oede vraag naar radijs Nieuw begin Daihatsu IN EN OM DE KAS fbinnen de perken L KLEINTJES" i 071-122244 Auto-uitlaten Voorhout Inruilauto's Van Berge Henegouwen B.V. DIMAKA Tel.beantw. D EN TUINBOUW/VERKEER LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 APRIL 1982 PAGINA 13 rv met 22 procent van de bestedingen en 17 procent van het ge- 1 kochte volume. Beide genoemde bloemsoorten zijn dus goed voor meer dan de helft van de bestedingen en liefst 60 procent van het volume aan snijbloemen! Het aandeel van de belang rijkste bloemsoroten bedraagt 92 procent. Het gemengde boeket is in Oostenrijk goed voor 37 procent van de totale bestedingen aan bloemen. Dat is hetzelfde percentage als in West-Duitsland in 1980. Ruim een derde van het totaal volume snijbloemen wordt in wezen verwerkt. De post „ove rige bloemsoorten" is wat betreft besteding en volume in ver gelijking met andere landen vrij hoog. Een en ander kan het - - gevolg zijn van onbekendheid van de consument met betrek- derzoek nddr OCStcdinffPn tot verschiHende bloemsoorten. Er wordt 75 procent o besteed aan de 6 belangrijkste bloemsoorten. Denemarken n UlrjpiY»pn pn nlantpn komt evenals Zweden het best uit de bus met de tulpen. Het 111 U1UCII1CI1 CIl JJldll IPll aandeel in de bestedingen bedraagt 35 procent en van het volu- ■londerzoek, in opdracht van het Produktschap voor Sier- me 41 procent. Het gemengd boeket komt op de tweede plaats, issen ingesteld, heeft een inzicht gegeven in de mate waar- van de bestedingen op 17 procent, al snel gevolgd door de roos jloemen en planten in de zes verschillende landen waarin met 14 procent. Bijna 80 procent wordt besteed aan de 6 be- onderzoek is gehouden, het meest in taek zijn. Zo blijkt dat langrijkste bloemsoorten. In Noorwegen heeft het gemengd liddeld aan potplanten in Zweden het meest wordt uitgege- boeket het met 31 procent maar net kunnen winnen van de en wel 64 gulden per gezin. Het minste wordt er aan be- tweede bloemsoort, namelijk de anjer met 28 procent. Zowel in Engeland, te weten 11 gulden. voor bestedingen als volume wordt door de 2 bloemsoorten een zes landen waarin het onderzoek is gehouden, blijken de aandeel bereikt van bijna 60 procent. Het is opmerkelijk dat tdagen een belangrijke reden voor aankopen te zijn. Zwit- slechts in de Scandinavische landen de orchideeën redelijk uit ind blijkt met gemiddeld 48 gulden per huishouden het het panel naar voren komen. Er wordt 94 procent aan de 6 be ste bedrag aan snijbloemen te besteden; Engeland en Zwe- langrijkste bloemsoorten besteed. [met 16 gulden het laagste. Het gemengde boeket bezet wat Wellicht toch onder een zekere invloed van West-Duitsland is 'dingen betreft de belangrijkste plaats in Engeland. Over in Zwitserland een goede plaats voor het gemengd boeket inge- ;erste halfjaar van 1981 was het de narcis, die dan in grote ruimd, namelijk 31 procent van de bestedingen. Rozen en an- reelheden beschikbaar is. Naar volume is deze bloemsoort jers volgen op de 2e en 3e plaats met respectievelijk 27 en 13 [goed voor 43 procent van het totaal. procent. bestedingen staat de chrysant gelijk met het gemengde boe- Het aandeel in de bestedingen ligt boven de 30 procent. De Het aandeel in waarde van de zes belangrijkste bloemsoor- nieer noordelijk gelegen landen zijn echter tulpenliefhebbers. 84 procent. Het valt op dat de wat duurdere bloemsoor- Vooral het aandeel in het volume komt sterk naar voren. De >als lelies en orchideeën niet uit het panel naar voren zijn roos bezet in de landen een goede 2e plaats, in het algemeen is jmen. er een 3e plaats voor de anjers weggelegd. Het gezamenlijke Iweden neemt de tulp in de totale bloemenconsumptie een aandeel in de waarde van de zes belangrijkste bloemsoorten is ^belangrijke plaats in. Hoewel de bloemsoort slechts enkele in alle landen vrij hoog. Dit duidt op een niet al te-breed assor- nden beschikbaar is, is de tulp goed voor bijna 30 procent timent in de detailhandel. Met uitzondering van Zweden en de bestedingen en voor 43 procent van het gekochte volu- Zwitserland worden er door het panel maar weinig duurdere iDe tweede bloemsoort in Zweden is het gemengde boeket bloemsoorten genoteerd. aanvoer van radijs 3 vaft nog steeds vlot zijn en er is sprake van goede prijsvorming, ie eerste week van furl was er sprake van topaanvoer van maar J 3,3 miljoen bos. In fyeede week van april Qde aanvoer flink af, lijk met één miljoen an Cf 6ekeken wordt naar de perperiode van 1 januari kalf april dan kwam er [®ejemiddelde prijs tot stand 'rïopfe cent per bos. In 1981 q lojle gemiddelde prijs in de ,nH fmde periode op 78 cent il,u 1980 was dit 71 cent. De lire laten kunnen dus bevre- jd genoemd worden. In Jgelopen week trok de °"'caan naar 95 cent per bos. 'ijnet niet uitgesloten dat de oer weer wat gaat toene- and,;hierdoor wordt er op ge- of wat lagere prijzen ge- )-2. id. De radijs doet het nog steeds goed. :h invoer van glassla is na snel afgenomen, oor heeft de prijs zich kunnen herstellen. De irrentie op de Westduitse is nog maar gering. De iten van de sla-teelt in iriode van 1 maart tot ipril zijn in verhouding iet hele seizoen niet uit- oken slecht geweest. Er in die periode 32 cent ;rop betaald, in vergelij- met vorig seizoen is dit jwat minder want toen jer 46 cent per krop be- pt seizoen '79/'80 lag de echter een heel stuk la- irant toen moest men ge- quldfn nemen met een 6e" j lelde prijs van 18 cent per De aanvoer van glassla Verder afnemen en er minjt op gelijke of hogere in gerekend. Komkommers Het aanbod van komkommers nam na de Pasen eveneens sterk af. De concurrentie op de Westduitse markt nam toe door grotere leveranties van Griekenland en Roemenië. Toch kwam de Hollandse ex port hierdoor niet echt in de verdrukking, de handel bleef vlot verlopen, dit werd mede mogelijk door het kleinere aanbod. Een terugblik in het seizoen laat zien dat de ge middelde prijs in de periode van 1 januari tot half april uit kwam op 80 cent per stuk, dit is lager als in beide voorgaan de seizoenen. In 1980 werd er een gemiddelde prijs van 85 cent per stuk betaald en vorig seizoen lag de prijs op 93 cent per stuk. Het kleiner gewor den aanbod heeft er in be langrijke mate toe bijgedragen dat de prijzen de afgelopen week aantrokken. Voor de sortering van 36 tot 76 va rieerde de prijs van 56 tot 81 cent per stuk. Hiermee lagen de prijzen dit seizoen voor het eerst boven die van vorig sei zoen want toen lagen de prij zen tussen de 41 en 68 cent per stuk. De aanvoer lijkt nog wat af te nemen en als gevolg hiervan worden er gelijke of hogere prijzen verwacht. Tomaten De druk op de tomatenmarkt bleef ook de afgelopen week aanhouden en nam zelfs nog wat toe. Dit werd veroorzaakt door het toegenomen aanbod op de Hollandse markt en de stug aanhoudende concurren tie van Marokko en de Cana- rische Eilanden op de West duitse markt. In de tweede week van april leverde Ma rokko 875 ton tegen vorig jaar 618 ton. In de week van 29 maart tot en met 3 april lag de Marokkaanse export op 450 ton, toen had het er alle schijn van dat het leed geleden was, dit blijkt echter niet waar. De Canarische Eilanden leverden in de tweede week van april ruim 580 ton tegen 58 ton in het vorige seizoen. Als er naar de prijsvorming van de toma ten gekeken wordt in dit nieuwe seizoen dan komt de gemiddelde prijs uit op 4,14 per kilo (1 jan. tot half april). Deze prijs ligt aanmerkelijk lager dan vorig seizoen toen er maar liefst 5,89 per kilo betaald werd. In vergelijking met het seizoen 1980 is het verschil wat kleiner, maar toch altijd nog negatief, toen kwam de gemiddelde prijs op f 4,32 per kilo uit. In de afge lopen week daalden de prij zen verder voor zowel ronde als vleestomaten. Voor de A- export werd er 3,12 per kilo betaald en voor de vleestoma ten 4,06 (sortering BBB). Door deze prijsdaling is de prijs van de Hollandse toma ten dicht in de buurt komen te liggen van de Marokkaanse en Canarische tomaten. Deze werden namelijk op 19 april op de groothandelsmarkten in West-Duitsland verhandeld tegen een prijs van 20 Mark per 6 kilo. Het aanbod op de Hollandse markt zal groter worden, maar gezien de marktontwikkelingen is de kans groot dat de prijs zich weet te handhaven. Courgettes De Commissie van de Europe se Gemeenschap heeft de re ferentie-prijzen voor dit ge was vastgesteld voor het ko mende seizoen. Deze prijzen zijn tevens opgetrokken. Voor de aanvoerperiode van 21 april tot en met 30 april is deze vastgesteld op 156,13 per 100 kg. Voor de maand mei is dat 139,76. De aan voer van courgettes neemt thans wekelijks verder toe. Hierdoor daalde de prijs naar 1 gulden per kilo. Door het groeiende aanbod ligt een verdere prijsdaling voor de hand. WtttaéiÜïiiÈiÉiliéHéMittiiéÏÊMÊ* fi jarige zaaibloemen een massa eenjarige zaaibloemen, die zonder veel moeite zaad op te kweken is. Op haast elke grondsoort doen ze Eenjarige zaaibloemen kunnen heel wat geur en fleur tuin brengen en bovendien zijn veel ervan geschikte imen. Pakjes bloemzaad zijn tegenwoordig schier overal tot in de grote warenhuizen toe. Gelukkig is er al jaren ikere controle op de kiemkracht - en dus de kwaliteit - mdelszaden, zodat we ons niet zo gauw een strop kopen, we zaden kopen van zaaibloemen, die eigenlijk wat kas te nodig hebben om goed en tijdig te ontkiemen, fbruiksaanwijzing" vinden we op het pakje en veel van imzaden zullen we zo omstreeks half april, begin mei in grond kunnen uitzaaien. Het hangt er dan ook een beet- af, hoe het voorjaar is; zonnewarmte is van groot belang, ideeltje van het uitzaaien in de volle grond kan zijn, dat loemen wat laat zijn. We kunnen daar wat aan doen. open een aantal van die turfpotjes, kleine ronde of vier- potjes, die geperst zijn uit turfvezel. Verder zorgen we, dat kt potgrond bij de hand hebben. Wie het heel mooi wil kan die potgrond mengen met een handjevol zand. We la- een aantal van die turfpotjes doortrekken met water en 1 ze dan met onze zaaigrond. Daarin wordt, tussen duim en r en zo dun mogelijk, ons bloemzaad gezaaid. De turfpotjes in een plat kistje te staan, daarop komt een glasruit en [heel zetten we binnenshuis op een warm plekje. We kun- pe operatie al omstreeks half maart uitvoeren. Verbaas u yer de snelle opkomst yan uw bloempjes en houdt ze een i vochtig. Niet nat, dat leidt tot schimmelvorming en tot ken van de jonge plantjes vlak boven de aarde. We zullen ^Aien de groei een beetje moeten afremmen door de glasruit ^■^nemen Als het licht van één kant komt, zullen onze klei- ^Hntjes scheef groeien, we draaien ons bakje met plantjes ^■jnvoudig elke dag een halve draai. We moeten een beetje opletten; op een gegeven ogenblik kan het gebeuren, dat de witte worteltjes van onze kiemplantjes dwars door de turfvezelpotjes naar buiten groeien. Dan is het nodig tijd om dë plantjes in de tuin in de „vrije grond" uit te zetten. We kunnen ze alvast wat aan het buitentemperatuurtje wennen, door ze eerst alleen overdag, daarna dag en nacht bui ten te zetten. Zonder meer graven we onze turfpotjes nu in goed toebereide rulle tuingrond en hebben er verder weinig omkijken naar. Die turfpotjes zelf vergaan min of meer in de grond, de wortels van onze bloemplantjes groeien er zonder moeite dwars doorheen. Dit kunstje kunnen we doen met alle zomerbloemen, die wat laat (half april, begin mei) in de vrije grond gezaaid moeten worden; dat staat wel op het zakje. Natuurlijk kunnen we ze ook zonder meer omstreeks die tijd in de vrije grond uitzaaien, ze bloeien dan wat later. In sommige gevallen zullen we wat moe ten uitdunnen, zodat er in elk turfpotje één plantje blijft staan. Eén zo'n pakje zaad bevat namelijk vaak heel wat zaadjes. En het resultaat ziet men in zomerser tijden. Vier jaar is het kleine merk Daihatsu nu op de Nederland se markt, met een programma van kleine economische auto's. Hoewel vooral de Cha rade, met voorwielaandrijving en dwarsgeplaatste driecilin der motor, een opvallend mo derne auto was en is bleef Daihatsu klein. Naast de Cha rade kwam er nog de tweeci linder Cuore, een leuk stad- sautootje dat voor onze be grippen kennelijk toch te klein (of te duur) is. Vanaf het begin was er ook de Char mant, een kleine middenklas ser die eerder wat conserva tief van opzet was. Maanden geleden al werd die Charmant vervangen door een veel mo derner ogend gelijknamig mo del. Het bleef echter stil bij Daihatsu, totdat onlangs de fabriek de Nederlandse im- portbedrijf overnam. Om die overname kracht bij te zetten volgde dan nu de in- troduktie van die nieuwe Charmant. Zoals gezegd een heel modern ogende vier- deurs middenklasser, iets gro ter dan zijn voorganger, maar technisch niet veel veranderd. Wel is er nu naast een 1.6 liter ook een 1,3 liter motor ver krijgbaar, beide in combinatie met twee uitrustingsniveaus. De motoren stammen van de Toyota Corolla: viercilinders met zijdelingse nokkenas en resp. 48 KW-65 pk of 55 KW- 75 pk. Geen bijzonder moder ne motoren, maar wel oerbe- trouwbaar, redelijk stil en zui nig. Ook de transmissie en wielophanging komt met de Toyota's overeen, dus van hetzelfde laken en pak: niet echt modern (achterwielaan drijving) wel goed afgewerkt (schroefveren, vier langsar- men en een Panhardstang aan de starre achteras) en vol strekt probleemloos. Jammer dat wel de 1300 maar niet de 1600 is voorzien van tandheu gelbesturing die toch echt een gevoeliger besturing oplevert dan het kogelkringloopsys- teem. Meer keus Hoewel het uiterlijk bepaald een goede vondst mag heten blinkt het interieur weer niet uit door originaliteit. Het overzichtelijke dashboard lijkt zo uit een Datsun te komen; hetgeen natuurlijk niets af doet aan de funtionaliteit. Blijven we even vergelijken met de Toyota Corolla (die ook in prijs vrijwel naast de Daihatsu Charmant staat), dan biedt de Daihatsu toch een paar voordelen. Om te be ginnen heeft de Charmant al tijd vier deuren en biedt hij achterin ook wat meer plaats. Daarnaast is er meer keus, zo wel in uitrusting als motor- transmissie combinaties. Er is immers zowel een 1300 als een 1600, beide te combineren met vier- of vijfbak, of een automaat bij de 1600. De goed koopste 1300 LD uitvoering 15.995,-) is wel wat eenvou dig uitgerust, zonder interval op de ruitenwissers en met kunstleren bekleding bijvoor beeld, die voor 1000,- meer biedt de LC al een redelijke uitrusting. Bepaald goed afge werkt is de 1600 LE, het top model met standaard vijfbak voor 19.995,-. Als extra han digheidjes heeft die LE bo vendien een in twee delen neerklapbare achterbankleu ning. Overigens moet gezegd worden dat Daihatsu niet op de verkeerde dingen bespaart, want alle modellen hebben wel een gelaagde voorruit en halogeen koplampen. Net als de Charade is dus nu ook de Charmant zeker een interes sante auto: het zal er nu om gaan dat Daihatsu zich vol doende bekend maakt bij het Nederlandse publiek, en het lijkt erop dat de nieuwe direc tie van Daihatsu Nederland te Rotterdam dat ook juist van plan is. Subaru in het nieuw gestoken De autohandel in het alge meen wacht nu al aanzienlij ke tijd op de opleving, of ten minste stabilisering, die nu al meer dan een jaar voorspeld wordt. Misschien komt die in 1982, maar vooralsnog is het voor alle automerken inleve ren geblazen. Met één uitzon dering: een aantal kleine Ja panse merken, dat met kleine en goedkope auto's kennelijk precies inspeelt op de behoef te van het autorijdend publiek om goedkoper te rijden. Al leen die merken boekten vo rig jaar nog als vanouds een omzetwinst van tientallen procenten, zoals bijvoorbeeld 45 procent toename voor Su baru. Sommige van die kleine mer ken hebben hun spectaculaire groei te danken aan het feit dat ze vrij nieuw zijn op de Nederlandse markt. Zo niet Subaru, dat echter wel lange tijd een soort sluimerend be staan kende. Tot het Japanse handelshuis Mitsui, dat de verkooprechten van Subaru heeft, besloot tot een andere opzet. Subaru Nederland was eerst een dochter van de Bel gische Subaru-importeur, maar werd op 1 april 1981 zelfstandig. Het tot dan toe erg kleine bedrijf, eerder een soort hoofddealer dan een im porteur, kon dus worden uit gebreid. Feitelijks is meer sprake van „opnieuw opzet ten" er kwam een nieuwe di rectie en een nieuw, veel rui mer en beter gelegen pand te Aalsmeer. Die nieuwe directie onder leiding van J.E.J. (Jim) Coert is dus verantwoordelijk voor de omzetstijging van vo rig jaar, alsmede een flinke uitbouw van het dealernet. Eerlijkheidshalve moet daar wel aan toegevoegd worden dat de uitbreiding van het modellenprogramma met een kleiner model voorzien van twee deuren en een grote ach terklep, ongetwijfeld ook meehielp. Face-lift voor het bedrijf Nu, ruim een jaar later, is ook het nieuwe bedrijfspand in gebruik genomen, dat de be nodigde ruimte biedt voor een eigen voorraad auto's en on derdelen. Het personeel is uit gebreid en de auto's ondergin gen een face-lift, dus eigenlijk is het nieuwe begin nu pas goed gemaakt. De verande ringen aan het modellenpro gramma zijn niet ingrijpend en betreffen voornamelijk een iets ander uiterlijk en wat meer uitrusting. De uiterlijke wijzigingen, waarvan het strakker gelijnde front het meest opvalt, hebben het wat ouderwets-versierde aanzien wat meer naar een „Europe se" lijn omgebogen. Het nog altijd aparte dashboard kreeg wat andere meters, aan het comfort (zowel vering als ge luidsniveau) dragen vooral banden van een ander (nu Europees) merk bij. Daarnaast kregen de topmodellen een verstelbaar stuur en verstel bare lendesteun in de be- stuursstoel. Jammer voor de rechter passagier, die het dus nog steeds moet doen met een vrij harde leuning achter zijn lendestreek. Als extra's zijn er voor de luxueuze 1800-model- len nu een zonnedak of stuur bekrachtiging en electrische bediende ramen. Bovendien is de meest complete GLF-uit- rusting nu ook leverbaar voor de 1600 sedan, die dan 19.299,- kost. De 1800 motor kreeg iets meer vermogen, maar nog altijd blinkt geen van de motoren (1300. 1600 of 1800 cm3 viercilinder boxer motoren) uit door levendig heid. Wel nam het geluidsni veau wat af. De grote attractie van het programma, dat een prijzenscala van 16.000 tot 26.000 bestrijkt, blijven de vierwiel-aangedreven model len, driedeurs, vierdeurs of stationcar. LEIDSE COURANT Opel Rekord 2 0 4-drs 20.000 km Mercedes 200 D plus ANWB rapport Honda Civic 5-drs.. 30 000 km Renault 18 TS automat Ford Taunus 1600 L. LPG Ford Fiesta 30.000 km Ford Fiesta Spec, uitv VW Polo in nw. staat Mitsubishi Galant 2000 GLX Opel Kadett Special Fiat 131, als meuw Ford Taunus 1600 L Renault 5 TL, spec, uitv Peugeot 504 Break diesel Renault 4 TL Alfasud Tl BMW 518 Austin Allegro Silver Arrow Ford Escort 1300 gesloten diesel Mini 1100 Special Austin Allegro 1300 Super bj. '81 17 500 bj '78 16.500 bj. '79 /8 950 b| 79 8.950 bj. 79 7 950 bj '79 8.950 bj '78 8.450. bj "78 /6 950 bj -78 /6.950. bj. -78 6.250. bj. '79 6.950. bj 78 /6 750 b| 77/5.750 b| -76 /5.750. bj -77 /4 950. bj. -78 4.500. bj. '75 4.500 oj. 78 /4 950 bj. -79 4.950. bj -76 3 500 b| -76/3.250. Hogewoerd 56-58, Leiden Tel. 071-120206 Ruilradiateuren Rulldynamo's en ruilstartmotoren alles met garantie van nieuw te gen zeer redelijke prijzen. Automateriaal Ton Rijsbergen B.V., Ga briel Metzustraat 11. 2316 AJ Lelden. Tel. 071-212234. RBS-trekhaken Varta akku's, Romax uitlaten. Koni schokdempers alleen het beste tegen redelijke prijzen. Automateriaal Ton Rijsbergen B.V. Gabriél Metzustraat. 2316 AJ Leiden. Tel. 071-212234. Ford Rijnland gebruikte wagencentrum Fiësta '77 6.900.- Fiesta 1100 L'78 8.500.- Escort 1300 L '80 11.250.- Taunus 1600 L 78 7.900.- Taunus 1600 L 79 9.500.- Taunus 1600 L '80 12.900.- Granada 2000 L '79 9.500.- Caprl 1600 GL '79 12.750.- Mustang Ghia '79 f 15.900.- Fiat 128 '78 7.250.- VW Golf L '789.250.- Opel Asc. 1900 -78 9.500.- Bovag-garantie Donderdag koopavond Lammenschansplein 6 Tel. 071-769358 na 18.00 uur 891137 - Lelden Keus uit 80 auto's van 1.500.- tot 15.000.- BEDFORD bestelbus met GM diesel, bouwjaar '76, gave auto, nieuwe banden. 3650.-. Tel 02522-13326. Volvo 144 de Luxe Range Rover bj. '77 Inruil - Garantie Financ. - Verz. Toyota Starlet eind '78 6950.- Datsun 120 Fll 4-drs '78 5950.- Ford 1600 4-drs gas bijna '78 5950.- Opel Kadett City '77 5750.- Simca 1100 Spec. 5-drs '77 3950.- Renault 5 TL '774950.- Renault 5 TL '763950.- Renault 4 TL bijna '77 3250.- Toyota Corolla '75 3250 - Opel Kadett station '75 3950.- Mercedes 206 D pers.bus, bijna '77 5950.- Granada 2300 GXL coupé '75 1950.- Mini Special '74 2250.- Simca 1100 GLS '75 1250.- Kortenaarseweg 93, Ter Aar. tel. 01722-4546. Kerkstraat 11a, Nieuwveen. tel. 01723- 8258. HONDA CIVIC, bouwjaar '77. beslist geen roest, 3850.-. Tel. 02522-13326. MERCEDES 220 D eind 73. Prijs 3250.-. Tel. 02522-13326. Datsun Sunny GS Club Alta Romeo 1300 GTJ'73 kl. rood, met sporlvelg. Pr. n.o.t.k. Tel. na 18.00 uur 070- 659083. Alfa Romeo 2000 GTV '74 kl. zwart, met g.b. velgen. Pr. n.o.t.k. Tel. na 18.00 uur 070- 659083. Audi 100 bjr '79 i. uitst.st., 49.000 km incl., radio en cassette, kl. wit. met keu- ringsrapp. 12.000,-. Tel. 01727-7274. Van part. BMW 635 CSI'80 T.k. weg. aanschaf grotere vee- Mercedes Benz 1113'71 ingericht voor vervoer v. 5 a 6 paarden, voorz. v. alum. bak. Vr.pr. 10.000.-. T. 01745- 2434. Vr. naar D. Kolijn. Renault 5 GTL bjr '77 i.z.g.st. stereo/radiocass., kl. blauw. 4800.-. Tel. 070- 470.788. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers, trekhaken. Jansen, Nijverheids- weg 5 bij de PTT-toren Alphen a/d Rijn, tel. 01720-33648. Suzuki GS 750 in z.g.st., rood. nieuwe banden, ketting en buddy. Tel. 02523- 4041. DIEREN EN PLANTEN Zomertijd - vijvertijd Wij hebben een leuke collectie vijvervissen, planten en vijverpom- pen. Ook hebben wij wekelijks rechtstreeks import van en grote collectie aquariumplanten. Ook het adres voor Ehelm-reparatie en onderdelen. Selecta Aquariumspeciaalzaak Nu uw tuin opknappen met o.a. VIOLEN 8.95 per bak, verder o.a. geraniums 5 voor 9,50, afrikaantje 0,55, lobelica 0,50, alyssum 0,50, araris 1,65, vergeet-me-nietje 0,60, vlijtig liesje in 6 kleuren 0,75, primula wanda 1,95, doronicum 1,65, reuze afrikanen 0,70, dahlia's 1,25, salveria's 0,75, agathum 0,65, petunia 0,70, zilver kool 0,50, madeliefjes 0,75; per hele bak, 10% korting. Boven 25 gratis thuisbezorgd. Flower Farm, Haagweg 9, nabij spoor bomen, Leiden. Tel. 071-133980. Dahlia's exportkwaliteit Nu 10 snijdahlia's voor 4.35 zolang de voorraad strekt. Van ei gen kwekerij. Martin Zandwijk, Vogelaardreef 8. Noordwijk. bij de alslag Langevelderslag Tel. 02523-2622. Ook het adres voor uw groentetuin. Nu uw tuin opknappen. Diverse soorten perkplanten o.a. violen 7.95 verder o.a. geraniums, afrika nen, aratis, vergeet-mij-nietjes, madeliefjes, doronicum, primu la wanda enz. Fowerfarm, Haagweg 9, Leiden, nabij spoorbomen. Telefoon 071- 133980. Wij bezorgen ook thuis. Staat ter dek: de Arabische volbloed hengst Jupiter v. Nagasaki, mv. Rissas. Jupiter is goedgekeurd voor het AVS stamboek, dekgeld 125 excl. Tel. tijdens kantooruren 070-209253 tst. 241 vragen naar v.d. Starre. KENNISMAKING Happy Day Club Aanstaande vrijdag dans/kontaktavond alleenstaanden, met dansorkest. Aanvang 20.00 uur. Zondag dansen voor iedereen in de Leidse Schouw. Lange Scheistr. 5. Leiden. Inl.: 010-227658. Tevens zaal te huur voor bruiloften en partijen. PARTNER? Uniek comp.sys teem. Alle rel. Lage prijs. Gratis inf.: Kommunika, Postbus 162, 9300 AD Roden. (Erk. door RvT). KENNISMAKING, nen, huwelijk, vriendschap, enz. Vraag gratis brochure! Partner centrale, Postbus 458, 's-Herto- genbosch. Telef. 04160-40483. VAKANTIEVERBL. BINNENLAND Trio Bungalowverhuur Inkoop goud Direkt kontant geld voor uw oude. versleten of niet meer gedragen sieraden van zilver, goud. of platina. Ook tandengoud. munten en briljant. Wij betalen u de hoogste dagkoers. Tijdelijk kunt u ons vinden in: Hotel Nieuw Minerva, Boommarkt 20. di. t/m za. van 10.00 tot 17.00 uur. Grandioze voorjaarsactie In al onze types zonwering, bij Gallery zonwering Lomberdstraat 4, Katwijk met vaste arm. uitval 110 cm. van 1.50 t.e.m. 3 50 cm br. Prijs- voorbeeld 2.50 m, nu voor 319 -, 3 m nu voor 359.-. 3.50 m nu voor 399.-. Zelf meten en afhalen 10% extra korting. Bei 01718- 16633. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur Maand - en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. Uw TROUWREPORTAGE in kleur, èen feest om naar te kij ken. Foto van Bemmelen. Ker- klaan 2. Zoeterwoude (dorp), tel. 01715-1353. Gebroken ruiten, glas in lood. REPARATIES worden door mij met spoed hersteld. Ook leve ring ventilatoren. Glasrepara- tiebedrijt D. Galjaard, De Sitter- laan 76, tel. 071-132916 Ook te huur. Tel. 02522-10063 Gordijnen gratis gemaakt. Gor dijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Mateba Vlechtscherm uw tuin, speciale aanbie ding 180x180 cm. 34,50. schaarbek aanbieding 60x250 cm. Tijdelijk 17,95. Griffioen's tuincen trum Leidseweg 520, Voorscho- Partijtje plastic kinderschoenen Opgelet! is uw oude schutting, schuur of garage aan vernieuwing toe. naar het alom bek. ver trouwde adros voor een nieuwe Van systeem, beton, hout of combinaties, gratis prospectus, tijdelijk korting. Systeembouw Ned. Postbus 284, PC 5660 AG Geldrop. Tel. 040-852251 Lampekappen groot en klein van blaas, stof en satijn, rechtstreeks van atelier Verkoop elke zaterdag van 12.00-17.00 uur. Hugo de Grootstraat 18. Leiden. Tel 120454. Wit marmer vloer- en wandtegels. vensler- planten, tafels, aanrecht bladen op maat gemaakt. Wagemaker natuursteen b.v.. Hoge Mors- weg 82, Leiden. Tel. 071- 760455. Borduurwerk goed en goedkoop inlijsten eist vakkennis, uw vakman is al ja ren Vebe Handwerken. Nieuwe Rijn 38. Leiden, tel 124056 Nu Gobelin van de Nachtwacht 29.95. Uniek pension in Saksische boerderij nat. gebied. Gem. Havelte. voorz. v. buiten zwembad, en veel extra's. Uitstekend ge schikt voor vakantie, en In voor- en naseizoen, weekend, familie reünies en midweken. Inl. Pen sion Wapserveen. Oostemde 48, 8351 HH. tel. 05213-395 Camping Hindeloopen aan het IJsselmeer, voor uw wa tersportvakantie in eigen land meer ruimte, comfort en gezelligheid. Kleurenfolder op aanvraag. Inlichtingen en reser vering. tel. 05142-1452. UW KLEINTJE WORDT GELEZEN

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13