De grote namen zullen u vooraan zijn te vinden evens blijft Ajjax tekent vet sponsorcontract Van Weers aan de leiding RAAS OVER PARIJS-ROUBAIX: r>r> Van der Hart blijf t bi j FC Den Haag SOVJET-UNIE ONGESLAGEN Tips voor Duindigt voetballerlei Titelkansen Rob Clerc Zwak begin Jan Timman Met uw krant naar zonnig Frankrijk ORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 APRIL 1982 PAGINA 9 - MGOOIER - G VAST MAAR De 21-jarige' I uit Delft is door de jparse rechter-commis- igisteren in bewaring 1. De Delftenaar wordt verdacht afgelopen j tijdens de wedstrijd f'67Feyenoord een /erkbom op het speel- te hebben gegooid, ihet ontploffen van die ffische bom was jlsrechter Van Etteko- (enoodzaakt de wed- ;en kwartier te onder- B. blijft voorlopig dagen in hechtenis. Jkmaarse recherche zet Iderzoek voort. WON boos op MVV DEN HAAG De Vereniging Van Oefenmeesters in Neder land (WON) gaat niet ak koord met het verlenen van een trainerslicentie aan de' Westduitser Friedel Rausch, die door MVV tot het einde van het seizoen is aangetrok ken als vervanger voor de zie ke Leo Steegman. De WON heeft geconstateerd dat MVV heeft verzuimd tevo ren bij de KNVB een trainers- licentie voor Rausch aan te vragen, zoals dat reglementair is voorgeschreven. De WON is van mening dat MVV over leg had moeten plegen omdat de werkgelegenheid van Ne derlandse oefenmeesters in het geding is. Overleg CAO loopt vast DEN HAAG Het overleg over de collectieve arbeidsovereenkomst in het betaalde voetbal 1982-1983 is gistermiddag vastgelopen. De on derhandelingsdelegaties van de FBO (werkge vers) en VVCS (werknemers) zijn uit elkaar ge gaan zonder een nieuwe datum vast te stellen. Breekpunt was het feit dat de VVCS niet zon der meer akkoord wilde gaan met de door de FBO voorgestelde verlaging van de eerste divi-. sie-salarissen tot 33 procent van het minimum loon. Het niet sliHken van deze loonsverminde ring van twintig procent wordt door de FBO uitgelegd als zou de VVCS geen begrip kunnen opbrengen voor de moeilijke situatie bij een aantal clubs. Een aanbod van de VVCS om clubs in nood dispensatie op de CAO-bepalin- gen toe te staan, was voor de FBO onaanvaard baar. Volgens de FBO zou een onzekere factor worden ingebouwd, die het voeren van beleid onmogelijk maakt. Vierde triomf Schockemöhle GOTHENBURG Paul Schockemöhle en de Belg Edgar Cuep- pers zijn ex-aequo als eerste geëindigd in een jachtspringconcou rs van de wereldbeker wedstrijden. Het was de vierde triomf van Schockemöhle. De Brit John Whittaker won op Ryan een interna tionaal sprinconcours en de Amerikaan Ar- mand Leone werd met Vautrait gisteren in Gothenburg winnaar van een sprinconcours tabel S. Jan Lammers onderhandelt DEN HAAG Jan Lam mers, de Nederlandse au tocoureur, is in onderhan deling met het Formule 1 team van Theodore over deelneming van de Grand Prix van San Marino, die volgende week wordt ge houden. Voorwaarde is wel dat Lammers voor Theodore, dat Carlos Reuteman on langs zag vertrekken uit het team, banden van Mi- chelin weet te regelen. Voorts moet hij nog eens 150.000 gulden op tafel leggen. Zware straf De Neeling DEN HAAG De aanvoerder van SC Amersfoort, De Nee ling, is gisteren door de tucht- commissie voor zes duels ge schorst. De Neeling, die de aan voerdersband een jaar niet mag dragen, kreeg maandag in het duel met Vitesse de rode kaart wegens ruw spel. Overige straffen: Van den Bosch (FC Den Bosch) vier duels schorsing en een boete van 125 gulden; Nan (Telstar) vier duels schorsing; Mulder (FC Groningen): twee duels schorsing en een boete van 150,00; Siegers (Eindhoven): vijf duels schorsing; Bolte (DS '79)„ vier duels schorsing. LUNEBURG Henk van Weers heeft de leiding in het algemeen klassement van de Ronde van Ne- dersaksen overnomen van zijn landgenoot Toon van der Steen. In de zevende etappe werd Van Weers tweede achter Sergej Nikitenko uit de Sov jet-Unie. De Spanjaard Jose-Luis Laguia heeft verrassend de Ronde van Baskenland gewonnen. Laguia werd in de laatste etappe, die werd gewonnen door zijn landgenoot Julian Gorospe, tweede. De Italiaan Moser eindigde in het klassement als derde. De open Ronde van Vaucluse wordt door de Russen beheerst. De tweede etappe werd door Zagretdinov gewonnen en in het klassement leidt Jarkin. i||| IAIX De wielrenners, fietsen hun brood ver kijken de laatste dagen sr dan normale belang- naar het weerbericht. Tame de situatie boven oordfranse land trekt de :ht. Dat is begrijpelijk, tjmorgen wacht de tita- ijd Parijs-Roubaix. De ijd die als koninginne- 'cer te boek staat. En te- want als het regent de strijd over de kas- een afzichtelijke tocht, over de puntige, gevaar- er irokken steen, afgewis- let kuilen, waarin zelfs re< karren vastlopen, wordt sd, de modderbrij ge in d iki g i n p ier daflaar ook bij mooi weer iter Parijs-Roubaix voor de ien hel. Een metershoog ex jende stofwolk beperkt n opiht en doet het gevaar "el len. De Hel van het be ;n, zoals de koninginne- •er j ker ook wel wordt ge- krijgt ditmaal een dimensie. Meer dan voren moeten de vedet- g<ik nog proberen daar eschonden blazoen wat erztyoetsen. zogenaamde buiten-ca- •wedstrijden, zware i, die de meeste punten iet officieuze wereld- n rnbenschap van regelma- opleveren, zijn name lijk al door outsiders gewon nen. Het groepje renners, dat bij het begin van het seizoen nog tot de absolute vedetten wordt gerekend, moet nu orde op zaken stellen. Zou er op nieuw een vertegenwoordiger van de subtop als triomfator tevoorschijn komen, dan staat het peloton definitief op zijn kop. Of het zover zal komen, lijkt evenwel twijfelachtig. Het kilometers lang koersen over kasseien vergt een speciale vaardigheid. Bovendien is het in de geschiedenis van Parijs- Roubaix nog nooit voorgeko men dat de zogenaamde kleine coureur zijn wiel als eerste over de eindstreep heeft kun nen drukken. Kilo's kwijt En wie goed naar de mannen van het kaliber als Jan Raas luistert, kan concluderen, dat de kopmannen niet zullen dul-, den wederom een pijnlijke ne derlaag te lijden. „Ik heb in het peloton eens goed om me heen gekeken, en verwacht, dat de echte keienspecialisten - ook Roger de Vlaeminck - er mgcgen wel zullen staan. Ik hoop er zelf ook het beste van, al maak ik me zorgen over mijn gewicht. Door die griep- toestanden en die diarree ben ik veel kilo's kwijtgeraakt. Ik weeg momenteel slechts iets meer dan 73 kilo, en dat kost kracht. Normaal ben ik 76 kilo in deze tijd van het seizoen. Ik zou eigenlijk wat moeten aan sterken, maar de medicijnen die daarvoor staan mag ik niet nemen, omdat ze op de verbo den lijst voorkomen. Ik moet dus maar zien hoe het af loopt". De laconieke Zeeuw, die is voorbestemd om in het voor seizoen voor de ploeg van Post de nodige publiciteit te verga ren, is door de minder goede prestaties niet aangeslagen. „Ik heb nog twee kansen, en anders moet het maar in het naseizoen gebeuren. Ik heb me inmiddels wèl voorgenomen, dit jaar weer alles te doen voor het wereldkampioenschap. Daar ga ik sterk naar toe le- Voorlopig houdt hij zijn aan dacht evenwel gericht op de Hel van het Noorden. Een klassieker, waarin het pech- duiveltje een uiterst belangrij ke rol kan spelen. Door de smalle kasseien wegen, om zoomd door honderdduizenden liefhebben, is het voor de ploegleiders dikwijls nagenoeg onmogelijk tijdig hun renners van nieuw materiaal te voor zien. De ploegleider, die dan ook als eerste met volgwagen de hel induikt, heeft een na tuurlijk voordeel. Zoals de stand van zaken momenteel is, (eerder dit seizoen behaalde resultaten zijn bepalend), zal Peter Post pas als zesde of ze vende positie achter de ren ners kunnen kiezen. Raas: „Misschien valt het nog wel mee, want als de kopgroep wordt gevormd, kan Peter wellicht nog enkele plaatsjes opschuiven". Geen foefjes Voor de indertijd door Moser bedachte foefjes, voelt hij niet veel. De beroemde Italiaan, die al herhaaldelijk Parijs- Roubaix op zijn naam heeft gebracht, heeft in zijn bidon wel eens een speciale vloeistof meegevoerd, om bij een lekke band zelf snel de zaak te kun nen herstellen. Zelfs heeft hij zijn ploegleider Pezzi vóór de kopgroep laten uitrijden. Raas weer: „Dat zegt allemaal niet zo veel. Je moet gewoon goed zijn en van tegenslag gespaard blijven. Ik heb daar de laatste jaren veel pech gehad. Ik ben zelfs een keer zó hard op mijn rug terechtgekomen, dat mijn carrière op het spel heeft ge staan. Nog altijd moet ik me één keer in de vijf zes weken laten behandelen. Toch ben ik niet bang voor die kasseien. Een eerlijke koers is het ech Jan Raas: „Spieren worden strammer". ter niet. In de Ronde van Vlaanderen kun je terugko men, maar in Parijs-Roubaix heb je zo drie minuten aan je broek, omdat je ploegleider niet in de buurt zit. Maar ja, dat geldt voor iedereen. Je moet ie er mentaal gewoon op instellen. Die mentale hardheid zal vol gens hem ook bepalend zijn, wanneer de strijd in Noord- Frankrijk definitief ontbrandt. Hij is de mening toegedaan, dat van de jongeren, die recen telijk zo verrassend naar vo ren zijn gekomen, slechts wei nigen opnieuw zullen stand houden. „De Wolf heeft zich nu echt aan de top genesteld. Willems nog niet", zo somt hij op. „Ook Eddy Planckaert wordt een grote, maar of hij er in de hel al bij zal zijn, waag ik te betwijfelen". En dan over zichzelf: „Ik train veel en hoop op betere tijden. Ik heb echter wel ontdekt, dat met het vor deren der jaren steeds meer moet worden gedaan. De spie ren worden strammer". PETER VAN PUTTEN JjHOVEN De 28-ja- middenvelder van iHuub Stevens, heeft ïntract met PSV met aar verlengd. De 16- ;e international eeds zeven jaar on- intract bij de Eind se eredivisieclub. is winnaar geworden ■jiet drielandentoernooi Jiilitairen. In de eind- erd Nederland met 2-1 en. Score verloop: 11. )-l. 27. Parikka 0-2. 32. eur (Haarlem) 1-2. De international Wim -s k peelde niet mee voor scho 'nd- Hij mocht terug ze ,msterdam om yich voor za. den op Ajax-PSV. ien bedrag van bijna iljoen gulden en een 'iris van bijna vier ton ierste jaar heeft de Ita- ijen hoe te liaanse voetbalclub Napoli gis teren de Argentijn Ramon Diaz gecontracteerd. De 22-ja- rige Diaz, die reeds 21 maal voor het nationale team van Argentinië speelde, zal de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap naar Italië gaan. De Braziliaanse bondscoach Tele Santana, die met een longontsteking op bed ligt, heeft vanaf zijn ziekbed op nieuw twee spelers geselec teerd voor zijn selectie voor het wereldkampioenschap in Spanje. Het zijn Socrates en Careca. Santana heeft nu 15 spelers geselecteerd. Voor de Westduitse competitie is gisteren een wedstrijd ge speeld. Borussia Dortmund won met 1-0 van Werder Bre men. Uitslagen Franse beker, kwartfinale: Valenciennes- Bastia 1-0, Paris SG-Bordeaux 2-0. St. Etienne-Laval 1-0, Toulon-Tours 1-1. DEN HAAG Cor van der Hart is ook in het nieuwe voet balseizoen trainer/coach bij FC Den Haag. Nadat hij reeds een akkoord had bereikt met FC Den Haag ten aanzien van de technische staf, waarvan naar alle waar schijnlijkheid Piet de Zoete en Lex Schoenmaker deel uit zullen maken, kwam de sinds februari in het Zuiderpark werkzame Van der Hart, ook op het financiële vlak tot over eenstemming. Met De Zoete en Schoenmaker hoopt FC Den Haag komende week de zaak af te ronden. Voorts worden dan onderhande lingen over verlenging van het contract geopend met diverse Cor van der Hart HELSINKI/TAMPERE De ders Zweden, de vice-wereld- Sovjet-Unie is na twee dagen kampioen, met 7-3 (2-2, 3-0, 2- het enige land dat nog onge- 1)- Finland herstelde zich van slagen is in het toernooi om het debacle tegen Canada en het wereldkampioenschap ijs- bleef West-Duitsland met 4-3 hockey in de A-poule. Gistera- (1-0, 1-1, 2-2) voor. vond versloegen de titelhou- Overige uitslagen: Canada-Tsjecho- slowakije 2-6 (1-1, 1-2, 0-3); Verenig de Staten-Italië 5-7 (1-1, 1-4, 3-2). Stand: 1. Sovjet-Unie 2-4; 2. Canada 2-2. 3. Tsjechoslowakije 2-2, 4. West- Duitsland 2-2, 5. Zweden 2-2, 6. Italië 2-2, 7. Finland 2-2, 8. Verenigde Sta ten 2-0. WASSENAAR Morgen zijn er ook weer rennen en draverijen op de Was- senaarse baan Duindigt. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: FRIESLANDPRIJS: Vitaio Hil, Ude- ta Buitenzorg en Vedette Hanover. GRONINGENPRIJS: Vic Hanover, Vinci Fortuna en Volat D. CATTER1CKPRIJS: Season Raap horst, Pria Roses en Swell Hill. DRENTEPRIJS: Uncrowned, Urica Marijke en Trijntje. OVERIJSSELPRIJS: Selene, Sweety en Silver Lady. SOUTHENDPRIJS: Caruso, King's Eagle en Cocky Dundas. GELDERLANDPRIJS: Sven West- landia. Peter Meriam en Ton Zuid- velde. ZEELANDPRIJS: Tizzy R. Paljas Hanover en Rianne N. GRAVESENDPRIJS: Fine Spun. Circuit Judge en Captain Steed. LIMBURGPRIJS: Reinier GaUant, Perry Anjo en Robert Belwin. FRIÈSLANDPRIJS: Vanity Star. Uniek Performer en Undian du Bois. Vol|g de aag bun iei hed idsrechter ■geslagen, :r naar renhuis moest Sankt Gallen- Boys, een wedstrijd de Zwitserse competitie, zestigste minuut bij de 0-1 worden gestaakt. Beschouwer was het veld ind en sloeg scheids- r Peduzzi neer. Deze daarna de wedstrijd leer voortzetten. De da- >1 'erd door de politie ge- en naar het ....zieken- 'ervoerd. Hij bleek zijn te hebben verricht onder van medicijnen. Het intaar van trainer Hel- óhannsen van de thuis- ,De scheidsrechter mag eheel volgens de regels gehandeld door de rijd te staken, toch geeft in en ander te denken, n ik, als ik kwaad wil, lar iemand het veld op- i, een staking van de rijd forceren en op deze de strijd om een kam- schap of een degradatie loeden". iel Hidalgo: act met Real Hidalgo, coach van het Franse nationale elftal, heeft contact met Real Madrid, waar onlangs Vujadin Boskov als trainer/coach is opgestapt. Hij wil vooralsnog al zijn aan dacht wijden aan de voorbe reiding van Frankrijk op het WK in Spanje. Inmiddels heeft Branco Zebec, die aan het einde van het seizoen bij Borussia Dortmund plaats moet maken voor Karl-Heinz Feldkamp, verklaart, dat hij een baan als trainer/coach bij de Madrileense club ambieert. Hij kondigde tevens aan een spoedcursus Spaans te gaan volgen. Neuberger: 500 keer in Bundesliga Willy Neuberger is zaterdag toe aan zijn 500e wedstrijd in de Westduitse Bundesliga. Dit gebeurt twee dagen na de 36e verjaardag van de verdediger van Eintracht Frankfurt. Met dit aantal is hij de recordhou der van enige jaren geleden, doelman Sepp Maier van Bayern Mtlnchen met 473 duels, royaal voorbijgegaan. Toen Neuberger dit aantal evenaarde, speelde hij met Eintracht Frankfurt tegen Bayern München, dat met 7-2 won. Dit is dus een slecht voorteken voor de 500e wed strijd, die Neuberger, ook Westduits oud-international, in de Bundesliga speelt, want Eintracht Frankfurt ontmoet ook dan weer Bayern Mün chen. Eike Immel brokkenpiloot Eike Immel, de 21-jarige doel man van Borussia Dortmund, heeft weinig geluk met zijn auto's. Hij is zijn rijbewijs al een maand kwijt geweest vanwege rijden onder in vloed, zijn 100.000 mark kos tende Porsche 928 is een keer gestolen en onlangs reed hij een nieuwe Porsche total loss. Immel, die ook al enige inter lands op zijn naam heeft staan, is all risk verzekerd en krijgt dus een nieuwe auto. Van de verzekeringsmaat schappij heeft de brokkenpi loot inmiddels al te horen ge kregen, dat zijn nieuwe wa gen daar althans niet meer wordt verzekerd. Schijnvertoning bij Arminia Bielefeld „Wij zullen in deze zware tij den achter de trainer en het elftal blijven staan. Het con tract met trainer Horst Franz wordt zelfs verlengd tot het seizoen 1983-1984". Dit maak te voorzitter Jörg auf der Heyde van Arminia Bielefeld in november bekend. De rea liteit is nu, dat Franz (41) na vier overwinningen van Ar minia op rij aan het einde van het seizoen plaats moet ma ken voor Horst Koppel, nu nog assistent van Rinus Mi- chels bij FC Köln. Het bericht over de verlenging van het contract van Franz bij Armi nia schijnt op onwaarheid te berusten. Dat had de club in het afgelopen najaar maar ge lanceerd om de supporters rustig te houden. Argentinië contra Engeland Het conflict tussen Argentinië en Engeland inzake de Falk land Eilanden heeft inmiddels toch ook zijn invloed doen gelden in het voetbal. De FIFA bezint zich nu al over maatregelen, wanneer de Britse deelnemers onverhoopt toch afzien van deelneming aan het WK in Spanje. Dit zou vergaande gevolgen heb ben. Behalve Engeland zijn ook Schotland en Noord-Ier- Osvaldo Ardiles: geliefd bij supporters van de Spurs. land van de partij. Bovendien is Nieuw-Zeeland, dat de di plomatieke betrekkingen met Argentinië al heeft verbro ken, lid van het Britse Geme nebest. Mocht het zo ver ko men, dan mogen de teams, die in de voorronde achter de ge- kwalificeerden eindigden, aan het WK deelnemen. Dan zou Roemenië de plaats van Enge land innemen, Zweden voor Schotland, Portugal voor Noord-Ierland en China voor Nieuw-Zeeland. „Zij de Falklands, wij Ardiles" De supporters van Tottenham Hotspur hebben al duidelijk laten blijken, hoe zij over de crisis rond de Falkland Eilan den denken. Op een spandoek' op een van de tribunes van het White Hart Lane Stadion in Londen was te lezen: „Ar gentinië, hou de Falklands maar, dan houden wij Ardi les". Ardiles, een van de twee Argentijnen van de Spurs, is inmiddels met het Argentijnse elftal in trainingskamp ter voorbereiding op het WK in Spanje. Daar heeft hij zich een voorstander verklaard van de lijn, die de Argentijnse regering volgt inzake de Falkland Eilanden. Het is trouwens onzeker geworden, of Ardiles door de politieke si tuatie ooit zal terugkeren bij de Spurs. Ricardo Villa, de andere Argentijn van Totten- ham, heeft het maandag erg moeilijk gehad. Hij werd in het Highbury Stadium bij elk balcontact genadeloos uitge floten door de aanhang van Arsenal. De Spurs wonnen overigens met 3-1. Boom zet Prins aan de kant In België is de zoveelste trai ner voortijdig de laan uitge stuurd. Deze week trof het noodlot de Nederlander Co Prins. Hij werd door FC Boom aan de kant gezet. Daar zal de positie op de ranglijst, voorlaatste in de „Tweede Nationale", wel mee te maken hebben. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM Gisteren tekende Ajax, als eerste club van Nederland, een sponsorcontract voor shirtreclame. Hoewel Ajax en sponsor TDK geen bedragen bekend wilden maken, (direc teur P.J. Haan: „Andere clubs zijn momenteel nog in onderhan deling met aspirant-sponsors, en die willen we niet in het vaar water zitten") wordt gesproken over 750.000 gulden per seizoen. Volgens voorzitter Tom Harmsen van Ajax is het evenwel nog niet helemaal zeker, of Ajax met ingang van het komende sei- Ajax-praeses, „maar de KNVB is er nog lang niet klaar voor. Er moeten nog allerlei reglementen worden opgemaakt en vooral over het vereningsfonds (een pot, waarin alle clubs een gedeelte van het sponsorgeld stoppen om de armlastige clubs te onder steunen) zal nog wel veel te doen zijn". Harmsen gaf de KNVB tevens een fikse veeg uit de pan. „Je had mogen verwachten, dat de KNVB op dit gebied meer initia tieven zou hebben ondernomen. Maar het is weer Ajax, dat de kar moet trekken". Harmsen noemde de overeenkomst het openbreken van de huidige situatie, waarin CRM en BBI de la kens uitdelen. „Maar er komt niets nieuws uit hun plannen. De schulden hopen zich op, van een sanering is geen sprake. Bedra gen, als zou de overheid acht tot negen miljoen gulden via het BBI in het betaalde voetbal stoppen, zijn politieke leugens. Mocht de KNVB en de overheid op korte termijn, althans voor het begin van het nieuwe seizoen, haar fiat aan shirtreclame ge ven, blijft het probleem van de CRM-voorschriften ten aanzien van televisie-uitzendingen. Ook daar had de Harmsen, zoals al tijd, een uitgesproken mening over. „Ik ben ervan overtuigd, dat alle topclubs straks met shirtreclame gaan spelen. En als Studio Sport dan niet die duels wil uitzenden, blijft ze maar weg. Ik geloof daar trouwens niet in, want Studio Sport zonder voetbal is niet te verkopen". Ajax hoopt met het aantrekken van deze sponsor zich los te kunnen maken van het BBI en CRM. „We moeten komen tot een driehoek: overheid-bedrijfsleven-club. De eerste zou dan voor het onderhoud van de accommodatie moeten zorgen. De overige twee voor de exploitatie. Dan creëer je een gezonde situ atie. Ik ben bang, dat het een lange weg gaat worden, zolang er in Den Haag mensen zich nog met voetbal bemoeien. We zullen proberen het betaald voetbal gezond te krijgen. De clubs moeten daarbij het initiatief nemen. Ajax heeft er geen belang bij, om alleen sterk te staan. Dat is niet interessant voor de competitie". ASSEN In de voorlaatste ronde van het toernooi om het Nederlands kampioenschap dammen heeft Rob Clerc giste ren zijn positie verstevigd. Hij gaat nu met twee punten voor sprong aan de leiding een heeft vandag tegen Bies aan remise voldoende om de titel, die hij in 1980 al in zijn bezit had, te veroveren. Vermin en Bies speelden giste- ren overigens met ^ïirtrecla- me. Op straffe van verwijde ring uit het toernooi, gelastte wedstrijdleider Nobbe de kle dingsstukken uit te trekken, hetgeen na enige aarzeling ge schiedde. Uitslagen: Vermin-Clerc 0-2, Bies-. Smeenk, Van der Wal-Van den Borst 1-1, Luteyn-Jansen 1-1, Bronstring- Palmer 1-1, Heusdens-Stokkel. Stand: 1. Clerc 17 punten; 2. Van der Wal 15; 3. Jansen, Bies, Palmer. Heusdens 11; 7. Bronstring 10; 8. Ver min en van den Borst 8; 10. Stokkel 7; 11. Smeenk 6; 12. Luteijn 5. LONDEN Jan Timman is het grootmeesterschaaktoer nooi van Londen zwak begon nen. Nadat hij donderdag al had verloren van de Brit Speelman, kon hij gisteren niet op tegen Ulf Andersson. De Zweed voert de ranglijst aan met de volle winst uit twee partijen. Wereldkam pioen Anatoli Karpov, die in de eerste ronde tegen de 16-ja- rige Nigel Short niet verder dan remise kwam, deelde in de tweede ronde het punt met de Amerikaan Larry Chris tiansen. Uitslagen: Andersson (Zwe)-Tim- man (Ned) 1-0; Spasski (Sov>-Seira- wan (Vts) 1-0; Mestel (Eng)-Geller (Sov) 1/2-1/2; Short (Eng>-Nunn (Eng) 1/2-1/2; Speelman (Eng)-Lju- bojevic (Joe) 1/2-1/2; Karpov (Sov)- Christiansen (Vts) 1/2-1/2; Miles (Eng>-Portisch )Hon) 1/2-1/2. Stand: 1. Andersson 2 pnt.; 2. Spasski en Speelman 1 1/2 pnt.; 3. Christian sen, Karpov, Ljubojevic. Metel, Miles, Nunn, Portisach en Short 1 pnt.; 12. Geiler en Sierawan 1/2 pnt.; 14. Tim man (Ned) 0 pnt. SPORTWERELD BOBLINGEN Rob en Mar jan Ridder zijn in de kwartfi- RAALTE Marco Lucchinel- nale van het toernooi om het li, regerend wereldkampioen Europees kampioenschap bad- wegrace in de 500 CC-klasse, minton uitgeschakeld door de zal op zondag 13 juni in Raalte Zweden Boergesson en Weng- aan de start verschijnen. berg: 17-16, 8-15, 17-16. advertentie Goed nieuws voor snelle beslissers: wij hebben nog enke le plaatsen vrij voor onze achtdaagse trips van 26 april, 3 mei en 10 mei naar zonnig Zuid-Frankrijk. Op die maan dagen vertrekken wij per comfortabele touringcar van Maaskant-reizen naar de Cóte d'Azur. Tussen Toulon en St. Tropez ligt in de nabijheid van Le Lavandou het hotel Résidence Soleil. Alle kamers met bad/douche, toilet, telefoon en balkon. Het hotel ligt aan het strand, sommige kamers hebben uitzicht op de Mid dellandse Zee. De prijs van deze trip naar de zon bedraagt 485,- p.p. op basis van een tweepersoonskamer. Op de heen- en de terugweg wordt overnacht In hotel Le Rully bij Dyon. In bovengenoemde prijs zijn begrepen: vol pension (behou dens de lunches op heen- en terugreis); excursies naar St. Tropez, Porte Grimaud, Toulon, Vence, Grasse (parfu mindustrie) en Fréjus; afscheidsdiner in Nederland. Vertrek 's morgens om acht uur uit Den Haag, van de parkeerplaats voor het Centraal Station, en om half ne gen van het gebouw van het Rotterdams Nieuwsblad aan de Coolsingel in Rotterdam. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (na 9 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde dagen ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9