Quiek Boys slagvaardiger Wit '28: 2-0 Koudekerk hervindt vorm Wendt kopt Noordwijk in blessuretijd naar zege dan Zwart :aiauuüül=lj]gl3- ierdorpers vanaf de stip ungs ijsselmeervogels rijk komt tegen bel" avenzande tot en isse RIJNSBURGSE BOYS KRIJGT TI WEINIG IN SPANNENDE DERBY MAANDAG 29 MAART 1982 PAGINA 17 KATWIJK „Het zal de komende wedstrijden voor Quick Boys pompen of verzuipen worden", zo meldde het programma van de Katwijkse supportersvereniging afgelopen zaterdag naar aanleiding van de wedstrijd te gen Zwart Wit '28. Het werd pompen, maar „verzuipen" was een even reële mogelijkheid -geweest, omdat er aan het spel van de Katwijkers nog genoeg mankeerde. Trainer Berry Janse merkte na afloop van de 2-0 over winning dan ook, terecht op: „We hebben nu met een dosis geluk de overwinning binnen gehaald, maar het had net zo goed andersom kunnen zijn. Het was geen hoogstaand voetbal dat we hebben laten zien, maar wij hebben gewoon de kansen het beste benut." De blauwwitte formatie legde op Nieuw Zuid weer een grote por tie werklust aan de dag. Vooral Teun van der Plas en Fred Eijs berg blonken in dit opzicht uit, wat al na acht minuten resulteer de in de eerste goede Katwijkse kans voor Teun van der Plas. Van der Plas schoot na een korte solo echter te zacht in, waar door de mogelijkheid verloren ging. De techniek bleek het zwak ke punt bij Quick Boys, dat de Rotterdamse tegenstander meer dere malen tot aan haar doel zag opdringen. Na een kwartier spelen keek Quick Boys bijna tegen een achterstand aan, toen in de Katwijkse verdediging al te paniekerig werd gehandeld. En dat soort situaties had trainer Janse juist willen voorkomen door na drie jaar weer een beroep te doen op de geroutineerde Sisthu Pan. Naarmate de wedstrijd vorderde zou Pan overigens steeds beter in die opdracht slagen. Na een half uur was het de van ACV overgekomen Bert Hooyer die dat doelpunt alsnog reali seerde, maar het geluk was met Quick Boys: Hooyer stond bui tenspel. Even later was het aan de andere kant de goed spelen de Johan Jonker die met een afstandschot de bal juist over de lat mikte. Zeven minuten voor rust probeerde Jonker het nog eens met een ver schot. Hoewel doelman Van der Ent de bal liet glippen, bereikte het leer de Rotterdamse doellijn net niet. In de 22e minuut van de tweede helft viel het voor Quick Boys verlossende doelpunt. Martin van der Plas ving een pass van Fred Eijsberg op, kapte de bal en schoot onhoudbaar in: 1-0. Tien minuten later, nadat de uitstekend keepende doelman Guyt zijn ploeg weer eens had gered, voegde de voor Martin van der Plas ingevallen Adrie van der Plas daar met zijn eerste actie di rect het tweede doelpunt aan toe, na een goede dieptepass van aanvoerder Kees van Rooyen. Een voorsprong die het einde zou halen, ook al omdat andermaal een Rotterdamse treffer zou wor den afgekeurd (Guyt werd met bal en al zijn doel ingewerkt) en een knalharde inzet van Zwart Wit-aanvoerder Cees Bouman te gen de Quick Boys-lat een voortijdig einde kende. PIETER EVELEIN Scoreverloop: 77 Martin van der Plas 1-0; 87 Adrle van der Plas 2-0. Quick Boys: Guyt. Pan, Wim van der Plas, Vooys, Noort, Jonker, Ouwersloot, Eijsberg, Teun van der Plas, Mart van der Plas (Adrie van der Plas), Van Rooyen. LEIDEN Koudekerk had zaterdag de vorm weer ge heel terug. Vierdeklasser WDS werd daar de dupe van: 3-0. Woubrugge, dat op bezoek ging bij koploper TOGR, bood goede tegenstand, maar moest de leider toch twee treffers toestaan. Randstad Sport verloor bij WOR door een ongelukkig doelpunt met 1-0. Ook Oegstgeest zag een goal tegen zich gescoord in het duel met HBSS en kon zelf weinig terugdoen. Hazers- woudse Boys bond de strijd aan met DEVJO. De gelijk- opgaande wedstrijd eindigde in een 1-1 remise. SIZO verspeelde de kans op de titel definitief door bij Energie met 1-0 te verliezen. De betere combinaties van Koudekerk bezorgden WDS al in de eerste helft een 2-0 achterstand. Eerst was daar Stan van de Meel. die na twintig minuten raakschoot. Tien minuten daarna was het Arie Westmaas, die een corner omzette jn het tweede doelpunt. De Koudekerkse topscorer miste overigens voor de tweede achtereenvolgende maal een strafschop. Direct In de tweede helft schoot Westmaas de bal over. Stan van de Meel gebruikte een diepgespeelde bal goed en bracht de eindscore wel op 3-0. Een volkomen verdiende zege voor de Rijnéquipe. Woubrugge was op visite bij lijstaanvoerder TOGR en ging sterk uit de startblokken. Hans van Dijk begon meteen al met het leer via de buitenkant van de paal naast te knallen. Even later kopte Maarten Nooter maar net voorlangs. Een ongelukkig misverstand tussen twee achterspelers liet de bal na 32 minuten irritant In het Woubruggedoei rollen. Na de pauze kwam Leo van de Laar nog sterk door, maar hij zag zijn schot schitterende gestopt. Een om onduidelijk redenen toegekende strafschop in de laatste minuut bepaalde de eindstand tenslotte op 2-0. Door een verkeerde verdedigingsopbouw was er na twaalf minu ten achterin bij Randstad Sport plotseling ruimte voor WOR- aanvaller Art van Leeuwen. Op zijn beurt bediende hij teamlid Martin Berghout, die de unieke kans niet liet lopen: 1-0. Het zou de beslissende treffer blijken, hoewel het tegenoffensief van de Voorschotenaren wel kansen opleverde. Jan Bogert bijvoorbeeld schoot sterk van afstand, maar zag de bal gekeerd. Omdat Peter Landsbergen van de thuisclub de bal met de elleboog speelde, mocht Hein de Graaf een penalty nemen. De goed en hard inge schoten bal werd echter knap door doelman Dave Snel gekeerd. Hoewel het veldspel van Oegstgeest beter was dan dat van HBSS, werd er toch verloren. De mooiste mogelijkheid ontstond In de achtentwintigste minuut. Ruud van Iterson gir.g goed door, maar viel in het doelgebied. De terugspringende bal werd door Hennie Rodenburg binnengeschoten. De goal werd echter we gens buitenspel van de liggende Van Iterson afgekeurd. Het doelpunt van HBSS kwam eigenlijk door een foutje van de verder goed spelende Cock Bouwman. Hij miste de bal na een hoge voorzet. Lange tijd ging het gevecht tussen DEVJO en Hazerswoudse Boys gelijk op. Aan beide zijden kleine kansjes met één 'bijna- treffer' voor de gastheren. De bal stuitte echter op de paal. Via een schitterende combinatie van Chiel Kampman en Jan Platteel kon de laatste In de 73e minuut de openingstreffer laten noteren. Vijf minuten voor het einde werd de bal. na een vrije trap van de paal terugkaatsend, in het andere doel geschoten. De slotfase werd erg spannend, maar leverde geen doelpunten meer op: 1-1. Het Hillegomse SIZO gaf bij Energie, dat een stuk lager geklas seerd staat, de al verminderde kans op de titel definitief weg. In een uiterst zwakke vertoning, die bovendien sterk werd beïn vloed door de blessure van Hennie Kamphorst (hij kwam in bot sing met Eltjo Vljn), werden nauwelijks doelpogingen onderno men. De tegenstander was te zwaar onderschat. Energie speelde wel voluit en scoorde daarom de verdiende overwinningsgoal. LODSE COURANT HBURG RCL Is; g acht wedstrijden i, weer terug In de ensrace. De Lei iers boekten in burg een opmerke- zege op koploper eervogels en ook al andere toppers in Ie klasse B punten Iden, mag RCL weer tot de kans- rekenen. Een pre- dat overigens de Ie wedstrijden wel :s aan een zijden zal hangen. In ver en immers, kijkt g altijd tegen een ie achterstand aan. eester Theo de Waard realiseert zich dat terdege. „We hebben hier in Spakenburg onze laat ste kans gegrepen, dat Is waar. Maar in feite bete kent dat slechts dat RCL als alles goed gaat nu nog acht keer een laatste mo gelijkheid krijgt. Puntver lies in welk duel dan ook zal de kloof met de andere ploegen zeer waarschijnlijk te groot maken om nog echt mee te kunnen doen om de eerste plek." De winstvoering in Spakenburg kwam zaterdag bijzonder op merkelijk én in nauwe samen werking met scheidsrechter Bosman uit Wapenveld tot stand. Tot driemaal toe wees de man in het zwart in het voordeel van de Racing naar de elf meter-stip. Op zich na tuurlijk nog geen reden om van een „nauwe samenwerking" met de leidsman te spreken, ware het niet dat de heer Bos man tot tweemaal toe volstrekt ten onrechte de zwaarste straf uitsprak. In het eerste geval - na een ongedwongen struikel partij van Pierre van Gemer- den - „overleefde" IJsselmeer- vogels het fatale fluitje nog, omdat Maarten den Harder de strafschop van de nog altijd naar zijn oude vorm zoekende Van Gemerden vrij eenvoudig kon stoppen. De tweede onte recht toegekende strafschop echter - doorgebroken Bob van Bohemen was binnen de beruchte lijnen uiterst correct van de bal gezet door Piet Slechtenhorst, werd door Kees Ruis aangegrepen om de be slissende 0-2 op het bord te brengen, een gang van zaken die behalve de fel protesteren de Vogejs-ploeg met gewaar schuwde Den Harder voorop, ook de supporters-aanhang van de Spakenburgse topper in alle staten van ongezonde opwinding bracht. Scheids rechter'Bosman zal dan ook wel eens wat rustiger j/an geest naar de kleedkamer zijn teruggekeerd dan zaterdag, al bleven harde klappen van de Spakenburgse aanhang hem dan na afloop dankzij een sterk ogend escorte nog net bespaard. Hoewel er aan de winstvoering op zich dan een smetje mocht kleven, omdat alleen de eerste benutte Ruis-strafschop, de tweede In het rijtje van drie, buiten alle discussie stond (li bero Henk de Graaf haalde de door Dick van deF Bijl Inge schoten bal stijlvol, maar over duidelijk met de rechterhand onder de lat weg), verdiende RCL zonder meer een volgen de „laatste kans". De Leider dorpers mochten dan in de eerste periode te vaak slordig werk afleveren, waardoor IJs- selmeervogels met name via Jaan de Graaf enige keren ge vaarlijk kon doorkomen, in de tweede helft was het RCL dat meer en meer in de wedstrijd kwam. En ook in de wedstrijd bleef, ondanks die gemiste eerste strafschop vlak voor rust en ondanks het uitvallen van Ab Braat met een scheur tje In het rechterscheenbeen, opgelopen na een nare over treding van persoonlijke tegen stander Jaan de Graaf. Dat de definitieve winst uiteindelijk slechts via die sterk discutabe le strafschoppenreeks kon worden gerealiseerd, deed oe- fenmeester De Waard later dan ook maar weinig. „Ik was er blij mee, met die strafschop pen bedoel ik dan. Maar ja, wat wil je ook. In deze fase van de competitie Is het resultaat zeker niet onbelangrijk...". GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 69 Ruls (strafschop) O- 1: 84 Ruls (strafschop) 0-2. RCL- Van der Heijden, Ruls. Ab Braat (Siera), Haneveld, Kammlnga, Hans Braat, Bruna, Van Bohemen, Van Ge merden (Schalkers), Van der Bijl, Van Doeselaar. ARC vocht in de isse een gelijkwaardig t SVPTT uit. Het duel in een terechte 1-1. laarentegen had ver- t betere van het spel, leg er geen goal in. ider 's-Gravenzande, impel voetbal speelt, jwelijks voor het hok: Wste helft bleek, dat [SVPTT qua veldspel iet voor elkaar on- Ook op het vlak van jsmogeiijkheden ont- iide ploegen elkaar De Hagenaars vroeg in de tweede eersten. Hannie van benutte een vrije hard en in één keer iffen. Bijna een kwar- lijd werd achterspeler Es op onreglemen- neergehaald. Rob mocht de achter- if elf meter goedma- tonald Dissel had op het einde nog een ins' op de winnende I verscheen na een en rechts alleen voor maar vergat de bal in l deponeren, etaleerde wederom ianvalsvoetbal. Zeker het simpele kick- spel van 's-Graven- |l de klasse van Kat- todra de 16-meterlijn Brd gepasseerd ont- de problemen weer. Dijk bracht Gidy van In stelling. De lange kopte finaal mis. Ook 2 kreeg goede mo maar bleek op het Ie moment te onze- istploeg leeft tegen- iet een te grote sco nce om de goede eenvoudig af te ron- iks de talrijke bles- het voetbalpeil van der Plas, de Junior, speelde een dstrijd, maar kwam it scoren. s Hoewel FC Llsse de si was in de tweede- e 1 tegen SDVB, pakte 0 lub toch de volle toevalstreffer In de linuut leverde SDVB U ining op. FC Lisse wensten <Jjk voetbal te spelen, rJsulteerde in een be- Jige partij. De open 3,d voornamelijk be- r de aanvalslusten Rob Suttorp was al Inuten dichtbij een aar zijn kopstoot luwernood gekeerd. der Laan schoot over, terwijl ook Jan &n en Gert van Tol In het vijandelijke gebied manifesteer- I SDVB was midden- p de Leeuw regelma- jk. Het Lisser over- I na de pauze aan. Leeuw na een uur vrije trap van net ^j16-metergebled ver- S bal werd van rich- lerd, waardoor goa- Groeneweg geen kans maakte. Dit irak het moreel van In de slotfase kwam •mbinatiespel weer en Piet Boot, Jan en Gert van Tol rd van de lijn ge- irlijk. Het zou ech- NOORDWIJK De wed strijd tussen Noordwijk en Rijnsburgse Boys was een derby uit het boekje. Beide ploegen, die gedurende negentig minuten aan el kaar waren gewaagd, zor gen voor een boeiende partij. Een partij waarin, behalve goed voetbal, vooral de spanning cen traal stond. Want tot aan de laatste minuut bleef het, ondanks bloedstollende ta ferelen voor belde doelen, 0-0. En ook de ontknoping van het duel was er een die er zijn mocht. In de eerste minuut van de bles suretijd was het Invaller Andries Wendt, hij was nauwelijks tien minuten in het veld, die. Noordwijk uit een vrije trap van John Marijt naar een 1-0 zege kopte. Dolle vreugde bij Noordwijk en diepe ont goocheling bij Rijnsburgse Boys waren het gevolg van die treffer. Ontgoocheling vooral bij Rljns- burg-spelers Freek Rienks en Piet Haasnoot. Beide spelers hadden het einde van de wed strijd niet gehaald, waren door trainer Arie Lagendijk in de tweede helft gewisseld. Ver vangingen die de nodige vraagtekens opwierpen. Beide spelers zeiden het niet te be grijpen, maar namen diploma tiek aan dat Lagendijk wel een verklaring zou weten. Ook Noordwijks oefenmeester Piet Buter snapte niet dat de sterk spelende Rienks en Haasnoot naar de kant werden gehaald. Buter vertelde dat hij die wis sels (Van Dijk en Van Egmond waren de niet imponerende vervangers) handenwrijvend van genoegen had opgemerkt. De verklaring van Lagendijk luidde aldus: „Haasnoot was Ingeklemd tussen Martin Toet en Nico Kuyt mist Rijnsburgse Boys-doelman Wijnand Sloos de bal volledig. Invaller Andries Wendt kopt gretig raak. In de eersteiminuut van de blessuretijd komt Noordwijk op een 1-0 voorsprong. leeg. De wissel van Rienks had twee betekenissen. Ik had meer kracht op het middenveld nodig, daarom bracht ik Van Dijk in. Daarbij had Freek last van een blessure." Aldus La gendijk die meldde dat spelers niets hadden te begrijpen en dat hij alleen de wissels be paalde. En over de voor hem minder gunstige afloop zei La gendijk: „We hadden voor rust minstens een keer moeten scoren. Dat hebben we niet gedaan en dan ga je de boot in." Rijnsburgse Boys had In de eerste vijfenveertig minuten van het door ruim drieduizend toeschouwers bekeken duel minstens twee doelpunten moeten maken. De ploeg van Lagendijk drukte Noordwijk, met Frans van der Veen als laatste man voor de gebles seerde Albert Spaanderman, in de verdediging en kreeg via snelle aanvallen kansen. Ton Arroyo mikte echter net naast, Dortmundt reageerde knap op een inzet van Ruud van der Voort en de doorgebroken Rob Gillissen werd toen hij al leen op Dortmundt afging door Frans van der Veen (boeking) onderuit gehaaid. Diezelfde Gillissen schoot de bal van korte afstand via een Noord- wijkverdediger over en voor- stoper Siem van Beveren moest na een lob van alweer nuut bijna op voorsprong ge komen toen Bogers op de van hem bekende wijze een hoek schop nam. Rienks kopte de bal via de onderkant van de lat uit het eigen doel. Bogers was later bijna weer succesvol toen hij een terugspeelbal van de treuzelende Ruud van der Matchwlnnaar/lnvaller Andries Wendt (links) en de vervangen Timo Gerlof verlaten het veld In opperbeste stemming. Nico Zwaan laat er het hoofd bij hangen. Gillissen redding brengen op Voort onderschepte. Bogers de doellijn. Kortom, kansen tikte de bal in het zijnet, genoeg, het benutten ervan liet echter te wensen over. Noord- Noordwijk was in de eerste wijk had in die eerste helft wei- twintig minuten van de tweede nig in te brengen. Toch was de helft de sterkere ploeg. Veel kustploeg in de zevende mi- mogelijkheden leverde dat echter niet op. Jack Manu- putty, zaterdag de beste man van het veld, hielp Noordwijk bijna een handje door de bal in samenwerking met doelman Sloos in eigen doel te werken. Tlmo Gerlof faalde van dichtbij (Sloos redde knap) na een doorkopbal van de passieve Bröring. Rijnsburgse Boys, dat ?ich langzaam herstelde, kreeg nog twee fraaie kansen. De goed spelende Arroyo vond Dortmundt op zijn weg en ook Haasnoot schoot niet lang daarna tegen de Noordwijk- goalie op. Het leek' uiteindelijk 0-0 te blij ven. Voor belde ploegen een Juiste uitslag. In de laatste mi nuut echter was Leo van Delft bij de eigen, rechter cornervlag In balbezit. Van Delft, op de huid gezeten door John Marijt. wilde de bal In alle rust over de achterlijn laten lopen. Marijt stoorde echter goed, kwam na veel gepriegel in balbezit en werd vervolgens door Van Delft neergelegd. Marijt nam zelf de vrije trap, plaatste de bal voor het doel en waar de complete Rijnsburgse defensie in de fout ging, Sloos miste de bal volledig, was het Invaller Andries Wendt die de bal maar voor het inkoppen had. KEES VAN HERPEN Scoreverloop: 91 Andries Wendt 1-0. Noordwijk: Dortmundt. Sluys, Van der Veen. Van Beveren. Marijt. Smits. Boot. Vink, Gerlof (Wendt), Bogers, Bröring. Rijnsburgse Boys: Sloos. Zwaan. Ma- nuputty. Toet. Rienks (Van Dijk), Kuyt. Van der Voort. Haasnoot (Van Egmond), Arrroyo, Gillissen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17