„Flip Pieters moet zijn consequenties trekken uit verleden" Joris is het liefste hondje uit het asiel Beschilderde eieren in Oude Raadhuis 55-jarige voetbal vereniging DOSR wil wel verhuizen Minister de Koning praat over gas prijs met EG-commissaris Andriessen TELEURGESTELDE KANDIDAAT-GEDEPUTEERDE TOM SMIT (D'66): Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven die in het asiel ver blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschre ven honden zijn óf gevonden, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende re denen afgestaan, vaak begrijpelijk, maar soms ook vol slagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschreven die ren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur onder gaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van circa 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 411670. Geopend di. t/m vr. 10-12 en 14-17 uur, za. 10 tot 12 en 14-16 uur. Zondag en maandag gesloten. LEIDEN Joris gaat door voor het liefste hondje dat het Leids die renasiel momenteel bin nen zijn hekken herbergt. Dat lijkt heel wat doch gezien het beperkte aantal aanwezige honden is dat eigenlijk niet 'zo'n kunst. Sinds dat de Leidse kyno- logenvereniging twee we ken geleden haar dieren dag in de Groenoordhal- len hield, hebben de meeste honden een nieuw tehuis gevonden. Daar door geniet Joris weinig concurrentie. Dessalniettemin blijft de drie jarige reu een uitblinkertje. Het Kleine beestje dat qua ui terlijk nog het meeste lijkt op een Kees-hondje, kent eigen lijk maar één gebrek: hij kan niet met kleine kinderen om gaan. Joris werd door zijn baas naar het asiel gebracht omdat hij de dochter des huizes gebe ten had. Niet voor niets want de kleine trok hem bij voort during aan oren en staart. Een voorzichtige, als waarschu wing bedoelde, hapbeweging werd.echter niet getolereerd, Joris moest het huis uit. Ge zien deze achtergrond lijkt het niet verstandig de. hond op nieuw in aanraking te brengen met kleine, speelse, kinderen. Wat oudere kinderen zullen echter geen probleem vormen. Leergierig Goede trekjes heeft Joris vol op. Het beestje is zeer gehoor zaam, erg aanhankelijk en zelfs redelijk waaks. Dat wil niet direct zeggen dat hij elke inbreker onmiddellijk in de kuiten bijt maar een harts tochtelijk geblaf zal zeker niet uitblijven. Daarnaast is Joris erg leergierig. Op het com mando 'naast' weet hij naast de broekspijp van zijn baas keurig aan de stoeprand te wachten totdat het verkeer is vporbijgeraast, alvorens hij de straat oversteekt. Het verdient aanbeveling deze gehoorzaam heid op niet al te drukke plaatsen uit te proberen. Het verkeer in de stad is niet 'be paald ongevaarlijk en ook een hond als Joris is gauw afge leid. Poezen, bijvoorbeeld, zijn voor Joris nog steeds natuurlij ke vijanden. Andere honden daarentegen vormen geen en kel probleem. Tenslotte is Jo ris gek op autorijden. Dit alles maken dit liefste hondje uit het asiel uitermate geschikt voor wat oudere mensen. Aan hen zal hij zich erg snel hechten waarna beide partners nog veel plezier van elkaar kunnen hebben. Wendy en Merel Wendy en Merel, de twee hon den die vorige week als paar apart in deze krant stonden aangeprezen, genoten weinig belangstelling. Sterker nog, voor hen is de afgelopen week zelfs geen enkele maal gebeld. Een unicum voor het Leidse dierenasyl waar de twee hon den echter niet zo blij mee zul len zijn. LEIDEN LEIDSE COURANT WARMOND Het War- mondse Oude Raadhuis aan de Dorpsstraat 36 is tot en met 16 april gevuld met honderden beschilderde en gebeeldhouw-» de eieren. Zes kunstenaars to nen ieder hpe zij creatief met de eivorm uit de voeten kun nen. Arjan Binnenkade schil dert soms bijbelse voorstellin gen of bijvoorbeld de vier jaar getijden, waarin het natuurge beuren poëtisch wordt ver beeld. Arjan gaat niet over één nacht ijs. Het beschilderen van, een ei kost de kunstenares minstens 20 uur. Tineke van der Broek, opge leid aan de Academie van (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG Minister De Koning (Landbouw en Visse rij) heeft donderdag met EG- commissaris Andriessen ge praat over de gasprijs voor tuinders. Dit in een, naar ver wachting, laatste poging de Europese Commissie ervan te weerhouden na 1 april een procedure tegen de Staat der Nederlanden voor het Europe se Hof inzake de gasprijs voor tuinders te starten. Dit omdat Nederland geen gehoor heeft gegeven aan een beschikking van diezelfde Commissie de Beeldende Kunsten in Roter- dam doet fascinerende dingen met de eivorm. Het eieren bar sten soms open en laten won derlijke zaken zien: bloemen, handjes, figuurtjes en abstracte uitstulpingen. Dat alles met prachtige glazuren en kleuren. Margriet Houben beschildert leeggeblazen ganzeneieren met landschapjes, dieren, dorpen en vogels in subtiele tinten. Ze maakt van haar eieren ware sprookjes. De kunstenares •voert ook opdrachten uit in kleuren die bijvoorbeeld bij het servies passen. Trix Gerth siert haar eieren met bloemen en vrolijke kleu- gasprijs voor 1 oktober gelijk te hebben met de gasprijs voor de industrie. De minister is ook nog in afzonderlijke ge sprekken met zijn collega's be zig de Nederlandse houding te verduidelijken. Voor 1 april dient de Europese Commissie een besluit te ne men of zij haar beschikking doorzet. Dit is voor de Eurpese Commissie moeilijk aangezien alle EG lidstaten, behalve Duitsland, instemmen met een voorstel van de Denen om de gasprijs voor tuinders in Ne derland pas op 1 april 1983 ge lijk te hebben met de indu- strieprijs. De Duitsers menen daarbij, met EG maatstaven ren en vervaardigt tevens de bekende Russische matrosj- ka's. Conny van Kooten be schildert houten eieren in een eigentijdse stijl die als volks schilderkunst kan worden ge-, karakteriseerd. Katja van 't Sant beschilderde haar eerste ei op 13-jarige leeftijd naar Oekraïnische traditie. Ze werkt vijf tot zes dagen aan één ei en schildert vaak met het een enkel haartje van pen seel. De meeste eieren .zijn te koop. Als extra attractie zal er op be perkte schaal gelegenheid worden gegeven aan kinderen tussen 8 en 18 jaar om zelf eie ren te. beschilderen. Galerie het Oude Raadhuis is op dins dag van 19 tot 21 uur geopend, opwoensdag en dondedag van 14 tot 16 uur, op zaterdag van 11 tot 16 uur en zondag en Tweede Paasdag van 14 tot 16 uur. daarvoor in de hand, dat de basis voor de gadsprijs voor de industrie in ons land te laag ligt. In de EG moeten' beslui ten unaniem genomen wor den. Naar verluidt heeft De Koning nu geprobeerd Andriessen er van te overtuigen dat de basis vooi; de berekeningen van de gasprijs juist is. De Koning wil indien dit enigszins mogelijk is, een conflict binnen de EG voorkomen. Dit zeker gezien het feit dat ons land zich tot rtu toe aan alle EG regelingen heeftgehouden, een blazoen dat de minister wil handha ven. ROELOFARENDSVEEN Voetbalvereniging DOSR viert vanavond haar 55-jarig bestaan. De viering van dit elfde lu strum vindt plaats in de feestzaal van Café Heems kerk aan de Langeweg en zal op „eenvoudige, en passende wijze" gebeuren. Muzikale medewerking^ wordt verleend dpor „De Aarebeijeplukers" en Nico Landsbergen. Zoals bekend hebben leden van de raadscommissie finan ciën onlangs' hun twijfels geuit over de bereidheid van DOSR om te verhuizen. In een arti kel in het DOSR-journaal noemt voorzitter Bert de Haan hen „doemdenkers", die de voetbalvereniging zien als een lastige politieke hobbel, die nu eenmaal genomen moet wor den". De voorzitter geeft het gemeentebestuur in overwe ging wat de betekenis van DOSR is binnen de gemeen schap van Alkemade. Voorts wijst hij erop dat DOSR waar devolle bezittingen heeft. „Hetgeen DOSR nu bezit is niet geschonken door de over heid, maar door de velen, die jarenlang elke week weer hun vrije tijd gegeven hebben en nog steds geven voor de jeugd van Alkemade", aldus de DOSR-voorzitter. Hij schrijft dat de beslissing om te verhui zen naar een nieuw complex in januari 1980 is aangenomen en door iedereen binnen de Alkemadese gemeenschap wordt gerespecteerd en ge steund. Deze mening is hem niet zomaar ingegeven, maar stoelt op persoonlijke ervaring ten tijde van de opbouw van het huidige sportcomplex in de jaren zestig. Bert de Haan wijst vertegenwoordigers binnen de lokale overheid op de grote 'nood, die er nu reeds meer ■dan tien jaar bij DOSR heerst. Tevens attendeert hij hun op de funktie en de plaats van DOSR in het maatschappelijke verkeer. „Deze plaats wordt", naar zijn mening, „steeds be langrijker door faktoren als vrije tijdsbesteding, conse quenties van de „Kaderwet Specifiek Welzijn" en de enor me groei in de afgelopen ja ren". De voorzitter schrijft dat zal moeten worden ingezien dat alle „potten en potjes" die nen te worden opengemaakt om te koment tot de realisatie van een nieuw sportcomplex op zo kort mogelijke termijn. Voorts meent hij: „Niet alleen de gemeenschap moet diep in de portemonnee tasten, maar DOSR zal, naast het financiële deel, tot op de bodem moeten gaan om alle geuite wensen ook te verwezenlijken". EUROPESE COMMISSIE BESLIST BINNEN EEN WEEK ZATERDAG 27 MAART 1982 PA DEN HAAG „We zul len Pieters opnieuw vra gen de consequenties te trekken uit zijn verleden. Het antwoord kennen we echter al, want we hebben het hem al eerder ge vraagd en toen was hij ook niet bereid zich terug te trekken. Dat antwoord komt nu weer en dus moeten we ons beraden over hoe we verder moe ten". Aan het woord is Tom Smit, de nummer twee op de verkie zingslijst van Democraten 66 tijdens de woensdag gehouden provinciale staten-verkiezin- gen. Op de eerste plaats tijdens die verkiezingen stond Flip Pieters, inmiddels door allerlei krantenpublicaties meer be kend door zijn dertien jaar ge leden uitgezeten gevangenis straf van drie weken dan door zijn politieke activiteiten. Niet gelukkig Smit heeft de laatste weken voor de verkiezingen niet na gelaten dat Pieters constant in zijn gezicht te wrijven. De nummer twee was niet be paald gelukkig met de num mer een als lijsttrekker. Hij was, zo heeft hij zonder al te veel bescheidenheid al eens la ten doorschemeren, dat liever zelf geweest. Ook nu weer is het Tom Smit die, teleurge steld door de minieme winst die D'66 in Provinciale Staten heeft behaald, de zaak Flip Pieters opnieuw op de agenda plaatst. Waarom eigenlijk? Smit: „Er leeft natuurlijk een brok, ongenoegen binnen de fractie over die publicaties over Pieters. Veel mensen vin den dat ook heel vervelend voor de partij. Wat wij willen is duidelijkheid. De berichten in de pers zijn namelijk zo ver schillend, dat wij ook niet meer weten wat we moeten geloven. Wij willen niet de hele Statenperiode lang ach tervolgd worden door verha len over het verleden van Pie ters. Daarom praten wij er in de fractievergadering van ko mende maandag opnjeuw over en zulen we Pieters opnieuw vragen de consequenties te trekken", aldus de man die hoopt de post in te kunnen ne men van gedeputeerde. Geruchten Smit geeft overigens toe dat veel van die berichten nauwe lijks serieus te nemen zijn. Zo heeft in Dordrecht, de woon- Flip Pieters opnieuw onderwerp van gesprek binnen D'66. plaats van Pieters waar het eerst publicaties verschenen over zijn zakelijk niet zo scho ne verleden, het gerucht gecir culeerd dat Pieters zich schul dig zou hebben gemaakt aan oorlogsmisdaden. De man was echter twaalf jaar toen de oor log tot een einde kwam. Volgens Smit weet Pieters. die na de verkiezingen direct voor een paar dagen op vakantie is gegaan, dat komende maandag zijn verleden opnieuw aan de orde komt. „We hebben inder tijd gezegd dat we het hem na de verkiezingen nog eens zou den vragen. Hij is dus op de hoogte". Niet op de hoogte van de voortzetting van de aanval is de huidige fractievoorzittrer van D'66 in de Staten, P. van Baarsel. „Ik zie niet in, wat er nog besproken moet worden. Ik dacht dat die kwestie de wereld uit was. Maar als Smit die weer wil bepraten dan kan dat natuurlijk altijd. Maar het staat niet als eerste punt op mijn agenda". Ook de regiocoördinator van D'66 Paul Zimmerman staat verbaasd van het feit dat Smit terug wil komen op de kwes tie. „Dat was allemaal afge handeld, dacht ik. Maar Smit heeeft natuurlijk het recht er nog eens op terug te komen. Dat is zijn persoonlijk initia tief". Onder redactie van Ton Pieters. Laat ik vandaag beginnen vrouw Bontje uit Lange- oordelen naar wat i met de rectificatie van raar op met de medede- trof onder het een bericht uit 1912; begin ling, dat haar familie al „Roomsche Toonee] april was^ dat. Vorige sinds onheuglijke tijden den". „Zooals alle week zaterdag zag u in Bontje heet en niet Pontje, reactie brengt, pril het „Geïllustreerd Zon- en dat de Bontjes nog ook verkeerde werk dagsblad" de door Cors steeds wonen in het huis een ijverig optrede Kroft te Ter Aar gemeste waarvoor het beest te goede. Dat mag zek en opgetutte „prachtige pronk stond. Kijk, zo'n wel gezegd worde] Paaschkoe" (kolossus van rectificatie op de lange het hedendaagsch t1 circa 1000 pond) staan duur vind ik nou aantrek- dat helaas door de pronken voor het huis van kelijk. vuldige geloof en' een zekere slager A. J. Hoe anders het tempo ook aanrandende s Pontje te Langeraar. Ik lag, in 1912, de tijd ging voor Katholieken m heb een boos vermoeden, gewoon verder. Behalve meer ongeschikt is j dat een idéé fixe De Raad- problemen gaf De Raa'd- den. Geen wonde selredacteur parten heeft selredacteur (in mijn ogen ook, dat de Kath gespeeld, want de aardige onverminderd Johan ge- tooneelspeelkunst, kiek stond op zijn pagina, heten) ook anedotes door. dusverre als diletta Vermoedelijk heeft het Zoals die van „Het Dag- in vereenigingen v gewicht van de paaskoe meisje". Het dagmeisje lerlei aard in hoogi (heel wat pondjes) zo'n in- dan, bezocht een ijzerwin- in de laatste tijdei druk gemaakt, dat slager kei „en vroeg den winke- sterk op den vooi BONTJE aan de nietsver- lier: „Ik moet een haak begint te plaatsen moedende abonnees begin hebben om een schilderij langs vernamen wij tweede decennium van op te hangen". Winkelier: couranten dat te 1_ deze eeuw werd voorge- „Is de schilderij grQot?" dam een Roomsch steld als PONTJE lijkt Dagmeisje: „Nu, dat zou ik eel was meer een problematische denken, de heele familie naam voor de Kaag. Na staat er op!" wil zeventig jaar moet ik deze Inmiddels zijn wij, sinds werken". Maar misvatting nu rechtzetten, die dagen, wel behoorlijk nu naar „Een Van de week belde me- „cultureel verworden", te dig kunststuk". H. M. DE KONINGIN-MOEDER AAN DE STEDELIJKE OPENBARE REINIGING TE VENHAGE: „Een overzicht op de terreinen en het vervoer van het vuil op schuiten BROEDER FULGENTIUS MET ZIJN KUNSTWERK krankzinnigengesticht Reinier van Arkel in Den Bosc een eenvoudige broeder-verpleger, in de vrije uren tu de zware bezigheden waarmee zijn moeilijke functie dag uit gepaard gaat, een merkwaardig kunstwerk v na een arbeid van twee jaren. Hij vervaardigde een kooi voor het koperen feest van de Rector. Deze voi stelt voor een middeleeuws Saksisch kasteel, doch constructie der onderdeelen heeft de vervaardiger zi streng willen houden aan een juiste nabootsing van c Saksische architectuur. Het geheel is vervaardigd u en geel koper, zink, lood, staal en glas. Alle tralies zonderlijk met schroefjes en moertjes geregeld, dj sluiten en openen met veertjes. Op 't midden der ka een klokketoren. De sprongetjes der vogels brengen deelte in beweging, dat op een stalen punt draait, ein in den windwijzer, een haan. De schuif, tot reiniging dj is verscholen achter een onderaardschen kerker. De 1 kant geeft een geducht versterkt kasteel te zien. K gepolijste trappen voeren naar de hoofdpoort. D draagt verschillende spreuken en opschriften. Ze is in het vierkant en 2.40 M. hoog". KONINKLIJK BEZOEK AAN ROTTERDAM: „Het koninklijk Echtpaar neemt aan he D. P. plaats in het rijtuig voor een rijtocht door de stad". Men lette op de wit ge hand en het karakteristieke gebaar waarmee onze vorstinne, tot na de tweede wi log, steeds naar zich toe wuifde; de prins-gemaal controleert hier het „kinderslot". recht aardige kiek. HET NIEUW VAANDEL V KRUIS-VERI TE LISSE: Paaschdag met het voli bestuur van Kruisverbon den H. Joar Dooper als heeft, en de Eerwaarden Adviseur, Pi J. Klekamp'

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4