Sola couverts voor feestelijke m gemeente reduceert risico's 5 oor toekomstige bewoners aanvaardbaar niveau m Spelers en wereldrekord 'lnens-erger-je-nietwankelen qfOO WONINGEN IN DE LEEUWENHOEK 101 jaar I gcbakschep, I kaasschaaf en I jamlepcl. Model CÉLINE zilverwit edelstaal 9 pers. 60 dig. cassette normaal 1092,' 9 pers. 105 dig, ladencassette normaal 1682. Model PRELUDE zilverwit edelstaal 9 pers. 60 dig. cassette normaal 1117, 9 pers. 103 dig, ladencassette normaal 1711.' Model FIESTA zilverwit edelstaal 9 pers. 60 dig. cassette normaal 1168.' 9 pers. 105 dig, ladencassette normaal 177$,. Model HOLLANDS GLAD Society Pleet 9 pers. 60 dig. cassette normaal 2523. 9 pen. 103 dig, ladencassette normaal 3491. sola Inhoud 9 persoons cassette, 60 delig: 9 tafellepels/vorken/messen, 'W?' 9 dessertlepels/vorken/messen, r' A 1 soep-, 2 saus-, 2 groente-en 1 aardappellepel. In de 105 delige cassette bovendien: 9 theelepels, 9 taartvorkjes, 9 likeurlepels, 9 longdrinklepels. 1 suikerschepje, 2 vleesvorkjes. Sola Society Pleet, met de charme van echt zilver. Hollands Glad: Een model uit de rijke historie der Hollandse Zilversmeden - zwaar verzilverd - nujroor een ongekend lage prijs! WOENSDAG 7 APRIL 1982 PAGINA 3 18 Volkenkunde In het kader van de tentoonstelling „Netsuke de Ja panse Gordelknoop" wordt zondag 11 april, eerste Paasdag, de film „Netsuke" gedraaid. Aansluitend de film „Crafts of Edo". Deze laatste film geeft een beeld van de Japense kunstnijverheid. De films zijn van een korte inleiding voorzien. Tweede Paasdag volgt de film „A look of China". Deze film geeft een overzicht van een aantal Chinese steden. De voorstellingen be ginnen om drie uur. Een kaartje kost twee gulden vijf tig. Jongeren en 65-plussers betalen één gulden. Operation Friendship Operation Friendship houdt dit jaar voor de vierde keer een uitwisseling voor jongeren tussen de 15 en 20 jaar. Eind juli komen tien Amerikaanse jongelui naar Leiden. Voor twee Amerikanen zoekt Operation Friendship nog een adres, waar ze tijdens hun verblijf in Leiden kunnen logeren. De verblijfkosten van de gast komen voor reke ning van het gastgezin. Degenen, die dit jaar een Ameri kaan ontvangen kunnen volgend jaar zelf naar Amerika. De organisatie houdt ook uitwisselingen met Zweden, Ier land, Duitsland en Engeland. Inlichtingen over de uitwis selingsprogramma's zijn verkrijgbaar bij mevrouw Logten- berg, Stokroos 3, telefoonnummmer 215513. Wie zingt daar zo? „Wie zingt daar zo?" is de titel van de Joegoslavische film, die met Pasen in het Kijkhuis (Vrouwenkerk- koorstraat 17) wordt gedraaid. Het is een zwarte ko medie over het kleinburgerdom, in beeld gebracht via een busreis van een aantal vreemde personages uit de provincie naar de hoofdstad aan het begin van de twee de wereldoorlog. De film wordt vertoond op maandag 12 en dinsdag 13 april tweemaal vertoond. De film voorstellingen beginnen op beide dagen om acht uur en om kwart over tien. Disco De V.V. Leiden houdt zaterdag 10 april een disco-avond in de kantine van de voetbalvereniging in sportpark de Alors II. Een kaartje kost één gulden. De disco wordt gehouden ter ere van het kampioenschap van de junioren-A. Niet gisteren maar vandaag De werkgroep Leiden van de Vereniging ter Bescher ming van het Ongeboren Kind houdt vanavond een bij eenkomst in de Gomarusschool aan de Vronckenlaan in Leiderdorp. In de krant van gisteren meldden wij abusievelijk dat de bijeenkomst gisteravond, dat wil zeggen 6 april, zou plaats vinden. Haarlems Blazersensemble Het Haarlems Blazersensmeble treedt dinsdagavond 13 april op in het Rijsmuseum van Oudheden aan het Rapen burg 28. Het concert begint om acht uur. Op het program ma staan werken van Beethoven, Dvorak, Milhaud en Pas cal. De toegang is gratis. Het Haarlems Blazersemsemble is een groep jonge musici, die zich sinds 1976 toelegt op het spelen van kamermuziek en het geheel staat onder leiding van Piet Honingh. d)EN In de Leeu- kunnen ruim liet-p woningen gebouwd ;en. Dat staat in het erp-bestemmingsplan invradit gebied dat de ge- L-Vlite Leiden gisteren o- door&ar maakte. In het d"Linwordt bovendien re- ig gehouden de bouw Van Dam-eenhe- nieutHoewel met de wo- op korte ter- zou kunnen worden rt, wordt met het oog noet1e door de minister vJstane aantal jaarlijks ka'beF *e bouwen huizen, acht dat de bouw pas 6 zal kunnen begin- rqviet de bouw van een plan opgenomen jmelgebouw voor au- chapjlers kan, indien daar tussfefte aan is, worden hnen zodra de ge- kbjteraad het bestem- rege Plan heeft g°edge_ m<4- Wethouder Cees Waal van ruimtelijke ordening noemde het bestemmingsplan Leeu wenhoek „één van de moei lijkste bestemmingsplannen waar hij zich mee had bezig gehouden". In het gebied, be grensd door Rijnsburgerweg, Plesmanlaan en Wassenaarse- weg moeten een aantal aktivi- teiten worden ondergebracht. De universiteit heeft er haar laboratoria en sportaccommo daties terwijl aan de oostzijde het Academisch Ziekenhuis is gevestigd. Daar tussen in heeft de gemeente woningbouw ge pland. Risico's Het belangrijkste probleem in de Leeuwenhoek was de aan wezigheid van de universi teitslaboratoria. Voordat het bestemmingsplan Leeuwen- boek werd ontwikkeld is er een uitgebreid onderzoek ver richt welke risico's het wonen in de nabijheid van laboratoria met zich meebrengt. De uit komsten van dit onderzoek vormden voor de gemeente aanleiding een aantal maatre gelen voor te stellen. Aller eerst dienen in de laboratoria maatregelen genomen te wor den om de uitstoot van giftige stoffen zo gering mogelijk te maken. Het aanwezige chemi- caliëndepot moet verder van de geplande bebouwing wor den geplaatst terwijl er in de buurt van de laboratoria geen flats mogen worden gebouwd. De lozing van gevaarlijke stof fen via het riool dient zoveel mogelijk beperkt of zelfs ge heel achterwege gelaten te worden. Het vervoer van de gevaarlijke stoffen vindt in de toekomst buiten de woonge bieden om plaats. In het plan is tussen de laboratoria en de woonbebouwing een veilige afstand van 150 meter aange houden. „De risico's in de Leeuwenhoek zullen hiermee niet groter zijn dan elders in onze technische hoogontwik kelde maatschappij", zo schrij ven b en w. Ten aanzien van het LPG-station aan de Ples manlaan wordt de eis gesteld dat dit is verplaatst voordat met bebouwing wordt begon nen. Stationspleintje Het woongebied wordt door kruist door twee watertjes, de Poel Wetering en de Ende- geester Watering. In de laatste kunnen een bescheiden aantal woonboten een ligplaats krij gen. Achter het huidige Pest huis, nu nog onderkomen voor het in de toekomst naar Delft verhuizende Legermuseum, is een vijver gepland met in het midden de helihaven van het AZL. Langs de Plesmanlaan wordt rekening met wat hoge re gebouwen waaronder kan toren en het dealercentrum. Naar binnen toe wordt lager gebouwd. Onderzocht zal wor den of het Terweepark (het pleintje achter het station) het karakter van een tweede sta tionsplein kan krijgen. Hier voor is woning- en kantoor bouw mogelijk gemaakt. De woningbouw wordt groten deels ingenomen door huur woningen en premiekoopwo ningen. Voor het parkeren in het woongebied zullen kleine stallingsgarages onder een aantal woningblokken worden gebouwd. Er wordt naar ge streefd de geparkeerde auto's zo veel mogelijk van de straat te houden. In de Leeuwenhoek wordt re kening gehouden met de bouw van één basisschool. Daarnaast kan er de door Leiden fel be geerde HEAO worden onder gebracht. Tevens wordt ge dacht aan een bescheiden win kelvoorziening, een super markt aangevuld met wat kleinere winkels. Daarnaast bestaat de mogelijkheid één of meerdere buurthuizen te stich ten. Het is de bedoeling dat in de Leeuwenhoek stadsverwar ming wordt aangelegd. In het bestemmingsplan is de moge lijkheid opgenomen windmo lens op te trekken ten behoeve van de energievoorziening. Een dergelijke mogelijkheid zijn b en w van plan in alle, ook reeds vastgestelde, be stemmingsplannen door te voeren. Acht maanden geëist tegen meinedige DEN HAAG/LEIDEN De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen de 31-jarige G.K. uit Vlissingen acht maanden gevangenisstraf geëist. De man zou zich schuldig hebben gemaakt aan meineed. Een en ander werd hem ten laste gelegd naar aanleiding van verklaringen die hij voor de rechtbank had afgelegd bij de behandeling van de zoge- naame Lemij-affaire. De Leid- se onderneming heeft voor vele miljoenen guldens aan be lasting-en sociale gelden mid dels koppelbazen ontdoken. K. had aanvankelijk voor de rechtbank verklaard dat hij als directeur van de bouwonder neming Zeeland-service op de valse facturen geen geld had ontvangen. Bij het hof had hij dit weer ontkend. Mede op ba sis van K's verklaringen heeft het hof de twee hoofdverdach ten in de Lemij-affaire bij ge brek aan bewijs moeten vrij spreken. De verdediger van K. betoog de gisteren voor de rechtbank dat zijn cliënt bij het hof wel de waarheid had gesproken. Hij wees erop dat het om een zaak met diverse juridische „valkuilen" ging waarin ook het Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid was betrok ken. Hij vroeg een grotendeels voorwaardelijk gevangenis straf op te leggen. De rechtbank wijst 20 april vonnis. trmis bij Denoordhallen IEN Ook dit jaar is het de van de Groenoordhal- voe^n de Willem de Zwijger- binn«weer de plaats waar de kant tonele voorjaarskermis e ovfljaterdag tot en met vol te ga* week dinsdag wordt ge- De openingstijden 'sone<zaterdag van tien uur ;n. fgens tot tien uur 's a- i, le Paasdag van één uur jdags tot twaalf uur 's a- n; 2e Paasdag en dinsdag ijrjj van tjen uur «s mor_ twaalf uur 's avonds. tot het terrein is Leidse VVV op zoek naar logiesruimte LEIDEN De VVV is dringend op zoek naar particuliere logiesadressen voor het paasweek einde. In de komende dagen wordt een over stelpende drukte verwacht. De beschikbare ho tel- en pensionaccommodatie zal veel te klein zijn. Toeristen uit binnen- en buitenland zullen in de komende dagen een enorme paasdrukte ver oorzaken. In de afgelopen jaren is gebleken, dat tijdens de paasdagen een schrijnend tekort ont staat aan overnachtingsplaatsen. De VVV ver zoekt particulieren, die een of meer slaapplaat sen over hebben, zich te melden (071-146846). De gebruikelijke vergoeding daarvoor bedraagt twintig gulden per persoon per nacht. LEIDSE COURANT Renovatie vooroorlogse woningen LWS voltooid Het was gisteren een historische dag voor de Leidse Woningstichting (LWS). De LWS vierde dat de renovatie van haar gehele voorlogse wo- ningbezit is voltooid. Alle daarvoor in aanmer king komende woningen zijn nu gerenoveerd of door nieuwbouw vervangen. In 1973 werd in de Van Hoogendorpstraat begonnen. Van 1975 tot 1978 kregen 188 woningen aan de Haagweg een beurt en zo ging men verder via de Sophia- straat-Zuid, de Prinsenstraat, de Os- en Paar- delaan en tenslotte de Anna van Saksenstraat. De laatst gereedgekomen woning is nummer 8a van het complex aan de Anna van Saksenstraat, bewoond door mevrouw Crama. Zij kreeg gis termiddag van de voorzitter van de LWS, me vrouw C. Kerling, de sleutel overhandigd tijdens een feestelijke bijeenkomst in het zaaltje van de speeltuinvereniging „Noorderkwartier" in de Anna van Saksenstraat. 17.36 vier in hun speciale hoekje in sociëteit Quintus. kpro) DEN Halverwege spelletje mens-erger- et, dat drie dagen en zovele nachten moet duren, valt van ou- 'e»cfretee spelvreugde iHiivfn^ meer te bespeu- uur- l Het risico, dat een nnetje in een verkeerd ten tie wordt gema- iuvreerd, of dat een Perige speler zichzelf u pelend van het bord t, wordt steeds gro- it er wat voor over heb- [om in het Guiness Book :ords een al dan niet olie vermelding te krij- t"3arapluie-hangen is bij- ?ld een ongebruikelijke degenheid, maar het re is op slechts enkele mi- vastgesteld. Er komt «1 wat meer bij kijken om Hl r dan 72 uur lang uitgere- Tociil d het zenuwslopende spel MO- mens-erger-je-niet te spelen. Velen hebben in hun jeugdja ren door toedoen van kinder achtige opa's min of meer traumatische ervaringen aan het spel overgehouden. De vier studenten, die in de so ciëteit Quintus hun gang gaan, delen die traumatische ervaringen kennelijk niet. Maar wat niet is, kan altijd nog komen. Voor het viertal is een geheel eigen hoekje ingericht. Het ziet er zo ongeveer uit als de plaats, waar de opa van zoé ven keer op keer het spel be dierf: diepe fauteuils, nostalgi-, sche schemerlamp, grijze vi trage, oerdegelijk tafeltje, bloemetje op tafel en plantje voor de ramen. Ter afschei ding van de rest van de 'soos' is een soort hefboom ge plaatst, waarop de woorden 'niet voederenstaan geschre ven. Een diëtiste heeft een menu'tje samengesteld, waar aan strak de hand gehouden moet worden. Vooral alcohol en zwarte koffie zijn uit den boze. Melk mag, moet zelfs. De vier maken niet voor niets deel uit van het dispuut Con Domo Plus Homo (met melk meer mans). De kans om het uit 1977 stammende record nog in handen van een Voor schotenaar en een knaap uit Voorburg te breken, is het grootst, zolang het de vier maar naar de zin wordt ge maakt. Een masseur biedt af en toe de helpende hand aan vermoeide ledematen. De the rapeut kan in de rust naar hartelust kneden: 5 minuten per uur of 10 minuten per twee uur. Op gezette tijden steken de vier een thermometer in de mond. Niet omdat men zich reeds ziek heeft gespeeld althans niet primair om die reden maar omdat aan de recordpoging een fysiologisch onderzoekje is gekoppeld. Een onderzoekje naar het 24-uurs- ritme van de lichaamstempe ratuur. Van de vier deelne mers zijn Pieter Hilkens, Remmelt Veen en Frits Vij verberg student medicijnen. Mare Verkuil studeert Chi- Vooral 's avonds is het drin gen rond de vier in de socië teit. De disco staat garant voor afwisseling. Enkele uren daarna, tegen schemering, ligt 'de man met de hamer' op de loer met de bedoeling het viertal een mentale klap toe te brengen. Tot twee maal toé is deze aanval afgeslagen. Op papier wordt de studenten nog één dood punt in het vooruitzicht gesteld. Rond tien uur morgenavond een verbetering van drie uur van het oude record is dan een feit zal het laatste pionnetje in een vakje worden geplaatst. Het houten poppetje zal er wat de studenten betreft ge durende de eerstvolgende maanden niet meer uit behoe ven te komen. i „Democratisch functioneren EBR wordt gefrustreerd" Mevrouw M.E. Kres-Land- wehr kreeg gisteren ter gele genheid van haar 101ste ver jaardag bezoek van burge meester mr. C.H. Goekoop. Mevrouw Kres is nog steeds verzot op lezen. Zodoende deed de burgemeester haar twee dikke boeken cadeau. De jarige en de burgemees ter kwamen tot de ontdek king, dat zij verre buren van elkaar zijn geweest. De bur gervader heeft vijf jaar lang op de Jan van Goyenkade gewoond. Even verderop in de straat woonde mevrouw Kres, die kamers aan studen ten verhuurde. Prinses Juliana, die indertijd in Lei den studeerde, kwam regel matig op bezoek, aangezien haar vriendinnen een kamer bij mevrouw Kres bewoon den. Mevrouw Kres nog altijd redelijk actief krijgt dikwijls bezoek. Onder meer van vroegere dienstbodes. Zij fungeert voor velen in het be jaardenhuis Groenhoven als een spreekbuis. Vaak komen de bejaarden met hun pro blemen naar mevrouw Kres, die vervolgens de zaken met de hoofdzuster bespreekt. Over negen dagen gaat de jarige op bezoek bij haar broer, die dan 100 jaar wordt. LEIDEN Het democratisch functioneren van het al gemeen bestuur van het Energiebedrijf Rijnland wordt gefrustreerd door de wijze van voorzittten, het ontbre ken van informatie, de lage frequentie van vergaderen en het niet of nauwelijks reageren van het college op voorstellen van de raad. Deze kritiek uit het PPR- raadslid F. van Oosten in een brief aan het college van beheer van het Energiebedrijf Rijnland. Van Oosten stelt de vraag hoeveel belang het college van be stuur feitelijk hecht aan het democratisch functioneren van het energiebedrijf. Deze vraag is gerezen naar aanleiding van een aantal voorvallen. „De wijze van voorzitten had tot gevolg, dat de raad tijdens een vergadering bijna anderhalf uur heeft ge praat over een profielschets van een te benoemen adjunct-direc teur, een onderwerp, dat feitelijk niet aan de orde was. Vervol gens kreeg de raad niet meer de kans om over wezenlijke be leidslijnen voldoende te discussiëren. In een kwartier tijd moes ten in sneltreinvaart de meest belangrijke beslissingen genomen worden zonder dat een weloverwogen oordeel van de raad mo gelijk was," aldus Van Oosten. Tijdens de bedoelde vergadering (afgelopen woensdag) is Van Oosten dan ook uit protest voortij dig vertrokken. Daarnaast wijst hij op het feit, dat de raad herhaaldelijk zeer langdurig heeft moeten aandringen op het krijgen van meer in formatie. Daardoor zou de raad op basis van onvoldoende infor matie beslissingen moeten nemen. Tenslotte hekelt Van Oosten het trage reageren van het college van beheer op voorstellen vanuit de raad. Het heeft jaren geduurd voordat enkele moties uiteindelijk werden afgewikkeld. Van Oosten verwacht een reactie van het college.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3