„Alkemadese bouwvereniging manipuleert met enquête Herindeling schoolplein 'Elckerlyc' Oplossing ruimtenood Albaniae Zoeterwoudse ouders terug naar school T>T> ACTIEGROEP TEGEN KABEL TELEVISIE ALKEMADE ..Een fraai staaltje van manipulatie". Zo omschrijft de actiegroep „Hou Casper buiten de deur" de wij ze waarop de woningbouwve reniging de uitslag van de en- quete over de behoefte aan ka beltelevisie heeft vertaald. De woningbouwvereniging stelt, dat de meerderheid van hen, die op de enquete reageerden vóór kabeltelevisie is. De ac tiegroep meent, dat juist de meerderheid van de 102 inzen ders voor handhaving van' de bestaande situatie is. Het ver schil van mening is ontstaan door het aantal personen dat niet gereageerd heeft op de enquete. De woningbouwvere niging telt deze personen op bij hen die voor de komst van kabeltelevisie zijn. terwijl de actiegroep hen buiten beschou wing wil laten. Dat 48% van de aangeschrevenen niet gerea geerd heeft, wijt de actiegroep overigens aan „kabelmoe- heid". Zoals bekend leverde de en quete 33% voorstanders en 19% tegenstanders van kabeltelevi sie op. Hieruit heeft de wo ningbouwvereniging geconclu deerd, dat "geen meerderheid gevonden is voor het aanhou den van de huidige voorzie ningen, de GAI's (gemeen schappelijke antenne inrich tingen). Actiegroepen vinden, dat het uitgangspunt van de enquete onjuist geweest is. Deze hield in dat de meerder heid van de aangeslotenen op^ een GAI zich middels beant woording van de enquete diende uit te spreken voor handhaving van het bestaande systeem. Volgens de actievoer ders moeten niet degenen die de situatie willen behouden zoals hij is, maar juist zij dié veranderingen voorstaan aan tonen. dat een meerderheid hun standpunt deelt. Nog veel kwalijker vinden zij dat het uitgangspunt strijdig is met elke methodiek, die in weten schappelijke kringen oirbaar wordt geacht. Een voorbeeld verduidelijkt dat: Stel er zijn 100 GAI abonnees, deze krij gen alle een enquete formulier opgestuurd. Om uiteenlopende redenen reageren er van deze 100 slechts zestig abonnnees. Hiervan zijn er 35 voor hand having van de bestaande situa tie (58.3%), 25 zijn voor wijzi ging (41,7%). De veertig, die niet reageren blijven in de be rekening van voor- en tegen standers uiteraard buiten be schouwing: hun mening over het onderwerp is nu eenmaal niet bekend. De woningbouw vereniging telt hen, die niet reageerden wel mee en wel als voorstanders van aansluiting op het kabelnet. Hieruit con- cludeerd de actiegroep, dat de onderhavige enquete in het geheel niet objectief bedoeld Weemoedig afscheid gemeentelijk Kaagpontje DE KAAG Vannacht precies om twaalf uur droeg burgemeester drs. P. J. Bol- ten van Alkemade hel Kaagse pont over aan de heren Leo. Marlien en John Hoogenboom. die het veer onder de firmanaam „Pon- to" in de toekomst zullen exploiteren. Bij deze ingrij pende gebeurtenis waren tevens aanwezig de wethou ders N. J. Verhaar en H. L. M. van Duykeren, als mede de directeur Openba re Werken ing. A. J. A. Pe ters. en de chef afdeling Al gemene zaken de heer J. J. F. M. van Elk. Het hoge gezelschap was even tevoren overgevaren door de gemeentelijke veer lieden. Koos Schoo en Leo de Rijk. Het was hun laatste rit als veerman, met enige weemoed droegen zij het roer over aan John Hoogcn- boom en Paul van Zanten. Na het officiële gedeelte werd de overdracht feeste lijk besloten met een borrel tje „op de goede afloop" in Motel „De Eymershof". eveneens eigendom van de heren Hoogenboom. Van daag heeft Marlien Hoogen boom samen met Colum Smit de vuurdoop gekregen toen zij de hele dag door grote vrachtwagens geladen met zware bouwmaterialen voor de nieuwe loods van Van Lent op Kaageiland hebben moéten overzetten. Gelukkig hebben de nieuwe veerlieden al enige ervaring opgedaan met het pont. De voormalige voorman Koos Schoo en zijn maat. Leo de Rijk. hebben de afgelopen vier nachten proefgevaren met Marlien en John Hoog enboom. Het is allemaal pri ma gegaan. Vader Leo zei gisteravond niet zonder trots: „Die jongens van mij varen al met het pont of het een roeiboot is". Hij voegde eraan toen dat dit alles dankzij de pleizierige in structies van Koos en Leo zo snel was gegaan. Vandaag krijgen de volwas senen die met het pont overvaren van de firma Pon to een roos met een wenskaartje eraan; de kin deren worden getrakteerd op een lekkere snoepket- ting. Een glanzend nieuwe vlag met de Nederlandse driekleur siert het pont: binnenkort zullen ook een Engelse en Duitse vlag van af het veerpont wapperen. Het gemeentebestuur van Haarlemmermeer heeft gis teren de toezegging gedaan slechts de overtocht van Buitenkagers te voet of per fiets te zullen vergoeden. Automobilisten en toeleve ringsbedrijven uit de Bui tenkaag zullen in de toe komst niet meer gesubsi dieerd worden In de prak tijk zal de jaarlijkse subsidie aan de firma Pon to 12.000.- bedragen; voor 1982 komt dit neer op f9 000.-. Per 1 januari 1983 zal het subsidiebedrag ech ter herzien worden. Zoals bekend bedroeg de jaarlijk se subsidie van Haarlem mermeer aan de gemeente Alkemade tot nu toe 25.000.-. De gemeente Haarlemmermeer zegt dat die subsidie zo hoog was. omdat Alkemade grote ver liezen leed. Nu het veerpont in particuliere handen is. wordt ervan uitgegaan dat de nieuwe particuliere ex ploitant geen verliezen gaat lijden. Nationale boomfeestdag In het kader van de nationale boomfeestdag werden in tal van gemeenten bomen geplant. In Lei den trokken gisteren ruime 100 leerlingen aan het werk om hun woonwijk wat op te fleuren. De aktie spitste zich toe op de wijken de Kooi en de Mors. In de ochtenduren werden de schoolkinde ren bijgestaan door enige bestuurders onder wie wethouder C. Waal en gedeputeerde N. Buijsert. Op de foto zijn de beide heren aan het werk nabij de bibliotheek aan de Robijnstra^t (foto boven).' In Katwijk plantten lichamelijk gehandicapte leerlingen van de mythyschool „De Vierbot" een aan tal esdoorns en Japanse kers op het binnenterrein Orion van de nieuwbouwwijk Rijnsoever. Zij werden voorgegaan docy de heer J. Noorland, lid van gedeputeerde staten van Zuid-Holland, die als eerste de spade in de grond stak (foto onder). ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de ruimtenood waarmee scholengemeen schap Albanianae, het chr. lyceum en de chr LTS te kampen hebben, is voor het schooljaar 1982/83 een oplos sing gevonden. Scholengemeenschap Alba nianae zal het komende schooljaar zeven lokalen in het oude schoolgebouw aan het Burg. Visserpark tot haar beschikking krijgen, het chr. lyceum tien in ditzelfde ge bouw en de chr. LTS de 6 noodlokalen achter deze oude school. Bovendien krijgt de LTS tekenlokalen in de kleuterschool De Blok kendoos aan de Dillenburg straat. Voor het schooljaar 1983/84 heeft het college be sloten een bouwterrein aan het Halverwege beschikbaar te houden. Hierop zouden te zijner tijd noodlokalen voor het chr. lyceum geplaatst kunnen worden. De ruimte- nood van de LTS is in dat schooljaar opgelost, daar het nieuwe schoolgebouw dat thans gebouwd wordt, dan in gebruik kan worden geno men. Voor scholengemeenschap Albanianae zoekt men nog steeds naar een definitieve oplossing. Uitgezocht zal worden of het oude gebouw aan het Burg. Visserpark als dependance kan gaan funge ren of dat er toch een semi permanent gebouw aan de Molenwerfstraat moet ko men. ZOETERWOUDE Zo'n veertig ouders namen gisteravond weer eens plaats in de schoolbanken. Dat gebeurde in de Zoeter woudse lagere school "Sjaloom". Het initiatief was afkomstig van het team van onderwijzers onder aanvoering van Evert Hil- horst. Vaak wordt gezegd dat de school van nu geheel anders is dan de school van vroeger. Dat wil evenwel niet zeggen dat er niets meer wordt geleerd. Dat gebeurt echter in een andere vorm; hoe dat precies gebeurt, wilde het team van de school wel eens uit leggen. Niet óan de hand van een mooi verhaal of iets dergelijks, maar door vijf praktische lessen. Daarom gingen de ouders giste ren terug naar de schoolbanken. Na een korte inleiding door de teamleider werden de ouders in groepjes verdeeld en naar de diverse lokalen gestuurd om daar net als overdag de kinderen enkele lessen mee te maken. Op het programma stonden Ne derlandse taal, expressie, wereldoriëntatie, rekenen en bewe gingsleer. Het gehele programma was duidelijk bedoeld om een indruk te geven van de "schoolse sfeer" en zeker niet om de ouders te "testen". De lessen duurden circa 15 minuten. ALKEMADE De Com missie Onderwijs voteerde gisteravond een extra kre diet van 8.000,- ten behoe ve van de herindeling van het schoolplein van de Open bare Lagere School „Elc- kerlyc". Men gaf het geld niet bepaald zonder slag of stoot. De commissie wilden unaniem van de wethouder weten, waarom het school plein zo nodig anders inge deeld moest worden. De wet houder verdedigde zijn voor stel. wat zwakjes met argu menten dat het voorstel af komstig was van de ouderve reniging, gesteund door de leerkrachten, dat de kosten eigenlijk nog beperkt zijn wegens getoonde bereidheid tot zelfwerkzaamheden, dat het plein toch hertegeld moest worden en dat je der gelijke initiatieven moest sti muleren. De herindeling behelst in grove trekken het bestraten van het plantsoen aan de rechterzijde (richting L.T.S.) en het tot tuin inrichten van een deel van het achterlig gende plein (richting „De Schakel" en „De Wegwij zer"). Commissielid Van Tol vond het niet verstandig om het plantsoen orrder de ra men te bestraten en een tuin te creëren in een zonloze hoek. „Zonde van het geld" was zijn commentaar. Wet houder Van Duykerken ver klaarde hierop dat al bezui nigd is op het oorspronkelij ke plan, want de ouders had den ook het plantsoen aan de voorzijde van „Elckerlyc" willen bestraten. Dit voorstel had overigens nok verkeer stechnische bezwaren. Op de Ignatiusschool in Roe- lofarendsveen en de Sint Jo- sephschool te Rijpwetering loopt thans een experiment van de streekmuziekschool. Deze proef houdt in dat een consulent van de S.M.S. het muziekonderwijs instrueert. Volgens de eerste berichten verloopt een en ander goed.- Overigens is het erg belang rijk, dat het onderhavige ex periment gaat slagen, want alléén op deze wijze kunnen de hoge bergen geld, die in de S.M.S. zijn gestoken enigs zins rendement in de vorm van een groot aantal muzi kaal geschoolde leerlingen opleveren. Het gemeentebe stuur heeft voorts van de rijksoverheid bericht gekre gen dat nog slechts een half uur vakonderwijs per leer kracht vergoed zal worden. Een en ander betekent dat één uur per leerkracht door de gemeente Alkemade zelf bekostigd zal moeten wor den. Hierdoor staan enige banen in het vakonderwijs op de tocht. Pleijn 68 Popgroep Boom treedt zaterdag 3 april op in het Hazers- woudse Pleijn '68. De groepsleden vieren deze maand het heugelijke feit. dat zij een jaar bestaan en met top-veertig muziek en 'cover-versies' van oude hits door het land trek ken. Zeventien april wordt het HaZerswoudse publiek ver gast op een optreden van zanger/componist Dimitri van Toren. Jeugdschaakdag Alpheuse schaakclub A.S.C. organiseert donderdag 8 april voor de achtste keer haar jaarlijkse jeugdschaak dag. Deze wordt gehouden in de Opstandingskerk. Het toernooi is bestemd voor jongeren tot 20 jaar. Aanmel ding is uitsluitend mogelijk per briefkaart. Deze moet voor 3 april binnen zijn bij Th. Stelling. Vlierboom- straat 20 in Alphen. De kosten voor deelname bedra gen 5 gulden. De jeugdschaakdag begint om 9.15 uur. Skivereniging De Kring Leiden van de Nederlandse Skivereniging houdt zaterdag een feestavond in het restaurant Savoy aan de Boulevard in Katwijk. Het feest is geoganiseerd ter afslui ting van het skiseizoen. Op het programma staat onder meer een tombola en het optreden van een dixielandband. Leden van de verenging betalen vijf gulden en n iet-leden zeven gulden vijftig. Antiekbeurs In het weekend wordt in het Oegstgeester Camphuvs (achter de RK-Kerk) een antiekbeurs gehouden. De beurs omvat Hollandse. Franse en Engelse meubelen, klein antiek en curiosa. Op vrijdagavond is de beurs van vijf tot negen uur geopend, op zaterdag van elf tot zeven uur en op zondag van twaalf tot zeven uur. Ou deren kunnen vrijdag en zaterdag gratis naar binnen. Ruildag Postzegelvereniging Alkemade houdt zaterdag een ruildag in de Roelofarendsveense Alkeburcht. Het gebeuren begint om tien uur en is tegen vier uur afgelopen. De toegang is gratis. Kom in de Kas Op het laatste moment heeft ook een Warmonds be drijf zijn medewerking toegezegd aan het landelijke open huis van de tuinbouw, dat beter bekend staat als de actie 'Kom in de Kas'. Het gaat om Humako aan de Herenweg, een bloembollenbedrijf dat op zaterdag de deuren van de kas zal openstellen voor belangstellen den. Bij Humako worden hoofdzakelijk begonia's en Kaapse viooltje gekweekt volgens de modernste me thoden. De medewerkers van het bedrijf staan klaar om daarover het nodjge te vertellen en ook is er koffie. "Our House De Zwolse popgroep 'Gallery' treedt zaterdag op in Roelo- farendsveense jongerencentrum 'Our House'. Deze vier mansformatie brengt melodieuze popmuziek. Het concert begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 7 gulden 50 voor niet-leden en vijf gulden voor leden. 'Gallery'. KPJ-Zoeterwoude De Zoeterwoudse KPJ is morgenavond op twee fronten aktief. De liefhebbers van klaverjassen kunnen dan vanaf acht uur terecht in Don Bqsco. Er zijn enkele leuke prijzen te verdienen voor de mensen met de hoogste score. Tevens wordt de uitslag bekend gemaakt en volgt de prijsuitrei king van de kaartkompetitie die in de wintermaanden heeft plaatsgevonden. De KPJ'ers die liever wat aktiever bezig zijn kunnen zich melden in "Ons Huis" waar een volleybaltoernooi wordt gehouden. Het gezelligheidsaspekl staat daarbij voorop, daarom ook worden de teams ge- Hobbyclub sluit haar poorten De hobbyclub Jeugdland 2 heeft haar werkseizoen er weer op zitten. Gistermiddag konden de., Woubrugse kinderen zich voor de laatste maal dit seizoen creatief uitleven bij de hobbyclub, die gedurende de winterperiode tientallen kinderen een goed bestede woensdagmiddag biedt. De laat-,., sfe middag heeft altijd een feestelijk tintje. Ditmaal was er van half vijf tot zes uur „open huis". De.^ uren daarvoor hadden de kinderen de laatste hand gelegd aan de werkstukken. De tentoonstelling^ - dat is zo"n openhuis toch eigenlijk - kreeg een feestelijk karakter door de papieren bloemen, dielT1. de kinderen vervaardigd hadden. Burgemeester Brouwer de Koning kwam al de werkstukken nog, even aanschouwen. Eind oktober start de club haar aktiviteiten weer. LEIDEN LE1DSE COURANT DONDERDAG 1 APRIL 1982 PAGINA Van Dam voert VVD-lijst aan LEIMUIDEN De heer'J.H. van Dam gaat als lijsttrekker van de VVD de gemeenteraadsverkiezin gen in Leimuiden tegemoet. Van Dam zit momenteel als fractie voorzitter van de liberalen in de raad. Tweede op de lijst is G. Kuys. Van Dam's fractiegenoot P. Twisk staat als derde op de lijst. De plaat sen veir. vijf eo zes worden ingeno men door A du Pon. W.H.J. de Liefde en mevr. L. Stam. De Lei- muidense VVD'ers mogen gelet op de de stemmenverhouding bij de onlangs gehouden Provinciale Sta ten verkiezingen op uitbreiding van de raadsfractie rekenen. K unstjesmarkt in Hazerswoude HAZERSWOUDE In de wijk Rhynenburg zal op 5 mei een „kunstjesmarkt" worden gehouden. Initiatiefneemster van dit gebeuren op bevrijdingsdag, waar men zijn of haar creatieve kunsten kan tonen, is Ilse Hofland. De gedachten van de organiserende dames gaan tevens uit naar de organisatie van wedstrijden spuitbootroeien. wagen duwen, touw hangen, pop slaan, vlegel hangen en kop van jut. Op de „kunstjesmarkt" worden bijvoorbeeld personen verwacht, die van wanten weten op het gebied van kaar sen maken, spinnen, schilderen en stoelen matten. Een rad van avontuur en een rommelmarkt voor kinderen, waar van de opbrengst bestemd is voor een goed doel, zullen eveneens deel uitmaken van het Rhvnenburgse bevrij dingsfeest. Voor het meedoen aan de „kunstjesmarkt" moet men zich zo snel mogelijk aanmelden, bij Ilse Hofland van het Oranjecomité, telefoonnummer 01714-3653. Lenteloterij ZOETERWOUDE Zaterdag 3 april zullen de vrije clubs van de Stichting 't Spinneweb te Zoeter woude weer hun jaarlijkse lentelo terij houden. De 'leden van de clubs zullen vanaf tien uur het dorp intrekken met de bloemen waaraan de lootjes verbonden zijn. Op deze lootjes is aan de binnenzij de een bedrag vermeld wat kan liggen tussen de 0,01 en de ƒ2,00. Het is dus voor iedereen een ver rassing welk bedrag de koper van een lol moet betalen Ook dit jaar zijn er leuke prijzen te winnen De opbrengst van de loterij is voor de kas van de clubs, die dit geld uit stekend kunnen gebruiken om hun aktiviteiten dit jaar goed te kunnen laten doorgaan. Alphen gaat werkloosheid te lijf ALPHEN AAN DEN RIJN B VV van Alphen wi- len gaan bekijken wat gedaan kan worden om de steeds verder stijgende werkeloosheid tegen te gaan. Allereerst zal de situatie bij de gemeente zelf worden doorgelicht. Daarnaast zal men proberen nog in april te beslissen welke projekten uit de te besteden reserves uitgevoerd kunnen worden. Immers door het investe ringsniveau op een zo hoog mogelijk peil te houden, kan er werkgelegenheid worden gecreëerd. Voorts wil men proberen in overleg met het gewestelijk arbeidsbu reau en het plaatselijke bedrijfsleven een programma tot stand te brengen waardoor de jeugdwerkeloosheid verminderd kan worden. Hierbij denkt men onder meer aan aanvullende scholing en het schapen van de mogelijkheid om praktijkervaring op te doen. De ge meente wil bovendien een voorstel formuleren voor de instelling van een ambtelijke werkgroep. De taak van deze werkgroep zou onder meer moeten zijn het stimu leren van economische aktiviteiten en het coördineren van de gemeentelijke aspecten dienaangaande. HiSaLis De hockeyclub HiSaLis (Hillegom. Sassenheim, Lisse) bestaat in april tien jaar. Reden voor feest dus. Om voor de viering het nodige geld op tafel te krijgen, or ganiseert de vereniging komende zaterdag een rom melmarkt en een bingo. De echte festiviteiten volgen aan het eind van de maand, te beginnen met een recep tie op 24 april om half vijf in het clubhuis. De dag erop is een familie-club-happening én 30 april start een hoe- keytoernooi voor de mini's en de D-jeugd. De C en B- elftallen beginnen daarmee op 1 mei en de senioren en veterane 2 mei. Een grandioze feestavond voor leden en aanhang wordt 30 april gehouden in het Oude Ko ningshuis in Sassenheim.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4