Rose of Raby snel op Duindigt
Nereus val
uit de boot
3
sportuitslagen
SPORTTRIBUNE
Nederlaag
El Salvador
Vroege titel
Raymond
Ceulemans
'J
Duits succes in Wenen
LEIDSE COURANT/
MAANDAG 29 MAART 1982 PAGINA l
CORDOBA Ondanks alle
problemen in El Salvador Is
het nationale voetbalelftal op
toernee door Argentinië. Vrij
dag werd tegen het clubteam
van Talleres een nederlaag ge
leden: 2-1. El Salvador Is voor
de strijd om het wereldkam
pioenschap in Spanje In groep
3 Ingedeeld met Argentinië,
België en Hongarije.
Honduras heeft een Internatio
naal toernooi In Los Angeles
als vierde beëindigd. De laat
ste wedstrijd - tegen New York
Cosmos - werd met 3-1 verlo
ren. Johan Neeskens zorgde
voor de derde treffer. Het toer
nooi werd gewonnen door het
Mexicaanse clubteam 'Ameri
ca'. Honduras zit voor Spanje
met Spanje. Joegoslavië en
Noord-lerland in een groep.
Koeweit heeft In het toernooi
van de Arabische Golfstaten
zijn derde overwinning ge
boekt. Vrijdag werd Saoedle-
Arabië met 1-0 verslagen. Koe
weit Is voor Spanje met Enge
land, Frankrijk en TsjechOslo-
wakije Ingedeeld.
PORTO Raymond Ceüler
mans heeft In Porto zijn 2Öe
Europese drlebandentitel op
zijn naam gebracht. De Vla
ming stelde de titel al op zater
dag zeker. Om die reden bleeft
de nederlaag In de finale tegen
Johan Scherz zonder gevolgen.
De Oostenrijker speelde even
eens vrijuit, omdat hij zich al
voor de eindstrijd zeker wist
van de tweede plaats. Daar
mee ontsnapte hij aan het ge
drang om de bezetting van de
overige topposities.
Van de nivellering trok vooral
Rinl van Bracht profijt. Hij ein
digde als vierde, een klasse
ring waarop hij na zijn slechte
opening niet meer had gere
kend en die illustratief was
voor zijn opmerkelijk hesteld.
Met Ceulemans gaan Scherz
en Dielis (als titelhouder) half
mei naar Ecuador voor de
strijd om het wereldkampioen
schap. Van Bracht werd op
grond van zijn vierde plaats als
eerste reserve aangewezen.
WASSENAAR Steel
Malden, die vorig jaar de
Gold Cup op Duindigt won,
viel bij haar eerste optre
den van het seizoen op
Duindigt nog niet mee. Sa
men met Caruso vertrok
het paard in de Welling-
tonprijs in een ren over
1900 meter ais favoriet.
CaruSo nam In handen van
Kevin Davies de leiding en
had lang kans om te win
nen. Steel Malden werd
echter nooit gevaarlijk.
In de laatste rechte lijn was
Rose of Raby nog laatste.
Deze vierjarige nieuwe Import
kwam de Iaat9te vijfhonderd
meter als een sneltrein op de
finish af en zegevierde met Eric
Bloem voor Caruso. Cocky'
Dundas, één van de beste
sprinters, pakte over deze af
stand toch nog een derde
plaats. Mini Ton won vorig jaar
bij de amatrlces twee keer met
Robbedoes. Felicia reed vorige
week bij haar seizoendebuut
op Duindigt met een derde
plaats een goede koers. Met
deze wetenschap vertrokken
Felicia en Robbedoes kansrijk
uit de startboxen in een veld
van maar liefst veertien paar
den In een ren voor amatrices
en amateurs. Robbedoes ging
lang aan de leiding, maar
moest tenslotte genoegen ne
men met een derde plaats.
Robbedoes was nog wat'te
zwaar om een betere prestatie
te leveren. Felicia won voor
Sea Dóve.
Bij de dravers was er geen
hoofdnummer. Toscan Fortuna
boekte een uitstekende over
winning in de Gelsenkirchen-
prijs. Het paard deed wat
moeilijk aan de start, maar
eenmaal in draf was hij niet
meer te kloppen. Uhlan D, die
uit de laatste vijf starts vier
keer had gewonnen, werd
tweede. De vierjarige hengst
moest echter wel twintig meter
aan de start geven.
Ossian van de Haagse eige
naar han Pasman kon bij
Duindigt-tralner Aad Harmsen
.niet veel uitrichten. De dure
aankoop van eigenaar Pasman
werd vorig jaar in training ge
geven bij Jan Wagenaar in ,Ot-
terlo. Aanvankelijk kon Wage
naar ook niet veel met de ne
genjarige hengst uitrichten^ Dit
jaar gaat het echter erg goed.
Vrijdagavond won Jan Wage
naar met Ossian in Schaes-
berg en gistermiddag zorgde
zijn dochter Yvonne Wagenaar
voor een grote verrassing door
op de laatste zondagmeeting
op Hilversum de Grote Winter-
finale met het paard te winnen.
Vader Jan Wagenaar kwam
met Robin Buitenzorg niet In
de prijzen.
SUPERTRIOTIP
In supertrio 14 van zondag 4
april op de draversbaan van
Duindigt komen twaalf paarden
aan de start. Over de afstand
van 2040 meter gaat Udetto
Hanover als licht favoriet van
start. Zijn laatste vijf starts le
verden drie overwinningen op
en twee tweede plaatsen. Uk-
kie Supreme kan het hem
moeilijk maken. De vierjarige
hengst won drie keer achter
een. Tiger Hanover kwam vori-_
ge week weer voor het eerst
uit en deed het met een twee-
Yvonne Wagenaar met Ossian
op weg naar de winst in de
Grote Winter-finale.
|de plaats niet slecht.
Onze favorieten: Udetto Hano
ver (10), Ukkie Supreme (5) en
Tiger Hanover (7). Onze outsi
ders: Telsa Fortuna (6), Stef(3)
en Sisi van Alphen (1).
ARTHUR VAN RIJSWIJK
AMSTERDAM De eerste plaatsen bij de tweede i
ontmoeting in het voorseizoen, de 29e aflevering va
'Head of The River' op de Amstel, werden gisteren 4
lijk verdeeld. De grote Amsterdamse vereniging Neri
viel echter buiten de prijzen. De derde plaats bij dejEf
ren-acht was zelfs min of meer een verrassing voor ji
reus, aangezien de ploeg niet op volle sterkte kon i
'treden.
De dames-acht slaagde er niet in het sterk roeiende Orca v<
blijven. De meeste aandacht werd, opnieuw, getrokken doi
dames dubbelvier met Jos Compaan, Lili Meeuwisse en de
ters Greet en Nicolette Hellemans. De vier wonnen en ver!
den het drie jaar oude baanrecord op de vijfeneenhalve kili
ter van de Hunze. Het viertal breekt op na de zo succesvol
pen vierkamp en de lange-afstandwedstrijden van gisteren
Amstel. Jos Compaan en Lili Meeuwisse prefereren het verdol
hun. eentje te doen in de skiff. De zusters Hellemans klimmi
hun vereniging de Hunze in de dubbel-twee. Het kwartet
therapeutes, twee afgestudeerd en twee nog bezig, valt
kaar, hetgeen voor de Nederlandse roeierij een verlies mag
den genoemd.
Bij de heren-acht kwam Nereus het afgelopen weekeind
actie. Vorige week was dat door ziekte niet het geval. Ni
werd derde achter Aegir en Orca. Aegir troefde hiermee de|
naar van de vierkamp af.
WENEN Paul Schockemöhle
heeft gisteren in Wenen het
onderdeel, tellend voor het Eu
ropese circuit van de wereld
beker gewonnen. Met Akrobat
bleef de Europese kampioen In
de tweede barrage foutloos in
22,00 seconden. Het werd een
volledig Westduits succes.
Gerd Wiltfang eindigde met
Boyfriend als tweede en Hen
drik Snoek werd met Palma
Noya derde.
In de stand van het Eurci
circuit is de niet deelnem
Henk Nooren nog altijcf
beste Nederlander. Hij
twaalfde met 41 punten] o
eerste zestien plaatsen j^,
voor de finale, half april iru
thenburg. Rob Erhens is f
tiende en Johan Heins zl
tiende. Heins en Nooren
nen 4 april nog punten
melen in Burmingham.
Wereldbekers voor Hess en Koeh
MONTGENEVRE De Zwitserse Erika Hess heeft zaterdagfe
Franse wintersportplaats Montgenevre de wereldbeker bij hj|
pine-skien veroverd. De slalom in Montgenevre, de laatste
ce van het seizoen, werd gewonnen door de Amerika,,
Christina Cooper.
De Amerikaan Bill Koch heeft de wereldbeker Noordse nui
(ski) veroverd. Koch won zaterdag In het Italiaanse plaats
rotto een race over vijftien kilometer in 37 minuten 52,5
den.
EINDHOVEN Het Neder
lands dameselftal heeft de
voetbalwedstrijd tegen Frank
rijk met 2-1 gewonnen. Bij de
rust was de stand in Eindhoven
1-1.
ATLANTIC CITY Wilfredo
Gomez uit Porto Rico heeft za
terdag zijn wereldtitel boksen
in het superbantamgewicht
Sportwereld
voor de veertiende keer met
succes verdedigd. De Mexi
caan Juan Meza was nu het
slachtoffer. De scheidsrechter
stopte fn{ de zesde ronde de
wedstrijd.
DARMSTADT Joost Borm is
zaterdag negende geworden' In
het wereldkampioenschap
veldlopen voor studenten.
Wereldkampioen werdv de
Westduitser Frank Zimmer-
mann.
SINDELFINGEN Laurent van
As was de beste Nederlandse
judoka tijdens de internationa
le judokampioenschappen van
Westduitsland. Hij Veroverde
het zilver in de lichte klasse.
AMSTERDAM Jan van de
Marei uit Amersfoort en Bruno
van Traa uit Valkenswaard
hebben zaterdag met een Tal
bot Sunbeam Lotus de inter
nationale SLS rally gewonnen.
LONDEN Oxford heeft za
terdag Cambridge verslagen in
de traditionale roeiwedstrijd op
de Thames in Londen.
MELK Jan de Rooy Is In de
eerste wedstrijd voor hét Euro
pees kampioenschap rallycross
in het Oostenrijkse Melk vijfde
geworden met een Audi Quat-
tro.
NIJMEGEN De winnaars van
de Open Nederlandse kam
pioenschappen taekwando
zijn: Choi Chan Ok(Frankrljk),
Ben en Alex Rumeon (Nijver-
dal), John van Hoof(Den
Bosch), Henk Horsten (Til
burg), Jul Mas (Spa), Jerome
(Belgie), Ben oude Luttikhuis
(Almelo), Arnold Sputter (Hen
gelo), Harru Kruys (Almelo).
TAMPERE De Nederlandse
karateploeg heeft in het afge
lopen weekeinde in Tampere
tweemaal gewonnen en een
maal verloren van Finland.
Winst met 4-3 en 4-1 en
met 1-4.
VILNIOES Swift Roei
is zaterdagavond uitgi
keld in de halve finales vj
toernooi om de IHF-bekc
Limburgse zaalhandb;
verloren in Vilnioes in de]
Jet-Unie met 27-20. De
wedstrijd werd met 23-11
loren.
BUITENLANDS
VOETBAL
Areen ai—Aston Villa 4—3. Bir-
mlngham—Brighton 1—0. Co
ventryWolverhampton 0—0.
Evert onUvorpool 1—3. Man
chester UnitedSunderland 0—0.
Middlesbrough—Manchester City
0—0. Notts CountyLeeds United
2—1. SouthamptonStoke 43.
Swansea—Ipswich Town 1—2.
West Bromwlch—Tottenham 1—0.
West Ham—Nottingham Forest
Ipswich T.
3358
31—56
2954
29-54
Manch. Un. 30—54
Arsenal 31—53
SCHOTLAND
Celtic—Aberdeen 0—1. Dundee
UnitedMorton 5—0. Hibernian
Rangers 0—0. Patrick Thistle-
Dundee 0—2, SL Mlrren—Airdrle
3—0.
Stand:
Celtic 2!
Aberdeen 2!
ruhe SCFortuna D. 1—0.
BELGIË
TongerenFC Luik 13. Ander-
lechtMolenbeek 0—1, Standard
Luik-Gent 3—1. Waterschei—Be-
veren 01. Cerkel Brugge—Ware-
n2—1. Antwerp—Meedelen
KortrijkBeringen 4—O. Lo
keren—Club Brugge 0—2. Uer-
se—Wlnterslag 3—1.
Stand:
Standard Luik 28—40
Anderlecht 26-37
Gent en Antwerp 26-35
GermainNice 11. LensVa
lenciennes 1—1. 8rest—Nancy O—
1, Laval—Bastia 2—0, Metz—
Tour» 4—2, Strasbourg—Lllle 3
0.
Stand:
Monaco 32—45
St. Etlenne 32—44
Bordeaux 3244
Sochaux 32—40!
ITALIË
Avelllno-Catanzaro 1—0. Bolog
naJuventus 00, Caglierl—
Como 2—0, Genua—Fiorentlna
►0—0. AC Milan—Ascoll 0—0.
RomaInter Milan 32, Torino
Cesena 0—0. Udlnase—NapoU O—
AC Fiorentlna
Intemazlonale
AC Nspol
24-37
24-36
24—30
24—29
SPANJE
Gl|onBilbao 1—3. Caatetlon—
Osasuna 1—1. Barcelona—Espag-
30—43)
Sodedad 30—40
Real Madrid 29—391
Valencia 30—36j
Portugal
Porto-Setubal 2-1. Braga-Penaflet
2-0. Vlseu-Esplnho 0-0, Belenen-
ses-Boavista 1-0, Rlo Ave-Porti-
monense 14). Estoril-Lelrla 24),
Gulmaraes 23-30.
ZW1T8ERLAND
Aarau-Zürlch 1-1, Belünzona-
Young Boys 0-0, Bulle-Vevey 1-1,
Lausanne-Slon 1-0, Sankt Gallen-
Nordstern 4-0, FC Bazel-Servette
0-1, Zürlch-Xamax Neuchatol 2-2,
Luzern-Chlasso 1-0. Stand na 19
duels: 1. Servette 32 punten. 2.
Grasshopper» 28, 3. Zürlch 28. 4.;
Xsmax 25.
BULGARIJE
Aksdemlk Sofla-Cherno More 0-0.'
Trakla Plovdlv-Levskl Spartak So
fia 1-2, Slavla Sofla-Chernomorets.
Burgas 0-2. CSKA-Etur Vdlko
Turnovo 4-1. Zagora-Haakovo 0-2.
Olmltrov-Spartak Pleven 1-1. 6IU.
ven-Beiasltsa Petrlch 14). Botev
Vratsa-IOkomotlv Sofia 1-1. Stand
na 20 duels: 1. Levskl Sparlak 38.
2. CSKA 26. 3. Chernomorets 26.
4. Slavla 26.
OOSTENRIJK
Sturm Graz-Llnzer ASK 1-2. Voöst
Llnz-Admlra Wacker 14). SSW In-
nsbruck-Rapid 34). Austria Wien-
Grazer AK 34). Wiener SK-Austrla
Salzburg 24). Stand na 26 duels:
1. Austria Wlen 26. 2. Rapid 33. 3.
Wacker 29. 4. Grazer AK 25.
DENEMARKEN
Koldlng-Hvldovre 2-2, Bröndby-
1909 Odense 7-1, Lyngby-Vejle 1-
1, Naestved-Köge 2-2. 1901 NyktL
blng-lkast 0-0. Esbjerg-BK 93 Ko
penhagen 3-2. KB Kopenhagen-
AGF Aarhus 2-4.
HONGARIJE
Csepel-Vasas-3-0. Honved Buda-.
pest-OZD 3-2. Bekescsaba:Szom-
bathely 2-1. Debrecen-Zalaegers-
zeg 0-0. Pecs-Tatabanya 0-0. Nyi-
regyhaza-VIdeoton 2-1, Ferencva-
ros-Szeged 3-2. Raba Eto-Volan
4-2. Stand na 26 duels: 1. Raba
ETO 35. 2. Ferencvaros 35. 3. Uj-
pest Dozsa 35. 4. Vkleoton 35.
GRIEKENLAND
Otymplakos-AEK 2-2. Kastoria-Pa-
nathlnaikos 1-2. Apollon-EIhnlkos
PAOK 34. 4. Arls 31.
3-0, Tlrgoviste-
oieaua-OLT 2-1. Corvlnui-ASA b-
1. Chimla-Constanta 0-1, Cluj-
Cralova 3-1. Sportul-UTA 1-0, TL
mlsoara-DInamo 2-0. Stand na 22
duels: 1. Craiova 30. 2. Dlnamo
30. 3. Corvinul 27, 4. OLT 25.
JOEGOSLAVIË
Teteks Tetovo-Rode Ster Belgra
do 0-3, Sloboda TuzJa-Hajduk
Spilt 0-1, Osl|ek-Vardar Skopje 5-
0. Partlzan Belgrado-DInamo Za
greb 0-0, Radnlckl-Zeleznlcar Sa
rajevo 3-1, Vojvodina Nov) Sad-
Velez Mostar 0-3, Zagreb-Buduc-
nost 04). Serajevo-Belgrado 1-1.
Stand na 26 duels: 1. Dlnamo 38,
2. Rode Ster 33. 3. Htjduk 33. 4.
Partlzan 31.
TSJECHOSLOWAKUE
Dukla Banska Bystrlca-Spartak
Praag 1-1. Tatran Presov-Loko-
motiva Koslce 1-2, ZTS Etrzalka-
Slovan Bratislava 1-1, Dukla
Praag-Zbrojovka Brno 2-0, Inter
Bratislava-Plastika Nltra 24). RH
Cheb-Vitkovlce 1-1. Slavla Praag-
Spartak Trnava 1-0. Banlk Ostra-
va-Bohemlans Praag. Stand: 1.
Dukla Praag 33. 2. Banlk Ostrava.
Bohemians Praag. Plastlka Nltra
27.
HOCKEY
HEREN
Hoofdklasse
Bl'daalTilburg 3—1, MEP-La-
11, KI. Zwits.—Amsterdam
I. Hattem—Oranje Zw. 1—1,
KampongWagenlngen 2—2„
Gron. Stud.—HGC 2—2
Overgangsklasse: A: Sch'weljde
Rotterdam 1—1, HTCC—Hllver-t
sum 3—0, Hurley—Deventer 1—1„'
Geel Zwart—Hudlto 0—1, Gool-j
scheMOP 0—0, Victoria—EMHC!
4—0. B: Plnoke—Were Dl 2—V
VenloBreda 2—0. SCHC—Oen
Bosch 3—2. Quick St.—Randwljck.
2—3, DKSKameleon 2—0.
HDM—Nijmegen 3—2
Eerste klasse: A: Forward—OSHC.
0—0. AeolusHOCO 1—0. Ring,
PassLeonldas 03. Kromhout—
AMHC'65 1—3. DSHG—HOCO!
1—1. Leonldas—AMHC'65 2—1J
Zoetermeer—Asvlon 3—2. B: Ben-
nebroek—Kraaien 1—2, Lelden
Kieviten 0—1. HBSHaaskamp'
2—0. Forescate—Qui Vive 6L.
HIC—Be Fair 4—1
Tweed# klasse: A: Voorna—Te,
Werve 1—0. Groen Geel—VCL 1—j
1. Waddlnxv.—Rijswijk 0—1. Pol-j
lux—Cartoucho 1—2; 0: Tempo
Zwart Wit 0—0. Waalwijk—Dord-'
recht 2—2, WarandePush 1—1„
Oude MaasRapid 3—0
DAMES
Bl'daaiUpward 0-0, Oranjei
Zw.EMHC 3-1. Were DlNip
megen 1—2, Goolsche-GHBS
3—0, Hilversum—HGC 1—1. Nij
megen—Were Dl 1—2, Gronln-|
gen—Amsterdam 1—4, EMHG
Bl'daal 1—0
Overgangsklasse: A: PW—GCHC
1—0. Forward—HTCC 0—0.
HBS—Push O-O. Dash—Kieviten
0-1, GCHC—HTCG 0—1,
Union—Arnhem 1—0. PushDash
7—0. HDM—Gron. Stud. 2—0. B:
MOP—Uden 1—0.
Eerste klasse: A: Ben neb roek—
Laren 2—2. HICAmersfoort 2—
1. Sch'weIJde—Zandvoort 1—0,
Randwljck—Slrawberr. 00.
VoordaanKampong 0—1. B:
Warande—Rotterdam 1—1. Lei
denDen Bosch 0—0. Hudlto
Victoria 3—2. Ring Pass—Leonl
das 1-0. Waalwijk—Breda 1-0.
Tweede klsese: A: Tempo'34
Asvlon 2—0, Dordrecht—Spirit
1—2, Aeolus—Vlisslngen 2—0.
Voome—Oude Maas 1—1. B:
NoordwijkForescate 11. Te
Werve—Craeyenh. 01. Groen
GeelRoomburg 1—3. Alecto
KORFBAL
St. Hooger-Rohda
7-13; Blauw Wlt-DOS'46 B-15. Sa-
mos-Allen Weerbaar 8-6. LUTO-
Fortuna 10-8. PKC-Deetos 7-14.
Overgangsklasse A: LDO-DTV 10-
6. B: Pams-Dle Haghe 6-8. Ons El-
bernest-DKOD 10-7. C: PSV-BI.
Wlt'51 8-8, Achllles-Oost Arnhem
12-7, De Bermen-Fiks 5-5. B:
Vlaardlngen-WION 12-8, Terhoy-
den-HSV 2-4. C: Ondo-KInderdlJk
10-12, DES-Kwtek (R) 6-4. D:
Stormvogels-Ons Eiland 6-4, TOP-
Snel 6-7.
Derde klasse A: Ventura S-Maas-
sluls 8-3. B: NIO-VIOS 8-7. C: Ad-
tlef-USV 7-3. Dubbel Zes-Keep Fit
4-4. H.Stand-Hoogvt. 9-8, ALO-
Ons Huls 10-9. D: Charlols-KNS 9-
9. ODO-Harga 10-5, TOV-Phoenlx
ATLETIEK
CPC4oop
1. Hugh Jones (Eng) 1.01,6. 2. Cor
Lambregts (Unltss) 1.02,06, 3. Do
minique Chauveller (Fra) 1.02.56.
4. Rail Salzmann (Wdl) 1.02,56, 6.
John Graham (Scho) 1.03.07. 6.
Gerard Nijboer (Daventrla)
1.03.19, 7. Jozef Mltka (Pol)
1.03.22, 8. Jan van Oss (AW)
1.03.23, 9. Ryszard Marczak (pol)
1.03.24, 10. Robert Charleston
(Eng) 1.03,43, 11. Bernard Faure
(Fra) 1.03,49. 12. Alex Campfort
(Bel) 1.04.02. 13. Cor Vriend (PSV)
1.04,19, 14. Leo Thoma (Wdl)
1.04.23, 15. Jose Reveyn (Bel)
1.04.31.
Dames: 1. Annie van Stiphout
(HAC) 1.14,34, 2. Magda Hands
(Bel) 1.14,45, 3. Inge Leln (NOO)
1.16,37.
Landenkleaaement: 1. Nederland
(Lambregts, Van Oss, Vriend) 23
punten. 2. Groot-Brittannlè (Jones,
Graham, Cannon) 25. 3. West-
Dultsland (Salzmann, Thoma, We-
nlger) 35, 4. Frankrijk 37, 5. Polen
38. 6. Noorwegen 51. 7. 8elglé 53.
ZAALHANDBAL
Eredivisie: DW Hellaa-Slttardla!
DVO 12-5, Enzlco/Swift-V en K
25-16. Tra) ad Mosam-AMC/Nlloc
10-11. vdV/Qulntus-Entlus/SEW
9-10, Swift A-PSV 13-16.
1e divisie B: Anlmo-V en L 8-11/
Loreal-Zonnebloem 10-7, Wlngs-
Hercules 16-12, vdB/DES-Ancora
12-7. PI/Foreholtb-EBHV 14-11.
Eredivisie: Attna-V en L 17-18,
Enzlco/Swlft-NCR BLWit 19-17.
Sittardla-Bonds Sp. Gazellen 14-
14. vdV/Qulntus-v. Eljm/Hermes
15-16. AHC 31-PSV 22-16. 1e dL'
visie B: UD-Swlft A 20-16. LoreaL
Aalsmeer 15-18, Slttardla 2-Fortu-
na 27-15. Arts. Meteoor-Internos
25-17. DW/Hellas-Pius X 17-18.
TAFELTENNIS
HEREN
Erodlvlsle: De Veluwe—Avantl 6
4. TT A'damKorenbeurs 6—1,
Valken sw.Alkmaar 6—4. Alk
maarAvantl 55. TT A'dam
Valkensw. 36. KorenbeursDe
Veluwo 3-6
DAMES
Eredivisie: Torenstad—Konlngsl.
6—3. Avantl—Aloyslus 6—1. Scyl-
le—Vice Versa 6—0. Vice Versa—
Konlngsl. 46. Avantl—Scytla 3
6. Aloyslus—Torenstad 3—6, Vice
ROLHOCKEY
Trans Europa Invltatleeup:
Duitsland—Zwitserland 2—5. En
gelandFrankrijk 15, Neder
landEngeland 42. Duitsland
Frankrijk 7—2. NederlandZwit
serland 3—1, ZwitserlandFrank
rijk 8-5. Duitsland—Engeland 3—
2. Nederland—Frankrijk 5—5. En
geland—Zwitserland 3—5. Neder
landDuitsland 1—6
BASKETBAL
DAMES
Eredivisie
Black Velvet Can.—BOB 81—57,
Jolly Jumpers—BOB 90—77. Nusa
Indah Voorburg—Parker 110—52.
Groene Uilen—8.V. Amstelveen
50—65. Block Velvet Can.—Rot
terdam Zuid 66—50. Eve Adam
StarsRaak Meubelen 65-63.
HEREN
1e divisie
A: WolvesNutsspaarb. Trotters
92—113, Ymlr—Akrldes 87—78,
Stoeple Shoothers—Zaandam
98—74. Cangeroes—Orca's 105—
109, Nutsspaarb. Trotters—Gro
ningen 8860.
B: Coveco BSW BC Pautus 93—
56. Hoofddorp—Eindhoven 93
82. SOV Bernlsse—Rotterdam
Zuid 87—114, Black Eagles—BOB
112—88, Hertogballers—Achilles
97—75. WybaGoba 88—105.
DAMES
Pr om .divisie
AMVJ AmsterdamOlympla 64—
47. Sea DevilsAMVJ Amsterdam
72—67. DAS-Gronlngen 69—50.
SOV Bernlsse—Zeemacht 61—67.
Cangeroes—Dragons 60—62.
HEREN
Eerste klasse
DAS—MSV 119—92. Juventus—
Binnenland 8573. Sllv. Llons—
AMVJ 92—73. Jumpers—Leider
dorp 93—79, Red StarsMidland
72—95.
Tweede klasse
AlexandriaDunckers 69—72.
82. Gym novaASV 87-62,
LubaZoebas 70106.
Res. klasse
RZ 2—DAS 2 101—61. Jumpers
2—Leiderdorp 2 48—63, SOVB
2—Parker 2 91—62.
DAMES
Eerste klasse
OSM—OSG 39—108. Juventus—
Binnenland 40—41. Devei Devils
Anguilla 42—60. Midland—Herons
54—52. Red Stars—Argus 59—46.
LUSV—RZ 2 55-33.
Tweede klasse
DAS 2Dunckers 5365. Goba
Irene 7739. GymnovaSilv.
Llons 5450, JumpersArgon
Falr-AV40 3-2. Zevenhulzen-VC
Krimpen 3-0, DAC-MVC 3-1, VSC-
Haag 3 3-1.
Heren:
Eredivisie: Zaan!69-Maaslrlcht 3-
0. Voorburg-AMVJ 3-0. Brevok-
Breda-Anlmo 3-1. Martinus-Lycur-
gus 2-3. Geldrop-Orlon 0-3. WC-
EAW 3-1.
1e divisie A: DAK-Thomax 3-1.
Reflex-Dynamlek 3-1. US-Molen-
wlek 1-3. Donltas-PVC/Blokkeer
1-3. The Smash-Volendam 3-1,
Oranje Nassau-Dynamo 3-0.
1e divisie B: Voorburg 2-Polarts 2-
3. Radlus-Zevenhulzen 3-1, Uden-
hout-Unne 3-1. ValboveLNIjme-
gen '73 3-2. Broleco-SDO 1-3.
Sarto-Orawl 1-3.
2e divisie D: Martlnus 2-SVC-Den
Haag 1-3, Madjoe-Ovra 0-3, Ar-
gus-Arlston 1-3, Kallno-LUSV 3-1,
The Smash 2-Katapult 1-3, VSO-
HSV Sport 3-2.
3e divisie G: Barendrecht-Amster-
dam 3-0. Kangeroes-Tomado 2-3,
US 2-VC Krimpen 0-3, Tonegldo
SC-Spaame 1-3, Zovoc-Haag 1-3,
Delta-Kallnko 2 3-1.
BOKSEN
TENNIS
Nederlandse jeugdkampioen-
Kwartfinales: Yvette Flu—Yolanda
Lembeck 60 6—1. Manon Bolle-
graf—Titla Wilmink 7—5 6—1.
Monique MargarollIrmgard van
der Eijnden 6—2 6—2. Irma Bou
rn an sAnneke van der Ham 6—1
4-6 6-2.
Halve finales: Flu-Bonegraaf 6-
0 6—2. MargarollBoumans 6—4
6—0.
Finale: Margaroll—Flu 84 6—0.
Om ds derde plaalt: Bodegraf—
Boumans 64 7—6.
i Vekemana—Haiko Bloemen-
6—2 6—4 7—5. SimonZegveld
VOLLEYBAL
Dames:
Eredivisie: Longa'59-VCH 3-2,
Voorburg-AMVJ 3-0. The Smash-
Haag 3-0. Sarto-Assen 0-3, VCC-.
Orion 2-3. DVC-Dynamo 3-0.
1e divisie B: VC Utrecht-Thornax
3-2, P&P-VCH 2 3-1. DOS-Were 01
3-2, Volbovol-Cito 3-1, Rust
Roest-Vollkel 3-0. WC-EAW 3-1.
2e divisie D: Voorburg 2-Edam 3-
1. VCA-Allldes 3-2, Berkel-DFC 0-
3. Purvo-PVC/Blokkeer 0-3. Tone
gldo SC-Haag 2 2-3, RVC-Kange-
roes 2-3.
3e divisie O: Broleco-Kangeroes 2
34). Leython-Thornax 3 3-0. Be
Halve finalas
Vedergewlchb Said Kwyasse (NH)
wint op punten van Fons Delmotte
(Zuid). Sjel Zwakhalen (Zuid) wint
op punten van Calvin DuCray
(Zuid).
Lichtgewicht Muhammed Elfallah
(NH) wint op punten van Wlm
Dleckmann (Zuid).
Uchtweitergewlchb Tyra Bacha-
ou (ZH) wint op punten van Cees
Bakermans (Zuid), Reginald Saro
(NH) wint door Interventie van de
scheidsrechter in de derde ronde
van Frans Hak (Zuid).
Buperzwaargewlcht: Simon Otto
(ZH) walk over tegen Take Rouke-
ma (Noord).
Lichtgewicht Ronald Beerlage
(Oost) wint op punten van Piet
Xhofleer (Zuid).
Weltergewlcht Gilbert Haflle (NH)
wtnt op punten van John van Elte-
ren (Zuid). Romeo Kenamlll (NH)
wint op punten van Ger Sloof (ZH).
door knock out In
de tweede ronde van Edset Lange-
veld (ZH). John Vos (NH) wint door
Interventie van de scheidsrechter
In de tweede ronde van Willy Lo-
dewljks (Zuid).
Halfzweergewlcht Arnold van der
UJde (Zuid) wint op punten van
René Giljou (NH). Clarence Dew
berry (Zuid) wint door Interventie
WORSTELEN
i de Berg (Simons/KDO Den
Haag).
Tot 57 ki
Tot 62 kilo: 1. Adrle van der Bilt
(de Hatter Utrecht). 2. Edwin Garis
(De Halter Utrecht).
Tol 68 kilo: 1. R. D. Brinkman
(Hercules Amsterdam). 2. John ML
davaeme (de Halter Utrecht).
Tol 74 kilo: 1. Hans Berken bos
(Hercules Amsterdam). 2. Adrlö"
Goedhart (Slmson/KDO Den
Haag).
Tol 82 kilo: 1. Bert Kops (Hercules
Amsterdam). 2. John van de Pa-,
verd (Hercules Amsterdam).
Tot 90 kilo: 1. Eddy Kaspers (Her
cules Amsterdam), 2. Eddy Hijman
(De Halter Utrecht).
Tol 100 kilo: 1. Freddy Winter»
(Achilles Arnhem), 2. John Mees
ters (Simpson Schaesberg).
Bovan 100 kilo: 1. Chris Dolman
(Hercules Amsterdam). 2. Adrle
van der Souw (Olympla Utrecht).
Tol 68 kitoe 1. R. D. Brinkman
(Hercules Amsterdam). 2. John ML
davaeme (de Halter Utrecht).
Tot 74 klloc 1. Hans Berkenbos
(Hercules Amsterdam), 2. Adrle
Goedhart (Slmson/KDO Oen
Haag).
Tot 82 kilo: 1. Bert Kops (Hercules
Amsterdam), 2. John van de Pa-
verd (Hercules Amsterdam).
Tol 00 kiïo: 1. Eddy Kaspers (Her
cules Amsterdam). 2. Eddy Hijman
(De Halter Utrecht).
Tot 100 kilo: 1. Freddy Winters
(Achilles Arnhem). 2. John Mees
iers (Simpson Schaesberg).
Boven 100 kilo: 1. Chris Dolman
(Hercules Amsterdam), 2. Adrle
van dar Souw (Olympla Utrechtl
SCHAKEN
Promotie 1 4 1/2—4 1/2 vl.; DCSV
1 7—1 vl.
Klaas# 2A: DD 5—Uerse 1 4 1/2—
3 1/2 vl.; HPSV 1—Moerwljk 3
3 1/2—5 1/2 vl.; DCSV 2—HPSV 1
8 1/2—11/2: Den Haag 4—Nat.
Ned. 2 7 1/2—2 1/2.
Klasse 28: SHGP 1—Voorburg 2
7—3.
Klasse 2D: Belg. Park 2-SIO 2
5 1/2—4 1/2; Pomar 1—Schaak
mat 1 4 1/2—5 1/2.
Klaaae 3B: Centrum 4—Paris 1
4—6; SIO 3—Centrum 4 7 1/2—
2 1/2.
Klasae SC: Wassenaar 8—Den
Haag 7 6 1/2—2 1/2 vl.; RHC 3—
Promotie 6 5 1/2—4 1/2; Uerse
2Voorburg 3 64.
Klasse 3D: RSC 2—Reglna Pacis
4—6; SHGP 2—Voorburg 4 6-^-4.
Klasse 4A: Schaakmat 3—LSC 2
4 1/2—3 1/2 onder protest.
Klaaae 4B: Vodopl 2—Arena 2 2—
6.
Klasse 4C: Hgse Toren 3—Promo
tie 8 7—1.
Klasse 4D: DSC 4—Arena 3
4 1/2—3 1/2; Jan Tlmman'1—Rijs-
BILJARTEN
Europee# Kampioenschap drls-
(Den) 52 74 8 0.702
Therlaga (Por) 45 58 5 0.775
Zanetti (Ita) 60 58 7 1.034
Nadal 33 51 5 0.647
Dlells 60 51 6 1.176
Bllalls 60 50 4 1.200
Mueller 60 50 8 1.200
Scherz 60 46 10 1.304
Ceulemans 68 46 7 1.260
Eindstand:
1 Ceulemans 18 12 1.365
2 Scherz 16 12 1.125
3 Dlells 12 14 1.184
4 Van Bracht 12 10 0.921
5 Bllalls 11 8 1.104
6 Mueller 10 12 0.970
7 Nadall 9 10 0.899
8 Zanetti 8 8 0.831
9 Laursen 6 13 0.863
10 Therlaga 4 10 0.887
11 Blomdahl 4 9 0.868
AUTOSPORT
6LS-Rallp 1. Jan van de MareL
/Bruno van Traa met een Talbot
Sunbeam Lotus 6727 seconden; 2.
John Bestebreurtjes/Bob Dickhout
Mitsubishi Lancer 7074; 3. John
Vermeeren/Paul Boesten Opel Ca-
dett 7139; 4. Paul Maaskant/Ruud
Oosterbaan VW Golf 7174; 5. Wil
lem en Els Slntenle Opel Csdett
MOTORSPORT
Grol# prijzen van Argentlnli
350 cc: 1 Carlos Lavado (Ven) Ya
maha 48.59.68 (gem. 146.367
km/u). 2 Jean-Francols Balde (Fra)
Kawasaki 49.04.55. 3 Dldler de
een ronde.
125-cc: 1 Angel Nleto (Spa) Garelli
103j8 km In 45.32.49 (gem.
136,470 km/u), 2 Rlcardo Tormo
(Spa) Sanvenero 45.34.80. 3 Willy
Perez (Arg) Sanvenero 46.01.26, 4
August Avlnger (Oos) MBA
46.01.49. 5 Ivan Palazesse (Ita).
MBA 46.01.69. 6 Pler-Paolo Blan-
chl (Ita) Sanvenero 46.05.07.
500-cc: 1 Kenny Roberts (VS) Ya
maha 50.44.82 (gam. 150.734 km),
2 Barry Sheene (Gbr) Yamaha
50.45.49. 3 Fred Spencer (VS)
Honda 50.46.48, 4 Franco Unclnl
(114) Suzuki 50.50.48. 5 Marco Lu-
chineill (Ita) Honda 50.57.45. 6 Ka-
tazuml Katayama (Jap) Honda
(Zal) Kawasaki 51.40.62, 9 Jack
Middelburg (Ned) Suzuki 52.05.88,
10 Lorls ReglanJ (Ita) Suzuki
(WDL), 2 Noorden. 3 Bremen
(WDL), 4 Veenoord. Individueel
klassement; Kroeze 8 pnt. Muts 5,
Stroes 3, Seur 1. B teams: 1 Noor
den. 2 Biedenbergen. 3 Veenoord.
4 Bremen. Individueel klassement:
Bart hoorn 11 pnt, Elzinga 6. Pe
ters 4. Van Dam 1.
Grasbaanraces In Vries: Sped aal
klasse senioren: Barend van Uffe-
fen (KootwlIkerbroek 1 18. Harm
Hofstede (Rouwveen) 16, Tjalle
Reltsma (Bolsward) 15. Junioren: 1
Geert Hofstede. 2 Wlebe Olderv
burger. 3 Volkert Bakker. Zljspan-
Zlers 19, Bootsma 19.
Enduro-wedstrijden In Havelte:
125cc: 1 Wlm Bealde. 2 Michel
Dekker. 3 Henk Steman (Voor
burg).
MOTOCROSS
Grand Prlx 125 cc:
1e manche: 1. Mark Velkeneers
(Bel) Yamaha. 2. Harry Everts (Bel)
Suzuki. 3. Mlchele Rinaldl (Ita). VI-
lera. 4. Eric Geboers (Bel). Suzuki.
5. Johan Martens (Bel). Honda, 6.
Gerd-Jan van Doorn (Ned), Suzu
ki. 8. Albert Ensing (Ned). Suzuki.
9. John Hansen (Ned). Suzuki. 16.
Theo Eggens (Ned), Honda. 17.
Jan Postema (Ned), Yamaha. 19.
Johnny Ponjee (Ned), Kawasaki,
20. Gerard Uljtdewillegen (Ned).
Suzuki.
Tweede manche: 1. Geboers. 2.
Velkeneers, 3. Rinaldl. 4. Maddll,
5. Hensen. 6. Vehkorten. 7. Mar
tens. 8. Postema. 9. Watanabe,
10. Ensing, 14. Ponjee. 15. Uljtde
willegen, 16. Van Poppel.
Stand: 1. Velkeneers 27 pnt., 2.
Geboers 23. 3. Rinaldl 20. 4.
Everts 12. 5. Marlens 10. 6. Veh-
hoken 9. 7. Maddil en Hensen 8. 9.
Van Doorn 5. 10. Ensing 4.
500 cc-klaste Internationaal (na
twee manches): 1. Hakan Carlq-
vlst (Zwe). Yamaha, 2 pnt., 2. Cees
van de Ven (Ned). KTM 5. 3. Neal
Hudson (Eng). Yamaha 7. 4. Peter
Herllngs (Ned), Suzuki 10. S.Tapa-
-' Plkarainen (Fin), Honda 13.
ZWEMMEN
200 m vrije slag |.o. 14: 1. M.
Spaans DSZ 2.04.8; 2. E. Versluljs
DSZ 2.04.9; 3. R. Haasnoot
Zljl/LGB 2.04.9.
100 m vrije slsg ida 14: 1. M.
Vrolijk WVZ 1.04.3; 2. E. Dljkhul-
DSZ 1.08.03; 3. P. Spaans
DSZ 1.08.9.
K 1. A.
DSZ
tenberg DSZ 1.05.9; 2. M. de
Jongh DSZ 1.06.1; 3. R. Haasnoot
Zijl 1.08.8.
100 m schoolslag Lo. 12: 10.
Wldyanto DSZ 1.28.7; 2. P. Blesot
DSZ 1.30.0; 3. M. Heldt DSZ
1.33.6.
200 m vlinderslag m.o. 18: 1. G.
Peterse DSZ 2.35.5; 2. B. van der
Berg OSZ 2.36.5; 3. J. Lakerven
Zijl 2.42.3.
4x100 m wisselslag est. heren 1.
DSZ 4.23.2; 2. Zijl 4.31.5; 3. WVZ
4.50.0.
Idem m.a 12: 1. DSZ 5.28.9; 2.
WVZ 5.54.3; 3. Zijl 6.00.0.
4.100 m wisselslag eat. m.o. 14: 1.
DSZ 5.09.3; 2. Zijl 5.20.9; 3. WVZ
5.28.5. -
4x100 m vrije «lag eet m-o. 12: 1.
Zijl 4.59.7; 2. WVZ 6.35.0; 3. DSZ
6.01.8.
Idem Lo. U: 1. WVZ 4.17.3; 2. Zijl
4.33.3.; 3. DSZ 4.44.8.
Idem damee: 1. WVZ 4.18.7; 2.
DSZ 4.28.5: 3. Zijl 4.33.4.
Eindstand 1. DSZ 20; 2. Zljl/LGB
xljns
400 meier vrije slag: 1. Radek Ha-
vel (Tsj) 4.02.61. 2. Petr Adamec
(TsJ) 4.03,11. 3. Hans Kroes (Ned)
4.05.48, 4. Gerard Smit (Ned)
4.12.63.
200 meter echoolsleg: 1. Mlroslav
Mily (Tsj) 2.26.11. 2. Slanlslav No-
zlcka (Tsj) 2.26.57,3. Arjan Corpe-
llsse (Ned) 2.29,45, 4. Jan-Matthljs
With (Ned) 2.34.46.
100 meter vlinderslag: 1. Marcel
Gery (Tsj) 56.50 seconden. 2. Ed
ward Maasdijk (Ned) 56.65, 3. ML
los Lukaek (Tsj) 56.93, 4. Okke
Tlsslng (Ned) 59,16.
200 meter wiseelalag: 1. Josef
Hladky (Tsj) 2.07,77, 2. Mlroslav
Rolko (Tsj) 2.10,39, 3. Fred Eefting
(Ned) 2.11.67, 4. Edsard Schllnge-
mann (Ned) 2.13.55.
4 200 meier vrije eleg: 1.
Tsjechoslowaklje 7.39.20. 2. Ne
derland (Dlblona, Schllngemann,
Peter Drost en Kroes) 7.53,42.
200 meter vrije eleg: 1. Hans
Kroes (Ned) 1.54.30. 2. Radek Ha-
vel/TsJ) 1.54,98, 3. Vlastlmll Cerny
(Tsj) 1.55.36, 4. Peter Drost (Ned)
Rotko (Tsj) 2.07.82, 2. Jose Kuf
(Tsj) 2.10.53, 3. Fred Eefting (Ned)
2.10.58, 4. Edsard Schllngemann
1500 meter vrije alag: 1. Petr Ada
mec (Tsj) 16.06,75. 2. Edwin Kooy-
man (Ned) 16.16.94, 3. Gerard
Smit (Ned) 6.35.04. 4. Michel Svo-
boda (Tsj) 16,58,16.
4 I 100 vrije eleg: 1. Tsjechoslo
waklje 3.30,43. 2. Nederland
(Kroes, 62,46 record. Dyblona
52.99, Peter Drost 52.62, Maasdijk
52.59) 3.30.86 (record).
400 meter vrije eleg: 1. Anneliea
Maas (Ned) 4.21.87. 2. Jolande
van der Meer (Ned) 4.23.42, 3.
Alyce Hanlsova (Tsj) 4.31.74, 4.
Irena Motyskova (Tsj) 4.33.64.
200 meter echoolsleg: 1. Lenka
Smolakova (Tsj) 2.37.83. 2. Irena
Flelssnerova (Tsj) 2.39.69. 3. Rla
Willemse (Ned) 2.42,14. 4. Petra
Hlilenius (Ned) 2.46.53.
100 meter vlinderslag: 1. Anne-
marle Verstappen (Ned) 1.02.35. 2,
Joke Sand bergen (Ned) 1.03,90, 3.
Marcela Rajdova (Tsj) 1.05.33. 4.
Caterina Machkova (Tsj) 1.05,33.
bulten mededinging: Connie van
Bentum (Ned) 1.03.90.
200 meter wiaselelag: 1. Annema-
rle Verstappen (Ned) 2.20,37, 2.
Martina Borovkova (Tsj) 2.26,07.
3. Wllma van Velsen (Ned) 2.26.1Ö.
4. Hana Brezllova (Tsj) 2.26.93,
bulten mededinging: Jolanda de
Rover (Ned) 2.24.44.
200 meter vrije alag: 1. Annemarle
Verstappen (Ned) 2.02.27. 2. Con
nie van Bentum (Ned) 2.03.31. 3.
Martina Borovkova (tsj) 2.09,81,
4. Renata Jodasova (Tsj) 2.11.59.
800 meter vrije tlag: 1. Annelies
Maas (Ned) 8.57,03. 2. Jolanda
van der Meer (Ned) 9.03.74. 3. Ali
ce Henlsova (Tsj) 9.21.83, 4. Irena
Molyskova (Tsj) 9.29.66.
200 meter rugslag: 1. Jolanda de
Rover (Ned) 2.17,21, 2. Dpphne
Demuth (Ned) 2.20,36, 3. Thereza
Vrtlskova (Tsj) 2.23.40. 4. Martina
Stefkova (Tsj) 2.24,70.
4 x 100 meter vrlje elog: 1. Neder
land (Annemarle Verstappen
56,90, Jolanda van der Meer
59.06, Wllma van Velsen 1.00.3,
Connie van Bentum 56,83)
3.52,82, 2. Tsjechoslowaklje
4.09.32.
WATERPOLO
HEREN
Hoofdkleeee: HZC Robben-OZV
16-7. Nereus—VZC V<
Zian V.—Het Ravijn 9—9, HZC
Robben kampioen
Eerste klasse: AZPC—Gouwe
17—4. ZPB—Pluvlus 9—11.
DWR—Amer 5—7. HZPC—PSV
11—9, ZCGPSV 11—9, ZCG
Rotterdam 5—13, EscaDen
Hommel 10—8.
DAMES
Hoofdklasse: KZC—HZC Robben
95. N|ord'59Pluvlus 17—5.
OZPC—Vuureche 57, Het
- Ravijn
ROEIEN
Heed of the River
Heren (8 km)
Acht: 1. Aegir 25.26.79. 2. Orca
25.31.25. 3. Nereus 25.42.67. 4.
Skadl/Dle Leythe 25.48.13. 5.
Laga 1 25.53.39. 6. Het Spaar-
ne/Euros 26.09,13, 7. Laga 2
26.49.47.
Lichte- echh 1. Gyas/Theta
25.46.99. 2. Orca 3 26.19.07. 3..
Orca 2 26.20,92, 4. Nereus 4
26.54,95. 5. Nereus 3 26.57,40. 6.
A so pos-De Vliet/De Laak
27.19.02. 7. Laga/Njord 28.08,05.
Dames (5,5 km)
DubbeLvler. 1. Willem 3/De Murv-
re/Dé Laak/RIc 19.16.87 (baanre
cord. oud 19.25,0 van Okeanos-
/De Hoop 1978). 2. Laga/Triton
20.24,92, 3. De Laak/Die Leythe
20.44.83. 4. Aeglr/De Hunze
20.52,56.
Acht: 1. Orca 10.42.65. 2. Nereus-
/Het Spaarne/RIc 18.55.91. 3. Ne
reus 20.21.89. 4. Okeanos
SKIËN
Slalom In Montgenevre
1. Christine Cooper (VSt) 1.32.25
(45.06 - 47.19). 2. Maria Epple
(WDI) 1.33,55 (45,89-47.66). 3. Do-
rota Tlalka (Pol) 1.33,65 (45,15-
48,50).
Eindklassement wereldbeker
(combinatie): 1. Erlka Hess (Zwi)
297, 2. Irene Epple (WDI) 282, 3.
Christine Cooper (VS«L
WIELRENNEN
Ronde van Groningen
Uitslag: 1 Wim Jennen (Greven-
blcht) de 152 km In 3.26.48, 2 Wlm
Demand! (Grevenblcht) op 22 sec.,
3 Ebel Keizer (Muntendam) op 25
sec.. 4 Ad Prinsen (Raamsdonk-
veer) z.t„ 5 Dries Timmer (Haren)
Z.X., 6 Rein de Vries (Leek) z.t., 7
Plet van Trlgt (Hillegom) op 1.44. 8
Marlus Schuurman (Utrecht) z.t.. 9
John Roozenburg (Rijswijk) z.1., 10
Henrty Nijboer (Ernst) z.L
Es-prijs in Harolbeke
1 Jan Bogaert (Bel) 223 km In
5.45. 2 Roger de Vlaemlnck (Bel)
z.t., 3 Daniel Willems (Bel) z.t., 4
Werner de Vos (Bel) z.t.. 5 Jan
Raas (Ned) z.t„ 6 Rudy Pevenage.
(Bel) z.t., 7 Eddy Planckaert (Bel)
z.t.. 8 Herman Crabbe (Bel) z.t.. 9
Luc Colijn (Bel) z.t., 10 Jos Jacobs
(Bel) z.t.. 18 Jan Jonkers (Ned) z.1.,
20 Freddy Maertens (Bel) z.1.. 21
Aad van den Hoek (Ned) z.t.. 22
Ad van Peer (Ned) z.t., 25 Jacques
Hanegraaf (Ned) z.t.,' 28 Hans
Vonk (Ned) z.t., 29 Hennle Kuiper
(Ned) z.1.
Harelbeke Individueel
1 Andre Boonen (Bel) 191 km in
4.38, 2 Johan Louet (Bel) z.t., 3
Fons van Katwijk (Ned) z.t.. 4 Jo
han van der Velde (Ned) z.t.. 5 Phll
Anderson (Aus) op 10 sec., 19 Luc
van Hes», 21 Plet van Katwijk. 27
Ad Oprlns (Bel).
Omloop ven de Baronie
1 Peter Hoondert (Helnkenszand)
190 km In 4.30.21, 2 Ron Snijders
(Zwanenburg), 3 Arle Hassink
(Neede), 4 Teun van Vliet (Maas
land). 5 Hans Plugere (Eindhoven),
6 Toon van der Steen (Brulnlsse),
7 Henk Havik (Zaandam), 8 René
van de Broek (Dussen), 9 Nico.
Wolthuis (Almelo), 10 Guus BI&-
rings (Uden) allen zelfde tijd als de
Ind. tijdrit: 1 Sean Kelly Oer) 18.7
km In 26.05 (gom. 42.997 km/u), 2
Bernard Hlnault (Fra) op 30 sec., 3
Gilbert Duclos-Lassalle (Fra) z.1.. 4
Pascal Slmon (Fra) op 38 sec.. 5
Greg Lemond (VS) op 55 sec., 6
Jean-Marie Grazet (Zwt) op 1 min..
7 Michel Laurent (Fra) op 1.10. 8
Laurent FIGNON (Fra) op 1.10,
Marcel Tlnnazz» (Fra) op 1.21. 9
Marcel Tlnriazi (Fra) op 1.24. 10
Frederic Brun (Fra) op 1.25. 18
Joop Zoetemelk (Ned) op 2.02. 19
John Broers (Ned) op 2.03. 20 Adrl
van der Poel (Ned) op 2.11. 35 Pe
ter Zljderveld (Ned) op 2.49.
7.52.01. 2 Chappuls op 2 sec.. 3
Tlnazzl op 31 sec.. 4 Jourdan op
32 sec.. 5 Brun op 42 sec.. 6 Kelly
op 1.45, 7 Duclos-Lassalle op
2.16. 8 Hlnault op 2.18. 9 Slmon
op 2.43, 10 Bourreau op 3.28, 14
Van der Poel op 4.06.
Brabantse'PIjl: 1 Claude Crtqule-
llon (Bel) 166 km In 3 uur, 50 mL
nuten, 2 Eddy Planckaert (Bel) op
1.05, 3 Ronny van Holen (Bel) op
1.05. 4 Jet Lleckens (Bel) z.t„ 5
Jos Jacobs (Bel) z.t.. 0 Hennle KuL
per (Ned) z.1., 7 Daniël Willems
(Bel) z.t.. 8 Luc Govaert (Bel) z.t.. 9
Ad WIJnands (Ned) x.t., 10 Gregor
Braun (Wdl) z.t.
Dwars door Belgü: 1. Jan Raas
(Ned) 198 km In 5 uur en 20 min.;
2. Jean-Luc van den Broucke (Bel)
z.t.; 3. Eddy van Haerens (Bel) op
26 sec.; 4. Frank Hoste (Bel) op
I.01; 5. Leo van Vliet (Ned) z.t.; 6.
Pascal Guyot (Fra) z-t.; 7. Mare
Goosens (Bel) z.t.; 8. Cees Priem
(Ned) z.t^ 9. Hans Langerljs (Ned)
z-t.; 10. Eddy Fumlere (Bel) z.t.;
II. Jan Jonkers (Ned) z.t.; 12. Jac
ques Hanegraaf (Ned) z.t.; 19. Joa
Lammertlnk (Ned) op 4.10; 20.
Aad van den Hoek (Ned) z.1.
RUITERSPORT
WENEN
Springconcours wereldbeker: 1.
Paul Schockemöhle (Wdl) met Ak-
robaat, 0 strafpunten. 22.00 se
conden (In de tweede barrage), 2.
Gerd Wiltfang (Wdl) Boyfriend 0 -
23.31, 3. Hendrik Snoek (Wdl) PaL
ma Nova 3.35 - 36.07. 4. Erie
Wauters (Bel) Uebergabe 4 - 24.25
(allen in de tweede barrage). 5.
Thomas Fuchs (Zwi) W. Swiss 4
strafpunten In de eerste barrage,
6. Paddy McMahon (Gbr) T. Tigre
5.25 In de eerste barrage. 7. ex
aequo onder meer Plet Raymakera
(Ned) Ricardo 4 strafpunten In het
eerste parkoers.
Fuchs (Zwi) 67 punten, 2. Davld
Broome (Gbr) 78. 3. Thomas Fru-
ehmann (Oos) 75. 4. Nick Skelton
PAARDESPORT
Koersen van Duindigi 0
Eerate koera 2040 m: 1 VW
Nora (S. A. Hartman) r
1.23.9, 2 Vorst Fortuna, 3®
Good.
Winn. 3.90, pl. 1.70. 1.80, P
kopp. 6.40, trio 836.000.
Tweede koera 2040 m: 1 Ur*
(J. van Dooyeweerd) 2.48.3 l|
2 Ukkle B. 3 Tony F.
Winn. 2.50, pl. 1.30, 2.50.;
kopp. 19.40.
Slna, 3 Udet L
Wlnn. 5.10, pl. 1.40, 1.20.1
kopp. 3.70.
Vierde koera 2000 m: 1 F
(mevr. E. van der Ham) 2.1!
Sea Dove. 3 Robbedoes.
3.80. pl.
Boy.
Wlnn. 6.40, pl. 1.70. 1.30.L
kopp. 9.00. trio 108.80.
Zesde koera 2040 m: 1 I
Fortuna (M. Bouwhuis)
1.28.5, 2 Tadlra Loo, 3
Winn. 1.60. pl. 1.20. 1
kopp 11.00. trio 72.70. I
start: Tappahanna.
Zevende koert 1900 m: 1 Ré
Raby (E. Bloem) 2.04.7, 2 Cl
3 Cocky Dundas.
Wlnn. 6.30 pl. 1.50, 1.40.
8.30. trio 103.50.
Achtste koers 2004 m: 1 T
(S. A. Hartman) 2.47.9. 1.2i
Ualestls Laren, 3 Timothy Tij
Wlnn. 1.70. pl. 1.30, 3.70,1
kopp. 10.90. tri 130.70.
Negende koers 2040 m:
Princess (J. Bekker) 2.45.2 f
2 Partoca S.. 3 Rlo Tinto.
Wlnn. 4.10, pl. 1.70. 1.70,
kopp. 7.40. trio 111.90.
Tiende koers 2040 m: 1 P
H. Suykerbuyk) 2.47.1
Tom Westlandla. 3 Silvio ul
Wlnn. 13.00. pl. 4.40. 1.20,
Trotteur P., 3 Sllla BronsK
Wlnn. 5.30 pl. 2.90. 2.1(
kopp 25.90. trio 645.30.
ToUlisatoromzet: 431.
Meijendèll
Proef B1: 1. Beach Boy,
door Helena Tappenbeck li
2. Sebastiaan van R
pnt.); 3. Phldoas van
met 114 pnt.
Proef L1: 1. Medea
Auberl (127 pnt.); 2. H<
mevrouw A. Oschman (121
3. Golden Glrl vi
met 115 pnt.
Proef L3: 1. Olaf v
Visser (121 pnt.); 2. Gelerl
mevrouw De Bouter (116 fi
Patina van mevrouw Zud
Proef Z1: Askan van
Sonneberg met 119 pnt.
Proef Z3: Rudy met In t
Helene Auberl (110 pnt.).
VOETBAL
HVB ZONDAG
Dinsdag 30 msarl
Hoofdklasse: SOA—Wlppol
Eerste klaate A: Concord!
HDV. TEDOJuventas
Tweede klasse A: Groen VI
De Jagers. NIVO— De Ooi
Toofan—GDCPH
Tweede klasse B: Dynan
Robin Hood. Vogel—SVH
Woensdag 31 maart
Tweede klasse B: BWS—
Te Werve—SV Iniernationa
Donderdag 1 april
Eerate klaaae A: Wit E
ES DO
De wedstrijden beginnen
zeven, met ultzonderinj
Groen Wlt'58 (20.15 uur).
Vierde klaaae B: Bernard
tior. SJZ—DOSR
Vierde klaaae C; Naai
TOGB, St. LodewljkQuid
Vierde kina# D: ASBSp<
BTCBMT (31/3)