«iden in erlenging ings ien Bosch torenstad geen probleem voor dames van Avanti lemini dames ehouden romotie- ansen Heren Roomburg benutten dubbel programma optimaal Vrouwen Leiden sterk tegen Jolly Jumpers 3PORTTRIBUME IASSALE VECHTPARTIJ IN IF MEIHAL Fides Pacta overtuigt tegen Blauw Wit'51 LEIDSE COURANT MAANDAG 22 MAART 1982 PAGINA 15 OEN Anders dan bij in feite niet echt be- prijk laatste competitie- i vlak voor de ptay- te verwachten zou werd de ontmoeting sen Parker Leiden en n Bosch een tumultueus ktakelstuk. Echter, niet en alleen in positieve groep herrieschoppers uit Bosch maakte het zo bont er aan één van de korte en van het veld een massa- vechtpartij uitbrak waardoor wedstrijd tien minuten est worden stilgelegd. Een euren dat op het wedstrijd loop op zich verder wel eni- invloed zou hebben (het er in de resterende speel- ook binnen de lijnen regel- llg wat chaotisch aan toe), ar geen doorslaggevende van betekenis zou spelen, tfen eiste uiteindelijk de rwinning in deze generale etitie van wat straks de f*off-finale zou kunnen zijn r zich op. Den Bosch werd Je verlenging ruim terugge- sn: 92-83. den ging voortvarend van 1. Via blocks van Bruinsma op Akerboom en Puidokas op Barker was men direct weg: 5- 0. Kees Akerboom liet echter zijn gebruikelijk lange warm loopperiode grotendeels ach terwege en gaf direct tegen gas. Toen Leiden, halverwege de eerste helft, toch weer wat afstand had genomen (23-17), barstte het onverkwikkelijke incident los. Hoewel de leiding van Leiden vooraf buiten de hal al veel attributen van een vijftig man grote groep Den Bosch-fanaten in bewaring had genomen, slaagde de groep raddraaiers er met het werpen van stinkbommetjes en het vernielen van tribunes in de aandacht voor zich op te eisen. Nadat Den Bosch-functionaris sen hadden laten weten geen verantwoording te willen ne men voor het optreden van dit stel fanaten, wensten enige Leidse mensen de grootste boosdoeners van de tribune te halen. Een grote vechtpartij was het gevolg. Met behulp van een opgeroepen fikse poll- tiedeiegatie werden de gemoe deren weer tot bedaren ge bracht, wat echter niet weg neemt dat Oen Bosch onge twijfeld nog iets zal horen over deze onverkwikkelijke zaak. Na de spelhervatting werd ook de wedstrijd zelf ietwat chao- LEIDEN Na de mldweekse winst op Flash- /Den Bosch versloegen de vrouwen van Leiden het Tubbergse Jolly Jumpers eveneens: 63-53. Nutsspaarbank Trotters kon het kampioen schap van koploper Orca's niet uitstellen. In Urk werd in een schuttersfestijn vair de uiterst gemotiveerde en vooral fantastisch gestarte thuisploeg verloren: 121-103. Mitchell Plaat speelde tegen Den Bosch niet zijn meest glanzende wedstrijd dit sei zoen. De Leiden-captain had toch een belangrijke aandeel in de zege van zijn ploeg. tisch. Zo kroeg Den Bosch- coach Sheridan een technische fout toebedeeld, toen hij in grote opwinding domweg bin nen de lijnen ging staan en schoot Den Bosch voor de rust tegen het miserabele percenta ge van dertig. En toch dwong Leiden, met een tegenvallende Downey en een zwaar teleur stellende Bruinsma, nog geen voorlopige beslissing af. Ook al liet Puidokas zien het duel met tegenstander Barker met straatlengte te gaan winnen. Pal voor rust liet Akerboom een waanzinnig afstandschot. van voor de middenlijn, los en mikte, wonder boven wonder, raak: 39-30. Na de pauze bleef het wat rommelig. Vooral Leiden wis selde de fraaiste met de be roerdste acties af. Zo sloop Den Bosch naderbij. Dan Cra mer had met zijn afstandscho ten een belangrijk aandeel in het feit dat Den Bosch in de laatste minuut langszij kon ko men. Maar vooral Kees Aker boom was belangrijk, zeker toen hij, weer in de laatste se conde, de stand (na 77-77) op nieuw gelijk trok: 79-79. In de verlenging was het echter ge daan met Den Bosch, dat nau welijks meer scoorde en gros sierde In p's. Dus toch nog een duidelijke uitslag tenslotte: 92- 83. LEJO BUCK (7). Fopma schotpercentage: 46/54 50%. Re bounds: 43. def 34-45 76% off 9-38 24%. Den Boech: Kropman 1 (1), Dekker 6 (1). Cramer 18 (57%) (3), Barker 6 (8), Esvetdt 10 (5). Joustra 2 (5), Akerboom 38 (51%) (7). Kuipers 2 (3). Teamschotpercentage 30/57 45%. Rebounds: 40. Het vrouwenteam van MSV besloot de competitie met een nipte 54-50 nederlaag te gen Racing A'dam. In de ray onklassen had een ongeïn spireerd Leiderdorp verras send veel moeite met Red Stars: 85-80. De heren van MSV sloegen tegen Juventus In de slotfase toe en sloten at op 97-80. Blitz vergrulzelde staartploeg Gymnova met 119-51. BVO kwam Iets te kort tegen het sterke Voor burg: 71-74. Het verging Luba beroerd bij mede-de- gradatlekandidaat ASV '68, een 73-62 nederlaag. De vrouwenploeg van Lelden raakt weer enigszins uit het slop. Na een In een chaoti sche slotfase veilig gestelde één-punts-zege op Flash, af gelopen woensdag, werd nu Jolly Jumpers geklopt. Ingrld Goedegebuure, maar vooral Rla de Wit. waren In belde wedstrijden prima op dreef. Tegen Jolly Jumpers zag het er, met een 25-33 achter stand bij rust. niet direct goed uit. Met een agressieve re verdediging, waarbij Rosa lie van der Laan de sterke Ria Lanslnk In bedwang hield, werden de bezoekers achterhaald. Het gevaar aan vattend kwam nlat alleen van center Marijke Klos. maar ook van de zijkanten. Met de aardig debuterende jonge Annelies Slebel kwam het eind bij 63-53. De Trotters keken bij Orca's al na tien minuten legen een enorme achterstand aan: 38-16. Dave Moore was voor Orca's weer galoos op dreel, terwijl Oma- nette het Trotters-wapen Chapman behoorlijk uitscha kelde. Orca's schoot In de eerste helft als ploeg trou wens tegen Helst 72% en mocht bij 72-45 gaan rusten. Trotters krabbelde nog wel terug, maar het gat bleek te groot. Het einde kwam bij 121-103. Topscores Trotters: Chapman 33, Van Weeren 20. Da vrouwen van MSV konden het, ondanks een bij na geslaagde achtervolging aan het slot. niet redden bij Racing. Met als MSV-uit- blinksters Tineke Vos (22 pnt) en Monique Rljnders (12 pnt) werd het 54-50. Hierdoor Is MSV in de eerste divisie met Racing en Green Eagles op een gedeelde derde plaats geélndigd. Leiderdorp onderschatte het met vijl man aantredende Red Stars. Met als topsco rers Rein Paulides (33 pnt te gen 72%) en Hans Pley (20 pnt) werd de 85-80 zege pas aan het slot veilig gesteld. MSV had tegen Juventus weer een fraaie opleving aan het eind. Ook de goede ren tree van Van de Ven en Van de Nieuwendljk droeg aan de Noordwljkse winst bij: 97-80. Blitz ging er tegen staart ploeg Gymnova doorheen als door koek. Na 58-24 bij rust werd met 119-51 gewonnen. Met een flinke balvastheid en een goede center was Voor burg in Alphen net te sterk voor BVO: 71-74. Ongeïnspi reerd en zonder de gebles seerde Geert van Zandwijk ging Lube In Vlanen met 73- 62 ten onder bi| 'degradatie concurrent' ASV '68. DEN Avanti was in haar rkste opstelling niet opge- ssen tegen Nikon. Het werd 6, dezelfde cijfers waarmee de reserves van het on- itbare Scylla verloren. In de ede divisie scoorde Sjaar- ma ondanks een erg knap- hattrick van Friso Reitsma en punten tegen Noad. Bij dames was Torenstad geen kei probleem voor Avanti 1 en liep Scylla met 8—0 ir Koningslust heen. ewei Avanti erg sterk echt kan worden als het eelt met Patrick Swier. Bet- Vriesekoop en de grillige nald Rijsdorp betekent dit niet dat er direkt overwin nen behaald worden. Wei kien alle Hazerswoudse spelers Nikon's derde man van Gasteren In, doch tevens bogen zij het hoofd voor Pot- ton en Gootzen wat resulteer de in een 36 nederlaag. In de eerste divisie bewees Sjoerd Meyer eens te meer van onschatbare waarde te zijn voor Scylla. Tegen het tweede van Aventl bleef hij andermaal ongeslagen en leg de daarmee de basis voor de Leidse zege. Wibo van Gennip ondersteunde hem door zowel John van Strien als Aljé Kamphuis te slim af te zijn. terwijl het dubbel de balans door deed slaan naar de kant van Scylla: 36. Alles wijst erop dat de Leidenaren vol gend jaar hun opwachting weer mogen maken in de ere divisie, alhoewel het maar zeer de vraag blijft of ze zich dan kunnen handhaven. In de tweede divisie komt slow-start er Friso Reitsma op dreef. Tegen het sterke Noad bleef de SJaardema kopman driemaal overeind, maar ont ving helaas geen steun van Chiel Kuiper of Herman van der Broek om zijn hattrick ook in wedstrijdpunten om te zet ten: 37. Eén divisie lager kan Scylla 2 promotie wel helemaal verge ten, voorzover het daar nog ver in het achterhoofd aan dacht. Erik Noest, Rob Regeer en het dubbel konden als eni gen iets positiefs doen tegen de aanstaande kampioen On- kyo: 37 derhalve. Ook hal vierde is een illusie armer. De gradatie is binnen handbereik na de uitschakeling van Theo Bakker tijdens de wintersport en 8—2 verlies tegen Luto. Scylla 3 daarentegen draait aardig en bleef deze keer De Veluwe reserves ruim de baas met 8—2. Klaas Pieter Vlieg en Karei van Schle maakten de enige misstappen, iets waar Hans de Roode niets voor voelde. Ook de SJaarde ma reserves voegden twee punten aan hun totaal toe en komen langzaam In veilige ha ven. Douglas Jansen scoorde een hattrick tegen Gispen. Jaap Polak en Michel van der Oord deden leder slechts een maal minder met als resultaat een 7—3 zege, omdat de Oegstgeestenaren het dubbel niet op hun naam wisten te schrijven. Ook Docos heeft ondertussen genoeg punten om volgend Jaar verzekerd te zijn van een startbewijs voor de derde divisie. Het inzetten van Ed Fallaux begint langza merhand vruchten af te wer pen. Dankzij zijn hattrick werd Noad 2 op de knleön gedwon gen, zij het met een minimaal verschil. Klsh Prashad (2x) en Sjaak den Elzen (lx) maakten nipt de zes vol. Overige uitslagen: PSV/Cath- rleo—Os Treffers 9—1; 't Zand—SJaardema 3 9—1; Do- cos 2—Os Treffer* 2 4—8; 't Hooge Huys 2—Avanti 3 1—9; Oikos/Ruiter 2—Docos 3 6— 4; TTVN—SJaardema 4 8—2; Treffers 3—Tatlc 1 8—2; Idu- na 2—Avanti 4 4—8. De onderschatting In de eer ste helft die er toe leidde dat Torenstad verrassend herfst- kampioen werd is nu omge keerd in een zeer serieuze be nadering van een duel met de nieuwkomer. Dit heeft tot ge volg dat Torenstad tegen Avanti en Scylla weinig kans meer heeft aangezien beide teams geen risico's meer ne men. Afgelopen weekeinde verpletterde Avanti de meis jes uit Zutphen dan ook met 6—1. Jolanda Noordam en El len Bakker bleven ongeslagen, José Bakker en het dubbel zorgden leder voor één punt. Aangezien ook Scylla won en dus op twee punten achter Avanti blijft staan wijst alles op een spannende laatste wedstrijd tussen de Leidse en de Hazerswoudse dames. Sandra de Kruiff, die inviel voor een zieke Sophia Val burg, Marianne van der Vliet en Stephien van Gennip kwa men, zagen en overwonnen Koningslust met 8—0. Overige uitslagen: Hoonhorst— Avanti 2 5—5; Tempo Team 2—Scyl la 2 8—2; Hooge Huys—Avanti 3 7—3; Oocoa—Oordrecht 6—2; Wfc bat»Avanti 4 (V—10. LEIDEN De overgang van zaal- naar veMcompe- tltie heeft Fides Pacta niet voor onoverkomelijke pro blemen gesteld. De ploeg van coach Gerard Bos won het eerste veld(inhaal)due< tegen subtopper Blauw Wlt'51 overtuigend met 6- 11. Met het treffen tegen koploper Ready In het na bije verschiet lijken de U- telkansen nu weer duidelijk aanwezig. Tweedeklasser Crescendo verloor met 9-8 van het laaggeplaatste Vlaardingen. De teamwijzigingen, noodza kelijk geworden na het be danken voor de (zaaljselectie van Joke Noordervliet. Diet Rijsbergen en Yvonne Ver sleden, bleken het veld- twaalftal van Fides Pacta niet noemenswaardig te heb- ben verzwakt. In een hoog tempo walste de ploeg In de eerste helft over Blauw Wit'51 heen. Een groot aan tal onderscheppingen in het middenvak leidde tot een voortdurende druk op de Oordtse verdediging die daaronder veelvuldig be zweek. Treffers van Dick On derwater (2), Robin Somme- llng, Henny- en Wim Piket re sulteerden in een 0-5 voor sprong alvorens de rust aan ving bij 1-5. In de tweede helft wist de thuisploeg nog even gevaarlijk terug te ko men. maar door na 3-6 meer rust In het spel te brengen werd groter gevaar afge wend. De zevende treffer van Henny Piket bracht tenslotte de beslissing. De eindstand werd 6-11, waarbij Wim Pi ket, Ronald van de Velde, Robin Sommellng en Nico Pi- kaar voor de overige treiters tekenden. Vlaardingen bleek duidelijk beter overgeschakeld te zijn dan Crescendo. Er werd erg door plaatstouten erg veel balverlies geleden, waardoor tot driemaal toe een kleine voorsprong niet kon worden uitgebouwd. Vlaardingen profiteerde van een korte pe riode waarin de organisatie in de Leidse verdediging ont brak na het geblesseerd uit vallen van Saskia Lepelaar door de ruststand op 6-4 te brengen. Pas In de laatste minuten van de wedstrijd slaagde Crescendo erin om weer dichterbij te komen: 9- 8. Ineke Huigsloot. Ria Baak, John Huigsloot. Peter Baak, Henk Alberts, Alphons Cor- nelissen. Wim Barendse en Willred Cornelisse scoorden. In de oefencampagne verloor Pemis met 6-5 van over- gangsklasser KVS. TOP won met 7-5 van Fiks, hoewel het klasseverschil hier maar ma tig uit de vert kwam. Zuider kwartier was kansloos (6-8) tegen het lager geklasseerde maar al goed ingespeelde Ons Eiland. Met Ruud van Vliet en Hen Rusman weer in de basis klopte De Algeme ne Valocitat met de overtui gende cijfers 8-3. EN De dames van Ge- hebben de om definitief af te reke- met medepromotiekandi- 10FC laten liggen. In Enk- Ni leed de ploeg van Leo en een 3-2 nederlaag. In promotieklasse klopte Leyt- i stadgenoot Doner met 2- liet tegen DFC in de set de kansen liggen. BIJ M-2 voorsprong nam de Hg met 2-i1 afstand van de JJiuizense concurrent. Toen C aan een inhaalrace be ls. beschikte Gemini door af- Uoheid van Ana Steenken [Anita Verhoeven over te Ityï wisselmogelijkheden. Ploeg bleef even steken in met Ciska Beurze overi- b» uitstekend functioneren- 1 1*5 systeem. OFC kwam M terug en won vervolgens be vijfde set. Coach Leo tan vond dat Gemini pun- n liet liggen in dit duel:„Van spel hadden we hier minimaal twee punten moeten pakken." Setstanden: 10-15, 18-14, 11« 15. 18-14, 15-13. LUSV kwam blok tekort tegen HSV. De eerste set werd met gevariëerd aanvatsspel nog wel gewonnen, maar in het ver- volggedeeite kreeg de ploeg uit Hoorn alle gelegenheid om zich aanvallend uit te leven: 15-10, 10-15, 15-11. 11-15. De heren van Gemlnt stelden toch wel teleur door met 1-3 van Delta te verliezen. Ook bij Gemini was het blok slecht ge organiseerd. Peter Franke was de enige, die een voldoende scoorde: 14-16,151-0, 9-15, 8- 15. In de derde divisie dames trok Genikt! 2 met twee invalsters naar Krimpen. Een kort en eenzijdig duel eindigde in een 3-0 nederlaag voor de Voor- schotense ploeg: 15-10, 15-5, a 15-5. Leythofi leed de derde nederlaag op rij. Tegen AV'40 grepen de -Leiderdorpse da- Donar uitblinker Ron Groen probeert het door Erwin Bergsma en Wim Schouten ge formeerde Leython blokte passeren. Leython won met 2-3. op het nippertje tenonder: 15- 8. 15-8, 12-15, 16-14. NOVO was tegen Molenwiek slechts twee sets op dreef en dat Is dan niet voldoende voor de zege. Toch was dit resultaat niet slecht tegen de nummer twee van de ranglijst: 5-15, 15- 6. 6-15, 16-14, 15-8. Promotieklasse Leython moest tegen Donar door een overwinning probe ren aansluiting te houden bij de Ien van Ron Groen en aan et- gen kant het apelverdelen te" wensen overliet. Toen In de vijlde set Ad Kerkhoft ging spelverdeler: en Wim Schouten z'n constante vorm kon vast houden, was de vtjfde set een formaliteit: 15-10, 11-15. 15- 13. 15-17. 5-15. NOVO kwam goed voor da dag door nummer drie van de ranglijst. Jupiter, met 3-1 te kloppen. In de vierde set maakten de Noordwljkers een 2-6 achterstand goed: 15-8, 5- 15. 17-15. 15-12 Oemlnl 2 zege op het reeds gedegra deerde RW: 15-8,12-15, 15-8. 15-4. Bij de dames won LUSV ge makkelijk van Gemini S. Bij Gemini la het Individuele talent wel aanwezig, maar de ploeg toont zien te weinig een teem. Bij LUSV stond vooral de op slag van Tanja Dicker garant voor vela punten: 15-8, 15-7, S-15. 15-6. RW dead hat uit stekend door bij Veto drie pun ten weg te halen. Aanvallend waren Marlen Bloemzaad en LEIDEN De clubs uit de Leidse regio waren dit weekeinde zeer succesvol. Alle teams pakten punten. De heren van Roomburg en de dames van Lelden behaalden zelfs vier pun ten. Roomburg stond voor een zwaar dubbelweektinde In de tweede klasse, zaterdag thuis tegen koploper Alkmaar en zondag uit in het hoge noorden tegen Hermes. Thuis tegen Alkmaar werd het een knappe 34) zege. die In een harde par tij op een matig veld tot stand "wam. Kees Wendt was weer ip schot en scoorde tweemaal, darde treffer nam Luc Riet voor zijn rekening. Mat de zware partij van zaterdag an de lange reis naar Dan Helder In de benen, startte Roomburg tegen het laaggeklasseerde Hennes wat mat. In de loop de wedstrijd verkreeg de lae ploeg toch de overhand Kees Wendt was weer de die scoorde en daarmee 1-0 zege voor Roomburg Door dgyjer het kampioenschap. Alecto had weinig problemen met Woerden, In een hoog tempo gingen de Leiderdor pera naar een 5-0 overwinning. Marco Koeken had na een kwartier spelen al tweemaal de Woerden se doelman gepas seerd, en Robbert Kruidenier verzilverde vlak voor rust nog een strafbal. Na de pauze speelde de Leiderdorpse pleeg Iets nonchalanter, wat de druk deed verminderen. Toch voer den Robbert Kruidenier en An- dries Oase man de scare nog op tot 5-0. Danw* Voor Lelden ook twee partijen dit weekeinde, zaterdag startte de ploeg met goede 1-0 zege op Ring Pass. Na ean doel puntloze eerste helft bleek het Leidse vlermans midden veld toch te sterk en trok Lelden vta een atrafcorner van Alexandra Roijaards da punten naar zien toe. Gisteren thuis tegen Leo- nldas, dat een gelijk beeld met Een blanke stand bij rust met da beste kansen voor Lelden. Wederom moest Sandra Roijaards er aan te pas komen om Lelden uit een atrafcorner naar een verdiende 1-0 winst te schieten, wat de ploeg van da vetrekkende coach Hart man Kok ean riants derde plaats bezorgd, hetgeen In schril contrast sttat tot de de gradatie zorgen van vorig jaar. Alecto bevestigde zijn vorige week veroverde koppositie door Roomburg met 2-0 te verslaan. Voor rust verzilverde Manja Bosch ean atrafcorner en tien minuten voor tijd lever de zo'n hoekalag ean strafbal op. die Manja Bosch ook be nutte. Foraocate speelde met 0-0 ge lijk tegen het onderaanmtaande Te Wens. De Voorachetanee dames waren niet opgewassen tegen het slechte Rijswijk se natuurgras, waar Ta Wane vla zijn twee snelle bultonapitsen eigenlijk nog de beste kan san had. HI salla overwon ondanks aan grata hoeveelheid Invallers de Kikkers met 1-0. Vlak voor raat da Heieen Snlldera de entoe.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15