Een Kaagse bevolking neemt afscheid van pontpersoneel la LEIDEN Drukbezoch te fancy fair in Roelofarendsveen Jr £eidóe@ou/uuit Leidse Smalfilm Liga jübileert REGlOfJOURlNAA LEIDSE COURANT MAANDAG 29 MAART 1982 PAGI f Doorgereden na 'spelletje'... ALKEMADE Twee meisjes uit Koe- lofarendsveen zijn in de nacht van za terdag op zondag slachtoffer geworden van een 'treiter-spelletje' van twee in een auto gezeten mannen. Dat gebeur de om half twèe op de Ripselaan. De meisjes (15 en 16 jaar) fietsten in de richting Roelofarendsveen. Onderweg werden zijn getreitert door de twee. Aan dat 'spelletje' kwam een einde toen de auto de fietsers abrupt afsneed. De meisjes kwamen daarbij ten val en liepen verwondingen aan het gezicht op. De bestuurder van de auto stopte, maar bij het horen van de schreeuwen de meisjes gaf hij weer gas. De twee mannen reden in een donker rode auto. De politie stelt een onderzoek in. Duinbrandje in Katwijk KATWIJK - Een korte brand heeft zaterdag middag drie hec tare duin ver woest. De brand woedde in de dui nen tussen Kat wijk en Wasse naar. De politie vermoedt dat een aantal baldadige jongens verant woordelijk voor het brandje is. Vandalen actief in Noord wijk NOORDWIJK De politie heeft gis teravond een onder invloed verkeren de Rotterdammer aangehouden. De ungeman had aan enkele auto's vernie- ingen toegebracht en tevens een ruit van een modezaak aan de Hoofdstraat ingegooid. De schade bedraagt zo'n tien mille. In de nacht van zaterdag op zondag werden eveneens ruiten ingegooid. Zo moesten achtereenvolgens de winkel ruiten van een boekhandel aan de Hoofdstraat, een fotozaak aan de Abra ham van Roijenstraat en een modezaak aan diezelfde weg het ontgelden. Uit de fotowinkel werden bovendien een ca mera, een zoemlens en een verrekijker gestolen. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De schade bedraagt enkele dui zenden guldens. Braassem van vuil ontdaan WOUBRUGGE Tien vrijwilligers hebben zaterdagochtend een door het overlegorgaan milieu op touw gezette „vuilnisactie" gehouden. Oevers van de Braassemmermeer en het Paddegat (de doorgang tussen de Wijde Aa en de Braassem) werden door de vrijwilligers, waaronder de wethou ders Van Wieringen en Haasbroek, van vuil ontdaan. In totaal werden 45 plas tic zakken „zwerfvuil" bijeen gesprok keld. Het vuil werd in samenwerking met Staatsbosbeheer en Gemeentewer ken afgevoerd. Volgens het organise rende overlegorgaan milieu' is de actie van zaterdag slechts een druppel op de gloeiende plaat Geslaagde veiling Mavileo LEIMUIDEN De afgelopen zaterdag door muziekvereniging Mavileo gehouden goederen- veiling is een geslaagd evenement geworden. De bruto opbrengst van het gebeuren bedroeg maar liefst 4500 gulden. Na aftrek van de kos ten zal er ongetwijfeld nog voldoende geld overblijven voor de aanschaf van nieuwe in strumenten. Daar was het zaterdag immers al lemaal om begonnen. Het geld werd bijeenge bracht door ruim 1000 bezoekers. Onder hen was burgemeetser G.J. van der Kroft. Leimui- dens eerste burger hield voor het begin van de veiling een korte toespraak, waarin hij vooral lovende woorden over had voor de zelfwerk zaamheid, die de plaatselijke verenigingen en met name Mavileo aan de dag leggen. Veiling meester Willem Kleijn uit De Kwakel zag daar na kans om onder meer een meter lang krente- brood voor 70 gulden en een emmer biest voor 28 gulden te slijten. EEN VEERMAN NOG NIET AAN DE SLAG DE KAAG De Kaagse bevolking nam zaterdag op feestelijke wijze af scheid van het pontperso neel. Meer dan 150 Kagers waren naar café-restau rant „Het Kompas" geko men om elk van de zes tien pontveerlieden en hun echtgenotes persoon lijk de hand te drukken. De erkentelijkheid van de Kaagse bevolking werd uitge drukt in „een enveloppe met inhoud" voor een gezamenlijk afscheidsdiner. Voorts kreeg ieder van de veerlieden een prachtige ets, het Kaagse pont voorstellende en gemaakt door de kunstenares mevrouw Greet Timps. Hoewel er zaterdag een feeste lijke sfeer heerste tijdens het afscheid van de pontmedewer kers, is er nog steeds onzeker heid over hun toekomstige ba nen. De 51-jarige Renze Veen- stra zit zelfs vanaf 1 april aan staande zonder werk. Hij is, als enige, op wachtgeld gezet en dat, terwijl de man, gezien zijn leeftijd, weinig kansen heeft op ander werk. Volgens de heer Peters, direc teur Openbare Werken, zit er voor Veenstra nog een kans in dat hem een baan als'milieure chercheur zal worden aange boden. Voor deze nog te creër en baan moet geld vrijgemaakt worden en daarover zal de ge meenteraad uiteindelijk moe ten beslissen. Desgevraagd verklaarde een lid van de raadscommissie ge organiseerd overleg, de PvdA'er Fred Hoogenboom, dat hij de behandeling van de heer Renze Veenstra „stijlloos" en „niet netjes" vindt „Ik vind het geen goede zaak om de man eerst op wachtgeld te zetten, en dan pas te gaan zoe ken naar een baan. Hij is in al gemene dienst en zou daarom best tijdelijk ingeschakeld kunnen worden bij de Plant soenendienst". De overige veerlieden in vaste dienst kunnen bij de gemeente Alkemade blijven. De 38-jarige gediplomeerde monteur Pam Bartels krijgt bij de Plantsoe nendienst een baan in het on derhoud van bedrijfsmateriaal. Voorman, Koos Schoo, is met zijn bijna 50 jaar ook overge plaatst naar de plantsoenen- dienst. De 54-jarige Leo de Rijk zal zeer waarschijnlijk medisch afgekeurd worden. De 52-jarige Gé Olijerhoek gaat bestratingswerkzaamhe den verrichten voor de plant- De vrouw van de voorzitter van de Kaagse dorpsraad overhandigt aan een van de veerlieden een ets. soenendienst Nico van den Berg (31 jaar) is in beroep ge gaan tegen het speciaal voor hem gecreëerde baantje van straatveger. Hij heeft astma, is allergisch voor stof en vindt dat de gemeente Alkemade hem daarom ander werk. moet géven. De jongste veerman is de 27-jarige Peter den Brader, Hij heeft, mede dank zij zijn goede opleiding een baan ge vonden bij de Sociale Dienst in Leiden als bijstandbemidde laar. Tot slot is er nog de 34- jarige Willem Zoetendaal; hij gaat evenals Bartels, Schoo, Olijerhoek en Van den Berg, bij de Plantsoenendienst wer ken. Leo Hoogenboom, de nieuwe pontveerexploitant, heeft in middels meegedeeld dat het pont gerund zal worden met vier vaste krachten. Daar zit ten geen gemeentelijke veer lieden bij. „Die hebben niet gesolliciteerd" deelt hij mede. Overigens heeft hij er alle be grip voor dat ambtenaren hun goede pensioenvoorzieningen niet opgèven. De tarieven van het Kaagse pont worden per 1 april aanstaande als volgt: Voetgangers en fietsers beta len voor hun overtocht 1,-. Kinderen onder de twaalf jaar mogen gratis over. Vrachtwa gens en bussen: 10,- en auto's met maximaal vier inzitten den: 5,-. Mocht dit laatste tot misbruik leiden dan wordt het toegestane aantal inzittenden van personenauto's gewijzigd. De rommelmarkt werd zeer druk bezocht. ROELOFARENDSVEEN De dit weekeinde door de Stichting Jouw Alke made georganiseerde fancy fair ten behoeve van het verenigingsleven is een grandioos succes ge worden. Zaterdagmiddag en zondag de hele dag was het een drukte van belang in de grote Veense E.M.M.-veiling. Zaterdag avond was het, als gevolg van andere activiteiten in De Veen wat rustiger, maar gelukkig niet min der gezellig. De rommelmarkt werd ont stellend druk bezocht en de foto-tentoonstelling mocht met 100 bezoekers per uur ook niet over belangstelling klagen. De organisatoren waren gistera vond dik' tevreden met een bruto-opbrengst van 34.000,-- (netto ongeveer 20.000,-). Prijswinnaars kleurwedstrijd: Astrid van der Meer, Peter de Jeu, Remco Dautzenberg, Fa bian Akerboom, Bastiaan van Veen, Monique van Tol, Mi randa van Seggelen (Oud Ade), Marijke van Rijn en Jo ris de Jong. Prijswinnaars lo terij: Hoofdprijs (vakantiereis) op nummer 8670. P. van Ha meren; 2e prijs op nr. ,7809 voor fam. Kok; 3e prijs op nr. 2971 voor Jan Zoetendaal te Nieuwe Wetering en de vierde prijs op nr. 7810 voor fam. Kok. De naam van de leeuw was „Anton" en is door niemand feraden. Het gewicht van de aas was exact '4855 gram; ge raden door P. Vollering. De camera bij het doelschieten is gewonnen door Peter van Rui ten. Plezier voor twee met dit handige mini-damspel. U krijgt het thuisgestuurd als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee aan te krengen voor deze krant. van de Leidse Courant _als niéuwe abonnee Adres. Postcode/Plaats I Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) □per kwartaal Stuur een mini-damspel naar NaamI Adres Plaats/Postcode. Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. Weinig belangstelling voor kabeltelevisie in Alkemade ALKEMADE Gemiddeld 33% van de aangeslotenen op een Gemeenschappelijk An tenne Installatie bij Woning bouwvereniging ,-,Alkemade", wil de.huidige installatie ge handhaafd zien. Negentien procent is voor de aanleg van kabeltelevisie door het bedrijf Casper. Dit deelt de woning bouwvereniging mee in een brief aan de tjpwoners waarin de uitslag van de enquête die onlangs onder de 900 aangeslo tenen is gehouden, bekend wordt gemaakt. In totaal 48% van de aangeslotenen heeft het enquêteformulier óf niet geretourneerd óf duidelijk, ge maakt dat men zelf voor ont vangst wil zorgdragen óf het formulier ondeugdelijk inge vuld, óf geen mening gegeven. Van de negen Gemeenschap pelijke Antenne Inrichtingen kunnen alleen de twee klein ste, van elk 24 aangeslotenen (Oud Ade en Rijpwetering) ge handhaafd blijven. Dit bete kent dat de Centrale Antenne Inrichting van de Veense vo gelwijk, waar de actiegroep „Hou Casper buiten de deur" zetelt, niet gehandhaafd blij- De actiegroep is furieus en wijst erop dat haar eigen en quête een volledig ander beeld geeft. Uit deze enquête is ge bleken dat 123 van de 196 aan geslotenen zich duidelijk vóór het behoud van de G.A.I. had uitgesproken. Volgens de nieu we enquête zouden dit er slechts 58 zijn geweest. Actie groep „Hou Casper buiten de deur" wijt een en ander aan de verwarrende vraagstelling in de enquête van de woning bouwvereniging. Bovendien vindt de groep het niet reëel dat de niet-intfullers van de enquête bij de voorstanders van Casper zijn getrokken. Aanstaande woensdag heeft de actiegroep een nader gesprek met de woningbouwvereni ging. Verzoeken van particu lieren om de exploitatie van de G.A.I. via een op té richten vereniging te verzorgen, zijn afgewezen door de woning bouwvereniging omdat „een dergelijke overdracht niet is opgenomen in het besluit van de ledenvergadering" en om dat „de gemeente als zend machtigingshouder daar geen toestemming voor zal geven". LEIDEN De Leidse Smalfilm Liga (L.S.L.) vierde zaterdag haar veer tig jarig bestaan in de Lei- derdorpse Muzenhof. Twee geestelijke vaders van de filmliga werden tijdens dat achtste lustrum in het zonnetje gezet; H. Kleibrink, die 30 jaar lang praeses van de liga was en E. Timan, die die rol tien jaar vervulde. Ook enkele andere leden werden ge huldigd wegens hun 25-ja- rig lidmaatschap. De L.S.L. werd in de Tweede Wereld oorlog opgericht Niet bepaald de meest ideale tijd om een club van filmliefheb bers in het leven te roepen. Dat bleek ook al spoedig. Slechts een jaar na de oprich ting bepaalde de bezetter, dat ook de L.S.L. zich moest aan sluiten bij de Kulturkammer. Een eis, die door de oprichters niet werd ingewilligd. Maar de L.S.L. hield niet op te bestaan. Illegaal werd het nodige ge filmd, ook al was het verre van eenvoudig om aan films te komen. Tegenwoordig is dat natuurlijk allemaal veel een voudiger. De filmcamera is ge meengoed geworden. Maar het filmen van een verjaardags feestje of een vakantieverblijf in een zonovergoten land is nou niet het werk waar dé L.S.L.-leden zich overwegend mee bezighouden. De 35 leden van de liga doen meer dan dat. Tweemaal per maand komt men bijeen om het geschoten materiaal te bekijken, te be spreken en indien nodig te bekritiseren. Voorts worden regelmatig wedstrijden gehou den en rolprenten vertoond in bejaardentehuizen. Natuurlijk werd tijdens het jubileumfeest ook een film vertoond. Emile Timan vertoonde één van zijn veertig jaar oude films met be hulp van even oude appara tuur. Overigens vindt men in L.S.L.-kringen het huidige le denaantal van 35 aan de lage kant. Gestreefd wórdt naar een aantal tussen de vijftig en zestig. Geïnteresseerden kun nen contact opnemen met het secretariaat van de L.S.L., mevr. Ch.J. Wendel- De Joo- de, Ammonslaan 26, Wasse naar (teL 01751-11527). De heer H. Kleibrink (links) tijdens zijn huldiging. ''Com nu met Sangh9 Het christelijke oratoriumkoor 'Com nu met San geeft morgen in de gereformeerde kerk aan de Sa: beimse Jullanalaan een uitvoering van twee pa werken. Het concert begint om kwart over acht en f toegang kost negen gulden en zes gulden voor CJP-1 65+-pashouders. 'Com nu met Sangh' brengt eerst f passions-cantate nr. 193 van G.Ph. Telemann, 'SicIP das 1st Gottes Lamm'. Daarna volgt de 'Deutsche Maf hSus Passion' van J.G. Kühnhausen. Solisten zif1 Theo Hali (tenor), Stephan Snijders (tenor), Maif Veldpapen (bas), Dirk Out (orgel) en Richard Heifc ma (continuo). De muzikale begeleiding is in handp van leden van het Symfonieorkest Bollenstreek. Je kan er naar 1luiten Theatergroep Proloog brengt morgenavond het progra ma 'Je kan er naar fluitenin De Lindehoeve. Deze vo< stelling gaat over sex, vriendjes en vriendinnetjes. D meisjes, Marian, Dorrie en Petra komen terecht in allei situaties die te maken hebben met vrijen, versieren en i gaan. Ouders, vrienden, vriendinnen en andere person uit de omgeving proberen hun wil op te leggen aan I drietal. De vraag blijft echter wat zij zelf echt willen. Na voorstelling bestaat gelegenheid tot discussie. De zaal g om half negen open. De toegangsprijs is vier gulden. Hi ders van een Lindehoeve-kaart betalen twee gulden vijfi Warmelda Het historisch genootschap Warmelda organise morgenavond een lezing met dia's in het Trepunt a de Heerenweg 80 in Warmond. De bijeenkomst staat het teken van de middeleeuwen, weerspiegeld in gels. Mevrouw Leemans, voormalig medewerkster vji het Algemeen Rijksarchief in Den Haag en gespecii seerd in zegels zal haar medewerking verlenen. Aan hand van de zegels kan worden aangetoond hoe w< geleefd in en rond de Priorij Marienhaven en klooster van de 11.000 maagden te Warmond. Koninginnedag Het nieuwe Zoeterwoudse Oranjecomité en de verenig gen komen deze week bijeen om de activiteiten voor 1) ninginnedag te bespreken. Elk onderdeel van de vier wordt geleid door een vereniging. Op het programma v vrijdag 30 april staan veel sportieve activiteiten, zoals k derspelen, volleybal, tafeltennis, een vliegerwedstrijd, de Klaverloop van de ijsclub. De carnavalsvereniging zo voor nog een bijzondere activiteit die voorlopig nog gehi wordt gehouden. Vast staat ook al dat woensdag 5 mei voetbaltoernooi zal worden gehouden op sportpark broek. Lies Wiegman De bekende Wassenaarse fotografe Lies Wiegman poseert tot 1 mei zwart-wit foto's (ingekleurd met kleurpotlood) aan het Stadhoudersplein 14 in Was naar. Lies Wiegman is lerares fotografie aan de M\ voor fotografie in Den Haag en lid van de Vcrenigi van Beeldende Kunstenaars in haar woonplaats. Wj van haar werd aangekocht door gemeentelijke insi lingen en particulieren. Julia'naplein Het Koningin Julianaplein in Leidschendam zal we± reconstructiewerkzaamheden tot 15 april voor alle ven zijn afgesloten. NZH-bus 44 gaat in'plaats van de ro Oude Trambaan en Koningin Julianaweg/Koningin Ju naplein/Prins Hendriklaan tot die datum over de Bui meester Kolfschotenlaan, Noordsingel en J. S. Bachlaai Forumdiscussie 1 Onder het motto „Het gaat om je levenwordt mors een forumdiscussie gehouden in het gebouw Mok wertstraat 1 in Alphen aan den Rijn. Aan de orde i men vragen als „Waarom een nationale patiëntenvt. niging" en „Wat zijn mijn rechten en plichten als kenhuismedewerker met gewetensbezwaren". Sprek\ op deze bijeenkomst zijn de arts K.F. Gunning em jurist mr. E.N. Bouman. De forumdiscussie begint acht uur. Nadere informatie over de bijeenkomst J worden verkregen onder nummer 01720-93034. Aspasia succesvol Hesther de Vries, lid van gymnastiekvereniging Aspi uit Koudekerk is zaterdag bij de landelijke wedstrijdei\ Heerenveen in klasse III tienae geworden. Carolien kering uit Hazerswoude werd dertiende. Er waren in to\ veertig deelnemers. De jeugd turnsters van Aspasia dei het zaterdagmiddag evneens uitstekend in het Had sportcentrum Ockenburgh. Bij de B-wedstrijden behaa Aspasia I de derde prijs. Individueel sleepte Marlèn Vii de zesde prijs in de wacht. Uitvoering uitgesteld Toneelvereniging Sint Jansclub uit Zevenhoven ht afgelopen vrijdagavond met succes voor een redel gevulde zaal het blijspel „Eigen aard is goud waai opgevoerd. Van het begin tot het einde boeiden de Iers het publiek met hun spel. Zaterdagavond zou tweede uitvoering Worden gegeven, maar wegens zi te van een van de spelers, mevrouw Van Leeuwen Kruif, ging de voorstelling niet door. Deze is nu t schoven naar zaterdag 17 april, ook in het Dorpsh De gekochte kaarten blijven geldig. Emmabloemcollecte De Emmabloemcollecte waarvan de opbrengst bestem voor het kruiswerk en de bestrijding van tuberculose h\ in Zevenhoven een bedrag van 665 gulden en 31 cent of leverd. Vrouwengilde De dames van het Zoeterwoudse Katholiek Vrouv gilde worden morgenavond om acht uur in Don Bc verwacht In plaats van het leggen van een kaartjt het schuiven met de sjoelstenen zullen de dames i den voorgelicht door Poly Haarcosmetica. Lisse Present' morgen van si LISSE De beurs „Lisse Pre sent" gaat morgenmiddag van start Burgemeester mr. R.W.M. Gerrits zal om half twee het startsein voor de vijf dagen durende beurs in de Ho- baho-hallen geven. Ruim hon derd beursdeelnemers bestrij ken de 6.000 vierkante meter vloeroppervlak in de grootste hal van de Hobaho. De beurs is elke middag van twee tot zes uur en elke avond van ze ven uur tot half tien geopend. Naast de ruim honderd stands met artikelen en voorlichting op allerhande gebied" zijn er ook tal van andere activiteiten tijdens deze eerste grote consu menten-, voorlichtings- en handelsbeurs in Lisse. Zo zijn er speciale middagen voor be paalde bevolkingsgroepen. Kinderen tot twaalf js speciaal woensdagmidd kom waarbij hen een gi je of suikerspin te v staat. De woensdagmii speciaal gereserveerd v wat ouderen", die met van tien personen zelf! procent korting krijger toegangsprijs. Voor „d vrouw" is de donderd dag gereserveerd. Ver* er iedere dag twee mod om half drie en acht u tree 1 gulden 50) en trei loze artiesten op. Grot kers daarbij: Sandra (d avond), Lee Towers (i dagavond) en Bonny S (zaterdagavond). De prijzen van de beurs gulden 50 voor volwr kinderen tot twaalf jaai jaarden 2 gulden 50 en

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4