4 PRIJS WINNAARS WEEK 2 EIND- HOOFD PRIJZEN WEEK HOOFD PRIJZEN WEEK PRIJZEN 51 Eeidóc Sou/tont r 3 Plaatsing 1e aflevering: 2e aflevering: 20 maart 3e aflevering: puzzelen Coördinatie comité 2d Holland helpt Polen weekhoofdprijzen: Spectrum Encyclopedie: W. van Pelt, Obrechtstraat 76. Schiedam. 2 Pioneer cpeakers: E. Ritzema, J. v.d. Doesstraat 88. Den Haag. Kosmos Dierenencyclope die P. van Lien, Venus 69. Berkel en Ro- derijs. Times wereldatlas: D. Visser, Tannhauserstraat 17, Den Haag. Sandvik gereedschap: M. Boin. Muzieklaan 35, Zoetermeer. Haardblokken: A. Kalisvaart, Veurseweg 257, Voorschoten. Fragmen ten Dr. L. de Jong: C. Slingerland, Norre- meerstraat 60. Warmond. weekprijzen: Sporen aan de hemet: A. Geenhuizen. Huisduinenstraat 10. Den Haag. Grote WP woordenboek Ned.: J. van Zwieten. Tuinlaan 113, Pernis. ANWB's Beste boek voor de weg: A. Wirtz, Vreeswijk straat 84. Den Haag. Thiemes vogelatlas: J. Stap, Klimopstraat 52. Den Haag. Mili taire luchtvaart in Ned.lndie: J. van Dorst, Ursulaland 5. Den Haag. Een koor van vogels: G. Mager, Spinbolplein 1, Rotterdam. Beste verhalen Scotland Yard J. Batenburg, A. Dortsmanstraat 5, Rotterdam. Molens van Rotterdam: J. van Lith, Polsbroekstraat 63. Den Haag. Op reis met Anton Pieck: mevr. Schot- borgh, J. Luykenstraat 60, Gouda. Verza meld werk W. Elsschot: J. Olierook, Beq- trixstraat 13, Poeldijk. Delta's diere nencyclopedie: J. 't Hart. Tafelbaai 28, Capelle a/d IJssel. Het grote bouwstijlen- boek. W. Vos, Sportlaan 1098, Den Haag. Langs oude en nieuwe wegen: E. Bad- loe. Beeklaan 52-1, Den Haag. J. Nieuw- land, Damlaan 48, Leidschendam. Don Quichot: C Besseling, 2e Schuytstraat 80, Den Haag. Beelden voor ogen: M. Mil- ders, Schoutenstraat 62, Den Haag. Op roep der kabouters: P. Langejan, Friso- straat 29b, Rotterdam. Met hel oog op onderweg: P. Zeegers, Tarwekamp 206, Den Haag. Autoboek Benelux: A. Ras. Markelostraat 13, Den Haag. De wereld van de lichte muziek: C. Pieterse, Anjer straat 59, Ter Aar. Heersers van de 20ste eeuw: G. Engelse, Kastanjestraat 4, 's- Gravenzande. Sagen en legenden: E. Polderman. Maskerbloemstraat 10c, Rot terdam. Het dal van ,de Issa: A. Rietvelt, teabellaland 1754. Den Haag. Leven en werk van Hendrik Chabot: A. van Beek, Van Veenstraat 18, Oude Wetering. Gui neas Recordboek 1982: P. Spaans, A. Noordewierstraat 351, Den Haag. XYZ der muziek: M. Bierhoff, Ooftstraat 6, Zuidland. Het oude Griekenland: C. Hoogerbrug, Kon. Wilhelminastraat 46, Reeuwijk. Politieke atlas: H. Snijders. A. van Scheltemaplein 93. Delft. Muntenal- bum: D. Donkers. V. Lithstraat 2, Rijswijk. Gustave Doree bijbel: J. Leget, Akelei straat 65. Den Haag. Langs binnenpad en brandgang: P. Zevenbergen. Pr. Hen- driklaan 15. Zuidland. Groot literair cita tenboek: M. van Leeuwen. Damsigtstraat 22, Voorburg. Het mysterieuze motel: D. de Vos. Lijsterbeslaan 104, Delft. UFO'e: M. Kievit. Ackersdijkstraat 107-a. Rotter dam. Mensen in brons: M. Willekes, Menkemastraat 119, Den Haag. Giftige Canten in en om huis: J. van Seggelen. Stokelaan 2144, Den Haag. Als wij ook eens wat mogen zeggen: P. Blan ken. Jasmijnstraat 17. Bergambacht. ABC van stad en land: J. :Verkolf, Ro- denbachstraa 104. Den Haag. De profe tien van Nostradamus: J. Eichholtz, Dr. Vlaanderen laan 31, Koudekerk a/d Rijn. Helden op sokkels: P. Hermans. Zilker- duinweg 164, De Zilk. Irena Conti in ge sprek met Walesa: T. van Vliet, Dr. Kuy- perstraat 31, Moordrecht. Schrijvers kwartetspel: R. Pinkse, Vermeerstraat 87, Zoetermeer. 150.000 puzzelwoorden: W. Baggerman. Ambachtsherenlaan 950, Zoetermeer. Van Eemlandt detective: J. Tuyl, Laan v. Nw.O.Indie, Den Haag. J. van Weizen, Wilhelminastraat 2, Moerka- pelle. DAVO Postzegelalbum Nederland: G. doorten, H. de Grootstraat 51, Den Haag. DAVO postzegelinsteekboek: W. de Zeeuw, Noordeinde 49, Zevenhuizen. W Veer, Narcislaan 319, Den Haag. KABE postzegelinsteekboek: P. Burger. Ranonkelstraat 373, Den Haag. Importa postzegelalbum Nederland: R. de Vries, Frisolaan 838, Leidschendam. Geschenk doos champagne: H. van Zessen, Talma- weg 45, Barendrecht. Polaroid camera: J. Ritter, Kamillestraat. 30, Den Haag. 3 langspeelplaten: mevr. Van- Bokhoven, Bankckertplein 49, Hendrik Ido Ambacht. De puzzelactie ten bate van de Stich ting Puzzelen voor Polen bestaat uit tien opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van de gevraagde slagzin dingt u mee naar de aantrekkelijke H00FDWEEKPRIJZEN en de vele fraaie WEEKPRIJZEN. Aan het eind van de 10 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige EINDH00FDPRIJZEN. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter P in alle tien puzzels voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. De-grote Oosthoek encyclopedie, in 21 delen. Een algemene encyclopedie voor nu en later. Uitgebreid met een volledig verklarend woordenboek der Nederland se Taal (Van Dale) en met aparte wereld atlas. Waarde f.3.000,-, aangeboden door Oosthoek's uitgeversmaatschappij te Utrecht. 8-daagse vliegreis voor 2 personen naar Ptaya del Ingles op het altijd zonnige ei- landGran Canaria met verblijf in de ap partementen Barbacan op basis van lo- glesAangeboden door Arke Reizen te En schede. 1 set Spectrum Compact Encyclopedie, bestaande uit 20 delen, ter waarde van f.570,-, beschikbaar gesteld door uitgeve rij Het Spectrum te Utrecht. NEC videorecorder, type PVC-760e, ter waarde van f.2.495,-, aangeboden door Importeur Kes trading te Woerden. NS-jaarkaart. 2e klas. voor het hele ge zin. De NS-jaarkaart is de meest comple te treinkaart. De treindeuren staan 365 dagen voor open. Er is geen enkele be perking wat dagen of trajekten betreft, u hoeft geen afzonderlijk kaartje voor uw treinreis te kopen. In D-treinen hoeft u geen toeslag te betalen. Voor een gezin bestaande uit 4 personen bedraagt de waarde f.2.850,-. Aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen te Utrecht. Een reis per ballon, ter waarde van f.2.000,-, aangeboden door Amro reizen te Amsterdam. Nederlandse) SpoorwegenJ De grote Winkler Prins '80 encyclopedie, ter waarde van f.3.990,-, aangeboden door Elsevier te Amsterdam Alpha surfplank, type competition, com pleet met 2 zwaarden en voetbanden, ter waarde van f.2.190,-, geschenk van dick van de starre, top star windsurfing, silo- CD PIONEER' Pioneer hifi rack X-330, ter waarde van f.1.839,-, geschenk van Pioneer Neder land te Weesp: Een map compleet met de 112 etsen van Hercules Seghers, ter waarde van f.1.300,-. aangeboden door Martlnus Nij- hoff/Dr. W. Junk Publishers bv te Den Groeibriljant hanger in hartvorm, 0.24 ka raats, ter waarde van f.1.240,-, aangebo den door Anjer ateliers te 's Hertogen- Z0 INZENDEN Een set van 3 delen 'Sporen aan de he mel'. Kroniek van een luchtoorlog boven Nederland, ter waarde van f.115,70. Geïl lustreerd met foto's, tekeningen en kaar ten. Aangeboden door uitgeverij Hollan- dla te Baarn. Hollandia Baarn Grote Winkler Prins woordenboek Neder lands ter waarde van f.99,-, aangeboden door Elsevier te Amsterdam. ANWB's Het Beste Boek voor de weg, ter waarde van f.89,90, geschenk van Rea der's Digest te Amsterdam. [Til thieme U kunt op drie manieren uw oplos sing inzenden. Per postgiro: u maakt minimaal f 2,- over op girorekening 8618. De slag zin (slechts één per girokaart) schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelin gen' (zie voorbeeld). U kunt zowel een oude als een nieuwe overschrij- vingskaart gebruiken. Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een be drag van minimaal f 2,- in een enve lop naar ons adres. De slagzin (slechts één per cheque) schrijft u op de plaats die aangegeven is op het voorbeeld. Per briefkaart: naast de normale porto var 50 cent plakt u tenminste f 2,- (en ten hoogste 10 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels ex tra ten bate van de Stichting Puzze len voor Polen. Vermeld duidelijk naam en adres (IN BLOKLETTERS) en de slagzin die u in de puzzel hebt gevonden (zie voorbeeld). LET OP: Het adres is Sijthoff Pers Postbus 16414 2500 BK DEN HAAG Wij verzoeken u om, indien moge? lijk, zoveel mogelijk gebruik te ma ken van postgiro of een cheque, omdat wij van alle bijgeplakte post zegels op een briefkaart 10% moe ten afdragen aan de PTT. LET OP. Uw inzending is slechts gel dig, wanneer u tenminste f 2,- gireert of extra postzegels van f 2,- (boven de normale porto) bijplakt op een briefkaart. Inzendingen zonder deze extra postzegels zijn volkomen waar deloos en dingen niet mee naar de prijzen. Oplossingen u mag net zoveel in- zenden als u wilt moeten zaterdag a.s. in ons bezit zijn. Giro-over schrijvingen dus uiterlijk woensdag middag versturen. Wel voor elke op lossing een aparte girokaart, cheque of briefkaart gebruiken. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere aflevering gepu bliceerd. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mr. W.A.M. Jacobse, bij wie ook de oplossingen en het daarin voorkomende aantal letters P zijn gedeponeerd. Over de uitslag kan niet worden ge correspondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prijzen kunnen niet wor den geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende fabrikant. LET OP! 50 cent. FVZUUN «M FOM SIJTHOFF PEM FOSTftWS 16414 ISCOOSK OXMHAMI Vergunning Beste verhalen van Scotland Yard. 2 dln., ter waarde van 64,90, aangeboden door Reader's Digest te Amsterdam. 'Molens van Rotterdam in oude ansich ten' door H.A. Visser, 2 dln. ter waarde van 64,-, aangeboden tioor de Europese Bibliotheek te Zaltbommel. c OMNIBOEK - DEN HAAG Thiemes Vogelatlas. De Europese broed- vogels, ter waarde van f.69,50, geschenk van uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. Militaire luchtvaart in Nederlands Indië, door H. Hooftman, 2 dln. ter waarde van f.68,50, beschikbaar gesteld door de Eu ropese Bibliotheek te Zaltbommel. 'Een koor van vogels', een boek voor lief hebbers met prachtige Japanse prenten, ter waarde van f.65,-, geschenk van uit geverij NN te Amsterdam. 'Op reis met Anton Pleck' door Hans Vo- gelesang, ter waarde van f.61,90, ge schenk van Omniboek te Den Haag. 'Willem Elsschot, verzameld werk', waarin o.a. opgenomen 'Kaas', 'Lijmen' en 'Het Been', ter waarde van f.59.50, aangebo den door Querido te Amsterdam. Delta's grote dierenencyclopedie, ter waarde van f.59.50, aangeboden door de Centrale Uitgeverij te Harderwijk. Het grote bouwstijlenboek, de wereldge schiedenis van de bouwkunst, ter waarde van f.59,50, beschikbaar gesteld door uit geverij EJmar te Delft. Twee prijzen: 'Langs oude en nieuwe we gen, zwervend door België en Nederland' ter waarde van f.57,50. aangeboden door de Nederlandse Boekenclub te Den Haag. Cervantes' 'Don Quichot'. verlucht met prenten van Gustave Doré, ter waarde van f.56,75, geschenk van Querido te Amsterdam. 'Beelden voor ogen', door L. Dobroszyc- ki, ter waarde van f.49,50, aangeboden door Amphora-Books te Amstelveen. 'Oproep der kabouters' van Rien Poort vliet, ter waarde van f.49,50, beschikbaar gesteld door Van Holkema en Warendorf te Bussum. 'Met het oog op onderweg'. Een tocht in woord en beeld langs de monumenten in Nederland, ter waarde van f.47,50, ge schenk van uitgeverij J.H. Gottmer te Haarlem. Lannoo's Autoboek Benelux. Toeristische atlas voor reis, weekend, vakantie en vrije tijd, ter waarde van f.45,-, aangeboden door uitgeverij Lannoo te Tiet». België 'De wereld van de lichte muziek' door H. Middelburg, ter waarde van f.39,90, ge schenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bussum. 'Heersers van de 20ste eeuw', samenge steld door journalisten van The New York Times, ter waarde van f.39,-, geschenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bus- [Tri tliieme btta Een deel uit de Thieme-serie 'Sagen en legenden', ter waarde van f.39,50, be- schikbaargesteld door uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. PETER VAN DER VELDEN 'Het dal van de Issa', door C. Milosz, No- betprijswinnaar Letterkunde 1981, ter waarde van f.37,50, beschikbaar gesteld door Peter van de Velden, uitgever fe Amsterdam. 'Hendrik Chabot - Zijn leven en werk', ter waarde van f.37,50, aangeboden door uitgeverij Ad Donker te Rotterdam. Groot Guiness Recordboek 1982, ter waarde van f.37,50, geschenk van Lui- tingh te Laren. 'XYZ der muziek', door C. Höweler, ter waarde van f.35.50, geschenk van uitge verij de Haan te Bussum. Een set van 2 Pioneer speakers, ter waar de van f.298,-, aangeboden door Pioneer Nederland te Weesp. Grote Times wereldatlas, Nederlandse editie van 's werelds beste en meest ge zaghebbende atlas, ter waarde van f.263,50, geschenk van Kluwer Algemene Boeken/Zomer en Keuning, Ede. Een set van 7 delen 'Dierenleven' op de graslanden, in de woestijnen, in de zeeën, in het gebergte, in de bossen, op de ei landen en in de rivieren, ter waarde van f.294,- Een prachtige dierenencyclopedie, aangeboden door uitgeverij Kosmos te Amsterdam. Set bestaande uit 8 delen 'Fragmenten uit het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog' van Dr. L de Jong, ter waarde van f.40,-, geschenk van de Staatsuitgeverij in Den Haag. Kofferschrijfmachine ter waarde van f.295,-, beschikbaar gesteld door Olym- pia Kantoormachinehandel Import BV. te Den Haag. Diner voor twee personen In restaurant Hoeve De Sniep te Zoetermeer, aangebo den door dit restaurant. OMSCHRIJVING PUZZEL WEEK 4 Horizontaal: 1. vloeibare spijs; 10. zonder hoofdhaar; 11. vordering; 12. deelbaar door 2; 14. koppig per soon; 16. graag, begerig; 18. spade met gekromd blad; 19. uit Ierland afkomstig; 21. werktuig; 22. boom; 24. zwaardwalvis; 26. produkt van diverse bomen; 28. hemellichaam; 29. letter v.h. Griekse alfabet; 31. voertuig; 32. hoofdstad van Egypte; 33. popu laire benaming voor rijksdaalder; 35. derhalve; 36. onderpand; 37. muzieknoot; 39. verfstof; 41. ri vier in Siberië; 42. titel (afk.); 43. kledingstuk; 44. stad in Algerije; 45. leren zak v.e. blaasbalg; 46. bovendien; 47. paardeslee; 48. bos; 50. flink; 52. muzieknoot; 53. strook grond langs wegen; 54. geheel gevuld; 56. schuine kant; 58. soort hert; 60. oud kaartspel; 62. trottoir; 64. on vriendelijk; 65. gift aan een bede laar; 67. landsgewoonte; 68. scheepsvloer; 69. effen, glad; 70. stof ter vervanging van spiritus; 72. Europeaan; 73. plotselinge en algemene angst; 76. deel v.e. schouwburg; 78. volksoverleve ring; 79. aarden vaas; 81. voed sel; 82. vrouwelijke deurwachter; Verticaal: 1. vaartuig; 2. aap met vosses- taart; 3. landbouwwerktuig; 4. muzieknoot; 5. zwarte delfstof; 6. boom; 7. wild rund In vroegere jaren; 8. wild zwijn; 9. hoofddek sel; 10. automatische grondstam- per; 13. onaanzienlijk; 14. spijs verteringskanaal; 15. beroeps speler (verkort); 16. vogel; 17. roofvogel; 18. opgeschroefd; 20. bewerker van onedele metalen; Belangrijk: Tel vooral het aantal ma len dat de letter P in deze puzzel voorkomt. Alle P's slechts eenmaal tellen. Noteer het aantal, maar zend nog niet in. Na 10 puzzels vragen wij u het totaal aan letters P uit alle 10 puzzels op te geven. U dingt daar door mee naar de geweldige eind- hoofdprijzen. 10 29 |77y 3^ 46 43^ 39 59 22 74 Plaat» in bovanataanda vakjat da lattara, dia eorraapondaren mat da nummara in da kruiawoordpuz- zal. Dan vormt zich aan alagzin, dia u onder da voorwaardan ala genoemd onder 'Zo inzenden' dient op to «turon.^De tettera P in deze slagzin hooit u vanzolfsprekend niet mee Ie tellen). Platenboek 'Het oude Griekenland'; waarde van f. 34,90, aangeboden l ICOB c.v. te Alphen aan de Rijn. De toestand van de wereld/Politlekl las, ter waarde van f.34,50, geschenk uitgeverij Bert Bakker te Amsterdam voor alle munten uit de regeringspel van koningin Juliana, ter waarde f.30,-, geschenk van de Amro-bank. Gustave Doré Bijbel, ter waarde f.29,90, beschikbaar gesteld door l| c.v. te Alphen aan de Rijn. 'Langs binnenpad en brandgang', nal leven op de Veluwe, ter waarde f.29,50, geschenk van uitgeverij Piroi Schoort. Loeb, uitgevers Johannes Verhulsstraat 4«- 1071 MS Amsterdam Groot literair citatenboek, ter waard* p f.29,50, geschenk van uitgeverij Loë 6 Amsterdam. U*r 'Het mysterieuze motel', roman van^3 cauly, ter waarde van f.28.50, gescén van Ploegsma te Amsterdam. UFO's, boodschappers van mislekp< door Jacques Vallèe, ter waarde f.28,50, aangeboden door uitgeverij30 Gottmer te Haarlem. ier Ip j boekmakerij/uitgeverij luytt 1 'Mensen in brons', standbeelden in33 derland, platenboek van P. de MonclI" T. Visser, ter waarde van f.27,5ri schikbaar gesteld door boekerij/uit 11 Luyten te Amstelveen. ae 'Giftige planten in en om huls', na' boek, ter waarde van f.24,90, van Balkema te Rotterdam. h 'Als wij ook eens wat mogen zeggerf?11 waarde van f.24,90. geschenksta Ploegsma te Amsterdam. ii 'ABC van stad en land' door W. Aeri8 waarde van f.24,50, geschenk van Z1 en Keuning te Baarn. loe 'De profetiën van Nostradamus',ite' waarde van f.24,50, aangeboden nei uitgeverij Veen te Utrecht. hij 'Helden op sokkels', literaire standl,ns den in Nederland, ter waarde van f.£ geschenk van Bosch en Keuninscl Een boek over Polen: Irena Conti ipn sprek met Lech Walesa. Interviews'e Solidariteit en Polen, ter waarde^yr f.17,50, aangeboden door Peter vaK Velden. ua uitgever, Amsterdam. PD Schrijverskwartetspel ter waarde V f.16,50, geschenk van Loeb. uitgev/*s Amsterdam. ïra 150.000 puzzelwoorden op zak, ter (nc^ de van f.12,90. geschenk van ultgR» 1 Elm ar te Delft. ien Twee prijzen: Van Eemlandt-detectivf* waarde van f.12,50, geschenk vanlaa king te Amersfoort. n Postzegelalbum Nederland, ter wir van f.30,- aangeboden door DAVO tï 21. soort schop; 23. vis; 25. op geld boven de parikoers; 27. li chaamsdeel; 28. bijbelse naam; 30. overeenstemming; 32. sa menkomst; 34. stof voor inspui ting tegen een besmettelijke ziekte; 36.belegering; 38. ge hoororgaan; 40. historisch straf werktuig; 41. zonder moed; 42. niet helder; 48. verlangen; 49. ongewerveld dier; 51. stad in Frankrijk; 53. vaartuig; 54. roof vogel; 55. zonder energie; 57. tak van sport; 59. hand-vergrootglas; 60. opgelegd werk; 61. bouw loods; 63. wars van laagheid; 65. alvorens; 66. gevolg; 69. stad in Spanje; 71. hoekpilaster; 74. houten drinkkom; 75. vlakte maat; 77. alvorens; 79. bolgewas; 80. nummer (afk.). Twee prijzen: Postzegel-insteekboe waarde van f.12,50. aangeboden DAVO te Deventer. KA-BE postzegel-insteekboek, 24 b( snk Uitgave Importa bv Geschenkdoos met 1 fles char 2 glazen, ter waarde van f.25,-, a den door Alliance vinicole te fi' de Rijn. Polaroid camera ter waarde van aangeboden door Broekhulzen F BV te Rotterdam. 3 langspeelplaten van bekende I landse artiesten ter waarde van f.75[ schenk van Phonogram BV te Hil\ De vergunning voor het houden van deze puzzelactie Is verleend aan: Stichting Puzze len voor Polen te Zoetermeer door de Staatssecretaris van Justitie bij besluit van 12 februari 1982, nr.LO. 820/019/016. Alle op deze pagina genoemde prijzen t.b.v. de aktle 'Puzzelen voor Polen' zijn gratis ter beschikking gesteld. De prijzen kunnen, gelet op artikel 2 van de vergunning L.O. 820/019/016 afgegeven door de Staatssecretaris van Justitie op 12 februari jl., slechts uitgekeerd worden, indien de netto opbrengst van de puzzel bestemd voor humanitaire hulp aan de inwoners van Polen, minimaal 60 bedraagt van de bruto-opbrengst van het kansspel, zijnde uitsluitend het totaal van de extra-bijdrage.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16