Kampioenschap Zuiderkwartier kwestie van tij< Leiden volledig onderuit Trotters nadef veilige zone Njord-acht 1 eerste op 'Hei Dames Scylla vrijwel zeker van titel SPORTTRIBUNE Jasper Engel naar Pernix FINALE WEER VER WEG LEIDSE COURANT MAANDAG 29 MAART 1982 PA LEIDEN Het kampioenschap van Zuiderkwartier in de eerste klasse lijkt nog slechts een kwestie van tijd. De ploeg van coach Hen Zierikzee verspeel de tegen OSCR het eerste punt (10—10), maar de naaste concurrenten leden catastrofa le nederlagen. De Algemene werkte zich middels een 127 overwinning op KVR uit de laagste regionen. Degradatie problemen blijven er voor Ons Eiland en KNS. Na een serie bijzonder zwakke optredens tijdens de oefen campagne reisde er een ang stig Zuiderkwartier naar het Rotterdamse OSCR. Het eer ste competitietreffen was ech ter hoopgevend. De ploegen hielden elkaar voortdurend 1n evenwicht en nooit was het verschil groter dan één doel punt. Vijf minuten voor tijd, de 1010 stand was al bereikt, miste Zuiderkwartier nog een strafworp, maar dat was ge zien het vertoonde spel niet onrechtvaardig. Dick Derksen (4), Joep van Dam (3). Carla Akse, Kitty van der Mark en Rens Henzen scoorden. In de eerste helft van het duel tegen de na de zaalcompetitie ontketende hekkesluiter De Bermen kwam Fiks in grote problemen. Na 01 werd het 31 bij rust, voor interim- coach Peter Ciggaar aanlei ding om het tempo fors op te laten jagen. Via 41 werd het door treffers van Dirk Jan El- zenga (2) en Aad en Ab Knetsch nog 4—4. Ook De Algemene roerde zich in de lagere regionen van IIA door KVR met 127 te klop pen. Tot een kwartier voor het einde (ruststand 33) ging het gelijk op, maar de slotfase was volledig voor de ploeg van coach Jan Sjardijn. De condi tioneel tekort schietende Rijs- wijkers werden verslagen door treffers van Wim Iterson 63), Hen Rusman (3), Annemiek Keereweer (2), Wim van Vliet (2), Henny Waasdorp en Enrico Mud. Door de 6—4 nederlaag tegen hekkesluiter Stormvogels raak te Ons Eiland nu ook op het veld verzeild in de degradatie zone. Voor rust werd al snel. het initiatief uit handen gege ven, hetgeen leidde tot een 5 2 ruststand. Ondanks een gro tere vechtlust kon deze achter stand niet meer worden goed gemaakt. Huib en Rob Hassel- bach, Wim Nijenhuis en Patrick Verra scoorden. Het duel tussen de laatstege- plaatsen in IIID, Chj KNS eindigde onbei De Oegstgeestenarel enkele malen een i maar konden de tol nog puntloze hekke van zich afschudden.j ten: Peter Zitman (4L Ligtvoet (2), Heleenf Nat, Peter Siebers en| Dijke. LEIDEN Met een allerminst titte ploeg leden wen vaq Leiden een gigantische 110-51 nede.. Voorburg. In de Vijt Meihal moest het hoog gei' BV Groningen in de Trotters zijn meerdere 0 88-80. In de rayonklassen ging Leiderdorp bij hP se Jumpers met 93-79 ten onder. MSV kon he niet bolwerken tegen DAS: 119-92. Blitz boay knappe 74-82 winst bij Voorburg, terwijl Luba g 'i' maakte tegen Zoebas 70-106. Tegen het sterkere Voorburg kende het vrouwentean den extra handicaps. Marijke Klos en Ingrid Goec, moesten halfziek aantreden, terwijl Miriam van Schaik 1 wedstrijd door haar enkel ging. Voorburg had de laat., alles in het werk gesteld om de verdedigingskracht op Tegen Leiden werden enige tactieken uitgeprobeerd. kende ploeg had het daardoor al moeilijk in de aanv< c en kreeg break na break om de oren. In dit op 110-51 duel speelde de jeugdige nieuwelinge Annelies Siebe dienstelijke rol voor Leiden. Hoewel Trotters de laats veel wint, is de ploeg nog steeds niet helemaal vrij var tiezorgen. Met Uitsmijters en Cangeroes wordt gestred ven de derde plaats van onder te eindigen. Deze wel. Trotters zich weer flink op. Woensdag werd het reeds deerde Wolves verslagen. Zaterdag werd tegen het als noteerde BV Groningen aangetreden. Na een snelle sprong, kwam Groningen gestaag terug. Trotters-cer man werd erg stevig verdedigd en er werd tolerant geP 38-31 bij rust werd er een ruime agressieve verdedigi en was het na tien minuten 66-53. Daarna bleek de strL den. Trotters verdedigde de voorsprong met overtuigir af op 88-80. Uitblinker bij Trotters was de 'kwikzilv Paul van Weeren, die naast vele steals ook 24 puntei In de rayonafdêlingen was Jumpers-Leiderdorp niet 2.. duel, zeker niet voor Leiderdorp. Door goed gebruik van een heel lange man, was Jumpers bij rust los: verschil groeide vervolgens snel naar dertig punten: 7C uitsluiting van vele spelers kon Leiderdorp met vijf t man nog snel inlopen. De tijd bleek tekort, toch eenL nederlaag: 93-79. Bij DAS maakte MSV de fout een tempo als de sterke thuisploeg te willen onderhoudei niet mogelijk. Met als topscorer Evert-Jan van der Pla ten tegen 75%) verloor MSV met 119-92. Blitz liep bi Voorburg tot twaalf punten uit, maar was bij rust ati 40-40. Met een felle man-to-man en een sterke rebouri wedstrijd onder de borden beslist in het voordeel vai$; schotenaren: 74-82. Topscores Blitz: Koornneef 28, Van Een behoorlijke start en een aardige press tot slot te; Luba ruim onvoldoende om van Zoebas te winnen. Mei, topscorer John Massaar (20) werd na een 50-32 ruste 106-70 verloren. vi AMSTERDAM „Aegir wint de Varsity", bralde na afloop de grotendeels aangeschoten aanhang uit Groningen. De correlatie tussen wens en praktijk blijkt uit het verleden nogal gering, maar een feit is dat de rood-witten over vijf weken op het Amsterdam-Rijn kanaal een goede kans maken. En zeker is het dat Aegir de Head of the River '82 won. De Heineken Vierkamp die vo rige week geroeid werd, gaf al een indicatie dat Orca het niet gemakkelijk zou krijgen. Na af loop bleek Aegir, dat bemand is met grotendeels nog jonge roeiers, zes seconden harder te zijn gegaan dan Orca. De eerste acht van Nereus, dat vorige week nog ontbrak leg de, voorgeslagen door een lichte roeier, beslag op de der de plaats. Een viertje van Die Leythe bestaande uit de twee zonder en de twee met van het vorig jaar combineerde met een Skadi vier.en nestelde zich met nog geen zes seconden achterstand op Nereus op de vierde stek. Ook in de lichte di visie moest Orca ten opzichte van vorige week een stapje te rug doen. De Gyas/Asopos de Vliet/Theta/Nereus/Willem 3 combinatie blijkt duidelijk aan vorm te winnen. De eerste kilo meters gingen erg hard en de slechts twintig seconden die op Aegir moesten worden prijsgegeven doen het beste beloven voor deze acht. Verrassend was de uitslag van de beginnelingen-acht. Op grond van hun zege op de Vierkamp vorige week was Asopos favoriet, maar een doormiddenbrekende dol ver nietigde hun illusies. De over winning ging naar Njord dat krachtige halen produceerde. Opmerkelijk is dat ook deze acht zich een „Vervloet haal" heeft aangemeten. De licht blauwe zwaan bleek nog een blik onder haar vleugels te dragen. De eerstejaars lichte acht heeft technisch de zaak ai behoorlijk onder de knie en veroverde ondanks een verstu ring in de Hoerenbocht de eer ste plaats in hun divisie. Over maat aan kracht wordt bij eer stejaars nog niet tot uitdruk king gebracht in een verschil in snelheid, want de tw de Njord-achten gin£ even hard. De inzet; thousiasme van roeiers wegen toch i gen de ervaring en techniek van de veti top van de zgn. bab; (27-32 jaar), waartó Asopos/Die Leythe I behoort gezien if plaats, legde de acff merkelijk sneller af.li Hoewel het er even t dat dikke mist voorj zorgen gingen de ds junioren op tijd vafy hun 5,5 km. Na eer denderde de Orca-sÉ de oude glorie vj heen. Van een afstj is men geneigd te s herenploeg aan he zien. De halen zijn dat de boot elke hae uit het water wordt) Nereus/Spaarne/Rio tie zat al wat beter week en behoefde rt te geven. Na een at op de eerste plaatj hebben bij de eersj mes werd Nereus gl de troon gestoten. Proteus was voor H haar geschiedenis i( damesacht te, fori) bovendien nog hard ook. Het eerste ij werd getrokken doe ren 17/18 van Die een lekker vlot temp twee concurrenten goed was voor twi den voorsprong op ne. Uitslagen: eerste divisk 26.79, 2 Orca 25 31.2! the/Skadi 25 48.13. Lichte divisie: Gyas// /Nereus/Willem 3 25 pos/De Laak 27 19.02. Nieuwelingen divisie: 22.33. Beginnelingen divisie: 44.17, 4 Asopos 28 18.! Lichte beginnelingen: 48.60, 8 Asopos 29 05. Veteranen 27-32 div.: 3 sopos 27 18.60. Junioren 17/18 div.: 1 50.66. Clubachten div.: 3 Aso| Derde div. dames: f 29.60, 10 Njord 22 04.I Eerste div. dames dut Laak/Die Leylhe 20 44, Tweede div. dames Njord/Okeanos 21 03. 21 33.98, 7. Njord/Aso LEIDEN Jasper Engel wordt de nieuwe trainer/c< Leidse promotieklasser Pernix. In de loop van deze t contract met de in Abbenes woonachtig oefenmee getekend. Na het succesvol afronden van de oefenmeestercui KNKV was Engel werkzaam bij het Voorburgse VEO, naar de micro-overgangsklasse promoveerde. Thans als interim-coach bij deze vereniging. Jasper Engel 2 ook de begeleiding van de jeugdtrainers gaan verzc LEIDEN De Scylla-dames namen revanche voor hun verlies tegen Avanti een paar weken geleden, door met Sandra de Kruiff, die overi gens haar honderd percent score na anderhalf jaar kwij traakte, de Hazerswoudsen met 6—3 in te pakken. Een dag eerder hadden beide teams tegen St. Aloysius en Vice Versa er geen twijfel over laten bestaan dat ze ver boven de rest uitsteken in de eredivisie. Bij de heren miste Avanti na 4—4 tegen de Velu- we de goede voortzetting en bleef een dag later na een 4 0 en 51 voorsprong tegen 't Hooge Huys steken bij 6—5. In de eerste divisie maakte een incompleet Scylla een le lijke misstap tegen Wilno door met 1—6 te verliezen. 0 Zaterdag al wisten Patrick Swier (2x), Bettine Vriesekoop en Ronald Rijsdorp (ieder 1x) de goede voortzetting niet te vinden tegen de Veluwe en bleven puntloos met een 46 nederlaag. Gisteren verspeel den het Avanti-trio zelfs een 40 en 5—1 voorsprong. Daarvoor had Bettine Vriese koop alleen Nico van Slobbe verschalkt en hadden Rijsdorp en Swier ieder tweemaal het zoet der overwinning ge smaakt. De productie stopte echter en de Alkmaarders kwamen langszij. Een geblesseerde Frits Kante been, en een geschorste Wibo van Gennip waren beide niet van de partij bij ScyllaWilno. Bovendien was Sjoerd Meyer niet erg geïnspireerd, al met al een simpele buit voor Wilno, aangezien Peter van Schie en Rob van der Zeeuw niet tot scoren in staat waren en Meyer magertjes maar een maal aan de positieve zijde van de score bleef. Dit heeft tot ge volg dat de Leidenaren nu moeten winnen van Tempo Team om alsnog het kam pioenschap en promotie in de wacht te slepen. In dezelfde poule degradeerde Avanti 2 via 36 tegen Seine Meube len. John van Strien. Peter de Groot en het dubbel verzacht ten weliswaar het leed doch konden het tij niet keren. In de tweede divisie komt het voor Sjaardema op de laatste twee wedstrijden aan om pun ten te scoren en om weer ver zekerd te zijn van een startbe wijs in deze divisie. Tegen Phoenix haalden de Oegst- geestenaren het net niet. Twee overwinningen van Friso Reits- ma, één van Hermen van der Broek en het dubbel waren niet voldoende: 46. Eén divisie lager is het vierde van Scylla zo goed als gede gradeerd na de 37 nederlaag in de derby tegen de Sjaarde ma reserves. Michel van der Oord was met zijn hattrick de gote matchwinnaar. Scylla 2 haalde tegen Tempo Team 3 met 82 uit. Erik Noest en in valler Koen maakten de enige foutjes, iets waar Rob Regeer niet voor te vinden was. Scylla 3 deelde broederlijk met Tref fers uit Bovenkarspel. Klaas Pieter Vlieg en Hans de Roode verzorgden samen de produc tie. Ook Docos kwam remise overeen en wel met Blue Stars. Hier bleek weer eens de in vloed van Ed Fallaux, die on geslagen bleef en daarmee geen onbelangrijk aandeel had in het resultaat. Invaller Hans Waayer en Sjaak den Elzen on dersteunden hem net voldoen de met ieder een .zege. Overige uitslagen: Sjaardema 3FVT 5—5; Treffers—Gis pen 55; Phoenix 3Docos 2 9—1; Treffers 2—TOP 7—3; Avanti 3—Vriendenschaar 2— 8; Docos 3—FVT 2 4—6; Vriendenschaar 3Treffers 3 64; Sjaardema 4Tatic 8 2; Avanti 4—Papendrecht 8 2. Dames Zaterdag maakten zowel Avan ti als Scylla geen fouten tegen respectievelijk St. Aloysius en Vice Versa. Eerstgenoemde liet via Brigitte Kooter de eer red den, de gezusters Ellen en José Bakker bleven ongesla gen. Scylla had nauwelijks vijf kwartier nodig om een einde te maken aan het éénrichtings ta feltennis tegen eén van de zwakkere teams uit de eredivi sie. Gisteren traden de beide teams tegen elkaar aan om uit te maken wie zich Nederlands kampioen mag gaan noemen. Dit keer verscheen Scylla wel in de sterkste opstelling achter de tafel, dat wil zeggen mét Sandra de Kruiff naast Step- hien van Gennip en Marianne van der Vliet. Ten eerste om een praktische reden, Sophia Vaalburg is geblesseerd, en ten tweede om zich te revan cheren op Avanti. Ook Avanti speelde met haar drie sterksle dames; José Bak ker en Marijke Oudshoorn de den niet mee. Scylla slaagde uiteindelijk in haar opzet al hoewel het er aan het begin nog even gevaarlijk uitzag toen Sandra de Kruiff voor het eerst sinds anderhalf jaar een wed strijd verloor in de eredivisie, en weI van Ellen Bakker. Wel licht speelde het feit dat de Kruidd net een blessure achter de rug had en daarom niet vol uit durfde te gaan een belan- grije rol, toch blijft het een knappe prestatie van Ellen Bakker. Marianne van der Vliet compenseerde dit verlies ech ter door wél van Bakker te winnen. Eerder had zij verloren van de voor haar altijd lastige Noordam. Ook het dubbel was voor Avanti, maar daar was de koek mee op want Sandra de Kruiff maakte verder geen fou ten en Stephien van Gennip deklasseerde het trio uit Ha- zerswoude driemaal. Tussen standen als 162 tegen Bak ker en 21—11, 21—7 tegen Kooter geven hier een indicatie van: 6—3 dus als einduitslag. Scylla is daarmee op gelijke voet gekomen met Avanti, maar een gunstiger onderling resultaat (eerder won Avanti met 6—4) zorgt ervoor dat de Leidse dames Nederlands kampioen worden als ze de laatste wedstrijd tegen Toren- stéd winnen, waarlijk geen al te zware opgave. Overige uitslagen: Avanti 2 Swift 64; Avanti 3Be Quick 46; Scylla 2—Treffers B 3 7; WibatsDocos 46; Avanti 4—Red Star '58 5—5. LEIDEN Na het zo hoopgevende en daarbij winnende optreden in Gro ningen, is Parker Leiden zaterdag weer met beide benen op de vloer gezet. In de Vijf Meihal werd de thuisploeg, met name in de tweede helft, door Donar overvleugeld en zakte het Leidse zelfvertrouwen naar ongekende diepten. Door de 81-97 nederlaag moet Leiden woensdag opnieuw naar het noorden, om in het beslissende derde duel uit te vechten wie de finale om de landstitel bereikt. Ook de andere, nog meer verrassende, triomfator van de eerste play-off dag, Amstelveen, wist het in ei gen huis niet te klaren. Van Den Bosch werd met 73-76 verloren. Een toch wel zeer verrassende ont wikkeling. Vooraf kon im mers met dit kwartet ploe gen de thuisploeg telkens als favoriet worden aange wezen, een stelling die evenwel in de nu gespeel de vier duels nog niet een maal is bewezen. Dat nu Leiden en Amstelveen voor de beslissende uit wedstrijden dus maar ge tipt zouden moeten wor den, zou echter veel te ver voeren. Al direct werd duidelijk dat Leiden tegen Donar allesbehal ve een routineklus te volbren gen had. Leiden legde in het begin weinig overtuiging in het spel. Slechts door een fraaie solo van Mitch Plaat was er na twee minuten nog geen ga pend gat: 3-8. Het grote Do- nar-wapen, Jimmy Moore, had dit keer geen valse start met een serie missers. Maar Lei den's Dave Downey wenste zich niet neer te leggen bij de kwalijke ontwikkeling voor zijn ploeg. Zijn positie sterk uitspe lend, leverde hij dunks en tip- ins af en bracht Leiden terug in de strijd. Door een weergaloos hookshot van de teleurstellen de man in Groningen. Steve Puidokas, werden de rollen zelfs compleet omgedraaid: 19-14. Donar had moeite bij te blijven, toen een vervelend in cident de wedstrijd stil legde. Een razende break zou door Downey, ver van de basket hoog opspringend, worden af gerond. Donar's spelmaker Franken dacht daar anders over en haalde Downey grof neer door eenvoudigweg onder hem door te sprinten. Flink dizzy moest Downey naar de kleedkamer om opgelapt te worden. Hij zou daarna niet echt meer in de wedstrijd te rugkomen. Met uitzondering van deze daad speelde Fran ken overigens een sterke en pientere partij en raakte Lei den als ploeg in het slop door aanvallend haperende combi naties op te zetten. Ook Fop- ma maakte dat met zijn vaak reddende schutterswerk niet goed. Na 29-33 knokte de ploeg zich echter terug en kreeg daarbij steun van de soms vreemd beslissende scheidsrechters. Protesten van Donar-center Lawrence, te recht maar onverstandig, be zorgden hem reeds zijn vierde' fout, zodat zijn uitsluiting op handen leek. Bij rust hield Do nar overigens een kleine voor delige marge: 43-45. Na de pauze was het in een tot sauna-temperaturen opgelo pen hal Leiden, dat toesloeg. Onder meer door een weerga loos block van Downey werd het 49-47. Vervolgens was het ecfiter snel gebeurd. Leiden John Franken van Donar haalt de In volle vaart hoog opspringende Dave. Downey neer door onder hem door te sprinten. Downey moest na zijn val een tijd naar de kleedkamer en zou niet echt meer in zijn spel komen. schakelde even over op een zone-defensie, iets dat weinig uithaalde. Dat Donar ook een zone ging gebruiken, bleek Leiden echter voor enorme problemen te stellen. Proble men, zoals in lang vergeten tij den. De ijzeren wil om te win nen, de dwang niet te mogen verliezen, kreeg een beslissen de rol. Nog niet eens halverwe- ge de tweede helft, was Donar echt los: 53-65. De van Leiden overgenomen Ron Kruidhof speelde voor de Groningers ook nu een sterke rol, zijn af standschoten bleven overtui gen. Daarbij bleef Donar's La wrence gewoon in de wed strijd, de thuisploeg was niet in staat hem tot zijn vijfde fout te bewegen, en hield ook Moore het wat dat betreft keurig op vier. Bij Leiden was het lichte herstel van Puidokas in deze wedstrijd opvallend, maar Mit chell Plaat wist niet meer de fantastische inbreng van woensdag op de vloer te leg gen. Het grootste verschil was echter het nu weer zo teleur stellende optreden van Sid Bruinsma. De ploeg gaf zich al snel gewonnen. De toch be faamd geworden press-verde- diging van Leiden had veel weg van gatenkaas. Na 67-85, met nog vijf minuten te gaan, keerde de lijn weer terug bij de ploeg. Toen was het echter al veel te laat om nog aan wins tkansen te denken. Donar speelde in een overwinnings roes en sloot af op 81-97. Leiden in mineur achterlatend. LEJO BUCK Score* (rebounds). Leiden: Hagens jB (2). Plaat 19 (3). Puidokas 18 (8). Downey 20 (73%) (5). Bruinsma 6 (6), Fopma 2 (1), Kragtwijk 8 (4). Team- schotpercentage: 43/55 49%. Re bounds: 31. def 32-17 53% off 36-14 39%. Balverlies: 12 maal. Doner: Van den Bergh 6. Faber 8. Moore 27 (67%), Kruidhof 25 (67%). Lawrence 22. Franken 9. Teamschotpercentage: 49/65 56%. Rebounds: 37. Balverlies: 10 maaf.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18