RCL en Zwart Wit'28 bewijzen klasse Rijnsburgse Boys maakt in eindfase veel goed FCUsse opent op nieuwe complex Noord wijk draait rollen om Houtwerk sta; zege Woubrug in de weg SPORTTRIBUME IN DOELPUNTLOZE, MAAR AANTREKKELIJKE TOPPER: Zwakke partij levert Katwijk toch punt op Quick Boys in de problemen in riüi tn Era van LEIDSE COURANT MAANDAG 22 MAART 1982 PA< ROTTERDAM Hoewel lijstaanvoerder IJssel- meervogels en sterke vol ger ACV opnieuw een punt van RCL wegliepen, zette het herstel van de Leiderdorpers zich zater dag wel degelijk door. |n het „treffen der achtervol gers" tegen en bij Zwart Wit '28, manifesteerde RCL (vorige week bij VVOG al ruim winnaar) zich weer bijna even sterk als voor de winterstop. Dat de elf van oefenmees- ter Theo de Waard deson danks niet verder kwam dan een doelpuntloos ge lijkspel en daarbij ook nog eens na de pauze regel matig op het randje van de afgrond balanceerde, doet aan die conclusie niets af. Daarvoor had RCL zich in de eerste helft immers een te knappe te genstander getoond van het dit seizoen weer over tuigend in de zaterdagtop teruggekeerde Zwart Wit '28. Dat het zo aantrekkelijke tref fen tussen de twee uiterst of fensief ingestelde elftallen za terdag op het toch bijzonder slecht bespeelbare veld op Sportpark „De Vaan" geen winnaar opleverde, was voor honderd procent te wijten (of Is het danken?) aan beide doelverdedigers. RCL-goalie Peter van der Heijden poetste het de laatste wedstrijden wat geschonden blazoen met een foutloos optreden knap op en collega Cees van der Ent was aan de andere kant eveneens zeer accuraat bezig. Waar Van der Heijden zich in de kijker speelde door negentig minu ten lang geconcentreerd aan wezig te zijn, kende Van der Ent met name in de eerste helft duidelijke hoogtepunten. In de 28ste minuut bijvoor beeld. Na een hoekschop van Bob van Bohemen, bracht Dick van der Bijl de bal met een listig omhaaltje bij Pierre van Gemerden. Een zeer stijl volle redding volgde op het (met links) toch nauwkeurig geplaatste schot. Of, een mi nuut later. Dit keer was het Van Bohemen die al bijna jui chend strak uithaalde om de vingertoppen van Van der Ent toch nog op de weg naar het doel te vinden. Dat RCL (eveneens nog ver schillende goede mogelijkhe den voor middenvelder Peter Siera en linkerspits Erik van Doeselaar) in het eerste part de toon aangaf, betekende overigens niet dat Zwart Wit voor rust niet gevaarlijk was In deze open partij voetbal. Hoe goed Hans Braat, broer Ab (vervanger van geblesseerde René Kammlnga) en Koos Ha- neveid de mandekking op klasserijke puntspelers Cees de Leeuw, Frans Bouman en Bert Hooyer ook verzorgden, Rotterdamse mogelijkheden waren er toch. Zo kopte Hooyer In vogelvrije positie over en werd diezelfde ex- ACV-speler enkele minuten voor rust door Haneveld on gestraft binnen de beruchte lijnen neergelegd. Nadat Van der Heijden kort na de hervatting tot viermaal toe al corrigerend had moeten op treden bij doelpogingen van Cor Buys, Hooyer, De Leeuw en Leendert-Jan van Doorn, leek Zwart Wit in de 62ste mi nuut toch op voorsprong te komen. Na een vrije trap van Cees Bouman kopte Hooyer het leer kansloos voor Van der Heijden in de verre hoek. Omdat De Leeuw Haneveld wat al te nadrukkelijk opzij had gezet en talentvolle Ray Lemmens daarbij nog eens in buitenspelpositie had rondge lopen, bleef de nul-nul intact. Een score die ook bij het laat ste fluitsignaal dus nog op het bord zou staan. Al zette Zwart Wit dan nog gewichtige spits Cees Wander in voor De Leeuw en kregen Van Bohe men en invaller Sieto kers in de slotfase i treffen nog mogelijkht RCL alsnog aan de vo te helpen. Dat dat i beurde, was eigenlijk recht. Beide ploegen i immers veel te aar door een nederlaag fase van de competitie nitief uit de titelrace te geknikkerd. GERT-JAN RCL: Ven der Heijden, Braai, Haneveld, Hans Bf Bruna, Van Bohemen, Vi den. Van der Bijl, Van (Schalkera). RIJNSBURG Heel lang had het er alles van dat Rijnsburgse Boys tegen 'subtopper' NSW uit Nu- mansdorp opnieuw een zware pil te slikken zou krijgen. Met alleen goede wil en een flinke dosis werklust kom je tegen een gedegen ploeg niet ver. De linies van de thuis ploeg vertoonden weinig samenhang. Vooral het middenveld werd zwaar onvoldoende bemand, zo dat NSW van daaruit op winst leek af te stevenen. Dat de Numansdorpers slechts één, zelfs zeer for tuinlijk, doelpunt lieten aantekenen, kwam hen echter relatief duur te staan. In het laatste kwar tier zetten de Rijnsburgers immers nog voluit aan en werd een fraai slotoffen- sief ontketend. Dat daar uit ook niet meer dan één doelpunt voortkwam, was terecht. Meer dan de op 1-1 afgesloten puntende- ling zou voor de Boys te veel eer zijn geweest. Met wat meer koelbloedigheid zouden de Rijnsburgers overi gens heel snel de score heb ben geopend. In een blik semsnelle uitval bediende Ar royo Glllesen op maat. Gille- sen leverde echter slechts een kansloos rollertje af. Rond de twintigste minuut werd NSW door Rijnsburgse Boys even onder druk gezet. Meer dan een kogel op de lat (wegens twijfelachtig constateren van buitenspel zou het toch geen treffer zijn geworden), een knal hoog over en een snij dende voorzet, die door twee man net niet bereikt kon wor den, leverde het niet op. Hier voor presenteerde NSW de rekening. De thuisploeg had immers niet echt vat op de wedstrijd. Achterin bleven Jack Manuputty en Freek Rienks de bal terugschuiven naar doelman Sloos wegens het ontbreken van behoorlijke afspeelmogelijkheden. En op de defensie-vleugels werd keer op keer een diep gaande NSW'er vogelvrij gelaten. Dat gebeurde óok toen spits Peter Knoop van verre werd gelan ceerd. Knoop sprintte op het doel van Sloos af, wachtte erg Duel om de bal bij Rijnsburgse Boys-NSW. lang met aanleggen en werd door Manuputty nog juist ach terhaald. Knoop haalde toen toch maar uit en zag zijn schot via het been van Manuputty in een fraaie lob veranderen, zo dat de bal over de uitgelopen Sloos in het net plofte: 0-1. Voor rust kon Rijnsburgse Boys weinig terugdoen. NSW hield het duel, met de sterke spelbepalende middenvelder René Blauwkamp, behoorlijk in de hand. Na de pauze bleef dit beeld lang bestaan. Rijnsburgse Boys bleef het proberen met Arie van Dijk als invaller voor de geblesseerd geraakte Ruud van der Voort, die zich overi gens veel te veel een voorhoe despeler waande. Maar de ploeg miste de overtuiging en ieder werd kort op de man verdedigd. Zo waren de bete re kansen voor NSW. De be zoekers verzuimden echter de wedstrijd te beslissen. Met aanvaller Henk Merbis als ver vanger voor verdediger Van Delft werd het tenslotte toch nog een geslaagd 'Rijnsburgs kwartiertje'. De oogst van het voortdurend massaal aandrin gen kwam na een vrije trap van Manuputty. Met enig ge luk dwarrelde het leer voor de voeten van Ton Arroyo, die van korte afstand direct ver woestend uithaalde. De sterk keepende doelman Léon Bei der was volslagen kansloos: 1- 1. Rijnsburgse Boys pakte vervolgens nog bijna de volle winst, maar greep die, gezien de teleurstellende voorge schiedenis van de slotfase, te recht niet meer. LEJO BUCK Scoreverloop: 30. Knoop 0-1, 81. Ar royo 1-1. Rijnsburgse Boys: Sloos. Zwaan, Manuputty, Rienks. Van Delft (Mer bis), Van der Voort (Van Dijk), Haas noot, Kuyt, Toet, Gillesen, Arroyo. KATWIJK/DEN HAAG Katwijk kwam in een bar slechte wedstrijd tegen MVV'27 niet verder dan een doelpuntloze uitslag. ARC eindigde ook, zoals het was begonnen. Bij en tegen Die Haghe speelden beide ploe gen wel een aardige partij, die echter geen enkele tref fer zou opleveren. Katwijks oefenmeester John Huguenin typeerde de strijd van zijn spelers tegen MVV'27. als de slechtste wedstrijd, die Katwijk dit sei zoen heeft gespeeld. "Er liep niets, de passes kwamen niet aan, combinaties mis lukten, er was geen beweeg lijkheid." aldus de aan het eind van dit jaar vertrekken de trainer. Er ontstonden maar weinig doelrijpe situa ties, die bovendien nog wer den verprutst. Zo loste Jan van der Plas vanuit een re delijk vrije positie een te slap schot, terwijl Arnold Boers de bal uit een voorzet van Aad Koelewijn krachteloos inkopte. Ook MVV'27 kwam er niet uit. Daar was het pro bleem ook nog eens het ont breken van een stuk werk lust. Kortom, geen leuk voet bal zonder doelpunten. Die Haghe en ARC maakten er wel een aantrekkelijke pot van. Hoewel het terrein moeilijk bespeelbaar was. werd er goed gecombineerd en kwamen beide ploegen door hard werken redelijk voor eikaars doelen uit. Zo was de beste Alphense kans voor Rob Heytinga. Vrij voor het Haagse doel kwam de bal echter verkeerd op zijn voet en schoot de aanvaller hoog over. Ook Wilco van Leeuwen en Ronald Dissel hadden enkele mogelijkhe den, maar zagen geen kans de bal in het net te krijgen. Aan de andere kant was Ri chard Walter een keer ge vaarlijk voor het doel van de SPAKENBURG De overeenkomst was ver bluffend. Nog geen maand geleden speelden Spaken burg en Noordwljk In Noordwijk tegen elkaar. Spakenburg won destijds met 0-2. Een uitslag die tot stand kwam in een partij waarin Noordwljk het initiatief voortdurend In handen had en Spaken burg vla counters tot sco ren kwam. Afgelopen za terdag speelde zich een dergelijk tafereel af aan de boorden van het IJs- selmeer. Dit keer speelde Spakenburg In de aanval lende rol en was het Noordwljk dat counter voetbal hanteerde. Het re sultaat was precies zo als in Noordwljk. Opnieuw won de gast, wederom was de uitslag 0-2. Voor Noordwijk, voor Spaken burg trouwens ook, was winst absolute noodzaak. Noodzakelijk omdat bij verlies het gat met koplo pers DOVO en Bennekom (zaterdag allebei succes vol) wel erg groot zou worden. Noordwljk blijft dus In do kampioensrace. Of de titel kan worden geprolongeerd, Is de grote vraag. Zoals gezegd, het verschil met de koplopers is tors en aangezien het voet bal dat Noordwljk afgelopen zaterdag speelde niet al te best was, valt een hernieuwd Noordwljk kampioenschap op dit moment zeer te betwijfe len. In het duel met Spaken burg overtuigde Noordwljk slechts vijfenveertig minuten. In die (eerste) periode werd vanuit een goed gesloten ver dediging slim gecounterd. Counters die hun rendement opleverden. Na twintig minu ten spelen kwam de bal vla Jos Smits en en Ruud Srbrlng bij Jan Willem Bogers terecht, kiw.r, IrrMw wiIHnerrrin tltrt Jan Willem Bogers zette Noordwijk in Spakenburg op een 0-1 voorsprong. doelman Jos de Feyter. Ook John Marijt werd geen stro breed in de weg gelegd toen hij na een door hem onder broken aanval richting Spa kenburg-doel oprukte. Marijt koos zorgvuldig de hoek uit en na vijfendertig minuten spelen stond Noordwijk op een riante 0-2 voorsprong. Het verwachte Spakenburg offensief bleef niet uit in de tweede helft. Noordwljk ver loor meer en meer zijn greep op de wedstrijd. De thuls- nloeo. voor rusteer r achtige reacties op inzetten van Den Harder, Te Brake en Van Halteren) en mazzel (Koops schoot de bal net naast) behoedden Noordwijk voor tegendoelpunten. Noord wijk stelde daar niets meer te genover. De ploeg verdedigde paniekerig en van goed door dachte counters was geen sprake meer. Alleen Smits en Marijt haalden in die periode in opbouwend opzicht een vol doende. De oude gardé (Bo gers, Brörlng en Boot) en Vink Mm J* en Timo Gerlof kon niets aan de Noordwijkse malaise ver anderen. Noordwijk blijft dus meedoen in de kampioensrace. Of de ploeg van Buter die wedloop als eerste zal beeïndigen is de grote vraag. De formatie zal in ieder geval beter moeten gaan spelen. Aan de weersomstan digheden kon het zeker niet liggen. Het was zaterdag stra lend in Spakenburg. KEES VAN HERPEN Scoreverloop: 19 Bogers 0-1; 35 Ma- rljt 0-2. Noordwijk: Dortmundt, Wendt, VEENENDAAL Quick Boys leek aan het due) met GWV een punt over te houden. Tot tien minuten voor tijd stond het 1-1. Toen echter stortte Quick Boys volledig in elkaar. In nauwelijks tien minuten tijd werd doelman Theo Guyt drie keer gepasseerd en leed de Katwijkse ploeg alsnog een onthutsende nederlaag. De Katwijkse elf lijkt moeilijke tij den tegemoet te gaan. Vorige week werd weliswaar een punt overgehöuden aan het thul- streffen met Oranje Nassau, de week daarvoor werd in Katwijk een zeer forse neder laag geleden. Blauw Wit won toen met 0-6. Quick Boys kende een goede start. De ploeg van trainer Berry Janse kwam in de twin tigste minuut van de overigens zeer matige eerste helft op voorsprong. Cees van Rooyen onderschepte een terugspeel bal en ging alleen op doelman Dillen af. Buiten zijn eigen strafschopgebied maakte Dil len hands. Mart van der Plas nam de toegekende vrije trap en schoot de bal over de GVW-muur In de kruising van het Veenendaalse doel. Nog voor rust kwam GWV op ge lijke hoogte. Jan Groenendijk bediende Herman Veenendaal en de 1-1 was een feit. GWV zette het Katwijkse doel in de tweede helft sterk onder druk. Quick Boys hield vijfen dertig minuten lang stand. Dit mede omdat doelman Theo Guyt Ditteweg op knappe wij ze van scoren afhield. Guyt was echter kansloos op een inzet van Theo Achterberg. Achterberg scoorde na een fraaie actie van Veenendaal. Twee minuten later was het opnieuw raak Dit keer was het Veenendaal die voorbereidend werk van Groenendijk afwerk te. Diezelfde Groenendijk zorgde vijf minuten voor tijd voor de genadeklap. Scoreverloop: 20 Mart van der Plas 0-1; 35 Veenendaal 1-1; 80 Achter berg 2-1; 82 Veenendaal 3-1; Groe nendijk 4-1. Quick Boys: Guyt, Wlm van def Plas, Vooys, Van Beien, Noort, Teun van Na een korte opleving werd Ter Leede 'thuis' v» twee benen op de harde grond gezet. Het duel i rit ging na een doelpuntloze ruststand met 1-2 De achterstand op de nummer drie van onderi tweede klasse bedraagt nu weer drie punten. I daarentegen speelde op het zojuist in gebruik g nieuwe terrein een uitstekende wedstrijd. Hoewe bij vlagen sterke tegenspel bood, werd de plc gedecideerd teruggewezen: 3-0. Ter Leede startte zaterdag zonder organisator in de ach terhoede. Nico van der Fange zat het laatste duel van zijn schorsing uit, terwijl Nanne Sluymer ziek was. inzet was er echter wel voldoende bij de Sassenheimers. Al direct na de aftrap trachtte de thuis ploeg Spirit te overrompelen. Een massaal offensief had de openingstreffer moeten bren gen, maar hoewel Spirit alle zeilen diende bij te zetten, bleef het verdiende doelpunt uit. Wim Kosters was nog het dichtst bij die 1-0. Hij knalde echter net voor de rust na een corner van Pieter van der Plas tegen de lat. Er waren 57 mi nuten gespeeld, toen Jan de Vrij Spirit op 0-1 zette. Met een schitterend schot vanaf de zijlijn deponeerde Kees van de Zwart de bal in de uiterste bovenhoek en trok de verhou dingen vervolgens weer recht. Maar met nog een kwartier te gaan bepaalde Gerrit van der Heul via de rug van Hennie Zoet en de binnenzijde van het hout de eindstand op 1-2. De eerste thuiswedstrijd op het nieuwe complex van FC Litae werd een uit! Na enkele weken nl te hebben gedraaid weer vlot gecon DOSC kon slechts i dan aardige acties li Het goede spel we 25ste minuut beloo van Slooten verzo» goed doorzetten van torp, het openings Nauwelijks twee mint was het Suttorp zei voorbereidend werk Slooten scoorde en een riante 2-0 zette andere zijde waren kansjes. Een misser Boot werd net niet l Het begin van de t werd door Lisse aan om de partij definili slissen. Jaap Lingbeé bal voor, waarna de men Gert van Tol fraaie zweefduik naar 3-0 tilde. Ondan gen van DOSC-spH haus, die zelfs de van de lat trof, bleef re gehandhaafd. LEIDEN In de Leldse regio gingen in de vierde klasse maar twee duels door. Woubrugge kwam uit tegen en op het veld van Rohda'76. De matige partij werd afgesloten met 0-0. SIZO, dat In Aalsmeer een beter spelende tegen stander ontmoette, mocht niet klagen over de eind stand van 1-1. Woubrugge speelde geen beste wedstrijd tegen Roh da'76. Met name de organisa tie was bij Woubrugge zo nu en dan volledig zoek. Pas In het laatste part ontstonden enkele doelrijpe kansen. Op dat moment waren de ook niet imponerende gastheren echter al wel twee keer ge vaarlijk doorgekomen. De achterhoede van Woubrugge wist echter redding te bren gen. René van der Kool VIERDE KLASSE

Leidse Courant | 1982 | | pagina 14