Ontwikkeling Wilborts lijkt te stagneren Lozano in Belgische selectie Weer victorie Van der Poel in Parijs-Nice ORT [harles Corver fluit WK Boycot supertrio gaat niet door ivellering i schaken ps voor ootdorp .onder de. loep Vrijdag 26 maart 19.00 uur Nederland:! Van der Plas en Bax maken geen fout LEIDSE COURANT DINSDAG 16 MAART 1982 PAGINA 13. [CH Charles Corver maakt deel an de groep van 41 scheidsrechters ijn aangewezen voor de arbitrage van -edstrijden voor de eindronden van toernooi om het wereldkampioen voetbal, dat van 13 juni tot en met in Spanje wordt gehouden. Hij is de Nederlander wiens naam op deze voorkomt. rer had een beetje gerekend op de uit- iezing voor Spanje. Met Jan Keizer hij de enige arbiter die in aanmerking m. „Ik ken het aanstellingsbeleid van 1FA wel. Op het moment dat Keizer aangewezen voor het toernooi om de ■beker, dat morgen begint, wist ik ei- ijk dat ik in Spanje zou moeten aan- (n." aldus de verheugde arbiter uit Voorburg. Charles Corver treedt al vijftien jaar op als arbiter en volgend seizoen zal het laat ste zijn. In Argentinië floot hij de wed strijd Oostenrijk-Zweden (1-0). Dat was in 1978. Twee jaar later was hij ook aanwezig bij het Europees kampioenschap. Voorts floot Corver drie Europa-cup finales en de wereldbekerfinale in 1977. In Spanje hoopt hij het maximale aantal wedstrijden (drie) te leiden. Corver vindt het in elk geval een mooie afsluiting van zijn inter nationale loopbaan. „Ik hoop in drie wed strijden in actie te komen. Het scheelt dat Nederland niet meedoet, dan is de kans op meer dan een duel groter. Eigenlijk reken Charles Corver is de enige Ne- ik er op, dat ik twee wedstrijden mag lei- derlandse scheidsrechter die den," verklaarde Corver. naar Spanje gaat. DEN HAAG Voor de super- triokoers van 4 april zijn 22 paarden voor deelneming inge schreven. Daarmee is de boycot- dreiging van het supertrio door .de algemene eigenaarsvereni ging De Drafsport voorlopig af gewend. De eigenaren van draf- paarden in Nederland hadden aangekondigd het supertrio te boycotten, omdat volgens hen de te verdienen prijzen in de afgelo pen tien jaar nauwelijks geste gen zijn, terwijl de opbrengsten van de totalisator met sprongen omhoog zijn gegaan. Na overleg, gisteren met de stichting Neder landse Draf- en Rensport (NDR), is gebleken, dat een aan tal eigenaren de boycotactie niet steunt. De NDR en de vereniging De Drafsport zijn het gisteren op een punt eens geworden. Beide partijen vinden dat een onder zoek naar de structuur van de draf- en rensport in zijn totali teit en daarmee een duidelijker afbakening tussen het ministerie van landbouw, de stichting Tota lisator Nederland en de stichting Nederlandse Draf- en Rensport dringend gewenst is. De eis van het bestuur van de eigenaarsve reniging dat het hoofdbestuur van de NDR bij voorbaat ak koord zou moeten gaan met elke aanbeveling in de richting van de samenstelling van het hoofd bestuur werd door de NDR van de hand gewezen. yenoord heeft n van Engelen >t meer nodig rERDAM De kans groot dat Ton van Enge- ïet volgend seizoen niet zal uitkomen voor Feye- d. De doelman, die afgelo- weekeinde zo schitterde i PSV, heeft gisteravond n onderhoud met het be- van de Rotterdamse club oren gekregen dat men niet meer nodig heeft, speler moet officieel een ■jw contract worden voor- d, dus ook Van Engelen, door het onaantrekkelijk aken, wordt kenbaar ge it waar het op staat. Ton Engelen weet nog niet welke prijs hij weg mag. iTERDAM De der- onde van het toernooi lide nationale schaakti- ïeeft gisteren in Am- lam een sterk nivelle- karakter gehad, een nederlaag van >r Peter Scheeren te- Paul van der Sterren üjnstpartijen van John der Wiel, Gert Ligte- en Hein Donner be- n nu maar liefst zes de helft van het - de eerste plaats met punten. fen derde ronde: Hans Kuijf- tuijf V4-V4; Paul van der Ster- Scheeren 1-0; Chris Baljon- i der Wiel 0-1; Rob Witt- tee 'A-'/i; Gert Ligterink-Kick reg 1-0; Hein Donner-Hans -0. Stand: 1. Scheeren. Ree, nk. Donner, Van der Wiel en er Sterren 2 punten; Lange- 8 Böhm, H. en R. Kuijf en 12. Baljon 0.5. tij tussen Ligterink (wit) en weg (zwart) verliep als volgt: 1. :7-c5; 2 Pgl-f3, e7-e6; 3. d2-d4. 4. Pf3xd4, Pb8-c6; 5. Pbl-c3, 6. Lfl-e2, d7-d6; 7. Lcl-e3, 8. 0-0, Lf8-e7; 9. f2-f4, Dd8-c7; ll-el, 0-0; 11. Del-g3, Pc6xd4; 8xd4, b7-b5; 13. a2-a3, Lc8-b7; l-hl, Lb7-c6; 15. Tal-el, Ta8- Le2-d3, e6-e5; 17. F4xe5. Pf6- Dg3-h3, d6xe5; 19. Ld4xe5, i, 20. Tfl-f5, Ph5-g3 schaak; 21. De5-e6. 22. Pe3-d5, g7-g6; 23 De6-a2; 24. e4-e5. Lc€-d7, 25. IDORP Elf draverijen er morgenmiddag op het amma van de dravers- van Nootdorp. De eerste van de laatste meeting het winterseizoen is om uur. Onze tips luiden. EAMPRIJS: Vagebonde W, n Oxford en Vonny B. IVOORTPRIJS; Ultra Regina, Mac en Urica Fortuna. PRIJS: Ufesta. Uno Skoatler ula Laren. EMPRIJS: Teraling du Bois, 'Karinsky en Upper Tefka. IRMEERPRIJS: Soliste Voor- K) Fortuna en Trea Westfrisia. KAMPRIJS; Sir van Hane- Ulaan Voorne en Redempta. OUDEN STAR: Sal Geluk. Ra- n Sapin du Bois. ERMEERPRIJS<2): Untold D. Brach en Sergio Kandia. ROTTERDAM - Een fraai staaltje van de manier waarop de technische lei ding van de tennisbond omspringt met zijn talent werd gisteravond laat in het Rotterdamse Sportpa leis Ahoy getoond. Vóór de partij van Eric Wil borts, de enige Nederlan der in het toernooi en al enige jaren beschouwd als iemand die in staat zou moeten kunnen zijn ooit eens daadwerkelijk aan de weg te timmeren, tegen de Brit Buster Mottram had assistent-bondscoach Jan de Rook speciaal een videocamera geïnstal leerd. Nuttig, want hoe het duel voor de jonge Ne derlander ook zou verlo pen, bij bestudering van de opnames zouden zon der twijfel zaken blijken die voor een goede ont wikkeling van Wilborts zouden moeten worden aangepast. Maar wat gebeurde? Jan de Rook bediende keurig de ca mera gedurende dat deel van de partij waarin het nog rede lijk voortvarend ging met de zeventienjarige Brabander, die er zelfs nog een tiebreak uit sleepte. Toen hij deze vervol gens echter moest inleveren hield de assistent-bondscoach het verder voor gezien. Hij ging .er eens lekker op zijn ge mak bij zitten, het was ten slotte al tegen middernacht. 'Maar hoe begrijpelijk deze houding menselijkerwijs ook zou kunnen worden genoemd, vanuit technisch oogpunt was het een blunder van de eerste orde. En één die helaas type rend is voor de wijze waarop de tennisbond, en dan met name de bondscoach Fred Hemmes en zijn assistenten, zijn zaakjes voor elkaar denkt te heben. Maar die er tevens voor verantwoordelijk is dat het vaderlandse tennis ook voorlopig nog wel even in de luiers zal blijven. En dat on danks een ledenaantal, dat met ruim een half miljoen een veelvoud is van bijvoorbeeld Zweden waar wel bijna aan de lopende band jonge talenten in het spoor van Borg worden meegezogen naar de wereld top. Waarschijnlijk Nederland heeft dat effect met Tom Okker nooit gehad en zal het omdat Okker's directe op volger zich nooit heeft aange diend waarschijnlijk ook nooit beleven. Tenzij eindelijk het roer eens definitief wordt om gegooid, er een structurele aanpak tot stand komt, ten langen leste wordt besloten het hele bestel op een andere leest te schoeien. Waarbij dan nu toch eindelijk maar eens moet worden besloten eens vanuit hetbuitenland (Zwe den, Tsjecho-Slowakije, Frankrijk) iemand te halen die de touwtjes eens goed in han den neemt. Met de huidige technische leiding blijft het modderen geblazen, waarbij het zelfs tot de reële mogelijk heden behoort dat een aller wegen als belofe beschouwde Eric Wilborts kon zich slechts één set staande houden tegerf Buster Mottram. doorgemaakt. Waar bijvoor beeld een speler als Mats Wi- lander op zeventienjarige leef tijd al een vrijwel volwassen spel etaleert vertoont het re- pertoir van de Nederlander nog te veel manco's. Die hem gisteravond laat, op een tijd- speler als Eric Wilborts tussen wal en schip belandt. Drie jaar geleden werd de Til- burger al afgeschilderd als een supervedette in de dop, maar sindsdien heeft hij in vergelij king met leeftijdgenoten toch een te trage ontwikkeling stip dat schoolgaande leeftijd genoten al zeker een uur on der de wol zouden liggen, te gen Buster Mottram na een re delijk geslaagde eerste set tot een kansloze in de tweede reeks maakte. Waarbij overigens ook bleek dat de ooit zo geprezen menta liteit van Wilborts aan slijtage onderhevig is. Nadat hij zo keurig was bijgebleven tot 6-6 maakte hij na dat setverlies een aangeslagen indruk, die resulteerde in te veel fouten. Mottram is dan een te gerouti neerde opponent om daar geen onmiddellijk gebruik van te maken: 6-0. Waarmee Eric Wilborts niet alleen zijn pres tatie van vorig jaar, toen hij in de eerste runde de veel hoger ingeschatte Amerikaan Pat Dupre uitschakelde, niet kon evenaren, maar tevens tot het besef moest komen dat er nog wel het nodige aan zijn spel ontbreekt om inderdaad de ooit voorspelde plek bij de beste honderd spelers ter we reld te bereiken. Voor het overige gebeurde er gisteren op de slecht bezochte openingsdag van het ABN- toernooi in Rotterdam niets schokkends. Of het zou het feit moeten zijn dat de vana vond in de baan komende Jimmy Connors zich ook voor het dubbelspel heeft inge schreven, een bezigheid die hij slechts hoogst sporadisch de laatste jaren heeft uitgeoefend. FRANK WERKMAN Uitslagen eerste ronde: Birner(Tsj)- Simonsson(Zwe) 7-5, 6-3; Van Pat- ten(VS)-ElterfWdl) 5-7, 6-3, 6-4; Wil- kison(VS)-Glickstein(Isr) 7-6, 7-6. PurcelKVS)-Chatman(VS) 7-6. 6-4; Mottram(Eng)-Wilborts(Ned) 7-6, 6-0; Teacher(VS)-Drewett(Aus) 6-4, 5-7, BRUSSEL Juan Loza no, wiens aanvraag tot na turalisatie nog door de Belgische senaat moet worden bekrachtigd, is door bondscoach Guy Thijs opgenomen in de se lectie voor de vriend schappelijke interland te gen Roemenië. Met deze uitverkiezing van de hui dige Spanjaard loopt de Belgische voetbalcoach enigszins op de feiten vooruit. Thijs, die er van uitgaat dat Lozano nog deze maand, of anders be gin april, tot Belg genatu raliseerd wordt, wil Loza no in de wedstrijd tegen de Roemenen, welke op 24 maart in het Heizel-sta- dion in Brussel wordt ge speeld, vast laten wennen aan de andere vaste kan didaten voor Spanje. De achttien geselecteerden, van wie er nog twee moeten afvallen, zijn: Mare Baecke (Beveren), Jan Ceulemans (Club Brugge), Ludó Coeck (Anderlecht), Alexander Czer- niatynski (Antwerp), Eric Ge- rets (Standard), Willy Geurts (Anderlecht), Juan Lozano (Anderlecht), Wouter Meeuws (Standard), Luc en Mare Mille- camps (beiden Waregem), Raymond Mommens (Loke ren), Jean-Marie Pfaff (Beve ren), Michel Preudhomme (Standard), Erwin Vanden- bergh (Lierse), Rene Vande- reyeken (Genua), Wilfried van Moer (Beveren), Frank Ver- cauteren (Anderlecht) en Rene Verheyen (Lokeren). Coppens De dagen van Rik Coppens, als trainer bij Club Brugge, lij ken geteld. De verwachting in Brugge is dat de ex-vedette van het Belgisch elftal nog deze week zal worden ontsla gen. Coppens zelf is mirt of meer de schuldige van deze si tuatie. In een sportprogramma van de BRT-televisie had Cop pens op vragen van een ver slaggever gezegd: „Mits ik geen gezin te onderhouden heb, was ik allang bij Brugge opgestapt". Club Brugge rea geerde meteen. Ex-speler Lu- cien Masyn werd gisteren aan gesteld om de werkzaamheden van Coppens van zeer dichtbij te gaan volgen en het bestuur te informeren. Volgens de voorzitter van Club Brugge, Michel d'Hooge, is de aanstel ling van Masyn gebeurd om de contacten tussen spelers en be stuur te verbeteren. Rik Cop pens is sinds een half jaar trai ner bij Brugge. Aan het begin van dit seizoen werd Spitz Kohn aangetrokken en na een aantal nederlagen aan de kant gezet. Schotland Jock Stein heeft zijn reputatie als een van de meest onbere- - kenbare voetbaltrainers op nieuw waargemaakt. Stein maakte in Glasgow de selectie van achttien spelers bekend voor het oefenduel tegen Ne derland op dinsdag 23 maart. Stein heeft kennelijk geen zin zijn tegenstanders op het WK in Spanje, Brazilië, de Sovjet- Unie en Nieuw-Zeeland, nu al te laten zien, welk Schotland zij tegenover zich zullen krij gen. Een deel van de spelers dat zeker van een plaats in Spanje lijkt te zijn, is voor het duel tegen Oranje niet be schikbaar of niet geselecteerd. Zijn selectie ziet er als volgt uit: Alan Rough (Patrick Thistle), Billy Thomson (St. Mirren), Danny McGrain (Celtic), Alex McLeish (Aberdeen), Willie Miller (Aberdeen), Allan Evans (Aston Villa), David Neary (Dundee United), Frank Gray (Leeds), Jim Bett (Glas gow Rangers), John Wark (Ipswich Town), Asa Hartford (Manchester City), Graeme Souness (Liverpool), Gordon Strachan (Aberdeen), Tommy Burns (Celtic). Kenny Dalgish (Liverpool), Joe Jordan (AC Milan), Alan Brazil (Ipswich Town), Steve Archibald (Tot tenham). Kevin Keegan (31) is door de Engelse vakbond voor be roepsspelers gekozen tot voet baller van het jaar. De 60-vou- dig international volgt daar mee Frans Thijssen op, die vo rig seizoen deze onderschei ding ten deel viel. cu de boules is zoiets als )g I, je moet er niet over pra- jp' je moet het doen. Wat t er te zien aan een paar [buikige mannetjes? De tv teedt terecht weinig aan- ht aan het boulen, omdat G niet telegeniek is. Als je 0,»r het aantal leden per in id kijkt dan scoort jeu de Jles als midgetgolfers, rol- aatsers, touwtrekkers, lotschieters. De sfeer rond el sport is aardig, het heeft folkloristisch en dat lokt dverhalen uit" tv-redacteur Ruud Ver tok van Trouw' in ■ondsblad jeu de boules) 111 aat één ding duidelijk zijn: lijff heeft Levante veel er gegeven dan andersom, heben hem hier enorm in maling genomen. Cruijff I ende hier een contract M arin hij de helft had be rt 'gen van de recettes van 81 resterende zeven thuis- Strijden. Nu, de eerste dstrijd tegen Palencia, een onbeduidend' ploegje dat de gradeerde naar de tweede di visie was ons stadion goed gevuld. Normaal komt er niemand op zo'n duel af. Re cette-opbrengst 180.000 gul den. Daarna werd het wat minder, maar altijd nog dik boven de normale opbrengst, zonder Cruijff dus. In totaal moet de opbrengst van die serie wedstrijden 1,26 miljoen gulden zijn geweest. Levante heeft Cruijff slechts ongeveer twee ton gegeven, vier ton te weinig dus". (Bemiddelaar Luis Rodri guez die Cruijff naar Le vante haalde in Het Pa rool) „Ik heb me reuze vermaakt in het Watergraafsmeerse stadion, anderhalve week ge leden tijdens de ontmoeting tussen Ajax en FC Twente. Een rondom goed bezette kuip die op sommige plaatsen een speciale „couleur" kreeg door Amsterdamse en En- schedese spandoeken. Vooral de bevolkers van de F-side hadden er zin in. Waarin? Nou, relletjes schoppen en onrust stoken natuurlijk. Ik heb me verbaasd over het feit dat de hoofdstedelijke politie niet rigoureuzer op treedt tegen het publiek op de F-side. Laten ze er voor mijn part een enorm water kanon bij zetten, zodat de he ren voetbalverstoorders bij Johan Cruijff. tijd en wijle kunnen worden afgekoeld". (Columnist Leo Horn in Tele vizier/AVRO Bode) „Toch blijf ik op de KNVB schelden en hopen dat ze wat oppakken. Ik heb nog wel zo veel kapsones om te zeggen, dat ik uitmaak of ik nog in Oranje speel. Dat gedoe in Zeist kan ik op één been nog aan, maar ik'praat niet over mensen. Zij hebben ook alle maal een gezin. In het voet bal is het normaal, dat de schuld vaak bij een ander wordt gelegd. Je moet het wel samen doen. AZ speelt goed, maar zonder Spelbos verliest het. Bij Ajax heb ik vorig jaar een gok genomen, die nu goed uitpakt. Omdat we geluk hebben met de aan koop Olsen en Vanenburg is doorgebroken. Ben daarom blij verrast. Ook omdat er in de onderbouw nu weer ver der doorgestroomd kan wor den". (Johan Cruijff in De Tele graaf) „Ik zou het werkelijk vrese lijk vinden als FC Den Haag zou degraderen. Het eerste wat ik 's maandags doe is ook in de krant kijken wat mijn club heeft gedan. Want ik be schouw FC Den Haag nog steeds als mijn club. Toen ik laatst bij West Bromwich Al bion was geschorst, ben ik ook weer eens een weekje in Den Haag geweest. Ik was toen steeds in het Zuiderpark te vinden. En hoe het nu komt dat FC Den Haag op degraderen staat, tja, eerlijk gezegd kon je het wel een beetje verwachten. Je kon de bui zien aankomen. Sommi gen geven Martin van Via- nen nu dus de schuld van al les. Maar stel dat Cor 'van der Hart het ook niet redt, moet je dan niet concluderen dat het aan het spelersmateriaal ligt". (Martin Jol in de Haagsche Courant) „Ik voelde me dom en dik. Ik kon niks. Ja precies, zo'n sul. Ik had van die bakke baarden en dan zo'n pafferig gezicht, vrouwen zagen me niet staan. Om me te verwe ren ging ik meedoen met die Hollandse jongens. Ook een grote bek opzetten en katten. Maar dat liep helemaal mis. Dat kwam zo stom over. Ik voelde dat ze me uitlachten". En: „Ik weet niet hoe het kwam. Ze moesten me altijd hebben. Ja, ik was nogal bal dadig en vocht vaak. Maar ik kreeg altijd op m'n donder. Mijn vader heeft me toen naar judo gestuurd. Hij was zelf trouwens ook judoka. Hij wilde dat ik leerde mezelf te verweren. Dat kon zo niet langer. Thuis stoeiden we re gelmatig met elkaar. Twee van die grote jongens rolle bollend over de vloer". (Judoka Willi Wilhelm in De Volkskrant) „Wat Lendl betreft kan ik me heel goed voorstellen dat hij niet meer op Wimbledon wil spelen. In de eerste plaats ligt het gras hem niet en in de tweede plaats is Wimble don voor de spelers absoluut het slechtste toernooi van het hele circuit. Een kwelling is het. De banen zijn slecht, het prijzengeld, de kleedkamers, de hotels, alles is volstrekt onder de maat. Wimbledon wordt beheerd door oude, stoffige mannetjes, die geen idee hebben van het moder ne spel en zich nog in de vo rige eeuw wanen. Het wordt tijd dat ze daar eens ontdek ken dat we inmiddels 100 jaar verder zijn". (Harold Solomon, voorzit- 'ter vereniging van tenni- sprofessionals ATP in het Algemeen Dagblad) MIRAMAS Adrie van der Poel heeft gisteren de vierde etappe van Parijs- Nice gewonnen. In Mira- mas won hij de eindsprint van het complete peloton. In dezelfde plaats, die de jonge Brabander zal moe ten bevallen, begon vorig jaar voor'Van der Poel de victorie. Als neoprof maakte hij in een keer naam door in Miramas de witte leiderstrui om de schouders te trekken. Het was het begin van een on stuimig seizoen, waarin hij zich geregeld met de gro ten kon meten. Dit seizoen had voor Van der Poel een aanmerkelijk minder voortvarende start. Debet daaraan was het feit dat hij in de ronde van Sardinië bron chitis opliep. Zodoende miste de ploeggenoot van onder meer Hennie Kuiper, Roger de Vlaeminck en Bert Ooster bosch ook de Omloop het Volk. de openingsklassieker van het Westeuropese wegsei- zoen. In Parijs-Nice, waar hij vorig jaar schitterde en tweede werd achter de Ierse belofte Stephen Roche, sleepte hij zich tot de vierde etappe moeizaam voort over de cols, die aan toonden dat „Poeleke" ver van de topvorm verwijderd was. In de derde rit, door de sneeuw en over de Col de la Charme naar St. Entienne verloor Van der Poel zo'n zes tien minuten op de kopgroep. Hij wai meteen uitgeschakeld voor de toppositie. Met die we tenschap achter de hand ver trok Van der Poel uit Monteli- mar voor zijn eerste seizoenze ge en voor het knechtenwerk voor De Vlaeminck, die in Pa rijs-Nice nog geen etappe wist te winnen. Oosterbosch heeft na de vierde etappe weer de derde plaats in het algemeen klassement, om dat jury hem een eerder opge legde straf van tien seconden, kwijtschold. Zoetemelk staat nu vierde op vijftien seconden. Uitslag: 1. Adrie van der Poel (Ned) 175 km in 4 uur 41 min. 11 sec., 2. Klaus-Pe- ter Thaler (WD1); 3. Roger de Vlae minck (Bel); 4. John Herety (GBr); 5 Francis Castaing (Fra); 6. Peter Kehl (WD1); 7. Phil Anderson (Aus); 8. Etienne de Wilde (Bel); 9. Sean Kelly (Ier); 10. Eddy van Haerens (Bel); 11 René Koppert (Ned/ama). allen in dezelfde tijd als de winnaar Algemeen klassement; 1. Sean Kelly (Ier) 21.00 06; 2. Gilbert Duclos-Lassalle (Fra) op 1 sec., 3 Bert Oosterbosch (Ned) op 9 sec.; 4 Joop Zoetemelk (Ned) op 15 sec.; 5 Stephen Rocme (ier) op 22 sec.; 6. Jean Chassang (Fra) op 23 sec.; 7 Jean-Luc van den Broucke (Bel) op 25 sec.. 8. Serge Beucherie (Fra) op 28 sec.; 9. Michel Laurent (Fra) op 30 sec.; 10. Hennie Kuiper (Ned) op 31 Tirreno-Adriatico De Italiaan Giuseppe Saronni heeft gisteren de tweede etap pe van de Tirreno-Adriatico, een etappewedstrijd voor prof- wielrenners. gewonnen. Sa ronni won de sprint van het complete peloton en boekte in Gubbio zijn tweede achtereen volgende overwinning. Hij legde de 198 kilometer van Chianciano Terme naar Gub bio af in 5 uur, 10 minuten en 39 seconden. Saronni nam te vens de leiderstrui over van Gerrie Knetemann. Uitslag: 1 Giuseppe Saronni (Ita) 198 km. in 5 10.39; 2. Giovanni Mantovani (Ita; z.t.; 3. Domenico Perani (Ita) op 2 sec 4. Giuseppe Martinelli (Ita); 5 Rik van Linden (Bel); 6. Rudy Peve- nage (Bel); 7. Pierino Gavazzi (Ita); 8 Jos Jacobs (Bel); 9. Greg Lemond (VSt); 10. Paolo Rosola (Ita). Algemeen klassement: 1. Saronni 11 04.04; 2 Knetemann op 7 sec.; 3. Moser op 13 sec.. 4. Raas op 25 sec.; 5. De Rooy op 27 sec.; 6. Le mond op 30 sec.; 7. Algeri op 34 sec 8. Fons de Wolf (Bel) op 35 sec 9 Alain Vigneron (Fra) z.t.; 10. Lubber- ding z.t KATWIJK/LISSE Glasber gen de Best heeft zich nog niet geheel veilig kunnen stellen voor degradatie uit de interre gionale hoofdklasse zaalvoet bal. Tegen degradant Rucanor kwamen de Rijnsburgers niet verder dan een 5-5 gelijkspel. In diezelfde regionale afdeling won VI met 10-5 van Rotter damse Studenten en versloeg Neptunus het Haagse FV Snoekie: 6-5. In de Leidse hoofdklasse blijft de titelstrijd ongemeen spannend. Koploper Bax Zeefdruk had in Lisse weinig moeite met Van Ger- ven de Jong, de Voorhoutse ploeg behaalde een 2-9 zege. Achtervolger Van der Plas BMW, de Katwijkers hebben met nog twee wedstrijden te gaan één punt achterstand op Bax, had de grootste moeite met SRV Boys. Van der Plas trok met een 6-5 overwinning toch aan het langste eind. Glasbergen de Best gaf in het treffen met het reeds gede gradeerde Rucanor een 4-1 voorsprong uit handen. De Goudse ploeg kwam terug tot 4-4 en zette tegenstander Glas bergen vlak voor tijd zelfs op achterstand. Drie minuten voor tijd echter zorgde Anne Ouwersloot ervoor dat de Rijnsburgers tenminste één punt aan het matige duel over hielden: 5-5. De slotfase was spannend. Wil Groenendijk (Glasbergen) en Brem raakten in die laatste minuten het houtwerk. Voor Glasbergen scoorden verder: Wil Groe nendijk (2), Piet Haasnoot en I Ouwersloot. Cees Brem (3), ISjaak van der Steen en Van 'Tok'doelpuntten namens Ru canor. Glasbergen heeft nog een punt nodig om zich te handhaven in de interregiona le klasse. De Rijnsburgers ko men nog een keer in actie. Snoekie is maandag in Kat wijk de tegenstander Koploper Bax Zeefdruk had totaal geen moeite met Van Gerven de Jong. Bij rust had den de Voorhouters al een 0-4 voorsprong in handen. Bax voegde daar in de tweede helft nog vijf treffers aan toe. Het arme Van Gerven scoorde slechts twee keer. Jack van Ruiten was daarvoor verant woordelijk. John van Dijk (4), Loek van Kesteren (2), Cor van Steijn, Theo van Kampen en Jos van der Lans namen de Bax-produktie voor hun reke ning. Door dit resultaat blijf Bax lijstaanvoerder. Het gisteren slecht spelende Van der Plas BMW bleef met een 6-5 zege op SRV Boys in de kampioensrace. De Katwij kers hadden het gisteren zeer moeilijk. De slotminuten leken zelfs desastreus voor de Kat- wijkse ploeg. Ron van der Kolk werd toen voor twee mi nuten naar de kant gestuurd en SRV Boys, de wedstrijd keilde een 5-5 stand, kreeg dè ideale kans de winst naar zich toe te halen. Het zou anders uitpakken. Via een doelpunt van Adrie Pluimgraaff haalde de tijdelijk uitgedunde Kat- wijkse formatie toch de volle winst binnen. Pluimgraaff, Pe ter Hogewomng, Jan Hogewo- ning en Ron van der Kolk (2) tekenden voor de overige Van der Pias-treffers. Voor SRV Boys scoorden Jaap Lingbeek (3), Laurens van der Voort en Ron Mesman.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13