risis bij Willem II oorbij Volleybal dames missen finale iagse selectie permachtig in altoernooi DOOR VERLIES TEGEN WEST- DUITSLAND voetballerlei Squashdames verrassen IA,} )RT LEIDSE COURANT/ ZATERDAG 10 APRIL 1982 PAGINA 11 '^duizendste Eindhoven Hoven - oP e Paasdag speelt livisieclub Eind- zijn duizendste ijd in het betaalde !ejdstijd tegen FC imt precies in een ocilijke periode, Eindhoven vecht jn bestaan in het voetbal. Deze een grote geldin- jsactie gestart, heeft tweehon- ;t izend gulden no- het voortbestaan irfckeren. ;cha ■oei vo ip Aaltonen leidt in Safarirallye NAIROBI Na de eerste etappe van de dertigste Safarirallye heeft de Fin Rauno Aaltonen met zijn partner Lofty Drews uit Kenia de leiding. Het duo heeft met een Opel Ascona 97 strafminuten opgelopen in het traject, dat over 1849 kilometer ging. Shekhar Mehta, met zijn landgenoot Mike Doughty in een Datsun Violet is tweede met 113 strafminuten. De Westduitsers Walter Röhrl en Christian Geist- dorfer raakten met hun Opel Asco na vast in de modder en verloren daarbij 55 kostbare minuten. Niet temin staat di tweetal nog derde in het klassement. In totaal moet 5012 kilometer worden afgelegd. Eenvoudige zege Vilas MONTE CARLO De Argentij nen Guillermo Vilas en José-Luis Clerc hebben zich gekwalificeerd voor de halve finales van het inter nationale tennistoernooi van Monte Carlo. De als tweede geplaatste Vilas ver sloeg op eenvoudige wijze de Peru viaan Pablo Arraya: 61, 61. Clerc, de nummer drie op de plaat singslijst, zette de Spanjaard Manu el Orantes aan de kant: 60, 63. De twee landgenoten spelen in de halve eindstrijd tegen elkaar. De andere halve finale gaat tussen de als eerste geplaatste Tsjechoslo- waak Ivan Lendl en de Fransman Yannick Noah, die donderdag bij verrassing vijfvoudig Wimbledon- Björn Borg uitschakelde. Hofkens toch Belg BRUSSEL De Nederlander Wim Hofkens geldt voor de Belgische voetbalbond toch als Belg. Die uitspraak deed de eerste kamer van beroep van de Belgische voetbalbond gis teren. Daarmee werd het ap pel van Anderlecht toegewe zen. De oorspronkelijke uitslag van de wedstrijd Tongeren- Anderlecht blijft 02, nadat in een eerder stadium de uit slag was gewijzigd in 50 in het voordeel van Tongeren omdat Hofkens niet gerechtigd zou zijn als „Belg" uit te ko men en Anderlecht daardoor het voorschrift betreffende het maximaal toegestane aantal buitenlanders in zijn elftal zou hebben overschreden. Tarzan verliest record GAINESVILLE Vier- en-vijftig jaar lang heet het „record" van Johnny Weismuller stand gehou den. Hij voerde met liefst 36 nationale titels de Ameri kaanse lijst aan. Nu is de naam van de legendari sche „Tarzan" echter van de eerste plaats op deze lijst geschrapt voor die van de 19-jarige Tracey Caulkins. In Gainesville won zij de 400 yards wis selslag in 4.11,75 minuten en greep daarmee haar 37e gouden medaille. Maja van Kapel stopt bij Hellas DEN HAAG Trainster- /coach Maja van Kapel heeft besloten aan het eind van het seizoen haar functie bij de Haagse handbalvereniging Hellas neer te leggen. Maja van Kapel werd in het seizoen 1980/1981 opvolgster van Jan Alma. In 1981 leidde zij de Haagse damesploeg naar het vijfde landskampioen schap. Maja van Kapel stopt, omdat zij het begeleiden van een topploeg te tijdrovend vindt. De Haagse gymnastie- klerares maakt het seizoen bij Hellas wel af. Zij blijft tot 1 juli. Hellas heeft nog geen op volger voor haar. Raas beter GERAARDSBERGEN Jan Raas heeft gisteren in België de wegwedstrijd Schendclbe- ke-Gcraardsbergen gewonnen. De Nederlandse profwielrcn- ner bleek twee dagen, nadat hij met buikkramp de klassie ker Gent-Wevelgem had moe ten verlaten, sterk genoeg om voor 92 andere coureurs een koers over 150 kilometer te winnen. Tweede achter Raas werd de Australiër Phil An derson. De Fransman Gilbert Duclos-Lasalle klasseerde zich achter de Belg Vermeulen als vierde. Van de ploeg van Pe ter Post plaatste neo-prof Ge rard Veldscholten zich bij de eerste tien; hij werd negende. Peter Winnen werd vijftiende. Zoetemelk zesde TOULOUSE Francesco Moser heeft de Ronde van de Tarn in de Pyre- neëen gewonnen. De derde en laatste etappe, die gisteren werd gereden, liet het algemeen klas sement ongewijzigd. Mantovani, een ploeggenoot van Moser won de der de rit over 186 km van Saint Gaudens naar Toulouse. In het algemeen klas sement eindigde Joop Zoetemelk als zesde. spro i in i hoi seilai JRG Trainer en spelers van eredivisievereni- illem II hebben gisteren de training hervat, na- bewindvoerder van de Tilburgsc voetbalclub, Franken, vijfduizend gulden ter beschikking J steld. Met dit bedrag kan voor de komende gen de ergste „financiële nood" gelenigd wor- der de spelers, die sinds eind januari geen salaris adden ontvangen. lagmiddag legden de selectie en trainer Bert Jacobs van II het werk neer, toen mr. Franken geen geld voor de ng van de achterstallige salarissen tot zijn beschikking hebben. De Willem Il-spelers verkeerden in de vcron- ng. dat nu de gemeenteraad van Tilburg begin deze et krappe meerderheid besloot de club 350.000 gulden te un salaris direct uitbetaald zou worden. Dat kon echter dat het provinciebestuur van Noord-Brabant het raads- moct goedkeuren. Naar verwachting van een woord- n de provincie buigt het college van Gedeputeerde ;ich dinsdag over het voorstel. Pas na een eventuele ring kan mr. Franken over het geld van de lening be- dat nu aan de spelers is uitgekeerd, is afkomstig van iculier, die het risico loopt zijn geld kwijt te zijn, als Wil- Isnog failliet gaat. dat is het geval, wanneer de provincie urgse raadsbesluit niet goedkeurt, hetgeen de onmiddel- lergang van Willem II zou betekenen. De oplossing van bij Willem II betekent, dat de competitiewedstrijd van '(Tweede Paasdag) tegen Roda JC gewoon doorgang zal ie\asl< aarlij v :HENDAM De zaalvoetbalselectie het toernooi van in Leidschen- let overmacht ge- De formatie, die g de fair play cup verloor slechts idstrijd in sporthal it. Tegen het als eindigende Oldti- ;rd het 3-0. ïederlaag in het ope- was de Haagse selec- wel ingespeeld, waar- lechts zeges volgden. Snoekie werd het 1- ns moesten ook ibers (7-0), Silva Boys volgen (2-1) en The Sands (2-0) eraan geloven. De succesvolle ploeg van coach Hans Rouw bestond uit: Groot, Pronk, Lamens, Nesvadba, Jacquard, Struijk, Leen van der Knoop en Se- wrattan. Op 29 april speelt de Haagse selectie tegen Rotterdam, e- venals de damesselectie. Voor die laatste ontmoeting selec teerde coach Rouw de dames Dini Grünholz, Wil de Visser, Joyce Rontberg (allen KFC '71), Margret van Dinten (Ce- leritas), Monique de Groot, Helma Derksen (beiden Texas/DHB) en Jacqueline van Duykeren (Tjandi Baru). De achtste speelster wordt vol gende week aangewezen. Puinruimen In het Zuiderpark is de af gelopen dagen druk ge werkt aan het opruimen van de puinhopen die overbleven nadat vandalen zaterdagnacht een tribune in de brand hadden gesto ken. Voor het (inhaai)duel met FC Groningen op Tweede Paasdag moet het stadion er namelijk weer acceptabel uitzien. Al is dat laatste maar een zeer betrekkelijk begrip, want voorlopig zal er een ga pend gat blijven op de plaats waar ooit de eretri bune heeft gestaan. Pas als de nieuwe competitie begint zal er een nieuwe, sobere tribune verrijzen. Dan zal FC Den Haag ove rigens niet meer in de ere divisie spelen, zo lijkt het althans, maar in de eerste divisie. Trainer Cor van der Hart bereidt zich daar dit weekeinde al op voor door zijn selectie danig te verjongen. Deze foto van Milan Konvalinka mag dan ook zeer toepasselijk he ten voor de huidige situa tie van FC Den Haag: puinruimen op twee fron ten. ZONHOVEN De aan loop in het toernooi om de lentebeker is gemakkelijk geweest voor de Neder landse dames, maar de sprong naar de finale is gisteravond in Zonhoven (België) mislukt. West- Duitsland, vorig jaar in de eindstrijd van het Westeu- ropese toernooi nog ver slagen met 32, werd winnaar en dus finalist via een overwinning met 3—1 (7—15, 15—12, 15— 12, 15—7). Anderhalve set eigenlijk is het goed gegaan met de Neder landse dames. Johan van der Haar stuurde de kern van DVC (Marje de Vries, Carolien Keulen, Joke de Boer en In- grid Piersma) binnen de lijnen met Els Mulder en Elsa Ko ning. Bij West-Duitsland deed de coach in feite hetzelfde. Vijf spelers van SV Lohhoff, de veruit sterkste Westduitse vereniging plus Martina Sta- den, die haar volleybaloplei ding in de Sovjet-Unie heeft genoten. De krachtmeting tussen DVC en Lohhoff ontwikkelde zich in het begin net als in de fina le van het toernooi om de Eu ropese beker voor landskam pioenen, waarin de ploeg uit Dokkum zich duidelijk het sterkst (31) had getoond. Ne derland had gedurende de hele eerste set het initiatief en won, zonder een moment in moeilijkheden te komen met 157. Het beeld bleef ongewij zigd tot ver in de tweede set. ment echter ging het mis. De set-ups werden minder nauw keurig, Martje de Vries slaag de er mede daardoor niet meer in haar smashes door of langs het Westduitse blok te prie men. Van der Haar probeerde door te wisselen het verval te f toppen, maar het lukte hem niet. I tot set). van itgras taboe iropa Cup is Park Rangers, in de van de strijd om de kan !ie beker op 22 mei op voori ,|ey tegenstander van ■ys,e ham Hotspur, heeft nu toren gekregen, dat het dam 'ele thuiswedstrijden in de v «mooi om de Europa jelin 'iet mag spelen in het stadion aan de Londen- per ftus Road. De reden 1g n is de piste, die van en 'ras B-divisieclub heeft deze meer dan één miljoen laten aanleggen. Hoe- mm r veel kritiek is geko ■"■"van diverse Engelse mocht QPR zijn com- 'edstrijden toch op de len mat spelen. Ech- n woordvoerder van de heeft verklaard, dal lit niet mag in Europa rband. „Wij hebben beslissing genomen op van onze bevindingen zoeken aan complexen Eiunstgras in Noorwegen 'est-Duitsland. Voorzit- «n Gregory van QPR la- „Als we het geluk Tii de Cup Final te win- :n volgend seizoen in Sö Cup mee te doen, i we toch gewoon in ander Londens stadion Itf gras. Misschien wel op bley". Iract gevangene Engelse voetbal kent au lai" weer een unieke transfer. Onlangs tekende Steve Ed wards een contract voor Bris tol Rovers. Hij is afkomstig uitde gevangenis. De 20-ja- rige linkermiddenvelder kwam daar vorige week uit na achttien maanden te heb ben „gezeten" wegens inbre kersactiviteiten. Dank zij een gevangenisemployé kon hij al die tijd wel regelmatig voet ballen voor een team in het district, waar het huis van bewaring was gevestigd. Zo kon hij worden ontdekt door manager Bobby Gould van Bristol Rovers. Deze nodigde Steve Edwards uit voor een proefwedstrijd tegen New port. Edwards scoorde en Gould (oud-speler van onder meer West Ham United en Wolverhampton Wanderers) zag zoveel in de gedetineer de, dat hij hem een contract aanbood. Een deel van Ed wards' salaris wordt betaald uit een reclasseringsfonds. Aston Villa: Saunders moet auto teruggeven Ron Saunders is nog steeds niet van Aston Villa af. De manager, die in februari na een fikse ruzie met voorzitter Ron Bendall zijn ontslag nam en overstapte naar stadge noot en aartsrivaal Birming ham City, wordt door zijn ge wezen werkgever via de rechter nog altijd dwarsgeze ten. De 49-jarige Saunders moet immers de auto terug geven, waarvan hij tijdens Edwald Lienen (rechts): alleen praten over vredes mars. zijn ambtsperiode bij Aston Villa gebruik kon maken. Saunders vertikte dit echter tot dusver. Hij rijdt er overi gens niet mee, maar laat deze demonstratief voor zijn wo ning in Knowle in War wickshire staan. Bij de eerste zitting van de rechtbank kwam het nog niet tot een uitspraak. Daar werd wel onthuld hoeveel Saunders bij de nog regerende Engelse, kampioen verdiende: een geïndexeerd jaarsalaris van ruim 255.000 gulden, exclu sief de hoge premies. Boven dien reed hij op kosten van de club in een Mercedes die hij maar niet wil teruggeven. Licncn praat alleen over de vredesmars Ewald Lienen is een excen trieke voetballer. Niet alleen vanwege zijn zeer lange haar, uitstekende techniek en ac teertalent als het om het ver sieren van strafschoppen gaat, ook haalt de speler van Arminia Bielefeld regelmatig de publiciteit vanwege zijn doen en laten buiten van veld. Na de door Arminia met 3-0 gewonnen wedstrijd van afgeloppn zaterdag tegen Eintracht Frankfurt wilde Lienen geen handtekeningen uitdelen aan de wachtende fans. Napraten over de wed strijd met de pers was er evenmin bij. Hij wilde het al leen hebben over de Paas- mars voor de vredesbewe ging. Tijdens de wedstrijd waren daarop betrekking hebbende pamfletten uitge deeld, die door Ewald Lienen waren ondertekend. Toen Lienen nog onder contract stond bij Borussia Mönchen- gladbach offerde hij zijn va kanties op door als chauffeur- geestelijk gehandicapten naar hun vakantiebestemming te rijden. Geen geld, veld bezet De spelers, trainer en mas seur van het Spaanse Terras- sa hebben onlangs het speel veld van hun club bezet. De doelman ging zelfs in hon gerstaking. Op deze wijze wilden zij de derde-divisie club dwingen de achterstalli ge salarissen uit te betalen. Hun acties hadden na een dag al succes. Overigens had den dergelijke acties net zo goed plaats kunnen hebben bij diverse clubs uit de eerste divisie. Ook daar heersen voortdurend liquiditeitspro blemen. Mede door deze toe standen dreigt de machtige spelersvakbond AFE met nieuwe stakingsacties. Dit komt het Spaanse voetbal in verband met het WK allesbe halve gelegen. Nieuwe voorzitter maakt opstelling KV Mechelen, hekkesluiter in de hoogste afdeling van het Belgische voetbal, heeft een nieuwe voorzitter. Het is John Cordicr, die voor zijn ambtsaanvaarding er al voor had gezorgd, dat Joachim Benfeld en Willy Reisinger van Bayern Münchcn kon den worden geleend. Cordier ontplooit, nu hij voorzitter is, nog meer initiatieven. Zo be paalde hij afgelopen zaterdag de opstelling van de club voor het duel met Ccrcle Brugge. Trainer Kamicl van Damme was hierover kenne lijk zo boos, dot hij zich niet meer op de training heeft la ten zien. Hij was op vakantie gegaan naar de Belgische kust. Het bestuur van KV Mechelen onderzoekt nu of Van Damme contractbreuk heeft gepleegd. KV Mechelen won zaterdag in de door voorzitter Cordicr bepaalde formatie met 2-1. Van de Kor put vervangt Spelbos DEN HAAG Michel van de Korput vervangt woensdag, in de vriendschappelijke inter landwedstrijd Nederland-Grie kenland in Eindhoven, Ronald Spelbos als voorstopper. De verdediger van AZ'67 kampt sinds de wedstrijd NEC-AZ van afgelopen zaterdag met een kwetsuur aan de knieban den. Gisteren werd duidelijk, dat Spelbos niet op tijd fit zou zijn voor de interlandwedstrijd van woensdag. De Alkmaarder wordt door bondscoach Kees Rijvers daarom vervangen door de aanvankelijk niet be schikbare Michel van de Kor put. De voor het Italiaanse To rino spelende Van de Korput kreeg op verzoek van de KNVB alsnog toestemming naar Nederland af te reizen. Avontuurlijke 1-, 2- en 3-weekse vliegreizen naar Athene met aansluitend allerlei EILANDCOMBI NATIEMOGELIJKHEDEN o.a. Mykonos, Paros, Naxos. los. Aeglna, Poros en Spetse. 2 weken inclusief vlucht, verblijf in een gezellig Grieks pension, alle boot- en busverbindingen, al vanaf 895,- (Athene-Aegina- Poros). Ook KAMPEERVAKANTIE naar Frankrijk, Italië. Spanje en Griekenland per vliegtuig of trein. En... uw volledig ingerichte tent staat klaar bij aankomst. 17-daagse treinreis ai vanaf 439,-. Vraag snel de nieuwe reisgids Eerste verliespunt Clerc HOOGEVEEN In de vier de ronde van de damstrijd om het persoonlijk Nederlands kampioenschap heeft lijstaan voerder Rob Clerc zijn eerste punt moeten afstaan. Hans Jansen versperde, met een uit stekend gespeelde partij, de koploper de weg naar zijn vierde overwinning. Clerc stond de gehele partij onder druk en mest zich bepa len tot een verdedigende tak- tiek. In het eindspel moest de grootmeester secuur spelen om niet in verliezende positie te geraken. Door de uitslag plaat- CARDIFF De Nederlandse damesploeg heeft tijdens de twee de dag van de Europese squashkampioenschappen voor landen teams voor een verrassing gezorgd. Het drietal Ineke Zeeven- hooven-Marietta Pcters-Mariette Remijnse bleef Zweden met 21 de baas tegen Ierland. Nederland plaatste zich door die on verwachte overwinning (na het verlies van 30 tegen Ierland) voor de strijd om de vijfde plaats tegen Finland. De Nederlandse heren kunnen hun klassering van vorig jaar (zevende) niet ver beteren. Tegen gastland Wales werd met 3—2 verloren, waar door de Nederlanders tegen West-Duitsland moeten proberen hun zevende positie op de Europese ranglijst te handhaven. ste Jannes van der Wal zich mede aan de leiding. Door een wat fortuinlijke zege op junio renkampioen Rob Heusdens kwam Van der Wal ook op ze ven matchpunten. Heusdens beging tijdens een omsinge lingsstrategie tegen de vooruit geschoven stelling van de ti telverdediger een akelige fout en verloor snel. Uitslagen vierde ronde: Clerc- Jansen 11, Smeenk-Van den Borst 11, Bies-Vermin 20, Van der Wal-Heusdens 20, Luyteyn-Bronstring 11, Stokkel-Palmer 11. Stand: 1. Clerc en Van der Wal 7 pnt., 3. Palmer 6 pnt., 4. Bies 5 pnt., 5. Heusdens en Jansen 4 pnt., 7. Vermin, Bronstring en Stokken 3 pnt., 10. Smeenk, Van den Borst en Lufeyn 2 pnt. Sportwereld AMSTERDAM De sport journalist Theo Nolens is giste ren op 60-jarige leeftijd overle den aan een hartstilstand. Hij was ondermeer dertig jaar werkzaam bij de Volkskrant, waarvan twintig jaar als chef. Zijn specialiteiten waren wiel rennen en biljarten.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11