iDebutant Swierredt afeltennisteam Westduitsers weer terug in ijshockeyrealiteit Winnaar GP Rio gediskwalificeerd UVS en Landwer winnen halve finales Sazalar eerste in marathon Boston iPQRT LODSE COURANT DINSDAG 20 APRIL 1982 PAGINA 13 itelduel van Rudi oopmans uitgesteld iuigi EN HAAG Het gevecht om het Euro- e ba es kampioenschap in het halfzwaarge- jcht tussen titelhouder Rudi Koopmans i zijn Italiaanse uitdager Cristiano Cavina voorlopig uitgesteld. De partij zou op 12 1 >j in de Italiaanse badplaats Chianchiano rme worden gehouden. Gisteravond ,sl eeg Henk Rühling, de manager van ,opmans. telefonisch van organisator tanco Morasca te horen dat de Italiaan :t in staat is op 12 mei het gevecht te la- i plaats vinden. Morasca heft voor zijn b^jkanisatie de steun nodig van de Italiaan- i televisie. Op 12 mei geeft de Italiaanse w.. Jevisie echter de voorkeur aan een repor- së«e van de finale van het toernooi om de tropese beker voor bekerwinnaars, die op aingfc dag in Barcelona wordt gespeeld. devi Ook Ajax'AZ67 in stadion AMSTERDAM In navolging van de wedstrijd AjaxPSV sal ook het duel AjaxAZ'67 in het Olympisch Stadion te Am sterdam gespeeld worden. Ajax AZ'67 wordt op zaterdag 15 mei afgewerkt en be gint om 19.30 uur. Het is de voor laatste competi tiespeeldag. PARIJS De raad van beroep van de internationale au tomobielfederatie (FIA) heeft de winnaar van de grote prijs van Brazilië voor formule I-wagens, de Braziliaan Nelson Piquet (Brabham) en de als tweede aankomende Fin Keke Rosberg (Williams) gediskwalificeerd. De wa gens van beide coureurs bleken tijdens de op 21 maart in Rio de Janeiro gereden wedstrijd niet te hebben voldaan aan het minimale gewicht van 580 kilogram. Tegen de uitspraak van de raad is geen beroep mogelijk. De Ita liaanse en Franse bond hadden op verzoek van de ren stallen Ferrari en Renault protest aangetekend bij de FIA. Door de uitspraak van de FIA werd de Fransman Alain Prost (Renault) winnaar van de G.P. van Brazilië. Na drie grote prijzen is de stand in de strijd om de wereldtitel nu: 1. Prost (Fra) 18 punten, 2. Lauda (Oos) 12, 3. Rosberg (Fin) en Watson (Gbr) 8, 5. Reutermann (Arg) en Albereto (Ita) beiden 6. Blinde darm'" Willems bij ROUBAIX De Bel- gische wielerprof Da niel Willems zal niet te plezierige herinnerin gen hebben aan de tachtigste editie van de klassieker Parijs-Rou- baix, die zonder werd gehouden. Willems staakte de wedstrijd na 234 van de 270 kilome ter. Naar later bleek had hij een acute blin- de-darmontsteking op gelopen. Het is nog niet bekend wanneer Wil lems zal worden geope reerd. Hij klaagde al sinds vrijdag over pijn in de onderbuik. Dameshockey in Pakistan aan banden LAHORE President Zia-Ul-Hag van Pakistan heeft het Pakistaanse dameshockeyteam verbo den voortaan in het buitenland te spelen. „Maar ze mogen wel in eigen land spelen als alleen vrouwen bij de wedstrijden aanwezig zijn'*, al dus de president. De Pakistaanse fundamentalis tisch islamitische leiders beschouwen vrouwen- sport als immoreel. De president, die gisteren sprak voor een vergadering van sportfunctiona rissen, maakte niet duidelijk of het besluit ook zal gelden voor andere sporten. „Dameshockey teams moet verplicht worden in eigen land ie spelen en ze kunnen zelfs buitenlandse teams uitnodigen hier te spelen", aldus Zia. Een voor aanstaande islamitische geestelijke zei onlangs dat vrouwen uit alle beroepen moeten worden gebannen, behalve uit het onderwijs en de zie kenzorg. Daarop kwam fel protest van verschei dene vrouwengroepen in Pakistan. Weer hersenletsel voetballer Italië FLORENCE Tijdens het competitieduel in de Ita liaanse eerste divisie tussen Fiorentina en Bologna is Bologna-verdediger Stefano Choidi ernstig aan het hoofd gewond gemaakt. Choidi moest worden opge nomen op de afdeling intensieve care van het Careg- gi-ziekenhuis in Florence. De 25-jarige speler kwam in botsing met Fiorentina's spitsspeler Francesco Gra- ziani tijdens een kopduel. Beide spelers bleven be wusteloos op het veld liggen. International Graziani was na enkele minuten weer opgelapt. Op Choidi moest mond-op-mond-beademing worden toegepast, voordat hij op een brancard van het ve.'d werd gedra gen. In het ziekenhuis constateerden artsen hersen letsel, hetgeen tot gevolg had dat Choidi verlamd was geraakt aan een deel van de linkerhelft van zijn li chaam. Een jaar geleden was Fiorentina's sterspeler Giancarlo Antognoni slachtoffer van een dergelijke botsing. Naar aanleiding daarvan is de international een half jaar uit de roulatie geweest. laar Poe spe in e EDAPEST Met horten c de stoten is het Nederlands he- team er op de derde dag de Europese tafeltennis- ipioenschappen in Boeda- in geslaagd de promotie r de eerste categorie open louden. De daarvoor nood- n, is elijke zege op Italië kwam alio eren in Boedapest op chao- n di he wijze tot stand. Een ui- riante voorsprong van werd op kinderlijke wijze Stfepeeld, waardoor de EK- n B utant Patrick Swier in de foil ste partij het lot van de Is Bderlandse ploeg in handen M De speler van Avanti be- "s- d zijn koelbloedigheid en Iste het herenteam alsnog de overwinning (5—4) en •mee naar de eerste plaats Ie A-poule van de tweede gorie. lames verloren van West kan island en eindigden daar- op de voorlaatste plaats A-poule van de eerste di- Door dat resultaat staat ^positie in de hoogste catego- voor de pupillen van Ge- Bakker op het spel in de •adatie wedstrijd, heren hebben het zichzelf ipril; ril; I igarr neriUi 'MiÖ- Ü1 in het cruciale treffen met Ita lië onnodig bijzonder moeilijk gemaakt. Het verlies tegen Turkije op zondag had de pro motiekansen op de tocht gezet en de speelruimte voor de ploeg drastisch beperkt. Het team stond voor de lastige op dracht niet alleen van de nog ongeslagen Italianen te win nen, maar mocht bovendien niet meer dan drie partijen uit handen geven, omdat anders Turkije bij winst op Zwitser land oranje zou voorblijven. Tot die taak leken de pupillen van bondscoach Stencel zich in de aanvangsfase goed be wust. René Hijne en Henk van Spanje speelden bijzonder ge motiveerd en brachten Neder land met elk twee winstpar tijen op de rand van de zege. Patrick Swier, die in de och tenduren tegen het zeer zwak ke Portugal (5—0) zijn EK-de- buut vierde, viel enigszins uit de toon met twee nederlagen. Het breekpunt van de ontmoe ting volgde in de zevende par tij tussen Henk van Spanje en de Italiaanse Costatini. Op dat moment blies oranje zichtbaar stoóm af. Turkije immers had verloren van Zwitserland en oranje was dus ontheven van een loodzware verplichting. Voortreffelijk je, die in de Hongaarse hoofd stad tot dusverre voortreffelijk voor de dag komt en zijn rol van kopman volledig waar maakt, pakte tegen Costatini de eerste game met speels ge mak: 2115. In de tweede ging de partij tot 1717 gelijk op, waarna de Italiaan (39e op de wereldranglijst) doordrukte naar 1720. Nog gaf Van Spanje zich niet over. Hij deed de drie gamepunten teniet, maar verloor desondanks in de verlenging: 2022. Dat verlies betekende de ommekeer in de wedstrijd. Costatini had in de derde en beslissende game geen moeite met de ontgooc helde Veenendaler: 1421. In de daaropvolgende partijen had René Hijne de winst kun nen veiligstellen. De 26-jarige Amsterdammer, die eerder in de wedstrijd het spel van grote allure Costatini in drie games tot overgave had gedwongen. liet zich door Giovanni Bisi volledig inpakken met 1321 en 1121. Door die nederlaag lag het lot van de Nederlandse ploeg in handen van Patrick Swier. De Avanti-speler kweet zich goed van zijn taak en met raad en daad ter zijde dames- en clubcoach Gerard Bakker behoedde hij het herenteam voor een afgang. Met 217 en 2115 schoof hij de zwakste Italiaan Troilo buitenspel en stelde hij de zege veilig. De zwaarbevochten overwin ning op Italië werd gevolgd door een „makkie" tegen Luxemburg. Met 50 werd de ploeg uit het Groothertogdom opgerold. Henk van Spanje bracht zijn persoonlijke score met twee winstpartijen tot: 112. Door drie overwinnin gen op de derde dag eindigde de herenploeg als eerste in poule A van de tweede catego rie. Vandaag volgt het duel te gen de nummer twee uit de B- poule, Noorwegen, met als in zet een plaats in de hoogste di visie. Die plaats dienen de dames veilig te stellen in het degra datieduel tegen Bulgarije. In Patrick Swier (links), die gisterochtend zijn debuut maakte in het Europees kampioenschap, stelde later de zege van het heren team veilig, waardoor promotie nog tot de mogelijkheden be hoort. de laatste groepswedstrijd werd met 13 verloren van West-Duitsland. Het enige winstpunt kwam op naam van Bettine Vriesekoop. De vijf voudige nationale kampioene gaf aan het ergste vormverlies achter de rug te hebben door Ursula Kamizuru, achtste op de Europese ranglijst, in drie enerverende games te ver slaan. Sandra de Kruijff kwam tweemaal in actie. Zowel tegen Kirsten Kruger als tegen Ka mizuru werd zij met forse cij fers ingepakt. idde Iro van amsdonk :GulIoch de baas STERDAM Pedro van msdonk heeft gistera- in de Edenhal in Am- dam voor ruim duizend chouwers de finale van middengewicht van een !t" rnationaal bokstoernooi amateurs gewonnen. De sterdammer won door walificatie in de derde van de Schot McGul- i. Het was een hard duel, rin Van Raamsdonk durend in de meerder- was. McGulloch werd ikwalificeerd wegens ïaaldelijk praten. uitslagen van de overige Jjlijen waren: r. Truelsen (Den) w.o.p. Kwyasse (Ned); licht: •deleman (Den) w.o.p. van ]dley (Schot); lichtwelter err (Schot) w.o.p. van iüfllah (Ned); welter: Hallie J) w.o.p. Manvis (Ned); hl)arwelter Fahmoe (Den) p. van Lefeber (Ned); ar Voorn (Ned) w.o.p. Kastrup (Den). 120 is] HELSINKI West-Duitsland is in het toernooi om de wereldtitel ijshockey weer te rug in de werkelijkheid. Het Canadese ijshockeyteam, be staande uit gelouterde profs, maakte voorlopig een eind aan het verrassende optreden van de Westduitsers. Met 71 werd West-Duitsland verplet terd. Canada, onder aanvoe ring van sterspeler Wayne Gretzky. keek slechts in de eerste periode even tegen een achterstand aan, maar liep daarna onweerstaanbaar weg. West-Duitsland was geïmpo neerd door het Canadese machtsvertoon en liet zich vooral in de eerste twee perio den wegschaatsen. De neder laag van 71 was verdiend voor het timide West-Duits land, daar was coach Xavier Unsinn het geheel mee eens. Canada klom naar de tweede plaats in de tussenstand. Titelverdediger Sovjet-Unie is in Finland niet te stuiten. Te gen het gastland behaalde de Sovjet-ploeg de vierde achter eenvolgende overwinning: 8 1. Na de eerste periode was de strijd al gestreden. De Sovjet- Unie leidde toen met 60, na dat het een demonstratie van spel- en schaatskwaliteit had weggegeven. Tsjecho-Slowakije behaalde een probleejnloze overwinning op de Verenigde Staten. Met 6—0 bleven de Tsjechoslowa- ken aan de goede kant van de score. Zweden behaalde tegen Italië de tweede overwinning uit vier wedstrijden: 5—3. De zege op het Italiaanse team ging de Zweden met gemakkelijk af. De technische leiding maakt voor de samenstelling van de vooraf als zwak bestempelde Italiaanse ploeg gebruik van de kwaliteiten van Noordame- rikaanse ijshockeyprofs, die toevallig de Italiaanse nationa liteit in hun paspoort hebben staan. Deze van de honkbal- sport afgekeken methode heeft Italië voor de A-wereld- titelstrijd tot een gevaarlijke outsider gemaakt. De ploeg van de Verenigde Staten werd dat duidelijk, Italië won met 75. Zweden, in Tampere toch al niet in de beste vorm, had gedacht na de veeleisende wedstrijd van zondag tegen Canada (33) wat krachten te sparen. Italië had echter ande re plannen en kwam na een achterstand van 42 in de slotfase van de derde periode sterk terug. Na de 43 score door Bellio had Manno in de voorlaatste minuut het gelijke spel voor Italië kunnen be werkstelligen. Vrij voor goalie Lindmark gekomen miste Manno echter, waarna Patrick Sundström 39 seconden voor tijd de zege voor Zweden vei lig stelde (5—3). Uitslagen: Zweden-ltalië 5-3 (2—1, 21. 1—1); Tsjecho-Slowak I je-Vere nigde Staten 6—0 (1-0. 1—0, 4—0); Sov)et-Unle-Finland 6—1 (6—0. O—1. 2—0Y. Canada-West-Duitsland 7—1 (3r-1. 3—0. 1—0). Stand: 1. Sovjet-Unie 4 4 0 0 8 (29—9); 2. Canada 4 2 115 (21—12); 3. Zweden 4 2 115 (15—15); 4. Tsjecho-Slowakije 4 2 0 2 2 (17—11); 5. West-Duitsland 4 2 0 2 4 (13—15); 6. Finland 4 2 0 2 4 (11—22); 7. Italië 4 1 0 3 2 (14—24); 8. Verenigde Staten 4 0 0 4 0 9—21). amo „O, endjer k ben de laatste weken zes o afgevallen en weeg nu t mijn lengte van 1,59 me- nog 43 kilo. Dit komt >r de spanningen van een mee van 18 weken. Drie- 1 in de week draai ik da- van drie voorstellingen, ovendien: ik lijd onder de :heiding van mijn ouders - ben een gevoelig mens. Ik :b me het leven van een re- ue-ster makkelijker voorge- eld. Ik hield van het leven an amateur zijn, en heb vele tels en medailles veroverd. x omdat ik geen ander eroep heb. moet ik met unstrijden mijn geld verdie- en. Maar dat kan natuurlijk ik niet eeuwig voortduren". iunstrijdster op de haats Denise Bielmann in Die Welt) m Vroeger had ik maar één oncurrent. Wim Rijsbergen us. De rest interesseerde me liet. Als ik wil, ben ik nog de este voorstopper in Neder- ind. Ik kan elke spits uit- chakelen. Vraag het aan - irie Haan. Vraag het Ruud trol, die zijn beste seizoen peelde toen ik voor hem tond. Ik ben nu 26 jaar. Als ik het op kan brengen, zit ik zó weer bij Oranje. De vraag is: kan ik het nog wel op brengen?". En: „Welke jon gen van 26 doet me dit na. Ik heb eigenlijk alles en ben nog mede-eigenaar van een res taurant óók. Maar eigenlijk sheb ik ook niks". „Simon Tahamata gaat elk jaar naar de gevangenis in Assen en zingt dan een duet met een van de Molukkers die daar gevangen zit vanwe ge de treinkaping. Simon be geleidt zich daarbij zelf op de gitaar. Hij staat voor het Mo lukse ideaal en met deze jaar lijkse aktie wil hij dat be klemtonen. Ik stond nergens voor toen ik met mijn huidi ge voetbalclub le Variétés Club de France op weg was naar Bordeaux om te voet ballen tegen de gevangenen van het eilandje Ré. Een ge vangenis is verschrikkelijk. Een gevangenis op een eiland is erger. Een Franse gevan genis op een eiland is het ergst. Oude muren en gebrui ken". (Columnist Jan Mulder in De Tijd) pioen werd. Ik ben in dat op zicht gewoon reëel. De huidi ge opleving is alleen aan Jo- han Cruijff en de zijnen te danken en wij mogen nu meeprofiteren. Alleen daar om al heeft Ajax de titel ver- ...Denise Bielmann... diend". En: „Het is inderdaad een erg onbevredigend sei zoen. Ik heb er vaak over ge piekerd en ben tot de slotsom gekomen, dat PSV kapot gaat aan zijn toppers. We hebben tenslotte zo'n 17 spelers, die in iedere eredivisie-ploeg een vaste plaats zouden hebben. Bij PSV zitten echter steeds 5 man op de bank, die vinden dat ze moeten spelen. Ik heb gezien dat het zelfvertrou wen bij spelers als Valke en Koeman duidelijk werd on dermijnd door deze situatie. Je kent dat wel. een verkeer de pass en meteen kijken naar de bank...". (Voetballer Jan Poortvliet van PSV in de Telegraaf) „Golf is de moeilijkste sport om met regelmaat goed te spelen. Het vereist meer oe fening dan énig andere sport. En de golfer heeft meer te genstanders dan welke ande re sportman dan ook. Hij heeft 14 stokken in zijn tas, die alle verschillend zijn; hij moet 18 holes spelen, die alle verschillend zijn; en om hem heen is zand, gras. bomen, water, wind en 143 andere spelers. Daar komt nog bij, dat het spel 50% mentaal is, dus de grootste tegenstander is hijzelf. Daarom is golf de moeilijkste sport om over te schrijven. Het moeilijkst om het interessant te maken voor mensen die het zelf niet spelen. Iedere keer als ik naar mijn schrijfmachine strompel, moet ik daaraan denken". (Redakteur Dan Jenkins in Sports Illustrated) „Stoop heeft me altijd als mens benaderd. Voor hem was ik niet dat kleine man netje van het materiaalhok. Hij heeft me altijd meegeno men, ook naar de sjiekste ho tels. We zijn er samen aan begonnen. Hij met z'n centen en ik met m n werk. En ge loof maar dat hij er nu zelf ook slapeloze nachten van heeft. Hem neem ik dan ook niets kwalijk. Ik heb ook niet het gevoel dat ze me al die ja ren eigenlijk alleen maar hebben misbruikt. Ik heb het zelf gewoon zo gewild, zelf voor die afleiding gekozen. Maar nu kijk ik tegen een ge weldige leegte aan. Ik heb geen idee hoe het verder moet". (Klusjesman Jan, Wiese- mann van FC Amsterdam in het Algemeen Dagblad) ...Sjaak Swart... „Cruijff is natuurlijk een paar jaar ouder geworden, rustiger, verstandiger. De conflicten met Pietje Keizer waren ruzies tussen rivalen. In dit team heeft Johan geen rivalen. Hij is de man die het weet en zijn pupillen zouden het niet in hun hoofd halen de deskundigheid van Cruijff in twijfel te trekken. Je zag ze vanavond bezig tegen een laf opererend NEC. En dat ging gemakkelijk. Maar ik wil ze wel eens zien tegen profclubs uit Engeland of West-Duitsland. Ik ben bang dat ze er wel eens onder doorgaan. Voorlopig blijf ik er bij dat er zo'n tien jaar ge leden iets meer klasse in het veld stond. Maar misschien heb ik het fout. Ik laat me straks graag van het tegen deel bewijzen". (Oud-voetballer van Ajax Sjaak Swart in Elsevier) Tekort van twee ton bij handbalverbond ZALTBOMMEL Het Ne derlands Handbal Verbond (NHV) heeft in 1981 de begro ting met ruim twee ton over schreden. Het tekort, dat aan gezuiverd wordt uit exploita tie-reserve en het eigen ver mogen, komt voor het grootste deel op naam van de sector wedstrijdwezen. Vooral de kosten rond de nationale selec tieteams waren veel hoger dan begroot. Het bestuur van het NHV heeft aangekondigd volgende maand met een nota te komen. Daarin zal een verklaring worden afgelegd omtrent de overschrijdingen en de maat regelen. die genomen zullen moeten worden om de reser ves en het eigen vermogen weer op aanvaardbaar peil te brengen. Als eerste maatregel, die op 5 juni aan de algemene vergadering wordt voorgelegd, zoekt het NHV besparingen op het gebied van de ledenregi stratie en overschrijving van leden. Beide werkzaamheden zullen voor een groot gedeelte worden overgeheveld naar de afdelingen. Hazerswoudse Girls verslaat SIVEO LEIDEN In de zaterdag eerste klasse van het dames voetbal werd gisteravond nog een inhaalduel verspeeld. Ha zerswoudse Girls ontving Si- veo'60 en tracteerde de gasten op een 5-0 nederlaag. Voor rust waren de Hazerswoudse dames beduidend sterker, maar verzuimden het over wicht in doelpunten uit te drukken. Dat deden ze na rust wel. Clementine Laurier (twee maal), Corinne de Gelder, Pe tra van de Lith en Marion Geers waren verantwoordelijk voor de treffers. Sportwereld DEN HAAG Voor de eredi visie (dames) van de basket balcompetitie is gisteravond de wedstrijd Rotterdam-Zuid Landlust gespeeld. Rotterdam- Zuid won met 6455. Tips voor Duindigt WASSENAAR Nogen drcvert|«n en twee rennen steen er morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaars* baan Duin digt. De eerste «tart Is om 14 00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. VECHTPRUS: Vigor Williams. Vino Sypes- teyn en M urchin Melodie. USSELPRUS: Urla Weettrlsia. Vepiton Nora WAALPRUJS: Uno Hazelaar. Rinse en Rocky Marctsno. HULIPRUS: Wallyfred. Spanish Mam en Un DiNKELPRiJS: utrecht Fortune. Sir van Ha- negem en Uiaan Voorne. DE GOUDEN SPELD: Tiger Hanover. Tom Westlandla en Super Fortune MERWEDEPRUS; Parioca S. Ramy Prtncees LEIDEN Gisteravond werden in de THB-hal de halve finales voor de Leidse zaalvoetbalbeker afgewerkt. Landwer zegevierde in een uiterst spektaculair duel over Bahlman: 8-7. UVS had weinig moeite met SRV Boys. De Leidenaars wonnen met 10-2. Landwer vertrok tegen Bahlman sterk uit de startblokken. De Sassenheimers namen en 2-0 voorsprong, maar toen hervond Bahlman zich. Met goed verzorgd voetbal werd de stand omge bogen naar 2-5, maar toen was het wederom de beurt aan Land wer. Van 2-5 werd het 8-5, waarna de Alphenaren aanzetten voor een slotoffensief. Verder dan 8-7 kwam het echter niet. Voor Landwer was Ton Arroyo produktief met vier treffers. Broer Fred schoot twee maal raak, terwijl Peter van de Vlugt en Ruud van de Voort elk een keer doel troffen. De doelpunten van Bahlman kwamen op naam van Ton van der Laan (drie maal), Wim Latumanuwey (twee maal), Nick Verwoerd en Frank Bakker. UVS had erg weinig problemen met SRV Boys. getuige ook de 2-10 zege. De Leidenaars namen een 0-3 voorsprong, waarna Laurens van der Voort voor de Lissenaren tegenscoorde. Bij rust bedroeg de stand 1-5. Na de hervatting holden de Leidenaars door naar 1-10, alvorens Peter van Lengkeek voor de tweede SRV-treffer zorgde. De Leidse treffers waren voor rekening van Maarten Blonk, Leo Holl (elk twee) en Hans van Leeuwen en Mario Faber (elk drie). Voor de promotiecompetitie voor de interregionale afdeling werden nog twee duels gespeeld. Opel Rijschool verloor van De Maas met 2-5 en Silva Boys en FC Grovo speelden gelijk: 3-3. BOSTON Alberto Salazar heft gisteren de derde mara thon in zijn carrière niet zon der moeite gewonnen. De 23- jarige Amerikaan van Cubaan se afkomst, die in 1980 en 1981 de marathon van New York won, zegevierde in de mara thon van Boston, die reeds voor de 86e maal werd gehou den. Salazar, die op 26 oktober van het vorig jaar in New York het reeds twaalf- jaar oude wereldrecord van de Au straliër Derek Clayton (2.08.33) op 2.08.13 bracht, won in 2 uur 8 minuten en 53 se conden, een record voor het parkoers in Boston. Dick Beardsley bood Salazar tot de laatste meters verwoed tegenstand. De Amerikaan was de enige, die Salazar in de slotfase kon volgen. In de laat ste twaalf kilometer was het duo aan de leiding gekomen. Beardsley probeerde verschei dene malen met een tussen- sprint Salazar van zich af te schudden, maar de tweevoudi ge winnaar van de marathon van New York bleef gemakke lijk bij. Daardoor liep het uit op een eindsprint, waarin Sa lazar superieur was. Salazar verbeterde het parkoersrecord, dat sedert 1981 met 2.09.26 op naam stond van de Japanner Toshiki Sewko. Het sprintduel tussen Salazar en Beardsley wekte herinneringen op aan de finish van 1978 toen Bill Rodgers met een verschil van twee seconden Jeff Wells ver sloeg. Bill Rodgers. die „Boston" reeds vier maal won, kon zich aanvankelijk goed handhaven in de kopgroep, maar viel in het laatste gedeelte van par koers. waarin o.a. de beroemde Heartbreak Hill is opgenomen, terug. Rodgers moest zijn Amerikaanse landgenoot John Lodwick laten voorgaan en eindigde als vierde. De 32-jarige Westduitse Char lotte Teske won de wedstrijd bij de dames in 2 uur 29 minu ten en 33 seconden. Het was de beste tijd ooit door een dame in Boston gelopen. De Noorse Grete Waitz, die als de grote favoriete was gestart, staakte in de slotfase de strijd met rugklachten. De Canadese Jacqueline Garreau werd tweede. Kamer wil gehandicapten in Overleg DEN HAAG De Tweede Kamer wil uiterlijk 1 januari een volwaardige toelating van de organisaties voor gehandicapten sport tot het nationale sportoverleg (NSO). Dit verlangen is vastgelegd in een motie die gisteren in een commissievergadering over de gehandicaptensport is ingediend door de socialist Worrell. De motie is mede-ondertekend door de afgevaardigden van de andere regeringsfracties en van de VVD. De Nederlandse Sportfederatie (NSF) heeft totnutoe de boot af gehouden en laten weten dat zij deze zaak eind 1983 nog wel eens wil bekijken. De Kamercommissie, die gisterochtend de nota over het sportbeleid voor de gehandicapten besprak, neemt daarmee geen genoegen. Van der Kuijlen weg bij MVV HELMOND De 35-jarige Willy van der Kuijlen vertrekt a het einde van dit seizoen bij MVV. De Maastrichtse club maakt geen gebruik van de optie van een jaar die het op de Helmonder had. Van der Kuijlen vertrok in oktober vorig jaar van PSV naar MVV, waar hij door een blessureperiode van 3.5 maand nog maar nauwelijks speelde. Trainer Jacques de Wit, de laatste drie jaar werkzaam bij Eind hoven, wordt jeugdtrainer bij stadgenoot PSV. De Wit heeft een contract voor een seizoen getekend. Hij gaat bij PSV de jongeren tot en met de hoofdklassejeugd voor zijn rekening nemen. PSV had de laatste twee jaar geen jeugdtrainer, maar heeft nu De Wit aangesteld om de doorstroming van de eigen jeugd te verbe teren. PSV kan enige tijd niet beschikken over Ernie Brandts. De ver dediger, die zondag een middenhandsbeentje brak, moet daaraan worden geopereerd. De Westduitse international Hansi Muller heeft gisteren een contract voor drie seizoenen getekend biilnter Milaan. De pas aan de knie geopereerde speler van VfB Stuttgart zette zijn handtekening na een uitvoerig medisch onderzoek. FC Utrecht zal ook de twee komende seizoenen van de voetbal kwaliteiten van Gerard Tervoort en Ton de Kruijk gebruik kunnen maken. Met beide spelers werden de contractbesprekin- 6en gisteravond succesvol afgesloten. itslagen Turks voetbal: Fenerbahce-Goztepe 2-0; Trabzonspor-Kocaelispor 3- 1; Boluspor-Altay 0-0;^Adanaspor-Ankaragucu 1-0; Bursaspor-Zonguldakspor 1-1; stand aan kop 1. Trabzonspor 25-33; Fenerbahce 25-31, 3 Besiktas 24- tnha KB M); Vejle Lyngby 4-6; 3. Broendby 4-5; 4. Koege 4-5; 5. Ilïast 4-5. Lop: 1. 31; 4 Zonguldak 25-31 dovre 2-0; AGF Aarhus&aestved 0-0, Vejle-Esbjerg 3-2; stand: 1. ACFi-T. 2. Uitslagen Deens voetbal; B 93 Kopenhagen-OB Odense 0-2; Koege-Kolding 3- 0; B 1903 Kopenhagen-Lyngby 1-2; KB Kopen hagen-Broendby 0-0; Ikast-Hvi- DEN HAAG - In het Harry de Hartogvoetbalbekertoernooi heeft Semper Altius gistera vond in het eerste duel voor deze reeks met 1-0 gewonnen van HMSH. De treffer kwam op naam van Jaap van Kam pen. Morgenavond stselen iwm> Haags voetbal HVB-selectieteams een oefen duel tegen leeftijdgenoten van RKAVV op sportpark De Heu vel in Leidschendam. De 13/14-jarigen beginnen om 18.30 uur, de 15/16-jarigen om 19 45 uur

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13