f erkoop voormalig politie- )ureau in Katwijk van de baan rachtwagenparkeer- irrein in oordwijkerhout Keukenhof nu nog wat kaal J. Visser blijft lijsttrekker PvdA CDA Hazerswoude terughoudend over aanleg rijksweg 11 orm peuterspeelzalen in oeterwoude ongewijzigd [DEN LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 MAART 1982 PAGINA 7 jgen over stortplaats [DWIJKERHOUT Het Staten- C. Th. Smit (D'66) uit Zoeter- wil van het college van Gedepu- Staten weten hoe het staat met iderwetvergunning en de VBLB- ikking ten aanzien van de stort- nabij het Steengrachtkanaal in Iwijkerhout. Eind zeventiger ja- esloot de provincie naar aanlei- van klachten dat er alleen nog mocht worden gestort op deze laats. De hinderwetvergunning is r nog altijd niet bijgesteld en ook log geen VBLB-beschikking. er Smit vraagt het college of er zoek is gedaan naar de mogelijke verontreiniging van de bodem en het grondwater rond de stortplaats en of er bij een een eventuele uitbreiding, waarvan sprake is bodemverontreini ging kan worden voorkomen. Het Sta tenlid wil weten of de provincie bij het nemen van de beslissing ten aanzien van het verlenen van de vergunningen rekening houdt met de overlast die de af- en aan rijdende vrachtwagens de omwonenden kunnen bezorgen, vooral als de stortplaats wordt uitgebreid. Ook vraagt Smit zich af hoe het staat met de vergunning ten aanzien van storten en verbranden, de inrichtingseisen, de mo gelijkheden om de stortplaats in te pas sen in het landschap en de mogelijkhe den om elders in de regio een oplossing te vinden voor het afvalprobleem al hier. Leiderdorpse sport moet bezuinigen LEIDERDORP - De sportverenigingen in Leiderdorp moeten dit jaar rekening houden met een extra bezuiniging van vijf pro cent op de gemeentelijke subsidies. De verenigingen kunnen binnenkort een brief met een dergelijke strekking tegemoet zien. Dit deelde wethouder mevrouw Irma Gehner (VVD) gis teravond mee tijdens een vergadering van de raadscommissie voor cultuur en sport in antwoord op vragen van het raadslid mevrouw C. Huigen-van Boven (VVD).Aanleiding voor de vra gen van mevrouw Huigen vormde een eerder deze week gehou den vergadering van de sportraad. Daarin was gebleken dat er onrust bestaat over het uitblijven van gemeentelijke beslissin gen. Mevrouw Gehner gaf toe dat er wel enige grond voor on rust was maar stelde tegelijkertijd voor de volgende soortgelijke bezuinigingen in het vooruitzicht. Contributieverhoging en ac ties om de inkomsten te vergroten zag zij voorlopig als de enige oplossing. Zij rekende in dit opzicht op de vindingrijkheid van de clubs. De wethouder van sportzaken stelde verder dat zij bin nenkort met de verenigingen de buitensporten bedrijven zal overleggen over de mogelijkheid het onderhoud van de velden door de verenigingen zelf te laten uitvoeren. Nieuwbouwplan Gemeentewerken ontmoet weinig weerstand ZOETERWOUDE Voorafgaand aan de ver gadering van de gemeenteraad van Zoeterwou- de kwamen de raadscommissies financiën en o- penbare werken in gezamenlijke zitting bijeen in verband met de votering van een extra kre diet van 96.000,- voor realisemig van een nieuwe werkplaats annex opslagruimte voor gemeentewerken. Hoewel de fraktie van Pro gressief Zoeterwoude nogal wat bedenkingen •had, vormde de advisering nauwelijks proble men omdat dekking van het benodigde bedrag snel was gevonden. Wethouder Maan rekende voor dat het saldo reserve „gebouw gemeentewerken" 96.100,-, de rentebij schrijving over 1981 11.600,-, aanwending batig saldo 1979 f 514.000,- netto opbrengst verkoop Miening 33 f 369.800,- bedraagt. Als daar een bedrag van reeds ge maakte kosten ad 9.000,- vanaf gaat blijft een bedrag van circa 982.500,- over. Daarbij kan dan nog worden opgeteld de rentebijschrijving van f 113.000,- over 1982. Rekening houdend met het reeds gevoteerde be drag van 990.000,-, blijft derhalve een restantbedrag over van 114.600,- zodat het benodigde extra krediet ruimschoots uit de rente van de doelreserveringen ge put kan worden. Mevrouw Kolff (P.Z.) vroeg zich af waarom, in tegenstelling tot een eerder advies, nu kos ten van een architect werden opgevoerd. Wethouder A. van der Heijden (CDA) verduidelijkte dat als gevolg van de aanbesteding aan meerdere aannemers een uit voerig bestek gemaakt moest worden hetgeen meer kosten met zich bracht. Nadat de commissies hun fiat hadden gegeven ging de gemeenteraad een half uur la ter zonder meer akkoord. Vier Haarlemse bloemenmeisjes in een van de kassen van Keukenhof. (vervolg van voorpagina) LISSE Het 28 hectare grote park de Keukenhof ligt er momenteel nog wat kaal bij. Verreweg de meeste bloemen ste ken nog diep in de aarde. Alleen in de kassen lijkt de natuur een flinke zet in de rug te hebben ge kregen. Honderden tul pen staan hier al in bloei en bieden in het 5.000 m2 grote complex een schitterende aanblik. Met een aantal zonnige dagen zal echter ook het buitengebeuren al snel veranderen in een veel kleurige bloemenzee. „Het is de laatste tijd wat fris geweest", zei de heer F. Benningen, lid van de raad van beheer van Keukenhof, gistermor gen tijdens de openings plechtigheid, „maar alles ligt er veelbelovend bij. Tuinarchitect Henk Kos ter heeft er met zijn me dewerkers voor gezorgd dat deze 33e tentoonstel ling zo mogelijk nog fraaier zal zijn dan de 32 voorgaande Keukenho ven". Ruim 870.000 mensen be zochten in 1981 de Keuken hof. Een aantal dat door de vrij slechte weersomstandig heden in een aantal belang rijke weekends wat tegen viel, maar dat toch groot ge noeg was om de exploitatie rekening sluitend te krijgen. Dit jaar is er een aantal voor zieningen aangebracht dat een bezoek aan de Keuken hof nog aantrekkelijker moe ten maken. De hoofdingang met de onderkomens van on der meer het postkantoor en de bank zijn totaal ver nieuwd, terwijl de bloemen tentoonstelling door een aan tal verbeteringen in de be strating geheel toegankelijk is gemaakt voor rolstoelge bruikers. Een nieuw aange legde Keukenhofdreef bete kent een betere aan- en af- voerroute voor personenwa gens en autobussen en zal ze ker voor het dorp Lisse min der verkeersoverlast beteke nen. De kassa's van Keukenhof zijn in 1982 geopend van 26 maart tot en met 23 mei, da gelijks van 8.00 tot 19.30 uur. De entreeprijs bedraagt voor volwassenen 7,- p.p.' en voor kinderen van 4 t/m 12 jaar, evenals voor 65-plussers en CJP, 3,50 p.p. Erzsebet Deli, een van de Haarlemse bloemenmeisjes, die bij de opening aanwezig waren, gistermqrgen te midden van narcissen en tulpen. VOORSCHOTEN De af deling Voorschoten van de PvdA zal fractievoorzitter J. Visser handhaven als lijst trekker van de PvdA bij de komende gemeenteraadsver kiezingen. Dat werd besloten op de ledenvergadering die gisteravond werd gehouden. De heer Visser had zijn posi tie zelf ter discussie gesteld omdat hij door verandering van functie bij zijn werkge ver geen tijd beschikbaar heeft om eventueel in de ko mende raadsperiode ook wethouder te zijn. De ledenvergadering wilde daar echter gisteravond niet de conclusie aan verbinden dat de fractievoorzitter geen lijst trekker meer zou kunnen zijn. De huidige PvdA-wethouder, J.R. van Leeuwen, blijft de po tentiële kandidaat voor het wethoudersschap in de volgen de raadsperiode De Voorschotense PvdA heeft gisteren ook het verlies van de socialisten bij de Statenverkie zingen besproken. Hoewel het verlies in Voorschoten niet zo groot was als het landelijk ver lies (ongeveer 12 procent tegen 26 procent landelijk) zal toch bij de campagne voor de ge meenteraadsverkiezingen ge probeerd worden de mensen op een andere manier te berei ken. Daarbij zal worden ge tracht de kiezers thuis te be reiken in plaats van te probe ren de kiezers naar de partij toe te halen. HAZERSWOUDE - De CDA- fractie in de gemeenteraad van Hazerswoude zal de (nog aan te leggen) rijksweg 11, van Leiden naar Bodegraven, niet omarmen. „Maar wij willen er wèl over praten", aldus frac tievoorzitter E. van Elderen. die PvdA-gemeenteraadslid G van der Lecq-de Knikker dui delijk maakte dat de CDA-ers niet zomaar akkoord gaan met de realisering van de nieuwe weg die het grondgebied van Hazerswoude gaat doorsnijden. Van Elderen: „Wij willen echt wel voorwaarden stellen. Bij voorbeeld over geluidwerende voorzieningen en omtrent aan sluitingen op de nieuwe weg". Met deze woorden hielp Van Elderen de verhalen de wereld uit, die suggereerden dat hij en zijn mede-CDA-ers de verwe zenlijking van de nieuwe rijksweg toejuichen. Zij zijn er wel van overtuigd dat ze de plannen van de minister van verkeer en waterstaat niet kunnen tegenhouden. „Maar we moeten trachten er zoveel mogelijk voordeel uit te halen en zo min mogelijk hinder", aldus Van Elderen. Aan PvdA-zijde is de gedachte nog niet zo ver, dat die weg er kos te wat kost zal komen. Bin nenkort, op 30 maart om pre cies te zijn, zal de commissie voor algemene zaken en fi nanciën zich buigen over de vraag welke procedure in ge- meenteverband zal worden ge volgd wat de plannen van de wegaanleg aangaat. Ter sprake komt dan ook hoe de burgerij zal kunnen inspreken. AnVFRTÏHT,F AUTO HEEMSKERK Alkemadetaan 1 2371 EX Roelofarendsveen Rijktweg Amsterdam Rotterdam Tel. 01713-2866-2073. Na 18.00 uur tel. 071-410202 OCCASION SPECIALIST Bovag-garantiebewije Verkoop-Inkoop Alle Datsun modellen nieuw en gebruikt altijd in voorraad i Cherry 120 Y nbi's. Laurel, Silvi en vele andere OCCASIONS, DIVERSE MERKEN Alfasud Super '78 Mitsubishi Galant 1.6 '77 Chrysler/Simca 2.0 '78 O^1 Ascona 16 S w si^caT308GT*78 Ford Escort 1.3 2x 79 Toyota Tercel Coupé '79 Ford Taunus 1600 Combi Toyota Starlet 125 '81 gas '76-77 Toyota Starlet '79 Mazda 323 3-drs'78 T°y°,a 1000 79 Ford Taunus 1.6 LI '78 IT? 935 '11 Toyota Carina gas80 Diverse auto's onder de f 5000.- Dagelijks geopend van 8.00 tot 17,30 uur Vrijdagavond koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. Een groot gedeelte van onze occasions Is dag en nacht te 'nATCl ik bezichtigen op onze buiten- lyujur terreinen. WIJK Het genoot- „Oud Katwijk" zal pand Voorstraat 46 ien inrichten als een um. De gemeente- heeft gisteravond be- i het karakteristieke ïw van architect Jes- it te slopen waarmee eventuele verkoop de plaatselijke Rabo- definitief van de s. Met de verbou wing van Voorstraat 46, dat momenteel nog een week in gebruik zal zijn als politiebureau, is ruim 300.000 gulden gemoeid. Al op 17 december 1981 was de raad van mening dat „Oud Katwijk" de beschikking moest krijgen over een mu seum. Het pand Voorstraat 46 leek qua ligging en grootte de meest ideale plaats voor dit te stichten museum totdat een aanbod dat de plaatselijke Ra bobank op het gebouw uit bracht roet in het eten gooide. Het hoge bedrag dat door de bank werd genoemd klonk een aantal raadsleden zo aan lokkelijk in de oren dat de uit eindelijke beslissing werd uit gesteld. Verkoop aan de Rabobank hield echter ook de sloop van het karakteristieke pand in en met name voor het college van B en W was dit een onverteer bare zaak. B en W lieten in onderhandelingen met de bank en ook in stukken aan de raad dan ook steeds doorsche meren dat het behoud van Voorstraat 46 bij hen voor op stond. Zelfs toen de bank het aanvankelijke bod van 1,2 mil joen opvoerde tot 1,6 miljoen. Deze houding werd het college gisteravond verweten. Met name de PvdA en D'66 waren van mening dat B en W teveel in één richting hadden ge stuurd en dat er niet gezocht is naar alternatieve onderko mens voor een museum. De heer H. van Mierlo: „Ik voel me min of meer voor het blok gezet en ga slechts met de grootst mogelijke moeite met uw voorstel akkoord". Bezwa ren waren er ook van een deel van de CDA-fraktie. Voor de heer A. C. Berkhey was de historische waarde van Voor straat 46 wel degelijk aan een bepaalde prijs gebonden. „Als er genoeg belangstelling bij de verschillende raadsleden be staat zou ik een voorstel willen indienen om voor het pand een bedrag van 1,8 miljoen te vragen. Er blijft dan genoeg geld over voor een ander on derkomen voor „Oud Kat wijk". Bij gebrek aan belang stelling kwam zijn motie er niet. Tegen het voorstel van B en W stemde uiteindelijk al leen de heren Haasnoot en Van Oosten (beiden PvdA). Om zeer uiteenlopende rede nen overigens want Van Oos ten verwacht dat er in de toe komst grote financiële conse quenties kleven aan het Kat- wijks museum dat nu defini tief gestalte krijgt. Rijnsburgs jongerencentrum voorlopig op zondag dicht RIJNSBÜRG Het Open Jongeren Centrum het Kraaijenest dat binnenkort een eigen onderkomen krijgt, zal voorlopig niet op zondag opengaan. Over de openingstijden van het centrum werd gisteravond tij dens de vergadering van de gemeenteraad zo lang ge praat, dat wethouder Noort voorstelde het agendapunt over het verkeerscirculatieplan uit te stellen tot een volgende vergadering. Dit plan is zoveel jaren in voor bereiding geweest, dat hij het niet zo maar af wilde raffelen. De heer Brul (VVD) vond het onterecht het jongerencentrum het eerste half jaar niet op zondag zou opengaan. Hij stelde dat de raad zich niet zo betuttelend moest opstellen. Mevrouw De Haas (PvdA) sloot zich hierbij aan. De RPF was bij monde van De heer Oudshoorn geheel tegen openstelling op zondag en dit waren ook De heer W. van Egmond (GPV) en De heer Den Heijer van het CDA. De andere fractieleden van het CDA wil den meegaan met het voorstel. Er volgde een flinke discussie over met name de geluidoverlast die het jongerencentrum de omgeving zou bezorgen. De jeugdsoos zal binnenkort in het oude gebouw van Kortofah aan de Dubbele Buurt een plaatsje vinden. De gemeente stelt voor verbouwing 40.000,- beschikbaar, wat de jeugd, omdat het pand moet worden afgebroken, binnen drie jaar terug moet betalen. TERWOUDE - Zeer erig stond de ge- iteraad van Zoeter- Ie gisteravond stil bij nkele maanden gele- gedane verzoek van lichting Peuterspeel- Zoeterwoude-dorp én ochtend per week de speelzaal open te n stellen en dan te- .ertijd de norm van peuters per leidster te brengen naar Het progressieve lid, mevrouw A. trachtte haar mede leden van het belang ertuigen dat de jeugd ebaat is bij een veria- van de norm. Haar e kreeg wel steun le CDA-ers mevrouw inga en de heer Mi- s maar een meerder- werd niet gehaald. desnoods een inci- e subsidie van. Het is in lang van het kind dat in 11e jeugd een goede op- in begeleiding wordt ge- Wij moeten daaraan Dge prioriteit geven", al- evrouw Kolff. Een even- verlaging van de norm inde evenwel een finan- irerzwaring op de begro- ran 2.750,-. Toen me- Kolff de opmerking maakte dat de raad wel moeite had met een bedrag van 2.750,- doch even tevoren wel probleemloos akkoord was gegaan met votering van een extra bedrag van 96.000,- voor de nieuwbouw van ge meentewerken kreeg zij - te recht - van CDA-er Koos van der Geest het verwijt dat zij geen appels met peren moest vergelijken. De wethouder van financiën W. Maan (VVD) beklemtoonde dat het nut van de peuterspeelzaal perse niet in het geding was doch het ging louter om de vergroting van het subsidiebedrag. „Van uit een oogpunt van funktio- neren behoeft de situatie niet gewijzigd te' worden. Het is wel wenselijk maar zeker niet noodzakelijk. In een financieel moeilijker tijd moeten we be wust keuzes maken", aldus Maan. De heer Minekus van het CDA vond goede argu menten om de norm van tien te verlagen tot acht: „Het be gin van de vorming van een kind is erg belangrijk". Hoe wel ook mevrouw Plantinga mee ging bleven beide wet houders en de overige CDA- ers op het tot heden geldende standpunt staan. Vos en Co Raadslid Cees Straver (Pro gressief Zoeterwoude) toonde zich niet erg gerust op de voorwaarden waaraan het overslagbedrijf in chemicaliën, VOS en Co., moet voldoen als men naar Alphen aan den Rijn vertrekt. Zo kunnen er na het vertrek consequenties blijven voor de gemeente Zoeterwou de. „Er kan bodemvervuiling worden geconstateerd; de kos ten van opruiming daarvan dienen voor rekening van VOS te komen. Ik heb ver schillende malen gevraagd dat goed te regelen. Desnoods door middel van een borgsom. Maar ik heb meer problemen. Vaten met een zogenaamd K-produkt mogen slechts beperkt gesta peld worden maar daaraan wordt niet voldaan. Zo moeten de vaten ook vijf meter uit het hekwerk staan maar VOS vol doet daar zeker niet aan. Hoe vaak wordt het bedrijf gekon- troleerd? Wordt de bodem ge- kontroleerd? Is er luchtveront reiniging?", aldus een veron truste Straver. Burgemeester Houdijk wees er op dat het ging om een over eenkomst tussen VOS en Co. en het belendende bedrijf van de Nederlandse Drukkerij. „Wel staat zwart op wit dat VOS het terrein in de oude staat moet opleveren na het vertrek. Dat is voldoende dui delijk dunkt ons", aldus Hou dijk die er aan toevoegde dat de hoeveelheden die op de op- slagterreinen liggen exact bin nen de normen van de Hin derwet blijven. Op de overige vragen van Straver zal op de eerstkomende vergadering van de raadscommissie open bare werken worden terugge komen. RDWIJKERHOUT let de aankoop van ierceel grond gelegen de v.d. Weijdenlaan- Ambachtsweg, is dwijkerhout weer P stapje dichterbij het ren van een zoge de parkeerexcessen- dening gekomen. Op lerceel wordt name- Ieen parkeerterrein vrachtwagens aange- Alleen de PvdA had vraagtekens op het 1 van de veiligheid financiën. 1| bebouwde kom van Jwijkerhout wordt in toe- ®de mate hinder onder- n van het parkeren van - wagens. Om dit te be- i is een zogenaamde E rexcessenverordening - ikelijk, waarin een ver- ordt opgenomen om met wagens boven een be- afmeting overal te par- Daarom moet de ge- i°e een gebied aanwijzen. wel geparkeerd mag 1 n. Dit gebied wil het IU te gedeelte van de raad n op de hoek van de v.d. J inlaan/Ambachtsweg. 3° iet beschikbaar stellen ïn krediet tot een totaal 1 van f465 000 - kan het beoogde terrein worden aan gekocht en aangelegd. Alleen de PvdA plaatste wat kritische kanttekeningen bij dit besluit. Het CDA, de VVD, de EZP en D'66 konden zich zonder veel woorden te ge bruiken scharen achter het voorstel van B en W Zij spra ken allen ook expliciet uit, dat er geen bijdrage van de ge bruikers noodzakelijk was. Wethouder Heemskerk kon begrip opbrengen voor de vra gen van de socialist en ver klaarde dat enkele problemen nog goed bekeken moesten worden. Op het punt van de veiligheid zag hij echter wei nig problemen, daar volgens hem de vrachtwagens vertrek ken en aankomen op tijdstip pen waarop de kinderen nog thuis zijn of al weer thuis zijn. Verkeerstechnische zaken die nen nog wel bekeken te wor den. Over het al dan niet hef fen van bijdragen ging hij mee met de rest van de raad: de uitgaven zullen de opbreng sten niet dekken. Voorts schermde de heer Heemskerk met de uitspraak, dat er haast moest worden gemaakt met de aankoop daar anders de zaak aan de neus van de gemeente voorbij zou gaan. De PvdA wenste echter niet te zwichten voor deze uitspraak en ver klaarde zich op dit moment te gen de aankoop van het ter rein, daar er nog te veel vaag heden in voorkomen. De rest van de raad ging echter wel akkoord. De Noordwijkerhoutse Onder nemersvereniging verzocht het gemeentebestuur om voor de winkeliers de mogelijkheid te scheppen om in de toeris tenseizoenen hun zaken op zondag open te hebben en op werkdagen op een later tijdstip te sluiten. Het college wilde dit wel ondersteunen en stelde daarom de raad voor winke liers gelegenheid te geven hun winkels gedurende het tijdvak van 21 maart tot en met 15 september ook te openen op zondagen en wel van 10 tot 18 uur, op zaterdagen van 17 tot 21 uur en op de overige werk dagen van 18 tot 21 uur. Dit zal gelden voor winkels die een direct belang hebben bij het toerisme. Mevrouw Rozema en de heer Sluis hechtten aan de zondags rust en wilden de winkelope ning op zondag pas laten in gaan omn 12.00 uur i.p.v. op 10.00 uur. De kerkgangers zou den zo geen last hebben van winkelende mensen. Met de stemmen van het CDA (min wethouder Van der Klaauw) vóór en de stemmen van de VVD, de PvdA, D'66, de EZP en wethouder Van der Klaauw tegen werd dit echter verworpen

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7