ft sas mus VeertigKees van Kooten en de rollen die hij speelt 071-122244 steBinnenhofb uitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinnen echter verbiedt blokkade ABN-computercentrum „KLEINTJES" Wado's maatkleding Happy Hair Auto-uitlaten Voorhout Accu specialist Groenen De Nie Gejo Show 25-26-27 maart Tel.beantw. Er is hoop Biezen LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 MAART 1982 PAGINA 7 naiMiHiMniiaiiift: .EFOONTJE 1 et Wiegel". nice, mijn waarde! Profi- \ogmaals. ■ies! Jongen, wat aardig e. Hoe voel je je?" irmidabel. Niet triomfa- h, want dat past ons niet, wel rijkelijk vergenoegd oldaan, kortom: als een die alle broedsels heeft litkomen. Maar daar gaat iu niet om. Ik wilde a jou nogmaals van ganser gelukwensen met je pro nte winst. Je zit er gecoif- bij, man. Weliswaar heb woensdagavond via de iuis temidden van noeste Ikwekers en Zeeuwse t es nog een hart onder de kunnen steken jij mij v ens ook en ik wil niet llen dat mij dat uiterma- >ed deed maar dat t niet weg dat jij met alle lauweren verdient. Ik gevoelde dan ook de be hoefte, daar nogmaals in een meer persoonlijke confrontatie blijk van te geven. Alors. dat wilde ik maar gezegd hebben 0 Geweldig bedankt Dries. Ach, een paar maanden geleje heb ik het je toch al voorspeld dat we zwaar in de bus zouen blazen en dat we de PvdA voorbij zouen streven? Haha. Over bus gesproken, wij zaten woensdagavond in Bussum, in 't Spant. „Jongens", zei ik aan 't begin van de avond, ,,'t spant erom of we de tweede partij worden". Dat was wel lachen natuurlijk". Maar nou even serieus. Wat ga je nu doen? Wat komt er terecht van het kabinet van nasjonale allure waar je maandag in En schede mee schermde? Ik vond het reuze aardig dat je mijn idee eindelijk hebt over genomen, hoewel we natuur lijk allebei weten dat daar geen fluit van terecht komt, maar je snapt natuurlijk dat het daarbij niet moet blijven. Ik sta voortdurend te trappe len om weer mee te mogen doen. Gewoon met jou samen en eventueel met Jan erbij, als we D'66 zo ver kunnen krij gen. De PvdA kun je natuur lijk bij voorbaat afschrijven, want die wil tóch niet met ons in een kabinet, maar dan kun nen we altijd zeggen dat het aan de socialisten ligt dat die nasjonale aanpak er niet komt. Wij hebben die lui tenminste onze goeie wil getoond". 0 Uiteraard, vriend. Dat alom vattende besef heeft zich ad fundum in mijn poriën genes teld en je weet ook hoe gaarne ik jou wederom in Catshuis en Trèveszaal jtan mijn zijde zou zien. Maar je begrijpt toch ook wel dat ik m'n huidige kornui ten niet op staande voet in de kpu kan zetten? Dat zou wa rempel al te doorzichtig zijn! Neen, mijn brave, je zult nog even geduld moeten oefenen. De kruik dient nog enige tijd te worden ondergedompeld". TELEFOONTJE 2 0 „Haha. Mooi gezegd, Dries. Maar wat heb je dan in ge dachten? Wanneer laat je de kruik barsten?" 0 Dat hangt natuurlijk niet al leen van mij af. Stee spreekt in dezen ook een woordje mee. Het zal je overigens niet ont gaan zijn, dat ik op die voor ons zo glorieuze woensdag avond reeds een aanvang heb gemaakt met het aandraaien der duimschroeven bij Joop en, zij het in mindere mate, bij Jan. Binnen een paar weken moeten we uit de problemen zijn, anders kan deze coalitie wel afnokken, heb ik gezegd. Ze moeten dus wel verduveld snel over de brug komen, ook al is het voor hen een bridge over troubled water". 0 „Jullie blijven bij vier en een half miljard?". 0 „Exact. Vier en een half miljard ombuigen en geen cent minder. En als Joop de derriè re tegen de krib blijft werpen," is het met hem gedaan. En dan 0 „Hatsekidee, nieuwe verkie zingen en een ruime meerder heid voor ons. Dan zullen we de handen eens flink uit de mouwen steken". 0 „De kool noch de geit spa ren". 0 „De tering naar de nering zetten 0 „De ogen niet sluiten voor de werkelijkheid" 0 „En kruisraketten plaatsen". 0 „Ho ho. Daar wil ik me nog niet op vastleggen. Je weet hoe sensibel dat ligt in het CDA. Enfin, dat zien we dan wel weer. Ik moet nu helaas dit conclaaf beëindigen, want ik wordt geacht over ander half uur in Venlo het start schot te lossen voor een wie- lercriterium. Maar kom gauw eens langs. Ik heb nog een ma gistrale Margaux zesenzeven- tig liggen, waarvan het bou quet in volle bloei staat". 0 „Je begrijpt dat ik zo'n invi tatie niet afsla. Ik bel je vol gende week nog wel even. Tot ziens hè en hou je haaks". 0 „Hans, het ga je goed", (klik) TELEFOONTJE 3 0 „Ja, Den Uyl hier" 0 „Joop, met Jan". 0 eh „Terlouw". 0 „O, hallo zeg". 0 „Hoe voel je je?" 0 GeslagenMaar niet versla gen natuurlijk. Gewoon een beetje gewond, da's alles". 0 „Ik vind het rot voor je. Joop". 0 „Ach, we zitten in 't zelfde schuitje, nietwaar. Jij hebt ook verloren en dat vind ik even rot En voor jullie kwam het bovendien zo onverwacht" 0 „Zeg dat wel. Ik begrijp er niets meer van, eerlijk gezegd. Op de dag van de verkiezin gen nota bene komt het So ciaal-Cultureel Planbureau, toch niet de eerste de beste, met de uitslag van een uitge breid onderzoek, waaruit blijkt dat driekwart van de bevol king allereerst op Defensie wil bezuinigen. Dat klopt toch ab soluut niet met de verkiezings uitslag?" 0 „Daar heb ik me ook al over verbaasd, ja. We leven in een merkwaardig landje". 0 „Tussen haakjes, wat denk je dat Dries nu gaat doen? Zal- ie ons eruit fietsen?" 0 „Ehtjahij zal wel een demarragepoging onder nemen, want hij weet uiter aard drommels goed dat Wie gel hem bij de finish, ver momd als rondemiss, met bloe men staat op te wachten". 5tiH.»iHiiia« „Ik zal hem niet achterna gaan. Laat ik je dat ter gerust stelling zeggen 0 „Daar ben ik blij om. Trou wens, ik had niet anders van je verwacht. Laten we ons ui terste best doen om de boel bij elkaar te houden, zonder dat we er zelf al te zeer onderdoor gaan Nee, volgens mij ligt het onderaan in de linker la, Liesbeth 0 Wat zeg je nou?" 0 „Sorry, ik had het even te gen m'n vrouw. Ze zoekt ons verkiezingsprogramma Weer werk. Zijn we gewoon kwijt". 0 „Dat kun je misschien ook maar beter zo laten. Ik ben bang dat het voor ons tijd wordt, dat we de programma 's van CDA en VVD eens gaan lezen. Dan weten we tenmin ste wat ons boven het hoofd hangt". DICK VAN RIETSCHOTEN UBTIEL LITERAIR SPEL ot heet ook in zijn literair werk er Kees van Kooten. Hij speelt de rol van de veertigjarige; eertig" bevat drie verhalen die k voor stuk bijzonder autobio- ifisch lijken te zijn. Naar ik aan- m zijn ze dat ook, maar deson- iks slaagt Van Kooten er in al- lei rollen te spelen in deze, zijn e rkelijkheid. eerste verhaal „L'écrivain" is een uiterst ironische terugblik van de ufeur op een reeks van aspecten uit zijn ts leden, het tweede verhaal „Prostati- bepsreekt de lichamelijke kwalen het ouder worden met zich mee kan ngen, het slotverhaal, „Willem" is l a; 1 aan de herinneringen aan de hond de auteur, ij wel Kees van Kooten nergens de au- el iticiteit van de verhaalde gebeurte- twijfel trekt of zoiets toestaat ejde lezer, levert hij zichzelf toch op merkwaardige manier uit in zijn Pk. Is hij het nou zelf of niet? De aan- clNa de dagtekening „Gérardmer, 28 '1< jstus 1981,, schrijft hij „Hier begint Ik kan kiezen tussen „Zijn vrouw hem" en „Mijn vrouw heeft mij". Het wordt „Mijn vrouw heeft mij", zoals direct blijkt, dat zijn de eerste woorden van het eigenlijke verhaaT. Kees van Kooten heeft zich voor de vraag gesteld of hij op een afstand moest gaan staan van het gebeuren of de ik-vorm te kie zen. Intussen is hij beland in het dorpje Gé rardmer in de Vogezen, waar zijn vrouw hem ter gelegenheid van zijn veertigste verjaardag een tweetal weken vakantie heeft gegeven: twee weken op zijn eentje in een duur hotel met als enige opdracht dat verhaal, waar hij door de drukte thuis nooit toe komt, dan ook eens echt te schrijven. Dat blijkt niet gemakkelijk. Niet alleen omdat het verblijf in het ho tel en in het stadje allerlei, overigens vrij eenvoudige perikelen opleveren, maar ook omdat hij eigenlijk niet weet waar i hij nou een verhaal over moet maken. Waarom hij daar niet uit komt, blijkt langzamerhand: hij is het niet eens met zichzelf welke rol hij zal spelen, zoals hij ook niet duidelijk weet welke rol hij in het leven speelt. Op de eerste avond be gint hij in zijn notitieboekje aan een ver haal, dat hij „Veertig" noemt. „Hoe haat ik mijn handschrift" bedenkt hij en hij voegt eraan toe: „Wat er staat is te braaf, herlees; ik sta nog niet genoeg voor lui". De knappe constructie van dit verhaal leidt er dan toe dat „L'écrivain" zijn ver haal niet kan schrijven, maar wel volle dig voor lui komt' te staan in zijn vakan tiedorpje en wel in een poging om een vakantie-avontuurtje aan te gaan met een rijschoolinstructrice, met wie hij een bijna fatale aanrijding heeft gehad. Na deze mislukking verdwijnt de heer Van Kooten met de staart tussen de benen richting vrouw en kinderen, lang voor de twee weken om zijn. Bij thuiskomst kan hij melden dat hij inderdaad iets heeft meegebracht; Prostatitis! De titel van het volgende verhaal en tevens de kwaal waar hij aan leidt hij doet daar van nauwkeurig verslag. Niet alleen de afgang als schrijver tegen over zijn vrouw, of de afgang tegenover de mooie mevrouw uit de leswagen en allen die getuige zijn van deze misluk king, wordt breeduitgemeten verteld. Diverse andere momenten waarop Kees van Kooten zich voelde falen in het le ven komen in zijn herinnering op. En je vraagt je af of hij dat falen toegeeft, in hoeverre hij steeds een rol speelt om dat falen zowel voor zichzelf als voor de an deren te verbergen. Tweemaal komt in het verhaal een Kees van -Kooten voor, die spreekt over zijn opvattingen of ge voelens. Het eerst als hij in zijn hotelka mer een stuk schrijft voor het Belgische tv-blad Humo, waarin hij uitlegt hoe hij zich voelt als schrijver. Aan de hand van een voorval uit zijn schooljaren, legt hij uit dat hij toen al iets anders voorwend de dan wat er werkelijk aan de hand was. De tweede keer dat Koot zich uit spreekt is tegen een bandapparaat, dat hem voor enkele munten een vrouwen stem laat horen die in een merkwaardig Hollands op zijn Frans de bezienswaar digheden op die uitkijkpost in de bergen vertelt. Hij gaat terugpraten naar deze anonieme persoon, die wel kan spreken maar niet kan luisteren. Hij zegt dan: „Ik had het helemaal niet over mezelf willen hebben, maar hier, alleen met u, kan het wel even". Pas dan speelt Kees van Kooten geen rol, dan, als hij zeker is,dat er niemand is (dan een mechaniek met een menselijk* geluid), durft hij over zichzelf iets te zeggen. Ik ben zo uitvoerig op dit eerste, prachti ge verhaal uit de nieuwe bundel van Kees van Kooten ingegaan, omdat het op uiterst subtiele wijze een portret geeft van een man die zichzelf niet onder ogen kan zien, en daarom steeds een rol speelt, zichzelf en zijn omgeving iemand anders voorspeelt. Het besef ouder te worden is dan ook eigenlijk nog geen werkelijk gevoel, het is hier nog een spel. In de volgende twee verhalen wordt dat spel bittere realiteit: het ouder worden is daar onontkoombaar en niet meer weg te schmincken. De lichamelijke kwaal in het tweede verhaal wordt nog wel met veel ironie en grappemakerij beschreven maar de lach is te zuur om in te geloven. In hel verhaal over de gestorven hond, dat de bundel afsluit, „Willem", komt dan het werkelijke verdriet om het ou der worden op een ernstige manier aan' de orde; het is tekenend dat Kees van kooten zijn gevoel over zichzelf projec teert in het verdriet om de oude hond. Daarmee rondt hij zijn verhalenbundel op een geraffineerde wijze af, omdat hij zijn spel met zichzelf zo op een eerlijke en ontroerende manier door kan spelen. De drie verhalen uit de bundel „Veertig" lijken oppervlakkig gezien slechts enke le onbelangrijke samenhangen te verto nen. Bij nader lezen ontdek je dat er door de vragen die de auteur zichzelf stelt over zijn eigen persoon, een heel emotionele en literaire samenhang be staat tussen deze drie in zoVeel opzichten briljante verhalen. JAN VERSTAPPEN Kees van Kooten „Veertig" drie verhalen. Uitgave De Bezige Bij. Prijs ƒ17.50. k ERDAM De presi- an de rechtbank in Am- r. W.J. Borgerhoff- u heeft gisteravond de nbonden FNV en CNV en het ABN-computer- h in Amstelveen te 1 paalde dat in een kort geding dat de ABN tegen bei de bonden had aangespannen in verband met de blokkade die donderdagnacht rond twaalf uur begon en die in middels weer is opgeheven. De rechtbank-president ging niet mee in de eis van de bank-di- rectie dat in de toekomst bij geen enkele ABN-vestiging in het land meer blokkades mo gen plaatsvinden. De bonden ontkenden gisteren overigens dat er in Amstelveen van een blokkade sprake was geweest. Volgens hen had men gepro beerd chauffeurs te overreden geen besmet werk te doen. Mr. Borgerhoff-Mulder dacht hier anders over. Volgens de dienstenbond FNV breiden de stakingsacties bij de Algemene Bank Nederland zich snel uit. Door de staking bij de administratie-centrale in Leeuwarden, die donderdag begon en waaraan 55 mensen zouden meedoen, ligt volgens bestuurder Hans Hofstee het hele betalingsverkeer met het buitenland plat. De ABN stelt dat dit overdreven is en dat zich hoogstens enige vertra ging voordoet. Ook de stakingen bij de Amro- bank zijn gisteren enigszins uitgebreid. Van een massale deelpame kan echter niet wor den gesproken. De Amro stelt dat de afgelopen week 60 van de in totaal 20.000 werknemers het werk hebben neergelegd. jlllllllll Proef Rijkswaterstaat met radio-actief zand (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG Rijkswater staat bereidt een proef voor om de zandbewegingen aan de Noordzee-kust te volgen met behulp van radio-actieve zand korrels. Op die manier wil Rijkswater staat effecten onderzoeken van zandwinning voor de kust of de aanleg van kunstmatige eilanden rn zee. Rijswaterstaat heeft voor het gebruik van het radio-actieve zand gekozen omdat het gebruik van kleur stoffen de noodzakelijke infor matie niet nauwkeurig genoeg aangeeft. Een definitief besluit over het gebruik van het ra dio-actieve zand valt rond sep tember van dit jaar. In ant woord op vragen van het PSP- Tweede Kamerlid Willems heeft .minister Zeevalking van verkeer en waterstaat laten doorschemeren dat de rege ring bereid is de voor de proef benodigde vergunning af te geven. LEIDSE COURANT °l (LEDING EN KAPSEL 'a ing en stomerij, Noordeinde 34. Leiden, tel. 132660. Permanent fi/ 95 voor70.00 f Avondjurken (anal 175.-. Sloos on Avondmode. Haar- Iraat 42, Leiden. Ook middag geopend. i dat u alleen met uw kapper deelt haarprodukten zijn iht te onderschelden, lek van vandaag geeft krfekt passend kapsel ledereen bewonderd M u maar eens vrijblij- dichten. In ons atelier -•"ij het model dat u ge- Bruidsjurken vanaf 350.-. Bruids- en Avondmode, Haar lemmerstraat 42, Leiden. Ook maandagmiddag geopend. Koopje. Antieke jachtkast Prijs 2650.-. Te bevr.: Mors- weg 61, Leiden. Tel. 071- 311802. Dierenbescherming Leiden e.o. zoekt goed tehuis voor erg lieve cyperse poes Voor alle banden groot of klein moet je bij bandenservice Valkenburg zijn Dunlop Michelin Good Year Nokia De modernste Nortron uitlijn-balanceer apparatuur. Regelmatig zéér voordelige aanbiedingen. Katwijkseweg 33 - Valkenburg - Tel. 01718-72541. Simca Talbot type 1307 S. i.pr.st., bj, '77. met radio en trekhaak. Prijs 2500.- Tel. 01712-8397. kompleet in automaterialen Bodegraven Zuidzijde 123 Tel. 01726-14361 Alphen aan den Rijn Nijverheidsweg 5 bij PTT Toren Tel. 01720-33648 T.k. BMW 3231 33.000 km 79. 18.500. Opel GT iets werk 3950, Opel As- cona '79 4.000 km 9.450. Eend'75 1.650. Honda Prelu de. smetteloze auto '80 13.500, Citroen GS Break '79 5750, Toyota Celica 40.000 km '78 7500, Opel Kadett Spec. '75 3.450. Citroën 2CV4, geh. nagezien '75, 1750, Mercedes 220 aut. '71, 1e eig.. fijne auto voor 1.950. Gljs Verbree. Mei je 61. Bode graven. tel. 01726-85430 MORRIS Marina 1.3 SL '77 52.000 km., rad./cass.. 4-drs. Rood. zeer snel. gioed en mooi, 2.450.-. Tel. 070-98.01.50. T.k.a. Golf diesel okt. '79 Golf GLD mei '80 zwart, 4-drs., glazen dak. radio, tr.haak. i.z.g.st. 14.000.-. Tel. 070-46.76.01. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers. trekhaken. Jansen. Nijverheids- weg 5 bij de PTT-toren Alphen a/d Rijn. tel. 01720-33648. T.k. gevr.: goed rijdende auto's Peugeot 504 GLD met schuifdak, bj. 1979, i.pr.st. met trekhaak. Prijs 1 9500,-. Tel. 01714-2862. Mazda 929 Volvo, 244 DL met LPG '78 9750.-; Volvo 343 DL aut. '77 7250.-; Datsun 140 Coupé '79 f 8900.-; Daf 46 '77 3500.-; Volvo 343 DL '80 f A 1.900.-; Volvo 245 DL LPG 15.900.-; Volvo 244 GL aut. '79 15.750.-. Boot Volvo W. de Zwijgerlaan 37-39 Alphen aan den Rijn Telefoon 01720-92961 THEO STET B.V. Nummer 1 in bagage en be- drijfsaanhangwagens, boot- Keuze uit ruim 300 stuks, zowel nieuw als gebruikt te gen de scherpste prijzen. LET OP: nu aktle. Nieuwe rijksgoed gekeurde 1.5-tons tandemasser 2675.- Heertiugowaard 02207-18088 Alphen a/d Rijn Steekterweg 78 01720-93845 AKetta GT, half 75 get. glas, zilver met., sportvel- gen, i.z.g.st., 2800,-. Tel. 070- 980246. Ford Taunus station '77 Ford Mustang Ghia '79 aut.. bord.-rood. 39.000 km. I.z.g.st., 10.900.-. Tel. 63.40.55. Honda Civic'76 Honda Accord 3-drs. I.z.g.st.. bjr. '80. rood. Vr.pr. 12.000.-. T. 070-65.18.96, al leen zondag. Mercedes Benz 280 S type '77 elektr. schuifd.. radiocass. 17.800.-. Tel. 070-452819 na 16.00 uur. Te koop grenen schrootjes Kisten- en palletfabriek Guldemond B.V. Sanitair-markt Koperen leiding v.a. 3.50 p. mtr Koperen en ijzeren fittingen P.V.C.-afvoermaterialen Aansluitmateriaal voor gashaard, wasmachines en closetpot Keukengeiser Fasto ƒ310. Onderdelen voor Fasto - Vaillant en Junker Atlibert Toiletkasten nu met 15% korting. Kort Rapenburg 5-7-9. Leiden Tel. 071-130098. Verstopt tel. 071-141665 Dag en nacht, zon- en feestdagen direct) Modernste apparatuur, vijftig jaar ervaring, deskundig personeel Barthen-riolerings-service Hoofdkantoor: Adm. Banckertweg 22. 2315 SR. Leiden. kOUSen hüiS- Nieuwe voor] aars- kleuren Volop voorradig In: panty's-kniekousen-sokjes Haarlemmerstraat 8 Leiden Kozijnenspecialist Goedkoopste In hout, aluminium, kunststofkozijnen, rolluiken en thermopane met Komo-keur. Ook montage. Tel. 071-216770: 's zaterdags van 10.00 tot 14.00 uur demonstratie. Hoefstraat 10. Op zaterdag 1 mei organiseert de Nutsbibliotheek Wassenaar een vlooienmarkt particulieren in het Jeroenhuis hoek v. Heeckerenstraat- 9.00 tot 16.00 uur. Er zijn nog kramen beschik- Door enorm verkoopsucces van de EUREC CASSANDRA CAM PER hebben wij ingeruild diverse merken 2 tot 4 persoons kam peerwagens welke wij aanbieden tegen zeer aantrekkelijke prij- Terberg Specials BV Middenweg 14, IJsselstein 03408-87074 KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand.- en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen, Schelpenkade 47. Leiden. Tel. 120794. Uw TROUWREPORTAGE in kleur, één feest om naar te kij ken. Foto van Bemmelen, Ker- klaan 2, Zoeterwoude (dorp), tel. 01715-1353. Gebroken ruiten, glas in lood. REPARATIES worden door mij met spoed hersteld. Ook leve ring ventilatoren. Glasrepara tiebedrijf D. Galjaard. De Sitter - laan 76. tel. 071-132916. Ook te huur. Tel. 02522-10063. Gordijnen gratis gemaakt. Gor dijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Maleba Ook voor u! Bel 071-14.36.25 Dag en nacht. Wit mMarmer vloer en wandtegels, venster platen, tafels, aanrechtbladen op maat gemaakt. Wagemaker Natuursteen b.v.. Hoge Mors- weg 82. Leiden. Tel. 071 760455. Laat nu uw grasmachine slijpen en nazien. Ook voor onderdelen van Black-Decker. Flijmo. Husqvarna kettingzagen. W. P. Hartwijk Nwe Beestenmarkt 7-11, Lel den. Tel. 126627. Laat nu uw grasmachine slijpen en nazien. Ook voor onderdelen van Black-Decker, Flijmo, Husqvarna kettingzagen. W.P. Hartwijk vanaf 69 ct. en vele andere soorten uit voorraad leverbaar Vlasveld Doezastraat 2 Lelden Tel. 071-143124 bouwmaterialen eerst even kijken bij Van Dijk en Co.. Havenkade 6-11, Leiden. Tel. 071-121742. Renault Combi/best. 1100 I WOONSCHEPEN T.k. aangeb. woonboot i.z.g.st. 16 1/2 mtr.x3.2 mtr. sta len bak met hellingrapport en meetbrief. Vaste ligplaats Voor- HEUGAFELTTEGELS. Alle kleuren direct leverbaar. 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting. Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. NERGENS ZO N KEUS VER LICHTING. hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange. Molenstraat 49. Noordwijk. Tel. 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek. Spanje Rosas Villa's en app. te huur Ook Ned. kantoor in Spanje. CBS autobusreizen. Tel. 04704- 3535. Paasvakantie wintersport in Oostenrijk 8-daagse reis van 3 tot 10 april Nog enkele plaatsen vrij 440 - p.p. Langhout Reizen, tel. 01722-2333. I HUWELIJK BOEKHOUDER. 47 jr.. gesch.. ontw., behulpzaam, joviaal, sportief. Ilefh. opera, operete. toneel e.d. z.k.m. ser dame met open karakter. Brief aan IPA, H 10488. Postbus 57868 Rotter dam, Dordtselaan. HEER R.K. 35 jr.. 1 75 m. zeer serieus, soc. denkend, goed lachs. kindervriend, knutselaar, huiselijk, z.k.m. eerlijke, nette huisvrouw, kinderen welkom. Uw antwoordje aan IPA H 1049A Postbus 16654 Den Haag.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7