oordwi jk wijst ezuinigingen op akonderwi js af Hondebezitters houden dieren angstvallig uit park „Rust en Vreugd Nieuwe brandweer kazerne voor Katwijkse brandweer Stier op de vlucht voor slager PPR dringt aan op huur verhogingen naar draagkracht Leidschendam wil beweegbare brug W oonwagenkamp je aan Oude Kerkpad - iEGIQ LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 APRIL 1982 PAGINA 7 -tPF in Lisse samen met SGP/GPV !S J5SE Bij de komende ge- leenteraadsverkiezingen komen CP, GPV en RPF met een geza- lenlijke lijst uit. Nadat er in een i uede sfeer reeds enige bespre- 1 ingen tussen de besturen van tte drie partjen gevoerd zijn, is iilangs tot deze vorm van sa- lenwerking besloten. Plaatselijk erken SGP en GPV al acht jaar i unen. Nu is het samenwerkings- i erband dus vergroot door toe- leding van de RPF, een partij |e sinds één jaar in Lisse poli tic actief is. Door deze samen- irking is het wellicht mogelijk, de komende gemeenteraads- rkiezingen, een tweede zetel or de reformatorische politieke partijen te behalen. Het feit dat in de samenleving de christelijke normen en waarden steeds min der ingang vinden en zelfs toene mende weerstanden oproepen, is een belangrijke overweging voor deze samenwerking geweest. Meer dan ooit acht men het gebo den er op te wijzen dat alléén een leven naar God's geboden het welzijn van de gehele bevolking bepaalt Als uitgangspunt voor het politieke handelen neemt de combinatie de bijbel als het on feilbaar woord van God. Het bin nenkort te verschijnen gemeente- program SGP/GPV/RPF is daar op gefundeerd. Warmenhoven weer lijstaanvoerder VOORHOUT De huidige fractievoorzit ter van de partij Ge meentebelangen, Joop Warmenhoven, zal bij de komende gemeen teraadsverkiezingen weer als lijstaanvoer der fungeren. De lijst ziet er verder als volgt uit: 2. Ben Venne, 3. drs. Sjaak Beelen, 4. Leo van Steyn, 5. Wij nand Geurts, 6. Wim Vink. 7. Wil Borst, 8. Aart in 't Veld, 9. Piet Jansen. KATWIJK Een stier heeft gistermorgen voor nogal wat con sternatie gezorgd. Het beest werd rond negen uur per veewagen afgeleverd bij een slagerij aan Sluisweg. Toen het dier in de ga ten kreeg wat de eindbestemming van de rit was en oog in oog met de slager kwam, nam hij de kuierlatten. Doldriest stromde het dier door de Katwijkse straten richting Sportpark Nieuw Zuid. De slager en de inmiddels opgetrommelde agenten van de Katwijkse politie hoopten het beest daar te kunnen vangen. Maar het dier bleek zich niet zo eenvoudig te laten pakken. De stier vervolgde zijn vluchtpoging en draafde de Zuid-Boulevard op. Daar liep hij echter regelrecht in de „armen" van zijn bela gers en belandde zo alsnog op de plaats van bestemming. ►ORDWIJK De B «idscommissie onderwijs -avo Noordwijk wil in eerste lal, i stantie niet bezuinigen pvo« de uren vakonderwijs, r it aar ombuigingen berei- ikPn n door afschaffen van eglsr schooltandverzorging dergelijke. De gemeen- ;Gal|raad krijgt dan ook het ag, e vies om per 1 mei het m ntal uren vakonderwijs handhaven. De discus- hierover is aangezwen- Id, omdat de gemeente jaar al 130.000 gulden r moet bijdragen aan openbaar onderwijs het ministerie doet. om missieleden schaarden |f hiermee achter het advies de schoolbesturen, het 'xienconvent en de School raad van het openbaar onder wijs. Op verzoek van wethou der J. Bedijn hebben zij een eensluidend advies omtrent de noodzakelijke bezuinigingen in het onderwijs op papier ge zet. Dat advies behelst stopzet ting van de schooltandverzor ging en het laten vervallen van het schoolzwemmen voor de vijfde en zesde klassen. Hiermee zou volgens een ra ming bijna 150.000 gulden kunnen worden bespaard, hoewel dat niet direct merk baar zal zijn omdat voor het uittreden uit de schooltandver zorging bijvoorbeeld een scha devergoeding betaald zal moe ten worden. Bij het school zwemmen worstelden de raadsleden in de commissie met het feit dat dit een verlies voor het zwembad op zal leve ren. Vanuit het onderwijs is verder de suggestie gedaan op rand- voorzieningen te bezuinigen door bijvoorbeeld afschaffing van schoolsportdagen, boom feestdag, volksfeesten, school- excursies, de onderwijsfilm en de tegemoetkoming voor ap plicatiecursussen voor leer krachten. Op de uren vakon derwijs wil men, hoewel Noordwijk meer uren geeft dan het rijk vergoed, niet be zuinigen. Het belang van deze twee soorten onderwijs wordt te groot geacht en bovendien zou het ontslag voor leer krachten betekenen. De Mast De raadscommissie is, op het VVD-raadslid E. Hogervorst na, akkoord gegaan met het voorstel om het vormingscen trum De Mast in Noordwijker- hout voor zowel de jong vol wassenen (tot 30 jaar) als de volwassenen subsidie te geven. Gebleken is na een accoun tantsonderzoek door de ge-. meente Noordwijkerhout dat de tekorten bij De Mast niet te wijten zijn aan een slecht fi nancieel beleid. Aangezien er ook veel deelne mers uit andere gemeenten komen, is die gemeenten ge vraagd ook een bijdrage aan het centrum te verlenen. On geveer veertien procent van de deelnemers aan het volwas- senenwerk (boven de 30 jaar) bestaat uit Noordwijkers is het advies van de commissie aan de raad om dit deel van De Mast voor eenzelfde percenta ge te subsidiëren, wat neer komt op ongeveer 11.000 gul den over de jaren 1981 en 1982. Voor het jong volwasse- nenwerk adviseert de commis sie de subsidie tijdelijk te ver hogen tot 27,5 procent, hetgeen neerkomt op bijna 5.000 gul den om het oplopende tekort van het centrum tegen te gaan. d: srde actie »or Polen Sassenheim iENHEIM Het co- „Stichting Actie Po- Sassenheim" begint rdag met nieuwe acti- iten. De leden vinden een derdeSassen- se actie broodnodig omdat de toestand in en verslechtert. Het is bedoeling dat in de ;te week van juni een ^rde transport naar het »olse Piaseczno gaat. Dat (brdt door het actiecomi- zelf gedaan, zodat er iets aan de strijkstok lijft hangen. ^Htbrieven, die bij het actieco- I^Wté binnendruppelen, blijkt er sprake is van ondervoe- ^Hng en prijsstijgingen van bij- vierhonderd procent ma il het leven ondragelijk en m verwacht ook hongers- od. Om de continuïteit van actie te handhaven is het leel nu in de stichtingsvorm joten. Overigens kan men iten de actie om ook gelde- bijdragen voor Piaseczno naken op het gironum- #r 35.72.72.52.713 van de Ra- >ank Sassenheim ten name n de „Stichting Actie Polen Benheim". derde actie begint zaterdag it het leggen van een groot -i izaiek (drie bij vier meter) het centrum van het dorp. Densdag is er „Springen ar Polen". Op het kerkplein i at 's middags een groot ingkussen (moonwalk), arop groot en klein zich te- betaling kunnen verma- 1. Vrijdag 23 april wordt sen zeven en tien uur 's inds een grote Amerikaanse :koop voor Polen gehouden lens de braderie. Een pro- sionele veilingmeester zal ir proberen de door het be kleven geschonken artike- aan de man te brengen, ens de verkoop is er een io-presentatie van de vori- acties en kunnen er voed- pakketten worden ingele- rd. Verder is er zaterdag 24 ril om twaalf uur weer een LS. reden van een Poolse dans- slïfk 'i ep op ^et kerkP*e'n en ïleyn* om ^rie uur een •.'nter* van ionale straatcollecte", voor- nginrliaande aan het bloemencor- Vrijdag 31 mei is de slot- id van de actie met een lts opgezet jazzfestival in ")ude Tol. De besprekingen nog niet helemaal rond, naar alle waarschijnlijk- zullen daaraan meedoen Dekkers Boogie Woogie, [uintet Frits Katee, het uud Boogaards en de itone Jazzmen. De entree bedraagt twintig gul- 'per persoon. steeg NOORDWIJK Het PPR-raadslid De Ridder heeft er gisteravond in de vergadering van de raads commissie voor openbare werken op aangedrongen de huurverhogingen voor gemeentewoningen naar draagkracht in te voeren. Wethouder Meulemans antwoordde daarop, dat hem weinig keus was ge laten, daar de minister deze huurverhoging (4- 10%) had aanbevolen. Of de huurverhoging hoog of laag voor bepaalde huizen zal uitvallen is afhankelijk van het feit of deze huizen opd it moment „voor een redelijke huurprijs" wordt verhuurd. Wat voor welk huis een rede lijke huurprijs is, wordt door de gemeente bepaald via een puntensysteem. Nieuwe vuilnisauto Men stond ook nog even stil bij de aankoop van de nieuwe vuilnisauto, omdat de heer Willems van het CDA ophel dering vroeg over het feit dat gekozen was voor een Franse Renault-auto in plaats van een andere DAF-auto van eigen bodem. Tot op heden heeft men voor dit doel in Noord wijk altijd DAF-auto's ge: bruik. En ook met het oog op de werkgelegenheid in Neder land zette de heer Willems bij dit besluit zijn vraagtekens. De heer Meulemans kwam met harde cijfers. „De vuilniswa gen bij Renault is 16.000.- goedkoper dan bij DAF. Uren lange onderhandelingen over de prijs met DAF mochten niet baten. De enige reden dat wij voor Renault hebben geko zen is de prijs", aldus de heer Meulemans. Verdegaal voert lijst CDA aan VOORHOUT Piet Verde- gaal is gekozen tot lijsttrekker van het CDA in Voorhout. Na de verkiezingen zullen zoals bekend fractievoorzitter G. Borst en mevrouw C. van Dijk niet meer in de raad terugke ren. Ook wethouder J. Huigs- loot gaat het politieke toneel in Voorhout verlaten. De lijst van het CDA voor de komende gemeenteraadsver kiezingen ziet er verder als volgt uit: 2. Daan IJdo, 3. me vrouw T. van der Meer, 4. E. van der Laar, 5. D. van der Tang, 6. K. van Velzen, 7. Rudy Alewijnse, 8. Jan Klok, 9. G. Jansen, 10. J. van Leeu wen, 11 mevrouw W. Marijt, 12 A. Krol, 13 J. Warmenho ven. iiiiiiiitiniiimiiniimiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiNiiuinii Video-recorders gestolen SASSENHEIM Zeven vide- orecorders met een gezamen lijke waarde van circa 18.000 gulden zijn vannacht gestolen uit een winkel in de Sassen- heimse Hoofdstraat. De dief stal werd gepleegd rond twee uur door de winkelruit in te slaan. itluiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Hyacinten weer probleem bij bloemencorso LISSE Ook dit jaar is het weer de vraag of het Bloe mencorso van de Bollen streek over voldoende hya cinten kan beschikken om de praalwagens op te maken. Het Corso-comité hoopt daarom van harte dat ook dit jaar de vele kwekers de zo noodzakelijke medewerking zullen verlenen door het be schikbaar stellen van deze bolbloemen. Het Bloembollencorso, zoals het ook wel wordt genoemd, is namelijk ondenkbaar zon der hyacinten, omdat zij het mogelijk maken de praalwa gens compleet te bedekken met bloemen wat dit corso juist zo uniek maakt. Elk jaar weer keert de vraag terug of er wel ^voldoende hyacinten voorhanden zullen zijn en dan ook nog in diverse kleu ren. Het antwoord op deze vraag is pas op het laatste moment te geven, omdat veel van de natuur maar ook van goedgeefse kwekers af hangt. In het verleden zijn al verschillende oplossingen voor dit probleem bedacht. Voor het verkrijgen van de benodigde kleuren zou bij voorbeeld de verfspuit ge hanteerd kunnen worden en zelfs zouden er voor de bloe men wagens naar Neder landse kwekers in Frankrijk kunnen worden gestuurd om ze daar te halen. Dit jaar wordt het ook weer span nend omdat het vooijaar aan de late kant is. Het is dus al de vraag of men over vol doende hyacinten kan be schikken. Daarom verzoekt het Corso-comité alle kwe kers nu om solidair te zijn en om bloemen beschikbaar te stellen om het vijfendertigste corso weer te kunnen laten rijden op 24 april. In de praktijk komt het er name lijk op neer dat enkele kwe kers de grote massa hyacin ten leveren om het corso niet op losse schroeven te zetten. Voor inlichtingen kan men terecht bij de heer P. Goe- mans, die telefonisch bereik baar is via 02521-19011. Aan allebei de Ingangen van het park zijn door dé gemeente en een particulier waar schuwingen opgehangen. NA VERGIFTIGING VAN VIJF HONDEN IN WASSENAAR 99 WASSENAAR „Boef was een lieve hond die nooit iemand kwaad deed. Hij was acht jaar oud. Af gelopen vrijdag heeft ie mand Boef in het park „Rust en Vreugd" vergif tigd". Marieke Palm van de Wassenaarse Houtlaan heeft het er nog moeilijk mee. Vorige week don derdag verloor zij haar hond, die ze een paar jaar geleden voor haar verjaar dag kreeg. De dierenarts constateerde vergiftiging bij de donkerbruine kort- harige bastaard. Waar schijnlijk door strychnine, dat vóór mollenbestrijding wordt gebruikt. Op die zelfde dag kreeg de die renarts nog twee honden afkomstig van de Wasse naars e Houtlaan die ver giftigd waren. Afgelopen weekend kwamen daar weer twee bij. De honden blijken allemaal in de buurt van het park „Rust en Vreugd" te zijn vergiftigd. Meteen nadat de vergiftigin gen bij de eerste drie dieren waren geconstateerd, hing de politie twee levensgrote waar schuwingsborden bij de ingan gen van het park op. Marieke: „Een half uur later al waren die alweer vernield en even daarna waren ze weg". Buurt bewoners hebben toen zelf bij de ingangen een waarschu wing voor hondenbezitters op gehangen. Op de borden staat- :„Een hap van het vlees en uw hond lijdt en afschuwelijke doodstrijd van twee uur. Slechvs met een zeer snel be zoek aan de dierenarts kan uw hond misschien gered wor den". De waarschuwing is on dertekend door een „Diep be droefde hondenbezitter". Vergiftigd vlees Brigadier A. de Vos van de Wassenaarse politie, afdeling bijzondere wetten: „Zo goed en zo kwaad als het kon hebben we een gedeelte van het park afgezocht naar vergif. „Rust en Vreugd" is zo groot dat we het beperkt hebben tot het ge deelte dat aan de Houtlaan grenst, want daar zijn de hon den vergiftigd. In totaal von den we twee stukken vlees, die waarschijnlijk in de strychnine gedoopt zijn". Ze ker weten doet de politie dat nog niet helemaal, want het vlees wordt nog' in een Gouds laboratorium onderzocht. „Dit spul wordt normaal ge bruikt als mollenverdelger. In poeder of vloeibare vorm smeer je wurmen daarmee in". De strychnine is overigens ook zeer gevaarlijk voor mensen, spelende kinderen kunnen het per ongeluk in de mond ne men. „Het is dodelijk spul", al dus de brigadier. De mollen verdelger is overigens vrij in de winkel te krijgen, al moet de koper wel zijn naam laten registreren bij de zaak waar hij het koopt. Voor de Wasse naars e politie is het bijna geen doen de verkoopplaatsen af te gaan, omdat het vergif op vrij grote schaal wordt gebruikt. Vooral boeren gebruiken het nogal eens om de akkers mol- lenvrij te maken. Maar ook de plantsoenendienst gebruikt Strychnine. Stil Sinds de waarschuwingen aan het begin van het park han gen, is het zeer stil in het park. Alleen ambtenaren van de plantsoenendienst schoffelen het park aan, verder komt er geen mens. De hondeneigena ren houden hun dieren angst vallig binnen. Het vrolijke kindergeschreeuw en geblaf van honden is geheel ver stomd in het park. Volgens brigadier De Vos hoeven de waarschuwingsborden niet lang meer te hangen. „Als het flink regent, zoals de afgelo pen dagen, gaat het gif vanzelf uit het vlees dat nog in het park ligt en zakt het in de bo dem. Het gevaar is dan gewe ken. Van de dader ontbreekt nog ieder spoor. De Vos: „We heb ben nog geen flauw vermoe den. In 1974 was er aan dezelf de straat ook een hond met strychnine vergiftigd. De da der hebben we nooit gevon den". ROEL DEN OUTER j De meldkamer in de nieuwe brandweerkazerne. KATWIJK Met de in gebruikneming van de nieuwe brandweerkazer ne aan de Prins Hen drikkade beschikt het Katwijkse korps over een zeer modern onderko men. De tijd dat de brandweer moest wor den gehuisvest op ver schillende plaatsen in de gemeente is hiermee de finitief voorbij en voor de 47 vrijwilligers bete kent dit een enorme vooruitgang. De nieuwe kazerne, waarvan de to tale bouwkosten onge veer 2.8 miljoen gulden bedragen, wordt morgen officieel geopend door burgemeester C. A. Bos. De plannen voor de bouw van een nieuwe kazerne da teren al uit de jaren zestig. Lange tijd is er gediscus sieerd over een geschikte plaats voor de brandweer en vele lokaties zijn in dit ver band genoemd. Met de keuze van de Prins Hendrikkade waren niet alle partijen in de gemeenteraad gelukkig, maar de meerderheid van de raad besloot toch om aan de rand van het Katwijkse ha vengebied te gaan bouwen. Op 11 mei 1981 werd de eer ste paal geslagen en op 11 maart 1982 was de nieuwe kazerne compleet ingericht. Brandweercommandant J. Hartog zei achteraf dik te vreden te zijn met de plaats die de brandweerkazewrne nu in de badplaats inneemt. „We liggen nu misschien wel niet zo centraal als in de Sta tionsstraat, maar omdat wij hier over het complete mate riaal kunnen beschikken is de uitruktijd vrijwel ongewij zigd". Na een melding rijden de eerste wagens nu binnen l'/2 minuut de garage uit. In de nieuwe garage is plaats voor zes wagens terwijl er op een veldje naast de kazerne in de toekomst nog uitbrei dingsmogelijkheden zijn tot acht voertuigen. Het eerste deel van de uitrukroute van de wagens is beveiligd met verkeerslichten die vanuit de meldkamer door de eerste aankomende vrijwilliger kunnen worden bediend. Met het inschakelen van de ver keerslichten worden ook de garagedeuren automatisch geopend, worden de lichten in de kazerne ontstoken en wordt de slagboom van het parkeerterrein geopend. Mocht de brandweer bij het uitrukken toch nog moeilijk heden ondervinden dan zal ook het kruispunt Industrie weg/Karei Doormanlaan met verkeerslichten worden be veiligd. Commandant J. Hartog be schikt in de nieuwe kazerne voor het eerst over een eigen kantoor, terwijl ook de vrij willige officier kan beschik ken over een eigen werk ruimte. Bij een brandmelding wordt er nu door de dienst doende Iofficier gebruik ge maakt van een moderne meldkamer van waaruit hij met de uitgerukte wagens in verbinding staat. Een aantal magazijnen, een werkplaats, een kleine wasserette, goede sanitaire voorzieningen en een slangensch robruimte moeten het werk van de vrij willigers vergemakkelijken. Op de bovenverdieping be schikt de brandweer verder nog over een ruime gezellige kantine en een leslokaal waar de cursussen zullen worden gegeven. Op 1 mei a.s. verzorgt de Katwijkse brandweer een open dag voor de bevolking, waaraan zo'n 13 hulpverle nende organisaties hun me dewerking zullen verlenen. Op de parkeerplaats voor de kazerne zal het materieel worden uitgestald terwijl er binnen een informatieve markt zal worden opgezet. LEIDSCHENDAM De commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening in Leidschendam heeft zich uitgesproken voor een lage beweegbare brug over De Vliet ter hoogte van de Knipmolen inclusief de aanleg van een fietspad vanaf de Veur- seweg. Onder voorwaarde dat de kosten niet te hoog worden zou eerst een pontveer kunnen worden ingesteld, zoals voorheen bij restaurant De Knip. Wethouder H. L. van Dongen zei dat de tweeënhalve meter hoge brug via televisiebeelden bediend zou kunnen worden van af de lange brug in Leiden wat een enorme besparing betekent De aanleg van de brug is een eerste vereiste voor de bereikbaar heid van het recreatiegebied Vlietland. Bij de Veurseweg zou een parkeerterrein moeten worden aangelegd. Wie de pontjes baas moet worden kon de wethouder moeilijk zeggen. Uiteraard wordt gezocht een zo goedkoop mogelijke oplossing. De provin cie heeft in een nota negen mogelijkheden voor een vlietover- gang aangeven. De voorkeur van Leidschendam komt overeen met die van de provincie en van de gemeente Voorschoten. TER AAR Binnen afzienbare tijd zal aan het Oude Kerk pad in Ter Aar een woonwagen kampje voor vier woonwa gens worden gerealiseerd. De gemeenteraad moet morgen beslissen over een voorstel om de daarvoor benodigde grond aan het regionaal woonwagencentrum Gouwsluis te verko pen. Tezamen met het op 11 februari 1982 reeds door de raad genomen planologische voorbereidingsbesluit betekent dit, dat de belangrijkste stappen op de weg naar realisering van het woonwagenkamp dan zijn genomen. Tussen het regionaal woonwagencentrum Gouwsluis en de gemeente is overeenstemming bereikt over de verkoop van de benodigde grond. Dit deelt het college van B en W de ge meenteraad in het preadvies mee. De verkoop van de grond - totaal 1010 m2 - geschiedt tegen een overnamesom van f 80.000.-. Na de verkoop zal het regionaal woonwagencentrum zorg dragen voor een bestekklaar plan voor de aanleg van het kamp. Daarna kan dan de procedure ter verkrijging van de benodigde aanleg-/bouwvergunning worden gestart. De raadscommissie openbare werken heeft het college posi tief geadviseerd over de voorgenomen verkoop.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7