Leden Verzekerdenraad schoorvoetend op bres voor doktersapotheek Toekomstige bewoners slaan eerste paal bejaardencentrum IS REGI0U0UR1NAAL I „Pro Patria" wijkt uit naar Landvliethal Alkemadese hondenbezitter met zakjes de straat op rrfiMirri LEIDEN/REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 20 APRIL 1982 PAGINA Koudekerks college gooit balletje op KOUDEKERK Op uit- nodiging van Club Pétan- que Rhyne Boule gaan B en W van Koudekerk 24 april een partijtje jeu de boules spelen. Het college zal de strijd aanbinden met leden van de jeu de boules club Het „gemeentelijke" team dat, zo bleek tijdens de o- pening van het Hofstede, in burgemeester Swaan een handige werper heeft, be staat voorts uit mensen, die nauw betrokken zijn ge weest bij de aatileg van de jeu de boules-banen in het Hofstedepark. De wedstrijd begint om twee uur. Vrouwengilde Zoeterwoude bestaat 55 jaar ZOETERWOUDE - De dames van het Katholiek Vrouwengilde in Zoe terwoude worden vanavond om acht uur in Don Bosco verwacht om ge zamenlijk het 55-jarig jubileum te vieren. Hoewel de festiviteiten niet zo uitgebreid zullen zijn als tijdens de viering van het halve eeuw-feest gaat het jubileum toch ook bepaald niet onopgemerkt aan de dames voorbij. Na de koffie met gebak zal mevrouw Backer-Breed op humoristische wijze enkele gedichten en sketches in het Westfries voordragen. Ook zal een jubileumloterij gehouden worden. Hoogtepunt van de avond is onge twijfeld ook de huldiging van mevrouw Van der Maat-Flinkeflügel die 25 jaar deel uitmaakt van het bestuur van het gilde. Er staan voor het Vrouwengilde dit seizoen nog enkele punten op het programma. Zo wordt op 27 april een excursie gehouden naar het edelmetaalbedrijf van de firma Giezen aan de Zuidbuurtseweg. Een fietstocht op 8 juni besluit de activiteiten alvorens het vakantiereces ingaat. In de route van de tocht is een pauze ingelast bij Kasteel Duivenvoorde te Voorschoten. On der deskundige leiding zal daar een rondleiding worden gehouden. Ayanti verkoopt planten HAZERSWOUDE Tafeltennisvereni ging Avanti uit Hazerswoude heeft deze dagen niet alléén belangstelling voor de prestaties die Bettine-Vriesekoop levert op het Europees tafeltenniskampioenschap in In eigen kring wordt namelijk keihard ge werkt, nu de verkoop van planten aan parti culieren voor de deur staat. Donderdag 29 april, vrijdag 30 april en zaterdag 1 mei ho pen de Avantilederi die in het boomkwekers wereldje zeer goed bekend zijn, de koopwaar (heesters, coniferen, rhododenrons, kamper foelies enzovoort) te slijten aan de belangstel lenden. In de loods van Hans de Ruyter BV aan de Westzijdeweg kan men op 29 april te recht tussen vijf en negen uur en op beide andere dagen tussen negen uur 's morgens en vijf uur 's middags. Gas-boetes voor tuinders blijven mogelijk (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister De Koning (Land bouw en Visserij) ziet geen mogelijkheid iets te doen aan boetes die gasbedrijven tuinders opleggen als zij in een jaar minder gas afne men dan gedacht. Wel bestaat er de kans dat de gasbedrijven die boetes achterwege zullen laten nu de vereniging van gasbedrijven VE- GIN hen geadviseerd heeft de boetes te laten vallen. Dit advies is echter niet dwingend zodat de kans bestaat dat enkele bedrijven de boetes toch oplegggen. Dit heeft de bewindsman het kamerlid Van der Sanden (CDA) laten we ten. Het kamerlid wil dat de boetes niet meer opgelegd worden omdat daarmee energiebe sparing in de tuinbouw bestraft wordt en ver laging van kosten in de tuinbouw ongedaan wordt gemaakt. NA BIJEENKOMST IN NIEUWVEEN NIEUWVEEN Het is van groot belang, dat bij het Ziekenfonds aangeslo ten verzekerden hun stem laten horen over de door hen gewenste geneesmid delenvoorziening op het platteland. Dat was de boodschap, die de Nieuwveense apotheekhou- dende huisarts A.M. van Don gen acht leden van de Verze keringsraad van het Zieken fonds Alphen aan den Rijn en Omstreken gisteravond voor hield. De mening van de heer Van Dongen liet niets aan dui delijkheid te wensen over: ge neesmiddelenvoorziening op het platteland dient bij voor keur vanuit de doktersapo theek te geschieden. Een stel ling, die de aanwezige leden vrijwel direct onderschreven. Men bleek echter schoorvoe tend tot actie bereid. Een door Van Dongen opgestelde lijst met verklaringen werd niet ondertekend. Wel zal de kwes tie apotheker-of-apotheekhou- dende-huisarts, want daar draaide het om, op korte ter mijn binnen het Ziekenfonds worden aangekaart. .Eigen winkel" De gisteravond in het Nieuw veense gezondheidscentrum gehouden bijeenkomst was ge organiseerd door de heer Van Dongen. Hij had de leden van de Verzekerdenraad van het Ziekenfonds gevraagd eens te komen praten over de positie van de doktersapotheek en dan in het bijzonder in de Noord-Oosthoek van Zuid- Holland. Daarbij stelde Van Dongen expliciet, dat hij niet voor zijn eigen „winkel" praatte, daar de komst van apotheker in Nieuwveen (vooralsnog) uitgesloten is. De acht leden van de Verzeker denraad tezamen met een uit personeel van het Zieken fonds samengesteld orgaan, de -Ziekenfondsraad vormend - bleken in principe allen een voorstander van het behoud van de doktersapotheek. Aan het nut om dit ook kenbaar te maken werd echter getwijfeld. Niet terecht, volgens Van Dongen en de eveneens aan wezige vertegenwoordigers van de Stichting Landelijk Overleg Patiëntenbelang Ge neesmiddelenvoorziening en de vereniging Patiëntenbelan gen Nieuwkoop/Noorden. „Voorop staat immers het be lang van de patiënten en dat wordt onder meer vertegen woordigd door de Verzeker denraad", zo werd gesteld. „Zelfs al heeft de raad geen stem, dan nog kan zij laten weten wat zij er van vindt", zo zei het drietal in een poging de leden te mobiliseren. Er werd uitgebreid gepraat over het vestigingsbeleid van apothekers en ook ging men in op de situatie, die zich thans in Nieuwkoop voordoet. Sinds enige tijd is daar een zoge naamde „penetratie-apotheek" gevestigd. Een apotheker uit Alphen, die ondanks de aan wezigheid van apotheekhou- dende huisartsen een apotheek heeft geopend. Het gevolg daarvan is, dat de artsen hun vergunningen dreigen te ver liezen. En, dat heeft weer ge volgen voor de patiënten, want een deel van hen zal voor zijn geneesmiddelen mo gelijk een aantal kilometers moeten gaan reizen. Een reeds geruime tijd op het ministerie liggend wetsontwerp zegt, dat die afstand ten hoogste 3,5 ki lometer mag zijn. In de Nieuwkoopse situatie zijn ech ter gevallen, waarin men meer dan zeven kilometer af zal moeten leggen. Een krankzin nige situatie, die voorkomen moet worden, zo vonden alle aanwezige leden van de Ver zekerdenraad. waarna de voor- en nadelen van beide geneesmiddelenvoorzieners nog'eens op een rijtje gezet. De weegschaal sloeg in het voor deel van de doktersapotheek door. Maar ondanks alle eens gezindheid, werd niet tot daadwerkelijk actie besloten en wilde men de door Van Dongen gebundelde verklarin gen een pleidooi voor be houd van de doktersapotheek op het platteland gericht aan alle betrokken instanties, niet ondertekenen. Verder dan de kwestie in het^Ziekenfonds ter sprake brengen wilde men vooralsnog niet gaan. HAZERSWOUDE De Landvliethal in Hazerswoude-dorp is zondag 25 april tussen negen uur 's morgens en acht uur 's avonds de plaats waar de Zoetermeerse vereniging Pro Patria een grand-prix-toernooi voor meisjes-turnsters in de klassen III en IV organiseert. In het eigen Zoetermeer kan Pro Patria niet beschikken over de sporthal Dé Olympus. Turnstertjes uit het gehele land zullen in Hazerswoude acte de presence geven op het toernooi dat drie wedstrijden omvat. De vereniging Aspasia uit Hazerswoude/Koudekerk zal in elk geval ook vertegenwoordigd zijn door een aantal leden.- Zeker is dat Caroline Bekkering, Miranda de Jong, Hester de Vries en Cecile Herggers, die onlangs aan het in Heerenveen georgani-" seerde grand-prix-toernooi in de klasse III meededen, in eigen omgeving een goede prestatie willen neerzetten. In de klasse IV is Aspasia met drie meisjes vertegenwoordigd. Filmvoorstelling in vrouwencafé ZOETERWOUDE Het vrouwencafé in Zoeter woude houdt morgen avond een bijeenkomst in de Sjaloomschool over baarmoederhalskanker. Er zal een film met als titel „Ik heb niet zo'n mooie bood schap voor u. worden ver toond. Na het vertonen van de film is er volop gelegenheid tot discussie met vrouwen uit de film over hun ervaringen met baarmoederhalskanker. De bijeenkomst begjnt om acht uur. De toegangsprijs is twee gulden vijftig. f.'V: -"Vis;' rws»v - Het slaan van de eerste paal ging de toekomstige bewoners moeiteloos af. NIEUWKOOP Op bij zondere wijze werd giste ren in Nieuwkoop de eer ste paal voor het nieuwe bejaardencentrum „Aar en Amstel" de grond in gedreven. Vijf leden van de- bewonerscommissie trokken om beurten aan het touw, waarmede de heistelling werd bediend. Zo voorspoedig als de eer ste paal de grond in ging, hoopt het bestuur van het stichtingsbestuur, dat ook de verdere bouw van het bejaardencentrum ver loopt. Als alles naar wens gaat, vindt volgend, jaar juli de eerste oplevering plaats. Het nieuwe gebouwencomplex van „Aar en Amstel" kost on geveer 8 a 9 miljoen gulden en is daarmede een voor Nieuw koop zeer omvangrijk welzijn- s'object.. Het nieuwe gebouw zal 50 éénpersoons- en 4 twee persoonskamers gaan. omvat ten. Tevens is er een gemeen schapsruimte in gepland, wel ke .voor meerdere doeleinden kan worden gebruikt. Verder komen er nog een ontspan ningsruimte, .een keukenvoor ziening en een administratie ruimte. De kamerprijs zal ten opzichte van het oude complex wel een behoorlijke stijging óndergaan. Kostte een kamer vroeger 1500— a 1800—, in het nieuwe complex zal de kamer- prijs tussen 3000,en 4000,per maand'komen te liggen. Daarvoor worden dan echter wel de meest moderne voorzieningen geboden. Na afloop-van het eerste-paal- slaan gingen de circa 50 geno digden, waaronder het ge meentebestuur, de aannemers en het bestuur van Aar en Amstel, naar het tijdelijk on derkomen voor de bejaarden aan de Kennedylaan om daar het glas te heffen op een voor spoedige bouw. Vóór Kerstmis zal het nieuwe centrum „on der dak" zijn. ALS COLLEGEZUNZINKRUGT Marcel Konijnenburg met één van zijn honden en diens pro- dukt. Ondanks de uitdrukking op zijn gezicht zegt Konijnenburg met stelligheid: „Heus, het is niet vies, gewoon beetpakken en thuis weggooien". ALKEMADE Hondenbe zitters in de gemeente Al kemade zullen bij het ont vangen van het aanslagbil jet voor de hondenbelasting vreemd opkijken. Niet zo zeer vanwege het feit dat er belasting betaald diént te worden. In dit land wordt men immers om de haver klap en bij het minste of ge ringste verzocht een bijdra ge in 's rijks schatkist te de poneren. Nee, de verbazing onder bezitters van trouwe viervoeters wordt teweeg gebracht door een plastic zakje, dat met ingang van heden het aanslagbiljet zal vergezellen. Een kleinnood, dat als wapen tegen de op diverse stoepen, grasvelden en pleinen opgehoopte hon- depoep moet dienen. Dit „revolutionaire" idee is afkomstig van Marcel Konij nenburg, werkzaam op de af deling Welzijn van de ge meente Alkemade. Konijnen burg is een echte dieren vriend. Twee papagaaien, een kat, drie honden (Cava lier King Charles Spaniels ei genlijk) en nog wat rond kruipend spul. getuigen daar van. Een hobby van 'm. Maar de heer Konijnenburg vindt, dat zijn omgeving niet de rot te vruchten van zijn hobby moet plukken en ruimt dus sinds jaar en dag de uitwerp selen van zijn honden keurig op. Maar dat doet helaas niet iedereen, waardoor de arge loze wandelaar in Alkemade nog altijd de kans loopt, sme rige plakkaten onder de schoen te krijgen. Onnodig vond Marcel, die niet lang na behoefde te denken om met een passende oplossing voor het hondepoep-probleem op de proppen te komen. „Men neme een plastic zakje schuift dat als een soort want over de hand; buigt zich naar de uitwerpselen; pakt die met de door plastic beschermde hand beet en schuift het zak je vervolgens binnenste-bui- ten. Hebbes. En de handen blijven schoon. Thuis weg werpen en bij elke volgende hoge nood van de trouwe viervoeter herhalenzo luidde Marcel's advies. Apetrots demonstreerde hij ten gemeentehuize zijn lumi neuze ingeving. Hoewel Ko nijnenburg zijn methode met behulp van een gummetje verduidelijkte, waren zijn collega 's direct verrukt. „Prachtig, goed bedacht", galmde het door het raad huis. En fluks snelde hij naar burgemeester Bol ten. Ook deze vond het „prachtig" en „goed bedacht" en riep direct B en W bijeen om na te gaan hoe men het de rest van „de familie" zou vertellen. De uitslag van dat debat is in middels bekend. Hondenbe zitters krijgen van de ge meente een plastic zakje en een handleiding cadeau. Kabeltelevisie Alkemade Als één van de mensen, die protesteerden tegen de ovér- dracht aan Casper van de Ge meenschappelijk Antenne In richtingen in Alkemade, zou ik graag een aantal punten van het artikel in de L.C. van zaterdag 17 april toelichten. Zoals werd geschreven, schreef de Woningbouwvere niging tijdens de ledenverga dering van 20 april 1981 een enquete uit. Ik ben het volko men eens met de heren Kret en Verhaar dat de opzet van de enquete vooraf niets aan duidelijkheid te wensen over heeft gelaten. De GAI's zou den volgens de (door de heer Verhaar getekende) notulen aan Casper worden overgedra gen „indien de meerderheid daarmee accoord gaat", en niet zoals deze heren beweren ten zij „de meerderheid zou kiezen voor behoud". Er wordt van onze kant niet beschuldigd, dat er met de cij fers werd gemanipuleerd. In tegendeel, wij vonden de uit slag van de enquete erg gun stig, als deze maar wordt geïn terpreteerd, zoals door de le denvergadering werd voorge schreven. Over de aanwijzing van een enquêtecommissie valt in de notulen niets te lezen, maar ik vond het erg vreemd toen ik op de voorlichtingsavond van Casper (3 april j.l.) hoorde, dat een van de vertegenwoordi gers van Casper ook lid was van deze „onpartijdige" enquê tecommissie. Tot slot: Democratie wordt in het openbaar bedreven en niet in stilte en geheim. Dat de Woningbouwverenging de stil te heeft doorbroken om terug te komen op hun beslissing is dus een dubbele overwinning, niet voor de actiegroepen, maar voor de democratie. R.B. Gemftpy Oude Wetering Eten bij SJJO Met ingang van morgen is het mogelijk een wekelijksi maaltijd te gebruiken bij de Stichting Jeugd- en Jongt renwerk Oegstgeest. In gebouw Taberna aan de Julia nalaan 1 kan voor vijf gulden elke woensdagavond eei volledige maaltijd worden verkregen. Vrijwilliger, koken voor de groep jongeren, kamerbewoners, alleen staanden en anderen. Belangstellenden kunnen pei week opgeven. Er moet wel voor twaalf uur wordei gebeld (071-154773) in verband met inkopen. Er word om zes uur gegeten. Voor en na de m&iltijd is men ooi overigens welkom bij de SJJO. Verantwoorde Energie De Werkgroep Milieuzorg Oegstgeest organiseert morgen avond een bijeenkomst over verantwoorde energie in He Witte Huis aan het Wilhelminapark 33 in Oegstgeest. Spre kers zijn drs. W. Nieuwenhuys, produktie-geoloog bij d Shell, en drs. J.A. Gevers Leuven, als arts verbonden aa het Gaubius-instituut van TNO en tevens werkzaam bij ht Academisch Ziekenhuis Leiden. De informatie-a vont wordt gehouden in het kader van de maatschappelijke dis cussie energiebeleid. Er bestaat op de avond gelegenhei tot het stellen van vragen en discussie. Iedereen is weikon Aanvang acht uur. t na' Pianorecital Bij de Stichting Kunstkring Leidschendam berust t organisatie van dé pianorecital die morgenavond j het ontmoetingscentrum aan de Damlaan 44 in Lek 1 schendam wordt gehouden. Pianist is René Rakier e dal hij speelt werken van Beethoven, Brahms en Mendel sohn. De entree bedraagt tien'gulden, donateurs bet, r len acht gulden vijftig. Kaarten kunnen telefonist eer worden gereserveerd, tel. 070-274029. Concert De christelijk gemengde zangverenging „De Lofstem" Rijnsburg en „Advendo" uit Valkenburg geven donderdi een concert in de hervormde kerk in Valkenburg. Uitg voerd worden werken van Bach, Fauri, Franck en Mozai Als solisten treden Marleen van Dijk (sopraan). Willy Lie veld (alt). Kees Barn hoorn (tenor) en Henk Post (bas) o 1 Hans van Kruistum zit achter het orgel. Het concert, d, om acht uur begint, staat onder leiding van Peter Bontji Voorlich tinzsa vond dui 600 De peuterspeelzaal „De Iglo" in Lisse organiseert do derdag een informatie-avond voor ouders in het veret gingsgebouw op het ijsbaanterrein. De bijeenkomst b Lej gint om acht uur en Marka Immink, logopediste, z,^aa iets vertellen over de taalontwikkeling en spraakpi kor blemen bij kinderen van 0 tot 4 jaar. Nel Warnde seje van de openbare bibliotheek zal daarop ingaan en ve wej tellen wat de jeugdafdeling van de bibliotheek daa0p voor beschikbaar heeft. Gregoriaans Gregoriaanse kerkgezangen zijn de specialiteit van het II niss liaanse mannenkoor Castel Penede" uit Nago, dat dondt en dag arriveert in Noordwijkerhout. Het koor, dat wordt o le dergebracht bij gastgezinnen, verleent zaterdagavond teen zeven uur en zondagochtend om elf uur medewerking a lin de eucharistievieringen in de Victorkerk. Zondagavond e het Victorhuis worden vanaf acht uur Italiaanse 1 ieder jve gezongen. Kaarten daarvoor zijn verkrijgbaar voor 2 gi wiss den 50 bij Gebra aan de Dorpsstraat en Van Scha ik aan Kerkstraat. lach Free Festival De Stichting Pop In Noord wijk (SPIN) organiseert juli het derde Free Festival Noord wijk. Vorig jav trok het festival, ondanks het slechte weer een 3.000 lv zoekers. Er zal weer op twee podia worden gewerJ "et Het eerste is voor amateur-popgroepen uit de Bolltle streek en het tweede voor andere activiteiten zoals t >ees baret, folk, sprekers, dans enzovoorts. SPIN is nu 10u bezig met het invullen van het festival. Reden i groepen, die op het festival willen optreden, nu al te roepen zich te melden bij Peter van der List, Meeszstraat 20 in Noord wijk, telefoon 01719-10335r dereen wordt verzocht zich voor 1 mei te melden. Lezing Ds. L. Romein uit Rijnsburg spreekt morgenavo voor de Nederlandse christen-vrouwenbond in Val kt burg. Hij gaat in zijn lezing in op de historische figi „Kierkegaard". De bijeenkomst begint om acht uur wordt gehouden in de zaal van de hervormde kerk. Hartcollecte In de periode 5 april tot en met 13 april is zowel Hoge Rijndijk als in de dorpskern van Zoeterwoude jaarlijkse collecte gehouden voor de Nederlandse Hi stichting. Dat de inwoners van Zoeterwoude de Nederlai se Hartstichting een „warm hart toedragen" mag blijk uit de uitstekende opbrengst. In het dorp is1.562,15 op haald en aan de Hoge Rijndijk 1.077.50 hetgeen wat Rijndijk betreft een nieuw record betekent. Nieuwe majoretteh Het Zocterwoudse tamboer-, trompetter- cn majot tenkorps VIOS heeft er vier gediplomeerde majoret mde bij. Het zijn Joyce Kordijk, Helma Switzer, Patri Straathof en Angela van Slingerland. De afgeloi r maanden hebben zij deelgenomen aan de, cursus t werd gehouden in „het Anker" te Hazerswoude en onder auspiciën stond van de Culturele Raad Zuid-Il land. Nu de vier meisjes het A-diploma he ben beha: ligt het in de lijn der verwachting dat in hét n.ij. enkele majoretten zullen trachten het B- en C-diplor te bemachtigen. Als dat eenmaal is gelukt worden toegelaten tot de opleiding voor instructrice. ech! V mm Plaatverkoop De tweede langspeelplaat van het kerkkoor Sahcta MA in Noordwijkerhout is vanaf donderdag te koop bij San Maria en bij de koorleden voor 17 gulden. Het zeventig den tellende koor, dat sinds 1968 actief is. brengt deze pl uit met werken van Diabelli, Rathgeber. Holzbauer. B. Mendelssohn, Haydn en Albert de Klerk. Het koor w bij de opnamen begeleid door het Leids Kamerorkest dirigent W. van Geldre. ïzier UI ';dekl al

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4