IEC verrast C Utrecht Terry Cain goed van start Romeo Kensmill redt eerste boksavond van NK IHEIDSRECHTER BOSMAN BLUNDERT Gritter weg Koopmans verdedigt titel in Italië LEIDSE COURANT MAANDAG 22 MAART 1982 PAGINA 11 N HAAG Op de 24e npetitiedag in de eredi- e bleef PSV aan de lei- g dank zij een moeiza- overwinning van 10 Willem II. Achter dit stal volgen AZ'67 (4 ij MVV) en Feyenoord, met 20 van Go ead Eagles won. verrassing was de neder- van FC Utrecht bij NEC 4). Voor De Graafschap het doek nu definitief ge in. De Doetinchemmers oren op eigen terrein met 1 van FC Groningen en in met FC Den Haag in een vel uitzichtloze positie, eidsrechter Bosman was afloop van de zeer matige Istrijd in het Tilburgse rtpark tussen Willem II en I de gebeten hond. De ar- r had in de 51e minuut Landsbergen PSV op 0— itte en dat bleek uiteinde- goed voor de winst, niet oten voor een overtreding Stevens. Bij de hoek- op waaruit Landsbergen orde, had Stevens doel- i Verkerk zodanig opzij ge- dat deze niet bij de bal Bosman zag ook niet hoe lerwood met de hand de voor Thoresen weghaalde, i die op het punt van sco- stond. jens trainer Libregts van had zijn ploeg afgrijselijk )eeld. „Het elftal had geen en geen concentratie, mag je achteraf heel erg zijn dat je de wedstrijd ENSCHEDE Ab Gritter, de momenteel geschorste aan voerder van FC Twente, zal het volgend seizoen niet meer voor de Enschedeërs uitko men. De 32-jarige laatste man, die in 1975 als aanvals leider van FC Groningen werd overgenomen, heeft vorige week van de leiding van FC Twente te horen gekregen dat voor hem bij het Gewestelijk Arbeidsbureau een ontslag aanvraag zal worden inge diend. Zijn collega Jacobs var) Wil lem II had gehoopt tot kort voor het einde de stand op 00 te kunnen houden, waar na hij Van der Wiel als geheim wapen had willen inzetten. Deze speler kreeg in de 75e minuut inderdaad een uitste kende mogelijkheid. Alleen voor Doesburg schoot hij ech ter zo zacht in dat Willy van de Kerkhof nog redding kon brengen. Hoyer kreeg direct daarna een goede kans, maar vond Doesburg op zijn weg. Aan de andere kant kopte Braam, nadat zijn doelman Verkerk reeds was verslagen, een inzet van Thoresen van de doellijn. Scoreverloop: Landsbergen 0—1, Scheidsrechter: Bosman; toeschou wers: 15.000. Gele kaart: Havermans (Willem II). Willem II: Verkerk; Braam, Calder- wood, Huijbregts, Havermans; De Brouwer (V.d. Wiel). Hoyer, Soffers; Van Bommel, McDonald, Bastlaan- PSV: Doesburg; Stevens (Koeman), Brandts. W. v.d. Kerkhof, Wildschut; Huh, Poortvliet. Valke; R. v.d. Kerk hof (Koolhof), Landsbergen, Thore- MVV—AZ'67 Kist scoorde tegen MW maar één keer, uit een strafschop. De andere drie Alkmaarse doelpunten kwamen op naam van Tol, Jonker en Oberacher. Na een half uur leidde AZ'67 al met 30. De landskam pioenen behoefden toen niet meer zonodig en bespaarden MVV daarmee een gevoeliger afstraffing. Scoreverloop: 10. Tol 01. 18. Jon ker 02. 30 Kist (strafschop) 03. 63. Oberacher 0—4. Scheidsrechter: Geurds; toeschouwers: 8000. MW: Baetsen; Quaden, Busk, Dijk stra, Maas; Van der Poppe, Janssen, Van der Kuylen (Delahaye); Llnders (Adam), Schapendonk. Van Marwijk. AZ'67: Treytel; Reijnders, Spelbos, Metgod. Hovenkamp; Peters. Arntz (Nygaard), Jonker; Oberacher, Kist, Tol. NEC—FC Utrecht FC Utrecht maakte bij NEC voor 4000 toeschouwers een kostbare vergissing. De felle Nijmeegse ploeg pakte de winst na een blunder van libe ro Van Veen, die de bal in de 36e minuut over invaller-doel man Stroomberg lobde. Jans sen was er als de kippen bij om de bal in het doel te glij den. De Utrechters hebben in de tweede helft alles gepro beerd, vooral Van Veen, maar slaagden er niet in gelijk te komen. Rob Landsbergen krijgt de bal in een doelworsteling tegen het achterhoofd, hetgeen genoeg is om PSV te laten zegevieren over Willem II. 4000. Gele kaart: Mulderij (NEC). NEC: Klein Goldewijk; Willemse, Mulderij, D. Visser, S. Visser; Van Zinnen (Selbach), De Groot. Strik; Heisper (Salfischberger). Janssen, Meijers. FC Utrecht: Stroomberg; Van Tame- len. Van Veen, Du Chatinier, Ter voort; Flight, Kruys, Wouters; Van der Lem, Carbo (Van den Akker). Adelaar (Gozems). FC Twents—Sparta Sparta leek bij FC Twente ge noegen te willen nemen met een puntendeling. Het zag er tot drie minuten voor tijd naar uit dat de Rotterdammers in hun opzet zouden slagen. Na dat Lengkeek kort tevoren een schitterende kans voor de Spartanen had gemist, maak te Lindsted geen fout. Het zwaar gehavende Twente pak te daarmee verdiend de winst. Scoreverloop: 87. Lindsted 1—0. Scheidsrechter Severein; toeschou wers: 5500. FC Twents: Snelders; Rutten, Sche ve, Harleman. Mentink; Blrkedahl, Bos, Dilling; Sanchez-Torres, Lind sted, Roord (Cook). Sparta: Formannoy; Blind, Van Oos ten. Andriessen. Van Tlggelen; Advo caat. Lengkeek, Tiktak; Meijer; Van der Gijp, Van Gaal. Haarlem—Roda JC Haarlem heeft tegen Roda JC tweemaal drie kwartier storm gelopen en leek uiteindelijk toch genoegen te moeten ne men met een punt. In de voor laatste minuut kwamen de Limburgers toch onder de Haarlemse wals toen Gullitt doelman Smits passeerde. Scoreverloop: 89. Gullit 10. Scheidsrechter: Draalsma; toeschou wers: 4200. Haarlem: Metgod; Huyg, Haar, NiJ- holt. Masefield; Kleton. Van Leen. Balm; Gullitt. Böckling, Leysner. Roda JC: Smits; Van der Ven, De gens. Tsinos, Hansen; Fattachio, Ma- rijnissen. Van Geel; Hendriks, Nan- ninga, Raeven. De Graafschap— FC Groningen Voor De Graafschap zijn de perspectieven zeer somber. Voor 3500 toeschouwers had den de Doetinchemmers op de Vijverberg lang uitzicht op één punt. Koeman had Gro ningen in de 50e minuut op 01 gebracht maar gezien het wedstrijd beeld was de thuisclub lang niet kansloos. Dat werden de Doetinchem mers wel toen Koeman in de 83e minuut uit een strafschop voor 0—2 zorgde en Van Dijk twee minuten later 03 op het bord bracht. Van Zoest scoorde twee minuten voor het einde tegen. Scoreverloop: 50. Koeman 0—1, 83. Koeman (strafschop) 0—2, 85. Van Dijk 0—3, 88. Van Zoest 1—3. Scheidsrechter: Weerink. Toeschou wers: 3500. De Graafschap: Pasveer; Schreur, Hiddink, Trentelman, Pieneman; Kel derman, Wanders, Kreileman; Delle- man, Van Zoest, De Kip. FC Groningen: Tukker; Van Loon, Hiddink, Waalderbos, Mulder; Van Dijk, Koeman, Keukens; Bakker, Houtman, Goble (Dijkstra). PEC Zwolle—NAC NAC werkte zich aardig uit de gevarenzone door bij degra datiekandidaat PEC Zwolle twee punten te veroveren. NAC kreeg een geweldige rug gesteun toen Israel al na tien seconden zo slecht op doel man Van Geffen terugspeelde dat Waslander de bal voor het intikken had. Toen Janssen een goed half uur later voor 02 zorgde leek er niets meer aan de hand. PEC kwam in de tweede helft goed terug, belegerde het doel van NAC maar kwam niet verder dan een treffer van IJzerman (53) en een afgekeurd doelpunt van Hendriksen. Scoreverloop: 1. Waslander 0—1, 34. Janssen 02, 53. IJzerman 1—2. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers: 5000. PEC Zwolls: Van Geffen; Drost. Is rael (Delamare), Kamstra, Hamming; Hendriksen, IJzerman, Visscher; Rie- mens (Boolj), Van der Hengst, Jans. NAC: Von Seydlitz; Kotta (Swanen- burg), Joore, Krijnen, De Kroon; Lokhof. Janssen, Smits; De Schep per, Waslander, Van der Borgt (Kor- nelissen). n der Sterren akt af in haakstrijd iCHTEN De zevende Ie van het schaaktoernooi het kampioenschap van erland, dat zaterdag van terdam naar Drachten uisde, heeft een selecte- e werking gehad. Donner Langeweg verloren van ectievelijk Scheeren en in partijen met min of r hetzelfde karakter. De jelers raakten beiden in jeginuren een pion kwijt, de uitstekend aan de top draaiende Scheeren was voldoende om soepel de binnen te halen. Ree be de leiding met 5,5 pun- Scheeren kan hem inha- indien hij zijn gunstig nde hangparijt uit het Am- damse deel van het toer- tegen Ligterink wint. van der Sterren moest lopig afhaken. Hij kwam n Witt niet verder dan re- In tijdnood raakte Van Sterren de rechte weg om voor de tweede maal ins dit toernooi te vluchten euwig schaak, partij tussen Nick Lange- (wit) en Hans Ree (zwart) de zevende ronde verliep volgt: >-d4. pg8-f6 2. c2-c4 g7-g6 3. 13 Lf8-g7 4. g2-g3 c7-c5 5. Lf1- ld8-a5*K 6. Pb1-d2 0-0 7. 0-0 4 8. Pf 3xd4 Pb8-c6 9. Pd4-b3 c7 10. c4-c5 b7-b6 11. Pd2-e4 54 12. Lg2xe4 b6xc5 13. ic5 Ta8-b8 14. Pc5-b3 Pc6-a5 >d1-d3 d7-d6 16. Lc1-e3 Lg7xb2 al-b 1 Pa5xb3 18. a2xb3 Lb2-f6 I1-C1 Dc7-a5 20. Le3-d2 Da5-a2 3-b4 Lc8-a6 22. Dd3-c2 Da2xc2 Tc1xc2 Tf8-c8 24. Tc2xc8*K c8 25. Ld2-e3 Lc8-b7 26. Le4- 7-a6 27. b4-b5 a6-a5 28. Tb1- b8-a8 29. Tb3-a3 Lf6-b2 30. >3 Lb2-f6 31. Tb3-a3 e7-e6 32. 1)6 a5-a4 Wit geeft het op. tsjnoi or Kortsjnoi is winnaar ge len van het internationale aktoernooi in Lugano. In legende en laatste ronde het toernooi speelde sjnoi remise tegen de Brit Nunn, tweede in de schikking. Kortsjnoi ver- de acht punten uit negen ijen. Nunn, die nog een af- oken partij moet uitspe- heeft 7 '/z punt. ime zege van mnastiekploeg )RDWIJKERHOUT De erlandse moderne ritmi- gymnastiekploeg heeft rdag in Noordwijkerhout interlandwedstrijd tegen emarken met ruim ver- 179,50 punten tegen De- arken 173,90 punten, ge nen. et individuele klassement Jvierde de nationale kam- ne Suzanne Knip met een tl van 36,70 punten voor a Grünewald met 36,50 en. De Deense Mette Iholm bezette de derde ts met 36,05 punten. WASSENAAR Evenals vorig jaar kwam de Engel se jockey Terry Cain bij de opening van het Duin- digt-seizoen sterk voor de dag. Won hij toen twee rennen met Job Palate en Sea Dove, afgelopen za terdag bracht 'de kam pioensjockey Le Normand en Lin Chung als eerste over de finish. In de eer ste afdeling van de Lente- prijs ging Terry Cain met Le Normand als tweede over de eindstreep. Mario van Gisteren in het zadel van Rober diende bij het rencomité een protest in wegens hinderen van Ke vin Davies met de favoriet Amend die de 1800 meter lange ren won. Het renco mité besloot om Amend terug te zetten in de uit slag naar de derde plaats. De eigenaar van Le Nor mand Hans Moerman mocht daardoor de bloe men in ontvangst nemen. Rob Wetemans, de drijvende kracht achter de stal van Mar- got van Dijk waar Amend in training is. was teleurgesteld over de terugzetting van de vijfjarige voshengst. „In het verleden is er wel op een veel zwaardere manier gehinderd en toen deed het rencomité er niets aan. Dit is een veel te zware straf voor de eigenaar. Amend wint zijn rennen dit jaar nog wel". HILVERSUM Met de tekst 'Ao de Wrede is onschuldig' vloog gistermiddag boven de draversbaan van Hilversum een reclamevliegtuigje rond. Door de Stichting Nederland se Draf-en Rensport is Aonne de Wrede geschorst zeven jaar waarvan twee voorwaar delijk. De straf gaat in op 5 april. Zoals bekend heeft de pikeur zich schuldig ge maakt aan het maken van af spraken met derden om de wedstrijd op ongeoorloofde wijze te beïnvloeden, met an dere woorden: het niet willen winnen met een favoriet paard. Aonne de Wrede won vorig jaar als trainer 111 dra verijen, waaronder de klas sieker de Derby. Koersen op Duindigt, dit beeld is sinds het weekeinde weer op de Wassenaarse renbaan te zien. De tweede overwinning met Lin Chung van Terry Cain kwam verrassend tot stand. In de laatste bocht was Lin Chung nog zesde, maar kwam door een sprint in de rechte lijn net op tijd voorop aan de eindstreep. Sea Dóve werd tweede voor Buthes Rika en Glorious Idea. De laatste ging bijna het gehele parkoers aan de leiding. De eerste ren van de middag van het seizoen werd gewonnen door Zilver ster met de leerling-jockey Jan Luyten. De achtjarige Zil verster won vijf jaar geleden op Duindigt voor eigenaar Jan van der Berg de derby, is daana verkocht en is nu aan zijn tweede jeugd bezig. Dit jaar won Zilverster al twee keer eerder op Schaesberg en werd daar ook eenmaal twee de. Zoals het er nu naar uit ziet zal het paard nog menig keer in de winnaarsring van Duindigt of Schaesberg te zien zijn. In de Welkom 1982 prijs was het meteen raak in de eerste draverij. De favorieten lieten het lelijk afweten en de aan komst Unique of Grace, Use- full Douglas en Vitenta V zorg de voor een trio-uitbetaling van 5.268,30. Het internatio nale hoofdnummer leverde ook een verrassing op. Remy Princess won in handen van Hugo Langeweg. In de laatste tweehonderd meter kwam de zevenjarige hengst helemaal uit het niets met een grote snelheid aan en won voor Rabbani en Speed Westlan- SUPERTRI0 Tot en met woensdag op de postkantoren en tot en met zaterdag op de wedstrijdba- nen is het mogelijk de super- trioformulieren in te leveren voor supertrio 13 van zondag 28 maart in het stadspark van Groningen. Dertien paarden komen er aan de start. Een grote favoriet is moeilijk te vinden. Usurpateur K heeft met Roelof Kromkamp redelij ke winskansen. Op 28 februari werd hij in een supertrio twee de achter Umberto K., die er nu echter niet bij is. Ursus H (Piet Zandt) is ook regelmatig In het geld. Het is een trouw paard dat geen moeite heeft met de afstand van 2300 me ter. Robijn N won uit zijn laat ste vijf starts viermaal maar faalde juist op 28 februari in het supertrio. Onze favorieten: Usurpateur K (13), Ursus H (2), Robijn N (1). Onze outsiders: Uniek Westfri- sia (5), Speedy Fortuna (8) en Tovaritsj (12). ARTHUR VAN RIJSWIJK Groot succes voor Orca AMSTERDAM De vloot- schouw van de Nederlandse roeitop, afgelopen weekeind op de Amstel bijeen voor de tiende editie van de jaarlijkse vierkamp, werd vooral voor Orca een groot succes. De Utrechtse vereniging be haalde op drie van de vier be langrijkste nummers de over winning. Met name de dame- sacht zette de concurrentie op grote achterstand en boekte zeges op alle drie afstanden (250, 2500, 5000 meter). Bij de herenacht was de opgave voor Aegir om ruim twintig se conden goed te maken op het Orca-achttal op de laatste en langste (5000 meter) afstand te groot. De winnende combi natie Orca/Nereus/Viking bij de lichte roeiers had de groot ste moeite om de 5000 meter de nummer twee, een voor honderd procent met Orca- roeiers gevulde boot, voor te blijven. Nederlandse badmintonfinale in Zwitserland BAZEL Guus van der Vlugt heeft gisteren in de finale van het herenenkelspel van de Operv Zwitserse badminton kampioenschappen in Bazel met 18-17, 3-15, 13-15 verlo ren van de Tsjechoslowaak Michal Maly. De Nederlandse Eline Coene zegevierde in de finale dame senkel over haar landgenote Carol Liem: 11-9, 11-8. Liem had eerder in het toernooi grote opschudding veroor zaakt door de Zwitserse kam pioene Liselotte Blumer uit te schakelen met de cijfers 2-11, 11-7. 11-9. ROTTERDAM Het was maar goed dat het bok- sprogramma van de eer ste avond van de strijd om het Nederlands kam pioenschap voor ama teurs slechts tien partijen omvatte, want langer had het voor de toeschouwers in de bijna uitverkochte Rotterdamse sporthal Het Schuttersveld, echt niet hoeven duren. De kwaliteit van de geboden partijen was - met uitzondering van de eerste drie - bene den alle peil en het was triest te constateren zater dagavond dat in een Ne derlandse titelstrijd, die in Pedro van Raamsdonk, die dispensatie van de bond kreeg en nu ter voorbereiding van de wereldkampioenschappen in Amerika zit bij het toer nooi om de Golden Glo ves, zijn grote afwezige had. De boksers van de Amster damse school Albert Cuyp kwamen er het beste van af. Exponent van die talentvolle lichting was Romeo Kensmill. De donker gekleurde weiter- gewicht redde in ieder geval nog een deel van de avond. Zijn tegenstander Willy van Eemeren uit Helmond bleek niet in staat enige tegenstand te bieden tegen Kensmill, die overigens net als vele andere boksers van de Albert Cuyp in Amerika enkele maanden on der de bekende trainer Davis heeft getraind. Kensmill - in het bezit van een rijk arsenaal aan schijnbewe gingen - lokte Van Eemeren in de eerste ronde aardig uit zijn tent door de Helmonder eerst flink op het lichaam te raken om vervolgens goed uit te ha len met zijn uitstekende link se. Het was dan ook terecht dat scheidsrechter Mercey het duel in de tweede ronde staakte, omdat Van Eemeren amper nog aan verdedigen - laat staan counteren toe kwam. Romeo Kensmill ontmoet straks in de finale - die op 5 april in het Amsterdamse theater Carré wordt gehouden - zeer waarschijnlijk de kam pioen van het vorig jaar Ger Sloof van de Rotterdamse school Crooswijk. Sloof stond zaterdag tegenover Hoboken- pupil Jimmy Bartes. Echt overtuigend was het optreden van de technisch sterke Sloof overigens niet. De Rotterdam mer onderschatte zijn tegen stander duidelijk en werd dan ook in de tweede ronde met een fikse linkse hoek gecon fronteerd. Bartes kreeg zelfs de nodige moed, maar het klasseverschil tussen beide boksers was te groot om de puntenzege van Sloof nog in de weg te staan. Niet sterk De verrichtingen van de ande re weltergewichten die voor de NK hadden ingeschreven (voor het eerst was er een vrije inschrijving en diende men zich niet te plaatsen mid dels een ereplaats bij de di strictskampioenschappen) was bepaald niet sterk. John Weerman (Crooswijk), die vo rig jaar nog als een technisch goede bokser te boek stond maar zich in Rotterdam als een knokkertje gedroeg, had het niet makkelijk tegen de wilde Rob Manvis uit Purme- rend. De jury gaf Weerman toch de winst vanwege diens grotere technische kwaliteiten. John van Elteren kwam ook verder door zijn overwinning op Jan Ketelaar. Van Elteren, die vorig jaar nationaal kam pioen bij de zwaarwelters werd. was niet gropts, maar Ketelaar uit Drachten bakte er helemaal weinig van. In de derde ronde werd Ketelaar door de scheidsrechter in be scherming genomen en werd het gevecht ten gunste van Van Elteren beëindigd. Bij de zwaargewichten gingen Ramon Voorn en Jos Spruyt verder. Voorn, ook een Albert Cuyp-produkt dat in Amerika heeft getraind, stond tegeno ver Jean Pierre Houbein van de Rotterdamse school Hobo ken. Houbein, die vaak als sparring-partner fungeert van Europees kampioen Rudy Koopmans en in de ring een hautaine houding aanneemt, moest tot de derde ronde wachten voor hij bij Voorn echt iets terug kon doen. De acht tellen die de Amsterdam mer na een rechtse van Hou bein kreeg toebedeeld, kwa men echter veel te laat. Voorn had immers zijn puntenvoor- sprong in de eerste twee ron den al ruim veilig gesteld. Er werden ook nog twee pres tatiepartijen, goed voor een ti tel van Zuid-Holland, afge werkt. Nico van der Ham (Schildkamp, Hoogvliet) werd door de jury na zijn duel met Kappar van de Houtzagerij kampioenwaardig geacht in de C-klasse van het lichtgewicht. Middengewicht Rob de Smit (Crooswijk) zag zijn verrichtin gen tegen Van Keulen ook met een titel gehonoreerd in de junioren B-klasse. Overige uitslagen: middenge wicht: Lodewijks (Eindhoven) w.o.p. van De Heer (Maars- sen); halfzwaargewicht: Van Sighem (Huppen) w.o.p. van Peppel (Oorschot). DENNIS MULKENS DEN HAAG Rudy Koop mans verdedigt zijn Europese bokstitel op 12 mei in Italië. Het gevecht met zijn Italiaanse uitdager Cavina vindt vlak bij Florence, in Chiencham, plaats. De bokspromoters Henk Rüh- ling en Aad Westerlaken heb ben pogingen ondernomen het gevecht in Nederland te krijgen. Zij zaten echter bei den ruim dertigduizend gulden onder de negentigduizend gul den die het promotors-echt paar Murasca aanbood. Koopmans krijgt daar ruim 50.000 gulden van. Nelson Piquet wint in broeiende hitte RIO DE JANEIRO Nelson Piquet heeft gisteren in Rio de Janeiro de Grote Prijs van Brazilië voor formule 1-wa- gens, meetellend voor de wereldtitel, gewonnen. Be Braziliaan bleef met zijn Brab- ham-Ford de Fin Keke Ros berg met een Williams-Ford voor. Derde werd de Frans man Alain Prost, vierde de Ier John Watson en vijfde zijn landgenoot Nigel Mansell. In de stand om de wereldtitel heeft Prost na twee van de tien races de leiding met der tien 'punten. Piquet is tweede met negen punten en Rosberg derde met acht punten. De Canadees Gilles Villeneuve had met zijn Turbo Ferrari de beste start. Tijdens een duel om de koppositie tussen Ville neuve en de aandringende Pi quet raakte de Canadees van de baan en met de grootste moeite konden Piquet en Ros berg een ernstig ongeluk voorkomen. Daarna kon Pi quet in de broeiende hitte wei nig meer gebeuren. Hij be hoefde alleen nog letterlijk en figuurlijk het hoofd koel te houden en tot de finish zijn Brabham. Tot uitzinnige vreugde van de toeschouwers slaagde Nelson Piquet op bei de fronten. Jack Middelburg goed van start HEESWIJK Het officiële motorwegraceseizoen is giste ren in Heeswijk geopend met een groot programma. Voor 9000 toeschouwers zegevier de Jack Middelburg in de 500 cc- klasse. Hij won de tweede manche en werd in de eerste manche tweede achter Boet van Duimen, die in de eind stand de tweede plaats innam. Anton Straver zegevierde zo wel in de 125 als de 250 cc. Wil van der Laan, met bakke nist Cees Hogervorst. heeft gisteren op het circuit De Ga- geldijk te Lochem een interna tionale motorcross voor zijs pannen gewonnen. In het nieuwe ijsstadion in Frankfurt heeft de Nederlan der Roelof Thijs bij de revan chewedstrijden van het wereldkampioenschap ijs- speedway de derde plaats be haald. Thijs voerde na 20 heats op vrijdag de ranglijst aan. Zaterdag moest hij toe staan dat Wladimir Zoekov (Rusland) hem voorbij streef de. Gisteren passeerde ook Zdenek Kudrna (Tsj) hem nog. Peter Hofland de sterkste in de Hel EYSDEN Peter Hofland uit Roosendaal is zaterdag win naar geworden van de Hel van het Mergelland, een B-klassie ker voor amateurs over 175 kilometer. Hofland was in het Limburgse Eysden de snelste van een kopgroep van drie renners en finishte in vier uur 28 minuten en 13 seconden. Leon Nevels beztte de tweede plaats en de voormalige wie- ierprof Co Moritz werd derde. De individuele tijdrit die aan de rit in lijn voorafging leverde een overwinning op voor de Brit in Nederlandse dienst Da vid Akam. De renner uit de ploeg van Jan Gisbers had voor de 14 kilometer twintig minuten en 55 seconden no dig. Beide onderdelen telden mee voor het merkenkam- pioenschap, dat op 3 april een vervolg krijgt met de Omloop van de Braakman. Arie Hassink heeft gisteren voor de derde keer in zijn wie- lerloopbaan de wegwedstrijd voor amateurs Keulen-Schuld- Frechen gewonnen. De inmid dels 31-jarige coureur uit de ploeg van Herman Krott won de eindsprint van een kop groep van vier renners, die dertig kilometer voor de eind streep was ontstaan. Eerder zegevierde de renner uit Nee- de in 1978 en 1979 Nederlaag Zaal Kardolus DEN HAAG De strijd om de nationale titels schermen voor floretequipes in de Haagse sporthal Overbosch is bij de heren gewonnen door Zaal van Oeveren uit Amsterdam. In de finale werd Te Werve uit Rijswijk met 9-5 verslagen. Bij de dames wpn Zaal Visser uit Amsterdam'met 9-3 van Zaal Kardolus uit Zoetermeer. Zwemrecords in Bussum en Hamburg DEN HAAG De 17-jarige Oostduitser Dirk Richter heeft gisteren in Hamburg het Euro pese record op de 100 meter rugslag verbeterd en gebracht op 56,21 seconden. Het re cord was sedert 4 september 1972 in bezit van zijn landge noot Roland Matthes met 56,30 seconden. Op de tweede dag van de zweminterland tussen Neder land B en Belgie A in Bussum heeft Ronnie Dekker het Ne derlands juniorenrecord op de 100 meter schoolslag scher per gesteld. Dekker kwam tot een minuut en 8,8 seconden. Dat was 1.4 seconden sneler dan het oude record, dat sinds 31 januari op zijn naam stond. Nederland B won de in terland met 206 punten tegen Belgie B 181 punten. Edwin Jongejans (De Rand stad) leverde op de 3-meter- plank een formidabele presta tie. Hij kwam, pas hersteld van een blessure, tot 608,30 punten. Bij de dames won Jo- landa van Ruyven (De Rand stad) me» 470.00 punten.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11