5 PRIJS' WINNAARS WEEK 3 EIND- HOOFD PRIJZEN WEEK- HOOFD- PRIJZEN WEEK PRIJZEN Opbrengst na 3e week: f1.39.578,46 ZO INZENDEN r Vergunning lil tliiexxxe OMSCHRIJVING PUZZEL WEEK 5 lObeJ £eidóc(2owumt Plaatsing 1e aflevering: 13 maart 2e aflevering: 20 maart 3e aflevering: 27 maart 4e aflevering: 3 april puzzel voor weekhoofdprijzen: Spectrum Encyclopedie; W. Hagendijk, Raam 9, Delft. 2 Pioneer epeekere: C. Maree. Dr. Weitgenslaan 30a, Poeldijk. Koemoe Dierenencyclopedie: L. Ben schop. Zegwaartseweg 134, Zoetermeer. Ssndvik gereedechap: V. Meeussen, Zestien hovensekade 27. Rotterdam. Haardblokken: J. Jol, Spreeuwenlaan 4, Knegt, Boreelstraat 92, Rotterdam. Den Haag in pen en peneeel: T. Allersma, Vrijheidslaan 14, Benthuizen. weekprijzen: Sporen Mn de hemek T. van laar, Messstraat 11. Den Haag. Grote WP woordenboek Ned.: J. Meelis. Lekstraat 57, Den Haag. ANWfe's Beate boek voor de weg: W. in 't Veld, Goudsesingel 552, Rotterdam. Thiemee vogetatlas: A. Hil- gerson, Geestweg 31, Monster. Militaire luchtvaart in Ned-lndie: M. Weve, Kla verweide 54. Voorburg. Een koor van vo gels: J. Broek. Sumatraatraat 15, Vlaar- dingen Beate verhalen Scotland Yard: A. Bruinhout, Gezeilestraat 30. Hazers- woude. Molens van Rotterdam: J. Harte- veld, Goudsbloemlaan 1, Den Haag. Op reia met Anton Pleck: E. Krens, Mechel- sestraat 36. Den Haag. Verzameld «rertt W. Elaechot: W. Wijnants, W. Pyrmont- laan 36, Rijswijk. Delta'a dierenencyclo pedie: H. Peek erna, Couperusplein 59, Den Haag. Het grote bowwetijlenboek: J. van Gesseie, Oimendaal 238. Rotterdam. Langs oud# an nieuwe wegen: P. Witte- koek. Vlierboomstraat 282. Oen Haag. W. Korthout. Handelskade 48. Rijswijk. Don Quichot: H. van Bruggen, Arnetlsthorst 205. Den Haag. r Dorp, Noordmolenstraat 34, Rotterdam. Met het oog op onderweg: J. Ouwerkerk, Weerestein 7B. Gouda. Autoboek Bene lux: J. de Vries, Sportócht 11, Den Haag. De wereld van de lichte muziek: A. Maat, Choorstraat 17. Monster, lieer eer a van de 20ete eeuw: P. ten Haaf. Vlasak kersstraat 18. Oen Haag. Sagen en le genden: A. Temminck. Thorbeckelaan 316, Den Haag. Het dal van de laae: M. Duivesteijn, Lozerlaan 1197, Den Haag. Laven en werk van Hendrik Chabot A. Koens. Tubbergenstraat 16. Den Haag. GuineM Recordboek 1*2: C. Brink, Spi- nozaweg 151. Rotterdam. XYZ der mu ziek: J. Lagerwaard. Volkerakstraat 26, Oen Haag Het oude Griekenland: L Hannappel. Sumatrastraat 81, Oen Haag. Politieke atlas: L Francois, van Gogh- straat 119. Oen Haag. Muntenalbum: P. van der Valk. Mariastraat 13, Wassenaar. Gustave Doree bijbet L Miete. Mezen- laan 105. Den Haag. Langs binnenpad en brandgang: J. Brons. V.d. Palmatraat 52. Voorburg. Groot literair citatenboek: A. van Elswijk. Colijnstraat 58. Ridder kerk. Het mysterieuze motel: M. Maree. Noordeindseweg 150, Berk el en Roderljs. UFO'a. G. van Ooatrum, Schertemastraat 10, Gouda. Mensen in brons: P. v.d. Relj- den. Pinksterbloem 94. Leiderdorp. Gifti ge planten in en om huis: W. Smit, Pier- sonstraat 33, Maassluis. Als wij ook aana Haag. Polaroid camera: F. Rietveld. Jou- bertslraat 43, Gouda. 3 langspeelplaten: W. de Graaf. Laan v.Nw.Oosteinde 378. Voorburg. t De puzzelactie ten bate van de Stich ting Puzzelen voor Polen bestaat uit tien opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Door bet inzenden van de gevraagde slagzin dingt u mee naar de aantrekkelijke H00FDWEEKPRIJZHN en de vele fraaie WEEKPRIJZEN. Aan het eind van de f0 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige EINDH00FDPRIJZEN. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter P in alle tien puzzels voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. De grote Oosthoek encyclopedie. In 21 delen. Een algemene encyclopedie voor nu en later. Uitgebreid met een volledig verklarend woordenboek der Nederland se Taal (Van Dale) en met aparte wereld atlas. Waarde f.3.000,-, aangeboden door Oosthoek's uitgeversmaatschappij te 6-daagse vliegreis voor 2 personen naar Playa del Ingles op het altijd zonnige ei- landGran Canada met verblijf in de ap partementen Barbacan op basis van lo- giesAangeboden door Arke Reizen te En- 1 set Spectrum Compact Encyclopedie, bestaande uit 20 delen, ter waarde van f.570,-, beschikbaar gesteld door uitgeve rij Het Spectrum te Utrecht. NEC videorecorder, type PVC-760e, ter waarde van f.2.495,-. aangeboden door Importeur Kes trading te Woerden. NS-Jaarkaart, 2e klas. voor het hele ge zin. De NS-jaarkaart Is de meest comple te treinkaart. De treindeuren staan 365 dagen voor u open. Er Is geen enkele be perking wat dagen of tra jok ten betreft, u hoeft geen afzonderlijk kaartje voor uw treinreis te kopen. In D-treinen hoeft u geen toeslag te betalen. Voor een gezin bestaande uit 4 personen bedraagt de waarde f.2.850,-. Aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen te Utrecht. Een reis per ballon, ter waarde van f.2.000,-, aangeboden door Amro reizen te Amsterdam. Nederlandse] Spoorwegen] De grote Winkler Prins "80 encyclopedie, ter waarde van f.3.990,-, aangeboden door Elsevier te Amsterdam bootstraat lOd, Rotterdam. ABC van ■tad en land: H. Strookman. Zoutman straat 54, Den Haag. De proletien van Nostradamus: mevr. Rietbroek, van Zeg gelen laan 15. Den Haag. Helden op tok kelt: H. Huis, Jac.v.Lennepslraal 12, Voorburg. Irene Conti In gesprek met Walesa: A. Eikeienboom. Sriellincfcstraat 44a, Rotterdam. Schrijverekwartetspet: D. Koorevaar, Leeuwerik plantsoen 23. Schipluiden. 150000 punetwoocden. F. N om mensen, van Halewijnplein 64. Voor burg. Van Esmiandl detective: J. Bou- lande, Herklngenstraat 28a, Rotterdam. N. Roozendaal, Nanaenstraat 20. Gouda. Davo Postzegelalbum Nederland: De Ceunick, G. Deynootweg 41-c, Den Haag. DAVO poatzegeiineteekboek: F. Taal, Berberisstraat 82. Den Haag. W. Muller. Abrikozenstraat 11, Oen Haag. KABE postzegeiinsteekboek: E. Klein, Herensin gel 8. Leiden. Imports postzegelalbum Nederland: H. Bakker. A. Drostlaan 3, Den Haag. Geechenkdooe champagne: A. Visseren, Beverweerdstraat 147, Den Pioneer hifi rack X-330, ter waarde van 1.1.839,-, geschenk van Pioneer Neder land te Weesp. Een map compleet mei de 112 etsen van Hercules Seghers, ter waarde van f.1.300,-, aangeboden door Marlinus Nlj- boff/Dr. W. Junk Publishers bv te Den Alpha surfplank, type competition, com pleet met 2 zwaarden en voetbanden, ter waarde van f.2.190,-, geschenk van dlck van de starre, top star windsurfing, slie- drecht Groeibriljant hanger In hartvorm, 0.24 ka raats, ter waarde van f.1.240,-, aangebo den door Anjer ateliers te 's Hertogen- boach U kunt op drie manieren uw oplos-* sing inzenden. Per postgiro:'u maakt minimaal f 2,- over op girorekening 8618. De slag zin (slechts één per girokaart) schrijft u op de voorzijde onderMededelin gen' (zie voorbeeld). U kunt zowel een oude als een nieuwe overschrij- vingskaart gebruiken. Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een be drag van minimaal f 2,- in een enve lop naar ons adres. De slagzin (slechts één per cheque) schrijft u op de plaats die aangegeven is op het voorbeeld. Per briefkaart: naast de normale porto van 50 cent plakt u tenminste f 2.- (en ten hoogste 10 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels ex tra ten bate van de Stichting Puzze len voor Polen. Vermeld duidelijk naam en adres (IN BLOKLETTERS) en de slagzin die u in de puzzel hebt gevonden (zie voorbeeld). LET OP: Het adres ia Sijthoff Per» Poatbua 16414 2500 BK OEN HAAQ Wij verzoeken u om, indien moge lijk, zoveel mogelijk gebruik te ma ken van poetgiro of oen cheque, omdat wij van alle bijgeplakte post zegels op oen briefkaart 10% moe ten afdragen aan de PTT. LET OP. Uw Inzending is slechts gel dig, wanneer u tenminste f 2,- gireert of extra postzegels van f 2,- (boven de normale porto) bijplakt op een briefkaart. Inzendingen zonder deze extra postzegels zijn volkomen waar deloos en dingen niet mee naar de prijzen. Oplossingen - u mag net zoveel in- zenden als u wilt - moeten zaterdag a.s. in ons bezit zijn. Giro-over schrijvingen dus uiterlijk woensdag middag versturen. Wel voor elke op lossing een aparte girokaart, cheque of briefkaart gebruiken. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere aflevering gepu bliceerd. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mr. W.A.M. Jacobse, bij wie ook de oplossingen en het daarin voorkomende aantal letters P zijn gedeponeerd. Over de uitslag kan niet worden ge correspondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prijzen kunnen niet wor den geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende fabrikant. LET OP! 50 cent. rvzuuN vso* Poief S'jThorw prw POSTS* S 16414 ftCOO »H PIN KAM I De vergunning voor fiet houden van deze puzzelactie is verleend aan: Stichting Puzze len voor Polen te Zoetermeer door de Staatssecretaris van Justitie bij bealult van 12 februari 1982. nr.LO. 820/019/016. Alle op deze pagina genoemde prijzen t.b.v. de aktle 'Puzzelen voor Polen" zijn gratis ter beschikking gesteld. De prijzen kunnen, gelet op artikel 2 van de vergunning L.O. 820/019/016 afgegeven door de Staatssecretaris van Justitie op 12 februari jl., slechts uitgekeerd worden, Indien de netto opbrengst van de puzzel bestemd voor humanitaire hulp aan de Inwoners van Polen, minimaal 60 bedraagt van de bruto-opbrengst van het kansspel, zijnde uitsluitend het totaal van de extra-bijdrage. Een set van 3 delen 'Sporen aan de he mel". Kroniek van een luchtoorlog boven Nederland, ter waarde van f.115,70. GeTJ- lustreerd mei foto's, tekeningen en kaar ten. Aangeboden door uitgeverij Hollan- dia te Baarn. Hollandia Baarn Grote Winkler Prins woordenboek Neder lands ter waarde van f.99,-, aangeboden door Elsevier te Amsterdam. ANWB's Het Beste Boek voor de weg. ter waarde van f.89,90, geschenk van Rea der's Digest te Amsterdam. Thlemes Vogelatlas, De Europese broed- vogels, ter waarde van f.69.50, geschenk van uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. Militaire luchtvaart In Nederlands Indlö, door H. Hooftman, 2 dln. ter waarde van f.68,50, beschikbaar gesteld door de Eu ropese Bibliotheek te Zaltbommei. 'Een koor van vogels', een boek voor lief hebbers met prachtige Japanse prenten, ter waarde van f.65,-. geschenk van uit geverij NN te Amsterdam. Beste verhalen van Scotland Yard, 2 dln., ter waarde van 64,90, aangeboden door Reader's Digest te Amsterdam. 'Molens van Rotterdam in oude ansich ten' door H.A. Visser, 2 dln. ter waarde van 64,-, aangeboden door de Europese Bibliotheek te Zaltbommei. (U OMNIBOEK - DEN HAAG 'Op reis met Anton Pleck' door Hans Vo- gelesang. ter waarde van f.61.90, ge schenk van Omniboek te Den Haag. 'Willem Elsschot, verzameld werk', waarin o.a. opgenomen 'Kaas'. 'Lijmen' en 'Het Been', ter waarde van t.59,50, aangebo den door Querido te Amsterdam. Delta's grote dierenencyclopedie, ter waarde van f.59.50, aangeboden door de Centrale Uitgeverij te Harderwijk. Het grote bouwstijlenboek. de wereldge schiedenis van de bouwkunst, ter waarde van f.59.50. beschikbaar gesteld door uit geverij Elmar te Delft. Twee prijzen: 'Langs oude en nieuwe we gen, zwervend door België en Nederland' ter waarde van f.57,50. aangeboden door de Nederlandse Boekenclub te Den Haag. Cervantes' 'Don Quichot', verlucht met prenten van Gustave Doré. ter waarde van f.56,75, geschenk van Querido te Amsterdam. 'Beelden voor ogen', door L Oobroszyc- kl, ter waarde van f.49,50, aangeboden door Amphora-Books te Amstelveen. 'Oproep der kabouters' van Rlen Poort vliet. ter waarde van f.49.50. beschikbaar gesteld door Van Holkema en Waren dort te Bussum. 'Met het oog op onderweg'. Een tocht In woord en beeld langs de monumenten In Nederland, ter waarde van f.47,50, ge schenk van uitgeverij J.H, Gottmer te Haarlem. lannoo's Autoboek Benelux. Toeristische atlas voor reis, weekend, vakantie en vrije tijd. ter waarde van f.45,-, aangeboden door uitgeverij Lannoo te Tielt, België 'De wereld van de lichte muziek' door H. Middelburg, ter waarde van f.39,90, ge schenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bussum. 'Heersers van de 20ste eeuw", samenge steld door journalisten van The New York Times, ter waarde van f.39.-, geschenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bus- thieme Een set van 2 Pioneer speakers, ter waar de van f.298,-. aangeboden door Pioneer Nederland te Weesp. Een set van 7 delen 'Dierenleven' op de graslanden, In de woestijnen. In de zeeën. In het gebergte, in de bossen, op de ei landen en In de rivieren, ter waarde van f.294,- Een prachtige dierenencyclopedie, aangeboden door uitgeverij Kosmos te Amsterdam. Handwoordenboeken: N, NF-FN, ND-DN, NE-EN voor huis, school en bedrijf, ter waarde van f.235,50, beschikbaar gesteld door Woiters/Noordhoff te Groningen. 'Den Haag In pen en penseer. Drie eeu wen tekeningen en aquarellen uit de atlas van het gemeentearchief Den Haag. ter waarde van 1.58,50. aangeboden door Martinus Nijhoff Publishers/Dr.WJunk Publishers te Den Haag. Een kristallen karaf ter waarde van f.150,- geschenk van boekbinderij Wöhrmann te Zutphen. RESTAURANT - COCKTAIL LOUNGE Diner voor 2 personen In restaurant 'Ba- jazzo' In Den Haag, aangeboden door dit restaurant Horizontaal: 1. produkt voor vulling van hoofdkussens; 5. brilslang; 8. zonder blos; 12. herkauwend dien 13. druppel oogvocht; 14. niets uitgezonderd; 16. strijkin strument; 19. hijstoestel; 21. grondsop, droesem; 22. brand bare stof; 23. deel v.e. boom; 25. wreedaard (fig.); 26. houten tand; 27. schaakterm; 29. rekenkundig vraagstuk; 31. ingezet stuk; 32. niet dik; 33. deel van de hals; 35. gewrichtsholte; 37. het niet heb ben van wat men nodig heeft; 39. drank; 41. rivier In Frankrijk; 44. eerstvolgende (afk.); 45. uiting van kou; 46. van een (afk.); 48. voegwoord; 49. zeesoldaat; 50. knaagdier; 51. boom; 52. 1000 meter (afk.); 54. verbrandings rest; 55. muzieknoot; 56. bloem; 59. kwaad, kwaal; 62. inhouds maat; 64. plechtige verklaring; 66. Europeaan; 67. Europeaan; 68. sneeuwschaats; 70. kuur; 72. strikje; 73. verhoging onder een schoen; 75. soort tapijt; 77. hulp- zell; 79. klein paard; 80. uithol ling; 81. strijdperk (fig.); 83. riet soort; 85. riante woning; 86. kostbaar pelswerk; 87. vreemde taal; 88. smal stilstaand water; 89. familielid; 90. naderhand. Verticaal: I. sluithaak voor boeken; 2. land in Europa; 3. verfstof; 4. ooghol te; 5. olieachtige stof; 6. praat grage vogel; 7. kaartenboek; 8. slaghout bij cricket; 9. weg met bomen; 10. niet samengesteld; II. gedaante van bovenmenselij ke grootte; 15. rivier in Frankrijk; 17. persoonlijk vnw.; 18. bijbel- deel (afk.); 20. aan iets vastzit- Belangrijk: Tel vooral het aantal ma len dat de ietter P in deze puzzel voorkomt. Alle P's slechts eenmaal tellen. Noteer het aantal, maar zend nog niet In. Na 10 puzzels vragen wij u het totaal aan letters P uit alle 10 puzzels op te geven. U dingt daar door mee naar de geweldige eind- hoofdprijzen. Plaat» in bovenstaande vakje» de letters, die corresponderen met de nummers in de kruiswoordpuz zel Dan vormt zich een slagzin, die u onder de voorwaarden als genoemd onder 'Zo inzenden' dient op to sturen.f0e letters P in deze slagzin hoeft u vanzelfsprekend niet mee te tellen). Platenboek 'Het oude Griekenland- waarde van f. 34,90, aangeboden? ICOB c.v. te Alphen aan de Rijn. f Een deel uit de Thieme-serie 'Sagen en legenden', ter waarde van f.39,50, be- schikbaargesteld door uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. PETER VAN DER VELDEN 'Het dal van de Issa', door C. Milosz, No belprijswinnaar Letterkunde 1981. ter waarde van f.37,50, beschikbaar gesteld door Peter van de Velden, uitgever te Amsterdam. 'Hendrik Chabot - Zijn leven en werk', ter waarde van f.37,50. aangeboden door uitgeverij Ad Donker te Rotterdam. Groot Gulness Recordboek 1982, ter waarde van f.37.50, geschenk van Lui- tingh te Laren. 'XYZ der muziek', door C. Höweler, ter waarde van t.35,50, geschenk van uitge verij de Haan te Bussum. De toestand van de wereld/Poli las, ter waarde van f.34,50, gesel uitgeverij Bert Bakker te Amsterc voor alle munten uit de regering! van koningin Juliana, ter f.30,-, geschenk van de Amro-I Gustave Doré Bijbet, ter i ,1.29,90, beschikbaar gesteld c.v. te Alphen aan de Rijn. 'Langs binnenpad en brandgang', I leven op de Veiuwe, ter waard"" f.29.50. geschenk van uitgeverij Pi*. Schoort. Loeb, uitgevers Johannes Verhulsstraat 1071 MS AmsterdaiuJ Groot literair citatenboek, ter waan t.29,50. geschenk van uitgeverij Amsterdam. 'Het mysterieuze motel', roman cauty, ter waarde van f.28,50, gei van Ploegsma te Amsterdam. UFO's, boodschappers door Jacques Vallée, f.28,50. aangeboden door uitgeven Gottmer te Haarlem. ers van misaC ie, ter waardij boekmakerij/uitgeverij luj 1 'Mensen in brons', standbeelden derland. platenboek van P. de Moei T. Visser, ter waarde van f.27,51, schikbaar gesteld door boekerij/i Luyten te Amstelveen. 'Giftige planten In en om huls', J boek, ter waarde van f.24,90, ga van Balkema te Rotterdam. 'Als wij ook eens wat mogen zeggjuli waarde van f.24,90, g Ploegsma te Amsterdam. 'ABC van stad en land' door W. Aal waarde van f.24,50. geschenk vanH en Keuning te Baarn. 'De profetiën van NostradanxJ St waarde van f.24,50, aangeboden v uitgeverij Veen te Utrecht. 'Helden op sokkels', literaire staij den in Nederland, ter waarde v geschenk van Bosch en Keunfci, Baarn. Een boek over Polen: Irena Conti| sprek met Lech Walesa. Int< Solidariteit en Poten, ter f.17,50, aangeboden door Peter J Velden, 1 uitgever, Amsterdam. Schrijverskwartetspel ter waardjf t 1.16.50, geschenk van Loeb. uitget h Amsterdam. 150.000 puzzelwoorden op zak. tafer de van f. 12,90, geschenk van uil) Elmar Ie Delft. Twee prijzen: Van Eemtandt-deteeselci waarde van t.12.50, geschenk valig king te Amersfoort. Postzegelalbum Nederland, ter i van f.30,- aartgeboden door OAVOjrir venter. tend; 22. dakbedekking; 24. mannelijk beroep; 27. vogel; 28. tegenslag; 30. sporeplant; 32. le gerafdeling; 33. voorzetsel; 34. walkant; 36. sirene; 37. eetketel; 38. vogel; 39. roomkleurig; 40. ei vormig; 42. plaats waar men In rijdt; 43. veulen van één winter; 45. steengruis; 47. kunstprodukt; 53. voorbij; 57. uitbouw; 58. tel woord.; 60. bolgewas; 61. bij woord; 62. moerasplant; 63. gla zuur op de tanden; 65. muf, be nauwd; 67, energie; 68, deel v.e. fietswiel; 69. goding van de vre de; 71. hardere bovenlaag; 72. boom; 73. plaats in Zeeland; 74. gereed; 76. afgesneden stuk; 78. boksterm (afk.); 79. uitroep; 80. koortswerend geneesmiddel; 82. woonschip; 84. metaal; 85. blad papier. Twee prijzen: PostzegeMnsteekCKL waarde van f.12,50, aangebodefc DAVO te Deventer. ^e' KA-BE postzegeWnsteekboek. 241 ter waarde van f.39,-, geschenk P Filatelistische boekerij Fibo te Kalle Uitgave •Importabv Jee, Postzegelalbum Nederland, ter van f.27,50, beschikbaar gesteld <4 porta te Uden. Geschenkdoos met 1 fles champJ 2 glazen, ter waarde van f.25,-, ajf den door Alliance vinicole te A de Rijn. Polaroid camera ter waarde vanL. r aangeboden door Broekhuizen Fcf BV te Rotterdam 3 langspeelplaten van bekendeJ land se artiesten ter waarde van f.71 schenk van Phonogram BV te

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16