Stoelendans rond ollegetafel begint Sportief Cekbe Öouïö/nt uurtcentrum stopt jiderzoek na „falend ;eleid gemeente" Gemeenteraad wil meer woningen voor Voorschoten Raadsleden op de bres voor buurtvoorziening Surinamers Merenwijk Vorderingsplannen op Van Vollenhovenplein E LEVERT DE GEDEPUTEERDEN? VVV-Lisse zoekt logiesruimte LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 MAART 1982 PAGINA 3 LEIDEN „Wij zullen alles doen om u behulpzaam te zijn bij het totstandbrengen van een eigen buurtvoorziening voor de Su rinamers in de Merenwijk. Het college van B en W zullen wij vragen vaart te zetten bij het zoeken naar een oplossing van de problemen van de Surinamers in de Merenwijk." Zo verwoordde CDA raadslid mevrouw C. Kramp gisteravond de mening van de op een forum aanwezige vertegenwoordigers van de politieke partijen in de Leidse gemeenteraad. De forum discussie was georganiseerd door de Stichting Surinamers Lei den (SSL). De SSL wilde met deze bijeenkomst, die door onge veer vijftig mensen werd bezocht, onder de aandacht brengen welke problemen de Surinamers in de Merenwijk hebben. De SSL maakt nu een paar uur per week gebruik van het buurthuis 'Op Eigen Wieken' aan het Valkenpad. Het ergert de SSL dat liet buurthuis in het weekend meestal leeg staat, terwijl de leden van de SSL nergens in de wijk terecht kunnen. Veel leden van de SSL vinden dat het bestuur van het clubhuis hen discrimi neert. De SSL strijdt al een paar jaar voor een eigen accommo datie. De raadsleden elke partij in de gemeenteraad had een vertegenwoordiger gestuurd wezen de SSL erop, dat in Lei den een groot gebrek is aan accommodaties. „Het zal niet ge makkelijk zijn om op korte termijn iets voor u tot stand te bren gen," zo werd gezegd. De raadsleden kregen het verwijt dat zij wel „mooi praten, maar niets doen." Leidse modeweek van start Met een kleurrijke modeshow in de Waag ging gistermiddag de Leidse Modeweek van start. Me vrouw Fase opende de druk bezochte show waaraan werd meegewerkt door alle Leidse mode- en kledingwinkels. De Leidse modeweek, georganiseerd door de commissie Leiden promotion, duurt tot en met volgende week zaterdag. Uitgezonderd zondag zullen er in de Waag vele op de heden daagse kleding gerichte activiteiten plaats hebben, die tegen een kleine vergoeding voor het publiek toegankelijk zijn. LEIDEN De vorderingscommissie bekeek gisteren of de flatwoning Van Vollenhovenplein 13 of 14 gevor derd moeten worden. Beide panden staan momenteel te koop. Al eerder heeft de gemeente bepaald, dat een andere woning van de eigenaar van de panden 13 en 14 gevorderd moest worden. Die eerdere beslissing van de gemeente werd echter niet tenuit- voer gebracht, omdat de woning (nummer 23) tussentijds werd verkocht. De eigenaar had de desbetreffende woning aan de Leidse woningmarkt onttrokken door er het kantoor van zijn bedrijf er in onder te brengen. Iets dergelijks is nu gebeurd met de panden 13 en 14. Beide pan den zijn met elkaar verbonden, doordat de eigenaar een tussen muur gedeeltelijk heeft weggebroken. Pand 13 is als bedrijfs- en kantoorruimte in gebruik. Over de aangrenzende'woning be staat meer onduidelijkheid. Wel zeker is, dat het keukenblok is verwijderd en tot kantoorruimte omgetoverd is. De eigenaar, die momenteel over een nieuw huis in Voorschoten beschikt, wacht een schadeclaim van iets meer dan drieduizend gulden. Dat be drag is gemoeid met het in oorspronkelijke staat herstellen van de tussenmuur en het keukenblok. Beide panden zijn als één geheel te koop aangeboden. Een even tuele koper mag beide panden echter niet in zijn geheel in ge bruik nemen. Beide panden moeten afzonderlijk door verechil- lende huurders betrokken worden. De vorderingscommissie brengt zo spoedig mogelijk advies uit aan het college. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en uw krant wordt dezelfde avond nabezorgd. Een compléte softball tennisset krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite voor het opgeven van een nieuwe abonnee. als nieuwe abonnee I Noteer m van de Leidse Courant Naam I Adres Postcode/Plaats. Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een softtennisset naar: Naam Postcode/Plaats_ Telefoon. I Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - I naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, ^2300VB Leiden. 'orderde i enmarkt veer leeg ,:n De eigenaar van >or de gemeente gevor- pand Garenmarkt 17 Jj het meubilair van zijn 3 er gistermorgen op li gezet. Dit nadat de Raad ate vorige week had uit- j1 ken c at de gemeente het niet had mogen vorde- ■i neente zou onzorgvuldig 1 deld hebben, volgens de van State. De uitspraak f e Raad van State hield r n dat de huurder, die i de vordening aan woon- iwerd gelopen, het pand imiddellijke ingang zou n verlaten. Nu de huur- ch op straat is gezet, «n- I kt de gemeente momen- velke stappen genomen I n worden. r litie noemt het een „ui- iwalijke zaak" dat de ei- r van het pand „eigen r is gaan spelen". Een voerder van de politie et te betreuren, dat de ar niet het geduld heeft n opbrengen, totdat ei plossing was gevonden »u ontstane (juridische) 'e' De huurder was bezig het inrichten van het Over twee weken zou ttin uit Turkije overko- De huurder heeft bij de tegen zijn huisbaas een wegens huisvredebreuk tend. straat zondagnacht open J 5N De gemeente begint in de nacht van zondag op 2 lag met het vernieuwen van het wegdek voor het Stad- Kn de Breestraat. De slechte staat waarin het wegdek Ui irt (kuilen en gaten), is het gevolg van het vernieuwen riolering van vorig jaar. 0 e Maarsmansteeg wordt een gedeelte van de Breestraat lteerd. Dit omdat een aantal panden in de Breestraat '3 oplopen door trillingen van het verkeer. De werk- eden houden in, dat het wegdek over de gehele breedte aat, zodat de Breestraat voor alle verkeer moet worden iten. Omdat dit voor het verkeer veel overlast geeft, ri de werkzaamheden 's avonds en 's nachts uitgevoerd. 1 erkschema ziet er als volgt uit: zondagnacht van 00.00- 1 iur, maandagavond 29 maart, dinsdagavond 30 maart, 'e dagavond 31 maart, maandagavond 5 april, dinsdaga- Y april en woensdagavond 7 april van 19.00 tot 24.00 ,|ij slecht weer wordt misschien de week daarna nog 3n werkt. Het veilceer wordt richting station via de Mark- a te en in de andere richting via de Langegracht en de :l acht omgeleid. De bussen rijden alleen over de Hooi- jj en de Langegracht. Onderscheidingen bij 'Echo der Duinen' Burgemeester mr. J.M. Bonnike heeft gistera vond in Noordwijk twee leden van het christe lijk muziekgezelschap 'Echo der Duinen' ko ninklijk onderscheiden. Hij speldde Arie Slag veld (bariton) en Gijs Hoek (tuba) de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau op de borst tijdens het jaarlijks concert van 'Echo' in het Lido-theater. Beide jubilarissen zijn al vijftig jaar trouw lid van het muziekgezelschap. Overigens werden er nog vier andere onder scheidingen uitgereikt tijdens de drukbezochte uitvoering. De leden G. Wesseling (trombone), Jan Hazenoot (bas), Willem Hazenoot (klarinet) en voorzitter Cornelis Hazenoot (slagwerk) kre gen het gouden insigne van de Christelijke Fe deratie Muziekbond opgespeld door bondsvoor zitter Duijn. Zij zijn alle vier veertig jaar trouw lid van 'Echo'. Nieuwkoops Bejaardentehuis heropend Het totaal vernieuwde bejaardentehuis „Het Koetshuis" aan de Dorps straat in Nieuwkoop is gisteren door directrice Zr. van der Geest geo pend. Zij deed dit door het luiden van een bel onder belangstelling van vele genodigenden en de bejaarden zelf. De inrich ting en bouw van het pand heeft bijna 10 mil joen gulden gekost. Het gebouw was 's morgens tijdens een bijzondere kerkdienst door Mgr. Si- monis ingewijd. Duide lijk zeer verheugd met dit nieuwe en zeer mo derne bejaardencentrum beklemtoonde de direc trice in haar toespraak het belang van een der gelijke goed uitgeruste voorziening. Temeer toonde zij zich blij, omdat het het nieuwe huis nog in haar 'ambtsperiode' gereed is gekomen. Bin nen enkele maanden wordt de leiding overge dragen aan de heer Van der Panne. Het bejaar dentehuis is voorzien van alle moderne faciliteiten, wat duidelijk wordt bij het zien van de inrich ting en uitrusting van de keuken, de kamers en de recreatiemogelijkheden voor de bewoners. R INRICHTING AlPHENSE BUURTVOORZIENING: Staatssecretaris opent Katwijkse proefschool KATWIJK Staatssecretaris drs. W.J. Deetman van Onderwijs opent woensdag 14 april het eerste modellokaal (proefschool) voor installatie techniek. Dat gebeurt in de Christelijke Technische School aan de Louise de Colignystraat. De opening in Katwijk is de eerste in een serie van vier in Nederland te openen proefscholen. Het nieuwe aan het modellokaal is de geheel nieu we inrichting en de wijze waarop daarin onderwijs gegeven zal worden. Een en ander is nodig gebleken door een uitbreiding van het aantal tech nieken en de toepassingen daarvan, zoals milieu-zuivering en nieuwe warmtebronnen. Het oude werkplaats idee, waar alle leerlingen dezelfde handeling verrichten, behoort in de nieuwe opzet tot het verleden. Ook het leren door voor- en nadoen is verleden tijd. In plaats daarvan komt een zogenaamde thema-indeling, waarbij keuzemogelijkheden zijn en er in groepjes gewerkt kan worden. Het ligt in de bedoeling alle technische scholen met een afdeling installatietechniek aan de nieuwe eisen aan te passen. Dit zal echter enige jaren vergen. VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad van Voorschoten zal samen met B en W stappen onder nemen om te proberen meer gesubsidieerde woningen toebedeeld te krijgen van de regering. Met hetgeen nu is toebedeeld ziet Voorschoten geen kans de geplande 118 A.T.-eenheden (alleenwonenden en tweepersoons huishouden te bouwen. In en ander staat in een motie die gisteravond met algemene stemmen door de ge meenteraad gisteravond aangenomen. Minder eensgezind was de raad ten aanzien van de verordening op de woningruimte-verdeling. Het meest positief waren CDA en VVD, terwijl PvdA bereid was in het belang van de haal baarheid deze nota te aanvaarden. De heer J. Aikens (D'66) wees de hele verordening af. Hij meende dat het totale beleid ten aanzien van de woningbouw en -verdeling veranderd zou moeten worden. Begrijpelijk kreeg hij niet de instemming van de andere fracties, die betoogden dat door de verordening de schaarse woningen zo eerlijk mogelijk verdeeld kunnen worden. In de verordening wordt nu de huurprijs opgetrokken tot maxi maal 670.- per maand, waarvoor eventueel de huursubsidie van kracht kan zijn. Alle koopwoningen beneden de prijs van 152.000.- vallen automatisch onder de gemeentelijke woning verdeling. De economische gebondenheid aan Voorschoten om voor een woning in aanmerking te komen, kreeg ook ditmaal geen meerderheid. Alleen D'66 bleef hier aan vasthouden, on danks de mededeling van wethouder L. Marselis (CDA) dat met deze maatregel geen prachtig effekt bereikt kan worden. Lof werd de burgemeester toegezwaaid over zijn veranderde tactiek ten aanzien vari de voorlichting. Momenteel worden de gemeen telijke nieuwtjes populair gebracht in een plaatselijke huis-aan- huisblad. Wel was er kritiek op het feit dat er de hiaten in de berichtge ving ontstaan omdat het blad niet altijd huis-aan-huis bezorgd wordt. Na afloop van de vergadering hielden zich de raadsleden bezig met de ernstige jeugdterreur waarmee Voorschoten de laatse weken met de kampen heeft. Verwacht kan worden dat de burgemeester als hoofd van de politie gevraagd wordt nadere mededelingen te doen over het weigerachtig optreden van de politie tijdens ongeregeldheden. Vorig weekéinde werden bij de tennisbanen dertig auto's vernield. Volgens de raadsleden wen ste de politie niet op te treden, ook niet nadat een bestuurslid van de tennisvereniging in elkaar geslagen was. I HAAG De stoe- ^is rond de bezetting 55 et college van gede rfde staten is, direct verkiezingen, weer "npe hevigheid losge- n. De partners in ovinciewals zijn het de VVD, de PvdA vrij jonge en kleine artner D'66. Vier die acht plaatsen 3; n verdelen, het re 's mmetje kan, zo op sirste gezicht, niet al I" 1 moeilijkheden op- 3! n- '-< kelijkheid is echter 1 )e kleinste danspartner ij, latuurlijk minder recht plaatsje in het college S dan de anderen. En deze kleinere heeft zich voor de verkiezingen ook nog zo ge dragen, dat de grote danseurs er misprijzend hun neus voor ophalen. De drie partijen die in deze wals het tempo aange ven, verdiendén in de verkie zingsstrijd allen een gelijk aan tal zetels. En eigenlijk maken zij bij voorkeur samen uit hoe die gedeputeerdenstoelen wor den verdeeld. Maar hoe deel je acht stoelen door drieën? Verdeling Mogelijkheden daartoe zijn er legio. Punt is alleen dat geen van die partijen wil dat de an der een gedeputeerdenzetel meer bezet dan zij zelf. De verdeling kan dus onmogelijk 3-3-2, 4-2-2 of zelfs 4-3-1 zijn. Maar hoe dan? PvdA-gedepu- teerde Jan Hein Boone: „Ja, hoe dan Geen idee. Er zal nog wel flink onderhandeld moeten worden. Misschien moeten we er nog een nieuwe gedeputeerde bij vragen om de voorbereidingen te treffen voor de afsplitsing van Rijn mond. Dan kunnen we ieder drie gedeputeerden leveren. Overigens heb ik gehoord dat dat weer wettelijk onmogelijk is. Terug naar zeven of zes ge deputeerden lijkt me, gezien het vele werk, onmogelijk. Maar duidelijkheid daarover valt pas over enkele weken te geven." Onvoldoende De fractievoorzitter van het CDA in de Staten en lijsttrek ker tijdens de Statenverkiezin gen drs. J.D. Gabor laat onver bloemd weten het liefst met de huidige partners, de PvdA en de VVD vérder te gaan. D'66 krijgt beslist geen plaatsje. „Het zetelaantal van D'66, ze ven, lijkt me eigenlijk hele maal niet voldoende voor een plaats in het college. Voor de rest is alles voor ons bespreek baar. Ook een teruggang naar zes gedeputeerden. Te veel werk voor zes man? Ach, dan moéten we er allemaal maar wat harder tegenaan. Ook op dit niveau moet tenslotte be zuinigd worden". Ook Irma Günther, lijsttrek ker van de VVD, de partij die >de meeste winst maakte afge lopen woensdag, ziet proble men bij de collegevorming. „Natuurlijk willen wij een gro tere inbreng in het college programma hebben. Daarnaast ligt het er aan wat je met D'66 gaat doen. Mogen die meedoen met zeven zetels. We hebben uitstekend gedraaid de afgelo pen vier jaar met PvdA en CDA. Misschien kan je terug naar zeven gedeputeerden, dan kan je naar 2 CDA, 2 VVD, 2 PvdA en 1 D'66. We moeten eerst maar eens onder handelen. Er kan wel een ge deputeerde vanaf, lijkt me, nu we allemaal zijn ingewerkt". D'66-lijstaanvoerder Flip Pie- ters noemt het „toch niet on denkbaar dat wij ook deel uit maken van het college. Er moeten wat misverstanden uit de weg worden geruimd die in de loop van de verkiezings campagne gerezen zijn. Som mige dingen zijn toch wat on gelukkig overgekomen. Mis schien kunnen we inderdaad terug naar zeven gedeputeer den, waarbij wij er dan één le veren. Daarover zullen we dus moeten praten". KOOS VAN WEES [EN AAN DEN J „Falend gemeen- beleid en politieke teloosheid" hebben initiatiefgroep, die beslissen over de everdeling en in- ng van het buurtcen- J Ridderveld, ertoe iccht haar activiteiten ipig op te schorten. m ïks dat wethouder 1 eingeld in januari al 1 toegezegd, dat een ubsidie haalbaar is, de gemeente nog 1 geen definitief uit- *el gegeven over de e van de subsidie. nitiatiefgroep van het entrum heeft zich bezig gehouden met een behoefte onderzoek onder de bewoners van de wijk Ridderveld-West. Dit teneinde te kunnen bepa len hoe de ruimteverdeling en de inrichting van de eerste verdieping (het buurtcentrum) in het sociaal-cultureel cen trum, aan de Concertweg) eruit moet gaan zien. De initiatief groep heeft het bijltje er giste ren bij neergelegd. „Zonder uitsluitsel over de beschikbare hoeveelheid geld heeft verde re plannenmakerij geen zin," zo wordt gezegd. In november werd een subsi die-aanvraag van drie ton bij de gemeente ingediend voor de inrichting van de verdie ping van het buurthuis. Dat de drie ton niet haalbaar bleek, was al een tegenvaller voor de buurthuiswerkers, maar zó mogelijk nog teleurstellender is voor hen het feit, dat de ge meente zo lang wacht met het. nemen van een definitieve be slissing. De gemeente wordt beticht van „falend beleid na het operationeel maken van een minimale voorziening in Ridderveld-West" en „politie ke besluiteloosheid, vooral bij het sociaal-cultureel werk". Door de vertraging kan het geplande feest, dat moest sa menvallen met de oplevering van het pand, geen doorgang vinden. Ook heerst ontevredenheid, omdat de gemeente nooit is in gegaan op een voorstel vast personeel aan te stellen (een beheerder/conciërge alsmede onderhouds- en schoonmaak personeel). In verband met de grootte van het nieuwe pand (700 m2) werd hierop aange drongen. LISSE Met het aanbreken van de nieuwe lente, staat een drukke periode in de Bollen streek voor de deur. Reden voor de VVV-Lisse om nu al vast naar eventuele logies- ruimten te gaan zoeken. De hotels en pensions in de grote steden zijn namelijk al volge boekt in verband met de open stelling van de Keukenhof en de Floriade in Amsterdam. Lissenaren, die een kamer hebben leegstaan, worden ver zocht deze voor toeristen ter beschikking te stellen. Vooral omdat veel toeristen zonder vooraf afspraken te maken naar Nederland komen. Voor één nacht (met ontbijt) krijgt de verhuurder 18 gulden 50 per persoon, voor een langer verblijf 16 gulden 50 per per soon. Voor meer informatie kan men terecht bij de VVV, 02521-14262.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3