TROS op Amerikaanse toer RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT Kort geding Gooi en Eemlander tegen de TROS AMSTERDAM „Met een kanon op een mug schieten", zo kwalificeerde de advocaat van de Tros, mr. Van Andel, gisteren tijdens een kort geding voor de president van de rechtbank in Amsterdam de reactie van het dagblad De Gooi en Eemlander op twee re clamefilmpjes voor het omroepblad Tros Kompas, waarin die krant te zien is. Het eerste spotje is uitgezonden op 4 april en toont een man, die De Gooi en Eemlander leest en uitroept: „Waar is nu dat stuk met radio- en t.v.-programma's". Vervolgens gooit hij de krant op de grond en pakt Tros Kom pas, zeggend: „Ha, dat is beter". De dag daar op had de raadsman van De Gooi en Eemlan der, mr. Vermeulen, geprobeerd contact op te nemen met de Tros, wat niet gelukt was. De volgende dag stuurde hij een telex met de be zwaren van de krant tegen het filmpje en het verzoek aan de Tros voor drie uur 's middags te reageren. Toen dat niet gebeurde verstuur de de advocaat een tweede telex, waarin het kort geding werd aangekondigd. Naar aanleiding daarvan wijzigde de Tros het filmpie enigszins. Het toonde wel weer de man lezend in De Gooi en Eemlander, maar nu zei hij: „Nee, het is toch geen programma blad", legde de krant weg en pakte Tros Kompas. Dit filmpje werd vier keer uitgezon den op twee verschillende dagen. Tijdens het kort geding verklaarde mr. Ver meulen het eerste spotje denigrerend te vin den, vooral omdat de krant werd weggegooid. „Bovendien heeft de Tros blijkbaar niet zo'n hoge dunk van de intelligentie van het pu bliek, door te suggereren dat dit niet in staat is de radio- en t.v.-programma's in de krant te vinden", aldus de raadsman. Ook het twee de filmpje kon in zijn ogen geen genade vin den, omdat daar volgens hem de suggestie van uitgaat dat er in De Gooi en Eemlander geen radio- en t.v.-nieuws staat en dat Tros Kompas beter is. Hij eiste dan ook rectificatie van de bewuste filmpjes. 'De advocaat van de Tros verklaarde, dat "de, bedoeling van het filmpje volkomen duidelijk is. Er wordt volgens hem niet gezegd dat men maar geen kranten meer moet lezen, maar dat men voor omroepgegevens beter een om roepblad, in dit geval Tros Kompas, kan le zen. „De uitspraak, dat de krant geen om roepblad is, is een waarheid als een koe en bevat niets denigrerends of afbrekends", al dus Van Andel. Hij zei verder, dat er geen enkele bijbedoeling zit in het gebruik van juist De Gooi- en Eemlander in het filmpje en dit op louter toeval berust. Rectificatie vond hij dan ook een veel te zwaar middel. Uitspraak op 21 april. Omroepbijdragen gaan omhoog DEN HAAG De omroepbijdragen worden met ir- gang van 1 januari 1983 verhoogd naar 153 gulden voor bezitters van radio en televisie (omroepbijdrage a) en naar 54 gulden voor bezitters van uitsluitend een radio (omroepbijdrage b). In het kabinet is hier over overeenstemming bereikt. De a-bijdrage wordt hierdoor elf gulden hoger en de b-bijdrage drie gul den. Dit heeft het ministerie van CRM gisteren be vestigd. Volgens een woordvoerder van CRM is deze verho ging nodig omdat de Wereldomroep niet langer uit de algemene middelen bekostigd zal worden maar uit de omroepmiddelen. Van de elf gulden verho ging (a-bijdrage) is vijf gulden nodig voor de finan ciering van de Wereldomroep. Zes gulden is be stemd voor de financiering van de uitgave ten be hoeve van de binnenlandse omroep. In 1985 moet het bedrag dat bestemd is voor de financiering van de Wereldomroep via jaarlijkse verhogingen uitein delijk op vijftien gulden uitkomen. HILVERSUM Het 200- jarig bestaan van de diplo matieke en handelsbe trekkingen tussen de Ver enigde Staten van Ameri ka en Nederland is voor de TROS-radio en -televi sie aanleiding om op een eigen manier ruimschoots aandacht aan deze ge beurtenis te besteden. On der de noemer „Holland- Amerika Lijn" brengt de TROS morgen op Hilver sum 3, zaterdag op Hilver sum 2 en op 2 mei op de televisie (Ned. 1) een reeks speciale program ma's waarin Amerika op allerlei manieren wordt „doorgelicht". Op Hilversum 3 brengt Tom Mulder morgenochtend samen met de Amerikaanse disc-joc- key Benny Brown (die mo menteel voor Radio Luxem burg werkt) zijn „Havermout- show". De verkeersinformatie wordt niet vanuit de studio verzorgd, maar nieuwslezer Arend Langenberg cirkelt, naar Amerikaans voorbeeld, boven de drukke Nederlandse verkeersknooppunten om ver slag te doen van de files, 's Middags leidt Tom Mulder de wedstrijd hamburger bak ken, de grootste die ooit in Ne derland is gespeeld. Hoofd prijs: acht dagen New York voor twee personen. De TROS Top 50 wordt door de Haagse disc-jockey Kas van Iersel ge presenteerd. Kas, die in Enge land, Israël en Italië radio werk deed, Vervangt Ferry Maat. Diezelfde Ferry Maat is 's avond tussen acht en tien uur te beluisteren in „The American Soul Show", opge nomen in de Rosko Studio in Hollywood. Hij ontvangt onder anderen Jermaine Jackson, Rick James en The Bang Gang. Voorafgaand aan dit programma gaat Tom Mulder in zijn Poster-show in op Amerikaanse radio (er zijn zo'n 5.000 radiostations in de V.S.). De TROS' „Holland- Amerika Lijn" wordt besloten met „Sesjun" waarin The All Star bezetting van vibrafonist Milt Jackson, pianist Monty Alexander, bassist Ray Brown en drummer Mickey Roker een live-concert geeft vanuit de Singer Concertzaal in La ren. Wim van Putten draait tenslotte nog een uurtje Ame rikaanse elpeemuziek. Relatie De „Holland-Amerika Lijn" op zaterdag via Hilversum 2 gaat onder meer in op de ge beurtenissen van de afgelopen 35 jaar, die invloed hebben ge had op de relatie tussen Ne derland en Amerika. Ook wordt de Amerikaanse econo mie belicht. De „Amerikaanse dag" begint na de nieuwsbe richten en de ochtendgymnas tiek om half acht. Na een afle vering van Aktua Radio volgt een overzicht van het nieuws uit de Amerikaanse ochtend bladen door correspondent Benno Groeneveld in New York. Na het nieuws van acht uur wordt een documentaire uitgezonden. Hierin is histo risch materiaal verwerkt dat afkomstig is uit de archieven van de NOS, de Voice Of America, NBC en het National Broadcasting Museum in New York. Te horen zijn onder meer een toespraak van presi dent Franklin D. Roosevelt, die zei er alles aan te doen om te zorgen dat de Verenigde Staten buiten de Tweede We reldoorlog zou blijven en een aankondiging van het „Ober Kommando der Wehrmacht" op 6 juni 1944 dat geallieerde troepen zijn geland op de kust van Normandië. In de Hilversumse studio pra ten Wim Bosboom en Mireille Bekooy tijdens het ontbijt met Kijkje op de Amerikaanse Golden Gate Bridge bij San Francisco. Hollandse beschuit en Ameri kaanse cornflakes met de Amerikaanse Janet King en haar toekomstige Nederlandse echtgenoot onder meer over de verschillen tussen het dage lijks leven in Nederland en in Amerika. Karei Appel Na het nieuws van half tien is er een interview met Karei Appel. Daarna staat er een aantal documentaires op het programma o.m. over Broad way (van Joop Bromet), consu mentenvoorlichting in Ameri ka, sport en toerisme, 's Mid dags brengt Jan de Kdk in de Aktua-radio-uitzending ge sprekken met Amerikanen van Nederlandse afkomst en in Amerika wonende Neder landers. De opnamen werden gemaakt tijdens een aantal voorstellingen van Nederland se artiesten als Bill van Dijk. Mieke Telkamp en Marcel Thielemans in de Nederlandse club aan het Rockefeller Plaza in New York en in het Vista hotel. Een programma over radio, te levisie en film wordt gemaakt door Simon van Collem. Enke le gasten zijn Monique v.d. Ven, Jan de Bondt en Mike Burnstyn. Een discussie waar in o.m. de toekomstige relatie met de V.S. wordt besproken is te beluisteren van half vier tot zes uur. De presentatie van het programma is in handen van Viola van Emmenes. Gas ten die aan de discussie mee doen zijn PvdA-buitenland- specialist Relus ter Beek, de voorzitter van de vaste Twee de-Kamercommissie voor Bui tenlandse Zaken J.N. Scholten (CDA), D'66-Tweede-Kamer- lid J. Kohnstamm, VVD- Tweede-Kamerlid mr. F. Bol- kestein en dr. Rob Kroes van het Amerika Instituut van de universiteit van Amsterdam. Films Het tv-programma van 2 mei op Nederland 1 is volledig American-styl. De TRÖS zendt die avond drie films, een amusementsshow, een kwi- sprogramma en een extra uit zending van Aktua-tv uit. De speelfilms zijn „American Odyssey" over een 7500 km lange tocht van drie joggers van de west- naar de oostkust van de Verenigde Staten en „Summer Solstice" met Henry Fonda en Myrna Loy, die als bejaard echtpaar terugkijken lang en vooral veelbe- met de film „Running Fence". Het amusements-programma komt uit het Kurhaus in Sche- veningen, waar Willy Dobbe en Wibo van de Linde een aantal gasten ontvangen, on der wie Lionel Hampton en zijn orkest. In de „Amerika Quiz" wordt een vijftal kandi daten door Ivo Niehe getest op hun kennis van de Verenigde Staten. Toni Basil de eerste echte video-artiest (?)q Toni Basil maakt boeiend video-tafereeltjes HILVERSUM Nog geen maand geleden maakte Amerikaanse choreografe/danseres/zangeres Toni sil furore in Engeland. Dat kwam voornamelijk di de video van haar single „Mickey". Het tafereeltje, Basil Co vastlegden, riep vooral bewondering door de ongewone danspasjes. Gevolg was dat Toi single binnen de kortste keren op de tweede plaats de Engelse hitparade stond. Ze was dagelijks op de dio te beluisteren en trad bijna evenzoveel keer in verse televisieprogramma's op. In het BBC-praatprogramma van Russel Harty vertelde ze der meer hoe ze aan die „gekke" danspasjes komt. „In f York heb je veel jeugd-disco's waar jongeren dagelijks urenl staan te dansen. Er worden door die jongens en meisjes, die v nog op school zitten, hele eigen dansmaniertjes ontwikkeld, ben regelmatig in die clubs om te kijken wat er gebeurt. Var jb dansers of danseressen met een eigeij dansstijl noteer ik het tl r£ foonnummer. Bij het maken van de video's gebruik ik zom die jongens of meisjes. Dan bel ik ze op met de vraag of hij o wil komen dansen. Vaak krijg ik de moeders van die kindt aan de lijn en regel daar dan de afspraak mee". Toni Basil, die vanavond in „Countdown" met „Mickey" te is (op Ned. II om 21.25 uur), is een echte video-artieste. De el die maanden geleden verscheen, maar nu pas door het si van de single onder de aandacht is gekomen, is ook op i verkrijgbaar. De tafereeltjes, die Tony vervaardigde zijn eer voor het oog. Toni Basil, die de choreografie deed voor de film „Amei Graffitti" en de „Diamond Dogs"-tournee van David Bo\ maar bovendien de visuele aspecten verzorgde van de Tall Heads- en Devo-video's, is een klassiek getraind danseres, was de eerste artieste die onder contract kwam bij het /platenlabel Radialchoice. Toni Basil wil niet direct op tournee, maar wil zich voorl alleen maar bezighouden met video-produkten. „Daar kan mijn ideeën en fantasieën in kwijt", zegt ze. „Voorlopig i: genoeg". HANS Televisie vandaag NEDERLAND 1 VARA 15.31-17.38 VARA's Filmclub. Programma voor de jeugd met een afleve ring van Smeerkees, Nieuwtjes uit Uhlen- busch, De vogels van het eiland Bonaventure, Scooby Doo Scrappy Doo, Karina en De film van Ome Willem. NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. 19.00 Van gewest tot gewest. Aandacht voor een nieuwe sportaccommo datie voor geestelijk ge handicapten in het Gooi, het Fries kostuum sinds 1730 en de vier Schie- damse brandersmolens, die in de achttiende eeuw speciaal voor de jeneverstokerijen wer den gebouwd. In de glo rietijd van de moutwij nindustrie telde Schie dam 400 branderijen. Mout, rogge en mals voor die moutwijnindu strie, werd gemalen in 19 ronde balikorenmo- lens. Deze brandersmo lens zijn er, dankzij mo lenliefhebbers vier ge red en gerestaureerd. De overgebleven mo lens zijn de hoogste ter wereld en een van hen is weer volledig in be drijf voor de produktle van volkorenmeel. 19.50 Politieke partijen. Het woord is aan de PSP. 20.20 Ongetrouwd. Een pro- duktie van de Engelse televisie onder regie van Michael Ferguson en naar een verhaal van John Bowen. Sophie Baines, een ongehuwde onderwijzeres wil een kind, maar geen echtge noot. Ze plaatst een ad vertentie en na een aan tal gesprekken met ge gadigden, kiest ze een „verwekker" uit. Het lijkt allemaal bijzonder eenvoudig, maar met een ding houdt ze geen rekening: de menselijke emoties. 20.52 Cinevi8ie. Actuele infor matie over films en film makers. Vanavond aan dacht voor drie produk- ties: „Die Fëlschung", met een set-reportage waarin Volker Schlön- dorf te zien is en de films „Mefisto" en „Beauperre". 21.37 Journaal. 21.55 Studio Sport. 22.25 Journaal. 22 35 Niauwa voor doven en slechthorenden. NEDERLAND2 18.35 18.50 IKON 18.59 NOS 20.00 20.27 Staatsloterij. Eerste trekking van de 712e lo terij. Sesamstraat. Jeugdjournaal. De jongens Veerman. Zesdelige familiekroniek van Hans Hylkema over de jongens Veerman met hun problemen op school en thuis. Een proefwerk wiskunde loopt voor Ronnie slecht af. Zijn moeder heeft het voor elkaar gekre gen dat Ronnie zijn va der voorlopig niet ziet. Hij vlucht weg... Kenmerk. Waarschijn lijk aandacht voor het rapport van de Neder landse regering over de dood van de leden van de televisieploeg in El Salvador. Journaal. Socutera. Filmpje van het Wereld Natuur Fonds Nederland. Goliath awaits. Ameri kaanse serie over de ontdekking van een wrak, dat veertig jaar geleden is gezonken. Tweede aflevering: Pe ter Cabot gaat met zijn commandant en een dokter op 350 meter diepte via het torpedo gat de Goliath binnen. Ze treffen daar een streng geregeerde groep mensen aan, die ingenieuze systemen hebben ontwikkeld om in leven te blijven. Countdown. Popmu ziekprogramma met een optreden van Orchestral Manoeuvres in the Dark. Andy McCluskey en Paul Humphreys spelen o.m. „Joan of Are", „Maid Of Orleans" en „Enola Gay". Verder aandacht voor de Rol ling Stones en Toni Ba sil. Weegschaal. Een televi siefilm van Jan Dorres- teijn en Rop Ranzijn over het sterrebeeld Weegschaal. In het tv-spel gaat het om een man, die heen ert weer getrokken wordt tussen twee vrouwen. Met Porgy Franssen, Mar- Janne van Venrooy en Patricia Mulder. Taxi. Amerikaanse hu moristische serie over een taxibedrijf met o.a. Judd Hlrsch. Tony pro beert zijn gescheiden zus Monica te koppelen. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 10.30 Open school. Fries voor Fries taligen. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. NEDERLAND 2 r doven en slecht- DUITSLAND 1 09.25 Het programma met de muis. 10.00 Journaal. 10.03 ARD-Sport extra. 11.40 Villa's in Lucchesia. 12.10 Balans. 12.55 Pereoverzicht. 13.00 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 De discussie. Deeltijdarbeid. 17.00 Pan Tau„. in aan ballon. Kin derserie. 17.25 Geen dag zoals alle andere. Jeugdfilmpje. 17.50 Journaal. 18.00 Nordilloe variaties. Jean Paget (Virginia McKenna, rechts) en Fatima (Edwi- na Carrol) in een scene uit de film ,,A town like Alice" op BRT 2 om 20.15 uur. TELEAC 23.02 Geschiedenis van de fotografie. Informatie programma. Presenta tie: Ageeth Scherphuis. DUITSLAND 2 Orchestral Manoeuvres In The Dark treedt op in Veroni ca's „Countdown" op Ned. II om 21.25 uur. NOS 23.22 Journaal. 23.32 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.15 Party aan de Spree. Oostduits ontspanningsprogramma. 17.00 Bergbeklimmen met Reinhold Messner. Vijfde les in alpinisme. 17.35 Johnny Cash and friends. Kin derprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Die van de club. Canadese se rie. 18.30 Keukenlatijn. Met Alfred Bio- lek. 18.40 De onsterfelijke methodes van Fr. J. Wenninger. Detectiveserie. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Engel in het wit Serie. 20.00 Journaal. 20.10 Voetbal. Wedstrijd: West- -Duitsland - Tsjechoslowakije. 22.00-23.15 Beelden uit de weten schap. Met o.a. zonne- architectuur In Duitsland en het zoute grondwater. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Anderland. Kinderprogramma. 16.35 Smokkelaars. A vonturen serie voor de jeugd. 17.00 JournaeL 17.08 Tefe-geïllustreerd. Actualitei ten, tips en informatie. 18.00 De vuurbomen ven Thika. Britse serie naar de roman van EF speth Huxley, met Haytey Mills. Sep tember 1913: Robin, Tllly en Elspeth beginnen aan hun nieuwe omgeving te wennen. 19.00 Journaal. 19.30 Direct Bijdragen van jongs kijkers. 20.15 Balans. Uit het economisch le- 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 The professionals. Engelse politieserie mei Gordon Jackson. Su san Grant, medewerkster van een liefdadigheidsorganisatie wordt ach- tergevokjd door een gemaskerde 22.10 Dat Is voor u van belang. Tips voor consumenten. 22.15 Het waagstuk. Filmparabel. 22.45 Linus en het oude bakstenen huis. Psychologische film van de Zweed Vilgot Sjoman (1979) mei Ha- rald Hamreil, Viveca Lindlors e.a. 00.20 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 TV-oursus Engels. 19.00 Reisgids: De Bocksbeutet- strasse. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.10 Op woensdag in... Informatie en amusement. 21.45 Verslaggever buitenland: Een dag in het Indianen-hospitaal. Repor tage over Peru. 22.15-24.00 Late voorstalling: Johnny Guitar. Amerikaanse speelfilm van Nicholas Ray uit 1953-54. Met In de hoofdrollen Joan Crawford en Sterling Hayden. BELGIE BRT 1 16.00 Bonjour la France. Bretagne. 17.00 Op het Schildpad plein. Geva rieerd kinderprogramma. 17.30 Hat zwaard van Ardoewaan. Herhaling jeugdserie van de BRT. 18.00 Da BerebooL 18.10 SesametraaL 18.25 Popaya. 18.30 Buck Rogera. Amerikaanse science-fiction serie voor de jeugd. Vijftiende aflevering: De ruimtevam pier. 19.17 Uitzending voor darden. Pro gramma van de CDU. 19.37 Morgan. Overzicht program ma's en tierce- uitslagen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Nationale loterij. Trekking van de hoge loten. 20.20 Arnold (Diff'rent strokes). Amerikaanse komische serie. Arnold Is in de wolken. Hij mag lid van een exclusief schoolclubje worden, maar er moet eerst iets voor gedaan wor den. 20.45 Het zandkasteel. Herhaling van de tv-film van Rene Verhezen on der regie van Bert Struys. De tweede rangszangeres Jeanne, een vrouw van middelbare leeftijd, wint een mooie som geld in het casino. Daar mee trekt zij de aandacht van twee Jonge nietsnutten. Ze wordt flink be- 21.50 Puur cultuur... over derden. Ludo Bekkers praat met Frans Denls- sen, vertalen van Decamarone, over de schrijver ervan: Boccaccio. 22.20 Journaal. BELGIE BRT2 19.00 Jonger dan je denkt. Informa tief programma voor 65-plussers. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 A town like Alice. Na de serie nu de Engelse verfilming van de ro man van Nevil Shute uit 1956 van Jack Lee. Hierin spelen Virfinia McKenna. Peter Finch, Tagaki e.a. Een groep vrouwen wordt tijdens de WO II op Malakke door de Japanners gedwongen een vreselijke tocht naar een strafkamp te maken. Onder hen Is Jean Paget, die onderweg een Au stralische krijgsgevangene, Joe Har man, ontmoet met wie zij góed kan opschieten. BELGIE FRANS 1 16.00 Carrafour J. Jeugdprogram- 17.30 Plein jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.00 Antenne-eoir. Actualiteiten, editie Brussel. 19.25 F laaft minute pa pi lion. Alge rijns gas. 19.30 Journaal. 20.00 La ohasae au tresor. Spelpro- gramma van Jacques Antoine. 21.0T Videogram. Variétéprogram ma gepresenteerd door Philippe Lu- 22.05 La tampa (Tun livre. Literaire uitzending van Jacques Goossens en Jean-Marie Mersch. 22.50 Journaal 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 14.52 ZDF-Uw programma. 14.55 WK IJshockey. W.-Duits- land-Tsjechoslowakije. 17.50 Billy (Barriers). Serie met Be nedict Taylor. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 2 12.00-19.00 Zl« Belgis Fran, 1. 19.00 La pensee et les hommes. Uitzending lekenmoraal en -filosofie. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Sports 2. Reportage autosport. 15.50 Wielrennen: De Waalse Pijl. Rechtstreekse reportage van de laat ste kilometers en de aankomst. 18.00 De BerebooL BELGIE FRANS 1 ENGELAND BBC 1 16.55 Play schoot 17.20 Cartoon. 17.40 Take hart. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 A little silver trumpeL Serie. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.55 Documentaire. 20.25 The red fun grows. TV-film. 22.00 Journaal. 22.25 Rough justice. 22.55 SportsnighL 23.45 A question of guilL Serie. 00.33 Journaal. 00.35-01.15 Reportage. 12.00 Teletekst. 15.00 L'ecran dee vacances. 17.15 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.30 Pteln jeu. Gevarieerd kinder programma. BELGIE FRANS 2 12.00-15.50 Zie Belgie Frans 1. 15.50 Wielrennen: De Wsalee Pijl. Rechtstreekse uitzending. 17.30-19.00 Zie Belgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 ENGELAND BBC 2 18.10 Teletefcsl 18.40 Hawk of the wilderness. 19.00 Charlie Brown. 19.25 Ascent of man. Wetenschap pelijke documentaire serie. 20.15 100 great paintings. 20.25 Journaal. 20.30 The mester game. Internatio naal schaaktoernooi. 21.00 Bernstein at the Royal Festi val Hall. 22.40 The women in white. 23.35 Poems In their place. 23.45 Newsnighl 07.40-12.00 TV-cursussen en kin derprogramma's. 13.30 JournaeL 14.45 See saw. Kinderprogramma. 16.55 Play school. 17.20 Cartoon. 17.40 The littlest hobu. ENGELAND BBC 2 17.50 Caught in time. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.15 (EO) EO-aktief - 16.20 Licht en uitzicht - 16.55 EO- metterdaad: hulpverlening - 17.02 Tijdsein - 17.45 EO- metterdaad 2 - 18.06 (NCfiV) Hier en nu - 19.02 Muziek in - 19.30 (NOS) Langs de lijn Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.32 (VARA) Radiorechtbi 17.00 Dingen van de dag berichten - 17.36 Onder v Politieke Partijen - 18.30 De Draad - 19.30 Luchtruim: schalige radio - 20.03 Het zout pap - 20.45 Vrije tijd. blije tijd - (NOS) Voor Antillianen in NederlLf» 21.40 (VARA) Open school - RVU - 22.40 Edukatief prograrr 23.00 ...and all that jazz. HILVERSUM 3 - 16.34 (KRO) Nieuwsbox - (NOS) De avondspits - 19.02 Krachtvoer - 21.02 Stampij - Roek-tempel - 23.02 Walhalla: de Westvlaamse zanger Willem mandere. HILVERSUM 4 - 16.30 (NCRV) Literame-woenjfk 16.55 2ojuist verschenen: boeken - 17.00 Sluiting - 20.00 ■r i n! ÈD] ;loo der koj en - ïr.uu oiumng - *:u.uu m Andriessen ter herdenki 21.15 Sonate voor viool en pl aar 21.30 Literame-woensdag (2) - Koncert door Jos van der Kooy. fei Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (NCRV) Late date. - Metropole Orkest. - 1.30 Blues night. - 2.02 Nachtdienst. Schoffelen in de wijngaard. Vandaag... donderdag. - 7.02 H|n. I vende woord. - 7.30 Kranten nsjs zicht. - 8.06 Hier en nu. - 8.25 voorbijgaan. - 8.45 Over kO| sproken. - 9.03 „Wie weet w lem Wever woont"? - 10.03 Ri olg muziekjes bij de koffie. - 11.30 1 fuurtje. - 12.40 Middagpauzedic ent( Het woord aan de hoofdpersa cht isbt 16.02 Goudenregen Ensemble Ferry Wienneke. - 16.30 Rozegi prikkeldraad. HILVERSUM 2 - 7.10 (NOS) Ochtendgymnast 7.20 (AVRO) Aktueel en informi Dol 9.05 (NOS) Gymnastiek vc vrouw. - 9.15 Werkbank.- 9.24 standen. 9.33 Atlanta, de druk modernste luchthaven ter wer 10.03 (AVRO) Mensen, mensfl' 10.33 Opiniepeiling. - 11.00 R< waaipapegaai. - 11.10 De s< dio. - 11.33 Achtergrondinforn bij het binnen- en buitenland! beuren. - 11.45 Regionaal, provi 12.29 Nieuwsberichten en i adfdini naai. - 13.10 Sporlpanorama. Per saldo. - 14.00 AVRO-dite. - li Buiten. - 16.10 Uit het platert ®ei. 17.36 Radiojournaal. - 17.50 P« rt S do. - 18.00 Nieuwsberichten en journaal. HILVERSUM 3 K Amerika dag: met Tom Muld gastpresentator Benny Brown. t, De Polderpopparade. - 12.03 0 derlandse hitparade. - 13.03 een envelop. - 15.03 De Trot U HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood: K« Maasdam. - 9.00 Gevarieerd n programma met diverse gen 10.45 Vera Beths, viool en Ri de Leeuw, piano: met werken vi Frans Liszt. - 12.00 Het zout pap. - 12.25 Operette. - 13.051 Schnabel 100 Jaar geleden geM 14.05 Namiddagprogramma. Sluiting. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hltv 1 elk heel uur, 24 uur per dag. versum 2 op elk half uur van 7.I tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.G0. 20.00, 22,30 en uur. Op Hilversum 3 op elk M van 7.00 tot 24.00 uur en Hilv* om 7.00. 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2