inister pakt bisbruik Wachtgeldregeling universiteiten aan Sportief i^VD: „Het dorre hout moet worden gekapt" Ton Pieters kleurrijk voor het voetlicht Opslagplaats Fasson woensdag dicht Activiteiten SJJO werkloze jongeren 'AD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 3 APRIL 1982 PAGINA 3 y fisten- en gebedsactie voor El Salvador -61S6°( SieVc(DEN In Leiden wordt vanaf morgen een vasten* en gebedsactie in. - r^aniseerd voor El Salvador. De actie heeft plaats in het kader van meiod internationale actie die komende week onder meer in de Amster- ^J^Jo'jjse Mozes en Aaronkerk plaats heeft Esserleisen van deze internationale actie zijn onmiddellijke stopzetting l de gewapende strijd in El Salvador, stopzetting van interventies buitenaf en het beginnen van onderhandelingen tussen de vechten- 5richtePar^en' bedoeling is dat minstens twaalf mensen in de kapel i5-OoTVerbum Dei (Plantage 18) de week dagelijks van 9 tot 22 uur door- i siriqigen. Morgen gaat de actie in Leiden van start met een viering in all®jKapel. Daar worden dagelijks om 9, 12 en 1800 uur gebedsdiensten 8 30 jouden. De kapel is vrij toegankelijk zowel voor hen die deel willen voorzien aan de diensten als diegenen die een dag(deel) of meerdere da* draa] willen vasten. Informatiemateriaal over El Salvador en andere ,m0lseden van midden-Amerika ligt in de kapel ter inzage. Zaterdag 10 il om twaalf uur wordt de actie in Leiden afgesloten. lij. o Midden-Amerika manifestatie in Hazerswoude HAZERSWOUDE In de dagkapel van het Anker in Hazersweude-rijndijk is vanaf (witte) donderdag (na 19.00 uur) tot en met (paas)zaterdag (12.00 uur) gelegenheid stil te staan bij de gebeurtenissen in Midden Amerika. Dit gebeuren valt voor een deel samen met de lande lijke manifestatie, die van 4 tot en met 11 april iq de Amsterdamse Mozes en Aaronkerk wordt gehouden en waaraan onder meer Freek de Jonge, Ria Beckers, Mient Jan Faber en prof. Arnold Heertje hun medewerking verlenen. De manifestatie is be doeld om de Verenigde Staten er van te overtuigen, dat er een ander beleid ten aanzien van Midden- Amerika dient te worden gevoerd. In Hazerswoude kan men zijn betrokkenheid met de situatie in El Salvador uiten in gesprekken, door te lezen, naar muziek te luisteren of door te vasten. VAN KEMENADE DREIGT MET VERLAGING RIJKSBIJDRAGE» De D'66-kamerleden Groen man en Mertens hadden beide bewindsleiden vragen gesteld zinsviïDEN/DEN HAAG in antwoord op vragen betalen, keurde de bewinds- Puister Van Kemenade van D'66-kamerleden. man volstrekt af. g. - nderwijs) heeft de i>2* (is^ec*e Kamer toegezegd Bij eventueel misbruik van de kkoorj getracht zal worden regelingen zal de rijksbijdrage 02 (hbruik van wachtgel- aan de betreffende instelling n1 p?a!gelingen bij universi- worden verlaagd, zo liet hij de van universiteit van Amster- in An*>n pn hnfTpsrhnlpn 7n- Kamer weten. Óok het ontslag dam en de TH in Delft lijsten ir de M mofjpliik tp voorko- van Personeel' om dit vervol- hebben samengesteld van per- Grani vuuij^u gens weer part-time in dienst soneelsleden boven de vijftig, ncertfl. Van Kemenade zei te nemen en voor de rest door die geen bezwaar zouden heb oid" in de Tweede Kamer de wachtgeldregeling te laten ben tegen een eventuele af- iet oo{ vloeiing via de wachtgeldrege ling. Van Kemenade zei op zich geen bezwaar te hebben tegen dergelijke lijsten, maar het mag naar zijn mening niet zo over het feit dat de besturen zijn dat het wetenschappelijk aonderwijs de bezuinigingspro blemen afwentelt op de wacht geld regeling. Bij eventuele personeelsreorganisaties moe ten vrijwilligers voorgaan, meende de bewindsman. D'66 vraagt om vrije kabeldag LEIDEN De fractie van D'66 vraagt het college mee te wer ken om op 26 mei een zoge naamde 'vrije kabeldag' te reali seren. Dit betekent, dat de ge meente het ministerie van CRM verzoekt op die bewuste dag een radiokanaal van het kabelnet open te stellen voor initiatief groepen die hun boodschap wil len uitdragen. De fractie meent, dat het een goed idee is ook de kabeltelevisie voor een eenma lig experiment open te stellen. De fractie wil spoedig een en ander in commissieverband be spreken. VVV met zomertijden LEIDEN De openingstijden van de VVV-Leiden zijn met ingang van maandag aangepast aan het seizoen. Het kantoor aan het Stationsplein 210 is dan 72 uur per week geopend. De openingstijden zijn: maandag tot en met zaterdag van negen uur 's morgens tot acht uur 's avonds en zondag van tien tot vier uur. De VVV is er niet alleen voor de toerist, maar ook voor de eigen bevolking. Gede tailleerde informatie inwinnen over vakantie in eigen land, plaats bespre ken voor evenementen in de grotere steden, lid worden van de Nederland-1 se Jeugd Herberg Centrale, museum kaarten, VVV-geschenkbonnen en nog veel meer is mogelijk in het kan toor aan het Stationsplein. Kandidatenlijst PPR Oegstgeest OEGSTGEEST De afde- ling Oegstgeest van de PPR heeft de kandidatenlijst vastgesteld, die zonder dis cussie door de ledenverga dering van het PPR-actie- centrum is geaccepteerd. Het huidige PPR-raadslid in de Oegstgeester gemeen teraad, Dik Sanders is lij strekker. Tweede op de lijst is Guus van Eisen, derde staat Mieke Verloren. De PPR heeft inmiddels ook het- gemeenteraadsprogram ma 1982-1986 samengesteld, dat op 19 april wordt gepre senteerd.' Amsterdamse Tour-start van de baan LEIDEN De Tour de France zal in 1983 niet vanuit Amsterdam ver trekken. Joop Riet hoven, de Leidse sportorganisator die in 1978 de Tour nog naar Leiden haalde, heeft Rondebaas Felix 'Lévitan deze week gemeld dat hij afziet van de orga nisatie van een Tourstart in Am sterdam. De rollen in de Stadsgehoor zaal waren gisteravond omge draaid. Het was nu eens niet de journalist Ton Pieters, die een Leidenaar voor het voet licht plaatste. Gisteravond wa ren het juist de Leidenaars, die de schrijver van de rubriek 'Lange omwegen' een waar feest bezorgden. Ongeveer tweehonderd genodigden na men deel aan de feestelijkhe den. Pieters beleefde een avond vol verrassingen. Zo werd hij door middel van een reis naar de Verenigde Staten met zijn vrouw 'langs omwe gen' gestuurd. De reis met NRV Holiday is zijn hoofdca deau. De directeur van de Stadsgehoorzaal, A. de Jong, overhandigde hem alvast en kele reisbescheiden. Daarnaast kreeg hij van de burgemeester een zilveren model van de Pieterskerk, die naar de scri bent genoemd zou zijn. „Als je bij de hemelpoort komt,#kun je altijd zeggen: ze hebben een kerk naar me genoemd, dus zo slecht kan ik niet zijn'", grapte Goekoop. Ook oud-burgemees- ter A.J. Vis en diehs echtgeno te drukten Pieters de hand. De vele toespraken en conferen ces werden gelardeerd met muzikaal vertoon: wethouder D.J. Tesselaar bespeelde de drums, majorettes en een boe ren kapel veroverden de Stads gehoorzaal, de carnavalsvere niging de Hutspotten voerde een toneelstukje op en be noemden de jubilaris en pas sant tot ridder en tenslotte gaf The Old Black Horse Sa loon Band Pieters een warm onthaal. In zijn dankwoord klonk de man, die de gehele avond het middelpunt was ge weest, een beetje schor. En toch had hij zijn mond bijna niet open gedaan... - gionale functie van Leiden als winkelcentrum in stand hou den. Een beleidsplan moet dui delijkheid brengen over zaken als herinrichten van straten en paaltjespolitiek want „Leiden is allerminst gebaat bij een oerwoud van paaltjes die de verkeerssituatie soms eerder onveiliger maken en het stads beeld allesbehalve verfraaien". De komende raadsperiode moet bovendien een werkgele genheidsplan worden ontwor pen. Een dergelijk plan moet inspelen op het banenplan van Den Uyl en de gemeente subi- dies doen verkrijgen om de werkeloosheid te bestrijden. De VVD is tegen het verhogen van tarieven om extra geld Lego-huis op Duinrell cone „Lentefee" omringd door kinderen die zich verheugen op het spelen in de nieuwe eesiiyacties. WASSENAAR Een heel huis met vele duizenden kleu rige lego-stenen is een van de vele nieuwe attracties van re creatiecentrum Duinrell. Het Lego-huis is onderdeel van een vernieuwde promenade, die gisteren door directeur H.R.J. Graaf van Zuijlen van Nijevelt en de 'Lentefee' werd geopend. Behalve het Lego-huis is de promenade een „ballen-zwem- bad" riik, alsmede een ten toonstelling van antieke Mër- klin-treinen en een lachspie gelhal. Daarnaast zijn er wat service-diensten onderge bracht, waarbij onder meer een babyverschonings-kamer en een koffieshop. Al deze ruimtes zijn bovendien toegan kelijk gemaakt voor rolstoel gebruikers. Vanaf 15 mei wordt in de promenade een tentoonsteling gehouden van poppen en mascottes uit de collectie van de koningin.. Ingrijpende bezuinigingen noodzakelijk' g IDEN De komende in zijn ingrijpende be- ht.pigingen op de ge- 7.02 entelijke begroting J /^dzakelijk. Nog kriti- a en iter dan voorheen zullen v?" «gemeentelijke uitgaven e'. 15eten worden bezien en «iet yuinigingen moeten |e^01Jrden doorgevoerd. Het o De neentelijk beleid moet ^Mfrden doorgelicht en het rre hout moet worden astie^apt. Dit alles afgeleid leunï een meerjarenbegro- - g moet er toe leiden dat tekorten van de ge meente worden wegge- zou naar particulieren moeten werkt. Met deze uitgangs- worden overgeheveld. Daarbij punten die moeten lei- denkt de VVD bijvoorbeeld den tot 'een beter beleid a?n de voorbereiding van met minder geld' gaat de Planne" en aan onderhoudste- trtriA P j ken. „Na een aantal jaren leidt P. geipeenteraads- ^it tot een verlies van arbeids- verkiezingen in. plaatsen bij de gemeente doch Dit alles leidt er volgens de de werkgelegenheid in Leiden partij toe dat een „sober" ver- blijft op peil", aldus VVD- kiezingsprogramma het meest raadslid G. De Vries, op zijn plaats is. Wie van ge- Het Economisch beleid zal meentelijke diensten gebruik meer dan nu gebeurt van in maakt, zal daar volgens de vloed moeten zijn op bijvoor partij meer voor moeten gaan beeld het verkeersbeleid. „Het betalen: „Het profijtbeginsel laatste jaar begint het daar een zal beter in het belasting- en beetje op te lijken", aldus de li- tarievenbeleid tot uitdrukking beralen. Een goed parkeerbe- moeten worden gebracht." leid, de VVD wil de komende Een aantal taken dat nu onder -vier jaar twee parkeergarages beheer van de gemeente is, gerealiseerd zien, moet de re- LEIDERDORP De slagplaats van Fasson Ne- mee uitvoer geeft aan het rijkspolitie van Leider- derland BV aan de Zijl- besluit genomen op 29 ja- dorp zal woensdag in sa- dijk afsluiten en verzege- nuari van dit jaar om de menwerking met het len. Dat gebeurt in op- opslagplaats dicht te korps controleurs van ge- dracht van het Leider- gooien. Fasson heeft bij de vaarlijke stoffen de op- dorpse college dat daar- Raad van State#een ver zoek tot schorsing inge diend tegen dat besluit van eind januari, maar dat is inmiddels verworpen. De opslagplaats van Fasson be vat papier, kunststoffen, brandbare vloeistoffen ën pig menten. Volgens de gemeente gaat het om gevaarlijke stof fen, waavoor geen hinderwet vergunning is afgegeven en kunnen er makkelijk ernstige binpen te halen. Tariefsstijgin gen mogen slechts plaats vin den aan de hand van de norm energiebesparing gedaan moe ten worden. Alle grond zou door de gemeente in eigendom van de landelijke overheid of uitgegeven moeten worden, om een gemeentelijke aktivi- behalve als het om woning- wetwoningen of om gronden aan andere overheden gaat. Dan heeft erfpacht de voor keur. Industriële ondernemin- teit kostendekkend te maken. De liberalen willen dat om de vijf jaar een milieuplan wordt ontworpen waar nodig in sa- gen mogen van de liberalen menwerking met de regioge- zelf kiezen, meenten. De VVD streeft ver- Ten aanzien van de vorming der naar de vestiging van een van een college van B en W na winkel die 's avonds en/of op de verkiezingen stelt het pro zondag open is. In de binnen- gramma: „De VVD is voor stad zou meer groen aangelegd moeten worden en de gemeen te zou een meeijarenplan op moeten stellen om het toeris me te bevorderen. Er zou meer aan (voorlichting over) stander van een college op ba sis van een zo goed mogelijke afspiegeling van de gemeente raad". De liberalen willen geen van de grote partijen als coalitiegenoot uitsluiten. ongelukken ontstaan. Ook de opslagruimte zelf zou niet aan dé eisen van deze tijd voldoen. De gemeente heeft naar aan leiding van een verzoek van Fasson om een hinderwetver gunning een aantal malen ge vraagd om informatie over de samenstelling van de opgesla gen stoffen. Daarover zou FaS- son steeds zeer vaag zijn ge weest, hetgeen uiteindelijk heeft geleid tot het bevel tot ontruiming, dat nu woensdag daadwerkelijk wordt uitgé- voerd. Fasson krijgt nog gele genheid om het geheel volgens de eisen van de gemeente Lei derdorp in te richten. Tot die tijd blijft de opslagplaats dicht. Een complete softball tennisset krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Ook oud-burgemeester Vis (links) kwam Ton Pieters feliciteren. Ton Pieters neemt de reisbescheiden in ontvangst van de directeur van de Stads gehoorzaal, A. de Jong. Zhi Jian z.v. L. Wu en H. Tsai; Frank Lucas z.v. J.. L. Bos en H. M. Schel- tens; Hicham z.v. M. Boussakouki en F. Abbassi; Laura dv. J. L. Wijts en T. yan Zonneveld; Leendert z.v. L. van der Plas en W. Guiit; Allegonda d.v. J. den Duik en H. Ras; Matthiis Jacob z.v. M. dè Jong en A. J. Admi raal; Angela d.v. H. Kret en P. Sta ring. Overleden: H. M. Rooij, geb. 26- 11.1926 man; H. Buis, geb. 8-1-1913 man; A. Ciere, geb. 2-10-1895 vrl.; J. W. Harland, geb. 8-12-1904 vrl.; J. van der Post, geb. 15-1-1918 man; R. Springer, geb. 15-1-1982; J. Kiel, geb. 3-11-1934 vrl.; A. Haasnoot, geb. 25-9- 1922 man; H. Kukler, geb. 29-8-1910 man; G. C. J. Spruijt, geb. 4-1-1928 vrl. echtg. van J. L. van Haasteren; F. van Iterson, geb. 15-3-1902 vrl. geh. gew. met J. T. van der Kleij; A. M. Riebeek. geb. 31-1-1908 man; G. Mizee, geb. 24-1-1907 vrl. echtg. van F. H. Swaak; M. C. Prevo, geb. 18-4- 1934 vrl. echtg. van J. H. Koreman; M. Ie Febre, geb. 18-6-1902 vrl. geh. gew. met J. C. Kriek; J. Simons, geb. 12-7-1896 vrl. geh. gew. met A. van Gennip; H. Kuivenhove, geb. 26-3- 1902 man; M. Hermans, geb. 9-5-1908 man; G. F. Roelandse, geb. 8-12-1909 man; W. Wijsman, geb. 27-1-1898 vrl. echtg. van P. C. Stuifzand: OEGSTGEEST De Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest richt een deel van haar welzijnsactiviteiten spe ciaal op de werkloze jongeren in Oegstgeest. De SJJO heeft onlangs de folder Tijdelijk geen werk?' uitgebracht waar in wordt aangegeven hoe de overvloed aan vrije tijd even tueel zinvol en gezellig zou kunnen worden besteed. De gemeentelijke sociale dienst van Oegstgeest heeft al 160 van deze folders verspreid. De dienst heeft er een begeleiden de brief aan toegevoegd waar in de activiteiten van harte worden aanbevolen door socia le zaken. Op woensdag 7 april wordt bo vendien een informatie-och tend georganiseerd voor de werkelozen in Taberna, Julia- nalaan 1 in Oegstgeest van tien tot twaalf uur. Naast alge- 'mene informatie zal er ook een demonstratie van activi teiten plaatsvinden, met elec- trotechniek, zeefdrukken, affi ches en kleding maken, foto graferen en zo meer. Er zullen stands zijn van de groepen ko ken en techniek/muziek en ook is de huisdrukkerij geo pend. SJJO-teamleden kun nen alle informatie geven en de koffie is gratis. Werkloze jongeren kunnen echter ook op andere dagen langskomen bij de SJJO, tel. 154773. Ook kunnen zij de soos bezoeken die op dinsdagochtend, vrij dagmiddag en woensdagavond speciaal voor hen wordt ge houden. In de avonduren en het weekend zijn er de gewone activiteiten voor jongeren. Er bestaan plannen voor werk groepen op >het gebied van muziek, fotografie, kokén en zeefdrukken. Er zijn veel mo gelijkheden voor het vrijwilli gerswerk, bij kinderclubs, bij de kampen, sociëteitsavonden en vakantie-activiteiten. Ver der valt er het nodige te klus sen in Taberna bij de huis drukkerij, onderhoud van ge bouw en tuin en dergelijke. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Elisabeth Wil- helmina Jacoba d.v. B. A. J. Vereec- ke en J. Slooten; Cornelia Jacoba d.v. T. A. Lamain en M. C. Stapper, Cor nells Johannes z.v. H. Noort en J. Barnhoorn; Pieter Willem Jan z.v. J. van Duijn en P. C. van der Plas; Arend Jacobus z.v. H. J. Dorsman en A. Zwaan; Rik z.v. L. van Dartel en J.T. van Velzen; Patricia d.v. H. J. van der Leek en J. J. Neuteboom; Leon z.v. E. A. Wichers en J. C. Lan- sink; Bianca d.v. C. van der Blom en E. H. Pont; Roshinie d.v. K. D. Kal- poe en H. Ramdas; Sandra d.v. S. Vaghi en Y. M. Tromp; Sermin Ba- har d.v. C. Erden en I. Karakof, San- der Pascal z.v. S. van der Kwaak en K. A. Hus; Arie Dick z.v. J. van Delft en J. van der Meij; Frank z.v. M. J. C. de Rooij en W. C. Marks; Nathalie Geertruida d.v. P. Moerland en P. van der Bent; Robin z.v. J. J. Ra- vensbergen en J. van der Berg; Rob bert z.v. A. C. J. van der Vooren en P. de Romijn; Marco Sebastiaan z.v. C. Braamzeel en A. Platteel; Adil z.v. L. Kamar en L. Steenvoorden; Helen d.v. G. W. Mouthaan en J. van Ipe ren, Gerharda Johanna d.v. J. F. de Haan en E. C. Zomer, Marga Johan na d.v. J. A. Vis en A. J. Huffner, Adres Postcode/Plaats Betaald wordt l per maand (met automatische afschrijving) a L per kwartaal Stuur een softtennisset naar: Naam Postcode/Plaats-I TelefoonI I Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken - I naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, j^2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3