1^' Noord wijkerhoutse politie lost tal van inbraken op Stichting huisvesting jongeren in Wassenaar Onderdak gevraagd voor Noord-Ierse kinderen 1 april 'Tennisoorlog' Leiderdorp nog niet ten einde Weer kans op paalzitten in Noordwijkerhout W inkeliersvereniging Oegstgeest Actief viert het 20-jarig bestaan ZEGIQ LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 APRIL 1982 fO iddengebied-Noord opgeleverd fJOORDWIJK De bebou wing ip het Middengebied- joord is afgerond. Gistermid- erd de laatste woning onder feestelijk vertoon door iet bouwbedrijf Beugelsdijk jpgeleverd. Na anderhalf jaar fijn in deze nieuwe wijk 126 woningwetwoningen, 54 pre- nie-koopwoningen en twee asehuizen voor de Dr. W. van len Berghstiehting gebouwd. )e bouwkosten bedragen on- ;eveer 14, 5 miljoen gulden. laatste woningwetwoning werd gistermiddag door het louwbedrijf aan de gemeente ivergedragen. Passiespel Voorhout VOORHOUT Dc leerlingen en lera ren van de K.T.S zetten vanavond het passiespel 'De PlaastverVanger' op de planken. De' voorsteling begint om half acht acht in de aula van de school. In de krant van gisteren stond abusievelijk ver meld dat het pas- siesspel vrijdaga vond wordt opge- F.H. Koerten ere-lid Oranjevereniging OEGSTGEEST Tijdens een algemene ledenvergadering van de Oranje-Vereniging Oegstgeest heeft voorzitter F. H. Koerten afscheid genomen vanwege zijn vertrek naar elders. Voorzitter Koerten is vanaf 1976 voorzitter geweest en heeft samen met de andere bestuursleden de vereniging aktief ge leid. Het voorstel hem tot ere-lid van de vereniging te benoe men, werd met applaus akkoord bevonden. Tot opvolger van de heer Koerten werd benoemd de heer P. D. Luyckx. Twee bestuursleden traden af, namelijk de heren P. van Veen, die geruime tijd als vice-voorzitter optrad en de heer H.N. van Weizen. Zij worden opgevolgd door mevrouw J. M. van Vlo- ten-Wareman en de heer L. Broek. Bij de aanvang van de bijeenkomst werd de secretaris, de heer A. Koerten sr., die vorig jaar plotseling kwam te overlijden, herdacht. Zijn plaats is ingenomen door de heer A. Koerten jr. Oegstgeest Een brief van het school team van de openbare school „De Spring plank" in Oegstgeest waarin de school jeugd een vakantie in Oostenrijk werd beloofd, tegen een geringe vergoeding, is niet bij iedereen in goede aarde gevallen. Toen men erachter kwam met een 1-april grap van doen te hebben, was een aantal leerlingen teleurgesteld. Hedenmiddag werd er verhaal gehaald. Er arriveerde namelijk een veewagen waaruit een „vrouwtjesaap" tevoorschijn kwam. Zij kwam het hoofd van de school de heer Eegdeman halen om het apenhuis in Ar- tis te gaan opvrolijken Pohlkamp weer lijst- trekker Gemeentebelangen LEIDSCHENDAM Hans (J. A. W.) Pohlkamp, acht jaar lid van de Leid- schendamse gemeenteraad voor Ge meentebelangen, is door de kernleden weer tot lijsttrekker gekozen voor de op woensdag 2 juni te houden ge meenteraadsverkiezingen. Op de kan didatenlijst staan veertig namen, om en om mannen en vrouwjen. Na Pohlkamp komt Ellen van den Brand-Francken en verder behoren tot de eerste kandidaten ir. Joan Oor ver, Elizabeth van der Veen, Egon Brüggeman, Lida Engelhard-van Hof- ten, Hank Schut, Tine Faay-Aarts, Ja cob Verhoef en Lilian Meilink-Dik ker. Automobilisten op herhaling LISSE De Verkeersschool Lisse houdt zaterdag een herhalingsoefening voor au tomobilisten. Het betreft hier een eenma lige gebeurtenis: autobestuurders kunnen tegen een vergoeding van ƒ25 zich aan de tand laten voelen over hun rijkwalitei- ten. Een en ander gebeurt bij garage Heemskerk in 't Vierkant. Voor inlich tingen en aanmeldingen kan men onder meer bellen: 02522-12709. Binnenbrand in Sassenheim SASSENHEIM Een korte brand heeft gistermorgen schade aangericht in een loods aan de Oude Haven. De financiële omvang van de schade is nog niet be kend. De brand onstond toen bij het las sen een vonk oversprong en een vat met verdunner in brand vloog. DOOR AANHOUDING VAN NEGEN MAN IOORDWIJKERHOUT De rijkspolitie in Joordwijkerhout heeft ussen 24 en 30 maart ne en personen aangehou- len in verband met ver- chillende diefstallen en nbraken in Noordwijker- ïout en omgeving. De ne- |en, tussen de 20 en 32 aar oud, zijn allen beken- len van de politie en heb- >en inmiddels toegegeven 'oor tenminste 46.000 gul len aan goederen gestolen e hebben. )e grootste slag hebben de legen, die uit Noordwijker- lout en Voorhout komen, inige maanden geleden ge lagen in Noordwijk. Daar werd ingebroken in een ra- iio-televisiezaak en voor 16.000 gulden buitgemaakt lan televisies, radio's, casset- erecorders en video-appara- iiur. Verder hebben zij ver- ihillende diefstallen in oordwijkerhout bekend, waarbij voor 10.000 gulden estolen werd. )ngeveer de helft van de aait is inmiddels boven wa- er gekomen. Voor een aan- apparaten, zoals cassette- lecks geldt dat letterlijk: de lolitie kon ze na de bekente lissen opvissen uit het water ran een slootje in een nieuw- Een deel van de 'opgeviste' buit op het Noordwijkerhoutse politiebureau. bouwwijk. De daders hadden ben zich vermoedelijk alleen aan inbraken en diefstallen, een deel van de spullen na- aan heling (aan- en verkoop Het negental zit nog op het melijk in het water gegooid, van gestolen goederen) politiebureau ingesloten en Overigens maakten de negen schuldig gemaakt. De overi- zal zo spoedig mogelijk wor- geen deel uit van een vaste gen hebben of in groepjes of den voorgeleid aan de offi- bende. Enkele van hen "heb- alleen zich schuldig gemaakt cier van justitie. Stompwijks dorpshuis duurder LEIDSCHENDAM Voor de bouw van het Dorpshuis Stompwijk dat zaterdag 8 mei wordt geopend, zal aanzienlijk meer geld nodig zijn dan aanvan kelijk werd geraamd. Dit delen burgemees ter en wethouders de raad mee bij een voor stel voor een krediet van ruim 220.000 gul den, nadat vorig jaar september een subsidie van 100.000 gulden werd verleend. Oorzaken zijn volgens het college de te krappe ramingen van het stich tingsbestuur. Al bij de subsidieverlening was er een tekort van ruim 50.000 gulden, maar ge hoopt werd op een bij drage van het Koningin Juliana Fonds. Dit fonds gaf 32.000 gulden onder voorwaarde dat het geld gebruikt zou worden voor de inventaris van het dorpshuis. Dit bete kent dat er geen geld is voor de inventaris van de onder het dorpshuis aangebrachte jongerenso- ciëiteit Oase. BURGERLIJKE STAND SASSENHEIM Geboren: Catherina M.. d.v. M.W.M. van der Voort en M.J.M. van Tol: Owen R.T.C., z.v. A.P. Mawdsley en P.J. Mitchell; Cor nells G., z.v. N. Batenburg en A.J. Gehuwd: A.J. van der Voet en A.C.H. van der Lans. Overleden: P.J. van der Meer. A. de Bruin. w.v. Duijm. LEIDERDORP De Lei- derdorpse tennisclub De Munnik heeft weer een wachtlijst voor nieuwe le den moeten invoeren. Deze voor de tennisclub verheugende ontwikke ling betekent intussen nog niet het einde van de ten- nisoorlog in Leiderdorp. Een maand geleden verklaar de de voorzitter van De Mun- nink Bert Klaassen in de raadscommissie Cultuur en Sport, dat de belangstelling voor tennis in Leiderdorp ta nende was. De aanleg van vier particuliere kunststofbanen naast het complex van De Munnik aan de Hoogmadese- weg door de Leiderdorpse ten- nisleraar Adrie van Leeuwen zou de tennisclub en de tennis- hal die van het complex deel uitmaakt, alleen maar schade berokkenen, zo betoogde Klaassen destijds. Adrie van Leeuwen vindt dat er van de kant van De Munnik maar een spelletje is gespeeld om hem te dwarsbomen. Volgens hem is er sprake van vrij valse voor lichting geweest rondom het plotselinge opheffen van een jarenlang betaande ledenstop bij De Munnik. Voorzitter Klaassen zegt daarentegen dat de groeiende wachtlijst van de Munnik. een gevolg van de publiciteit over deze affaire, zijn standpunt niet heeft doen veranderen. Hij wijst er op, dat de toeloop van nieuwe le den voornamelijk uit Leiden afkomstig is waar een tekort aan banen is. Hij vindt dat; daarom zijn stelling, dat de-' belangstelling voor de tennis sport onder de Leiderdorpers terugloopt, nog steeds over eind staat. Adrie van Leeuwen popelt echter van ongeduld om met de aanleg van zijn banen te beginnen. Daarvoor heeft hij al 150 gegadigden genoteerd Met aanleg zijn slechts twee weken gemoeid. Het wachten is echter op een positieve raad- suitspraak. die over de uitgifte van de grond in erfpacht moet beslissen. Het is echter twijfel achtig of de raad hier in de komende raadsvergadering van 19 april al aan toe komt. Het overleg tusen gemeente en Van Leeuwen" over de finan ciële opzet blijkt nog niet te zijn afgerond. WASSENAAR In Was senaar is de Stichting Jon gerenhuisvesting officieel opgericht, na het passeren van de akte van bij notaris J.S. de Borst. De oprich ters zijn A. Durian, G.G.J. Noordover, B. van der Oe ver, A. Slob, A. Slats-Zoe- temelk en A.J.F. de Vries. Het bestuur bestaat uit 10 personen, waarvan het merendeel jongeren. Naast het bestuur zal een werkcomité functioneren, dat uit vrijwilligers en 3 bestuursleden zal bestaan. Dit comité heeft een aan tal uitvoerende taken, zoals bijvoorbeeld het or ganiseren van bijeenkom sten. De Stichting heeft tot doel het zonder winstoogmerk en zonder aanzien des persoons, politieke of levensbeschou welijke opvatting realiseren van woonruimte voor Wasse- naarse jongeren van 18 tot en met 30 jaar. Iedere jongere die bij de gemeente Wasse naar als woningzoekende staat ingeschreven kan zich bij de Stichting laten in schrijven. Deze probeert woonruimte te creëren door zelf huren, kopen en eventu eel zelf bouwen van wonin-< gen. De Stichting wil ook be middelen bij het verwerven van woonruimte, onder meer De komende tijd zal de nieu we organisatie zich bezighou den met een een onderzoek naar de werkelijke behoefte aan woningen onder jonge ren. Binnenkort zal een bij eenkomst worden georgani seerd waarop de Stichting zich zal presenteren en doel en werkwijze zal uiteenzet ten. Tevens kunnen de be langstellenden hun wensen ten aanzien van woonruimte bekend maken. Reacties, vragen, suggesties en opga ven kunnen verder worden ingediend bij de Stichting Jongerenhuisvesting Wasse naar, Postbus 1053, 2240 BB Wassenaar. HAZERSWOUDE/KOU- DEKERK De werk- groep Hulp aan Noord- erland uit Hazerswouder /Koudekerk aan den Rijn op zoek naar gezinnen, die in de periode 21 juli - 11 augustus twee jonge .Noordieren (een rooms- i katholiek en een protes tant) een gastvrij onderko- 1 nen willen bieden. 'Van de veertig jongens én •meisjes uit de Noordierse stad 'Belfast, die in de periode 21 juli - 11 augustus in de ge meenten 'Hazerswoude en Koudekerk aan den Rijn zul len verblijven, komen er twin tig uit de rooms-katholieke wijk Beechmount. De andere twintig leven in de protestant se wijken The Village en Sandy Row. De twintig jon gens en de evenzoveel meisjes zijn- allen van de leeftijdsgroep dertien tot vijftien jaar. De wijken Beechmount, Village en Sandy Row grenzen aan el kaar in het door de burgeroor log zwaar geteisterde westelij ke deel van de stad Belfast. Mensen, die bereid zijn onder dak te bieden aan de Noord- Ierse kinderen of nadere in lichtingen willen, kunnen con tact opnemen met Ineke Star- reveld (telefoon 01714-3752) of Fia Pels (tel. 01728-8368). De HUNI-werkgroepleden starten deze week met de ver koop van loten. De opbrengst van deze actie, die twee weken zal duren, vloeit naar de kas „komst jonge Noordieren". De trekking van de prijs winnen de loten is op 15 mei, de datum waarop in het Michelshuis een groots opgezette fancy fair door de HUNI op touw wordt gezet. 'Voorlichtingsavond iver reanimatie 11 'EVENHOVEN De aktivi^' eitencommissie van de Stich- Interkruis Zevenhoven |.|ioudt in samenwerking met Nederlandse Hartstichting I - 'anavond om 20.00 uur een I v roorlichtingsbijeenkomst over 1 teanimatie. heer F. J. de Leest van de I lartstichting zal in het Ge- tondheidscentrum aan de Al- ,1 ^rechtshof een half uur duren- film vertonen over reani- natie. fa de film kunnen vragen ge teld worden aan de heer De -eest en kan men informatie Tijgen over een reanimatie- ursus. Bij voldoende belang- lelling zal de aktiviteitencom- nissie van Interkruis in sa- nenwerking met de Hartstich- ing in het najaar een reani- natiëcursus organiseren. De ursus bestaat uit drie lessen 'an 2 uur. tNVB: pas na rust flitsen via radio ZEIST Bij besprekingen in Zeist tussen delegaties van de sectie betaald voetbal van de KNVB en de NOS is gistera vond gebleken, dat de voetbal bond een beperking wil van* het geven van flitsen en infor matie in de radiorubriek «Langs de lijn". ADVERTENTIE. Verrekijker van boulevard gestolen KATWIJK Tweeduizend gulden schade is het gevolg van de diefstal van een ver rekijker, die* stond opgesteld op de Boulevard. Wanneer de verrekijker is wegge haald, js niet bekend. Vol gens de exploitant van de toeristische voorziening, stond het apparaat er in elk geval vorig jaar november nog. Achthovenerweg herbestraat LEIDERDORP De Acht- hovenerweg in Leiderdorp moet volledig opnieuw wor den bestraat. Omdat de fi nanciën voor het onderhoud van wegen beperkt zijn, wordt die herbestrating in gedeelten uitgevoerd. Vol gende week maandag wordt aan de grens met Koudekerk begonnen en er wordt in een periode van ongeveer zes weken tot aan het bruggetje bij het Patrimoniumpark be straat. Onlangs zijn de zogenaamde opsluitbanden aangebracht, die moeten voorkomen dat de be strating uit elkaar wordt gere den. De klinkerbestrating wordt nu weer in de goede vorm gelegd. De weg is te smal om het werk in twee stroken uit te voeren en het verkeer te laten passeren. Daarom is besloten te werken tussen negen uur 's morgens en drie uur 's middags. De weg is dan voor doorgaand verkeer afgesloten. Bromfietsers kun nen te voet het werk passeren. Voor fietsers blijft het Jaagpad beschikbaar. Voor nadere in formatie kan contact worden opgenomen met de buiten dienst van gemeentebedrijven aan de Simon Smitweg 9, tel. 411365. Het is de bedoeling om in 1983 weer een stuk van de Achthovenerweg onder han den te nemen. Galoppaard en hobbeleend In de Warmundastraat zijn gistermiddag twee speeltoestellen in gebruik genomen die de Warmondse Jeugdraad in het kader van het openluchtspeelplan beschikbaar heeft gesteld. Een galop- paard en een hobbeleend werden opgesteld op het pleintje in de onlangs herbouwde Warmundastraat. Het pleintje biedt een be trekkelijk veilige speelplaats voor de wat jongere kinderen. Het is afgeschermd door beplanting en een afrastering zodat de kinde ren niet zonder meer de straat op kunnen rennen. Naast de speeltoestellen heeft de Jeugdraad een bank laten plaatsen voor ouders die hun kroost graag in de gaten houden. NOORDWIJKERHOUT De Evenementencom missie in Noordwijkerhout wil via het VVV-kantoor als coördinatie-commissie gaan werken voor alle evenementen in het dorp. Aanleiding hiervoor is het feit dat in het verleden herhaaldelijk meerdere grote evenementen op hetzelfde tijdstip in Noordwijkerhout werden gehouden. Een van de ei gen activiteiten van de commissie is een herha ling van het wereldkam pioenschap paalzitten, zoals dat vorig jaar tijdens de viering van het 700 ja rig bestaan een uitbundig succes werd. De Evenementencommissie roept alle verenigingen en in stellingen, die een evenement of openbare activiteit organise ren (wedstrijden, jaarvergade ringen, festiviteiten en derge lijke) op om dat bij het VVV- kantoor te melden. Als bij de zo vroeg mogelijke aanmel ding blijkt dat er verschillende evenementen, die veel publiek trekken, gelijkertijd worden gehouden, zal de Evencmen- tencommissie bemiddelend op treden tussen de organisato ren. Ondertussen zit de commissie niet stil. Men onderzoekt of het mogelijk is net als verle den jaar weer een wereldkam pioenschap Paalzitten te orga niseren. Daarnaast is men nog steeds druk bezig met de voor bereiding voor de bloemen mo zaïekwedstrijd op Koninginne dag. Naar aanleiding van een informatievergadering mag verwacht worden dat die dag tenminste 35 mozaïeken het dorp zullen sieren. Er bestaat nog steeds de mogelijkheid om mee te doen. Inschrijven kan tot 15 april bij het VVV-kan- toor aan de Herenweg, deelna me kost 25 gulden per mozaiek en het is de bedoeling dat ie der zoveel mogelijk zelf voor de bloemenkoppen zorgt. Voor diegenen, die daartoe niet in staat zijn. is het mogelijk dat via de VVV te regelen. Voor 22 april moet men daar opge ven welke kleuren bloemen men nodig heeft. De mozaïe ken zullen door een deskundi ge jury worden beoordeeld en voor de mooiste zijn prijzen beschikbaar. Bij de inschrij ving moet men een ontwerp van het mozaiek en gegevens over de afmetingen inleveren bij de VVV. Fraai brooddeeg van Marga Vingerhoed WARMOND De Voorschotense kunstenares Marga Vinger hoed kan praktisch alles mèt brooddeeg. Deze eenvoudige grondstof wordt door haar gekneed tot zeer kunstzinnige vor men, vaak herkenbaar maar soms ook fantastisch. Het resultaat is tot en met 15 april «te zien in Galerie De Pomp aan de War mondse Dorpsstraat. Marga Vingerhoed vervaardigt brooddeegfiguren die ze zelf mooi vindt. Dieren, kinderen, mandjes met fruit en fantasievol uitbottende bomen zijn een paar van de onderwerpen, die ze voorziet van zachte kleuren. Verder geeft ook cursussen in deze smakelijke techniek. Zelf volgt ze schilderlessen bij de heer Zuidema. De boerderij Oud Woelwijk in Voorschoten is haar atelier. Galerie De Pomp is op dinsdag en vrijdag van 19 tot 21 uur geo pend, op woensdag, donderdag, zaterdag, zondag, Eerste en Tweede Paasdag van 14 tot 17 uur, op woensdag ook van 10 tot 12 uur. OEGSTGEEST De winkeliersvereniging Oegstgeest. Actief bestaat 20 jaar. In verband met dat vierde lustrum zal De Kem- penaerstraat in Oegstgeest, de winkelstraat die het domicilie is van Oegstgeest Actief een ouderwetse feestdag beleven op 5 mei. Er komt een groots opgezette jaarmarkt die men al enkele maanden intensief aan het voorbereiden is. Onlangs werden op een algemene ledenvergadering de plannen door de heer Scho- haus, lid van het jaarmarktcomité, ontvouwd. Aan het grootse evenement doen 85 winkeliers en 25 organisaties op het gebied van sociaal werk, sport en cultuur mee. Daaronder zijn sportverenigingen als OGAV, UDO, ASC, VI- VAX, de tafeltennisvereniging Sjaardema en de Nederlandse Ski Vereniging. De laatste vereniging zorgt voor een ski-schans en een ski-piste van kunststof waarop 'langlaufen' mogelijk is. De Stichting tot Bevordering van de Ski-sport in Nederland (SBSN) zal demonstraties geven. Burgemeester mr. Sj. H Scheenstra zal de jaarmarkt, die de gehele dag duurt, komen openen. Veel muziek zal er ook zijn en Oegstgeester bands die willen musiceren* op een speciaal daartoe bestemd platform zijn welkom. Tijdens de jaarmarkt is er een ballonoplaatwedstrijd. terwijl de jeugd verder kan genieten van poppenkast, een lucht kussen en mini-cars. Ook door de deelnemende organisaties worden veel demonstra ties gegeven zoals boogschieten en dergelijke. Scouting Oegst geest organiseert een puzzeltocht door Oegstgeest en in samen werking met ASC wordt er waarschijnlijk een prestatieloop ge houden. Verder zijn er touwtrekwedstrijden waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn. De winkeliers gaan gedurende de aprilmaand een actie voeren waarbij men zich waardebonnen kan verwerven die tijdens de jaarmarkt worden uitgeloot. De hoofdprijs bestaat uit een geld bedrag van 1000 gulden. De prijzen worden tijdens de jaarmarkt getrokken. Een team van de ziekenomroep van het AZL komt het feest op video vastleggen. De hele dag kunnen er vanaf het ASC-terrein met een helicopter rondvluchten worden gemaakt. Voor deelname -aan de jaarmarkt zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. Haast is dan geboden, want de De Keippenaerstraat is praktisch volgeboekt. Op bevrijdingsdag zal dë gehele straat voor één dag een wandel gebied zijn. De bewoners zullen een verzoek ontvangen hun auto deze feestdag elders te plaatsen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5