Nieuwbouw gemeente werken Zoeterwoude ;aat toch ruim één nil joen gulden kosten •IDEN REGI0(J0UR)NAAL Nieuwbouw Amrobank Oegstgeest van start )nderhoudende 'Aap p visite'van KPJ [oelofarendsveen in an van fancy-fair Arti timmert aan nieuw onderkomen Oprichter CHU in Katwijk overleden Breuk tussen PPR en PSP in Leiderdorp LEIDSE COURANT DONDERDAG 25 MAART 1982 PAGINA 5 erkeer uur ist in Alphen PHEN AAN DEN RIJN Het verkeer op de Oranje ssausingel is gistermiddag m een uur gehinderd door bestelwagen die was om lagen. De auto werd be- iid door een 27-jarige n uit Apeldoorn. Omdat man niet goed oplette, kte de auto van de weg, eg om en belandde op de taan. De chauffeur werd gewond. De politie leid- het verkeer over één rij- Kleding voor Derde Wereld LANGERAAR/ZEVENHOVEN Stichting Mensen in Nood houdt in Zevenhoven op de woensdagen 31 maart en 7 april weer een inza melingsactie van gebruikte kleding. Iedereen die kleding over heeft voor mensen in de Der de Wereld wordt uitgenodigd deze kleren in te leveren.Dat kan op beide dagen tussen zeven en acht uur in de voetbalkantine van de S.V. Zevenhoven aan de Stationsweg 41 in Zevenho ven. Men wordt verzocht de kleding (ook schoeisel is dringend gewenst) verpakt af te ge ven. De Langeraarse Scoutingclub 'Welverro' zet zich deze week reeds in voor de Stichting Mensen in Nood. Vrijdagavond trekken de le den tussen zes en negen uur langs de huizen om kleding te vergaren. Zij die kleren beschikbaar stellen kunnen dat kenbaar maken door een krant achter het raam te plakken. Nadere in formatie over het werk van de Stichting Men sen in Nood kan worden aangevraagd bij post bus 1041, 5200 BA in Den Bosch. Kandidatenlijst PvdA - Hazers woude HAZERSWOUDE Op de ontwer- plijst van de PvdA-kandidaten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen in Hazerswoude staan de namen van zittend raadslid Gerrie van der Lecq-de Knikker, Hans Kapaan, Aldert Drei- müller. Cees de Best, thans eerste man van de PvdA-PPR-fractie, die uit drie personen bestaat, stelt zich niet be schikbaar. De PPR, die met de socialisten met een lijst zal uitkomen, heeft de volgende kandidaten: Corrie van Putten, thans raadslid, Dirk Kuypers en Gabrie Tim mermans. Verwacht mag worden dat de „top drie" van de PvdA-PPR-lijst er als volgt gaat uitzien: Gerrie van der Lecq-de Knikker, Corrie van Putten en Hans Kapaan. Stille Wacht SASSENHEIM Uit solidariteit met de 'Dwaze Moeders van Argentinië' (vrouwen, die protesteren tegen ver dwijningen van hun mannen en kinde ren), wordt zaterdag een 'Stille Wacht' in Sassenheim gehouden. Om drie uur begint een stille tocht vanaf de St. Pan- cratiuskerk. Om vier uur begint in de kerk een be zinningsbijeenkomst waar onder ande re Regina O. Brutsky, een Argentijns ballinge, zal spreken. Verder zjjn er kaarten te koop, die kunnen worden verstuurd naar de Argentijnse ambas sade met de naam van iemand die ver mist wordt en het verzoek om een rechtvaardige behandeling. Deze kaar ten werden pro deo verzorgt door teke- nares Tanneke Melis en drukkerij Van Elburg. Sassenheimer koninklijk onderscheiden HOOFDDORP De heer J. van der Fange uit Sassenheim is vanmorgen in Hoofddorp koninklijk onderscheiden. De burgemeester benoemde hem tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De heer Van der Fange is bij na dertig jaar verbonden ge weest aan het bedrijf Vicon in Hoofddorp. Dit bedrijf is mede door zijn invloed uitgegroeid tot een groot in- en exportbe drijf van landbouwmachines. De onderscheiding werd hem uitgereikt vanwege het berei ken van de VUT-leeftijd. ETERWOUDE De lisering van een nieu- werkplaats annex op- gruimte ten behoeve de afdeling gemeen- rerken van Zoeterwou- zal aanzienlijk meer één miljoen gulden n kosten. Vorig jaar tember had de ge- enteraad al moeite met votering van een kre- van 990.000.-. In- ddels heeft de aanbe- ding plaatsgevonden en kt het het beschikbare ïdiet waaraan Gedepu- rde Staten goedkeuring verleend, niet toerei kend is. Daarom zal vana vond voorafgaand aan de vergadering van de ge meenteraad een extra ver gadering plaatsvinden van de raadscommissies open bare werken en financiën om een aanvullend kre diet van 96.000.- be schikbaar te stellen. De meerkosten van bijna hon derdduizend gulden zijn ver oorzaakt door vier factoren, aldus meldt het college van burgemeester en wethouders. In verband met de aanbeste ding moest een uitvoerig be stek worden gemaakt. Dit be tekende een aparte opdracht aan een architect, waardoor de bouwsom met het architecten- honorarium verhoogd moet worden. Voorts is het plan ten opzichte van het aanvankelijk opgestelde plan qua uitvoering en constructie aanzienlijk ge wijzigd, mede als gevolg van eisen van de welstandscom missie. Ten opzichte van de aanbieding in juni 1981 zijn de prijzen en lonen met ongeveer 8% gestegen. Tenslotte dienen de staalkonstrukties van het gebouw met brandwerende verf te worden behandeld het geen ook meer-kosten met zich brengt. Al met al zijn de totale kosten inmiddels becij ferd op een bedrag van f 1.086.000.-. Een .nieuwe opslagplaats an nex werkplaats is noodzakelijk geworden na verkoop van het pand Miening 33 waar zowel een loods als opslagplaats zijn gesitueerd. De nieuwe lokatie zal achter het gemeentehuis worden gebouwd en is qua op pervlakte gebaseerd op de be staande oppervlakte die even wel over diverse plaatsen in de gemeente is verspreid. Het nieuwe gebouw krijgt op de begane grond opslagruimte van 15 x 25 meter. Op de eer ste verdieping wordt een ruimte van 255 m2 gecreëerd. Verder wordt het gebouw voorzien van een schaft-, dn- nex kantoorruimte van 50 m2. Voorts is een unit voor was- en kleedgelegenheid plus toi letten opgenomen. Zo gaat het nieuwe interieur van de Amro-bank eruit zien. OEGSTGEEST Aan de Geversstraat/ hoek De Kempenaer- straat wordt een begin gemaakt met de bouwwerkzaamheden voor een nieuw kantoor van de Amrobank. Het gebouw is ge pland tegenover het kantoor aan de Geversstraat en zal de nieu we hoofdvestiging van de Amrobank in Oegstgeest worden. Het kantoor aan de Tromplaan blijft als tweede kantoor gehand haafd. Naar een ontwerp Van het architectenbureau Romke de Vries uit Den Haag wordt een en ander gerealiseerd door bouwbedrijf Niersman BV uit Voorschoten. Eindverantwoordelijk voor het nieuwbouwproject is het Directoraat Onroerend Goed van de Amrobank. De gevelpartijen van het nieuwe gebouw zullen gro tendeels uit glas bestaan. De toegang is drempelvrij en de bank krijgt een eigen parkeerterrein. Veel aandacht wordt besteed aan de veiligheid van cliënten, medewerkers, geld en gelds waarden. Het kasverkeer vindt plaats aan drie volledig beveilig de balies. Verder zijn drie spreekkamers en drie zitbalies voor persoonlijke advisering gepland. Naar verwacht betrekken di recteur D. Jansen en zijn medewerkers het nieuwe kantoor in de zomer van 1983. ETERWOUDE Met keuze van het blijspel n aap op visite' heeft toneelgroep van de terwoudse KPJ enkele ateurtoneelspelers de is gegeven zich op een ma manier te manifes- en. Ronald de Hoop en nie Borst-Mooijman, den in een hoofdrol, ten zich erg goed te plaatsen in de rol die vertolkten. Ook Arie Jong wist het publiek Boeien. ^blijspel handelt over een Isterie-ambtenaar (Ronald Hoop) die een belangrijke krijgt. Dat is een Russi- diplomaat die geheime prekingen voert met de re- ing en daarom dient zijn oek geheim te blijven. Dat niet met alle gevolgen dien. Het optreden van Ronald de Hoop en Annie Borst-Mooijman, als de zuster van de ambtenaar was erg overtuigend. Acterend vol overgave, duidelijk sprekend en accenten leggend waar dat nodig was maakten zij maak ten van het geheel een realis tisch gebeuren. Wil van Leeuwen kwam in twee gedaanten op de planken. Evenals Van Leeuwen moest ook het oudere publiek de voorstelling werd speciaal voor ouderen opgevoerd even wennen aan de gedaante wisseling van de louter Rus sisch sprekende Popov in een Hollands sprekende inspec teur. De drie bedrijven van 'Een aap op visite' werden vlot op de planken gebracht. De belangstellenden werden van het begin af geboeid. Wie het stuk nog niet gezien heeft kan morgenavond en ook zaterdag avond nog terecht in Ons Huis. GERARD VAN DER HOE VEN -KEMADE Ten be- eve van een twintigtal renigingen uit de ge- ente Alkemade, orga- eert de Stichting Jeugd »uw) Alkemade (S.J.A.) k dit jaar een grootse icy-fair. festijn, dat zaterdag 27 en idag 28 maart in de E.M.M.- iling in Roelofarendsveen rdt gehouden, zal worden combineerd met een rom- Imarkt en een enorme ex- sitie van de Vereniging ii-Alkemade met honder- historische dorpsfoto's. De o.'s zullen zodanig worden trgezet. dat het geheel een 'dwandeling door alle dor- van Alkemade wordt. In apart filmzaaltje worden "endien unieke oude dorps- is regelmatig vertoond, e evenementen worden izikaal opgeluisterd door fe Aarebeieplukkers", „De fotbuiken" en de ongeëve- aide D.D.O.-band. Getracht 'rdt op de fancy-fair eerj htkussen en een draaimo- 1 voor de kleintjes te plaat- L De Groep „Ranonkel" rft een eigen spel ontwor- dat in het midden van de 'terste veilinghal gespeeld In worden. De inmiddels be- Me „knaketrekker" van Oud Adese fancy-fair is lar de Veen gehaald om heel ft knaken binnen te krijgen, ik de overige traditionele py-fairtoestanden, zoals het n van avontuur en de schiet- jiti moeten hun steentje bij een aan een verwachte Me opbrengst. Tijdens het twee dagen duren de evenement wordt tevens een grootse loterij en een kleurwedstrijd voor de kinde ren gehouden. Ten behoeve van de komende rommel markt waarvan de organi satie in handen is van tafelten nisvereniging „De Treffers" kan deze hele week (na zes uur 's avonds) 'rommel' ge bracht worden naar het tafel- tenniscentrum. Aanstaande za terdag gaat het centrum open om 11 uur 's morgens. Indien de spullen opgehaald moeten wordert, kan er gebeld worden naar 4089 of 2057. Heler aangehouden LEIDEN Twee jongens hebben gisteren ruzie gekre gen om een bromfiets, waar van beiden meenden de eige naar te zijn. Een van de jon gens is vanwege heling aange houden. De rechtmatige eigenaar had onlangs bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van zijn bromfiets. Gisteren zag hij zijn tweewieler voor een pand aan de Oude Singel staan. Een 20- jarige Leidenaar sommeerde hem echter door te lopen en van de bromfiets af te blijven. Beiden kregen ruzie. De poli tie werd daarop ingeschakeld. De 20-jarige Leidenaar werd uiteindelijk terzake heling aangehouden. Hij had de bromfiets voor 25 gulden ge kocht. Het nieuwe onderkomen van Artl et Religion!. TER AAR Er wordt druk getimmerd in Lan- geraar. Binnenkort zal de muziekvereniging Arti et Religioni eindelijk onder dak zijn. Een ruim 60 jaar gekoesterde wens van een eigen thuis zal dan in ver vulling gaan. Begonnen in de scheersalon van Bertus Wassenburg en na jaren een onderkomen te heb ben gevonden in het Pa rochiehuis Sint Joseph, zal de vereniging nu gaan be schikken over eigen repe titie- en vergaderruimte. De door de gemeente Ter Aar ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de vereniging aangeboden houten noodschool bij de Hertenkamp ondergaat daartoe een ware meta morfose. Met inzet van alle krachten is het de vereniging zelf, die de verbouwing van het gebouw tot stand brengt. Men hoopt daardoor van het investerings bedrag van eén ton zo'n kwart daarvan te kunnen terugver dienen aan bespaarde arbeids kosten. Voor 50.000 gulden 'wordt beslag gelegd op aanwe zige fondsen, zijn subsidies ge vraagd en wordt ook mede werking verleend door de plaatselijke Rabobank. Het dan nog benodigde bedrag van ƒ25.000 hoopt de vereniging te verkrijgen door middel van acties en het uitzetten van obligaties ter waarde van 25, 50, 100 of 250 gulden. Men heeft er alle vertrouwen in, dat de vereniging zoveel good will onder de bevolking ge niet, dat het geen probleem zal geven om dit bedrag werkelijk bijeen te brengen. Het gebouw krijgt momenteel een verfje en bovendien wordt er nogal wat achterstallig on derhoud gepleegd. Verder ver vallen er een flink wat ramen teneinde een betere geluidiso latie en accoustiek te verkrij gen. Van binnen wordt het houten gebouw volledig ver anderd. Er komt een flinke re petitieruimte van 11 bij 7 me ter, een ruime vergaderzaal met buffet en een entree waarin de toiletgroep is onder gebracht. In de repetitieruimte wordt een speciaal accoustisch plafond aangebracht. Daar zul len dan de repetities van or kest, drumband en majoretten- korps gehouden worden. De vereniging is vol goede moed, dat met de hulp van de leden, de inwoners en de behulpzame leveranciers het eindresultaat bijzonder fraai zal gaan wor den. KAT\yiJK De gemeen teraad zal vanavond stil staan bij het overlijden van de heer J. J. Timmer mans. Van 1958 tot 1982 maakte hij deel uit van de Katwijkse raad, eerst als vertegenwoordiger van de CHU en later als lid van de CDA-fraktie. De heer Timmermans overleed vo rige week woensdagavond in het Leidse Diacones- senhuis op de leeftijd van 63 jaar aan een ernstige ziekte. De heer Timmermans is veer tig jaar lang werkzaam ge weest bij de Katwijkse groen teveiling waar hij indertijd als jongste betaalmeester van Ne derland is aangesteld. In 1979 moest hij zijn werkzaamheden om gezondheidsredenen beëin digen waarna hij zich volledig aan het raadswerk wijdde. De heer Timmermans was één van de oprichters van de CHU in Katwijk aan den Rijn en in 1958 werd hij voor de eerste maal in de gemeenteraad ge kozen. Ook bij het opgaan van de CHU in de CCP (Combina tie Christelijke Partijen) en la ter in het CDA bleef hij aktief als raadslid. Hij hield zich in de CDA-fraktie vooral bezig met financiële zaken en had de laatste jaren ondermeer zit ting in de commissie voor de bedrijven. Zijn deskundigheid op dit vlak bestempelde hem ook wel als „het financiële ge weten van het CDA". In december 1981, tijdens de begrotingsbehandelingen, maakte de heer Timmermans zijn laatste raadsvergadering mee en vlak na de kerst werd hij opgenomen in het Diaco- nessenhuis. Na een operatie, toen er zelfs sprake van was dat hij weer naar huis zou ko men, overleed hij toch nog vrij plotseling op woensdagavond 17 maart. LEIDERDORP De breuk tussen de Leider- dorpse afdelingen van PPR en PSP is definitief. De PSP besloot na verga dering gisteravond de sa menwerking met de PPR te beëindigen. De PPR gaat nu alleen de gemeen teraadsverkiezingen in, de PSP beraadt zich nog ten aanzien van deelname. De samenwerking tussen pa cifisten en radicalen is stukgelopen op het stand punt ten aanzien van de collegevorming. De PPR kiest gezien de huidi ge politieke situatie voor een oppositierol, maar wil bij de collegevorming de partijen die niet naar een progressieve en linkse politiek streven niet uit sluiten. De PSP wil onder geen beding samenwerken met die partijen. Beide partijen stellen de ander ver genoeg te gemoet te zijn gekomen en ge ven elkaar de schuld van het stuklopen van de samenwer king. De twee huidige PPR- raadsleden in de gemeente raad, Jan Gordijn en Roland Mommaas waren eigenlijk van het begin af al gekant tegen de samenwerking met de PSP. Overigens keren beiden niet terug in de gemeenteraad. Jan Gordijn wilde aanvankelijk niet meer voorkomen op de kandidatenlijst van de PPR vanwege de mogelijke samen werking met de PSP, maar nu dat van de baan is heeft hij zich op de onafhankelijke PPR-lijst weer op een onver kiesbare achtste plaats laten zetten. Volksdansen In Muzenhof Leiderdorp wordt morgenavond weer de maandelijkse volksdansinstuif gehouden. De jeugd van 7 tot 12 jaar danst van zeven tot acht onder leiding van Ellen Dekker en Joke Scholma. De toegangsprijs is een gulden. Iedereen die ouder is dan 12 jaar danst van kwart over acht tot elf uur. De toegangsprijs is drie gulden. Beginners, gevorderden en bedrevenen, maar vooral gedrevenen kun nen in Muzenhof terecht. Alkeburcht Toneelvereniging Sint Theodnlfus brengt zaterdag 27 maart de klucht 'De onbetaalbare loodgieter' op de planken. Dat gebeurt in de Roelofarendsveense Alke burcht Naast de genoemde klucht in drie bedrijven voert de toneelvereniging de één-acter 'De verassing' op. Beide toneelstukken worden tevens op vrijdag 2 en zaterdpg 3 april opgevoerd. De voorstelling begint steeds om kwart voor acht Na afloop van de toneeluit voeringen is er in fle benedenzaal gelegenheid om te dansen. Maskerade Toneelvereniging Maskerade brengt zaterdag „De dochter van de baas" op de planken. Dit blijspel in drie bedrijven is te zien in het Dorpshuis te Rijpwetering. De regie is in handen van P. Möllers. „De dochter van de baas" handelt over de familie Wortel. De vrouwelijke helft van het echt paar ziet haar dochters het liefst met adelijke personen trouwen. De mannelijke helft is gelukkiger met flinke, stoere schoonzonen. Kaarten voor de voorstelling kosten vijf gulden en zijn vanaf half acht verkrijgbaar aan de zaal. Bejaarden hebben vrij entree. „De dochter van de baas" begint om acht uur. EHBO-feest De afdeling Lisse van de EHBO sluit zaterdag het oe fenseizoen af met een feestavond in De Voorhof aan de Bondstraat Tijdens deze bijeenkomst zullen de diplo ma's worden uitgereikt door burgemeester mr. R.W.M. Gerrits. Verder zal een der leden in het zonnetje wor den gezet, vanwege diens 25-jarig lidmaatschap, de feestavond begint om acht uur en er is muziek door het trio Smit Jubileumconcert Herman Emmink presenteert zaterdag 27 maart het jubi leumconcert van de Noordwijkerhoutse muziekvereniging Jeanne d'Arc. Aan het concert, dat om kwart over acht be gint in De Schelft, wordt meegewerkt door het gemengd koor Rokazano. De 60-jarige Jeanne dArc begint de avond met een algehele presentatie van harmonie, drumband en majorettes. Het orkest en de drumband spelen daarna 'Fanfare 1982'. Daarna volgt een keur van werken onder leiding van Henk Bakker en koordirigent Jan Postma. De toegangsprijs is zeven gulden vijftig. Neon De groep Neon treedt zaterdagavond op in De Linde hoeve in Voorschoten. De formatie wordt gekarakteri seerd als een zogenaamde 'doemband'. Het gebruik van echo- en effectapparatuur zorgt voor een gotische sfeer. Volle afgeronde baslijnen, swingend drum werk, toon- zuiver gitaarwerk en ingetogen zang zijn kenmerken van Neon. De groep bestaat uit Adri Schrover, San Graatsma, Joost Willemse en Edwin Kwakertiaat De zaal gaat om negen uur open. De toegangsprijs is vier gulden. Leden van de Lindehoeve betalen twee gulden vijftig. Energie-avond De sectie „tuinbouw" van de kring „De Meerlanden" van de Land en Tuinbouwbond houdt vanavond een voorlich tingsbijeenkomst over het gebruik van energie in de tuin bouw. De bijeenkomst wordt gehouden in de kantine van de E.M.M.-veiling in Roelofarendsveen. Ing. L. Mulder van het Landbouwschap zal in een inleiding de herleidingsfac tor van de boeteclausule uitvoerig bespreken. Ing. J. Kok van het consulentschap voor de tuinbouw in Aalsmeer houdt een inleiding over het thema van toepassingsmoge lijkheden van windmolens en total-energy installaties op glastuinbouwbedrijven. Our House De schrijver/dichter/zanger Steef Davidson treedt morgenavond op in jongerensociëteit Our House in Roelofarendsveen vanaf negen uur. Davidson heeft veel over geschiedenis geschreven met name de uitroei ing van Indianenstammen. Actie voor Hoogvliet In Hazerswoude-dorp wordt thans een actie gevoerd om in het dorp een vestiging van het cash-and-carry bedrijf Hoogvliet b.v. te krijgen. Hoogvliet heeft al een vestiging aan de Rijndijk. De actie wordt uiteraard niet gewaardeerd door de meeste (kleine) ondernemers in het dorp. Korte kunstfilms In samenwerking met het creativiteitscentrum „Ex pressie 70" worden vanavond in het Hoottstraatfilm huis in Alphen aan den Rijn twee korte kunstfilms vertoond. Ze handelen over het leven en werk van Vin cent van Gogh en Karei Appel. De filmvoorstelling, die om tien uur begint, is gratis toegankelijk. „Haarband" In het Alphense vrouwenhuis „Balsemien" treedt morgen avond de vrouwenmuziekgroep „Haarband" op. De groep speelt voornamelijk luisterliedjes. Het optreden begint om negen uur. Tekenlerares Margreet Polanen, tekenlerares bij bet MA VO-onder- wijs in Noord wijkerhout exposeert deze maand haar werk in galerie De Pomp in Warmond. Margreet Pola nen is ook in haar vrije tijd vaak creatief bezig. Ze te kent en schildert bloemen, dieren en dingen uit baar omgeving. Ook boetseren en beeldhouwen doet zij vaak, getuige enige werkstukken op de tentoonstel ling. Verder zijn er aquarellen, pasteltekeningen, etsen en olieverven te zien. Margreet Polanen exposeerde eerder in de Openbare Bibliotheek van Rijnsburg. Reünie De Katwijkse Zeeverkenners vieren 5 juni de opening van het nieuwe onderkomen ('t Troephuis) en hun 50-jarig be staan, dat eigenlijk verleden jaar gevierd had moeten wor den. Tegelijkertijd zal er een reünie gehouden worden voor alle oud-leden en oud-leid(st)ers, die ook de tentoon stelling met oude foto's, logboeken en materiaal kunnen komen bekijken. Iedereen, die vroeger iets met de Kat wijkse Zeeverkenners vroeger N.V.P.-afdeling Katwijk te maken heeft gehad, wordt in verband met het feest verzocht contact op te nemen met J. van Rijn, Dillenburg- dreef 12, 2224 AC Katwijk. Op herhaling'' Het is nog steeds mogelijk zich in Lisse op te geven voor een een dag durende herhalingscursus voor auto mobilisten op 3 april door de zes samenwerkende Lis- sese rijschoolhouders. Deelname kost 25 gulden en aan melden kan men zich op de telefoonnummers 02522- 12709, 02521-13654,12754,15866 en 16289. De cursus duurt per persoon ongeveer drie kwartier.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5