mededelingen gemeentebestuur leiden 29 mrt. tlm 2 april '82 ad sanctos chef-slager PAGINA 6 LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 MAART (li Familieberichten Na een moedige strijd is daags na het overlijden van onze zus, schoonzus en tante van ons heenge gaan mijn dierbare vrouw, onze lieve moeder, zus, schoonzus en tante GERDA VAN HAASTEREN- SPRUIJT op de leeftijd van 54 jaar. Jan van Haasteren Anja en Leendert Leo en Mirjam Arjan 25 maart 1982 Schaperlaan 7 2252 BP Voorschoten Gerda is opgebaard in het mortuarium van de be graafplaats „Rosenburgh" te Voorschoten. Gebedsdienst aldaar: zaterdag 27 maart om 19.00 uur met gelegenheid tot condoleren tot 19.30 uur. Wij vieren de H. Eucharistie voor haar in de paro chiekerk van de H. Moedergods, Baron Schimmel- penninck van der Oyelaan te Voorschoten op maandag 29 maart te 10.30 uur, waarna de begra fenis plaatsvindt te circa 11.30 uur op de R.K. afde ling van de begraafplaats „Rosenburgh". Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Wanneer ik hoor dat U mij thuis verwacht dan weet ik, Heer, dat U mijn zwakheid ziet, dan zeg ik dank, want U verlaat mij niet. Heden overleed na een kortstondig, geduldig ge dragen lijden, gesterkt door het sacrament van de kerk, onze dierbare broer, zwager en oom JACOBUS JOHANNES CORNELIS (JOHAN) HOGENBOOM weduwnaar van Maria Johanna Straathof in de leeftijd van 72 jaar. Familie Hogenboom Familie Straathof Nichten en neven Roelofarendsveen, 25 maart 1982 Correspondentie-adres: Kerkweg 56 2371 CH Roelofarendsveen De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van Huize Jacobus. Bezoektijden van 15.30 tot 16.15 uur en van 19.30 tot 20.15 uur Zaterdagavond 27 maart is er rozenkrans bidden In de parochiekerk van St. Petrus Banden om 20.00 uur. Ook zondagavond 19.00 uur is er gelegenheid voor gebed tijdens een Eucharistieviering. De Uitvaartmis zal plaats hebben op maandag 29 maart om 10.30 uur in genoemde kerk, waarna wij hem aldaar aan de aarde toevertrouwen in het familiegraf, gelovend in ons aller opstanding. Vol verdriet, maar dankbaar voor alle liefde en zorg die hij ons heeft gegeven, delen wij u mede dat van ons is heengegaan, mijn goede vriend en onze on vergetelijke vader en opa THEODORUS CORNELIS HOOGENBOOM weduwnaar van Maria Allda Verdel in de leeftijd van 77 jaar 25 maart 1982 P. Mondriaanlaan 2 2371 RP Roelofarendsveen Vader is opgebaard in het mortuarium van Huize Jacobus, Noordeinde 181, Roelofarendsveen. Bezoek van 14.30 tot 15.00 uur en van 20.30 tot 21.15 uur. Zondag 28 maart is er een Avondwake om 19.00 uur in de kerk van Jacobus de Meerdere te Oude Wetering, waarna gelegenheid tot condoleren. Maandag 29 maart zal de gezongen Requiemmis worden opgedragen om 10.30 uur in bovenge noemde kerk, waarna wij hem begeleiden naar zijn laatste rustplaats op het R.K. kerkhof van St. Pe trus Banden te Roelofarendsveen. De directie van het psychiatrisch centrum Schaken- bosch te Leidschendam geeft met leedwezen ken nis van het overlijden van de heer C. A. BAKKENES Bij alle medewerkers zal een dankbare herinnering aan zijn grote toewijding blijven voortleven. De directie Leidschendam, 25 maart 1982 MEDEDELING Familieberichten kunnen dagelijks tot 8.30 uur 's-morgens worden aangeboden. Voor de zater dagkrant tot vrijdagavond 17.00 uur. Van aanlevering na genoemde tijdstippen kan plaatsing NIET worden gegarandeerd Bij beschikking van de Ar rondissementsrechtbank te 's-Gravenhage, d.d. 15 maart 1982 is wegens een geestelijke stoornis onder curatele gesteld Johanna Helena Dogger, weduwe van J. E. de Rijke, geboren op 11 oktober 1905 te Udenhout, wonende te Warmond, verpleegd wor dende aldaar in het ver pleeghuis Mariënhaven, Mgr. Aengenentlaan 1, met benoeming van Marinus de Rijke, wonende te Drach ten, Sydwende 28, tot cu rator, en Jaap Jan de Rij ke, wonende te Zwijn- drecht, Engelse Tuin 16, tot toeziend curator. Mr. F. de Weger Advocaat en Procureur Boerhaavelaan 11 2334 EB Leiden. ADVERTEREN DOET VERKOPEN I LAMMERMARKT 43 LEIDEN „TELEFOON 126618 Commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden. Maandag 29 maart a.s. om 20.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: Concept-nota betreffende de organisatie van de parkeerpolitie. Aanpassing wegsleepregeling. Brief Burgerraadslieden inzake kontakten huisves ting-vreemdelingendienst. In afwijking van het vergaderschema wordt de komende week niet vergaderd door de raads commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken en Sport en de raadscommissie voor Maat schappelijke Aangelegenheden, Volksgezond heid en Cultuur. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Diversen Afsluiting Tijdens dit werk aan de rijbaan zal de straat afgeslo ten worden voor doorgaand verkeer. (Bestemmings verkeer blijft mogelijk) Om de overlast die dit overdag voor het verkeer zou betekenen te voorkomen, zal er alleen 's avonds (tussen 19.00 - 24.00 uur) ge werkt worden. Het te asfalteren gedeelte kan in één nacht gebeuren. Bij elkaar levert dat de volgende afsluitingen op: zondagnacht/maan dagochtend 28/29 maart 00.00 - 07.00 uur maandagavond 29 maart 19.00 - 24.00 uur dinsdagavond 30 maart 19.00 - 24.00 uur woensdagavond 31 maart 19.00 - 24.00 uur maandagavond 5 april 19.00 - 24.00 uur dinsdagavond 6 april 19.00 - 24.00 uur woensdagavond 7 april 19.00 - 24.00 uur Bij slecht weer of andere vertragingen kan het nodig zijn de week daarop nog door te gaan. Het herbestra- ten van de bushaltes zal, zonder afsluitingen, over dag gebeuren. Gevolgen voor het verkeer 's Avonds en 's nachts is er beduidend minder ver keersaanbod. Het nog aanwezige verkeer zal met be hulp van borden worden omgeleid. Het busverkeer zal tijdens de afsluitingen gebruik maken van de city- ring (Langegracht-Hooigracht-St. Jorissteeg). Werkgroep Emancipatie Leiden Maandag 29 maart a.s. om 13.00 uur, in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Opening. Verslag van vrij. 19 maart j.l., indien klaar. Post en mededelingen (zie Bijlage I). Bespreking 1ste concept deelnota WERK, voorzo ver klaar. Planning t/m vrij. 28 mei 1982. Rondvraag en sluiting. Begeleidingscommissie Openbare Werken Bin nenstad Leiden Dinsdag 30 maart a.s. om 19.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Verslag van de vergadering van 26 januari 1982. Mededelingen en ingekomen stukken. Faseringsschema uitvoering kapitaalwerken, laat ste herziene uitgave. Rondvraag. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Aanmelden Volkstuinen Momenteel wordt in de Cronesteijnse polder in Lei den Zuid-Oost nabij de Vrouwenweg een volkstuin- komplex met ruim 300 volkstuinen aangelegd; medio mei worden deze tuinen opgeleverd. De oppervlakte van elke tuin is 300 m2. De Leidse Bond van Amateurtuinders zal dit komplex van de Gemeente Leiden huren in nauwe samenwer king met de tuingroep "Cronesteijn". Er mogen huisjes geplaatst worden op het overgrote deel van de tuinen en er zijn aansluitingen voor water en riolering. Zolang het hoofdriool nog niet aangeslo ten is, wat nu het geval is, mogen er nog geen tuin huisjes geplaatst worden. Heeft u interesse in een volkstuin laat dat binnen 14 dagen schriftelijk weten aan: Direktie Sport en Rekreatie Groenesteeg 107 2312 SP Leiden. In nauwe samenwerking met de Leidse Bond van Amateurtuinders en de tuingroep Cronesteijn zal er een voorlichtingsavond gehouden worden waarvoor u nader bericht ontvangt. Bouwen van een kantoor gebouw aan de Plesmanlaan Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat zij voornemens zijn aan Campus N.V., Archimedeslaan 10 te Utrecht, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen voor de bouw van een kantoorgebouw aan de Plesmanlaan. Het bouwplan ligt met ingang van 29 maart 1982 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage op kamer 021 van het Stadsbouwhuis aan de Lange- gracht 72. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen de termijn van tervisie-legging schriftelijke bezwaren te gen het verlenen van de bouwvergunning bij Burge meester en Wethouders in te dienen. Breestraat vanwege herbe strating enkele avonden afge sloten. De bestrating van de Breestraat vóór het Stadhuis moet vernieuwd worden. Er zal bij de Maarsmansteeg nog een klein gedeelte geasfalteerd worden (i.v.m. trillingsoverlast) en voor de rest zal, na herstel van ga ten en kuilen, de klinkerbestrating terugkomen. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk Wijk Wijk Wijk 3 2 8 5 7 4 6 maandag 29 maart woensdag 31 maart donderdag 1 april vrijdag 2 april Aanmelding gegadigden voor 17 nieuw te bouwen huurwoningen in de Haver- en Gortbuurt. In het najaar van 1982 zal worden gestart met de bouw van 17 woningwetwoningen op de hoek van het Levendaal/4e Binnenvestgracht en in de Pakhuisstraat. Er komen 7 eengezinswoningen (5 kamers) met een tuintje en 10 3-kamerwoningen met tuin of bal kon. Aan het Levendaal wordt in vier verdiepingen gebouwd, aan de 4e Binnenvestgracht en in de Pak huisstraat in drie verdiepingen. Het schetsontwerp is inmiddels gereed, de architekt heeft de opdracht gekregen een definitief ont werp te maken. De uiteindelijke huren zijn nog niet bekend, voorlopig is een gemiddelde aangehou den van f 460,— per maand. De inspraakmogelijkheden voor toekomstige bewoners zijn in deze fase niet heel groot meer, toch willen we een aantal kandidaten selekteren om een inspraakgroep te vormen. Wie komen voor deze woningen in aanmerking? 1. Zij, die een woning van een woningbouwvereniging achterlaten met een kale huur van maximaal f 350,— per maand. 2. Zij, die geregistreerd staan bij Buro Huisvesting of volgens de huidige woonruimteregeling gere gistreerd kunnen worden en voldoen aan de bezettingsnormen. Bij de toewijzing zullen (ex-)bewoners van de Haver- en Gortbuurt en van de Hogewoerdbuurt voor rang krijgen, mits ze geregistreerd zijn of kunnen worden, dan wel een goedkope woning van een woningbouwvereniging achterlaten. Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 10 april a.s. schriftelijk opgeven bij Buro Huisvesting, Lan- gegracht 74, 2312 NH Leiden, met vermelding van bovengenoemd komplex, huishoudensamenstel ling en eventueel hun korrespondentienummer bij Buro Huisvesting. Vervolgens zal Buro Huisvesting de kandidaten selekteren en zo spoedig mogelijk bericht sturen. Aanmelding gegadigden voor nieuw te bouwen huurwoningen in de Verversbuurt. Aan de Ververstraat (hoek Oude Herengracht, voormalig terrein Clos Er Leembruggen) en aan de Zijlstraat (terrein Fontein) zullen ongeveer 50 woningwetwoningen gebouwd worden. De voorberei ding voor dit nieuwbouwplan is begin 1982 gestart, de eerste schetsplannen zijn in een voorbe reidingsteam besproken. Er zijn nog geen voorlopige huren bekend. De gemeente wil in 1983 starten met de bouw, maar is hierbij afhankelijk van medewerking van hui dige gebruikers van het terrein. Zekerheid over de aanvangsdatum kan dan ook nog niet gegeven worden. Hoe komt het plan eruit te zien? In het voorlopige schetsplan wordt uitgegaan van één doorlopend bouwblok op de hoek Oude He rengracht/Ververstraat in drie en vier woonlagen. Op de begane grond komen 2-kamerwoningen, op de verdiepingen 3- en 4 kamerwoningen. Aan de Ververstraat en aan de Binnenvestgracht komen twee blokjes met enkele 3-kamer-eengezinswoningen en in drie woonlagen gestapelde 2-, 3- en 4-ka- merwoningen. Aan de Zijlstraat komen vier eengezinswoningen (5 kamers). Parkeren zal achter en naast de wonin gen mogelijk zijn. Bij een aantal woningen wordt een tuin aangelegd, voor de overigen zal er ook openbaar groengebied zijn. Wie komen voor deze woningen in aanmerking? 1. Zij, die een woning van een woningbouwvereniging achterlaten met een kale huur van maximaal f 350,— per maand. 2. Zij, die geregistreerd staan bij Buro Huisvesting of volgens de huidige woonruimteregeling gere gistreerd kunnen worden en voldoen aan de bezettingsnormen. Bij de toewijzing zullen (ex-)bewoners van de Verversbuurt voorrang krijgen, mits ze geregistreerd zijn of kunnen worden, dan wel een goedkope woning van een woningbouwvereniging achterlaten. Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 10 april a.s. schriftelijk opgeven bij Buro Huisvesting, Lan- gegracht 74, 2312 NH Leiden, met vermelding van bovengenoemd komplex, huishoudensamenstel ling en eventueel hun korrespondentienummer bij Buro Huisvesting. Vervolgens zullen Buro Huisvesting en de toekomstige beheerder, woningbouwvereniging Werk manswoningen, de kandidaten selekteren en zo spoedig mogelijk bericht sturen. Aanmelding gegadigden voor nieuw te bouwen huurwoningen op het Sjardin- komplex in Pancras Oost. Binnenkort wordt begonnen met de voorbereiding van nieuwbouw van woningwetwoningen op het voormalige terrein van de fa. Sjardin, tussen de Uiterste- en Middelstegracht in Pancras Oost. Begin 1983 zal hier de eerste paal geslagen worden voor ruim 30 woningen. Er zullen voornamelijk eengezinswoningen (4 kamers) gebouwd worden. Aan de Middelstegracht komt een aantal kleinere gestapelde woningen. Om de inspraak van toekomstige bewoners voor dit projekt zoveel mogelijk tot z'n recht te laten ko men, worden nu gegadigden opgeroepen. Het planvoorbereidingsteam wordt binnenkort samenge steld, toekomstige bewoners kunnen daarin plaatsnemen met een vertegenwoordiging. Wie komen voor deze woningen in aanmerking? 1. Stadsvernieuwingsurgenten. 2. Overige woningzoekenden, die een woning van een woningbouwvereniging achterlaten met een kale huur van maximaal f 350,— per maand. 3. Zij, die geregistreerd staan bij Buro Huisvesting of volgens de huidige woonruimteregeling gere gistreerd kunnen worden en voldoen aan de bezettingsnormen. Bij de toewijzing wordt voorrang verleend aan (ex-)bewoners van Pancras-Oost, mits ze gere gistreerd zijn of kunnen worden, dan wel een goedkope woning van een woningbouwvereniging achterlaten. Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 10april a.s. schriftelijk opgeven bij Buro Huisvesting, Langegracht 74, 2312 NH Leiden, met vermelding van bovengenoemd komplex, huishoudensamen stelling en eventueel hun korrespondentienum mer bij Buro Huisvesting. Na de selektie door Buro Huisvesting wordt zo spoedig mogelijk een inspraakgroep van toekom stige bewoners gevormd. „KLEINTJES"! Iï I 071-122244 Meisje gevraagd voor 2 midda gen in de week als hulp in de huishouding Te bevr.: Mevr. Verberg, Fran- chimontlaan 13, Lelden. Tel. 071-141195. ZAKEN EN FINANCIERINGEN Jmet m< term as den te mod. apparatuur sauna, zonnekamer, massagekamer, wa- termassagebad. Prijs n.o.t.k. Evt. ook te pacht. Serieuze gegadig- bellen vrljd.- of zat.-avond na 19.00 u.: 01720-33212. WINKEL/KAPPERS PERS. GEVR. die onze cliënten op de juiste wijze advies kan geven en de moder ne presentatiemethode beheerst. Daarnaast zijn goede leidingge vende capaciteiten en het SVO-patroonsdiploma een vereiste. Heeft u Interesse? Belt u ons dan even voor het maken van een afspraak, waarin wij u In een persoontijk gesprek uitvoerige infor matie zullen geven. Tel. 071-699263 (tijdens knt.uren). na 20.30 uur. 071-897043. Avondjurken vanaf 175.-. Sloos Brulds- en Avondmode, Haar lemmerstraat 42, Leiden. Ook maandagmiddag geopend. Koopje. Antieke jachlkast Prijs 2650.-. Te bevr.: Mors- weg 61, Leiden. Tel. 071- 311802. Bruidsjurken vanaf 350.-. Sloos Brulds- en Avondmode. Haar lemmerstraat 42. Leiden. Ook maandagmiddag geopend. Thuiskapster Vraag onze gratis katalogus aan met vele kappersbenodigdhe den. Föhns, scharen, perm, vloeistoffen, fixatie, verst., enz. van de bekende merken. Tegen groothandelsprijzen. Cabello Cosmetics Postbus 2241, 2301 CC Leiden, 't Geheim dat u alleen mei uw kapper deelt Want onze haarprodukten zijn niet van echt te onderschelden. De techniek van vandaag geeft u een perfekt passend kapsel dat door ledereen bewonderd wordt. Laat u maar eens vrijblij vend voorlichten. In ons atelier hebben wij het model dat u ge weldig staat. ADVERTEER MEER! V ANTI0 H.J. Visser vraagt te koop oud go| hoogste dagkoers, Te\ muntverzamelingen. 1 H. J. Visser, Haaghui Leiderdorp. 891271/412025. SLOOPGOUD 11.50 voor 14 krt. Andere S verhouding, v. Ruiten I Kort Rapenburg 12, U

Leidse Courant | 1982 | | pagina 6