^ince van Patten is nog ;een man van zes miljoen Mladenov velt Liverpool gTuijnman in lleybalselectie BELGISCHE VOETBALBOND HUURT ZWARE JONGENS IN TIPS VOOR DUINDIGT Ruime winst Combinatie FC Den Haag Utrecht halve inale ■NVB- ïker DRIE SPELERS REAL MADRID UIT HET VELD GESTUURD EUROPA CUP 1 EUROPA CUP 2 UEFA CUP ORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 18 MAART 1982 PAGINA IS f HAAG Els Tuiinman (Starlift- orburg) is één van de twaalf speel- die door bondscoach Johan van der zijn gekozen in het Nederlands da- volleybalteam, dat van 4 tot en met 12 1 in België de vorig jaar in Wenen ge inen Lentebeker moet gaan verdedi- Oranje speelt in Herentals in een >p met Frankrijk, Engeland en emburg. De volledige groep bestaat Joke de Boer, Ans Nabuurs, Carolien ilen, Martje de Vries (FBTO/DVC); Mulder-Kruims (Sudosa/Assen); Ag- Brunninkhuis (Set Up '65); Elsa Ko- g, Petra van der Linde (Deltalloy- MVJ); Irene Pelser (Valkenberg/Mar- s); Els Tuiinman (Starlift/Voorburg) acqueline Schimmel (Ubbink/Orion). Els Tuljnman, BRUSSEL De Belgische voetbalploeg, die deze zomer in Spanje een gooi gaat doen naar de wereldtitel zal vergezeld worden door vier ge wapende „geheim-agenten". De Belgische voetbalbond die nog zeer geheimzinnig doet en niet bereid is nu reeds namen prijs te geven, heeft wel gezegd dat vier „zware jongens", die bovendiend het Spaans machtig zijn ,de Belgische rode duivels zullen beschermen. De werk zaamheden die door het viertal verricht moeten worden, zijn nogal verschillend. Zo zullen zij de hotels waar de ploeg logeert belast wor den met het verwijderen van ongenode gasten. Tevens moeten zij erop toezien dat er niet gestolen wordt. Maar ook tijdens de wedstrijden blijven zij in functie. Om mogelijke voedselvergiftiging te voorkomen neemt de Belgische ploeg eigen drinkwater en voedsel mee naar de kleedkamer. Van de gewapende surveillanten wordt verwacht dat niemand van buitenaf in staat is om bijvoorbeeld een slaapmiddel of een dopingprodukt in de meegebrachte etenswaren te deponeren. Vol gens de Belgische voetbalbond zal het viertal in het bezit worden ge steld van zenders, zodat het te allen tijde in staat is versterking van de Spaanse politie te vragen als dat nodig mocht zijn. WASSENAAR Duindigt start zaterdagmiddag om 14.00 uur het nieuwe seizoen met acht draverijen en drie rennen. Onze tips voor deze meeting luiden. WELKOMPRIJS: Urchin Melodie, Volanda Jonker en Victor Kraan- hof. FORSITIAPRIJS: Vancouver Cede, Viola Buitenzorg en Vryo Bui tenzorg. LENTEPRIJSU): Zilverster,Rock Lane en Desert Falcon. LENTEPRIJS(2): Amend, Le Normand en Rober. NARCISSENPRIJS: Uniek Fortuna, Uno del Sol en Venezuela. TULPENPRIJS: Ursin Galaant, Teetje Ossewaard en Telg van Myria. HYACINTENPRIJS: Stef, Titian Princess en Tiger Hanover. DE RENSPORTPRIJS: Rainier Gallant, Robin Buitenzorg en Pijlsnel. LENTEPRIJS(3): Valbonne, Solid Lass en Go Go. VOORJAARSPRIJS: Talan Beroona, Signora Fortuna en Morgan Des Eyllons. JASMANPRIJS: Ukase, Udilia B en Uncrowned. ZEIST Een combi natie van FC Den Haag heeft gisteren een selectie van de UEFA's (16-17) in Zeist met 7-0 versla gen. John Teunissen scoorde viermaal. Renke Prevo doel puntte tweemaal en Piet Groen was ééfi keer succesvol. Tem pelaar maakte zijn een goede rentree na zijn blessure. fTERDAM Vince Patten ontleent zijn endheid in het inter- anale tennismétier namelijk aan het feit hij de zoon is van een acteur. Zelf heeft hij als kind menigmaal de camera gestaan, »rmeer voor rollen in iries als „Bionic boy" ,De man van zes mil- terwijl hij talloze n in bioscoopfilms te is geweest gaandeweg begon Vince Patten, die als tienjarige racket in zijn handen g gestopt, meer belangstel- krijgen voor tennis, dat t lange tijd in de ver- king zat vanwege zijn uldige aanwezigheid in Drie jaar geleden zei de nu 24- jarige Van Patten het witte doek definitief vaarwel, legde zich nadrukkelijker op de sport toe, maar slaagde er vooralsnog niet in zijn naam even groot op affiches van tennistoernooien te krijgen als ooit op de aftiteling van zijn films. Kortom, Vince van Pat ten bleef lange tijd slechts het aureool van de-zoon-van-de- filmacteur met zich meedra gen en die kwalificatie bracht niet alleen bijzonder weinig geld in het laatje, maar resul teerde bovendien in een ui terst bescheiden klassering op de wereldranglijst Tot een vooraanstaand deel van de wereldtop zich decem ber vorig jaar in Tokio verza melde en Vince van Patten, die tot dat moment nog nau welijks potten had kunnen breken, zich bij hen voegde. De blonde Amerikaan gros sierde bijna in verliespartijen in eerste rondes van toer nooien, zodat zijn verwachtin gen opnieuw niet bijster hoog waren gespannen. Maar niet in de laatste plaats tot zijn ei gen stomme verbazing zou 'Tokio' het absolute hoogte punt in zijn carrière worden, want voor de eerste keer ac teerde Vince van Patten op de tennisbaan net zo verdienste lijk als op het witte doek. Het resultaat was een reeks zon dermeer indrukwekkende ze gepralen, waar ook corifeeën als Jose Luis Clerc, Vitas Ge- rulaitis, John McEnroe en Mark Edmondson geen stokje voor konden steken. Het bete kende de hoofdprijs van 100.000 dollar in het als één van de hoogst gedoteerde toer nooien ter wereld en een op mars ineens naar de top 20 van de wereldranglijst. Bete kende de triomf in Tokio een lekker financieel ruggesteun- tje voor Vince van Patten - die overigens niet de enige tennis sende filmster-zoon op het in ternationale circuit is, want deze eer moet hij delen met Dino Martin, de zoon van de vroeger komiek Dean, die eni ge jaren geleden een hoofdrol had in een tennisfilm met on der meer Guillermo Vilas - een definitieve doorbraak bleek het niet te zijn. Van Pat ten verdween na 'Tokio' weer uit de schijnwerpers van de belangstelling, hetgeen neder lagen in de eerste ronde dit jaar in Philadelphia, Denver en Palm Springs in de hand werkten. Hoewel hij vanaf juni 1979 in elf maanden tijd op de wereldranglijst een spec taculaire opmars van de 311de naar de 35ste plaats maakte en nu desalniettemin op de 40ste plaats staat, is Vince van Pat ten ondanks zijn „romantische afkomst" toch geen publiek strekker geworden. Daar zou wellicht vanavond enigszins verandering in kun nen komen, wanneer Vince van Patten, doorgaans een fel gekleurde haarband om de blonde lokken dragend, nie mand minder dan Jimmy Connors tegemoet mag treden. Hetgeen ook al onmiddellijk impliceert dat de ex-acteur in Rotterdam voor het eerst sinds geruime tijd weer eens een eerste ronde (zege op Peter El- ter) overleefde. In een surprise van de oud-showman tegeno ver Connors gelooft bijna nie mand, zeker de organisatie van het ABN-toernooi, die zich dan namelijk van zijn trekpleister zou zien beroofd. Niemand beter dan Vince van, Patten, die tenslotte jarenlang in de sprookjesfabriek van Hollywood werkte, weet ech ter dat illusies in ieder geval bestaan en dat sommige ervan ook nog wel een werkelijkheid worden. Iemand voor wie een droom ook realiteit blijkt te gaan worden, is een naar de naam Chip Hooper luisterende Ame rikaan. Deze 23-jarige zoon van een New Yorkse chirurg maakte de laatste maanden veel furore door vanaf een kleurloze 260ste plaats op de wereldranglijst op te klauteren naar een positie bij de beste 60 spelers. Hooper, die niet alleen sportief maar vooral dank zij zijn enorme lichaam (95 kilo zwaar en 1.98 lang) indruk maakt, drong gisteren in het sportpaleis Ahoy' door tot de derde ronde door zijn als 7e geplaatste landgenoot Mei Purcell terug te wijzen. Een Erestatie, die normaal gespro- en nauwelijks tot de verbeel ding zou spreken, ware het niet dat Hooper behoort tot het nog steeds zeer kleine groepje zwarte tennissers, dat sinds Arthur Ashe terug trad, nog geen nieuwe 'vedette' heeft Uitslagen; eerste ronde, enkelspel Vince van Patten speelt vanavond tegen Jimmy Con nors. voortgebracht Of Chip Hoop er die rol ooit nog eens voor zich opeist lijkt twijfelachtig, gezien zijn wat buitensporige fysieke kenmerken. Een op vallende verschijning is hij in Rotterdam, met Vince van Patten, zeker. FRANK WERKMAN Alexander (Aus) 4-6. 6-0, 6-3; Hooper (VS)-Purcell (VS) 6-4, 6-3; Mottram (Eng)-Teacher (VS) 6-4. 2-6, 7-5; Vi las (Arg)-Wilkison (VS) 6-2, 6-3 Dub belspel: Smid/Slozil (Tsj)-Delatte- /Dunk (VS) 7-6 (8-6). 7-6 (7-3); Alexander/Estep (Aus/VS)-Drewet- /Van Patten (Aus/VS) 6-3, 6-2. cht (ANP) FC cht heeft zich gister dag door een zege van op DS'79 geplaatst de halve finales van toernooi om de /B-beker. De eerste strijd tussen beide gen was in 1-1 geëin- FC Utrecht komt in lalve eindstrijd uit te- Haarlem, dat eerst s speelt op 31 maart tweede duel wordt op ipril in Utrecht afge- kt ikteristiek: FC Utrecht- 79 3-1 (2-0), 29. Carbo 1- I. Van der Lem 2-0, 76. Veen 3-0, 83. Lems 3-1. idsrechter Severein. chouwers: 4000. Gele ten; Den Bakker en Jan- beiden van DS'79). Utrecht: Van Breukelen, Tamelen (Flight), Van i, Du Chatinier, Ter- t, Wouters, Kruys en aar. Gozems, Carbo, der Lem. Pelle, Van der Lin- Jansen, Overweg, Den eer, Lems. Bosse, Gorter, n, Van Leeuwen (Bra- Matena. elftal van Jong Oranje t gisteren op het KNVB- (centrum in Zeist een oe- tedstriid tegen het mili- elftal met 8-0 gewon- Bij de rust leidde Jong ïje reeds met 4-0. Voor Oranje maakten Gaas- i (AZ'67) en René Tol endam) en René van der (Sparta) ieder twee i. De andere twee doel en van Jong Oranje men op naam van Koe- (PSV) en Blind (Sparta). UEFA-jeugdtoernooi t gisteren in net sport- rum te Zeist een oefen- strijd tegen Helmond t met 2-1 verloren. Bij was de stand 1-1. Hel- d Sport nam door Lubse Cramer twee keer een sprong. Van Basten x) maakte een keer ge ien van gisteren in de Tsje- »ukK competitie gespeelde rijden: TJ VitKovice-Zbrpjovka 1-0, Du kis Banks s Bystrica-Bo- Utt Prague 0-3, Inter Bratislava- 1 Prague 3-0, Slavia Prague- it Bratislava 2-1, RH Cheb-Plas- litra 3-4, ZTS Petrialka-Loko- Kosice 2-1, Tatran Presov-Ba- ttrava 1-0. Dukla Prague-Spar- mava 5-1. 1 Dukla 31 pnt, 2 Bohemians Plastika Nitra 25. »nd. eerste divisie; Manchester "•Coventry City 0-1, Notting- forest-Ipswich Town 1-1. ®nd, eredivisie: FC Dundee- ken 6-3, Morton-Glasgow Ban- DEN HAAG Van de twee Engelse clubs, die nog in de strijd waren voor het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen, heeft Liver pool gisteravond in de kwartfinales moeten afha ken. Na 120 minuten voet bal in Sofia was de beker houder uitgeschakeld: 2-0. Aston Villa hield de En gelse hoop op een finale plaats hoog door met 2-0 te winnen van Dynamo Kiev. Voorts plaatsten Anderlecht, dat in Belgra do met 2-1 won van Rode Ster, en Bayern München (1-1 tegen Universitatea Craiova) zich bij de laatste vier. Mladenov groeide tijdens CSKA Sofia-Liverpool uit tot de held van de avond. In de 77e minuut bracht hij zijn ploeg op 1-0. In het eerste deel van de verlenging produceer de hij de tweede Bulgaarse treffer. Liverpool speelde toen al met tien man, nadat La- wrenson uit het veld was ge stuurd. Dynamo Kiev begon in Bir mingham gehandicapt aan het duel met Aston Villa. De Rus sische landskampioen moest Bessonov en Boerjak wegens blessures missen. De eindstand van 2-0 was al na 41 minuten bereikt door treffers van Shaw en McNaughL Anderlecht legde Rode Ster Belgrado volkomen zijn wil op. Hofkens bracht de Belgen na ruim een half uur met een kopstoot op voorsprong. Loza- no liet even later de kans de wedstrijd al te beslissen onbe nut: hij schoot een na een overtreding op Brylle toege kende strafschop te zacht in waardoor doelman Simeonovic kon redden. Op slag van rust faalde Savic aan de andere kant niet vanaf elf meter 1-1. Menigeen verwachtte daarmee de ommekeer in het duel, maar ook in de tweede helft bleef Anderlecht oppermach tig. Dat resulteerde in het win nende doelpunt van Vercaute- ren. Bayern München beleefde aan het tweede duel met Universi tatea Craiova meer verdriet dan vreugde. Rummenigge moest in de vijfde minuut na een botsing met de Roemeense doelman Boldici met een knie blessure uitvallen. Hij zal daardoor niet met het West- duitse elftal meekunnen naar Zuid-Amerika. Bayern was daardoor zo van slag, dat Craiova de gehele wedstrijd het beste van het spel had. Bekerwinnaars De tweede wedstrijden uit de kwartfinales van de strijd om de Europese beker voor beker winnaars zijn feitelijk overbo dig gebleken. De vier win naars van veertien dagen gele den doorstonden ook de twee de. wedstrijd. Tottenham Hotspur, met een voorsprong van 2-0 naar Frankfurt gereisd, had het het moeilijkst. Binnen een kwar tier leidde Eintracht met 2-0. De krachtsexplosie van de Westduitsers hield aan tot de rust. In de tweede helft kwa men de Engelsen terug en tien minuten voor tijd schoot Hoddle zijn ploeg bij de laatste vier: 2-1. Barcelona begon de thuiswed strijd tegen Lokomotiv Leipzig met een voorsprong van 3-0. Binnen een kwartier was het 1-0 door een doelpunt van Mo- ran (4-0 in totaal) en vanaf dat moment wisten de Catalanen het karwei geklaard. Lokomo tiv mocht daarna nog twee keer scoren via Kühn en Bornschein. Dynamo Tiflis won in een eenzijdig duel ook de tweede wedstrijd tegen Legia War schau met 1-0. Sjengelia scoor de zeven minuten voor de rust het enige doelpunt. FC Porto en Standard Luik speelden een chaotisch duel,* waarbij de plaats van Standard bij de laatste vier geen mo ment in gevaar kwam. Met een voorsprong van 2-0 op zak, namen de Belgen twee maal de leiding door Lecloux Karlheinz Rummenigge (links) komt In botsing met doelman Boldici (Universitatea Craiova), waarbij de Westduitse vedette een flinke knieblessure opliep. en Van der Smissen. Porto kwam beide keren terug, maar dat hielp de plaats niets ver der. UEFA Cup Voor de zesde keer staat Ham burger SV in de halve finales van een Europees bekertoer nooi. Na thuis met 3-2 te heb ben gewonnen van Xamax Neuchatel, speelde HSV gister avond in de return op zeker. Met puur verdedigend voetbal bereikte de Westduitse club het beoogde resultaat* 0-0. Daarmee werd tevens Xamax Neuchatel, tot nu toe de smaakmaker van het toernooi, in zijn rol als „reuzendoder" gestopt Met HSV kwalificeer den FC Kaiserslautern, IFK Göteborg en Radnicki Nis zich voor de halve finales, die op 7 en 21 april worden afgewerkt Real Madrid noch Valencia slaagden er in verder te ko men. Real verloor niet alleen met 5-0 bij FC Kaiserslautern, drie spelers moesten van scheidsrechter Palotai voortij dig de kleedkamer opzoeken: San Jose, de afgelopen week weer in de Engelse selectie op genomen Cunningham en Pi neda. Real, dat na achttien mi nuten door twee treffers van Funkel al met 2-0 achter stond, moest toestaan dat FC Kaiserslautern op de Betzen - berg optimaal profiteerde van de kwantitatieve verzwak king. Valencia kon het voor eigen De vet gedrukte ploegen hebben zich geplaatst voor de halve finales. Tussen haakjes de uitslagen van de twee weken geleden gespeelde wedstrijden. CSKA Sofia (Bul)-Liverpool (Eng) 2-0 na verlenging (1-0). Scoreverloop: 77. Mladenov 1-0, 101. Mladenov 2-0. Scheidsrech ter: Wöhrer (Oos); toeschouwers: 60.000. Rode Ster Belgrado (Joe)-Anderlecht (Bel) 1-2 (1-2). Scorever loop: 32. Hofkens 0-1, 45. Savic (strafschop) 1-1, 58. Vercauteren 1-2. Scheidsrechter Casarin (Ita); toeschouwers: 90.000. Bayern München (Wdl)-Universitatea Craiova (Roe) 1-1 (2-0). Scoreverloop: 21. Hoeness 1-0, 32. Geolgau 2-0. Scheidsrechter Tokat (Tur); toeschouwers: 8000. Aston Villa (Eng)-Dynamo Kiev (Sov) 2-0 (0-0). Scoreverloop: 4. Shaw 1-0, 41. McNaught 2-0. Scheidsrechter Van Langenhove (Bel); toeschouwers: 38.500. Dynamo Tiflis (Sov)-Legia Warschau (Pol) 1-0 (1-0). Scorever loop: 38. Sjengelia 1-0. Scheidsrechter Courtney (Eng); toeschou wers: 85.000. Eintracht Frankfurt (Wdl)-Tottenham Hotspur (Eng) 2-1 (0- 2)xScoreverloop: 2. Borchers 1-0, 15. Bum Kun Cha 2-0, 80. HoStile 2-1. Scheidsrechter Da Silva Garrido (Por); toeschou wers: 34.500. Barcelona (Spa)-Lokomotiv Leipzig (Odl) 1-2 (3-0). Scorever loop: 15. Moran 1-0, 42. Kühn 1-1, 47. Bornschein 1-2. Scheids rechter: Vautrot (Fra); toeschouwers: 45.000. FC Porto (Por)-Standard Luik (Bel) 2-2 (0-2). Scoreverloop: 45. Lecloux 0-1, 56. Jacques 1-1, 68. Van der Smissen 1-2, 70. Walsh 2-2. Scheidsrechter McGinlay (Sch); toeschouwers: 52.000. publiek bereikte gelijkspel (2- 2) bij IFK Göteborg niet goed maken. De Zweden behaalden Scheidsrechter Palotai toont voor de derde keer een rode kaart aan een speler van Real Madrid, ditmaal Pineda. een regelmatige zege van 2-0. Radnicki Nis bereikte dank zij invaller Panajotovic tegen alle verwachtingen in de halve fi nales. De pas na de rust voor Radisavljevic in het veld geko men spits sloeg in de 53e en 73e minuut van de thuiswed strijd tegen Dundee United ge nadeloos toe. Vijf minuten voor tijd benutte Djordjevic een strafschop waarna Radnic ki xich zeker wist van een plaatsje tyj de laatste vier. IFK Göteborg (Zwe)-Valencia (Spa) 2-0 (2-2). Scoreverloop: 4. Holmgren 1-0, 67. Fredriksson (strafschop) 2-0. Scheidsrechter. Agnolin (Ita); toeschouwers: 50.000. Radnicki Nis (Joe)-Dundee United (Sch) 3-0 (0-2). Scorever loop: 53. Panajotovic 1-0, 73. Panajotovic 2-0, 85. Djordjevic (strafschop) 3-0. Scheidsrechter Dotchev (Bul); toeschouwers: 15.000. FC Kaiserslautern (Wdl)-Real Madrid (Spa) 5-0 (1-3). Score verloop: 7. Funkel 1-0, 18. Funkel 2-0, 49. Bongartz 3-0, 55. Ei- lenfeldt 4-0, 72. Geye 5-0. Scheidsrechter Palotai; toeschouwers: Xamax Neuchatel (Zwi)-Hamburger SV (Wdl) 0-0 (2-3). Scheidsrechter Jarguz (Pol); toeschouwers: 21.500.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15