dat Bettine Vriesekoop slechts op zestig procent van haar moge lijkheden kan spelen. De be handelende fysiotherapeut ontzenuwde die sombere in zichten van Bakker. Als Betti ne Vriesekoop last houdt van de hielblessure, zal zij zater dagmorgen een pijnstillende injectie toegediend krijgen. belangrijkste uitslagen: damesdubbel spel eerste ronde: Vriesekoop/De Kruif-Szatko/Pozniak (Pol) 18-21, 15,21, 21-12, 21-18, 21-18; tweede ron de: Vriesekoop/De Kruif-Hellman- Lindblad (Zwe) 22-24, 23-21, 21-18, 21-8; herendubbelspel eerste ronde: John- son/Sandley(Eng)-Swler/H. van Spanje 21-17, 21-9; 21-16; Jurcic/Ta- rakacevic(Joe)-Hijne/Vlieg 22-20, 22- 20, 21-12; Pales/Mores(Spa)-R. van Spanje/Uhr(Ned/IJsl) 21-12, 19-21, 21-16, 21-19; femengd dubbelspel eerste ronde? wier/De Kruif-Bisi/Bevilacque(Ita) 17-21, 21-17, 21-11, 18-21, 21-13; Grubba/Vriesekoop(Pol/Ned)- Ci- men/Mustecapri(Tur) w.o.; Vlieg- /Van Gennip-Muller/Fetteri(Oos) 14- 21, 21-10, 12-21, 15-21; tweede ronde: De Krui(/Swier-Jurcic/Fabri(Joe) 22-20, 18-21, 9-21, 11-21; Grubba- /Vriesekoop-Gergely/Urba(Hon) 21- 10, 21-11, 18-21, 21-17; derde ronde: G rubba V riesekoop-Rebel Wen- zel(Wdl) 21-13, 21-19, 21-9. ktelic klaagt isrechter aan iJoegoslavische doelman jan Pantelic, befaamd zijn „enkelhandige" |»kunst, heeft onlangs bij >olitie van Bordeaux een Jdacht tegen een grens- |ter ingediend wegens landeling. Pantelic, die ftiwoordig het doel verde- van Girondins Bor- x, kreeg in een wedstrijd 1 de Franse competitie te- Lens een klap van de [isrechter met diens vlag- ®k en raakte daardoor I geblesseerd. jzoek naar opvolger Ir Hansi Müller nin of meer vaststaat, dat si Müller naar Inter Mi- vertrekt, is de nieuwe ler van VfB Stuttgart, nut Benthaus, al op zoek een opvolger van de ienveldstrateeg. Bent- bekeek daartoe zondag imo Zagreb-Zeljeznicar. had het trouwens erg want zaterdag moest ijn huidige club FC Basel leiden in het competitie- Jen tegen Lausanne. '♦bert Nigbur Jdt pikeur Tt Nigbur, naar wordt lenomen in de herfst van jdoelmansloopbaan, boek- ilangs zijn negende zege >ikeur. De doelman van ilke '04, dat hard werk een directe terugkeer de Bundesliga. Nigbur na zijn voetbalcarrière 4er gaan als pikeur, hel ft wellicht nauwelijks tassing vergt. Visim moet Villa's tengkeer garanderen Sims de crisis inzake de FaLland Eilanden moeten Arpntijnen, die naar Enge- lari willen een speciale vi- sur aanvragen. Dit gold deze wek ook voor Ricardo Villa vai Tottenham Hotspur. Ma- najer Keith Burkinshaw mest vóór de voor Spurs en dieis aanhang zeer waarde- vole middenvelder een in- resvisum regelen om hem na dewedstrijd voor de Europa Cip II bij Barcelona te ga- raideren Engeland weer bin- nei te komen. Als dat niet geukt zou zijn, was Burkins- h*v zelfs bereid geweest Vil lain Engeland achter te la ta. „Er komen nog meer wedstrijden dan die ene Cu- pntmoeting", redeneerde hl. Siheidsrechters moeten watten in oren doen H>ward Kendall, de speler- /aanager van Everton, wil en serieus voorstel indienen, wlgens welk de scheidsrech te tijdens de wedstrijden vatten in hun oren moeten soppen. Kendall vindt, dat scheidsrechters moeten ordelen naar hetgeen ze 2en en niet naar het gejoel vn het publiek. Kendall leeft sterk de indruk, dat cheidsrechters zich te veel chikken naar het oordeel 'an de toeschouwers. „Het is öch te dol om los te lopen, lat mijn ploeg in uitwedstrij- len al 24 waarschuwingen leeft gehad en in thuiswed- trijden pas negen". Canjels kandidaat >ij KV Mechelen )e Nederlander Leo Canjels Dragan Pantelic: aan klacht. wordt naar alle waarschijn lijkheid. de nieuwe trainer van het naar de Tweede Klasse van de Belgische com petitie degraderende KV Me chelen. Momenteel maakt de voormalige trainer van onder NAC, MVV, FC Brugge en Beringen het seizoen af bij Cercle Brugge. Canjels volgt bij KV Mechelen Albert Bers op. Swinnen eindelijk naar hoofdklasse Guido Swinnen krijgt toch zijn zin. Tenminste als zijn ploeg Beerschot in het week einde de wellicht alles beslis sende wedstrijd tegen Se- raing (op tweede plaats) tot een goed einde brengt. Hij wilde in de afgelopen zomer een afdaling naar de Tweede Divisie ontwijken en vertrok van Beringen naar Beerschot. De Antwerpse club raakte echter betrokken in een om koopschandaal. De klachten tegen Beerschot werden ge grond verklaard, waardoor Beerschot (dus met Swinnen) door de Belgische voetbal bond een klas teruggezet werd en uitgerekend Berin gen in de hoogste afdeling mocht blijven. Swinnen is in middels in de Tweede Divisie van het Belgische voetbal wel topscorer met Ndingi Bo- kila van Harelbeke. Vijf van de tien toptrainers weg Bij vijf van de tien clubs in de hoogste afdeling van het Oostenrijkse voetbal zijn trai ners tijdens het seizoen ver trokken. Onlangs ging num mer vijf. Na een nederlaag van 3-0 tegen Grazer AK stelde Erhard Wieger van Voest Linz zijn functie on middellijk te beschikking. Praterstadion met sluiting bedreigd Het Praterstadion in Wenen verkeert in deplorabele toe stand. Het 52 jaar oude bouw werk moet hoognodig wor den gerenoveerd, maar het ontbreekt de gemeente We nen aan mogelijkheden dit te financieren. Hierdoor is er zelfs sprake van, dat het sta dion waarin het nationale elftal van Oostenrijk en Au stria Wien hun thuiswedstrij den spelen maar moet wor den gesloten. Vijf jaar gespeeld onder valse naam Er is grote beroering ont staan in het Griekse voetbal, nu onlangs is gebleken, dat koploper Panathinaikos vijf iaar een ongerechtigde speler ïeeft opgesteld. Het gaat om de 26-jarige Juan Bublis. Al tijd was aangenomen, dat hij was geboren uit Griekse ou ders en was opgegroeid in Argentinië. De Griekse voet balbond gaf hem bij zijn Leo Canjels: naar KV Me chelen. komst toestemming te gaan voetballen zonder een ver klaring van geen bezwaar van de Argentijnse voetbal bond af te wachten. Via de pers spraken diverse clubs hun twijfels uit over de ware identiteit van Bublis, doch het ministerie van sport rea geerde nooit. Tot er een nieu we minister kwam, die het zaakje liet onderzoeken. Toen bleek, dat Bublis met valse papieren had gewerkt. Olympiakos is van mening, dat Panathinaicos al die tijd met te veel buitenlanders heeft gespeeld en meent, dat de in die wedstrijden behaal de punten moeten worden geannuleerd. Een en ander heeft voor Panathinaicos in middels al wel geleid tot ver wijdering uit de bekercompe titie en het aftreden van de voorzitter, een van de voor aanstaande Griekse reders Bardinojanis. De supporters van Panathinaicos zijn ook boos. Zij hebben na de com petitiewedstrijd tegen Ofi Kreta honderden ruiten in gegooid en auto's beschadigd uit onvrede met het besluit van de bond. Tips voor Duindigt WASSENAAR Acht draverijen en drie rennen staan er morgenmiddag op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. ZWEDENPRIJS: Veike Zuidvelde, Uffi D en Ufo. DENEMARKENPRIJS: Vancouver Cede, Vaudeville K en Vaguely No ble. CYPRUSPRIJS: Sainüy One. Circuit Judge en Laetitia NOORDZEEPRIJS: Tanje Eiitestein, Useful Prince en Tarpan Baker. DUITSLANDPRIJSG): Unri Zuid- velde. Udet Ulandia en Tommy. WASSENAARSE PAUW: Ishamo, Rose of Raby en Le Normand. FRANKRIJKPRIJS: Tiger. Hanover, Torro Ashton en Telsa Fortuna. NOORWEGENPRIJS: Rainier Gal lant. Nathan Olivier en REine Janet. PEDRE BRAMOPRIJS: Sacha, Feli cia en Detonation. ITALIEPRIJS: Tony The Butler, Userpateur K en TRust Skoatter. DUITSLANDPRIJS(2): Special Rara, SAntiago D en Sendy Maire. Maastricht wil MVV geld lenen MAASTRICHT Om de fi nanciële moeilijkheden bij de eredivisieclub MVV op te lssen is de gemeente Maastricht be reid geld te lenen aan MVV. Tot een gelijk bedrag als de eredivisieclub van andere kan aantrekken met een maximum evenwel van 200.000 gulden. Dit heeft een woordvoerder van het Maastrichtse gemeen tebestuur gistermiddag meege deeld. MVV heeft inmiddels al buiten de gemeente om een ton geleend, onder meer 50.000 van de KNVB. Het geld is no dig om de salarissen van de spelers te kunnen uitbetalen. Sportprijsvragen DEN HAAG De winnendq getallen in mid-lotto 15-a van 23 april zijn: 2-7-9-13-28- 33. Het reservegetal is: 16. Voor de prijzen is beschikbaar: 1.115.607.80. Winnend in het cijferspel is: 1 2 7 6 3 4 DALLAS De als eerste geplaatste John McEnroe heeft zich gisteravond met de grootste moeite geplaatst voor de halve fina les van het WCT-eindtoernooi in Dallas. In een marathonpartij, die 4 uur en 40 minuten duurde een record voor de WCT finales versloeg hij de plaatselijke favoriet Bill Scanion met 5—7, 6—4, 2—6, 7—6, 6—4. Het krachtsverschil, dat geacht mag worden aanwezig te zijn als de nummer een van de wereld aantreedt tegen de nummer 41, ontbrak geheel als gevolg van het feit, dat McEnroe door de ge dwongen herstelperiode na de in Brussel opgelopen enkelblessu re het juiste wedstrijdritme miste. Zijn optreden werd nog onze kerder, toen hij in het begin van de partij opnieuw door zijn en kel ging. De 25-jarige Scanion liet zich inspireren door het partijdige pu bliek in de grote Reunion Arena. Met hard serveren en sterk netspel pakte hij de eerste set met 75. McEnroe herstelde zich in de tweede set, maar was niet bij machte zijn aggressieve te genstander definitief onder te houden. Scanion voerde het tem po op. Met voortdurend oplopen dwong hij McEnroe enkele mis sers af. Onder groot enthousiasme van het publiek ging de derde set naar Scanion. De situatie werd kritiek voor Wimbledon- kampioen McEnroe, toen zijn tegenstander in de vierde set met 54 voorkwam. Hij hield echter zijn eigen service in stand, waardoor de set een verlenging kreeg. Het werd een punt-voor- punt-race, waaruit McEnroe uiteindelijk met 108 als winnaar te voorschijn kwam. Die gelukkige ontsnapping inspireerde de WCT-titelhouder kennelijk. In de beslissende set nam hij een snelle voorsprong van 20, bouwde die uit tot 53. Scanion kwam terug tot 54, waarna McEnroe de partij uitserveerde. Door dit resultaat blijft de kans aanwezig dat McEnroe als eerste speler in de geschiedenis de WCT-finales voor de derde achter eenvolgende maal wint. In de halve finales van vanavond komt McEnroe uit tegen Eddie Dibbs, de verrassende winnaar in de openingspartij tegen Tomas Smid. De laatste partij voor de kwartfinales gaat tussen de Argentijn Jose-Luis Clerc en de In diase speler Vijay Amritraj. De winnaar van die ontmoeting komt vanavond uit tegen de als tweede geplaatste Ivan Lendl. De finale wordt maandag gehouden. Planckaert blijft winnen in Vueita SANTANDER De ronde van Spanje is nog steeds de ronde van Eddy Plancaert. Gisteren zette de Belg zijn se rie sprintoverwinningen voort met een triomf aan het slot van de 208 kilometer lange derde etappe van Gijon naar Santander. Planckaert had eerder de twee delen van de eerste rit en de tweede etappe gewonnen. Na Planckaert ging de Zwitser Mutter over de streep, Marc Gomez, die door zijn overwinning in de proloog eerste in het algemeen klasse ment was, kwam als derde binnen en behield zijn leiders trui. Uitslag derde etappe: 1. Eddy Planc kaert (Bel, 201 km van Gijon naar Santander in 6 uur 12 minuten en 50 seconden, gemiddelde 33,026 km/uur, 2. Mutter (Zwi), 3. Gomez (Fra), 4. Garcia (Spa), 5. Van Haerens (Bel), 26. Schuiten (Ned), 57. Broers (Ned), 64. Maas (Ned), 85. Nieuwdorp (Ned allen in dezelfde tijd als Planckaert Algemeen klassement: 1 Gomez (Fra) 19 uur 15 minuten en 25 secon den. 2. Garcia (Spa) op 2 seconden, 3. Wellens (Bel), 4. Gorospe (Spa) 0.07, 5. Criquielion (Bel) op 0.08, 7 Schui ten. 8. Munoz (Spa) op 0.09, 9. Mutter (Zwi), 10. Delgado (Spa) op 0.10, 21. Broers op 0.22, 40. Maas op 0.29, 82. Nieuwdorp op 1.30. Bert Wekema is gisteren in de vierde etappe van de Sealin- krace zijn eerste plaats in het algemeen klassement kwijtge raakt. Wekema miste in de etappe van Peterborough naar Sheffield over 149 km de kop groep, waarin wel Gerard Schipper aanwezig was. In de eerste groep van acht man, die een grootste winst van acht minuten bezat, werd de Belg Delehouzee sprintwinnaar, de leiderstrui ging door de winst van twee minuten en twintig seconden, die de kopgroep nog over had aan de eindstreep naar de Belg Dirk de Wolf. Hij heeft een voorsprong van ruim anderhalve minuut op Bert Wekema, die terugviel naar de vierde plaats. Behalve De Wolf, gingen ook Delehou zee en de Deen Marcussen hem voorbij. De klassering van de Nederlanders' in de uitslag van de vierde etappe is: 16 Wekema 4.10.47, 25. Bouwman 4 11.02. 27. De Graaf 4.1335. 37. Stroosnijder 4 16.34, 52. Kools 4.22 25. De plaatsen van de Nederlanders in het algemeen klassement zijn verder. 18. Bouwman op 4.21, 23. De Graaf op 9.42, 46. Stroosnijder op 20.28, 47. Kools op 20.53. ADVERTENTIE De Belgische hoofdstad Brussel is een bezoek meer dan waard. Gezellig winkelen, lekker eten en veel zien. Dit kunt u tijdens een bezoek van twee dagen aan België, dat wij in samenwerking met Maaskant-reizen voor u hebben georga niseerd. Zaterdag 8 mei vertrek, zondagavond 9 mei terug. Wij rijden van Den Haag (9 uur, Centraal Station) en Rotterdam (9.30 uur, Rotterdams Nieuwsblad, Coolsingel) per luxe tou ringcar via Baarle Nassau (koffiestop) r.aar Antwerpen. Ge legenheid tot lunchen, daarna stadsbezichtiging. Dan naar Brussel, bezoek aan Chinese paviljoen, omstreeks half vier aankomst in het Hiltonhotel. Na het diner in het hotel stads- tour door Brussel, met gids. Zondagochtend, na het ontbijt, vertrek naar Gent. Na de koffiepauze stadswandeling, met gids. Tot half vier vrij. Daarna vertrek via Antwerpen naar Baarle Nassau. Diner op landgoed Schalluinen. Om zeven uur vertrek naar Rot terdam en Den Haag. De prijs van dit aantrekkelijke weekeindereisje bedraagt 157,50 p p. op basis van een tweepersoonskamer in het Hil ton. Inbegrepen zijn de reis, de kamer, de stadsbezichtigin- gen, diners in Hilton en Schalluinen en ontbijt in het Hilton. Dagtrip naar de Floriade Wij hebben twee dagtrips per touringcar van Maaskant voor u georganiseerd naar de Floriade in Amsterdam. Op dinsdag 27 en vrijdag 30 april vertrekken wij om 9 uur van Den Haag CS, 9.30 uur van het Rotterdams Nieuwsblad, Coolsingel en 10 uur van het station Gouda. In hotel De Witte Bergen bij Laren koffie met gebak. Van 12 uur tot half vijf bezoek Flo riade. Diner in Treslong, Hillegom. In de loop van de avond weer terug op punt van vertrek. De prijs bedraagt 49 p.p., inclusief toegang Floriade, koffie met gebak en diner. Inlichtingen en boekingen voor alle reizen: Telefonisch (na 9 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sljthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde da gen ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spui straat 71 (op de hoek van het Spui).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9