1] Onscherp portret van fotografe Eva Besnyö RADIO/TELEVISIE Frankrijk voor vrijere omroep gekleurd gezien A LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 APRIL 1982 PAGINA JUSTITIE ONDERZOEKT ZAAK WESTDUITSE BR TV-COMMENTATOR HUBERTY KEULEN De officier van justitie in Keulen heeft een onderzoek ingesteld naar de vroegere chef van de televisie sportredactie van de WDR, Ernst Hu- berty, die wordt verdacht van fraude. Verder werden geen bijzonderheden meegedeeld. Daarmee bleven de ware achtegronden achter de „Zaak-Huberty" onbelicht. Huberty kreeg grote bekend heid in West-Duitsland als tv-commen- tator. Hij wordt gezien als „vader van de ARD-sportschau" en was twaalf jaar lang eerste man bij de afdeling sport van de WDR. Na de terugzetting van Huberty uit zijn functie, twee weken ge leden, deden allerlei geruchten de ronde over frauduleuze handelingen. PARIJS De Franse regering wil de invloed van de staat op het ra dio- en televisiebestel beperken. Gisteren heeft zij een wetsontwerp aangenomen, waarin een reorganisatie van de omroep is geregeld. Ra dio en televisie, die altijd onder controle van de overheid hebben ge staan, moeten een onafhankelijker positie krijgen. In het wetsontwerp staat, dat de drie televisiekanalen en de staatsra dio onder leiding komen van een uit negen personen bestaande com missie. Drie leden van deze commissie worden benoemd door de presi dent. De voorzitters van de twee kamers van de volksvertegenwoordi ging benoemen ook ieder drie leden. De ambtstermijn is zes jaar. De overheid kan slechts achteraf invloed uitoefenen en dan nog alleen op financieel gebied. Het wetsontwerp wordt vanaf 19 april in het par lement behandeld. De leiders van de rechtse oppositie hebben laten weten het niet met de plannen eens te zijn. Zij vinden dat de macht toch in handen van de staat blijft. De afgelopen maanden is heftig gediscussieerd over de rol van de staatsomroep. De radio en televisie werd onderdanigheid aan de rege ring verweten. De drie televisiekanalen zouden hun programma's aan passen aan de kleuren van de regering. Uit opiniepeilingen bleek, dat de kijkers steeds minder belangstelling hadden voor de televisie. TV-journalisten beschuldigd van ordeverstoring ZURICHT De Zwitserse staatstelevi sie heeft geprotesteerd tegen de tegen drie televisiejournalisten ingebrachte beschuldiging van verstoring van de rust. Naar de officier van justitie verklaarde stonden de drie journalisten temidden van een groep jongeren, die barricades aan het opwerpen waren. Ze deden geen poging zich te distanciëren van de acties. De drie waren ook niet als jour nalisten te herkennen. De Zwitserse journalistenbond noemde de beschuldi ging een poging van de justitiële autori teiten de meningsvrijheid te beperken. De leiding van de televisie heeft gezegd te zullen zorgen voor de verdediging van de journalisten. Hilversumse zenders vooral via FM beluisterd HILVERSUM De meeste Neder landers beluisteren de Hilversumse zenders op de FM, voor zover die op die band uitzenden. Bij een telefoni sche enquête Voor de afdeling kijk en luisteronderzoek van de NOS in het begin van dit jaar is gebleken dat 69 procent meestal via de FM luis tert, 19 procent meestal via de mid dengolf. De onderzoekers zijn overi gens ook tot de conclusie gekomen dat veel mensen niet weten op wel ke golf ze de radio beluisteren, want 16 procent zei op de middengolf naar Hilversum 4 te luisteren en die zen der zit alleen op de FM. Bijna de helft van de ondervraagden van 15 jaar en ouder zei wel eens naar bui tenlandse zenders te luisteren. Favo riet zijn daarbij de Vlaamse BT, de Westduitse WDR en NDR, de Engel se BBC, de Amerikaanse legerzender AFN en Radio Luxemburg. HILVERSUM Het is niet precies duidelijk wie de VARA een plezier heeft willen doen met het tv-portret van fotografe Eva Besnyö, dat vanavond Jvordt uitgezonden op Ned. I om 20.50 uur. De film zegt niet veel over de fotografe zelf, noch over het vak, noch over het werk van Eva. Welbewust Jiebben de makers van deze documentaire reke ning gehouden met de tentoonstelling van werk van Eva Besnyö in het Amsterdams Historisch Museum, dat nog duurt tot en met 9 mei. Hedda van Gennep: „Als we in deze film werk van Eva had den laten zien, zou nie mand naar de tentoonstel ling komen, nu moeten ze wel". Het tv-portret wordt uitgezonden in de femi nistische serie „Kijk haar" maar kan niet overdreven scherp worden genoemd. Feitelijke gegevens draagt de film wel bij, evenals een aan tal karakteristieke uitspraken van Besnyö, oorspronkelijk Hongaarse maar sinds de jaren dertig woonachtig in Amster dam. Twee keer raakt Eva de kern van haar vak; in het be gin van de documentaire, wanneer zij, betrokken wordt bij de Dolle Mina-beweging in de jaren 70. Daarover merkt zij op: „Er waren die tijd bijna geen vrouwelijke fotografen en iemand moest dat werk doen; dat heb ik dus maar ge daan". Dat zij daarmee in de volle belangstelling kwam te Eva Besnyö, een halve eeuw werk. staan en zij haar werkzaamhe den tot Amsterdam moest be perken, is daarvan een aflei ding; ook het feit dat er later meer goede vrouwelijke foto grafen bij kwamen. Het tweede opmerkelijke punt komt aan het einde van de film naar voren, wanneer iets van haar werk wordt getoond: een huilend kind in een omge vallen korf zonder bodem. De interviewster: „Je hebt je kind wel eerst aan het huilen moe ten maken, voor je de foto kon nemen. Hoe zat dat, met je moedergevoel?" Eva Besnyö: „Ik ben altijd blij geweest met mijn kinderen, maar vooral toen ze ouder werden, werd het moeilijker werken; met kinderen is het bijna niet te doen. Ik was in die jaren dan ook behoorlijk gefrustreerd. Als ik met mijn kinderen op stap was, nam ik de camara meestal niet mee, maar als ik dan toch opnamen maakte, dan voelde ik me in de eerste plaats vakvrouw". Vak Eva Besnyö, nu 72 jaar, werd geboren in een intellectueel Hongaars gezin, als een van de drie kinderen, alle meisjes. Eva volgde het'gymnasium en had vervolgens een antwoord moeten geven op de vraag van pa: „En, wat ga je nu doen". Het werd de fotografie, omdat Eva toen al van die aardige amateurfoto's maakte. Na een teleurstellende foto schoolopleiding en een privé- cursus kwam Eva Besnyö op het niveau waarop de cursus haar niets meer te leren had. Haar voortgezette opleiding volgde zij in Berlijn „Daar gebeurde in die tijd alles" waar Eva het eerste jaar als volontair werkzaam was, het tweede jaar zelfstandig. „Het was in de Bauhaus-tijd, waarin ik met vrienden tot diep in de nacht discussiëerde". De komst van Hitler had tot gevolg dat de fotografe het raadzaam achtte Berlijn te verlaten. Zij had contacten met een Neder lands persbureau en zij had Nederlandse vrienden (de Toorops) en die twee redenen tezamen waren voldoende om naar Nederland te vertrekken en er te blijven. Over haar werk in Nederland toont de documentaire niet veel. Eva Besnyö over die tijd: „Toen ik in Nederland kwam heb ijc alles aangepakt, ook het meest vervelende werk. Ik leefde van een schijntje". Uitvoeriger komt in dit tv- portret naar voren de opdracht die zij van de AVRO kreeg, tij dens de nieuwbouw in Hilver sum. „Zwaar werk", weet Eva nog. „En ongebruikelijk voor een vrouw. Maar ik was een goede fotograaf en dat was voldoende. Bovendien lag het werk me wel." De fotografe werkte onder meer voor De Groene Amster dammer, de Wereldkroniek, de Arbeiderspers, Het Leven en verscheidene antifascisti sche organisaties. Het tv-por tret wordt tijdens de expositie in Amsterdam getoond; gelijk tijd brengt ook de feministi sche uitgeverij Sara een boek uit over Eva Éesnyö met ruim tweehonderd foto's in zwart wit. Dit alles tezamen beves tigt wat de fotografe aan het eind van het tv-portret op merkt: „Ik heb wat gedaan in mijn leven, dat zie ik nu wel". FRITS BROMBERG Het moet voor de dramaturgen in loondienst bij de Ne derlandse omroepverenigingen een heel probleem ziji waar haal ik voor mijn nieuwe dramaproduktie de a< teurs vandaan? Er zijn natuurlijk wel acteurs in Nedei land die graag een rol of een rolletje spelen in een se rie of een stuk op de televisie, maar een vervelend bijkomstigheid is dat het er maar een stuk of twintij dertig zijn. En die zie je als kijker dan tot vervelensto in vrijwel eigen produkties die maar te zien zijn. "Met als gevolg een heel merkwaardig vervreemdend effect, n. melijk dat je óf de series niet meer uit elkaar kunt houden mi al die eendere koppen; óf dat je je de hele tijd zit af te vragen: i welk stuk stond die vent de vorige keer nou ook al weer? Op d manier schiet het op zichzelf lovenswaardige streven tot hi brengen van Nederlandstalige drama op de televisie op treurig wijze zijn doel voorbij. Wie de laatste weken met mij een beetje televisie heeft gekekei naar dit soort programma's die weet wat ik bedoel. De oma ii „De Fabriek" was ook de oma in een eenacter over een verlore gewaande broer van een meneer die was getrouwd met haa dochter en wiens zoon op zijn beurt verkering had met ee meisje dat in de serie „Weekend" verkering had met heel ii mand anders. En de directeur van „Dé Fabriek" speelt in „Ho lands Glorie" een zeebonk. En de louche pornodealer in „De Fi briek" speelt in „Hollands Glorie" ook een zeebonk. En de ba man in „De Fabriek" speelt in „De Lachende Scheerkwast" oo een barman. En in die laatste serie tapt hij pilsjes voor ee vreemdgaande kantoorklerk die hij in „De Fabriek" ook al pil jes tapt als een van de werknemers. En de vrouw van vreemdgaande kantoorbediende kennen we ook als de autorit re tante van „De Koningskinderen". En wie kan Jansje, dienstbode van de oma in „De Fabriek", zien zonder haa'rj vereenzelvigen met Gé Braadslee, de wettige echtgenote va Sjef van Oekel? Kortom: er is nauwelijks een touw aan vast knopen. Een ding mag hierbij een lichtpuntje heten: „De Lachendi Scheerkwast" is weer afgelopen. Al die acteurs zijn nu in ëll geval één rolletje kwijt, en misschien helpt dat om de verwat ring als kijker de baas te worden. Wim Schippers, de maker vai dit inmiddels antieke gedoe, dat voor mij niet had gehoeven maar misschien nog wat alternatief amusement opleverde vqo mensen die destijds de Haché-Servet-en Oekel-oprispingen heb ben gemist, onderkenden die verwarring overigens heel scherp Vandaar dat hij er vrolijk nog een schepje op deed door in ziji verhaal kwistig de herkenningsmelodie van „De Fabriek" ti de mixen, hetgeen aan al die dubbelrollen op de buis nog een mooi dubbele bodem gaf. Maar dat was ook ongeveer het enige grap pige aspect dat ik aan zijn bedenksels deze keer kon beleven. ee LI (P Overigens blijven we wel zitten met het probleem hoe we da vervreemdende effect van die alsmaar opduikende bekende ge zichten moeten oplossen. Voor wat betreft de rollen die moeten worden gespeeld door jonge mensen gaat het nog een beetje. Het arsenaal van jeugdige tot zeer jeugdige acteurs die inzetbaar zijn blijkt verheugend goed gevuld te zijn. En er worden bovendien steeds nieuwe talenten en talentjes ontdekt, zodat we misschien niet zo bang hoeven te zijn dat we ook die jonge gezichten steeds weer te zien krijgen. Het is in elk geval te hopen dat hun verschijningen zorgvuldig worden gedoseerd. Zo'n meisje als Heieen Rebel (Dubbelpion) die het uitstekend doet, moet je niet volgend seizoen weer In zo'n serie zetten natuurlijk. Wat oudere acteurs betreft blijft het moeilijk. De keus is klein, het gaat steeds weer om Sacco van der Made, Ank van der Moer, Pleunie Touw, Jeroen Krabbé, Hugo Metsers, noem ze maar op. En het enige dat de kijker met hun verschijning doet is vergelijken met de vorige keer in dat andere stuk. Als ik dramaturg was, zou ik slecht slapen tijdens het invullen van de rolbzetting. RENE DE COCQ da Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Parlons-en. Frans voor gevorderden. NOS 18.58 Journaal. VARA 19.00 Nieuwtjes uit Uhlen- busch. Afl.Een heel bijzondere ziekte. 19.30 De natuur en de mens. Spaanse natuurserie van Felix Rodrigues de la Fuente. De tweede af levering is gewijd aan het Nationale Park van Donana, een paradijs voor reigers. 20.00 Late late Lien show. Laatste samenvattende herhaling van eerder uit gezonden koempoelans ten huize van tante Lien (Wieteke van Dort). Te gast zijn Elly Ruimscho- tël als zus Toeti, Piet Hendriks, Wies van Maarseveen, The Sateh Babi Boys. 20.50 Kijk haar. Zie boven voor verhaal.. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementair nieuws. 22.10 Artsenij. Medische ru briek van Aart C. Gisolf, waarin bijdragen over de klinische opvang van migraine-patiënten en de financiële problemen van ouders van gehan dicapte kinderen. 22.45 Journaal. 22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND2 NOS 18.30 Journaal 18.50 Jeugdjournaal. KRO 18.59 De Muppet show. Ker- mit de kikker en zijn vriendjes zijn erg opge wonden vanwege de komst van Blondie-zan- geres Debbie Harry. De enige die het allemaal minder leuk vindt is miss Piggy. Debbie Harry zingt o.m. Rain bow Connection en Call Me zingt. 19.25 Dubbelpion. Serie over de liefde tussen een jonge Nederlandse en een Tsjechische schaak grootmeester. Thijsse en Mark achtervolgen Dorien en proberen haar te behoeden voor een illegale grensover gang. Zdenek weet van Mitnach, dat Dorien er aan komt. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.27 Brandpunt in de markt. Sociaal-economisch programma van de Brandpunt-redactie. Er wordt aandacht besteed aan het milieu en de zorg daarvoor. Men heeft een gesprek met staatssecretaris Lam- bers Hacquebard van milieuzaken. Ook aan dacht voor de positie van de Nederlandse glastuinbouw en het da lende ziekteverzuim in ons land. Eindredactie: Ad Langebent. 21.20 Laat uw hart spreken. Gevarieerd amuse mentsprogramma ten bate van de Nederland se Hartstichting, waar aan meewerken Guys 'n Dolls, Spargo, Emmy Lou Harris, Lee Towers, Connie van den Bos, Shirley, Trea Dobbs, Joe Bourne, Flairck, Da niel Wayenberg, Louis van Dijk, Herve Vilard, Sheeba en het Interna tionaal Folkloristisch Danstheater. De presen tatie is in handen van Hans van Willigenburg. Muzikale leiding: Tonny Eyk. 22.50 Muziek ter overden king. Het tienstemmig Stabat Mater van Do- menico Scarlatti gezon gen door het koor van de Chapelle Royale uit Parijs en het Collegium Vocale Gent. Dirigent Philippe Herreweghe. 23.05 Journaal. 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Vrouwenverhaaltjes. Susanna Kubelka over „oud worden". 17.00 Pan Tau... Maakt een buiklan ding. Kinderserie. 17.25 Goen dag zoals alle andere. Kinderprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Mordillos variaties. 18.15 Rumpel# vsn de Old Bailey. Engelse advocaten serie: Verraderlijk tljgerbemd. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Engel In het wIL 20.00 Journaal. 20.15 Pro en contra. Discussiepro gramma met Emll Obermann. 21.00 Het beste uit Gisela ScMutera tussendoortje. Fragmenten uit show programma's met o.a. Wim Thoelke, Heino, Udo Lindenberg, Heidi Kabel. 22.00 Hochkant. TV-spel van Volker Kuhn en Wolfgang Brauche. Voor het eerst maakt de Duitse tv bij deze uit- :endlr»g gebruik van de „Hochformat- Technlk". Technische details worden verstrekt door Dietnar Schonherr. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 HIOB. Laatse aflevering van deze drie-delige tv-film naar Josef Pianist Louis van Dijk is te gast in „Laat Uw Hart Spreken" op Ned. II Wieteke van Dort is voor Scène uit de Amerikaanse speelfilm „Smokey And The Bandit" op België-Frans 1 om de laatste keer Tante Lien 20.45 uur. Roth. Mendel Singer verliest zijn ge loof irr de godsdienst als hij zijn beide zonen heeft zien sterven in de oorlog en zijn dochter waanzinnig wordt. Toch wacht hem nog een groot geluk: zijn kreupele Menuchlm komt naar Amerika. 00.30 Journasi. DUITSLAND 2 16.35 De Minikins. Serie met Ty Hal- ler. Cathryn Balk. Fiona Brodie en Ted Stidder. All.: In het land der reu- 17.00 Journaal. 17.08 Tele-geYllustreerd. Gevarieerd programma. 17.50 Billy. Serie met Benedict Tay lor. Paul Rogers en Patricia Lawren ce. Afl.: De demonstratie. 18.20 Ach, ll#v# vader (I'm a big girl now). Serie met Danny Thomas en Diana Canova. 19.00 Journaal. 19.30 Hallo Peter. Showprogramma met Peter Kraus, Joan Orleans, Gil lian Scalici, Isabel Welcken en de Ni gel Lythgoe Dancers. 20.30 Op zoek naar het verloren el. Verhalen over kippen, eieren en ha zen met Nadja Tiller, Walter Giller en Karl Rudolf Liecke. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West- Duitsland. 22.05 Labyrint TV-film van Thees Klahn met Peter Kremer, Eos Scho- pohl en Gisela Fischer. 23.35 Achtergrondinformatie. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Het programme met de muls. 18.30 TV-cursus natuurkunde. 19.00 Sport-ptaats. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Film op donderdag: The lady In the lake. Amerikaanse speelfilm van Robert Montgomery (1947) naar een gelijknamig boek van Raymond 22.45 Portret Televisleporlret van Matina Bako. 23.00 Achter de krantekoppen. Cul tuurpolitiek. 23.30 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 De Bereboot. 18.05 Sesamstraat. 16.35 De dieren van het Groene Woud. Dertiende afl.: Goede vrien den. Mijnheer Eend en zijn kinderen zijn in een valstrik gelokt. 19.00 Natuur in Nederland. Zoet wa ter. 19.10 Popeye. 19.17 Uitzending door dorden. Pro gramma van de VNO. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Dubbel dobbel. Spelprogram- ma met twee paren en dobbelstenen. Presentatie Mike Verdrengh en Bea. 20.55 Panorama. Actualiteitenru briek. 21.45 Dallas. Bobby moet nu zowel voor Ewing Oil als de ranch zorgen, want J.R. en Ray verwaarlozen hun werk. Clayton Farlow heeft belang stelling voor Sue Ellen, waaruit een genante toestand ontstaat. Pam en Bobby krijgen een klein meisje aan geboden om te adopteren en Pam vraagt zich af waar de kleine Chris topher dan wel vandaan komt. 22.35 Sporttribune. 23.05 Journaal. BELGIE BRT 2 19.00 Een vinger in de pap. Pro gramma voor Jongeren van twaalf tot vijftien waarin vandaag het onder werp „weglopen thuis" aan de orde komt. Presentatie: Leja van Hoeymls- sen. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Alaska. Documentaire van Eu- gen Schumacher en Freimut Kalden over de uitgestrekte natuurgebieden van Alaska, de laatste echte wildernis van het westelijk halfrond. 21.35 Premiere-extra. Jo Ropcke besteedt aandacht aan de uitreiking van de Oscars, die op 30 maart jl. In Hollywood plaatsvond. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM: Informatie voor werk zoekenden. 17.30 Plein Jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Namen. 19.25 Weerbericht 19.30 Journaal. 19.55 Concert. „Concerto d'amore" van Wilfred Jones door het nieuw symfonisch orkest van de RTBF o.l.v. Lawrence Leonard met Andre en Yaga Siwy. 20.25 Justin Capable, sa vie, son oeuvre. Artistiek document over de Belgische componist Justin Capable. 20.45 Smokey and the bandit. Ame rikaanse komedie van Hal Needham (1977) met Burt Reynolds, Sally Field. Jerry Reed e.a. De steenrijke Enos Burdette wil zijn vrienden tractoren op een Texaans biertje dat in Georgia verboden is. Hij looft 80.000 dollar uit voor de man die het bier wil gaan ha- 22.20 La caroussel aux images. Filmnleuws van Selim Sasson. 23.15 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 Presence protestante. De pas sie volgens St. Lucas. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Weerbericht. 20.00 Les grande aventures de l'Hi- malaya. Laatste aflevering: De nieuwe veroveraars. 20.55 Paroles de Quebec. Optreden van zeven grote dichters uit Quebec op het Festival van Larochelle in Juli 1980. 22.25 Clap, Ie fete aux images. Amateurfilms over het thema: humor. ENGELAND BBC 1 16.14 Holiday. Vakantieprogramma. 16.55 lay school. 17.20 Jackanory. 17.40 Huckleberry Finn and hls friends. Serie naar Mark Twain. 18.05 John Graven's news round. 18.10 Blue Peter. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 20.00 Tomorrow's world. 20.25 Top of the pops. 21.00 The Kenny Everett television show. Gevarieerd showprogramma. 21.30 Love story. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Badger by owl light. 23.15 Question time. Publiek stelt vragen aan bekende personen. 00.15 A kick up the eightiee. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 16.55 Documentaire. 17.50 Caught in time. Amateurfilmp je uit de jaren twintig en dertig. 18.10 Arts. 18.40 Laurel Hardy. 19.05 The you'bold. 19.55 County hall. Detective. 20.20 Journaal. 20.25 Hard timee. Sociale en econo mische serie. 20.55 A winter's day. 21.30 Ruseel Harty. Ontspannings programma. 22.00 Call my bluff. Spelprogramma. 22.30 Forty minute*. Documentaire serie. 23.10 Haydn. 23.45 NewsnlghL 00.30 The old grey whistle test. Mu ziekprogramma. Televisie morgen NEDERLAND 1 NEDERLAND2 13.00 Nieuws voor doven en slecht- DUITSLAND 1 10.00 10.03 10.35 11.20 11.50 12.10 12.55 13.00 16.00 16.05 Zeker is zeker. Spelprogram- Journaal. i Op zoek neer het verloren ei. Vrouwenverhaaltjes. Hochkant Umschau. Kenteken D. i Pereoverzicht Journaal. Alles klaar? Jeugdprogramma. Journaal. WWF. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-IHR programma. 16.00 Journaal. 16.04 Trick bon bons. Calimero. 16.20 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-geïllustreerd. Program ma over allerlei onderwerpen. 18.00 Hoop naar noten. Tekenfilmse rie met karikaturist Gerhard Hoff- nung. DUITSLAND 3 18.00 Dwerg Naae. Poppenspel. BELGIE BRT 1 18.00 De Bereboot BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst 14.30 Schooltelevisie. 17.15 ONEM: Informatie voor werk zoekenden. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd kinder programma. BELGIE FRANS 1 12.00-19.00 Zi. Belgle frani 1. ENGELAND BBC 1 07.40-08.05 Schooltelevisie en cur sussen. 13.30 Pebble Mill. 14.45 Bagpuss. Kinderprogramma. 16.20 Pobol. Voor de kleintjes. 16.55 Play school. 17.20 Cartoon. 17.30 Jackanory. 17.45 Finders keeper*. Spelpro gramma. ENGELAND BBC 2 07.40-12.25 Schooltelevisie en cur sussen. 15.00 Paardenrennen. Vanuit Aln- 16.55 Living on the land. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen Ensem ble. - 16.30 Rozegeur en prikkel draad. - 18.06 Hier en nu. - 19.02 Een programma van veel gevraagde ge wijde muziek. - 19.45 Leger des Hellskwartier. - 20.03 Vierkant: voor muziek. - 21.02 Op de vrije toer. - 21.53 Schoffelen in de wijngaard. 22.02 Donderdag-sport. - 22.50 Poli tiek bekeken. - 23.02 (NOS) Met hel oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.10 (AVRO) De Slag bij Nieuws poort. - 17.36 Radiojournaal. - 17.50 Per saldo. - 18.00 Nieuwsberichten en Radiojournaal. - 18.20 Politieke Partijen. - 18.30 IKON. - 19.00 Zo hoor je nog eens wat: Kees de Woll. 19.20 Richting: over levens- en wereldbeschouwingen. - 19.30 Johan Willem Friso Kapel. - 20.03 Jus In 'n kuiltje en andere zaken die het leven kunnen veraangenamen. - 21.15 Spel met poëzie: gedichtenprogramma. 21.30 (TEIEAC) Micro- electronica In bedrijf. - 22.00 Sportvissen. - 22.40 (AVRO) Trefpunt. - 23.00 Jazz Spec- HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondspits. - 19.02 (TROS) Poster: „The Rolling Stones Story" Deel 6. - 20.02 Ferry Maat' Soul Show. - 22.02 Sesjun: Jazz e blues „live". - 23.02 Wim van Putten met LP-werk. HILVERSUM 4 17,00 Sluiting. - 20.00 Avondpro gramma. - 21.35 Het zout in de pap. 22.00 Hoorspel. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk hall uur van 7.30 tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00,. 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (KRO) De nachtspiegel. Niemandsland. - 6.02 Van zessen klaar wakker 9.03 Mensen en mede klinkers. - 9.25 De Vensterbank 11.02 Adres onbekend. - 12.03 Tussen de middag... tussen de mensen. - 13.0? Echo. - 13.16 Kruis of munt. - 14.02 The complet. - 16.02 Op de valreep.' HILVERSUM 2 7.20 (VPRO) Radionieuwsdienst VPRO. - 9.05 (NOS) Gymnastiek voor de vrouw. - 9.15 Werkbank. - 9.24 Waterstanden. - 9.33 (VPRO) Express VPRO: sociaal kultureel programma.? 10.33 Democriet. - 11.05 (AVRO) de Nederlandse schoolradio. - 11.20 Switch om 11.32 (TROS) Week in- -Week uit. - 12.20 Agraria. - 12.36 Aktua. - 13.10 Inkijk met Inbar. r 13.33 (NOS) De stem van de spreken de minderheid. - 14.33 (TELEAC) Dia betesvoorlichting. - 15.03 (NOS) Spie gel van België. - 15.32 Het gesprek van de dag. - 16.32 Wekelijks konsu,- mentenmagazine. - 17.00 Journalls* tenforum. - 17.36 (VERONICA) Into -magazine. HILVERSUM 3 7.02 (E.O.) Joy in the morning: gos pelprogramma. - 8.03 Tijdsein. - 9.03 De muzikale fruitmand. - 10.03 Mu ziek motief. - 10.45 De boodchap van het licht: voor buitenlandse werkns* mers. - 11.03 (NCRV) Pop non stop. -. 12.03 Goeiemiddag met om 12.15 Hej weerpraatje, om 12.45 Filmnleuws en minispeclal: Lang Hall. - 14.Ö2 (VERONICA) Tipparade. - 15.20 Por journaal. - 15.30 Veronica Top-40. HILVERSUM 4 7.02 (NOS) Vroeg klassiek. - 9.00 Mu ziek uit de Middeleeuwen en Renais sance. - 10.00 Vrljdagmorgenkoncert „II Giardlno dl Amore", serenata van Alessandro Scarlatti. - 11.00 (VERO NICA) Muziek voor miljoenen. - 11.$ (NCRV) Journaal voor de scholen. 11.40 (VERONICA) Muziek voor mik Joenen (vervolg). - 12.15 Nieuwe mu zikale meesterwerken. Samenstelling en presentatie: Hans Mondt. - 13$ (NOS) Nederlands muziekmagazli» waarin rond 14.00 „Onder de groef» linde". 15.00 (VPRO) Muziek-op- -vier. - 17.00 Sluiting.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2